Zwemfeest te Buggenhout Eerste waterballetshowvanSYNCHRO-CLUB Aaliu Walter en Katrien Stilten klubkampioenen Amerikaans zorgde voor poule-systeem Gents sukses «i O niet! Walter aanmerl konklusies ZWEMMEN TENNIS Vorige week zondagnamiddag organiseerde Zwemclub Krokkebaas, in de Krokkebaas uiteraard een geslaagd zwemfeest. Het weer was wel niet van de partij, de lage temperaturen beletten het presteren van scherpe tijden, maar die handikapt werd weggewerkt door het enthousiasme van zowel de organisatoren als van de deelnemers. De uitslagen 100 m schoolslag eendjes jongens (open) 1. Benny De Vos (Ninove): 1.52.4 2. Tim Laumen (Lokeren): 1.52.9 3. Bert Pauwels (Londerzeel) 100 m schoolslag eendjes meisjes (open) 1. Iris Van Ruysevelt (Londerzeel) 1.48.6 2. Katleen Seymoens (Krokkebaas): 1.50.7 3. Tania Herteveld (Dilbeekse): 1.55.8 100 M schoolslag benjamins jongens 1. Eric Wuyts (Willebroek): 1.47.5 2. Steven Creyelman (Krokkebaas): 1.52.37 3. Marc Van dén Broeck (Krokkebaas): 1.57 100 m schoolslag benjamins meisjes 1. Sandra Janssens (Ninove): 1.41.3 2. Hilde Putteman (Olympos): 1.41.5 3. Katrien Van de Voorde (Lokerse): 1.45.9 100 m wissel miniemen jongens 1. Koen Fonteyn (Londerzeel): 1.20.8 2. Wim Daes (Krokkebaas): 1.21.7 3. Ricky Jacobs (Londerzeel): 1.22.9 100 m wissel miniemen meisjes 1. Joelle Herteveld (Dilbeekse): 1.21.1 2. Katleen Geeroms (CBNA): 1.21.4 3. Ann Van de Voorde (Lokerse): 1.22.5 Rug kadetten seniores jongens 1. Alex De Maesschalck (Lokerse): 1.21.5 2. Rudy Van Puyenbroeck (Lokerse): 1.23.7 3. Jan Van Belle (Dilbeekse): 1.28.78 100 m kadetten-seniores meisjes 1. Chantal De Keersmaecker (Wille- broekse): 1.27.2 2. Christine Van Damme (Lokerse): 1.30.1 3. Vera Van Bruyssel (Willebroekse): 1.32.1 50 m vlinder benjamins jongens 1. Pascal De Bondt (Krokkebaas): 40.4 2. Gino Van Esbroeck (Ninove): 44.6 3. Alex De Broe (Lokerse): 45.3 50 m vlinder benjamins meisjes 1. Katrien Van de Voorde (Lokerse): 44.6 2. Karin Van Dijck (Willebroekse): 45.1 3. Hilde Putteman (Olympos): 46 100 m crawl eendjes jongens 1. Philippe Rossignol (Dilbeekse): 1.37.8 2. Thierry Steenhoudt (Buggenhout): 1.44.4 3. Sven Lanckmans (Dilbeekse): 1.50.3 100 m crawl eendjes meisjes 1. Mieke Stassijns (Londerzeel): 1.30.4 2. Iris Van Ruysevelt (Londerzeel): 1.31.1 3. Veronique Schiettecat (Lokerse): 1.41.4 100 m schoolslag miniemen jongens 1. Koen Fonteyn (Lorelei): 1.35.3 2. Ricky Jacobs (Lorelei): 1.36.9 3. Geert Goedgezelschap (Krokkebaas): 1.43.02 100 m crawl kadetten-seniores jongens 1. Bart Van Malderen (Krokkebaas): 1.01.6 2. Chris De Wolf (Krokkebaas): 1.02.4 3. Philippe Vangenhende (Zwemklub Wetthra): 1.5.28 100 m crawl kadetten-seniores meisjes 1. Joelle Hertveld (Dilbeekse): 1.12.7 2. Katleen Geeroms (CBNA): 1.14.2 3. Sabine Van Acker (Zwemvereniging Wetthra): 1.15.1 6 x 50 m crawl jongens 1. Zwemklub Krokkebaas Buggenhout: 3.26.7 2. Zwemklub De Kikkertjes Ninove: 3.40.6 3. Lokerse Zwemvereniging uitgesloten 6 x 50 m crawl meisjes 1. Lokerse zwemvereniging: 3.50.4 2. Willebroekse zwemklub: 3.51.9 3. Zwemklub Krokkebaas Buggenhout: 3.52.7 pvr 40 - 3.6.1983 - De Voorpost Zwemfeest te Buggenhout. De Lokerse Zwemvereniging (pvs) Zwemfeest te Buggenhout. De zwemmers van de plaatselijke klub Krokkebaas- Buggenhout (pvs) Zwemfeesten Buggenhout. De Krokkebaas in de regen... (pvs) Ondanks het slechte weer en de vele «W.O.'s» zijn de