De Aerobic-attributen uit de kast... en blaken van gezondheid Stekene Lokeren. De derde graad van de basisscholen Spoele en Stookte vertrokken op bosklassen, (md) De aerobicer gaf enkele gou den tips prijs om een les zo aangenaam en nuttig mogelijk te doen verlopen: «Eigenlijk moet iedere aerobi cer voor ogen houden dat alle oefeningen niet in één ruk mo gen afgewerkt worden. Alles zachtjes aan, niets overhaast, voorzichtig beginnen, geleide lijk opbouwen. Hierbij speelt de ademhaling, denk aan het woordje zelf aerobic: aero lucht, een uiterst belangrijke rol. De ademhalingstechniek, inademen door de neus uitade men via de mond, is essentieel wil men de 3 fazen opwar- mingsoefcningen (loosing up), oefeningen in serie en de jog ging zonder kleerscheuren doorspartelen De gym tonic moet minstens 2 maal per week herhaald wor den, zoniet heb je geen resul- Aalst. Volledig uitgerust, niets mag ontbreken, (per) Naar drielandenpunt De Culturele Centrale Rust Roest reist op dinsdag 21 juni naar de prachtige streek van het drielandenpunt. Er staat ook een bezoek aan een champignonkwekerij op het programma. De deelnameprijs bedraagt 525 fr. voor leden en 560 fr. voor niet- leden. Vertrek om 8 uur op de markt te Sint-Niklaas. The atomic café Op 22 juni wordt in de stadsbibliotheek van Sint-Niklaas op uitnodiging van de Culturele Centrale De Scène de film «The atomic café» van de gebroeders R. Afferty en Jayne Loader gedraaid. Het is een komische montagefilm bestaande uit Amerikaans propagandamatenaal over de atoombom uit de jaren 40 en 50. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. Horizon Op 26 juni, organizeert de Culturele Centrale Horizon haar jarlijkse fietstocht, waarbij nu de aandacht gaat naar de Kreken route. De deelnemingsprijs bedraagt per persoon 50 fr. Inschrij ven voor 15 juni. Bezoek aan de Oosterschelde Op 12 juli brengt de Culturele Centrale Meerdonk een bezoek aan de Oosterschelde. Het vertrek van deze eendagstrip is voorzien om 7.30 uur aan de zaal Astoria. Inschrijven bij de bestuursleden voor 28 juni. Deelname prijs 600 fr. voor leden, 720 voor niet-leden, 300 fr. voor kinderen van leden en 420 fr. Sint-Niklaas. Bij pronostiekklub View-Master werd Mare Vermeire algemeen kampioen. voor kinderen niet-leden. vóór Mireille De Puysselaer (dw) Kursus voor werklozen Van maandag 20 juni tot en met donderdag 23 juni telkens van 9 u. tot 16 u. wordt er een kursus voor werklozen georganizeerd in de stadsfeestzalen. Leopold II laan. Het is een kursus autome- chanica die zich richt tot alle werklozen. Inschrijvingen bij het ABW sekretariaat voor 13 juni. Open school in RMS II In de rijksmiddenschool II in de Slachthuisstraat 68 te Sint- Niklaas heeft er op 12 juni van 13.30 u. tot 17.00 u. een kreatieve namiddag plaats. Jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar kunnen er naar hartelust boetseren, schilderen en tekenen. Materiaal ligt gratis ter beschikking. De werken worden tentoon gesteld in de school op 29 juni van 18 u. tot 21 u. en op 12 juni kan men aan de leerlingen van de school aktief bezig zien. De Vieze gasten Op vrijdag 10 juni verzorgen de Vieze Gasten op het Hendrik Heymanplein om 17 uur het kinderprogramma OT (inkom 50 fr) en om 20 uur brengen ze een voorstelling «voorrang van rechts». De inkom hiervoor bedraagt 225 fr. (in voorverkoop 100 fr. en werklozen en CJP-ers 80 fr.). Kaarten zijn te bekomen bij ^,ieHden de vdtaloneelgroep 13arstinrichter van dit Sint-Niklaas. Opening van de nieuwe lokalen van de °03/777 47 08V Sparrenhofstraat 160 te S.nt-N,klaas Liberak VakbJd, (d%, Wandelen met CMBV De Stekense middenstandsbeweging voor vrouwen organiseert op maandag 6 juni een wandeltocht voor iedere geïnteresseer de. Het wordt een gezellige wandeltocht voor geheel het gezin in de mooie omgeving van «Kruiskapel» te Eksaarde. De deelnemers vertrekken op de Stekense markt per auto om 19 u., aan de Rode Hoek te Klein-Sinaai om 19.10 u. Kaartersnamiddag De Socialistische Gepensioneerdenafdeling van Groot-Stekene organiseert elke maandag een kaartersnamiddag in zaal «Het Volkshuis» Dorpsstraat 71 te Stekene. Vanaf 13 u. tot ongeveer 17.30 u. kunnen ólle kaarters ook niet-gepensioneerden zijn welkom hun hartje ophalen met kaarten en babbelen. De dranken worden verkocht aan demokratische prijzen. Fietsen als voorbereiding De oud-Chiroleiders van Stekene fietsen dit jaar voor de 3* keer naar de bivakplaats. Vermits het dit jaar tamelijk vér en heuvelend is, nl. tot in Rochefort, worden regelmatig oefentoch ten ingericht. Wie nog niet aan 't oefenen is: 't wordt méér dan de hoogste tijd! De volgende oefentrips hebben plaats, telkens op een zondagvoormiddag met vertrek om 9 u. aan de Stekense markt, op 12 en 26 juni. ledereen kan mee, want men fietst in en rond Stekene, zodat men kan afhaken wanneer men wil. Voeten verzorgen De Hellestraatse afdeling van de Jonge Vrouwenwerking van KAV organiseert maandag 6 juni de laatste klub voor de vakantie Het onderwerp: «Hand- en voetverzorging». Alle geïnteresseerden zijn welkom in zaal t Helleken», Preekeke- plein te Stekene-Hellestraat. Deelname in de onkosten is 30 fr. Kunst-tentoonstelling Ter gelegenheid van Stekene-kermis stelt kunstschilder Hubert de Paepe uit Kemzeke tentoon in de raadzaal van het gemeen tehuis. De officiële is op zaterdag 4 juni om 20 u. door E.H Vercruyssen en burgemeester Boeykens. Het worden vooral landschappen en enkele bloemstukken. De verdere openingsu ren van de tentoonstelling: zondag 5 juni van 15 tot 21 uur en maandag 6 juni van 9 tot 14 uur. Bij heel wat Europeanen blijkt «Aerobic» het Amerikaans toverwoord voor soeplesse, fitheid. Het statussymbool van gezondheid, aantrekkingskracht. Langzaam maar zeker begint iedereen te snappen dat deze nieuwe fitnessrage een New Way of life schept welke de natuurlijke schoonheid accentueert. Overtollige vetlaagjes verdwijnen, het lichaam wordt zodanig her-vormd dat het er leniger uit ziet en bovendien een grotere dosis zekerheid uitstraalt. Vooral de populaire sterren, laten we ze even op een rijtje zetten: Victoria Principal, beter bekent als Pamela uit Dallas, Jane Fonda met haar works out, Olivia Newton John «Let's get physical», Diana Ross «Work that Body», waren de echte voortrekkers van het aerobic-dansen. En je weet het als het fel onweert in Amerika dan begint het in België lichtjes te bewolken. Zowel in kleine als grote steden wou men deze nieuwe sporttak lanceren. Er werden overal lessenreeksen georganiseerd de bevolking in grote zwermen op afkomen. Zo