TREDIA M0RIAENS Slotmanifestatie van eigentijdse Rerum Novarumviering te Aalst Al GROEN wat de klok slaat op Milieutentoonstelling te Affligem MITSUBISHI Dendermondse Onze-Lieve-Vrouw parochie in feest Appels Kwisverbond werkt al aan nieuw seizoen Sint-Niklase stadsbussen: andere trajekten Wase biomarkt in Nieuwkerken Roosenbergwandelklub Waasmunster organiseert eerste Dauwtocht Hulpbehoevenden kunnen beroep doen op sociale dienst O.C.M.W. en op postbode te Waasmunster KIES NU UW TREDIA MET "FASHION" UITRUSTING INCLUSIEF. De Voorpost - 3.6.1983 - 17 S Verleden zondag werd de 5 weken durende Rerum Nova rumviering waarbij een nieuwe I wind kwam te waaien in het Groen Kruis plechtig afgeslo ten De slotmanifestatie werd geopend met een prachtige realisatie van zandschilder Louis Persoons die met de realisatie van een kop van Paus Joannes Paulus de band legde naar Rerum Novarum toe. Een prachtig kunststuk in liefst 22 diverse kleuren en tinten gelegd door Persoons die reeds te Delft lauweren wist te oog sten en waarvoor ook nu een aantal Nederlanders zich had- verplaatst om Persoons lonlijk aan 't werk te zien. jn voorlaatste werk was de, eveneens zeer geslaagde foto van Deken Kanunik Constant De Vos ter gelegenheid van diens 50-jarig priesterjubi leum. De pauskpp zal worden gefixeerd en dan worden opge hangen in een Groen Kruis- lokaal, In de namiddag was er een gezinswandeltocht die heel wat belangstelling wekte en waar door wandelende Aalstenaars bewust werden dat er in het Groen Kruis iets aan het ge beuren was. Een flinke organi satie trouwens van «Vakantie genoegens». Te 17 u. volgde in de barkelder van het Groen Kruis een aan gepaste eucharistieviering met teksten verzorgd door «Jeugd- Gezondheid» van het Ver bond. Speciaal was alleszins de inbreng van moderne media, dia's en bandopnamen. Onder- leiding van Martien Van de Voorde verzorgde het Paro chiaal Zangkoor van Bruinbe- ke-Schellebelle voor vokale opluistering. Daarna werd het dan een gezellig samenzijn waarbij o.m. Theo Van Gij- seghem, uitgerekend 23 jaar Deken van de Koninklijke To- neelbond St.-Barbara «Arbeid en Kunst» zijn beste beentje voorzette. Hij legde de link tussen Rerum Novarum, mo derne tijden, moderne ideeën, eigentijdse procedees met de aloude kristelijke waarden uit het verleden waarvoor ook de moderene mens zich moet in zetten. Ook de Koninklijke Fanfare «Kunst en Vermaak» had een eigen, zeer geslaagde inbreng en hammond-orgelist Jo De Witte fascineerde de hele zaal door zijn meeslepend spel steunend op een stevige tech- Overmorgen zondag 5 juni kan U op de abdijhoeve van de 90(hjarige St.-Benediktusab- dij Affligem terecht voor een milieutentoonstelling waaraan heel wat organisaties hun aktieve medewerking verlenen. Aalst. Paus Johannes Paulus II was het onderwerp dat Louis Persoons, leraar aan het VTI, tijdens de laatste dag van het Rerum Novarumfeest in kleurrijk zand prachtig uitvoerde, (per) nische bagade en op een bij uitstek sonoor en tal van mo gelijkheden instrument ACV, CM, KWB, KAV, KAJ, VKAJ, KBG en COOP zorg den met de prestaties tijdens de voorbije 5 weken voor een Rerum Novarumviering die het niet meer houdt bij qen massaal opmarsjeren door heen de straten van het cen trum doch die inspeelt op de huidige verzuchtingen en tracht voor elk wat wils te bieden. LH De Onze-Lieve-Vrouwparo- chie te Dendermonde viert op 5 juni haar jaarlijkse iDag van de Parochie». De parochiepriesters en het inrich tend komitee streven met deze viering naar een betere be wustwording van de zin van de parochie als geloofsgemeen- ip en van de medeverant- irdelijkheid van alle paro chianen bij de