lendermondse Expo 2000 een sukses KVLV vijftig jaar jong te Hamme-Zogge Zeelse Rode Kruis reikte brevetten uit en huldigde bloedgevers I.M.S. Berlare sleutelt aan de tekomst van het beroepsonderwijs Mende schoolfeesten H. Engelen Lokeren Leerlingen van R.B.S. Grembergen op ontdekking naar de kust lerwijs («Welkom bij de opening van onze Expo 2000». Met deze lorden verwelkomde Francois Macharis, voorzitter van |t bestuur van Expo 2000 de vele voorname gasten onder de voorzitter van de Unie der Middenstanders, «vertegenwoordiger Frans Verberckmoes, senator f Van den Broeck, Europees Parlementslid Karei De icht, bestendig afgevaardigde Alfons De Mol, de schepe- i Van Gucht, Meulebroeck, Borms en Van Cauter, schillende gemeenteraadsleden en vele andere geno- Het was de aanzet van een :htige tentoonstelling die llanks de vele regenbuien mocht rekenen op een ssale belangstelling. De ve len aantrekkelijke stands, de ^oie bloemen en vooral de j en vermaarde attrakties p bij deze gelegenheid aan I publiek werden aangebo- zullen daar in geen geval femd aan geweest zijn. Expo "0 was opnieuw een sukses. ;ingen de vleet Voor de tweede keer had po 2000 letterlijk en figuur- "1 zijn tenten opgeslagen op Geldroplaan, waar in de iduw van het imposante icneum van 29 april tot en 3 mei een merkwaardige 'errassende tentoonstelling 1 gehouden met als in- ig de produkten die de ielaars uit Dendermonde imgeving aan de man bren- Kwaliteitsprodukten, die de vergelijking kunnen irstaan met het om het even ander. Had de beurs geen :iaal tema, althans wanneer het uitzonderlijk mooie :menpaviljoen buiten be- iuwing laat, dan kon men :recht voor heel wat zaken. :raard meubels van hoog- ide kwaliteit, maar vishen- -, jeans, broeken, naaima- '"'nes, deuren, centrale ver- e °hning, schoenen en hand- n en andere lederwaren, :pgoed en pralines, boeken isolatie, donsdekens en (m maar op, kortom, alles een mens nodig heeft om :unnen leven in deze tijd. :re deelnemer had zijn lts gekregen en permanent er wel iemand op de stands (wezig tijdens de openings- Er werden dan ook goeie n gedaan, veel kontakten :gd en dat is toch ook maar '.genomen, ik voor de kinderen was irgd: zij konden in navol van de grote Mare Sleen een Nero-figuur tekenen kleuren en daarmee nog prachtige prijs winnen. De iningen stonden tijdens de r van de Expo 2000 ten- igesteld, zodat elke bezoe- er zijn goedkeurende blik aanwezigheid dan niet om dit paviljoen met haar elegantie en bevalligheid te openen. Dat moeten ook de organisatoren van Expo 2000 gedacht heb ben, want lieve Lieve woonde de hele plechtigheid bij en keerde later op de avond nog een keertje terug. Maar dan in bijzijn van haar opvolgster, die op 14 mei wordt verkozen. treurde het evenwel dat er in Dendermonde nog steeds niet voldoende middelen zijn - een degelijke opslagplaats - om een dergelijke beurs als Expo 2000 te organiseren. In dit ver band dacht spreker aan de ou de Dendermonding waar vele mogelijkheden zijn om een dergelijk initiatief tot stand te brengen. Hij loofde ook de Dendermonde. Voorzitter Macharis wijst de genodigden de weg (c) d g op werpen Om het uur s er een tombola met verras- gsprijzen en bloemstukken Dendermonde. Met aandacht luisteren naar het exposé Verberckmoes (c) ter waarde van 500 fr. telkens. Lieve was niet de enige die Want uiteindelijk vormden de mocht openen. Ook volksver- bloemen een niet onaanzieniij- tegenwoordiger Verberckmoes ke inbreng in deze hele expo genoot deze eer. Hij deed het na een toespraak waarin hij Met de bloemenprinses vooral de nadruk legde op een Bloemenprinses 1982 Lieve aantal problemen die de aan- Aerts was er ook weer bij met dacht van de middenstanders haar allerliefste glimlach, gaande houden. Want was men niet op haar Hij prees