klubkampioenschappen van T.C. Vlaskia dan toch gedaan geraakt. André, Marcel en Dirk hebben er hun werk van gemaakt. Resultaat is dat de familie Stilten nu beide titels in handen heeft. Bij de dames hadden we Katrien al een hele tijd verwacht, terwijl bij de heren de tweestrijd Stilten-D'Hondt nu definitief schijnt beslecht te zijn. DAMES In de eerste schiftingen geen opmerkelijke resulta ten, tenzij we de 4-6, 6-3, 6-5 van Frieda Gerlo tegen Micheline Heyvaert als merkwaardig noteren. Heel wat w.o.'s ook in die eerste ronde. In de volgende kwa men de grote tenoren op het terrein. Carole Segers, bo venaan op «den tableau» en Katrien Stilten helemaal on deraan, zouden mekaar dus maar op 't einde ontmoeten, zoals in tennis gebruikelijk is. Carole had trouwens geen last met Gerda Lem- mens, hoe lief ook. Gerda had eerst Jo Van Den Borght met 6-3, 6-3 uitgeschakeld. Kristin Van Brussel, blijk baar in een beganadigde dag, won van Agnes Ocker- man met 6-2, 6-1. Agnes Van Acker had het iets moeilijker met Diane Van der Stuyft: 1- 6, 6-3, 6-2. Chris Moens moest het veld in tegen Nelly Van Hulst die eerst Gaby Van Lierde met mooie 6-5, 6-5 cijfers op non- aktief had gesteld. Chris verloor tegen lenige Nelly met 6-2, 4-6, 6-4. Joske De Clercq was geen partij voor Flora Van der Straeten: 6-0, 6-1 en Alma Quintelier verloor van Hilde Los met 6-4, 6-4. Katrien Stil ten bereikte de halve finale zonder te moeten spelen. Zij kreeg van iedereen w.o.! Kwartfinales dus met Caro le Segers die Kristin Van Brussel versloeg met 6-2, 6- 3, wat niet verwonderlijk is, hoewe! Kristin blijkbaar heelwat vorderingen heeft gemaakt. Nelly Van Hulst plaatste zich voor de halve finale door w.o. van Agnes Van Acker. We vermoeden dat de kamp tussen Flora Van der Strae ten en Hilde Los niet van de poes geweest is: 2-6, 6-3, 6-5, en Hilde naar de halve fina le. Daarin gaf Nelly Van Hulst w.o. aan Carole Se gers en Hilde Los verloor van Katrien Stilten met 6-1, 6-1. Een finale dus tussen Caro le Segers en Katrien Stilten, door deze met de vrijwel on gelooflijke 6-0 6-0 ge wonnen. HEREN Vierendertig heren aan de start van het klubkampioen- schap. Over de eerste ronde gaan we ons niet te druk maken. Toen er nog zestien heren overbleven kregen we een 6-0, 6-0 van Walter Stil ten tegen Dirk Van Kerck- hoven en 6-1, 6-1 van Roger De Witte tegen vriend Julien Vemimmen. Frans Van Kerckhoven verloor van Bob Segers met 6-2, 6-2, zodat deze veteranenslag in het voordeel van de voorzitter uitviel. Marcel Waeytens moest het afleggen tegen André Van Brussel, met 6-2. 6-1 en Arthur Meersman, precies niet in zijn schik, reed per «velo» naar huis: 6- 0, 6-0 tegen Rik Stilten. Fred dy Vlaeminck kwam adem te kort tegen Roland D'Hondt: 6-0, 6-0. Kwartfinales nu met een W.O. van Roger De Witte tegen Jan Stilten. Vader Walter won van Bob Vallé met 6-0, 6-1. Bob Segers verloor puttingslag tegen Van Brussel met 6-2 Roland D'Hondt hac van Rik Stilten met Mooie halve finales vader en zoon Stilte zijds en Roland D"H André Van Brussel zijds. Vader Walter het met 6-2, 6-2 en andere match zullen zwijgen. Roland D'Hon André Van Brussel eei bele nul en dus licenl te doden... Raad eens wie de speelde? Walter Stiltes Roland D'Hondt! deze keer afgetekend pleit met 6-1, 6-2, zodfl beide klubkampioenen der één dak huizen. BADMINTON Pauw Els, De Schrijver Ana, De Vos Anny, Duquet Kari- ne, Fazia