opbouw van deze gemeenschap op pasto raal gebied en op materieel gebied, onder meer wat betreft e zorg voor de parochiekerk en voor de parochiale lokalen die nodig zijn voor de aktivitei- ten van de organizaties. Op zondag 5 juni is er om 1.00 uur in de Onze-Lieve- Vrouwkerk een plechtige ge celebreerde eucharistievie- ng plaats. Deze viering is een dankeucharistie voor wat de parochie ais gemeenschap van verkondiging en geloofsbele ving betekent. Zij wordt ge vierd rond het tema «de paro chie en haar zending tot getui genis voor het evangelie vlan de heer. Naar aanleiding van de «dag van de Parochie» wordt elk jaar aandacht gevraagd voor een deel van het kunstpatrimo nium van de parochiekerk. Dit jaar worden in het Sint-Barba- rakoor de mantels, de sieraden en enkele archivalia van het beeld van Onze-Lieve-Vrouw van Troost tentoongesteld. Op het terrein van het paro chiale centrum Mariakring worden ten voordele van de vzw Parochiale Werken de Kringfeesten georganizeerd. Uit het programma noteren wij: vrijdag 3 juni om 19.00 uur grote boogschieting (2.000 F gratis), zaterdag 4 juni om 14.30 uur poppenkast voor de kinderen door Kalleke Step en ook fietsrally voor de 12- jarigen, van 19.00 tot 21.00 uur restaurant; om 21.00 uur gezel lig samenzijn geanimeerd door het Trio Van Camp. Zondag 5 juni van 11.30 tot 15.00 uur restaurant; om 15.00 uur kraamspelen en vermakelijk heden voor de jeugd; om 16.00 uur trekking reuzetombola. Disco-bar Studio 77 verzorgt de muzikale omlijsting. In de feesttent doorlopend cafetaria, bodega, pannekoeken en ge zelligheid. Iedereen is welkom op deze Kringfeesten. De toe gang is vrij. Vorige zaterdag werd in zaal Half-af het kwisseizoen van het Appels Kwisverbond met fcjaarlijkse algemene vergadering besloten. Het lijkt erop dat de Appelse kompetite, die ids jaren een aparte plaats inneemt in het Vlaamse kwiswereldje, ook volgend seizoen haar huidige vorm zal betwist worden. Er hoeft trouwens ook maar weinig getimmerd worden aan de suksesformule van geestelyke vader Willy Verleysen, die, met zijn kwis uur Antwerps model, elk jaar steeds meer belangstelling krijgt. SBNNEKOP 5R0OT OVERWINNAAR .aterdag was het ook de gele genheid om de overwinnaars van het voorbije seizoen in de *ters te zetten. In de derde .'ling waren er voor de laat- te speeldag nog maar weinig "fels. De Jonogroots, zeker de eindzege, stelden de en de maximumscore K Antagonisten hield deze ig op de tweede stijgers- ,its. De eindrangschikking afdeling drie: 1. Jonogroots ®1 punten, 2 Antagonisten |W5 p., 3. Jeugd zonder Dak 4, Eureka I 525 p., 5. Trisjers 510 p., 6, De Deiren p., 7. Eureka II 448 p., 8. ndo 393 punten. „'oots en Antagonisten tos naar tweede waar ze de plaats van Club '79 en Kame leons innemen. In die tweede afdeling was de laatste kwisa- rood beslissend voor de twee- K stijgersplaats. Loco was al tegoed als zeker zijn plaats in wtstc terug iri te nemen maar voor de tweede plaats werd het «e fel duel tussen ATB en Unaniem. ATB was die avond echter ongenaakbaar en het verschil met Unaniem werd Mg onverwacht groot De rangschikking: 1Loco 683 P.2. ATB 665 p., 3. Unaniem fó?p., 4. Wanhoop 590 p., 5. Inventus 563 p., 6. Alles of Niets 539 p., 7. Club '79 507 M. Kameleons 290 p. Met de hoogste kwiseer, en de grootste beker, ging dit jaar Spinnekop lopen. Het bleef tot de laatste avond een harde strijd met titelverdediger Vol gend Jaar Beter. In die eerste afdeling wordt, door het steeds opnieuw verdwijnen van de zwakste ploegen, nu elke avond opnieuw een felle kwis uitgevochten en het is haast uitgesloten nog een ploeg als favoriet vooruit te schuiven. VAL-Buggenhout, dit