Tornooi «The Best of Six» Ronny De Goster als eerste bij de Nationalen I r— Rebounds Finales Oostvlaamse Beker te Zele De Hoorn is kampioen Cabrita Zele in de bloemetjes met drie kampioenenteams BASKET I De Voorpost - 29.4.1983 - 39 Minnebo-Van den Broeck 82-83 Eerste wedstrijd voor de ploeg Van den Broeck. Min- nebo die de nederlaag tegen Elias wou uitwissen startte heel snel. Via het rebound- werk van een goed wer kende Putteman. kon de lichte brigade van Minnebo via fel gewaardeerde fast- breaks uitlopen tot 23-14. Toen Mare Minnebo wegens een licht toegekende fout (zijn vierde) naar de bank moest, brak de kadans en Danny D'Herdt en Herman Van den Broeck konden hun ploeg aan de rust tot slechts vier punten verschil bren gen. De tweede helft toonde voor beide partijen ups en downs. Minnebo liep op nieuw uit tot 12 punten. Dat was vooral het werk van Mollekens, Temmerman en Gooimans. Toen werd deze ploeg overmoedig. René Stevens, weliswaar weinig meeval met zijn shots, maar met nog altijd een prima pass in de hand, verloor driemaal de bal. Mollekens en Temmerman trachtten de zone binnen te dringen maar werden gestopt door dakgoten van het sterke re boundtrio van de ploeg Van den Broeck: Hendrickx, Van den Broeck en Ongenaet. El ke bal die Van den Broeck in de aanval kreeg toege speeld zette hij om in punten en zijn ploeg kwam terug in de wedstrijd. Ze nam zelfs voorsprong. Kurt Mollekens (wat een klasse) zette de puntjes op de i en via twee identieke dunks bracht hij zijn ploeg langszij. Onder tussen hadden enerzijds On genaet en anderzijds Putte man hun vijfde fout ge maakt en moesten definitief van het terrein. Van toen af werd het een zij-aan-zij tot de laatste minuut. Wegens het feit dat Minnebo, Molle kens en Lievens vier streep jes achter hun naam had den, mochten zij geen risiko nemen in verdédiging; Van den Broeck en zijn maats maakten hiervan dankbaar gebruik en konden telkens tegenscoren. Op 40 sekon- den voor tijd met een 82-81 stand voor Minnebo, werd een doorbraak van Molle kens door Van den Broeck foutief gestopt. Dat dacht iedereen althans, behalve de af en toe slecht geïnspi reerde scheidsrechter die een loopfout van Mollekens blies. Voordeel Van den Broeck. Hendrickx scoorde op zestien sekonden voor tijd: 82-83. Gooimans zag zijn laatste shot nog op drie sekonden voor tijd nipt naast gaan. De Minnebo's waren niet te spreken over sommige scheidsrechterlij ke beslissingen, maar toon den zich toch sportieve ver liezers. Ploeg Minnebo: Mollekens 28, Temmerman 15, Putte man 10. Gooimans 10, Min nebo 8, Lievens 7, Stevens 4. Ploeg Van den Broeck: Van den Broeck 26, Hendrickx 22, Ongenaet 15, Schoreel 10, Danny D'Herdt 6, Philips 2, Rombaut 2. (vem) Elias - Schorreel 80-80 Een wedstrijd die door beide ploegen moest gewonnen worden, wilden zij een kans op een finaleplaats. Beide verloren en wonnen één wedstrijd. Elias won tegen Minnebo. maar verloor te gen Van Keer. Schorreel ver loor ook tegen Van Keer maar won tegen Famaye. Dat het voor beide ploegen menens was, kon men reeds tijdens de opwarming zien. De ploeg Elias was kom pleet. Cariat uitgezonderd. Bij Schorreel kon men op nieuw rekenen op Bechnel, maar nu was Bassier afwe zig. Tijdens de eerste helft domi neerde Elias via het castor- duo Moro en Van de Keere. De eerste scoorde 22 punten met een duizelingwekkend percentage: 11 op 13. Celle scoorde 12 punten. Bij de ploeg Schorreel was het en kel Van Campenhout die aan 50% geraakte: 4 op 8 en 2 op 2 vrijworpen. Ruststand 