Mana, Loccufier Anne en Carine, Permentier Marianne. Porré Karlien, Tombeur Sabine, Van Den Bogaert Ann. Groep B: Comelis Isabelle. De Meyst Miceline, De Wae- le Nathalie, D'Herde Peggy, Kinoo Werner, Roels Mi- chèle. Van Den Steen Betti- na. Van Overwaelle Karin, Veldeman Joke. Groep C: Comelis Sophie, Corten Rozane (trainster). De Brouwer Leentje, De Ke gel Annick, De Pierre Véro- nique, Keymeulen Hilde, Roels Natalie, Steleman, Noèlle, Van Impe Annemie, Van Renterghem Els, Van In vergelijking met vorig jaar kende het Gentse ge mengd dubbeltornooi in poule een nog groter sukses. Niet enkel door de indeling van zeven koppels per poule in de B- en C-reeks en zes in de A-reeks, maar zeker ook door de aanwezigheid van A 1-spelers, waaronder de Bel gische nummer één bij de dames Ingrid Swiggers. Swiggers die volgens de laatst verschenen ranglijst ongeslagen blijft in het da mes-enkel en tevens de drie eerste plaatsen in het da mes dubbel bezet met res- pektievelijk Demey, Donnay en Van Haverbeke als mede partner, is natuurlijk de aantrekkingspool van het tomooi. Deze keer had zij ingeschreven met Jan Hof- lack die tot voor kort nog was aangesloten bij de Brugse klub B 76 maar nu naar het Edegemse OLVE muteerde. De Edegemse school is zeker een goede keuze, want speelt daar be halve Ingrid Swiggers ook niet de voormalige nummer één bij de heren. Jan De- mulder? Swiggers-Hoflack hadden met de vijf overige koppels in hun poule geen moeilijk heden en wonnen dan ook gemakkelijk. De term «poule» wordt ge bruikt in de betekenis van een reeks. Op het Gentse tomooi bijvoorbeeld werden reeksen van telkens zeven ploegen opgesteld. Onder ling moet ieder koppel de zes andere ontmoeten en be slist het beste totaalresul taat over de einduitslag. Terug naar het tornooi nu, waar het duo Fret-Isasi de andere A-poule won. In de B gingen Eggermont-Bonami in de derde en Sonja Callot van Amateurs Antwerpen met Temsenaar Mark Aerts met de trofeeën naar huis. In de C 1-reeks drie poules. Matthijsen-Van Bouwel wonnen de eerste, Vander- putten-Vandepoel de twee de en Hilda Landuyt van Oedelen met Gentenaar Gi no Vanbergen de laatste. De hoofdbrok vertegenwoor digde uiteraard de C 2 - kategorie met niet minder dan vijf poules. De bekers werden eerlijk verdeeld tus sen het Brabantse Wilseke en de Oostvlaamse klubs Gentse en Stekene. Bernadette Vanderwegen uit Wilsele won met Geoff Hurst van Gentse een poule, terwijl het duo Verplancke- Comelis van Stekene de an dere wonnen. Op terrein tien werden An Magytt en Gilbert Bouquet van Gentse gelauwerd evenals de kop pels Hayen-Backer en De Baecke-Huergens van Brabantse klub. Over het wel of niet zijn van het Gentse praatte ik na met Schelstraete. Het zou daad waar zijn. zoals tomooi van de Lieve, overwinnaar van eer of een discipline dit doen gelden om hogere reeks te wordt het in nomen bij eventuele ratie. Aan de om hun trekken. Ondanks de plotse lisatie van Mart Hautekeete gen voor de opening, den de vervangers vlot verloop van het 'dat nu zeker in de genda van ieder voorkomt.. - V< I b Te zien aan de grote toeloop op zaterdag 28 mei '83 in het Stedelijke Zwembad, Kapucijnenlaan, hebben de Aalstenaars de hun toegegooide handschoen niet laten liggen. De vrij jonge SYNCHRO-CLUB Aalst organiseerde daar haar eerste optreden. De Ajuinstad heeft zich fel geïnteresseerd voor zwemmen in het algemeen en kunstzwem- men in het