William Tackaert trekt moreel van ploeg De Kimpe wat hoger eno Present alleen oorop te Denderbelle MTSA huldigde kampioenen Etienne Van der Helst tweede in Bordeaux-Parüs«ik kom nog terug, maar dan voor de overwinning.» Benny Mechant uit Sint-Gillis wacht op een eerste Daniel Schuddinck te gast op de [potjesmarkt in Schellebelle Patrick Van der Vloet uit Hamme heeft een supporterskiub Iedereen loert naar Ludo Van der Vreken Jwnpioenenbal Thor Kokerij vêramb ïateurs runo WIELRENNEN Amateurs overwinning hield mij geruime tijd van W de weg. Bovendien kwam er Hel is al geruime tijd gele- van trainen ook niet zo veel den dat Benny Mechant uit in huis. Nu voel ik mij op- jSl-Gillis-Dendermonde op nieuw zoals weleer. Het is :jiet voorplan is getreden. Bij thans wachten op een eerste de nieuwelingen legde hij overwinning. Het komt er nu ijd beslag op een over- vooral opaan om met de ïg. Toen hij junior was juiste ontsnapping weg te reed hij drie keer als eerste zijn. In de sprint kom ik trou- er de streep. Dit jaar is het wens behoorlijk aan mijn inny Mechant minder goed trekken. Aan voorbereiding laan dan verwacht. Dat ontbreekt het mij overigens een reden. De amateur niet. Ik ben tewerkgesteld in it St.-Gillis-Dendermonde het fietsbedrijf van mijn va- eft geruime tijd gesuk- der. Die heeft er niets op ld. Dat had ook een on- tegen dat ik er in de namid- istige weerslag op zijn dag met de fiets op uittrek, raai. Dit seizoen is een achtste ■Thans voel ik mij op- plaats mijn beste resultaat, ieuw geprikkeld», zegt de Weldra op het voorplan tre- .-Gillisse renner. den is thans mijn streef- ige tijd geleden sukkel- doel.» ik met mijn bloed. Dat E.D.M. tie op peil houden en wil je bovendien kunnen wedijve ren. Het weer van de laatste tijd valt mij overigens tegen. Zon en warmte zinnen mij beter dan de koude en de bestendige regen van de jongste tijd. Dit jaar hoop ik in ieder geval nog enkele keren als eerste bij de finish te komen. Op de wedstrijd van zaterdag in Schellebelle heb ik mij flink voorbereid. Mijn echtgenote is van Schellebelle. Je weet hoe dat gaat. Al een ganse week vormt de wedstrijd van za terdag het onderwerp van gesprekken in het gezin en de familie. Moest het mij niet best meevallen krijg ik nog een herkansing. Vol gende dinsdag wordt ander maal in Schellebelle een koers voor amateurs georga niseerd. Ook daar verschijn ik aan de start.» Daniel Schuddinck wordt dus de centrale figuur in Schellebelle. Het dorp viert trouwens feest ter gelegen heid van de vermaarde pot jesmarkt. Eon attraktie die ook buiten de gemeen tegrenzen belangstelling wekt. E.D.M. Amateurs Wielrennen. Te Haasdonk werd de sprint voor de eerste plaats gewonnen door de Kurt Bal voor de Wase belofte Didier De Wit (dw) jniel Schuddinck uit Wi- ielen is dit seizoen al een r keer op het voorplan .De Wichelse ama- ar behaalde totnogtoe drie inningen. Bovendien zijn naam geregeld bin 's eerste vijf te vinden. Jrieëntwintigjarige wiel- ner blijkt wel tevreden te a met de huidige gang in zaken. let drie overwinningen op a palmares dit seizoen, g ik wel tevreden zijn», _t Schuddinck. «Daaren- ren ben ik meestal mee goede ontsnapping, k leg ik vrijwel in iedere ttrijd op prijzen beslag. B meerdere keren eindigde I in de eerste vijf. Ik voel p thans in konditie. Dat is gevolg van de inspan- ingen die ik lever. Ik ben [gesteld bij Volkswa- tnin Brussel. Daar werk ik n tweeploegensysteem. oneer ik de namiddag- 'j moet doen, sta ik 's gens vroeg op om enkele kunnen trainen, r ik de voormiddag it doen, kruip ik in de knamiddag de fiets op. Ivergt allemaal wel in ningen wil je de kondi- Een paar dagen