Liefhebbers sporten zo F.G. Plezantshop en F.C.R. Sparta winnen de voorlaatste trofeeën bij Walivo Voetbaltornooi veteranen R.C. Raap te Sint-Niklaas zondag de finale... COMAR SPORT Sint-Niklase politici tegen personeel Het slippertje van F.C. Car-center uit Sint-Niklaas... Zondag te Nieuwkerken: Walivo's algemene bekerfinales... KAVD-juniores wonnen tornooi in Geldrop 42 - 3.6.1983 - De Voorpost Lil LüJ l i GROOT KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat 54 Koolstraat 159 9300 AALST Tel. 053-21.25.56 Tijdens de laatste zaterdag van een weinig schitterende meimaand, werden de voetbalilnales om de trofeeën van een dagblad gespeeld. Bij Walivo wordt de medewerking van Het Nieuwsblad-Sportwereld als een traditie be schouwd. Bijna even traditioneel werden de eindbeurten van die bijkomende kompetities te Nieuwerkerken ge pland. Op één der voetbalterreinen in de Meesterstraat werden deze belangrijke wedstrijden gespeeld. De pu blieke belangstelling was opmerkelijk minder dan de vorige jaren. Daar konden alleen de werkelijke ongunstige weersomstandigheden verantwoordelijk voor gesteld wor den. De aanhoudende regen was trouwens niet van aard om een gezellige voetbalsfeer te scheppen. Desondanks, werden het tens voldoende (3-0, 25e nog een paar vrij boeiende min.). Voor F.C. Plezantshop finales. Nochtans stond de werd dat blijkbaar een ploeg van S.V. Wepogro match zonder veel proble- Girls voor deze belangrijke men. Temeer omdat on- wedstrijd slechts met tien. danks alle loffelijke pogin- Een handicap, die trouwens gen van de Wepogro Girls, zou doorwegen en al bij al de Sint-Niklase verdediging de eerste aanval van F.C. niet kon ontgrendeld wor- Plezantshop, doelde Kathy den. Ook niet met dat af- Mertens (1-0, 10e min.). Toen standschot van Marine Ver- klopte de organisatie ach- moens, dat uitstekend door teraan bij S.V. Wepogro Fabienne Van Havenbergh Girls nog niet helemaal. De- 3 ploeg trachtte zich enigs- werd gehouden. Na de rust poogde het tiental van S.V. zins te hervatten en bij een Wepogro Girls het een beet- paar offensieve momenten je te forceren. Enkele gevat- van die Waasmunsterse da- te akties werden toen opge- mes, werden Rita D'Haese tekend en Rita D'Haese, Ma- en Marianne Beernaert zelfs rina Vermoens en Marianne even gevaarlijk. Nochtans Beemaert liepen daarbij werden deze onvoldoende dicht tegen een doelpunt gesteund om een positief re- aan. Deze laatste schoot zelfs nog een uitstekende kans naast. sultaat te verwerven. In dat verband toonde F.C. Ple zantshop zich heel wat pro- Bij die ploeg speelden Ma- duktiever. Langs Carine rianne Van Hoyweghen, Heyndrickx werd de voor- Ann Van Hemelryck en Ca- sprong verdubbeld (2-0, 9e thy De Craemer een ver min.). Nogal evenwichtig dienstelijke wedstrijd. Toen werd het vervolg en een tijd- de Waasmunsterse verdedi- lang, was er geen doelge- ding nogmaals werd om vaar meer. De bal vertoefde zeild, doelde een bijna on- overigens meestal in het grijpbare Cathy Mertens middenveld waar beide wéér (4-0, 42e min Deson- ploegen een wilskrachtige danks bleven de girls van maar uiterst sportieve strijd S.V. Wepogro niet bij de leverden. Offensieve uit- pakken zitten en uiteinde- schietertjes waren er langs