(Robbie Smet, mondeling akkoord, |maar welke prijs vraagt VW Hamme SK Lebbeke speurt naar talent en wil spektakel op het Konkelgoed Ex-doelman Symoen houdt keepers in konditie VOETBAL Kampioenen viering van SV Heizijde Dag van SK Lebbeke werd een sukses CAMS W te Lebbeke. De préminiemen van SK Lebbeke namen het op tegen hun A- ffli (c) uhtHsm te Lebbeke. De preminiemen A van SK Lebbeke speelden op de Dag van SK e» tegen de B-ploeg (c) De Voorpost - 3.6.1983 - 31 I De klubleiding van SK Lebbeke blijft niet bij de Eikken zitten. Ambitie is troef bij de eerste provin- laler. Met de derde plaats waarmee men dit seizoen (sloot, is men volgend jaar niet tevreden. Het klinkt hien pretentieus maar toch is het zo. Lebbeke il meer. Veel meer zelfs. Doorstoten naar de vierde use werd al een paar jaar beoogd. Dat vooropge- Itld doel werd nooit bereikt. 1" Provinciale Klubleider Eric Buytaert fczijn medewerkers willen ir tot het uiterste l Op de voetbalbeurs is a al bedrijvig geweest, y Clement werd overge- j tig tOt spe*: weei «I 3W te Gaat Robbie Smet VW Hamme naar SK ibeke (arch) van FC Boom. Hij zal iunktie van oprui- toebedeeld krijgen. De Boitselier (Stan- Denderleeuw) is be- voor zowel een rol middenveld als een in de defensie. Idem Gust Schellekens. die van Hoger Op Merch- overaenomen. De heeft in een tweede aangetrokken. Het De Leeuw en hij is van Standaard Deze vier betekenen nog niet voor SK Lebbeke. wil nog een sterker en de risiko's te klein mogelijk hou den. Enorme belangstelling heeft men voor Robbie Smet. De Waaslander stelde vori ge zaterdag in een oefentref- fen met Hoger Op Merchtem zijn talenten tentoon. SK Lebbeke was verrast over deze voetballer. Onmiddel lijk na de wedstrijd ging men aan tafel zitten en op enkele kleine details na kwam men tot een overeen komst. Lebbeke moet nu onder handelen met VW Hamme. Voorzitter Hugo Peersman heeft al te kennen gegeven deze speler zomaar niet voor een appel en een ei van de hand te doen. Lebbeke be seft dat. Het zal een hoog bod doen. Tot zover de mo gelijkheden strekken. In dien het Robbie Smet kan aantrekken mag het gerust zijn, dat het over een uitste kende voetballer kan be schikken. Smet is bovendien een polyvalente speler. Hij kan zo goed een defensieve als een aanvallende rol ver vullen. Bovendien is hij be kwaam om vanuit de twee de linie te skoren, Dat is gebleken in Hamme. Een andere positieve faktor is dat hij een vrije trap tot een doelpunt kan verlengen, en dat hij zelden of nooit een strafschop onbenut laat. SK Lebbeke kan dus blijk baar geld op tafel gooien. Kan dat voor een klub die in de voorbije kompetitie hoog uit op een belangstelling van gemiddeld 650 toe schouwers kon rekenen? Een vraag die we stelden aan klubleider Buytaert met er nog de bemerking bij dat de rekening van de eerste provincialer een negatief saldo van 150.000 fr. ver toont. We weten tot hoever we mogen en kunnen gaan, zegt Eric Buytaert. Inder daad. Er was een tekort voor zowat 150.000 fr. Maar dat passen we bij door aktivitei- ten te organiseren zoals bij voorbeeld recent de Dag van SK Lebbeke. In feite geven we niet meer uit dan in vori ge jaren. Wel wordt iedere frank tot twee keer toe om gekeerd vooraleer hij wordt besteed. Wie SK Lebbeke van nabij kent. weet dat er geld moet uitgegeven wor den. Het aantrekken van spelers is een noodzaak wil len we in aanmerking ko men voor de titel. Het is wat we beogen. Al jaren dromen we om naar de vierde klasse door te stoten. We hebben verder nog wat anders op het oog. Het is de bedoeling om spelers aan te trekken die bekwaam zijn attraktief voetbal te presenteren. Pas dan kan SK Lebbeke weer verlokkelijk worden voor het oog van de voetballiefheb ber. Het is in dat opzicht dat we zullen trachten het ge middeld aantal toeschou wers, die we nu langs de omheining krijgen, te verho gen. In de kortste tijd willen we op gemiddeld duizend toeschouwers rekenen per wedstrijd. In een handom draai kunnen we dat niet realiseren. Wel komt het er op aan om de voetballief hebber te laten kennisma ken met attraktief voetbal. In de eerste plaats zijn in dat opzicht de resultaten be langrijk. Denkt U dat veel vreemde spelers in de ploeg de eigen mensen niet ongunstig zul len stemmen? a heeft titel prijs erp