Jean Braem weldra liefhebber Stekenaar Alain koppen wint na ware afvallingswedstrijd! Patrick Mettepenningen (Hamme): vandaag uitslag van medisch onderzoek Lente-Driedaagse van het Goede Hart te Lokeren Streekrenners laten Lameire met bloemen naar West-Vlaanderen trekken V.V.W.F. Wielrennen Laatste amateurszege voor Willy De Backer (Berlare)? Jan Bogaert: «Een hele opluchting.. WIELRENNEN Kampioenschap van België voor universitairen te Luik Weinigen zullen het tot hiertoe weten, wie nu juist kam pioen werd van België bij de universiteiten. Door de sportpers werd er bijzonder weinig aandacht aan besteed en wanneer het dan toch werd meegedeeld tussen allerlei koersberichtjes door, vonden we als kersverse kampioen een zekere «Alain Coppe». Uiteraard tot ergernis van de vele leden van de supportersklub van Alain en lohan Koppen uit Stekene, want... niemand minder dan de oudste van de twee broers werd universitair kampioen van Belgie Op een zeer selektiei en zwaar parkoers namen ver leden woensdag 25 krani- gen de start voor 15 ronden van 5,5 km. Het waren stuk voor stuk «internationale liefhebbers BWB» die op zoek gingen naar de kam pioenstitel op en rond de Universitaire Campus «Sart Tilmcm» te Luik. Onder de deelnemers enkele goeie renners zoals o.m. Francis Coucke. Filip Noé, Bruno Van Weverbergh, Wim de Cat enz... Reeds in de eerste ronde gaat Van Weverbergh aan de haal. Hij rijdt tot Jmin. 30 boni bij elkaar. In de achtervolging valt het peleton meerdere keren uit elkaar. Stekenaar Alain Koppen koerst zeer afwach tend en verstandig, gebruikt doorlopend en zo lang mo gelijk een kleinere versnel ling én is steeds bij de zaak wanneer enkele renners een poging wagen. De zware omloop zorgt ervoor dat het een ware afvallingswed strijd wordt en elke ronde moeten universitaire afha ken: krachten niet gedo seerd! Halfweg verzwakt ook koploper Van Wever bergh en met nog 5 ronden voor de boeg komen 8 ren ners waaronder Steke naar Koppen bij de vroe ge koploper. Na het over- schouwen van de situatie breekt een spervuur van de marrages los. Op een van de lastigste klimmen test Alain Koppen z'n tegenstre vers: op z'n grote molen springt hij plots weg. Nog 3 ronden, dus ruim 16 kilome ters nog. Alain krijgt maksi maal slechts 20 sekonden voorsprong. Weinigen gelo ven in het slagen van dit opzet, doch zonder op-of om zien maalt hij de kilometers af. Z'n voorsprong daalt lichtjes en bij het ingaan van de voorlaatste ronde is hij praktisch ingelopen. Maar Alain doet verder met de moed der wanhoop. Uit het achtervolgend groepje springt Filip Noé tot bij Kop pen en samen kunnen ze de kloof weer wat uitdiepen. Op de lastigste klim nader den de achtervolgers ge vaarlijk: tot op enkele me ters. Het duo bleef echter verderdoen en de laatste ronde gaat in met amper 50 m. voorsprong, 't Wordt nu alles of niets. Alain tracht alleen weg te komen, doch Noé klapt aan. Even later gaat Filip Noé weg. doch ook Alain Koppen kan vol gen. Bij de laatste lastigste klim komen 2 achtervolgers opzetten, doch blijven «han gen». Met twee gaat het dus toch naar een spurt, die wordt ingezet door Noé. Koppen zit 'kapot' doch wil winnen en haalt er alles uit: hij remonteert Noé en op 20 m. van de streep gaat hij erover om met een 'klein half wiel' te zegevieren. Alain Koppen is dus univer sitair kampioen in opvol ging van Francis Coucke. DeBeEr Alain en Johan Koppen uit Stekene. Liefhebber Mettepenningen uit Hahxme (c) Wielrennen. De supporters van de Stekense broers Koppen in feest. Op rollen Wielrennen. Liefhebber Jan Joos won te Hamme de spurt voor de tweede plaats in de ■jletsende regen (vh) Amateurs te Hamme Van 21 tot 23 april werd te Lokeren in zaal Het Volk de Lentedriedaagse van het Goede Hart gehouden. Deze stond in het teken van de wereldsolidariteit en de so ciale- en jeugdgroeperingen van Groot-Lokeren. Uitslag 1. Chiro Lokeren (1) met de renners Herman en Mare Za- man, Stany Laureys en Eli Van Vlierberghe. 