lijk, skoorde een balvaardi- weerskanten en ééntje hier- ge Rita D'Haese toch (4-1, van werd S.V. Wepogro 45e min.). Voor F.C. Ple- Girls fataal. Toen puurde zantshop het moment F.C. Plezantshop uit die fa se een hoekschop en dubbele ging te grijpen: Conny En- slippertje van Leona Bols- gels en Chantal De Sutter sens de nummer één van die werden gewisseld voor Ines Waasmunsterse voetbal- Philips en Sabine D'Haen. ploeg, werd voor Cathy Mer- De voetbalmotor zou zelfs even sputteren en inmiddels poogde S.V. Wepogro Girls herhaaldelijk om te milde ren. Het laatste kwartuur van deze finale wer<| trou wens bijzonder attraktief. Misschien omdat we in die periode nog een vijftal doel punten te noteren kregen. Deze reeks werd aangesne den door de zeer schotvaar- dige Cathy Mertens (5-1, 61e min.). Een weinig later volg de Rita D'Haese voor S.V. Wepogro Girls dat voor beeld (5-2, 53e min.). Deze kreeg daar blijkbaar smaak in en Rita D'Haese bestelde er nog eentje (5-3, 65e min.). F.C. Plezantshop met Leslie Van Havere, Mar- tine Verbruggen, Cathy Mertens en Carina Heyn drickx als de beteren, skoor de langs deze laatste nog maals (6-3, 67e min.). Dat werd echter nog niet alles: tijdens de voorlaatste mi nuut doelde Marina Ver moens voor het moedige team van S.V. Wepogro Girls (6-4, 49e min.). Aldus won F.C. Plezantshop niet onverdiend deze finale die door het scheidsrechterstrio Leo De Puysseleyr, Luk Van Steelandt en Willy Van Riet, uitestekend werd geleid. Eenzelfde vermelding ook voor Robert Van Steelant, Thierry Cappaert en de reeds vernoemde Luk Van Steelandt. Deze stonden in voor de begeleiding van die andere finale tussen F.C.R. Sparta en F.C. In ter-service. Twee Sint-Niklase voetbal teams waarbij de verwach tingen een beetje uit elkaar liepen. Een bijna ongemerkt zelfver trouwen bij de Spartanen en een F.C. Inter-Service, waar enigszins aan de eigen mo gelijkheden werd getwij feld. Misschien ook al om dat daar enkele titularissen ontbraken en vooraan met een onuitgegeven bezetting werd gestart. Dat deed F.C Inter-service nogal vrij over tuigend en het was de be doeling om F.C.R. Sparta te verrassen. Het leidde naar enkele spannende momen ten voor het Spartaanse doel en daar bleef het bij. Deze routinerijke verdediging liet dat alles maar overwaaien en bij de eerste werkelijke reaktie van F.C.R. Sparta was het al gebeurd. Toen skoorde Franky De Bock on houdbaar (1-0, 11e min.). Na dien werd het spelbeeld meer evenwichtig. Ondanks de wederzijdse pogingen werd het technisch niveau van deze finale niet hoog opgetrokken. Op een bijna onbespeelbaar terrein wer den de beste maneuvers tel kens door de modder ge remd. Het doelgevaar werd zeldzaam langs weerskan ten. Omstreeks het halfuur geraakte F.C. Inter-service dan nog aan een wenkende gelegenheid. Mark Van De Velde knalde deze evenwel hopeloos over. Nochtans werd het duidelijk dat de mannen van sponsor Joris D'Hondt (Inter-service) uit de Ankerstraat te Sint-Niklaas, met overtuiging naar de ge lijkmaker zochten. Een uit stekende vrijschop van Al- bert Piessens, de smaakma ker bij de blauwhemden, hield deze bijna in. Een spektakulaire redding van Werner Heirbaut, de goalie van F.C.R. Sparta, voor kwam dat echter. Bijna