na zijn over winning in het Oostvlaams juniorskampioenschap, nam Ludo Van Der Vreken deel aan een wedstrijd in Berlare. De Baasrodenaar moest halfweg koers de strijd opgeven. Dat waren meteen de voortekenen van een ziekte, die hem tien da gen van de weg hield. Tengevolge hiervan kon hij ook niet deelnemen aan het kampioenschap van België. Intussen is Ludo er opnieuw bovenop. Tijdens drie recen te wedstrijden eindigde hij drie keer binnen de eerste vier. Alleen in Moorsel vori ge zaterdag nam ik niet deel aan de sprint. Nochtans ver toefde hij in een ideale uit gangspositie. «Iedereen had mij een gan se wedstrijd zitten beloe ren», zegt de Baasrodenaar. «Ik werd mij zo kwaad dat ik bij mezelf zei, ge kunt alle maal de pot op. (In typisch Baasroodse bewoordingen werd aan deze uitspraak nog meer kleur gegeven). In Liezele vorige zondag ont snapte de zege mij net voor de neus. In de tweede ronde was ik op de vlucht gegaan. Korte tijd later kreeg ik het gezelschap van nog zeven andere renners. Met zijn achten zijn we bestendig voorop gebleven. Niemand echter nam intiatieven. Zelfs niet met de streep in zicht. Op een bepaald ogen blik is men zelfs aan «sur- place» beginnen doen. Iedereen beloerde iedereen en leek wantrouwig. Plots ben ik er toch vandoor ge gaan. Onmiddellijk kreeg ik een belager in mijn omge ving die mij haast tegen de afsluiting reed. Toch bleef ik in een gunstige positie en was ik kandidaat voor de zege. Plots werd ik echter bij de trui gegrepen. Ik duwde de «agressor» van mij weg. Van die schermutseling kon iemand anders gebruik ma ken om zijn kans te gaan. Achteraf vielen er woorden over deze onregelmatige sprint. Protest hielp in geen geval. Ik ben me gewoon gaan aankleden en stelde mij met een tweede plaats tevreden. Het is wel opval lend dat ik, sedert ik eige naar werd van de Oost- vlaamse trui telkens door iedereen wordt belaagd. Volgend weekeinde ver schijn ik opnieuw aan de start, zaterdag in Itterbeek en zondag in Zellik. In de onmiddellijke omgeving staan er geen wedstrijden geprogrammeerd. E.D.M. Wie over de wielrennerij wil van gedachten wisselen kan in Hamme terecht in café De Lijmpot aan de Stations straat. Daar werd zopas een supporterskiub opgericht van Patrick Van der Vloet. De vriendelijke wielrenner kan immers in de wuitens- gemeente bogen op een schare trouwe supporters. Dat stimuleert hem. Zeker nu het hem wat minder voor de wind gaat. Een maand geleden liep Van der Vloet een ongeval op. Dat hield hem bijna drie weken van de weg. Deze inaktiviteits- periode leverde achteraf een ongunstige weerslag op zijn prestaties. Ook nu ver gaat het Patrick nog niet naar wens. «Ik had eerlijk gezegd dit seizoen meer verwacht», zegt de Hammenaar. Het is mijn tweede seizoen. Ik ben laat met de wielren nerij begonnen. Vorig jaar had ik eerst nog een periode nodig om ervaring op te doen. Sedert augustus ein digde ik telkens binnen de y prijzen. Totnogtoe is een ui, achtste plaats mijn beste re- sultaat. Aan inspanningen en voorbereiding ontbreekt het mij in geen geyal. Ik fK train dagelijks ongeveer drie uur. Soms zelfs nog lan- ger. Vrijetijd te veel heb ik y niet. Ik ben tewerkgesteld in een bedrijf. Om 6u vat ik ji mijn bezigheden aan. Het is dus dagelijks wel zeer vroeg - opstaan. Het voordeel is dat ik in de namiddag de fiets op kan. Ik hoop in ieder geval de komende weken op het voorplan te treden. Ge- leidelijkaan voel ik me weer 3 zoals weleer. Dat is hoopge- IHliHHHw.'l vend. Aan stimulansen ont breekt het mij geenszins. Ze- Wielrennen. Patrick Van ker nu ik kan rekenen op de Der Vloet (vh) morele steun van een sup porterskiub». E.D.M. Wielrennen. Zondag