de inzet van het geliefkoosd domein terechtge- organiserend bestuur en on- komen met een speciale afde- derstreeptc de ccntrumfunktie ling bloemen en paste haar van Dendermonde Hij be- \'an nationaal voorzitter Fr. standhouders die hun uiterste best hebben gedaan om hun stand zo fraai mogelijk te ma ken. Daarbij moet men reke ning houden met de vele pro blemen die zich momenteel stellen. «Het gaat inderdaad minder goed in het bedrijfsle ven. De bouwsektor is zo goed als stil gevallen Het gaat slecht in" de handel en in de nijverheid» Het feit dat men toch middenstanders bereid heeft gevonden aan deze beurs deel te nemen, onderstreept de fierheid van deze mensen over hun beroep. De inzet van de middenstanders moet voor de beleidsverantwoordelijken dan ook een stimulans zijn om een middenstandsvriendelijk kli maat tot stand te brengen. Ook de konkurrentiekracht moet hersteld worden, zowel op de binnen- als op de buiten landse markt, aldus volksver tegenwoordiger Verberckmoes die schepen van Middenstand Patrick Van Caureren verzocht ook enkele woorden te zeggen. Die pikte graag in op de vraag van volksvertegenwoor diger Verberckmoes om deze handelsbeurs allicht volgend jaar al op een andere plaats te laten doorgaan. «Dat kan mis schien wel de plaats zijn waar nu nog de oude Dender loopt», aldus de schepen die ook wees op de inspanningen van de middenstanders, die ook rekening moeten houden met de koopkracht van de be volking. «De middenstanders hebben begrepen dat aanval len nog altijd de beste verdedi ging is. En aanvallen doen ze met deze aantrekkelijke han delsbeurs waar iedereen zijn gading kan vinden». En ver der: «Deze beurs bevestigt dat Dendermonde een midden- standsstad is. Een kern die een grote invloedssfeer heeft. Hij besloot met de belofte sterk te zullen inspelen op de initiatie ven van de middenstanders en hen door dik en dun te steunen. Inderdaad, de inrichters van deze aantrekkelijke handels beurs hadden er ook voor ge zorgd dat de bezoekers tijdens de late namiddaguren niet al leen bij de standhouders ter echt konden, maar ook verpo zing konden zoeken achteraan in de tent. waar een brede waaier aan attrakties werd ge boden. Haast even verschei den als de handelsbeurs zelf. Tussen deze attrakties noteer den we optredens van de be kende Big Band Studio 1(1. van de internationale dansgroep Eos. van de body buildingklub en als onweerlegbaar hoogte punt een grandioos optreden van de wereldkampioenen dis co-dansen Nora en Mark Baert. Zondag in de namiddag, tus sen de regenvlagen door. had er voor dde tent nog een rom melmarkt plaats. Zowel jong als oud namen er aan deel en het aanbod was er uiterst ver scheiden. Gaande van schil derijen van hedendaagse «meesters» over jeans, strip verhalen. de traditionele antie ken spullen, glazen, kande laars. porselein en tweede- handsklcding LANGE TIJD ENIGE VROUWENBEWEGING Zondag 15 mei viert KVLV zyn vijftigjarig bestaan te Hamme-Zogge. Lange tyd was KVLV de enige vrouwenbeweging op deze Hamse wijk. Amper enkele jaren geleden werd er een KA V-afdeling opgericht. KVLV is een bloeiende beweging met 214 leden die reeds tal van aktiviteiten organiseerde. Landelijk natuurlijk: deze jaarslogan brengt KVLV al jaren in de praktijk te Zogge. Zondag 15 mei worden drie mensen speciaal gevierd. Onder hen Olga Van Dender-Van Ekert. Zij is al vijftig jaar aktief in KVLV- Zogge. Historiek - Vijftig jaar geleden was de wijk Zogge aangesloten bij de boerinnengilde te Hamme. Omdat de afstand zo groot was, staken enkele boeren vrouwen de koppen bij 'elkaar te Zogge. In die tijd kwamen de meeste Zoggenaren nog aan de kost op het land en in de stal. Men zocht toenadering tot de centrale in Leuven. Op zondag 12 maart 1933 had de eerste ontmoetingsdag plaats te