2. KSA-Eksaarde (2) met de renners Jan Schatteman, Stefaan Sterckx, Chris Ver- vaet en Dirk Verschueren. Beide ploegen hadden een gelijk aantal punten in de eindstand, maar de Chiro jongens hadden een betere tijd gereden over de 1000 meter ploegentijdrit. 3. KSA Eksaarde (1) met Pat- riek De Vos, Eric Cole, Jo Van Driessche en Chris De Waele. 4. Lokerse Slagers en Bak kers, 5. Oud-Scouts Lokeren, 6. CCOD-Lokeren. 7. KSJ Lo keren. 8. KLJ-LVG Heirbrug, 9. BLO-Windekind (1), 10. ACW Daknam. 11. KWB Heiende, 12. Chiro Lokeren (2). 13. ACW-KWB Eksaarde, 14. Hagewinde, Lokeren, 15. KWB Spoele Sint-Jozef, 16. ACV-Lokeren, 17. KWB Sint- Laurentius, 18. ACW Door- slaer, 19. CVC Lokeren, 20. BLO Windekind (2). Naast de gebruikelijke rit ten over 500 en 1000 meter individueel en de dagelijkse ploegkoersen over 1000 me ter van deze driedaagse ren ners, waren er ook nevenak- tiviteiten. Een ploegkoers over 1000 meter voor sportgroepen, gewonnen door de jongens van AVL voor de renners van de To rentrappers, (oud-zesdaag serenners), gewonnen door het duo Dirk Van Doorselaer Wielrennen. Mike De Croock uit Aalst. Als junior in het spoor van zijn broers (per) en Mare Bonnaert voor het duo Alex Smet en Luc Baetens. Gespreid over drie dagen kwamen er ongeveer 1500 supporters opdagen, wat wel een sukses is. Het initia tief vraagt duidelijk om her haling. (mvh) Patrick Mettepenningen was vorige zaterdag ge woon toeschouwer te Ham me. Van deelneme aan de wedstrijd was er voor hem geen sprake. De Hamme- naar sukkelt al enige tijd met een te lage bloeddruk. Dat is er allicht de oorzaak van dat hij begin dit seizoen moeite had om zich bij de koplopers te werken. Vorig jaar evolueerde hij nochtans gunstig. Hij schreef toen zes overwinningen op zijn naam. Patrick dacht er dit jaar het beste van te maken en zich op te werken als een bekwaam amateur. «Slechts één overwinning in het klubkampioenschap en een zevende plaats, zijn tot nu toe de enige resultaten», zegt de Hammenaar. «Dat is een flink stuk minder dan verwacht. Ik had ook geopteerd voor grote koer sen. De Omloop der Vlaam se Gewesten en de Ronde van Vlaanderen stonden reeds lang in mijn boekje genoteerd. Sedert geruime tijd ondervind ik echter last van een te lage bloeddruk. Ik ben in behandeling bij dokter Ediers. Allicht van daag vrijdag wordt ik in kennis gesteld van het jong ste medisch rapport. Daar uit zal trouwens blijken of ik terug met koersen kan be ginnen. Indien het rapport gunstig is, zal ik er alles opzetten om zo vlug mogelijk het ge wenste konditiepeil te berei ken. Daarvoor zal ik tijdens de training tot het uiterste gaan en mezelf discipline opleggen. Eens volledig fit, zal men met mij af te rekenen krij gen. Mijn supporters wach ten op een overwinning. Dat mag geen maanden meer uitblijven. In de maand mei staan er twee liefhebbers- koersen op het programma in mijn gemeente. Ik hoop tegen dan volledig in orde te zijn en in de beste omstan digheden aan de start te verschijnen. Een overwin ning zal allicht de miserie van de jongste weken vlug doen vergeten.» E.D.M. lijna negentig amateurs ran de start te Hamme. lamme waar, na veel dis cussie. toch ook in 1983 weer ïeel wat wielergevechten cunnen beslecht worden. Dok heel wat streekrenners ?n het moet gezegd. Coster- nans. Van Huffel, Van der /loet, Wielandt,... lieten rich door de barslechte weersomstandigheden niet ifschrikken om er een aardi- je wedstrijd van te maken, det was trouwens Bert Cos- ermans die als eerste een poging waagde. Hij kreeg het gezelschap van Van rappe mannen