haalde Marie-Jeanne Thijs haar slag thuis bij de dames in Haasdonk (dw) Winnaar v«n 'Omloop Mandel, Leie en Schelde' echt wec toil les zijn imorgeo en U len wor speeld 17 Ronny Westerlinck uit Zele dook onmiddellijk in mijn wiel. Die had pech toen hij plots van de trappers schoof. Dat liet mij toe om alleen voorop te blijven en beslag te leggen op een eer ste seizoenzege.» Dat de wielrennerij in het gezin Present het meest be sproken onderwerp is. hoeft geen betoog. Ook vrouwtje Carina is vertrouwd met de rennersfiets. Zij is haar zes de seizoen ingegaan. Veer tien dagen geleden legde ze in Baasrode beslag op een eerste overwinning. Metéén evenaren man en vrouw me kaar in aantal overwinnin gen. Dat was ook vorig jaar zo het geval. «Toen heb ik wel met pech af te rekenen gehad», zegt Carina D'Hondt. «Een rugletsel hield me wel zes weken van de weg. Mo menteel voel ik mij biezon- der sterk.» Beno Present en Carina D'Hondt kunnen ook op heel wat supporters rekenen. Re cent werd in de zaal Rub- bens in Kruibeke een sup porterskiub opgericht. Beno Present die 23 wordt is in feite afkomstig van Verre broek. Vorig jaar won hij de Sterrit in Waregem. E.D.M. jende pijpestelen vo- Hterdag in Denderbel- rdoor was er voor de redstrijd maar wei- ilangstelling. Geen dus om een hond door Toch verschenen vijftig renners aan Eens halfweg koers velen het voor beke- Zeker toen bleek dat •pgroep, bestaande uit renners, niet meer bij en was. Beno Present liuibeke was uiteinde- Ie man die beslag legde e overwinning. Hij reed enkele meters voor »g alleen over de Bp. De Waaslander had iteraf over een zware ijd. regen en de koude de- 'elen van mijn kollega's roegtijdig de brui aan 0'. zegt de Waas- er. «mk8 die slechte "omstandigheden voel- mij prima in konditie. er halfweg koets een toiding tot stand kwam, ™ik met de goede ont- Wielrennen. Geert Bulteel uit Bazel won zondag bij de nieuwelingen in Haasdonk (dw) Het ging de ploeg van sponsor Luc Landuyt de laatste tijd minder voor de wind. Er waren de jonge profs die de echte doorbraak toch maar niet kunnen forceren, er was kopman Eddy Planckaert die, ook al wegens problemen met de gezondheid, van het voorplan verdween. Gelukkig waren er nog de overwinningen van Patrick Versluys en de Nieuw-Zeelander Eric McKenzie om het moreel in de ploeg De Kimpe toch nog op peil te houden. Vorig weekeind zorgde Zeienaar William Tackaert ervoor dat zijn ploeg maats van Euro-Shop-Splendor toch nog eens aan het feest waren. De 'Omloop van Mandel- ders, Patrick Versluys, Rudy Leie en Schelde' te Meulebe- Rogiers, weer goed op dreef ke kreeg slechts een goede na zijn wekenlange ge- zestig profs aan de start dwongen afwezigheid uit maar er waren dan wel het wielerpeloton. Rudy De- kleppers als Eric Vanderaer- lehouze en Jozef Haeckx. De den, Greg Lemond, Eric leiders kwamen goed de McKenzie en bijvoorbeeld heuvelzone door waar al- William Tackaert naar leen Van Dessel moest afha- West-Vlaanderen gekomen, ken en niemand geloofde Toch was alleen Eric daar n°3 d<" de «chtervol- McKenzie mee met de zeven 9ers non konden «"Wko- vroege aanvallers die na men- Die achtervolgers wa- honderd kilometer koers al ren toen trouwens tot een een voorsprong van bijna groepje van twintig renners zeven minuten hadden op- teruggebracht. Maar onder gebouwd. De andere ren- druk van de ploeg De Bruy- ners die gedurende het ne, nochtans met Rogiers grootste deel van de koers mee vooraan, begon de voorop bleven waren: Fons voorsprong toen snel weg te Van Dessel. Hendrik Man- smelten en veertig kilometer voor de eindstreep kwam al les weer samen. Bijna on middellijk