het icil» van Dat durf ik zomaar niet stellen, vervolgt Eric Buy taert. Eerst en vooral heb ben we van gedachten ge wisseld met de eigen spe lers. Iedereen is tot het be sef gekomen dat versterking nodig is om eventueel kans te maken op de titel. Boven dien is het ook zo dat een paar sterke individualitei ten in de ploeg de resultaten gunstig kunnen beïnvloe den. Daarvan genieten dan weer onze eigen spelers. Hoe meer punten er worden gewonnen, hoe hoger uit eindelijk ook hun winstpre mie. Tenslotte is het onze bedoeling om op langere termijn zoveel mogelijk op de eigen jeugd te kunnen beroep doen. Daarom heb ben we trouwens een voet- balschool opgericht. Niet voor de luxe, of wat dacht je wel. Tijdens het voorbije seizoen hebben er trouwens Voetbal te Lebbeke. De Lebbeekse oudjeswaren niet opgewassen tegen hun leeftijdsgenoten uit Aalst (c) al een paar jongere spelers de kans gekregen om op het voorplan te treden. Ik citeer o.m. een Luc De Batselier. De jongen leverde knappe resultaten. Hij zal zeker en vast tot de kern blijven be horen. Toch is het zo dat men over voldoende doublu res moet kunnen beschikken wil men een gans seizoen rondmaken. Nu kunnen we ons niet meer veroorloven om weken gehandicapt ten strijde te trekken. De dou blures moefen haast even waardig zijn aan de titula rissen. Ik wil niet alleen een ploeg uitbouwen die kan doorstoten naar vierde klas se. De spelers die we thans aantrekken kwaam zijn om ook in die vierde klasse een rol te spe len. TM besluit wil ik nog krachtig onderlijnen dat ie dere Lebbeekse jeugdspeler die bekwaam is. in de kern zal worden gedropt, aldus Eric Buytaert. (e.d.m.) SK Lebbeke doet beroep op mensen met zin voor verantwoordelijkheid Vraag in Lebbeke wie Theofiel Symoen is en dadelijk krijg je het antwoord. De Lebbekenaar is er goed bekend als plichtsbewuste politie man. Mensen met raad en daad bijstaan is zijn devies. Als je hem niet tegen de schenen stampt, zal hij ook niet op je tenen gaan staan. Fiel is altijd een volksmens gebleven, ook al is hij reeds meer dan twintig jaar lid van het politiekorps. Maar daarover hebben we het nu niet. De vrije tijd van Theofiel Symoen gaat gro tendeels naar de sport. SK Overgang «Op éénentwintigjarige leeftijd werd ik lid van FC Baasrode,vervolgt Theo- de spelers scheerde hoge toppen. Op een gegeven ogenblik kwam er een breuk in mijn sportieve loopbaan. Tijdens een bekermatch kwam ik ten val. Ik hield er een zware schouderbreuk Op onze vraag of de voet ballerij telkens te kombine- ren viel met zijn funktie van politieagent knikt Theofiel Symoen bevestigend. «Kijk, telkens ik dienst had op zondagnamiddag vond ik iemand die bereid was om die taak over te nemen. In dat opzicht heb ik veel te danken aan mijn boezemvriend Frans Bon- duelle. Op ieder verzoek om mijn diensttaak over te ne men, ging hij gewillig in. Ook andere kollega's waren bereidwillig. Politiekom- missaris Heyvaert was steeds bereid om een rege ling te treffen. Trouwens, ten opzichte van zijn man schappen heeft hij steeds welwillend gestaan. Dat is nu ook het geval. Had ik indertijd op de medewer king van deze mensen niet kunnen rekenen, dan had ik allicht veel vroeger een punt achter mijn voetballoop baan moeten plaatsen.» Wanneer je de karrière van Fiel overloopt, kom je tot de vaststelling dat lyj al verschillende kampioensti tels heeft meegemaakt. Overal waar hij lid was be leefde hij die triomf. Alleen met SK Lebbeke heeft hij dat nog niet meegemaakt. «Dat komt wel, zegt Fiel lachend. Misschien al volgend sei zoen. 't Zal dan ook kermis zijn.» (E.D.M.) Van 8 tot 24 juli organizeert de Outward Bound een trekkur- sus doorheen de mooiste plek jes van België en Luxemburg te voet. met de fiets, per boot of vlot. Er wordt aan klimmen, rappellen en speleologie ge daan. Voor meer informatie: Outward Bound School Bel gië, Kapucijnenvoer 217 te 3000 Leuven (016-23.51.72) Fiel Symoen gaat de Lebbeekse keepers trainen (c) die Lebbeke. De veteranen van E. Aalst wonnen met 1-4 tegen die van Lebbeke Lebbeke trok hem aan als trainer van de keep ers. Klubleider Buytaert en T1 zijn medewerkers hadden nen Ik toen goed gegokt. Zij moch ten gerust zijn. Theofiel Sy moen voert de taak die hem was opgedragen, naar de letter uit. «SK