jaar nog winnaar van het zestiende in terprovinciaal kwistornooi van Dendermonde werd van die situatie duidelijk het slachtof fer. Georges Eraly werd met zijn maats, naast het eerder veroordeelde Banzai, de twee de daler De eindstand in eer ste: 1. Spinnekop 654 p., 2. Volgend Jaar Beter 645 p., 3. Wodeismedoade 618 p.. 4. A. Quila 617 p., 5. Papaver 610 p., 6. Tora-Tora 595 p., 7. VAL 588 p., 8. Banzai 532 p Het bestuur van het Appels Kwisverbond dat, na het ont slag van Linda De Block als ondervoorzitster, lichtjes werd gewijzigd werkt nu hard aan de wedstrijdkalender voor vol gend seizoen. Voor de kwis- sers is er nog wel even tijd want er wordt pas terug gestart in de tweede helft van septem ber. Nieuwe ploegen blijven ook nog welkom. Men moet dan echter snel kontakt opne men met secretaris Jacobs Leo, telefoon 052/22.00.06. Hugo Aerts Zondag 29 mei ging een nieuwe dienstregeling in voor de Sint-Niklase stadsbussen, geëxploiteerd door de NMBS. Op sommige lijnen werd de frekwentie tot' 15 minuten verhoogd voor de werkdagen in de voor middag. Tijdens de vakantieperiode, van 2 juli tot en met 20 augustus, doet men het opnieuw wat gezapiger aan, met minder vaak bussen. Een overzichtje van de belangrijkste routewijzi gingen: Klinieken: zowel de Maria Middelareskliniek (halte Hospitaalstraat) als de stadskliniek (halte Meesterstraat) worden opnieuw bediend, door lijn 50 op werkdagen en zaterdagnamiddag en door lijn 50/51 op werkdagen 's avonds, op zaterdagvoormid dag en op zondag; Gasmeterstraat - Wegvoeringstraat: de lijn 20, die de Clementwijk aandoet, rijdt voortaan langs de straten; Clementwijk: deze nieuwe woonwijk wordt thans uitsluitend door lijn 20 bediend. In de piekuren rijdt men door tot Vrouweneekhoek; Lepel hoek e.a.: de Vinkenlaan, Nachtegalen- laan, Driekoningen, Lepelhoek en Vrouweneek hoek worden bediend door lijnen 21 en 22 (naar Sint-Gillis en verderop); Kettermuit - Dendermondsesteenweg: wie naar deze straten wil moet nu lijnen 91 en 92 (richting Dendermonde) of 97 en 98 nemen (richting AnL werpen en Lippelo). Lijn 11 vanop de Grote Markt rijdt nog enkel tijdens de piekuren en alle andere ritten worden afgeleid haar het Koopcentrum; Industriepark-Noord: alle ritten van en naar Temse (lijnen 93 t/m 97) doen nu het Industriepark Noord aan. De reisweg langs de Puitvoetstraat wordt afgeschaft; Kloosterland: deze wijk wordt niét meer be diend. De lijn 30 (Nieuwkerken) en 31 (Kieldrecht) rijden voortaan langs Noordlaan en Vijfstraten; Nieuwkerken, rusthuis: lijn 30 (Nieuwkerken) rijdt van Ten Bos verder naar het rusthuis in Nieuwkerken; Heimolen en Galgstraat.\ sommige ritten van lijn 50 (Galgstraat) worden tot Hertenhof beperkt. Sommige ritten van lijn 60 (Heimolen) worden beperkt tot het CMO; Temse-Antwerpen: op zaterdagvoormiddag wordt de frekwentie tussen Temse en Antwerpen op 30 minuten gebracht. Wie meer informatie wenst kan bellen naar het nummer 03/776.00.48 van de NMVB-stelplaats in het Industriepark West 51 in Sint-Niklaas. WV Het rapport van de klub van Rome stelde op wetenschappe lijke manier reeds ruim een decennium terug dat het even wicht tussen de mens en zijn natuurlijk milieu aan steeds toenemende vernietiging, nog bloot stond. Aktiegroepen al lerhande voelen er zich door gestimuleerd tot gezamenlijke werking voor een gezond leef milieu. Daarom dit éénheids initiatief van Aalsterse groe pen die enerzijds de bereikte resultaten voorstellen en an derzijds zich verder enthou siast blijven inzetten voor een degelijke mentaliteitsveran dering. We willen dan ook even de deelnemende groepen voorstellen. De Wielewaal (1933) houdt