47-33. In de tweede helft kwamen de mannen van Schorreel stilaan meer in de wed strijd. Het kwartet Schor reel, Bechnel, Van Poppelen en Van Campenhout begon te scoren, terwijl aan de overzijde Moro stilviel en al leen nog Van de Keere scoorde. De laatste vijf mi nuten werd het een nek-aan- nek race. tnas viel uit met vijf fouten. De twee ploegen scoorden om beurten, zodat er uiteindelijk geen winnaar uit de bus kwam. Eindstand 80-80. Punten: Ploeg Elias: Elias 12, Cort- hals 7, Moro 29, Van de Kee re 22, De Schaepdrijver 4, L. De Schaepdrijver 4 en Van Gijseghem 2. Ploeg Schorreel: Schorreel 20, Steenhout 0, Van de Vel de 2, Bechnel 14. Van Poppe len 22, Van der Hagen 4. Van Campenhout 18. MOTORCROSS De sterkste man bij de nationalen 500cc blijft wel Peter Dhanis met zijn zeven overwinningen maar een sterke Ronny De Coster blijft toch enigszins in zijn spoor. Hij behaalde vorige zondag te Oost-Eeklo zijn derde overwin ning, heeft ook reeds drie tweede plaatsen, een derde plaats en ook enkele vierde. In tegenstelling met vorige seizoenen is Ronny De Coster dit jaar veel kalmer en weet zich meer te beheersen waardoor hij minder ten val komt en bij een hapering ook minder plaatsen verliest. Te Oost- Eeklo nam Peter Dhanis in de eerste reeks snel de leiding met De Coster in zijn wiel en bij een val van Dhanis kwam hij aan de leiding tot hij enkele ronden voor het einde blokkeerde in een bocht en de rollen werden omgekeerd. De tweede reeks kwam Dha nis ten val in de start en moest op een veertigste plaats de achtervolging in zetten om later door een de- fekte voorvork te worden ge troffen en hij met een 31® plaats vrede moest nemen. Ronny De Coster nam direkt na de start de leiding en kon de ganse reeks onbedreigd aan de leiding rijden en zo stond zijn eindoverwinning veilig. Guy Van Renterghem werd tweede en Mare Bae- tens wist zich eindelijk op een derde plaats te klasse ren. Bij de 250cc-ers was Gi- no Perreman het snelst voor Van de Geuchte en Thierry Sierens. Erwin Gabriel behaalde bij de inters zijn achtste over winning op een verbluffen de manier. Telkens was hij als eerste vertrokken en in de eerste reeks wist hij zelfs na een halve ronde al een grote voorsprong te nemen. Bij de finish had hij zelfs een minuut voorsprong op Dirk Tanghe die tweede werd voor De Meyer, Corens en Van der Meersche die eerste 250 cc piloot werd. De twee de reeks was het terug Ga briel die iedereen de rug toonde en kon zelfs tot de zevende geklasseerde op een ronde rijden op een toch lange omloop. Hier werd Danny Joos tweede voor Van de Klooster en een terug sterke Marc Van de Meer sche die onbedreigd de overwinning bij de 250cc-ers op zak stak voor Valentijn. en De Smul. Bij de 500cc-ers werd Joos tweede voor Van de Klooster, Corens en De Meyer. Gerry Doms had in de eerste reeks een goede start en ging op een vierde plaats de eerste ronde in maar werd door enkele haperingen achteruit geslagen en moest uiteindelijk vrede nemen met een 23* plaats. Ook in de tweede reeks ging het hem niet mee want hier moest hij als negentiende finishen en had een veer tiende plaats in de eind stand. Gerry zal in ieder ge val wel in conditie zijn op zijn eigen organisatie van 12 mei te Erembodegem. Bij de zijspannen toonde het duo Ramon-Goethals dat ze nu de goede konditie te pak ken hebben want beide reeksen schreven ze op hun naam en wisten telkens met een ruime voorsprong te zegvieren op Rohen- Van Renterghem en Chavatte - Mallefroi. In de eindstand werd