noteerden we een nieuwe uitval van zestien renners, Versluys en Ro giers waren opnieuw van de partij en nu was de ploeg De Bruyne ook beter vertegen woordigd. Twee ronden voor het einde ging de Australiër Alan Peiper alleen op zoek naar een eerste overwin ning. Iedereen keek naar de mannen van De Bruyne maar daar kwam geen reak- tie. Tenslotte was er Wil liam Tackaert, ook rond de Zeienaar was het de laatste tijd erg rustig geworden, die alleen naar de Peugeotren- ner toefietste. Het tweetal Peiper-Tackaert ging toen sterk door, haalde nog bijna een halve minuut voor sprong, en mocht voor de zege spurten. William Tac kaert gaf de Australiër daar in geen schijn van kans. Ploegleider De Kimpe bleek erg tevreden. «Misschien het einde van veel ellende. Het moreel voor de komende korte rittenwedstrijden staat wéér wat hoger.» Hugo Aerts c„;;«#, -V00r°P gebleven. Bo- >v Suil» liM gIoelde de voor_ ®g op de achtervolgers I "matig. Met nog zowat kilometer te rijden, "e ik een demarrage. Wielrennen. Jenny De Smet uit Hamme werd door de Haasdonkse organisatoren in de bloemen gezet voor haar Belgische titel (dw) LIEFHEBBERSVOETBAL «etitie '82; Thor en jaarlip menpl rijn er nen, de itioneel heeft voetbalklub Thor Kokerij Meldert. nu •od in 4de provinciale afdeling, steeds flinke jeugd- »*n. JJ'leden seizoen was zulks het geval en zowel knapen Wolieren behaalden de fel begeerde kampioenentitel. niet onverlet laat voorbijgaan. ue wirtfwogstn s van de t idsrechW van het it gehukj-i- dansluBÖ P iuwens ende lint-Nil Bobby i vrijdag 3 juni orga- hol dan ook een "fcnenbal in de kanti- "^"ogstraat, vanaf 20 u. animatie zorgt er DJ sukses en pret -!Ü fr°r?d ziin- luldflrertijd doet Thor een P lot de jongeren aan "|#n bij een van de ploegen waar jeugd- instaan voor gezon- *2 ,8pannin9 in een ka- Se "schappelijke sfeer n'evens het ABC van lal Jwolspel eigen wordt kernen eindigden dit luiten L. Bei Iploeger seizoen op de 7de plaats en als men in acht neemt dat acht van hen moesten over stappen naar de knapen is dit alleszins éen knappe prestatie. Dit seizoen wil Thor starten met preminiemen, buiten kompetitie doch alleszins met een wekelijkse vriend schappelijke wedstrijd. Ge gadigden zijn er zeer wel kom en ze krijgen er, naast een volledige voetbaluitrus ting en een sportzak alles zins een warm en vriende lijk onthaal. LH In aanwezigheid van schepen van sport, jeugd en vrije tijd Gilbert Bourlon en van zijn voorganger Eddie Monsieur werden op vrijdag 20 mei onder grote belangstelling de kampioenen en bekerwinnaars van het MTSA gelauwerd. Sinds het ontstaan is het minitornooi van de stad Aalst, aangesloten bij de KBLVB Oost-Vlaanderen, uitgegroeid tot één der belangrijkste organisaties van de streek. Historiek Op 25 oktober 1970 werd het M.T.S.A. gesticht door de heren Frans Daeleman. Marcel Haerens en Constant De Pauw. Er werd gestart met zes ploegen, waaronder de Vriendenkring van het Stadspersoneel. In het sei zoen '71-'72 kwamen er maar liefst acht ploegen bij zodat men deze kompetitie begon met veertien deelnemers. Toen ook nog gestart werd met een zaterdagreeks, slo ten er klubs aan die reeds hun tienjarig bestaan kon den vieren zoals bijvoor beeld Endoka, Heipias en Melckenbeeckvrienden Balans Nu het seizoen einde is werd een balans jubilea gevierd. Endoka, opgemaakt. In totaal namen Heipias en Melckenbeeck- er 44 ploegen deel: twee za- vrienden als klubs en Da- terdagreeksen van 14 ploe- niël Kiekens, Ronny Van gen en een zondagreeks van 16. In totaal zijn er 1.200 spelende leden. Constant De Pauw en Marcel Hae rens, werkers van het eerste uur, zetelen nog steeds in het