Ajax wint, Houthalen ook Avanti kan de titel nu wel vergeten Judoklassieker «Trofee van Vlaanderen» te Hamme Mare Nobels brons op internationaal Intersteden- tornooi! Knappe wedstrijd Kampioen Avanti II nogal rommelig mts knappe derd rote uitstralinj BEN( 36 - 29.4.1983 - De Voorpost HANDBAL KARATE JUDO Op zondag 1 mei wordt in Hamme door de plaatselijke judoklub Jitsu-Kwai in de Sporthal De Wuiten, Dam straat. de judoklassieker, «Trofee van Vlaanderen» in gericht. Dit is voor deze ju doklub een grote eer en een beloning voor jarenlange in spanningen. Inderdaad, het officiële tor nooi «Trofee van Vlaande ren». in het leven geroepen door de Federatieleiding, wordt ieder jaar toegewezen aan een klub om de organi satie te verzorgen Reeds verschillende jaren ging dit voorrecht naar Limburgse klubs of klubs uit de An twerpse Kempen omdat men daar over de ruimste sporthallen beschikt. Toen Buggenhout-Beerse. De Proft en Vermeir zijn eraan voor hun moeite. De bezoekende te Hamme Sporthal «De pivot bleek een moeilijk te houden tegenstander (wvc) Wuiten» haar deuren open stelde. was Ward De Rech ter van de Hamse Judoklub er dan ook als de kippen bij om de kandidatuur van zijn klub te stellen. Mr. Albert Plovier, Sekretaris-Gene- raal van de Vlaamse Judofe deratie en zowat de peetva der van dit tornooi, kwam van Brugge naar Hamme om poolshoogte te nemen en mede door zijn voorspraak kwam deze klassieke judo topper naar Hamme. De prachtige medailles hieraan verbonden worden betwist door dames en heren, die elk afzonderlijk in 7 ge- wichtskategorieën zijn inge deeld. In elk van deze 14 reeksen zijn 4 medailles te winnen. De schifting ge beurt bij rechtstreekse uit schakeling. met dien ver stande dat de verliezer te gen een finalist terug komt via de herkansingen, die uiteindelijk voor twee derde plaatsen zorgen. Een inte ressante bijzonderheid in dit tornooi is. dat overwinnin gen met Waza-ari (bijna ip- pon) en met ippon (vol punt) opgetekend worden op de kaart voor graadverhoging, wat enkel gebeurt in offici ële kampioenschappen en internationale tornooien. Met de buitenlandse aan dacht voor dit tornooi, voor al van Nederlandse en Fran se zijde en de beste Belgi sche judokas moet deze dag weer uitgroeien tot een hoogdag voor de Vlaamse judosport. Aan de Hamse Jit su-Kwai nu om te bewijzen dat zij, buiten het winnen van prijzen, ook onderlegd is in het organiseren van grootse wedstrijden. (bd) De Dendermondse politiea gent kwam te Antwerpen op een internationaal Interste- dentornooi als lid van de Belgische nationale ploeg flink aan zijn trekken. De Belgische A-ploeg moest partij geven aan verschil lende Nederlandse en Belgi sche ploegen. De Neder landse ex-wereldkampioen Otti Roethof had een sterke ploeg Nederlandse karate- ka's afgevaardigd, hoofdza kelijk bestaande uit kleur lingen, die qua lengte eer der in basketbalploegen thuishoorden. De Dendermondenaar be wees in dat internationaal gebeuren dat hij uit het goe de hout gesneden is en be kwaam om ook op interna tionaal vlak zijn woordje mee te praten. In dat licht heeft zijn knappe derd plaats een grote uitstralinj le landelijke Ajax Lebbeke - Antwerp 22-14 Ajax Lebbeke is dus geen kampioen geworden. De ploeg van trainer J. De Proft eindigt weliswaar op gelijke hoogtè met Houthalen maar telt één gewonnen wedstrijd minder waardoor de titel en de promotie naar de Limburgers gaat. De laatste speeldag kon hierin nog verandering brengen maar Houthalen won met één doelpunt verschil en hiermee was het lot van Ajax gekend nog voor het met ruime cijfers Antwerp had verslagen. Niettemin mag Ajax nog enige hoop op promotie koesteren. Inderdaad, tijdens het weekeinde van 21/22 mei speelt het een testmatch te gen Eynatten of Schaar beek, de 2e gerangschikte van de franstalige liga en de kans is groot dat de win naar van deze wedstrijd zal promoveren. Geruchten als zou Charleroi vrijwillig deg raderen en dat Angleur zou fusioneren met Grivegnée lijken niet van alle grond ontbloot. Meteen zou er dan een plaats vrijkomen in 2e nationale. In ieder gevcri mag Ajax op een geslaagd seizoen terug blikken. Dit was ook de me ning van asistent-coach F. 