Rohen tweede voor De Cock en Chavatte. Stouvenaeckers was ook te rug de sterkste bij de natio nalen 125cc voor een verras sende Vermeulen en Sep, die telkens tweede en derde werden. Bij de juniores 500cc reed Koen Van de Vei- re op zijn bestliggende om loop en kon ook beide reek: sen winnen met een zeer ruime voorsprong. In de eer ste reeks werd Bruyninckx tweede voor Roaert en Rae- kelboom en in de tweede reeks werd Nefs tweede voor Daelman en Feynaut. De eindstand der 500cc-ers ging dus naar Van de Veire voor Raekelboom en Van de Win kel en bij de 250cc piloten won Feynaut voor Bruy ninckx en Van Dromme. In de spannende reeksen voor nieuwelingen kwam het terug tot een harde strijd alhoewel Gino De Jonghe bij de 250cc-ers in de eerste reeks snel aan de leiding kwam en direct een voor sprong nam. Voor de andere plaatsen werd fel van plaats gewisseld en finishten in volgorde Van Keyenbergh, Van den Bossche, Dhaene, Bussens en een verrassende Hammenaar Herman Le- naerts. Kalender: Op zaterdag 30 april wordt te Axel (Ned) een België-Ne- derland wedstrijd gereden van B.L.B. in samenwerking met de Nederlandse Motor- bond. Er worden reeksen ge reden voor Inters 250/500, nationalen 125cc, Nationa len 500cc, juniores 250 cc en juniores 500cc. De oefenin gen vangen aan om 10 uur terwijl de eerste wedstrijd de start neemt om 12.30 uur. Zondag 1 mei wordt de wed strijd gereden te Oudenaar de op de gekende omloop van de Volkegem. Eerste start te 11 uur. D.H. De ploeg van Herman Van Keer, versterkt met Elias en Herman Van den Broeck, is uitgenodigd tot deelna me aan het tornooi van Melda Gent. Ook Maccabi Brussel en een Hollandse ploeg zullen deelnemen. Drie oud-Okapispelers fungeren als coach in dit tomooi: Jef Troch (Van Keer), Marc Comelis (Van den Broeck), en Francis Van den Steen (Minnebo). Verder zijn er nog ex-jeugdspeler Mare De Saedeleer (Fa maye), ex-bestuurslid Fons Kesteloot (Schorreel) en Armand Van Hauwermeiren (Elias). Voorlopige rangschikking: Van Keer en Van den Broeck 4 punten, uit 2 wedstrijden, Elias en Schorreel 3 punten uit 3 wedstrijden, Minnebo 2 punten uit 3 wedstrijden en Famaye 0 punten uit 3 wedstrijden. De ploegen die 's maandags hun wedstrijden spe len mogen steeds rekenen op een honderdvijftig supplementaire toeschouwers. Onmiddellijk na de wedstrijd begint immers een aerobickursus onder leiding van de echtgenote van Okapivoorzitter Hille- (vem) De halve finales en finales van de Oostvlaamse basketbalbeker, zowel voor dames als heren gaan door in Sporthal VHVD, Langeakker te Zele. Cabrita is de organiserende klub en er liggen zeker spannende wedstrijden in het verschiet met Panters Baasrode bij de heren wel als dé favoriet en bij de dames is Leonidas Aalst zeker niet kansloos. Zaterdag, 30 april om 18.30 u.: Amicale Gent - Gentson Om 20.30 u.: Panters Baasrode - Gentson 10) Zondag, 1 mei om 15.00 u.: Leonidas Aalst - Osiris Denderleeuw 15) Om 17.00 u.: Scheldejeugd Temse 5) - Falco St.- Amandsberg Zaterdag 7 mei om 18.30 u.: finale dames en om 20.30 u.: finale heren. BENO Aalsters Liefhebbersverbond Het sportseizoen 1982-83 was één der beteren voor het Zeelse basketbal. De eerste ploeg werd kampioen in bevordering A en won achteraf ook nog de algemene titel van vierde afdeling. De reserven speelde reekskampioen en de damesploeg. die voor het eerst in kompetitie uitkwam, eindigde in de tweede provinciale afdeling op de tweede plaats en promoveerde daar mee naar eerste provinciale. Een driedubbele gelegenheid om feest