De ontgoocheling is groot Laatste halfuur nek aan nek tussen Lokeren en Waregem Uefa-juniores van Sporting Lokeren kampioen van hun reeks Het was te mooi om waar te zijn In de Lokerse wandel gangen mm NGSE KOOLPUTTERS ZONOAG ECHT NIET TE STUITEN i Loovens 30 - 3.6.1983 - De Voorpost 1* Nationale VOETBAL 2" Nationale een ereplaats uiterst gering. Maar genoeg pessimisti- sche bedenkingen die niet van andere klübs. Vooral in toevallig volgen na een op vallende kampagne waar van we de laatste twee Sportkring St. Niklaas. Spanning op de Sportkringbank, maar het blijft voorlopig tweede klasse! (Iv) Het kansje op promotie een en ander dat het nie- Truyens en Danny Vanden- was weg en de grootste ver- mand zal moeten verbazen hende cirkuleren nogal wat wachtingen maakten plots als één of meerdere vaste spionnen en kontaktmannen plaats voor sombere vooruit- fanionspelers niet kunnen van ande zichten Dienaangaande weerstaan aan de financiéle geval laatstgenoemde, was de voorzitter De Corte lokroep van «rijkere» klubs. niet voor niets als de «ziel. natuurlijk de geschikte man Voorzitter De Corte ontkent van het new look-Sportkrmg matchen nog even voor U om enige tekst en uitleg te bij deze niet dat zelfs spe- geldt, verdwijnt, worden de belichten op een andere verschaffen. Zijn verklaring Iers die eigenlijk nog een kansen van de Wase hoofd- plaats. luidde op maandagavond: kontrakt lopen hebben bij stedelingen om volgend sei- (m.n.) «Vanavond hebben we met Sportkring, zich wel eens zoen mee te strijden voor de verantwoordelijke be- zouden kunnen vrijkopen, stuursmensen en Het kan en mag immers oefenmeesters een onder- niet ontkend worden dat houd om klare wijn te schen- nogal wat pionnen uit het ken over de onmiddellijke suksesvolle team van Leon toekomst van de klub. Zo- Noliet in de gunst staan bij veel is alleszins zeker: we nogal wat eersteklassers. Zo zullen de buikriem moeten werd begin deze week be- Zondagnamiddag kon het slechte weer niet verhinderen opening in het Oostvlaamse aanhalen. We kunnen het kend dat Luk Bevers aange- dat mw ge8Chat een drieduizend Wase aanhangers met pantser. Rogiers geraakte ons immers niet langer ver- worven zou worden door ejgen vervoer of met de inderhaast ingelegde bussen de na snelle aanval op links oorloven om met enkele nieuwbakken eersteklasser verplaatsing meemattkten naar de Beringse mijn om daar door en gaf een zachte voor- goedbetaalde spelers te blij- KV Mechelen. Dienaan- de uitieme beurt te bekijekn tussen de twee resterende zet voor doel waar Verniers ven uitpakken in tweede gaande konden we nog kandidaten Qp promotie naar eerste afdeling. De situatie ternauwernood bij kon. Het klasse. We deden tijdens de geen definitieve zekerheid WQ8 duidelijk: Beringen moest winnen om nog kans te leder draaide niettemin ter afgelopen twee seizoenen verkrijgen, maar de kans maken en Sportkring had genoeg aan één puntje om voor gend langzaam over de dan wel ongelooflijk veel in- was zeker aanwezig volgens het sindg 36 jaar were deei uit ,e maken van de doellijn en de thuisploeg zat spanningen om het de sup- de betrokken speler. Verder nationaie voetbalelite. meteen richting eerste porters naar de zin te ma- staat het zo goed als vast klasse, ken. veroverden verleden dat Ton Van Eenennaam zijn In de Wase basiself geen Beirinckx ruimde op de 14de jaar op gedenkwaardige tenten elders