zich al klaar Goethem, Thielemans, Ste- maakten voor de spurt was faan Woumans en Luk het de Westvlaming Marnix Noeyen. Even voor halfkoers Lameire die van de verwar- kwamen daar nog tien ren- ring gebruik maakte om ners bij en meteen telden we twee kilometer voor het ein- vijftien leiders die het twee- de van zijn gezellen weg te de deel van de koers allure gaan. Hij behield een zeer geven. Franky Wielandt kleine voorsprong op de ver- probeerde het, Johan D'Hae- woed spurtende achtei..' ne deed een poging en voor- gers. Jan Joos werd tweede, al Hammenaar Peter Van Van Huffel eindigde zesde Huffel, toch nog niet in de en de tweede Hammenaar vorm van vorig jaar. pro- in de kopgroep Van der beerde aan de spurters te Vloet werd toch nog achtste, ontkomen. Ze faalden allen H.A. in hun opzet en wanneer de «Fietsen heb ik altijd graag gedaan», zegt Dendermonde- Erwetegem eindigde ik als naar Jean Braem. «Ik was pas zeven toen ik reeds over een negende terwijl een wed- koersfiets beschikte. Toen ik dertien was, liet ik mij strijd in Dilbeek mij een ne- aansluiten bij een jeugdwielerklub in West-Vlaanderen. gende plaats opleverde. Daar legde ik beslag op verschillende ereplaatsen. Tot een Verder koerste ik mij nog overwinning kon ik het spijtig genoeg niet brengen». acht keer binnen de eerste Wielrennen. Liefhebber Marnix Lemaire won te Hamme (vh) rekenen op de flinke morele steun van mijn vader en ook D twintig. In de maand augus- °P gewezen renner Benoni Jean Braem heef slechts plaats Mijn diplomahalen tus zet ik de stap naars de Michiels. Zij zijn telkens één keer de smaak van de was belangrijkst Daarin iisfhebbers. Vooral hoop ik aanwezig wanneer ik aan overwinning kunnen proe- ben ik geluld. Verder ben ik k<NJ[ ^slag te de start verschijn. Dat is een -„ v ven. Dat dateert al van toen vorig jaar ook betrokken ge- kulmen leggen op Jre. enorme stimulans. Net als d"> de ™nner. aanspoorde tot het hoog tempo dat re B hij nog nieuweling was. Dat weest b,j een ongeval. In de laats wie weetvalt mij vroeger wil ik de komende ontwikkelden Daarom dacht men dat niemand rou ont- Georges Vander Cruys er voor hem m lange tijd pl™l= Kessel-Lo nie, oïerwinniweken voornamelijk wed- •nappen. Toch hebben twee renner.i uit het Brus.el.e dit (A J geen zegepalm meer is weg- botste ik op een stilstaand ,e Hoe moeilijker he, strijden gaan betwisten op V"""-" w.ll. gelegd, wijt hij aan een gro- voertuig. Ik hield er kneu- hoe 'r ,ta het heuvelachtig pai te dosis pech. zingen en een hersenschud- kgnsen. Bij dit alles kan ik van het Pajottenland.. Amateurs te Zonnegem Hij hoopt volgend weekend als prof van start te gaan maar vermits alle papierwerk rond zijn overgang nog niet in orde blijkt moet hij voorlopig nog aan het werk bij de amateurs. Toch is hij al 24 en was hij nooit gehaast de grote stap te doen. Als amateur blijft hij sterk presteren en vorig weekeind was hij te Zonne gem aan zijn derde seizoenzege toe. Willy De Backer we hebben het hier inderdaad over de Berlaarse steramateur, blijft bij alles stoicijns kalm. In Zonnegem kreeg hij het nochtans niet makkelijk. De 76 amateurs gingen onmiddellijk geweldig te keer en ongeveer halfkoers was bijna de helft van het deelnemersveld al uit koers. In de zescde van de elf af te leggen ronden vormde zich een eerste groepje dat later verder zou aangroeien en dan weer opnieuw uiteenvallen. We kregen zo zeven leiders die de finale moesten maken. In de slotronde kwam er nog een felle uitval van de Waal Dufrasne. Patrick Roe- landt reageerde sterk en verstond dan blijkbaar geen woord Frans zodat de vijf anderen toch weer konden bijkomen. Met zeven dus naar de streep waar Willy De Backer niemand nog een kans liet. Voor de Berlarenaar meteen een derde amateurszege dit