Hamme-Zogge. Hierbij wa ren aanwezig: de pastoor, mej. De Cock als afgevaardigde uit Leuven, de bestuursleden aan gesloten te Hamme en talrijke toehoorsters. Mevr. Vercaute- ren-De Beule werd voorzitter, mej. Julia De Heyn schrijfster. Met 91 leden kon men moeilijk van een slechte start gewagen. Integendeel. Het programma uit die eerste jaren: voordrach ten vooral over de taak van de boerenvrouw in het gezin en bij de opvoeding van de kinde ren alsook kooklessen. In 1946 nam mej. De Heyn ontslag en zou haar funktie verder zetten te Hamme. Het jaar daarop werd E.H. Van Herzele proost. De boerinnen- gilde kreeg nieuw leven na de tweede wereldoorlog. De ge- zinsaktie werd gesticht met mej. Urbanie als verantwoor delijke. Julia Baert werd se- kretaresse. Zij zou kort daarop Zogge vaarwel zeggen en kloosterzuster worden. Blan che Van der Stockt werd na dien schrijfster en EH. Joos proost. Kort daarop werd Al- fonsine Quintelier schrijfster. De bestuursvergaderingen hadden plaats in de pastorie, de ledenvergaderingen in de meisjesschool. Er kwam een betere werking. De benoeming van pastoor Engels bracht een hele vernieuwing mee voor de boerinnengilde. Het bestuur werd aangevuld. Mevrouw Stuyven werd voorzitster, Julia Quintelier-De Cock sekreta- ressen mevr. Van der Stockt- Janssens verantwoordelijke voor de gezinsaktie. Wijkver- antwoordelijken werden Olga Van Ekert, Paula De Bonte, Dhauwe-Waterschoot, mevr. Goossens, Roza Van Cauwen- berghe, Maria De Wilde, Blanca Ernalsteen en mevr. Van Goethem-De Cock. Nieuwe tyd voor KVLV Met het nieuwe bestuur kwam er ook een nieuwe tijd voor de boerinnengilde. Men paste zich aan de nieuwe tijds- normen aan. Boerenzonen en dochters vonden elders werk. Die tijd werd gekenmerkt door de naamverandering in kato- liek vormingswerk voor lande lijke vrouwen, KVLV. Te Zogge bestond geen andere vrouwenorganisatie. KVLV trok meteen veel burgersvrou wen, arbeidsvrouwen als boe renvrouwen aan. In 1976 telde deze vereniging 145 leden. De belangstelling voor KVLV groeide met de dag. Het ge bruikte klaslokaal werd te klein. De aktiviteiten breidden nog maar eens uit met het nieuwe bestuur. Met veel zorg stelde men dan ook een jaar programma samen. Dit omvat te ledenvergaderingen met vormingswerken, kerstverga dering, feestvergadering sa men met de landelijke gilde, het huishoudkundig program ma met zijn kooklessen, de naad- en haakkursus, macra- mé, filetwerk uit grootmoeders tijd, bezinningsdag en ont spanning als wandelen en fiet sen. Op parochiaal vlak bleef men evenmin ten achter. Zo was er de bijdrage tot de paro chiezaal, het jaar van het dorp en de week van de landbouw. De goede verstandhouding tussen leden en bestuur zorgde ervoor dat er te Zogge veel werd gerealiseerd. Dat vertaal de zich in het ledenaantal. In 1960 telde KVLV 190 leden te^ Zogge. Het bestuur werd aan gevuld met verantwoorde lijken voor gezinsaktie. kui tuur en ontspanning. Mevr. Van der Stockt werd voorzit ster en volgde Josephine Stuy ven op. Momenteel telt KVLV 214 leden. In blijde dienstbaar heid wil men nu verder wer ken. Viering De viering van het vijftigja rig bestaan wordt een hoogte punt voor KVLV-Zogge. Om 10u30 is er een Eucharistievie ring voorgegaan door de natio nale proost De Saert en die zal worden opgeluisterd door het plaatselijk Mariakoor met de Zilverklokjes. Om llu30 ont vangt hel gemeentebestuur KVLV in het parochiaal lo kaal. Om 13u30 feestmaal in 't Spinnershof en optreden van kleinkunstenaar Etienne Die- leman. Medailles worden uitgereikt aan mevr. Olga Van Ekert 50 jaar lid. mevr Paula De Bonte 35 jaar op de bres en aan Julia Quintelier-De Cock die 25 jaar sekretaresse is van KVLV. het vooruitzicht van de verlenging van de leerplicht Sedert drie jaar werkt de >rdt het