zal opslaan: wijzigingen ten opzichte van minuut met een kwetsuur de Na de on wijza de titel in derde klasse de financiële eisen van ziin de elf .leeuwen» dietteel- plants voor Gino Nl|S - le- dooi _dezeachterstand en waren dit seizoen zelfs in klub van oorsprong N.A.C. beke afhielden^ Zelfs Luk verde het eerste halfuur n.et Noliet wel verplicht om zin staat om tot de laatste zon- zijn voor een bescheiden Bevers was voldoende her- op Daar kwam dan wel ver- mannen met dag in de slag te blijven tweedeklasser als SK Sint- steld van een lichte verrek- andenng in tijdens het der- nen te overladen. Sportkring voor de promotie. Deson- Niklaas inderdaad te hoog king De illusies van de de kwartier omdat Ton Van was nu noodgedwongen om danks bleef de respons van gegrepen. Toch moet ons bij Sint-Niklase supporters wer- Eenennaam een schicht van een la3™ ons supporterspubliek on- deze van het hart dat Ton den nog een goeie drie Ludo Geurts met de vuisten dat probeerde het ook met dermaats. lees: gemiddeld zijn grote klasse voortdu- kwartier in stand gehouden moest keren en een magni- man en macht Dat kostte 2.000 ir 2.500 toeschouwers rend heeft bewezen, tot in omdat de geelblauwen tot fieke doelkans door de natuurlijk enkele verdedn per match dit seizoen, en de laatste matchen van de dat moment het hoofd recht jeugdige Ciarlanello werd gers wa he de Limburgse dat is dan ook de hoofdre- nakompetitie toe. Het was hielden onder de voortdu- naast gezet. Wanneer ieder- vrijbuiters -alm Hrnttng en den dat we duidelijk in de overigens zo dat de Neder- rende druk van de lokale een al dacht dat de bril- Verniers dan weer makke uitgaven zullen moeten lander tot de beste doelman- formatie. Meer dan de vier stand ook de ruststand zou lijk maakte om een nieuw snoeien». nen van tweede klasse werd boekingen én een rampzali- worden, vonden de rood- sukses te bewerkstelligen. In mensentaal betekent gerekend. Ook rond Fred ge vervanging - kapitein zwarten voor het eerst een Een schot van Truyens werd een overtuigende 6-1 tegen Club Brugge (dm) werden opnieuw kampioen na Voetbal. De Lokerse Uefa s Beringen-SK Sint-Nikla reden dat de ploeg dertig normale spe tweede was en na supplementaire nog steeds een eerste plaats afdwi uiteindelijk moest door de doelpunt® ding. ner Noliet natuurlijk erg teleurgesteld niet zozeei door de prestatie van zijn mannen, maar door de ma nier waarop Beringen in ex tremis de overgang naar hoogste afdeling verkreeg. Ook de spelers, met name Danny Vandenhende en Luk Bevers zaten in een diepe put en zeiden niet zonder de bevolkingsexploo de diskriminatie van bouw in de overheidl gepareerd door doelman Schubert en ook Jan Simoen bleek zijn beste schutters- kruid verloren wanneer hij een voorzet van de superak- tieve Bevers te zacht be sloot. Aan de overzijde brandde meermaals de lamp maar Van Eenennaam en Noè bleven overeind. In de 65ste minuut gebeurde dan toch het onvermijdelij ke: Rob Hutting, de beste speler op het veld, zette twee Waaslanders opzij en schoof de bal al vallend in de netten. De bezoekende hoop onder vorm van een schot van Simoen, na voor zet over links van strandde enkele minuten la ter op de paal. Verder raak ten de Klaaskens niet en meteen was de mooie droom definitief voorbij. Na afloop van deze ont goochelende parlij was trai- De wereld is een vat vol tegen stellingen, ook op het vlak