te zien heeft Aalst z'n drempelvrees overwc want ook hier stapt jong en oud wild enthousiast in de aerobic-boot. Eén van de drukbezochte kur- susplaatsen in Aalst is onge twijfeld Rudy's Gymciub. Aanvankelijk alleen body buil ding fitness center momenteel uitgegroeid tot een florisante aerobic gym tonic-club. De trainer beschrijft het aero bic-fenomeen als volgt: «Ik zelf was reeds lang van plan zo een lessenreeks te or ganiseren, maar met de steeds groter wordende vraag naar aerobic-training heb ik achter mijn plannen meer vaart moe ten zetten. Een geschikte zaal maken met spiegels, lessen voorbereiden en klaar was kees. Voor velen is dit het verzetje van de eeuw. maar ik geloof in de kwaliteiten van aerobic, ik sta er trouwens vol ledig achter. Kijk, ik kan mijn zienswijze bewijzen. Om alle misverstanden voor goed uit de weg te ruimen is het beter de term AEROBIC even te verklaren. Het is een bewe gingsvorm waarbij via het akti- veren van allerlei lichaamsak- ties de hartslag versneld wordt. Opgepast hier schuilt een ad dertje onder het gras. je mag je hartslag niet in het oneindi ge opdrijven dat is schadelijk voor je gezondheid. Een sim pele berekening (220 - leeftijd X) kan elkeen helpen na te gaan of je niet in het waanzin nige doorholt. Het bekomen getal X hartslag) geeft weer tot hoever je mag en kan gaan, bij X is alles dik in orde. Als je echter meer eisen aan jezelf wilt stellen en je enkel tevre den houdt met de ideale waar de dan moet je van dat getal X slechts 85% nemen. Na elke jogging wordt dit bij mijn aerobicers gekontroleerd. Dus het ganse systeem steunt op een soort opbouw van be wegingen gevolgd door het af bouwen en het weer tot rust komen Het is zeker niet gelijk aan het kweken van stramme spieren of een training voor de olympische spelen laat staan het naapen van de filmreeks «Fame». Aerobic symboliseert li chaamsbewegingen die je in staat stellen je ledematen weer te «voelen». De echte aerobics zijn een onderdeel van een aantal spring- en bewegingsoe feningen met een bepaald doel. de zuurstoftoevoer in het bloed te verhogen waardoor er een betere konditie. een grote re weerstand verkregen wordt. Weet je, de eerste wortels er van reiken terug tot 1960? Een zekere Amerikaanse professor Kenneth Cooper stelde toen vast dat de fysische konditie van de luchtmachttroepen veel te wensen overliet, hij werkte daarom een aantal oefeningen uit om ze te verbeteren. De Works out van Jane Fonda zijn hierop gesteund, natuurlijk aangevuld en gemoderniseerd. Tot daar de wetenschappelijke uitleg van de zaak» aldus Rudy. Theorie met praktijk kombine- ren. dat gebeurt in dit gym- center. Voor elke les wordt er een werkschema gemaakt elke oefening is een belangrijke schakel in het geheel «Het werkschema bevat éen serie oefeningen gebouwd op disco-hits. Opgepast het liedje, de woorden of de zanger zijn hier van ondergeschikte waar de alleen het ritme, de maat van de song telt De nummers draaien rond op- warmingsoefeningen, zittende oefeningen, ligoefeningen, ae robic springoefeningen, zijlig- gende oefeningen, hand en kniestandocfeningen. ademha- lings- en afkoelingsoefeningen. Kortom allemaal bewegingen gespreid over de verschillende lichaamsfunkties. Aerobic is echt geen lachertje, mensen moeten