'Cooreman; «Nadat wij uit 2e nationale degradeerden hebben wij niet gedacht zo snel terug te zullen komen. Het pleit dus alleen maar in het voordeel van de spelers dat zij. zonder versterking aan te trekken, slechts op een haartje de titel misten. Als men er dan rekening meè houdt dat M. Huyck een hele tijd onbeschikbaar was wegens kwetsuur en dat M. Hendrickx niet voor alle wedstrijden beschikbaar was. vind ik de prestatie van de ploeg formidabel. De wedstrijd tegen Antwerp was dus duidelijk aan spankracht verloren aange zien een paar uur voordien Houthalen kampioen was geworden. Niettemin bleef Ajax gemotiveerd spelen en ondanks een moeilijk wed- strijdbegin boekten de Leb- bekenaars nog een ruime zege dank zij een spranke lende tweede helft. Ajax was na 10' 1-4 achter ge raakt maar toen de afwer king wat beter meeviel leid de Lebbeke met 8-4 10' voor de rust. Het verrassend knap spelende Antwerp kon echter nog terugslaan zodat via 8-8 de rust bereikt werd met een 10-9 score. Tijdens de tweede helft waren dë bezoekers er echter aan voor hun moeite. Ajax verdedig de nu erg goed op "de 6- meter zone en in aanval toonde Mare Huyck zich bij zonder knap in de afwer king. Ajax liet Antwerp nu geen kans meer en stelsel matig werd de voorsprong aangedikt. Het werd dus nog een probleemloze 22-14 zege voor de thuisploeg. Scoorden: Ajax: Vafc Mede- gaei 3. M. Huyck 7. D. Huyck 4, Van Geel 1, G. Holbrecht 2, Hendrickx 4. Vermeiren 1. Secretaris W. Bosteels: «Toch werd het een prima seizoen» «Hoewel wij de titel net niet haalden ben ik van mening dat Ajax een prima seizoen lukte. Vooral kollektief zijn wij erop vooruitgegaan. Het was opvallend dat er steeds één speler klaar stond om het eventuele fa len van een ploegmaat op te vangen. Het is dan ook jam mer dat wij toch zo moeilijk in eigen kunnen geloven. Met een beetje meer zelfver trouwen konden wij de titel niet missen. Nu faalden en kele spelers op belangrijke momenten en het gebrek aan zelfvertrouwen lijkt mij de oorzaak van het regelma tig missen van open doel kansen. In ieder geval was •Houthalen niet sterker dan Ajax, deze ploeg moet het duidelijk hebben van één vedette. Mits onze bank nog wat beter te stofferen zijn wij beslist een plaats in 2e nationale waard». EVA Ajax Lebbeke-Antwerp. Hendrickx heeft de Antwerpdefensie in de wind ge. wvc) ■zet en scoort W. Bosteels: «Tóch werd het voor Ajax een prima seizoen(wvc) le Nationale Sp. Neerpelt - Avanti Lebbeke: 27-22 Ajax Lebbeke-Antwerp. Dirk 'Huyck liet-de Antwerpdoelman geen kans (wvc) Zoals toch wel verwacht werd, heeft Avanti het niet gehaald tegen het in eigëft «Dommelhof» praktisch on genaakbare Neerpelt. De Lebbekenaars hadden dan nog de tegenslag op een bij zonder gemotiveerd spelen de Wilanowski te stuiten en ook doelman Paesen ver keerde weer in een begana- digde dag. Niettemin kan gezegd worden dat Avanti doelman Paesen een handje toestak om zich in vedette te spelen. Inderdaad, de Leb bekenaars misten een on waarschijnlijk hoog aantal open doelkansen. De Lim burgse doelman pakte wel iswaar uit met enkele bij zonder knappe interventies maar de taak werd hem dui delijk vergemakkelijkt door de bijzonder onzuivere af werking van verschillende Avanti-aanvallers. Tekè- nend hiervoor was