van de voedselproduktie. Ener zijds stapelen de Westerse in dustrielanden voedselover- schotten op en anderzijds sla gen de ontwikkelingslanden er nauwelijks in om hun reeds lage voedselproduktie per in woner op peil te houden. Weekberichten van de Kre dietbank schrijft dat deze zorg wekkende situatie in de Derde Wereld een gevolg is van zowel De Ford Sierra 1 zijn dertiende titel I Het betreft de prijs *J beste stijlontwerp 1983; reikt door het «Design Council» Brittannië. Sporting Lokeren moest vrijdagavond noodgedwongen de diensten missen van Larsen en Gudjohnsen. Daarmee kregen we de zoveelste gewijzigde opstelling. Maar dat zijn we bij de tricolores nu eenmaal gewoon. Waregem was eindelijk zijn degradatie en alle daarmee verbonden problemen kwijt. De West- vlaamse spelers konden nu eens rustig voetballen en dat zag je zo op hun gezichten vóór de aftrap. Bij de Sportingspelers iets ernstiger gelaatsuitdrukkin gen. Voor hen werd het een laatste test voor het belangrijk treffen met Beveren. De eerste helft was op een visitekaartje te noteren. Sporting Lokeren was inder daad aan het «testen». Het vond aanvankelijk moeilijk zijn draad alhoewel Ray mond Mommens lofwaardi ge pogingen ondernam om de machine op gang te krij gen. Wie zich evenmin on betuigd liet was Tolmie. De Schot ontbrak enkel per soonlijkheid om zijn presta tie rendabeler te maken. Met wat meer lef kon Tolmie zijn tegengevallen kompeti tie nog goedmaken, enkel dat tikkeltje initiatief ont brak om zijn zwoegen meer in de verf te zetten. Een eer ste vloeiende aktie kregen we rond het kwartuur. Een oprukkende Somers bedien de Tolmie die Verheyen be reikte. Een dubbelpass met Nijskens bracht de Kempe naar in schietpositie maar zijn schot was naar het re- klamebord gericht. Aan de 22* min dachten we Ware gem op voorsprong. Danny Veyt haakte zich voorbij een paar lokalen en bracht De smet achter het kanon. Filip was er blijkbaar niet op be rekend en kegelde de bal torenhoog boven tot opluch ting van Hoogenboöm. De schoentip van Nijskens Rond het halfuur was de schoenmaat van Nijskens er de oorzaak van dat Sporting niet op voorsprong klom. Mommens stuurde, na een lange rush. Van Veirde- ghem weg. Patrick zette De- norme in de valies en schoof de bal in de loop van een inschuivende Nijskens. Be zat Angelo een schoenmaat la Millecamps dan gaat die bal erin. Nu kwam de Hulstenaar een teenlengte tekort om suksesvol af te ronden. Aan de 33" min toon de Wim De Coninck zijn in ternationale klasse na een loeier van Mommens. Kort daarop kon Hoogenboom rijn waarde bewijzen. Na jen prachtkombinatie Mi- :hielsen-Veyt kon Filip De smet zwaar uithalen. De flit sende vuist van Bob voor- iwam onheil voor Sporting maar bracht Bob zelf in de kleedkamer met een bezeer de pols. Meteen een gele genheid voor Rudi Van Raemdonck om nog eens van de kompetitie te proe ven. Eén min. voor de rust kwam Van der Gijp nog eens aan de (schiet-bak maar doelman De Coninck had van René en diens loei ers precies al gehoord en stond op de goede plaats. Lokerse druk Amper hernomen of Ver heyen stuurde een vrijschop rakelings over de kruishoek. René bleef nu doorhameren. Na een van zijn gekende hoekschoppen kopte Nijs kens van dichtbij tegen de paal. De geluksfee was An gelo kennelijk niet gezind. Van der Gijp (geïrriteerd door het afkeurend gemom pel?) liet Luc Millecamps ter