Heb je Erwin Albert gezien Vrolijk Beveren zo goed als zeker tan finaleplaats... mwm Sportkring en Excelsior Sint-Niklaas samen de boot in de Lokerse Minivoetbalkalender van Berlare Aktueel De overwinningen van het koele Noorden Rsdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendemtonde. Tel. 05221.40.60 Beveren blijft kalm op transfermarkt De Voorpost - 3.6.1983 - 29 •Beveren 1-3. Paul scoorde de ge lijk- •Beveren - Lokeren-Beveren 1-3. Theunis, Christofte. Somers, Albert, Jaspers en Tolmie volgen aandachtig de bal (v) De nukkige Duitser was de spelbepalende figuur in deze sleutelwedstrijd. Beveren gaat naar de Heizei en dat heeft het grotendeels te danken aan zijn mentale ingesteldheid. Die was volkomen zoek bij Sporting Lokeren, alle goeie wil ten spijt. Ergens jammer voor de spelers die zich nog volledig inzetten voor de ploeg. De inbreng van Bett deed zich wel voelen in de eerste helft, de tweede helft bracht het geen zoden meer aan de dijk. Lokeren-Beveren 1-3. Ron- Erwin Albert kan soms grillig zijn. maar is van goud waarde voor zijn ploeg. En dat bewees hij al aan de derde minuut na een num mertje met Martens. Maar zijn vizier stond nog niet op punt. Geloof nu ook maar niet dat Lokeren in verloren positie startte. Het wou er heus wat aan doen maar botste, zeker in de eerste helft, op een uitstekende De Wilde. Na hoekschop van ny Martensgelukkig met ^an der Gijp kon Verheyen de derde treffer (vaanleggen maar de Beverse doelman bewees wat hij waard was. Aan de 16de minuut stuurde Verheyen Van der Gijp weg met een lange voorzet. Eddy Jaspers kon in extremis redding brengen En het spektakel bleef aanhouden. Jaspers stuurde Schönberger in het straatje maar Heinz besloot te zwak op doel om Hoogen- boom echt te verontrusten. Ook Theunis liet zich opmer ken soms al eens in de har de zin. De Limburger loodste Ronny Martens in een ideale schietbaan, maar deze kon geen kracht genoeg achter het schot plaatsen. Aan de 24sfe minuut dacht elke Lo- kerse supporter dat het ge beurd was. Een vrijwel on zichtbare Gudjohnsen stak gevat door naar Van der Gijp. Deze haalde uit als in zijn beste dagen maar «me neer» De Wilde was bij de zaak. Een minuut later moest Hoogenboom in de voeten van Albert die door Martens voor het Lokerse doel was geloodst. Aan de 30ste minuut lanceerde Mommens Van der Gijp maar diens lob verdween nipt boven de kruishoek. Schotse treffer James Bett die al dave rend was onthaald op Loke ren deed het stadion koken aan de 36ste minuut. Na voorzet van Verheyen stak hij zodanig zijn Schotse kop onder de bal dat De Wilde totaal machteloos mocht toezien. En dat was op dat ogenblik dubbel en dik ver diend. Temeer daar Rony Somers achteraan de Loker se defensie voorlopig goed aan elkaar hield. Wij zeg gen wel voorlopig want in de tweede helft lieten de lokale verdedigers wel en kele fouten bekijken die noodlottig werden. Aan de 50ste minuut mocht Albert doodgemoedereerd door gaan op links en presenteer de Paul Theunis een doel punt op een schoteltje. Eer Lokeren goed en wel van die treffer bekomen was stond het al met 1-2 in het krijt. Een onvermoeibare Stal- mans zag en vond Albert die meedogenloos afdrukte. Naar wat stond de Lokerse defensie op dat ogenblik te kijken? Trainer Waseige bracht nog Van Veirdeghem in voor Van Bergen om de aanval meer gestalte te geven. Maar Beveren had blijkbaar de goede smaak te pakken. Eddy Jaspers pakte uit met een flitsende kopbal maar Hoogenboom stond paraat. Een totaal teleurgestelde Verheyen verliet dan het veld voor Roland Ingels. Zes minuten voor tijd bewees Beveren dat hiet niet zo maar op winst stond. Na vrijschop van Jaspers moest Bob Hoogenboom weer een half mirakel bovenhalen om Theunis het scoren te belet ten. Op vrijschop van Ronny Martens stond hij echter machteloos zodat Sporting Lokeren definitief het beker- deksel op de neus kreeg. Trainer Braems liet dan nog Schoofs en Kusto opdraven voor Stalmans en Martens. And ré 1-3. Cr eve werd in de eerste helft, mede geneutraliseerd (v) lambrichts: juist op tijd» «fleloof