een «pél- Ie landelijke Buggenhout - Fr. Beerse: 16-18 Buggenhout, reeds een week geleden zeker van het behoud, verloor weliswaar van het op de derde plaats gerangschikte Beerse maar lukte toch een opvallend sterke prestatie. Robuco toonde zich, nu van alle komplexen bevrijd, de even knie van de bezoekers en de uitslag kon evengoed omge keerd zijn geweest. Vooral verdedigend, met een weer bijzonder attente doelman Vermaesen, speelde Bug genhout een ijzersterke wedstrijd en ook aanvallend kwam de thuisploeg bijzon der goed aan haar trekken. In een opvallend gelijkop- gaande eerste hem bleek duidelijk hbenfeer beide ploegen aan elkaar waren gewaagd. Tegen het snelle Beerse kon Buggenhout het wapen van de tegenaanval weliswaar niet hanteren maar ook de bezoekers stuit ten op een gekohcentreerd spelende defensie. Nadat Beerse dé score had geopend, leidde Buggen- hdiit na 13' mël 4-3 maar de knap spelende bezoekende pivot 2örgde toch voor een 4- 6 stand 10' voor de rust. Bug genhout liet echter niet be gaan en via 6-6 werd de rust bereikt met een 7-8 score. Onmiddellijk nQ de rust leek 'Beerse hard te zullen toe slaan. Het werd 7-11 en 8-12 maar een gemotiveerd spe lend Robuco slaagde erin dank zij knap aanvalsspel 13-12 voor te komen na 43'. Toen M De Proft even uit viel met een kapotte bril nam de wedstrijd nog maar eens een andere wending Vijf minuten voor het einde leidde Beerse met 13-17 maar toch slaagde Buggen hout erin opnieuw spanning in de wedstrijd te brengen. Met nog 3' te spelen was opnieuw alles mogelijk (16- 17) maar toen waren het de bezoekers die op het beslis- .sende ogenblik konden scb- ren. Meteen zit de kompeti tie erop voor Buggenhout dat nu reeds met man en macht aan het zoeken is om de ploeg volgend seizoen een steviger uitzicht te ver zekeren. Robuco Buggenhout: Ver maesen en J. Vermeir, M. De Proft 1. P. Vermeir 2, De Vuyst 6. Van Nuffel 3. De Maerschalck 1Moyersoon 1. Brouillard 2 Reserven: Robuco Buggen hout - Fr. Beerse: 12-14 Na een gelijkopgaande eer ste helft (rust 6-3) moest Ro buco naar het wedstrijdein de toe afhaken. Scoorden: Moyersoon 2. Vercammen 5, Van Hoezen 1De Maeyer 3, Verheyden 1. EVA sitü'atie in de eerste helft ^raar vier Lebbeekse aan vallers tegenover een Neer pelt verdediger stonden en toch nog valverlies leden. Even later besloot A. Maes, kompleet vrijgespeeld, par does op Paesen en de terug kaatsende bal werd huizen hoog overgeworpen door een totaal vrijstaande Ver- moesen. Wij vernoemen nu toevallig deze twee spelers maar zowat alle Avantispe- lers misten in gelijkaardige situaties. Wij geloven niet dat wij overdrijven als wij stellen dat Lebbeke. toch zeer nerveus, een tienfal werkelijke doel-kansen ver kwanselde. De Wedstrijd startte nochtans vrij goed voor Avanti. Dirk Ver hof - stadt wérd uiteraard onmid dellijk met een «rugzak» be dacht maar met de jonge Dirk Verguit op Wilanowski tapte Avanti uit hetzelfde vaatje. Gedurende het eer ste kwartier zag het er naar uit dat Avanti het aanvals- geweld van de Limburgers zou kunnendijken en vooral de vrijworpen, het sterkste wapen van Neerpelt, wer den goed opgevangen. Na 11' stonden de ploegen ge lijk (3-3) maar toen werd het duidelijk dat de in aanval sterk spelende Verguit een te moeilijke opdracht kreeg bij het schaduwen van Wila nowski, De Pool maakte er 5-3 van na een kwartier en Avanti, toch wel erg zenu wachtig. begon balverlies te lijden en mede door eën zwakke Lebbeekse -h'fwer- king kon Neerpelt langs J. Schuermans via 6-4 tot 9-6 uitlopen na 21', Eddy De Smedt kwam dan op het ter rein. het aanval ssffömiéh verliep nu duidelijk in hoge- Neerpelt-Avanti: vijf doel punten van Koen Verhof- stadt konden Avanti niet aan een zege helpen (v) re versnelling maar de af werking faalde. Toch nader de Avanti nog tot 10-8 2' voor de rust maar opnieuw kon Neerpelt het Avanti-offen- sief afslaan en met een 12-8 ruststdnd, weliswaar ge vleid voor de thuisploeg, zag het er niet zo best uit voor de Lebbekenaars. On middellijk na de rust incas seerde Avanti twee niéii'we treffers na duidelijke dek- kingsfouten. Mertens werd hiervan hfet slachtoffer en werd veVvan- gen doo'r Vermeiren. Avanti schakelde dan over op een dubbele mandekking, naast Wilanowski die paniek bleef zaaiën in de Avdnti- verdediging werd nu ook J. Schuermans bedacht met een bewaker maar er waren amper 3' gespeeld in de tweede helft als Neerpelt komfortabel leidde met 15-9. Wemmei-Avanti 2. Bart Van Ransbeeck promoveert met Avanti 2 naar tweede landelijke. Te Wemmei scoorde hij zo maar dertien doelpunten (v) Avanti bleef hardnekkig aanklampen maar Paesen bleef een eventuele 'terug keer van Lebbeke Verhinde ren. Tien minuten voor het einde (21-16) nam Mertens opnieuw plaats in het Leb- beeksë doel en hoewel Avdnti bleef missen voor het -Limburgse doel naderde het plots tot 24-22 4' voor het einde. Dirk Verhofstadt, nochtans een goede wed strijd, liet toen de kans op 24-23 liggen en als Wifa- nowski, gesteund cfoor een vokaal këncèrt van aanmoe digingen. uit een balverlies van Avanti 25-22 scborde, 2' vodr het'einde. was de kous af. Avdnti: Mertens en Ver meiren. D. Verhofsladt 9. De Batselier, K. Verhofstadt 5, Cornelis 2, De Ridder J, A. Maes, H. Maes. Verguit 2. Vermoesen 2. De Smedt 1 Neerpelt-Avanti: F. Corne lis die in België zijn gelijkt niet heeft als verdediger kon toch het Neerpelts aan valsgeweld niet indijken (v Reserven Neerpelt Avanti De Avanti doublures won nen te Neerpelt en blijvei dus samen met Sasja aan d< leiding. Gedurende de eet ste helft bleef Avanti op acb tervolging aangewezen (2-0 5-2. 7-5) en bij de rust leidd Neerpelt nog met 7-6. Onde impuls* van Luc Van Mo werd het 8-11 na 39' Ach minuten voor het einde stel de de thuisploeg opnieui gelijk (12-12) maar het wa E. De Batselier die het b« slissende doelpunt Avanti scoorde. Avanti: J. Vermeirën en M Mertens. De Batselier 1. D Smedt 1. Schaers 1. De Rid der 2, De Pauw 1. H. D Smedt. Van Gucht. Van Mo 5, Van Onsem 2. Moonen. EVi 1' PROVINCIALE WEMMEL - AVANTI 2: 21-29 Trainer Lucien De Nil bleek na de wedstrijd te Wemmei niet zo erg tevreden over de geleverde prestatie Vol gens de Avanti trainer speelde zijn jeugdige Avanti ploeg erg rommelig en be zondigde zich aan opval lend veel balverlies. De ze ge kwam weliswaar nooit in het gedrang maar het liet Wemmei toe. vooral tijdens de eerste helft, in het spoor te blijven van de leiders in 1° provinciale. Nadat Agnees- sens de score had geopend zorgde Bart Van Ransbeeck weliswaar met 7 opeenvol gende treffers voor een 3-8 score na 11'. maar daarna bleek Avanti te ongeconcen treerd te spelen om Wemmei nog verder op achterstand te plaatsen. Integendeel, het was de thuisploeg die nu het wedstrijdverloop in han den nam en van het veelvul dig Lebbeekse balverlies gebruik maakte om na 23' gelijk te stellen (11-11). Ag- neessens en Hertsens kon den toch nog voor de rust Lebbeke opnieuw aan de leiding brengen. Rust 12-14. In de tweede helft speelde Avanti opnieuw op niveau en na driekwart wedstrijd toonde het scorebord 14-20 aan. Het werd nog 16-24 10' voor het einde maar daari kon Wemmei opnieuw gel ke tred houden. Avanti II. Coppens, Moy< soon 1. Van Ransbeeck Hertsens 3, Agneessens Van Langenhove. Vlassa root. Van Den Broeck. E Nil, P. De Smedt Waumans EV Buggenhout-Beerse. Robucodoelman Jos Vermaesen speelde weer een uitstekende wedstrijd (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 36