van kop tot teen in orde zijn om mee te doen» aldus de trainer. Wielerwedstrijden Ter gelegenheid van de kermis organiseert «Nering door Sport ClffHp Uf SHIfflpltflPllt tP I PhhPllP en Steun» 2 wielerwedstrijden. Zaterdag 4 juni voor juniores nOIITOIIUUHl Iw LuUUwllu met vertrek te 15 u. aan lokaal «Sint-Helena» te Bosdorp en aankomst aan lokaal «Bij de Witten». Zondag 5 juni voor internationale liefhebbers met vertrek te 15 u. aan salon Julien, Dorpsstraat 43 en aankomst aan het Gildenhuis, Dorpsstraat 42 te Stekene 32391 106 Sint-Niklaas. De pronostiekclub Prior vierde zijn kampioenen. Bij de vrouwa werd Brigitte Van Mele kampioen en werd Diane D'Hondt de laatste; bij de mt ging de titel naar A. Bocklandt en kreeg Rene Riekemande rode lantaarn, (dw) een goede Zele Sportinstuif in Zeelse rijksscholen Op zaterdag 4 juni 1983 vanaf 14 uur is sport troef op de nieuwe sportterreinen van de Zeelse Rijksscholen aan de Alois De EJeulelaan. Alle Zeelse kinderen van 6 jaar tot 16 jaar krijgen er de mogelijkheid om gratis aan een ganse reeks gemakkelijke en populaire sportspelletjes deel te nemen. Alle deelnemers ont vangen daarenboven nog een herinneringsbadge of sticker, ledereen kan deelnemen. Er is geen speciale kennis vereist. Van 14 u. tot 14.30 u. komen de zes tot achtjarigen aan de beurt en tussen 14.30 u. en 15 u. staan de 12-14 jarigen aan de respektievelijke startlijnen. Van 15 u tot 15.30 u is het de beurt aan de leeftijdskategorie van 8 tot 10 jaar Van 15 30 u tot 16 u. mogen de 14-16 jarigen hun sportieve mogelijkheden laten gelden en van 16 u. tot 16.30 u. komen de 10 tot 12-jarigen op het terrein. Om 16.30 uur stijgt er een warme luchtballon op, waaraan een wedstrijd is verbonden en om 17.30 u. wordt er een voetbaltomooi met leerlingenploegen gespeeld. Schoolfeest op de Kouter Op zaterdag 4 juni organiseert de lagere- en kleuterschool van het O.L.Vrouwinstituut aan het Billiartplein (Kouter) haar jaarlijks schop If eest. Het fèest is gebouwd rond het thema «De reus die komt». De Zeelse reus Achiel zal vanaf 15 uur aanwezig zijn om samen met de kinderen te dansen. Vooraf zijn er ook nog heel wat aktiviteiten, die aanvangen om 13.30 uur als lichtbeelden over Sahel - Tunesië - V.S. - Brazilië. Een doorlopende tentoonstelling.van kinderwerken is te bezich tigen en er is ookrpopjyenkast Om 17.30 uur is er een optreden van een goochelaar. En 's middags is er een restaurant waar elkeen terecht kan. Lebbeke. De Lebbeekse gemeenteschool, met onder meer meester Verhaven nam met niet minder dan 49 leerlingen deel aan de elfde wandeltocht van Lebbeke (p. van san) Aalst. Ook te voedingsbodem taat. Het kleinste kind weet dat de spieren die zeven dagen rusten terugtrekken, het effekt verdwijnt. Alle moeite was dus voor niets. Bij elke sporttak is dit trouwens het geval, een atleet kan maar resultaten boe ken als hij veelvuldig oefent. Verder speelt het niet juist uitvoeren van elke beweging een aerobicer lelijke parten. Hierdoor ontstaan pijnen die vermeden kunnen worden. In formatie over een oefening juist uitvoeren helpen de kon ditie van de sportbeoefenaar» aldus de woordvoerder. Wat wel opvalt is dat het grootste aantal deelnemers vrouwen uit alle leeftijdsklas sen zijn. Toch blijkt dat de dertigers