te vieren. Het bestuur en speelsters en spelers met hun trainers werden op het gemeen tehuis ontvangen. Bugemeester Jozef De Bruy- ne was fier dat een sportver eniging van zijn gemeente tot dergelijke prestaties in staat is en daarmee zeker het sukses en de bijval van de basketbalsport op de ge meente in de hand werkt. Hij herinnerde aan de moei lijke beginperiode die reeds lang achter de rug ligt. De laatste tien jaar is het zowel sportief- als organisatorisch veel beter gegaan. Hij be klemtoonde niet alleen de inspanningen van het kern- bestuur. maar ook die van een ganse schare onbaat zuchtige medewerkers, die door hun belangloze inzet een zeer belangrijke rol spe len in de opgang van de klub. Burgemeester De Bruy- ne had woorden van lof voor de trainers en de spelers die gedurende een gans seizoen enorme inspanningen heb ben geleverd en erin slaag den om het mooiste resul taat uit hun karrière te reali seren. Namens het Centraal Komi- tee van de basketbalfedera tie bracht Hugo Janssens de gelukwensen aan de klub over. Hij benadrukte de in spanningen op sportief vlak, door met dertien ploe gen in kompetitie te spelen en wees de eerste ploeg hierbij op de verantwoorde lijkheid die ze heeft. De prestatie van de fanionploe- gen zijn voor de jeugd steeds een toetssteen en daarnaar wordt opgekeken. Schepen van sport Alfons upus wenste de kampioe- en geluk om het mooie rokje sport, dat ze in het oorbije seizoen aan de be- olking gebracht hebben en het bestuur om de wijze waarop ze zoveel jeugd de gelegenheid geven om zich in de basketbalsport te be kwamen. Voorzitter Omer Verneirt dankte het gemeentebe stuur voor de ontvangst. Hij ontving vanwege burge meester De Bruyne en Hugo Janssens van de basketbal- bond een aandenken. Historiek De Zeelse basketbalklub werd opgericht op 15 april 1947, in de schoot van de Zeelse scoutsbeweging. Bij de stichters waren onder an dere Gustaaf De Wilde, Piet Hoogewijs, Antoine Van Hecke, Jozef Van Kerckhove, Antoine Buyssens, Antoine Malfliet, Antoine Van der Donck, Achiel Bontinck, Ro bert De Leenheer, Etienne Cooreman, Frans Van Hec ke. Als klubnaam werd Vi king gekozen. De Zeelse Noormannen waren eerder moddermannen. Hun terrein was een door hen zelf effen gemaakt stuk akkergrond aan de Alois De Beulelaan, waar ook het terrein van de damesklub Aurora Zele was gevestigd. Na enkele seizoe nen verhuisde de klub naar het Zandbergplein en de sportieve suksessen bleven niet uit. Tijdens het seizoen 1952-53 werd ten koste van Hermes St.-Niklaas de titel in eerste provinciale be haald en promoveerde de klub naar bevordering. De spelerskern bestond voorna melijk uit Achiel Bontinck, Antoine Van Hecke, Louis De Kegel, Alfons en Alfred Boeykens, Robert De Leen heer, Gilbert De Graeve, Leon Ronsse, Antoine Buyssens en Maurice Ve- hent. Het verblijf in de natio- Basket. Cabritavoorzitter Vernein werd door het Zeelse '.emeentebestuur gehuldigd (gb) nale reeksen bleef tot één seizoen beperkt. De omstan digheden vreetten zowel aan de spelers- als de be- stuurskern. Verschillende jongens huwden en vestig den zich buiten de gemeen te. Er brak een slechte perio de aan. Beter jaren kwamen er vanaf 1965. De naam werd gewijzigd in Vikingni- do en er kwam extra-sportie ve steun van Theofiel Nies. De toenmalige trainer-coach Benoit Van Winckel kon re kenen op een nieuwe spe lersgroep, waarin routine en jeugd was vertegenwoor digd. Gilbert De Graeve. Norbert De Vriese, Gustaaf Van der Burgt, Willy De Kimpe. Gaston