plaatse na voorzet Van Cau- teren maar kon zijn mooie poging niet verzilveren. Aan de 57* min stuurde Van Veir- deghem zo haarfijn voor doel dat Loovens bijna zijn eigen doelman te grazen nam na fel opzitten van Nijs kens. Het mocht niet baten voor Sporting. Integendeel aan de 60* min geraakte het op achterstand. Michielsen stuurde Desmet voorbij So mers. Een voorzet naar Veyt die door Laroy van de sok ken werd gelopen. Danny zelf zette de strafschop feil loos om: 0-1. Weer strafschop Aan de 67* min oordeelde scheidsrechter Soenens dat Lokeren ook recht had op een strafschop. Wim De Co ninck had juist een door braak van Nijskens gestopt toen Van Veirdegehm tegen de vlakte ging in de fatale zone. De Waregemportier stond machteloos tegen Van der Gijp: 1-1. Drie min. later mocht Waregem weer jui chen. Kim Christofte beging zijn enige blunder van de wedstrijd maar het kostte een doelpunt. Filip Desmet kon een te korte terugspeel bal van de Deen onder scheppen en 1-2 laten note ren. Die Desmet is wel geen gestroomlijnd voetballer maar heeft een neus voor doelgevaar. Normaliter stond het weer gelijk aan de 73* min. Michielsen verde digde paniekering uit in de voeten van Van Cauter maar Rik liet deze levens grote kans onbenut. Daarop mocht Roland Ingels nog eens in de wei. De «kleine» wou niet alleen wat parade ren als afscheid aan Sporting maar had aan stonds zijn voet in de Sportinggelijkmaker. In zijn gekende stijl forceerde hij een opening op rechts. Zijn voorzet werd door Raymond Mommens binnengekopt. Trainer Goethals wou de Gaverbeekinvallers ook nog de eer gunnen en stuurde 't Kindt en Carlos De Coninck in het veld i.p.v. Desmet en De Sloovere. Wat niets meer aan de stand kon wijzigen. André Jan Hoebeeck: «Soenens liet zich vangen». Jan was wel tevreden over het gelijkspel maar niet over de Lokerse strafschop. «Scheidsrechter Soenens liep er blindelings in toen Van Veirdeghem spektakulair tegen de vlakte ging. Anders heel blij met het gelijkspel. Misschien is deze kompetitie voor mij te vlug gedaan.» Lokeren-Waregem 2-2. Nijskens inmduel met (dm) Na denderende overwinning tegen Club Brugge j Wilden de Lokerse jongeren zeker zijn van de titel dan waren ze verplicht hun laa wedstrijd tegen Club Brugge te winnen. De discipelen van trainer Aimé Anthuenis d« het met panache. De Uefa's speelden een fantastische tweede kompetitieronde en gei kandidaat-kampioen Antwerp op de valreep het nakijken. Die prestatie is dei verdienstelijker als je weet dat de Lokerse jongeren een barslecht seizoendebuut keoi en op een bepaald ogenblik op de achtste plaats bengelden. De wedstrijd tegen Club maakte daarvan gebruik om man, Roesbeke, Pascci Brugge ging dus de door- de score op 3-0 te brengen. Jaegher, Patrick De Bol slag geven. De overwinning Lokeren deed nu alles om Gampad Prim. Trainer J betekende de titel in devoor spektakel te zorgen. De Anthuenis pakte uit me- reeks. De meer dan 1.200 toeschouwers konden zich breedste glimlach: «We. toeschouwers kregen werke- aan een vierde lokaal doel- ben een formidabele lijk waar voor hun geld. De punt optrekken. Daar zorgde helft gespeeld. Het sat eerste helft van Sporting Pascal Bogaert voor. Het fes- spel verliep perfekt, Ik was propaganda voor het tival ging verder. Na puike ook tevreden voor de voetbal. Club Brugge ver- lokale aanval kon Dimitri dan 1.000 kijkers die dient een