iets meer het over wicht hebben. Hoe zit het met de mannen? «Aerobic is een demokratische sport, iedereen kan ze beoefe nen Het mannelijk jxitentieel is vrij genng, als ik even kijk Aalst heeft de aerobic-rage gevonden, (per). naar het aantal inschrijvingen in beide kursussen valt het wel op dat er maar drie mannen zijn. Dit is wel enigszins te verklaren. Mannen hebben normaliter een ruimere keuze aan sporten. Bijvoorbeeld hier in het centrum doen veel man nen body building, zij bouwen aan hun lichaam, net als bij aerobic maar dan wel op een andere manier. Zij willen meer spieren vergaren, doen aan po wer training. Wij hebben zelfs verschillende kampioenen in ons midden o.a. een kampioen van België Body Building, één power lifting en slechts een finaliste bij de vrouwen. Je ziet het dit is maar één van de vele voorbeelden, de mannen leg gen zich meer toe op andere sjjorten, zij hebben geen nood aan die dingen, bij vrouwen daarentegen ligt dit geheel an ders zij houden van afwisse ling. Iets nieuws springt bij hen rapper in het oog. Een andere mogelijkheids zijn dat de mannen, ondr sterke geslacht, zij meerdjj jjelvrees bezitten of miss denken ze dat aerobic iets typisch vrouwelijk is,# verzet ik mij tegen, aerol is zwoegen, je spieren g ken op een nieuwe manie dat minder gekend is notall daarom zeker niet minder# cient. Zowel mannen ab A wen kunnen er iets aan li ben» aldus de uitbater VBI sportcenter. Wie zich wil rekenen tal zwoegers van het eerstel zelf aerobic-passen prow te zetten kan nog steeds# recht in het Rudy's Gyn| trum. De lessen hebben plaats| ma. en do. van 20 tot 21 ui krusus), di. van 20 tot 211 en vrij. van 19 tot 20 iwl kursus). De elfde wandeltocht, geor ganiseerd door de Vrien denkring der Beroepsmilitai ren te Lebbeke. kende niet de belangstelling van de 10de edi tie. Toch kwamen, spijts het slechte weer en een waaier konkurrerende aktiviteiten. nog in totaal 578 deelnemers opdagen 49 moedigen legden de 25 km af, 212 wandelden 21 km en voor de 12 km schreven zich 317 deelnemers in. Het Rode Kruis afdeling Lebbeke, verleende eveneens zijn mede werking. In de vooravond mochten senator Van den Broeck en sportschepen G De Ridder volgende trofeeën uitreiken: oudste deelnemer 33 km.: Frans Stenenheyden, Kon- - tich, 63 j. - oudste deelneemster 35 km: Jeanne Saerens, 56 j Buggenhout - jongste deelnemer 35 km: John Wesemael. 9 j., Lebbeke - oudste deelnemer. 21 km.: Albert Van der Aa, 63 j.Sint-Niklaas - jongste deelnemer 21 km: Ronny De Brandt Lebbeke, 12 j. en Mireille Van Bellinghen, Dender leeuw, 9 jaar. - oudste deelnemer 12 km.: Philemon Van Bruys- sel, 64 jaar, Welle - oudste deelneemster 12 km.: Hélène Van der Steen. Lebbeke, 64 jaar jongste deelnemer 12 km: Jan Menten, 6 jaar, Lebbeke - verst gekomene: Tinne- ke Van Hooimissen, Ne derland - mindcrvaliden: Lea Van Boxelaer, Hamme en Picter Joos, Lebbeke - Groepen: 1Gemeenteschool Leb beke 49 2. WSV Welle 27 3. Groep Felix, Lebbeke 14 4. WSV Baasrode 12 5. Werkgroep H. Kruis 10 6. Lachende Klomp, Nieuwkerken-Waas 9 7. Vrolijke Bende, Lebbe ke 8 8. Kadees Aalst 7 (P.V.R.) Lokeren. De leerlingen van het 5' en leerjaar van Vrije Gemengde Basissd Heiende gingen op openluchtklassen naar St.-Hubert, (md)

De Voorpost | 1983 | | pagina 22