Baert. Etien ne Van Langenhove. Willy Philips, Etienne Willems waren de basisleggers van een nieuwe promotie naar vierde afdeling. Na drie sei zoenen degradeerde de klub opnieuw naar eerste provin ciale» In die tijd deden in bevordering de buitenlan ders hun intrede en tegen die overmacht kon de Zeelse klub niet optornen. Voor de Zeelse basketbalklub werd het een nieuwe zeer moeilij ke periode om het hoofd bo ven water te houden. In 1972-73 verhuisde de klub van het Zandbergplein naar de Kouter en bij het begin van het seizoen 1973-74 werd dè naam gewijzigd in Cabri ta Zele en kwam er extra- sportieve steun van de Ge broeders Goossens. Er werd ook voor het eerst in zaal gespeeld. In sporthal De Ze ven bouwde de klub aan een intense jeugdwerking, waarmee Etienne Van Lan genhove, Georges Van Mie- groet en Willy Philips via jeugd- en scholentornooien begonnen waren. De aan werving van trainer-coach Frans Van de Vijver was bij zonder suksesvol en na het seizoen 1976-77 promoveer de Cabrita voor de derde keer naar bevordering. De spelersgroep bestond op dat moment voornamelijk uit Hugo Coene. Benny Dhoo- ghe. Peter Hollants. Luc Fa- maey. Filip Van Hassel. Eric Van de Velde, Gilbert Van Hassel, Jan Jacobs, Peter Moens en Paul Van Damme. Cabrita speelde gedurende zeven seizoenen in vierde afdeling en tijdens het sei zoen 1978-79 zelfs met een Amerikaan John Lamb. Het is voor de eerste keer in het 36-jarig bestaan van de klub dat ze opklimpt naar derde afdeling, zodat de prestaties van trainer-coach Dirk Bracke hoog worden geschat. De spelersgroep die bij de eerste ploeg en reserven. het mooi resultaat verwezenlijkten waren Jan Van Hoeyweghen (kapitein). Johnny De Locht, Peter Bij de meisjes werd de pro- re, Karin Ost, Kathy Dhoo- Moens, Ronny du Jardin, motie waargemaakt door ghe, Saskia Westerlinck. Ronny Hendrickx, Jo De trainer-coach Mark De Vries Martine en Kristien Vari Brauwer. Luc Blancquaert, en kernspeelsters: Myriam Hecke. Paul Van Damme, Luc Per- Verschelden, Betty De Block, BENO mentier. Ivan Moens. Bart Marianne De Bock. Lieve Goetmaeckers en Jan Thiré. Van der Kelen, Ann Vermei- Op de voorlaatste speeldag moest De Hoorn het opne men tegen Borghmans. Bij winst was De Hoorn kam pioen en dat voor de derde maal. Gehandicapt (zonder Veillefon en Van der Spee- ten), maar met een steen goede Luc De Schaepdrijver (28 punten) en Danny Huyle- broeck (20) en met een nor maal presterende Herman Van Keer (35) was Borgmans niet sterk genoeg om de titel voor De- Hoorn nog een week uit te stellen, niettegen staande het goede werk van Gust Van Gijseghem (26) en Luc Teirlinck (25). Freddy They baert scoorde het honderdste punt. Torenhof won gemakkelijk van Diversi, Hughs haalde het van Cockpit en Terlin den was te zwak voor Sint- Antoon. Olfit vrijwaarde zijn tweede positie met een flin ke zege tegen De Klok. Hughs won de achterstalli ge wedstrijd tegen Diversi. De Nachtwacht gaf forfait tegen Snoepertje. Uitslagen: Diversi - Torenhof 54- 81 Cockpit - Hugh's 64- 77 Borghmans - De Hoorn 71-100 Terlinden - St. Ant. 50- 65 Klok-Olfit 54-116 Snoep. - Nachtw. 20- 0 Hugh's - Diversi 80- 60 Basket. Bestuur en spelers van Cabrita-Zele werden door het gemeentebestuur ontvangen omdat zij kampioen speelden in vierde afdeling (gvw) Basket. De damesploeg van Cabrita-VHDV promoveert naar eerste provinciaal. We zien ze samen met het gemeentebestuur (gvw) Basket. De ganse Cabritafamilie poseert na de kampioenenviering (gvw) I

De Voorpost | 1983 | | pagina 39