dat beide ploegen een aantrekkelijke d gespeeld hebben. Onze gelijkmaker kwam d en sneed Lokeren de benen af.» B Wilde: i voet in de Heizei» Mste helft kreeg ik wel werk aan de winkel. Ik mogen stellen dat ons middenveld baas over Lokeren. Alhoewel de wedstrijd van V zeker nog moet gespeeld worden zie ik ons "tel». «Ik zat kapot» in de eerste helft enorm veel veld zat er nadien wat door. «Wij hebben gegokt t. Dat is nu eenmaal voetbal. Wij hebben iwers spektakel geboden en hopen dat de niet te zwaar zullen tillen aan deze neder- de flanken overspeeld» heeft de wedstrijd op de flanken gewon- werden we gewoon overspeeld. Dubbel Zou er zaterdag nog een mirakel kunnen Hoewel SK Sint-Niklaas de kans tot promotie niet heeft kunnen grijpen, was woensdagavond al beslist dat de geelblauwen en de groenzwarten vanaf vol gend jaar één ploeg zullen vormen Een belangrijke vergadering waarop vertegenwoordigers van SK en van Excelsior aanwezig waren om de voornaamste obstakels uit de weg te ruimen, besloot dat er best een beginselakkoord kon gemaakt worden. Aan de groene tafel zaten voor Sportkring: voorzitter Willy De Corte, ondervoorzitter Hilaire De Bauw en beheerder Guido Waterschoot; Excelsior was vertegenwoordigd door de hh. Goossens, De Clippeleir en Van Gestel. Nu moet men de nodige formaliteiten vervullen om met de KBVB in orde te zijn tegen uiterlijk eind juni. Volgens Hilaire De Bauw zal dat geen problemen stellen. Sportkring Sint-Niklaas gaat dus fusioneren met de tweede oudste Sint-Niklase ploeg en krijgt daardoor meer armslag. Al is Excelsior maar een derde provin- cialer. het beschikt over twee degelijke terreinen, zodat die nood van de Sportkringers allicht wordt gelenigd. Is het zeker dat de nieuwe ploeg het stam nummer van de oudste der beide fusieploegen zal behouden: 221, (Gerda had 239) dan wordt het nog wel even dlskute- ren over de juiste naam en de kleuren. Veel moeilijk heden zijn hier echter niet te verwachten. Tenslotte is dat toch maar sentimenteel gepalaver. Beide ploegen die aan de noordwestkant van de Wase hoofdstad spelen, hebben allicht een gelukkige zaak gedaan. Naar verluidt zou ook het Sint-Niklase stadsbestuur het een goede zet vinden. Lokeren-Beveren 1-3. Albert speelde een opmerkelijke wedstrijd. Hij dirigeerde zijn ploeg naar de zege, ondanks zijn bewaker Christofte (v) Vrijdag 3, maandag 6 en dinsdag 7 juni worden de volgende wedstrijden ge speeld in het kader van de Beker van Berlare: Tijl-Pa en Gijs Melior De Bruyne-Landel. Gilde Wassalon-Minibond Spectrum-Joker Famivoc-Pavo Sport Lokeren-Beveren 1-3. Trai ner Braem«Ge hadt er toch niet aan getwijfeld? Lokeren-Beveren 1-3, Mooi op een rij,je v.r.n.l.: Somen. Laroy. Stalmans, Betten Schönberger (v) De jongste uitslagen waren: Pavo Sp.-Jean V. 5-3 PavoSp.-Famiv. 2-3 Jean Valck-Famiv. 3-4 Kernkampioenschap De beste spelers van de Mi nivoetbalkern Berlare trok ken naar het Belgisch Kern kampioenschap in Gent. Daar wonnen ze tegen Gent met 4-3 maar werden door Zele gewipt met 2-3. Nadat de scheidsrechter in de laat ste twintig sekonden al te lichtvaardig een strafschop had toegekend. Tijdens de wedstrijden voor de tweede lichting wonnen ze met 3-0 tegen Zomergem en behaal den uiteindelijk een zeven de plaats. Doelman Rogge man deed het zeer goed in het doel. Hij werd bijge staan door de ervaren spe lers Danny Van Hauwe, Gi- no De Wilde en Chris Gab- riëls, terwijl de jongeren Danny Fiers, Nico Fr. Potter, Wemer Uyttersprot, Ronny De Lathouwer en Koen Sa- cré ook hun duit in het zakje deden. Coach Luc Melis telde maar één speler met een gele kaart. Europees bekervoetbal Het Zuideuropese voetbal heeft een duidelijke nederlaag moeten slikken in de eindstrijd om de Europese bekers. Het noorden won op alle fronten. Beker der bekerwinnaars voor Aberdeen, beker van de Uefa voor Anderlecht en de zo gegeerde beker der landskampioenen voor SV Hamburg. Nederlaag van het zuiden maar telkens ook was het de rijkste ploeg die aan het kortste eind trok. De Europese bekers bewijzen dus opnieuw dat met geld in voetbal