probleem van de hervorming van het beroeps- R.M S Berlare in het beroeps- uerwijs zeer scherp gesteld. De opvang van leerlingen, voorbereidend jaar met projek- t vaak nog zeer weinig belangstelling tonen voor het 'en rond 'he,ma,s die u\' hel jdei-mjs, vergt inderdaad andere dan de klassieke ''ZlTnf, ZZZS,ZÏ'„,?1", De afdeling van het Zeelse Rode Kruis beschikt momenteel over verschillende goed funktionerende diensten. Naast de hulpdienst, hebben ze een ambulancedienst, een bloed transfusiedienst, een uitleendienst, een kursussendienst en een afdeling Jeugd Rode Kruis, dat er naar streeft om de jeugd de hulpverlening en de gezondheidsbescherming aan te leren, alsmede hun zin voor solidariteit te ontwik kelen. ^egepast worden. 1 op 1.9.1983 de R.M.S Berlare «/are. In de RMS te Berlare werd door de leerlingen van de beroepsklassen een fit-o- ■fjter gebouwd op het terrein van de school (jj) door de Minister van Onder wijs aangeduid werd als expert- menteerschool voor de hervor ming van het beroepssecundair onderwijs. In de loop van dit schooljaar was het sukses bij de leerlingen van de beroepsklas sen van de projekten «De Wo ning» en «De verzorgingsmaat schappij» opmerkelijk. De leer lingen waren duidelijk gemoti veerd, zeer aktief en bereikten resultaten die voor leerlingen uit de beroepsklassen voor on mogelijk werden gehouden. Van 2 tol 6 met liep in de R.M.S. Berlare een derde pro- jekt rond het thema «sport». Het projekt startte op 2 mei met de officiële opening van de fiti- o-meter die door de leerlingen zelf tijdens het vorig projekt, op het terrein van de school ge bouwd werden. Opvallend was de aanwezigheid van een groot aantal leden van de inspektie, de Pedagogische Centra, de Vriendenkring en het Ouderko- mitee. In zijn openingstoespraak wees dhr. Bogaerts, direkteur R.M.S. Berlare, op de noodza kelijkheid van een andere aan pak van de leerlingen uit het beroepsonderwijs Hij slipte aan dat de hele beweging die ontstaan is rondom het projekt- onderwijs maar een onderdeel is van een globale onderwijsvi sie op het beroepsonderwijs maar dat deze beweging de ver dienste gehad heeft om de Awe- poester van ons secundair on derwijs uit de koelkast gehaald te hebben, met als gevolg een kritisch strukturele. inhoudelij ke en menselijke doorlichting. Wanneer de R.M.S. Berlare erin geslaagd is om leerlingen die doorgaans als «schoolmoe en lastig» ervaren worden, met plezier naar school te doen ko men, dan werd er reeds een hele weg afgelegd. Terecht mogen de leerlingen fier zijn op hun realisatie en zij verdienen het alleszins om ook eens in de kijker gesteld te wor den. Het sportprojekt eindigde op 6 mei. Ter gelegenheid van het jaar lijks feest werden de brevetten uitgereikt aan de helpers, die in de kursus slaagden en dat waren. Monique D'I looms. Johan De Beule. Dirk De Ke gel. Monique Van Autreve, Myriam D'Hooms, Agnes van Eetvelde. Damiaan De Kegel. Andrea Bulcke. Philip Buyens. Ferda Buyens. Hed- wig Van Wiele en Martine Roels. Ter gelegenheid van dezelfde plechtigheid worden er ook bloedgevers bedacht met een ereteken Het bronzen erete ken om veertig bloedgiften ontvingen Marcel De Geest, Richard De Geest, Alfred Dheer, André Van Damme, Julien Van Driessche. Gilbert Vercammen, de legpenning om 25 bloedgiften ging naar Kamiel De Caluwe, Paul De Kimpe, Marie Claire De Pae- pe, Maria Goossens, Karei Poppe, Etienne Van Dries sche, Marc Van Wichelen. De pelikaan voor tien bloedgiften was voor Regina Beussen. An dré Bulcke, Jeanne De Clercq, Roger De Coster, Georges De Meirsman, Viviane De Wolf, Alfons D'Heer, Godfried Dheer, Dirk Laceur. Luc Me- ganck. Georgette Rasschaert, Luc Temmerman, André Theunis, Paul Van de Wiele en Adolf Van Kerckhove. BENO tor elk wat wils op Zele. Huldiging van