bestuur. Dat hoofdbe stuur bestaat nu uit vier mensen zodat de pioniers worden geholpen door Ste- faan De Boitselier (voorzitter en sekretaris) en Alfons D'Haese (kompetitieleider). Een scheidsrechterskomitee is er ook al met Daniël Kie kens als voorzitter, Louis Van Der Veken als sekreta ris en het komiteelid Gus- taaf De Leeuw. Huldiging 2-'83 ten Er werden enkele tienjarige Belle en Angel Garcia als scheidsrechters. Om er bij de scheidsrechters de moed in te houden wor den er elke keer ook de ver dienstelijken uitgepikt: F. Coppens, F. De Sutter, V. D'Herde, A. Garcia, R. Meert, F. Roels, R. Van Bel le, R. Van Schuylenbergh en E. Velghe. Louis Van der Veken werd gekozen tot meest verdien stelijke ref. Fair-play is belangrijk in zo'n liefhebberskompetitie. Blauwe Vlam kreeg die tro fee in de zaterdagse eerste afdeling, voor Endoka en Kruis. In de tweede afdeling was de prijs voor Apostel ken, gevolgd door Boterhoek (Wichelen) en Musica, ter wijl in de zondagreeks Inno bovenaan de lijst staat voor Star Boys en Sportkring. Be kerfinalisten werden Rode Duivels en Lada Boys en Real Familial en Rode Roos werden periodekampioen. Kampioenen De Tinne Boys werden kam pioen in de eerste afdeling van 's zaterdags. In de twee- Eind november tekende Etienne Van der Helst een verbinte nis. Pas dan herinnerde iemand zich weer de renner die misschien wel onder de verwachtingen was gebleven maar toch steeds weer profwaardig was bevonden. Er was toen gelukkig ploegleider Paul De Baeremaecker die met de Perlav-ploeg Etienne opnieuw een jaar werk verschafte. Diezelfde Etienne Van der Helst maakte het voorbije week eind gans de Perlav-staf gelukkig. Gelukkig met zijn tweede plaats in de maraton van de weg: Bordeaux-Parijs. Acht jaar is Van der Helst nu in de maraton van ae weg, prof en hijzelf beseft beter een wedstrijd uit een ander dan wie ook dat de verwach- tijdperk haast, vierde werd. tingen niet werden ingelost. Na Van Springel, de meester Maar helemaal mis liep het van de zware klus, toen zijn dan toch ook weer niet. Zo- ploegmaat, wat elk jaar presteerde hij Vorig weekeind kon Etienne wel wat en elk seizoen kon Van der Helst opnieuw de hij dan ook weer aan het dans in. Opnieuw onvoorbe- werk in de door de krisis ook reid. Twee weken voor de getroffen beroepswielrenne- start nog niet zeker van zijn rij. Er was ook de pech, deelname. Van der Helst maar pech heeft iedereen reageerde er realistisch op. wel eens. En Van der Helst «Er van maken wat er in zit. besefte wel dat zijn plaats in Er niet van wakker liggen.» het peloton bleef. In 1981 Na bijna zeshonderd kilome- bewees hij dat ook toen hij ter zwoegen was Etienne Van der Helst in Parijs am per vier minuten na winnaar Duclos-Lassalle als tweede over de streep gereden. Pie kerend om wat hij misschien verloren had. Met de gela tenheid van een man die net een beetje moest onderdoen voor de beste. Ploegleider De Baeremaecker was en- thoesiast. Van der Helst zocht naar zijn fouten. Als die er dan al waren? De Belgische wielrennerij blijft nog jagen op een nieuw groot internationaal sukses. De tweede plaats van Etienne Van der Helst is, in de gegeven omstan digheden. haast een over winning waard. Hij heeft, ook voor zichzelf, nu bewe zen dat hij ook die zware opdracht aankan. «Ik kom nog terug, maar dan voor de overwinning.Het kon haast niet duidelijker. Hugo Aerts de afdeling mocht Onder de zondagsreeks. Boys terwijl de wisselbeker den Toren gelauwerd wor- De wisselbeker Eddy Mon- «10 jaar MTSA» voor Real den en Sunset haalde het in sieur ging naar de Tinne Familia was. De Voorpost - 3.6.1983 - 33

De Voorpost | 1983 | | pagina 33