ongemerkt waren de kontakten een beetje hard nekkiger geworden en voor een flagrante fout op Paul Heirbaut, inkasseerde Mark Van De Velde van F.C. Inter service geel. Terecht overi gens en het heibeltje dat daarop volgde, werd geluk kig gedoofd. Echter niet het aandringen van F.C. Inter service en bij een nieuwe vrijschop van Albert Pies sens, stond Jean-Pierre De Ruysscher dicht tegen de gelijkmaker. Die schitte rende poging werd evenwel door Werner Heirbaut ge weerd. Toen wenkte de rust al en bij een kollektieve aanval van F.C.R. Sparta kort daarvoor, skoorde Fran ky De Bock een prachtdoel- punt (2-0, 44e min.). Zowat op het ideale moment trou wens en de Spartaanse sa menstelling werd tijdens de pauze gerwijzigd. Gary De Martelaere ruimde de plaats voor Erik Van Der Leur. Niet lang na de hervat ting werd de overwinning voor deze ploeg veilig ge steld. Een inzenden van Wil ly Marin werd door Mark De Keersmaker tot een own- goal omgebogen (3-0, 54e min.). Pech voor F.C. Inter service dat een weinig later tot een tiental eenheden zou herleid worden. Voor een gekwetste Freddy Maes was het toen allemaal bekeken en eigenlijk logisch werd F.C.R. Sparta daarna de be tere ploeg. De gevaarlijkste trouwens ook en dat resul teerde in enkele doelkan sen. Naarmate de tijd vor derde, verdween ook de spanning uit deze finale en een nieuwe wijziging bij F.C.R. Sparta kon daar ook niet veel aan verhelpen. Toen was Bob Colman vervanger van Paul Heir baut en alleen een schot van Willy Marin, gereme door de modder, bracht nog even op winding. Tenslotte wonnen de mannen van. de Spar taanse coach Firmin Heir baut zonder problemen. Voor Ivan Van Hoecke en Rob Discaerd beiden van Het Nieuwsblad-Sportwe reld, wachtte toen nog de taak van de trofeeënuitrei- king... Technische uitslagen der finales: F.C. Plezantshop - S.V. We pogro Girls: 6-4 F.C.R. Sparta - F.C. Inter service: 3-0 Roger Van Laere Op zaterdag 28 mei had op de stedelijke sportterreinen in de Watermolendreef een ontmoeting plaats tussen de voetballende leden van de gemeenteraad en het stad- spersoneel. Dat alles was georganiseerd door de «Vriendenkring Stadsperso- neel» en uiteraard werd er achteraf een klein feestje gebouwd. Burgemeester De Vidts gaf de aftrap voor vol gende ploegen: Gemeenteraad: K. De Smet, M. Verdonck, R. De Jong, L. Bats, L. Lenaerts, F. Wil- lockx, M. Huys, J.P. Daman, W. Rogiers, D. Antheunis, U. Vercauteren. Reserven waren P. Gorrebeeck en R. De Clercq. Stadspersoneel: J. Van Dam me, R. De Cock, P. Perdaen, R. Van Gucht, G. Moerloos, A. Fonteyn, H. Cerpentier, E. Van Luyck, D. D'Hör Barthier, R. De Keers ker, J. Heirbaut, H. Anfl nis, L. De Vos, L. Pelenl K. Van den Bossche eel Janssens. Scheidsrechter J.P. VanL Kerc^hove werd bijgesfeF door de lijnrechters M de Steene en R. Ivens. Liefhebbersvoetbal. Het Sint-Niklase stadspersoneel schoot nu ook eens uit de sloft bi (lv) Al drie weken na elkaar nisatie der Raapse vetera- domineerde opvallend en D'Haen en Frank Glorieux wordt er op het speelveld in nen werd daardoor fel ge- voor een moedig F.C. Herten zulke gelegenheden niet de Passtraat te Sint-Niklaas, teisterd. Door de aanhou- Aas. werd het meestal ver- verzilveren. Na deze voor een voetbaltornooi