zich bezig met natuur- en vo gelstudie, telt zowat 50 afdelin gen en 7000 leden. Afdeling Denderland heeft binnen de de verenigingen een plantenwerk- groep natuurbeheer (zie «Wel- lemeersen». R.A.L.D.E.S.: De Regionale Aktiegroep Leefmilieu Den der en Schelde (1973) wil land schap, fauna en flora bescher men, overtredingen bestrijden en een goede ruimtelijke orde ning stimuleren. W.L.A.: De Werkgroep Leef milieu Aalst (1974) ageert te gen o.m. geluidshinder, on geoorloofd rooien van bomen, water-, lucht- en bodemveron treiniging, e.d.m. Klachten en suggesties zijn er steeds welkom. WADAT: De Werkgroep voor Alternatief denken en aange paste technologie groeide uit VTI en KIHO Aalst en wil de mensen terug in kontakt bren gen met zon, natuur, wind en hen doen nadenken over hun eigen situatie en hun houding tegenover energie- en andere problemen. VELT: De Vereniging voor Ekologische Land- en Tuin bouw ijvert voor biologisch te len, een natuurlijke keuken, natuurgeneeskunde en opvoe ding tot gezondheid en zorgt in het algemeen voor een meer ekologische levenswijze. Werkgroep Boomverzorging: ijvert voor een verzorgd bo- menbestand door kursussen, wandelingen, publikaties. Nationale kampagne bescher ming roofdieren (1979): komt uit Frankrijk waar wezel, her melijn, bunzing, marters, das, otter en vos meedogenloos werden uitgeroeid. In Vlaan deren wordt reeds twee jaar gewerkt aan sensibilisering op dit stuk. Voor aktieve bescher ming lopen er thans otter- en dassenprojekten. Dienst Leefmilieu Aalst: Deze stadsdienst adviseert het Kol lege qu a groen, alternatief on- kruidbeheer, ekölogisch on derhoud van wegbermen en bescherming van natuurgebie den. Dit o.m. via allerhande akties. De dienst heeft tevens een kontrölefunktie. Anders gaan leven: een herle- vingsbeweging veel ouder dan «AGALEV», de politieke uit drukking van dit denken. Tegenover konkurrentie stelt het samenhorigheid, tegenover konsumptie soberheid en tegenover prestatie stilte. Dorpsraad Meldert: Uit de vraagstelling «leeft ons dorp nog?», «zijn we tevreden met het huidige gemeenschapsle ven?» groeide te Meldert een dorpsraad. Zulks buiten elke politiek om. De Dorpsraad wil «open vergaderingen» houden, toegankelijk voor ieder, het dorpsleven stimuleren en een kommunikatiekanaal worden tussen de lokale gemeenschap en het beleid. Pas- en Steenbeek: Dit aktieko- mitee ontstaan uit reaktie te gen geplande waterbeheer- singswerken te Baardegem, Herdersem, Wieze, Lebbeke en Denderbelle wil kordaat neen-zeggen tegen waanzinni ge en megalomane kanalisatie van beide beken. Wijkraad Aalst-Rechteroever: ijvert sinds 1979 voor een leef baar stadsdeel en verspreidde een brochure waarin o.m. aan bod kwamen de verkeersveilig heid aan de ring, het verkrot- tingsgevaar van sommige buur ten, uitbreidingszones, het herstellen van wijkkernen en het optimaal behoud van groe ne rekreatieruimten. WWF-VIaanderen: Ook de af deling Aalst van het Wereld Natuurfonds werkt aan natuur- beschermingsprojekten met als laatste objektief de bescher ming van de reuzepanda. Vanaf 10 u kan U zondag 5 juni op de abdijhoeve terecht voor infostands, projekten, praktische tips, wandelingen met natuurgidsen en verder is er een speelweide, kinderop vang en kan U er zich te goed doen aan gezond eten en*- streekbieren. Een brochure met wetens waardigheden en kontakt- adressen over de diverse deel nemende verenigingen is er te verkrijgen aan 20 fr. LH In de tuinen van de brou werij Verhofstedeaan de Vlasbloemstraat in Nieuw kerken vindt op zaterdag 11 juni de traditionele «len- tebiomarkt van het Waas land» plaats. Om 10 u. is er een kruiden