bijzonder. Reeds vanaf 1943 werd hier aktief aan balletzwemmen gedaan. De AQUABELL'S onder leiding van Mevrouw Van Den Bossche kende weergalm in gans Europa. De tweede groep, eveneens van Aalsterse origine, onder toezicht van Mevrouw Sack, kende ook een enorm sukses. De ouderen zullen zich wellicht de prachtige shows uit de periode '52-'54 herinneren. De volgende jaren werd het vrij kalm in en rond het zwembad. Pas in 1977, onder impuls van Mevrouw Lisette Coppens werd het figuurzwem- men weer leven ingeblazen. Spijtig dat deze klub geen al te lange levensloop beschoren was. Nu, zes jaar later waagde de jonge Karine Duquet een reuzegok en richtte zelf een splinternieuwe groep op. Dank zij een goede sponsoring ziet het er naar uit dat dit projekt kans heeft te overleven. Sekretaris Wim Troch gaf vóór het optreden van Synchro Aalst een korte toe lichting over wat de groep eigenlijk beoogt: «Synchro is geen vedetten- automaat, zij probeert kin deren en jonge mensen, zo wel jongens als meisjes, de kans te bieden om via het balletzwemmen de zwem- sport langer te blijven beoe fenen. Vandaag de dag telt onze klub 132 leden, meestal meisjes (slechts één jongen ingeschreven) alleen tussen de 6 en 19 jaar. Voor ons is deze show enigszins een stap in het ijle, voor het publiek waarschijnlijk een primeur. Dank zij harde trai ningen (3 x per week) kon. onze klub dit tot stand bren gen. Het is de eerste keer dat we zoiets doen. We mis sen routine, vandaar dat iedereen duidelijk onder stoom zit. Hoe alles afloopt blijft af te wachten. Aan ar tistieke en technische lei ding ontbreekt het zeker niet. Wij beschikken over een vlot artistiek team: Rozane Cor ten, Annie Van Driessche, Karine Duquet. Deze laatste heeft de algemene artistieke leiding en regie in handen. Een goed uitgebouwde tech nische groep, nl. twee men sen voor de muziek: Erwin Van de Maele en Bart De Waele, de belichting wordt gedaan door J. Clopterop en JP Robbrecht. Voor de kostu- mes-grime zorgen Rita Van Geert, Lisette Coppens, Mo nique Duquet. Coiffure Kar- la, Annie De Geyseleer. De presentatie doet Dirk Roosen. Dus, mensen genoeg die het geheel dragen. Zeker niet te vergeten zijn de talrijke uitvoerders verdeeld over 3 groepen: Groep A: Corten Sabrina, De Vaerenbergh Tamara, Van Geit Liesbeth. Stuk voor stuk mensen met talent», aldus de sekretaris. Deze waterballet-show il lustreerde duidelijk de ster ke evolutie. Vroeger pri meerde sfeermuziek nu daarentegen bestaat een zwemparade uit meer geva rieerde muziek. Zowel klas sieke nummers (Marche Tur- que van Mozart) als nieuwe re songs. (Raindrops keep falling on my head van Ray Conniff, that's the way of the world - Herb Albert) wer den het publiek voorgezet. Vooral hel duo Els De Pauw - Isabelle Comelis die sierlij ke bewegingen maakten op de muziek Beautyfull Boy van John Lennon waren de lievelingetjes van de toe schouwers. Hun prestaties werden bekroond met een staande ovatie. Ook meer hedendaags. een sneller ritme als boutertjes», Khan», «Fame» «Let's dance» David durfden de zwemsters Aan het het volk slaagde Synchroclub dig in haar opzet, ongetwijfeld een motor voor het ningszwemmen. Een avondje uit, een waarin een paar zwemsters de toon aa ven, afgewisseld met speelse gepland, de ne reakties van de kleinsten. Voor l^o"'r",Qre tie, voering m maal bovenaan maai zeker net daaronder.

De Voorpost | 1983 | | pagina 40