sei zoen en waarschijnlijk meteen ook zijn laatste zege in die kategorie. Hoe lang moeten we nu wachten op een eerste profzege? H.A. «Dat was hoofdzakelijk vo- ding aan over. Dit seizoen is rig seizoen het geval. Ik ben een vierde plaats tot nog toe toen geruime tijd ziek ge- mijn beste resultaat. Die be- weest. Bovendien kwamen haalde ik in Bambrugge. In mijn studies op de eerste Erpe-Mere was ik vijfde. In Bij de veteranen hadden talrijke ontsnappingspogingen 4. Julien Schoukens plaats. Dit was misschien door de mooie zondagnamiddag 5. George Wijnendaele nog kunnen klaarspelen, namelijk Willy Spinnoy (A) en '0 D "heuvelachtig "parcours Ge°r9e Vande Cruysse (B) die een kleine voorsprong op de g >p 35 het Paiottenlnnd» eindstreep hadden. F. Bouchez toonde zich de snelste in de aeP® EDM. 8Pur* van d® groep. Tweede in Gold Race Wielrenner Jean Braem (c) Ook bij de onafhankelij- ken werd er duchtig gere den. Talrijke ontsnappings pogingen droegen nooit ver. F. Anckaert was bij iedere poging betrokken en onder streepte hierdoor dat hij op Het was eigenlijk jammer dat Phil Anderson zaterdag zo een overwinning uit was sterk reed. Aan het slot van de 18e Gold Race hield de oud- Toch konden de volgende Lokerenaar de Australiër, woont sinds twee maanden in renners een ontsnapping op Waregem, een halve minuut voorsprong op een grote groep gang brengen: H. De Gendt, achtervolgers. Jammer. Voor het Vlaamse wielerheir dat nu E. Anckaert. F. Veldeman en weer de kaas van het brood gestolen zag. Jammer vooral A. Baveghems terwijl C. voor Temsenaar Jan Bogaert die de spurt voor de tweede Van Tittelboom later alleen plaats zeer sterk naar zijn hand zette. nog kwam aansluiten. Nooit Voor Bogaert was die twee- ligt. Niet zo lastig als de hadden deze renners een Vlaamse topklassiekers. In grote voorsprong en kwam de koers hadden we trou- het spurtend peloton juist wens met nogal wat tegen- voor de eindstreep bij de slag af te rekenen. Mare Ser- vluchters aansluiten. Te geant viel en ik werd door laat echter, want de Aalste- die valpartij tijdelijk achter- naar De Gendt (D) toonde uit geslagen. Voor ik weer zich de snelste voor favoriet vooraan kwam waren de vo- E- Anckaert (D) terwijl C.V. gels gaan vliegen. We heb- Tittelboom (Mere) met de ben dan nog hard gewerkt 4de plaats eerste C-renner om terug te komen maar werd. daar de ploeg Post, me- Zaterdag kan men de ren- mand kan daar een kop aan ners van de V.V.W.F. (052/ krijgen, niet wou meewer- 35 91 79) aan het werk zien ken haalden we Anderson t® Denderbelle, café 't Vat nooit meer bij. Het vergalt en zondag te Leuven-Haas- wel wat de vreugde om de rode. goede prestatie. Maar het Veteranen loopt nu lekker. 47 deelnemers, 48 km in lul2 A. 1. Willy Spinnoy, Dilbeek 2. Francois Bouchez op 35" 3. Modest Huvseahems 4. Alois Arijs 5, Marcel Van Geyt Onafhankelijken 54 deelnemers 57 km in lu21 1. Herman De Gent (Aalst) D 2. Eric Anckaert (D) 3. Frank Veldeman (D) 4. Camiel Van Tittelboom (lste Mere C) 5. Frangois Vandenbos- sche (C) 6. Herman Jacobs (D) 7. Willy Roels (D) 8. Neron Van Isterdael (C) 9. Marc Van Eetvelde (D) 10. André Baveghems (D) de plaats zeer belangrijk Hij leek daar trouwens ook tevreden mee. Eindelijk de goede konditie voor de man die in de ploeg De Wilde als kopman moest worden uit gespeeld? «De goede konditie is op komst. Aan motivering was er nooit gebrek. In de vroege Middellandse Zee-koersen ging het al zeer goed voor de ploeg maar ik raakte maar niet in goed doen. Nu lijkt dat allemaal achter de rug. Een hele opluchting. Op de Gold Race had ik me trou wens speciaal voorbereid. Dat is een koers die me goed Wielrennen. Kurt Bal won de juniorenkoers te Melsele Ic 34 - 29.4.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 34