wandeling. Op de biomarkt gen. Voor de kinderen is er zelf is alles wat met natuur een kleinveetentoonstel- en natuurvoeding te maken ling. heeft te verkrijgen, kan je De biomarkt wordt door informatie bekomen over Velt-Sint-Niklaas georgani- tüinieren zonder gif, kan je zeerd. o.m. onbespoten aardbeien WV uit onze streek bemachti- Op zaterdag 4 juni organiseert de Waasmunsterse Roosen bergwandelklub een Dauw- tocht doorheen de heidege- meente en Belsele. Voor wie graag vroeg opstaat om van de natuur te genieten is deze wan deltocht een buitenkansje. De start heeft plaats in de stedelij ke basisschool, Koutermolen- straat te Belsele. Dit tussen 6 en 9u voor een afstand naar keuze van 6 of 10 km. Voor de wandelaars van de 10 km is er een rustpost voorzien met gra tis verse koffie. Bij de aan komst worden de deelnemers vergast op een stevig ontbijt van spek en eieren met koffie. Wegeltjes en dreven die in de winterserie-wandeltochten niet konden gebruikt worden, door de slechte staat waarin ze toen verkeerden, zijn nu een droom van een omloop en werden er dan ook in de omloop opgeno men. Voor deze eerste Dauw- tocht van R.W.K.-Waasmun ster worden er dan ook heel wat deelnemers verwacht. (P.V.G.) Tussen het O.C.M.W.-Waas munster en het plaatselijk postkantoor werd overeenge komen nauwer samen te wer ken ten voordele van de be jaarden, gehandicapten en an dere hulpbehoevenden van de gemeente. De bedoeling is dat hulpbehoevende personen thuis een beroep kunnen doen op de postbode en of de sociale dienst van het openbaar cen trum voor maatschappelijk welzijn. Binnenkort zullen de bejaarden, gehandicapten en andere hulpbehoevenden van de postbode een affiche ont vangen Wanneer men deze affiche goed zichtbaar vanop de openbare weg aan het ven ster van de woning aanbrengt, zal de postbode deze mensen een bezoek brengen. Deze mensen zullen dan meteen alle post- en geldverrichtingen bij hen thuis kunnen afhandelen met de postbode. Zodoende komt het loket van het post kantoor bij deze mensen aan huis. Bovendien krijgt men door bemiddeling van de post bode de kans een beroep te doen op de sociale dienst van het OCMW. Bejaarden - ge handicapten en hulpbehoeven den die problemen of vragen hebben kunnen terecht bij het OCMW - Molenstraat 24 te Waasmunster - telefoon 052/ 47.74.98. De maatschappelijk assistent van het OCMW zal dan ten huize komen om met betrokken mensen de aangele genheden te bespreken. Perso nen die geen affiche ontvangen hebben gedurende de maand juni en juli kunnen er zich één kosteloos aanschaffen bij het OCMW, Molenstraat 1, op het postkantoor - tel. 052/47.72.51 en op het gemeentehuis - tel. 052/47.70.35. (PVG). Lebbeke. Muziekakademie in de belangstelling. Hilde Van Stappen sleepte de regeringsmedaille in de wacht (p. van san) Wie oog heeft voor mode of een neus voor nieuwe trends... schakele al zijn j|K zintuigen in; er valt een "special" lik te ontdekken. Want deze dagen ft wordt bij je Mitsubishi 1 verdeler een héél bijzondere r Tredia voorgereden de Tredia Flash. Deze fotogenieke 3-volumer in 1400 versie showt zijn "fashion" uit rusting voor alle autoliefhebbers. Dus... flashlicht op: het klikdak, de 3 golf lengte stereoradio met stereo cassettespeler en de vlotte achterspoiler... Tenslotte nog een close-up op het exclu sieve "Flash" logo... en je hebt een opname van de voornaamste extra's, In totaal voor 32.000 F Zonder méérprijs. De flash van het prijskaartje zal je alvast niet verblinden. i Garage - Carrosserie Depannage ||f| A W% I pil officieel VERDELER Mitsubishi IVIwllMftHlMl# Gaver 15, 9290 BERLARE - 052/42.22.99

De Voorpost | 1983 | | pagina 17