pluim voor de ma- M'Buyu de score opdrijven, baar genoten hebben tf nier waarop het liet voetbal- Wat Bogaert voordeed, daar wedstrijd. Mijn hoed a len: open vertoon en nooit wou Frank De Wilde niet bij Club Brugge dat wei terugplooiend in stugge ver- achterblijven. Hij liet 6-0 no- liet spelen en zich noa dediging. Dat speelde na- teren wat meteen het sein graafde. Ook voor mijn tuurlijk in de kaart van fan- was om het toch wat rusti- Iers om de gedane il tast Didier Verheughe. Na ger op te nemen. Van die ningen. We zijn niet cl een puike dubbele dribbling gelegenheid kon Brugge ge- onze zenuwen de baa opende hij de score: 1-0. bruik maken om een eerred- bleven maar ook de I Na een korte hoekschop dend doelpunt te scoren, strevers.» deed Dimitri M'Buyu ook zijn Volgende spelerskern werk- Over zijn eigen vei duit in het zakje en bracht te mee om de titel binnen te sten praat Aimé niet: 6 Sporting op 2-0. Na de rust halen: Pedro Landerloo, niet in zijn aard. Maar kwam Brugge wel meer in Frank De Wilde. Koen Van een weet wat Anthuen de wedstrijd maar liet daar- Bocxlaer. Kurt Kerstens, tekent voor Sp< door ook meer ruimte aan de Pascal Bogaert.^Dimitri Kal- Lokeren. Lokerse aanvallers. Dat was min, Patrick Naudts, Didier dadelijk merkbaar. Ver- Verheughe. Didier MBuyu, heughe kreeg een boulevard Dimitri M'Buyu, Frank Sche- van 30 meter voor zich en pens, Filip De Weird. Os- Vóór de wedstrijd op Beringen was geel-blauw virtueel eerste kandidaat (gedurende welgeteld drie dagenl) om beslag te leggen op de eerste plaats in de eindronde waar meteen een ticket voor 's lands hoogste voetbalafdeling aan vast zat. Zondag kwart voor vijf werd door dit alles een definitieve streep getrokken omdat de mannen van trainer Noliet. die de ganse eerste helft de wet van de sterkste ondergingen, dan pas op een onnauwkeurigheid in de verdediging werden betrapt met een flodderdoelpunt tot gevolg. In de tweede periode wilden de Klaaskens wel nog redden wat enigszins mogelijk was. maar met twee luttele kansen voor én jammerlijk genoeg nog twee doelpunten tegen, kwamen ze van een kale reis weer en zaten zodoende met een enorme «Beringse» kater. Lokeren-Waregem 2-2. Van Cauter kopt op doelmaar een doelpunt zit er nog Danny Veyt: «Eindelijk nog eens prettig voetballen!» «Na al die opgekropte span ning van de laatste weken konden wij voor deze laatste negentig minuten nog eens zonder stress aan de wed strijd beginnen. Je voelt je veel vrijer op het veld en dat geeft dan aanleiding tot het nemen van meer gedurfde initiatieven wat altijd het spektakel ten goede komt. En nu maar duimen dat we volgend seizoen die angst niet meer moeten beleven Luc Millecamps: «Eindelijk voorbij» Een volledig ontspannen Luc Millecamps bekeek de zaken heel nuchter. «Zo'n seizoen mag Waregem niet meer meemaken. Praktisch een ganse kompetitie onder stress voetballen dat kan niemand volhouden. Voor ons is de kous nu af maar Lokeren resten nog zware dagen. Mij baserend op hun eerste helft zijn de Sportin- gers nog lang niet klaar voor de grote slag tegen Be- veren. Ik hoop voor ik me vergis. Kim Christofte: «Spijtig die blunder!» De Deen zat nog te over zijn terugs waardoor Waregem we« voorsprong kwam. een verkeerde beweg ging die bal iets zodat Rudi er niet meer kon. Toch geloof ik dat de tweede helft spelcti geboden hebben.»

De Voorpost | 1983 | | pagina 30