Lebbeke is altijd mijn geliefde klub geweest. Ik wil vast mijn steentje bijdra gen tot de opgang van de Konkelgoedploeg. Promove ren in de kortste tijd en vier deklasser worden is ook mijn streefdoel. Er wordt in Lebbeke een goed beleid ge voerd. Iedereen die bij de klub betrokken is, geeft het beste van zichzelf. Ik wil ook niets aan het toeval overla ten. In mijn oude thuishaven voel ik mij overigens nog het best in mijn sas», aldus Fiel Symoen. SK Lebbeke doet volgend seizoen opnieuw beroep op Fiel. Weer zal hij zich bezig houden met de doelwach ters. Zelf verdedigde hij lan ge jaren het doelvlak van diverse ploegen. «Als achttienjarige knaap werd ik voor het eerst opge roepen om als titularis te fungeren bij SK Lebbeke. Dat was onder het bewind van «boerke» Vergouwen. Ik nam de plaats in van De Boeck die toen gekwetst was. Het jaar daarop werd Vergouwen opgevolgd door Cloetens De samenwerking met deze oefenmeester ver liep iets minder gunstig. Ik vervulde toen mijn leger dienst. Van deelname aan de trainingen was nauwe lijks sprake. Op mij kon dus amper beroep worden gedaan.» De Lebbeekse liefhebbers- ploeg SV Heizijde nodigt al le voetballiefhebbers, sup porters, vrienden en sympa thisanten uit op het kam pioenenbal dat plaats heeft in de Zaal Corso. Rossevaal- straat 14 te Lebbeke op za terdag 4 juni om 21 uur. De muziek wordt er verzorgd door de discobar van Radio Dender en de toegangsprijs bedraagt amper 25 fr. SC Heizijde behaalde die ti tel met volgende spelers: Victor Van Sande, Willy Van Sande, Patrick Wauters, Eric Vermoesen, René Ver meulen, Frans Vermeir, Pa- t^lC^ |j^ De Vos en'pierre^Piéters'11'0' Voet^ te Lebbeke. SK Lebbeke (zittend) speelde tegen Merchtem. De plaatselijke ploeg telde enkele nieuwelingen in promovering mee van derde naar tweede provinciale. Daarna ben ik aangetrokken door Jong Lede. Het was in feite voorzitter Frans Roe- landt die mij aankocht. In Lede beleefde ik zes prachti ge jaren. Ik ben er altijd titularis geweest. In die pe riode promoveerden we van tweede provinciale naar vierde klasse. De jaren waarin we kampioen speel den blijven onvergetelijk. De sfeer was ongelooflijk en ook de vriendschap onder aan over. Dat ongeval hield mij ruim een jaar van de velden. Toch heb ik mij nooit laten ontmoedigen. Ik hervatte de trainingen en stapte vervolgens over naar de vierde provincialer Wilskracht Moorsel. Die ploeg werd toen geleid door Staf Blanckaert. Ik bleef zes jaar lid van deze ploeg en maakte als titularis de pro movering mee van vierde naar tweede provinciale. Enige tijd ben ik bovendien nog hulptrainer geweest». Ondanks de haast aanhoudende regen en de koude temperatuur, is de «Dag van SK Lebbeke» uitgegroeid tot een waar sukses. Op het sportieve vlak werd de vriendschappelijke wedstrijd tussen Lebbeke en Ho ger Op Merchtem een streling voor het oog. De match werd bovendien gekruid met vier doelpunten. Nadien kwamen de «oudjes» van Lebbeke en die van Een dracht Aalst in het veld. Dat het er mindr snel aan toeging is begrijpelijk. Vooral langs Lebbeekse kant vertoonden enkele akteurs tekenen van stramme spieren. De Aalstenaars legden uiteindelijk beslag op een 1-4 overwinning. 's Avonds was de tijd aangebroken om op de feesttoer te gaan. Een barbecue en een bodega waren trekpleisters voor honderden SK Lebbeke-sympati- santen. Het heeft SK Lebbeke allicht een aardige stuiver opgebracht. Om 7 uur 's ochtends vertrokken de laatste richting huiswaarts. Voorzitter Buytaert behoorde tot die groep van «plakkers». Lokaal De lokaalhouders van het Zwambershof, waar SK Lebbeke zijn thuishaven heeft, zijn thans drie weken uithuizig. Dat betekent niet dat het lokaal er gesloten bij staat. Integendeel, de klubleiding van SK Lebbeke houdt de zaak open. De opbrengst gaat integraal naar de klub. Iedere klubleider mag telkens een dagje cafébaas spelen. Telkens op donderdag is het de beurt aan voorzitter Buytaert. We zijn benieuwd om te zien of hij even flink staat achter als voor de toonbank. Tot 22 juni is het Zwambershof dus inte graal in handen van SK Lebbeke. (e.d.m.) Liefhebbersvoetbal. S. V. Heizijde werd kampioen in de le klasse B van de KKSFB Oost-Vlaanderen (arch) (at) haar "W* <c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 31