de bloedgevers van Zele, die het ereteken van Pelikaan of een andere medaille ontvingen (gb) __jdens het weekend van 14 en 15 mei pakt de school H. kergelen Brugstraat en Zelebaan voor de zestiende maal n met zijn overbekende Schoolfeesten. Gewoontegetrouw -,fdpben die plaats in de wijkschool, Zelebaan 111 Lokeren. ,iajt feestkomitee keek terug niet op een inspanning om de fyk verwachte bezoekers te verwennen. plaats van het klassieke schot worden de feesten op gang «gefloten». Inder- dc organisatoren hebben een nieuwigheid gezorgd. rdag om 13.30 u wordt eerste fluitsignaal gegeven een voetbaltornooi. Zes gen bestaande uit ouders, lieleden en kennissen van eerlingen bekampen elkaar hiftingswedstrijden om uit aken wie de grote finale Wij hebben ons zelfs wijsmaken dat er talent van Sporting Lokeren Bevercn zullen aanwezig De prijsuitreiking van dit m voorzien om 17.30 u. ft die dag echt niet aan de pot van lekker eten houdt (en wie zou dat niet?) hoeft die zaterdag niet aan de kookpot. Vanaf 19 uur is er een gezellige barbecue met de fijnste vlees gerechten en groenten. Aan een ckonomische prijs kan je de innerlijke mens versterken Inschrijvingen op voorhand zijn mogelijk op tel. 091/ 48.41.53 maar dat is niet ver plicht. Om de spijzen in een knusse en aangename sfeer door te spoelen is er een bode ga voorzien, Die is de ganse avond tot een dik stuk in de nacht open. Keuze vind je daar genoeg, de fijnproevers komen zeker aan hun trekken. Vlaamse kermissfeer op zon dagnamiddag Groot en klein kunnen de zon dagnamiddag* hun zin. voor sportiviteit meten aan de ver- weer terecht in de bodega, trekking plaats van de v schillende standen van de spe- Ook de barbecue draait dan op de nummers van de stcunkaar- lcnmarkt. Ondertussen genie- volle toeren voor de hongeri- tenaktie Je kunt die dag rustig tend van een wafel of gebakje, gen. De tombola geeft je de uithollen in een echte Vlaamse Wie nog nadorst heeft kan kans een mooie prijs in te kermissfeer! pikken. Om 19 uur vindt de André Onder de leiding van mevr. Schollaert vertrokken vijf entwintig leerlingen van de Rijksbasisschool Grembergen voor de eerste keer op «geïnte greerd werken» naar Bredene- aan-zce. Voor enkele dagen wordt het lesrooster voor de leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar onderbroken en zullen zij. samen met begelei ders en inspektielcden het pro jekt «Op ontdekking langs de Belgische kust» behandelen Mevr. Cooreman, direktricc. enkele leden van het Ouderko- mitee en leden van de Vrien denkring Rijksbasisschool Grembergen.waren bij het ver trek aanwezig en leken erg teerd met de realiteit van het gelukkig met het initiatief. dagelijkse gebeuren en kunnen «Wat mij voornamelijk ver- zij zich uiten in kreatief werk. heugt is het feit dat het dank Door het ondervragen van zij enkele dynamische mensen mensen in de omgeving, o.m. is dat we een dergelijk initia- vissers, politie, enz Door het tief konden nemen Het gaat in verzamelen en lezen van doku- feite om een andere vorm van mentatie en dokumenten. door onderwijs» aldus mevr. Coore- bezoeken,... verrijken de lecr- man. lingen zichzelf. Daarna wordt Gedurende het verblijf aan zee alles samen besproken en in zullen de leerlingen van de één geheel verwerkt. Rijksbasisschool Grembergen Door de omgang met de men- mnd het door hen gekozen sen leren de leerlingen inzien thema zoveel mogelijk leerin- hoe de maatschappij opge houden konccntreren. Door bouwd is, en werkt, en worden aktiviteiten te ontplooien zo- zij zich bewust van de proble- wel binnen als buiten de men die onze samenleving Zele. De uitreiking van de brevetten van EHBO geschiedde met biezondere luister (gb) school, worden ze gekonfrón- kenmerken. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 51