echt niets alles te koop is. Het falen van Juventus vooral is hierbij typerend. Een miljar- denploeg met negen internationalen werd door het knappe Hamburg onderuit gehaald. Hamburg on der Happel. Happel de koele noorderling. Het spel van Hamburg vertoont duidelijke gelijkenis met dat van Anderlecht, misschien ook wel met dat van Aberdeen. Atletische kracht, vaardigheid, een tikkeltje techni sche verfijning en een ietsje durf bleken de ingre diënten voor een bekerwinnaar. Het Duitse voetbal lijkt plots weer model te staan. Op een ogenblik dat de Duitse nationale Mannschaft toch nog moeite heeft de heerschappij over Europa ook werkelijk door te drukken. België lijkt inderdaad de troon pretendent. Met voetbal dat duidelijk op Duitse leest is geschoeid. Voetbal in een modern kleedje. Het kleedje dat blokvorming met heel wat indivi duele kwaliteiten en taktische hoogstandjes ver bergt. Hugo Aerte SPORT Beveren en Sporting Lokeren hebben tijdens halve finale om de beker van Belgie niet iroken met de traditie. Een traditie die wil dat de ligui Jaaolanders van Beveren altijd weer sterker beke- dan hun gouwgenoten uit Lokeren. Na de heen- itrijd op Daknam maakt SK Beveren veruit de Mte kans om voor de derde keer in zes seizoenen de Itiielfinale te spelen. Dal Lokeren zeer goed aan wedstrijd begon en dat everen in de aanvangsfaze overeind bleef schreef ler Rik Pauwels terecht »aan de weer uitstekende jelman De Wilde. In de Doravond nog voor zijn eer- naar Peutie speelde ildaat De Wilde onberispe- i Lokeren kwam via de ndrwoegende Schotse in- /Jfmationaal Jim Bett rond (halfuur terecht op voor- ng en de 1-0 stand bij vond trainer Pauwels hieraf ook maar billijk. Ook onmiddellijk na de was Lokeren nog het gevaarlijkst maar Beveren kwam toch duidelijk meer in het spel. Vooral langs Erwin Albert. die aan Kristofte een makkelijke tegenstander had, werd de onzekerheid in de Lokerse verdediging steeds groter. In zeven mi nuten tijd wisten Theunis en daarna Albert zelf de op los se voeten staande Lokerse verdediging tweemaal te verslaan. Toen kon Beveren met zijn countervoetbal rus tig verder de wedstrijd be heersen. Lokeren ging zijn supporters écht teleurstel len en het publiek reageer de ook ontgoocheld toen Verheyen maar om zijn ver vanging bleef vragen. Beve ren bleek rijper, meer erva ren ook en met wat meer koncentratie hadden de mannen van Braems Hoo genboom nog meer kunnen onderuit halen. Dat was in de laatste minuten nu nog alleen weggelegd voor Ron ny Martens die vrolijk in de rechterbenedenhoek trapte. Beveren is met de 1-3 over winning meteen zo goed als zeker van zijn plaats in de Belgische Bekerfinale. De terugwedstrijd op Freethiel heeft hierdoor veel van zijn spankracht verloren maar Rik Pauwels stelde woensdagavond dat zijn spelers er zaterdagavond een waar volksfeest willen van maken. Een waardig af scheid van het voetbalsei zoen dat Beveren misschien toch nog Europees voetbal brengt. Hugo Aerts Op Freethiel blijft er voorlopig maar weinig trans- fernieuws te rapen. Over de mogelijke overgang van kapitein Baecke naar Standard wordt helemaal niet meer gesproken en alles lijkt erop dat rrien te maken had met een vroege kwakkel. Het. in sommige kran ten reeds volledig geregelde, vertrek van Paul Theu nis naar Anderlecht of Standard is ook nog ver van definitief. Theunis zelf zou trouwens graag bij de Waaslanders blijven maar wacht voorlopig op het resultaat van de bekerkampagne. Verwacht wordt dat bij eventueel Europees bekervoetbal voor geel- blauw Theunis op Freethiel zou blijven. Beveren verlengde intussen ook het kontrakt met Danny Pfaff. Men is zeer tevreden over de laatste prestaties van Danny en beseft dat hij als speler op diverse plaatsen kan worden gebruikt. Bij Jong Lede haalde Beveren ook de 17-jarige Dony Van Hauwermeiren weg. De interesse die Beveren enkele weken geleden toonde voor de 22-jarige middenvelder van eersteklasser FC Utrecht blijft bestaan. Met Gert Kruys wordt eerst daags onderhandeld. (h.a.)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29