ge- dende regen kon het volledi- dedigen geblazen. Hetgeen noemde eerste twintig mi- speeld. Eerst dit van F.C.R. ge programma niet eens af- enigszins werd verwacht ge- nuten. werd F.C. Old United Sparta, dan het Sinksentor- gewerkt worden. De dag der beurde dan omstreeks het meer gevaarlijk. De vetera- nooi van R.C. Raap en verle- finale moest trouwens nood- kwartuur. Toen moest F.C. nen van R.C. Raap werden den week was het dan de gedwongen verlegd wor- Herten Aast begeven en met toen enigszins in verdedi- beurt aan de inrichting der den. Nu zondag aanstaande een strafschop skoorde Ro- ging gedrongen. Bij de gas- Raapse veteranen. Al deze krijgen we het vervolg en ger Tinck voor V.K.W. 70 ten stonden toen Erik Van het slot van het voetbaltor- (1-0, 15* min.). De mannen Der Vloet, Roger Smet en nooi. Ondanks het modderi- van Roland Thienpont Roger Heirbaut meermaals ge speelveld werden het vo- trachtten hierop te reageren aan het kanon. Allemaal rige zaterdag in de Pas- en een paar verdienstelijke vruchteloos evenwel want straat te Sint-Niklaas nog pogingen werden toen geno- Miel Van Bosch, de doelman een paar behoorlijke schif- teerd. Zoals die vrijschop van R.C. Raap, stopte wer- tingsmatchen. De eerste van Louis Menten. Gelukkig kelijk alles. Hij werd trou- daarvan werd V.K.W 70 - voor V.K.W. 70, was doel- wens de absolute uitblinker F.C. Herten Aas en tijdens man Etienne Van Brussel bij van deze match, waarin deze wedstrijd, waren de de zaak. Kort voor de rust F.C. Old United na de rust zwartbroeken van Guido werden de cijfers door Nor- nog uitdrukkelijker domi- Roskam ontegensprekelijk bert De Bock echter verdub- neerde. Voor R.C. Raap de betere ploeg. V.K.W. 70 beid (2-0, 31* min). Na de werd het dan moeilijk en tomooien werden geken merkt door een vlotte orga nisatie. Bij deze ploegen is dat trouwens een traditie. Al even traditioneel behoorde daarbij een ruime publieke belangstelling maar die is opmerkelijk minder gewor den. Dat verschijnsel kan enkel en alleen aan de wer kelijk ongunstige weersom standigheden toegeschre ven worden. Vooral de orga- In Walivo's zondagse eerste afdeling is het om de reekstitel een spannende strijd geworden. Tot op de laatste speeldag heerste nog onzekerheid. Slechts twee kandidaten kwamen nog in aanmerking: F.C.R. Sparta en F.C. Car-center. In deze volgorde werd trouwens geëindigd en voor laatstgenoemde ploeg werd dat een schitterend resultaat. Misschien een beetje boven de eigen verwachtingen en de opge wektheid om het behalen van de titel van vice- kampioen, heeft bij F.C. Car-center niet lang ge duurd. Door een loopje te nemen met Walivo's sportreglementen. werd de toestand helemaal veran derd. Het aansluiten destijds van Dirk De Schepper is F.C. Car-center nu fataal geworden. Deze had in oktober '82 nog gespeeld bij F.C. Sparta Zwijndrecht van de Koninklijke Belgische Voetbalbond en bij Walivo mag dat nu eenmaal niet. Vandaar de wijzi ging aan het eindklassement van Walivo's zaterdag se eerste afdeling. 1. F.C.R. Sparta 2. F.C. 't Beenhouwerken 3. F.C. Duizend Appels 4. F.C. Desfo 5. V.K. Volksunie 6. F.C. Bondgalm 7. S.K. Slachthuis 8. F.C. De Cock 9. F.C. Geywa 10. F.C. United 11. F.C. Car-center 12. F.C. Sanicentral 13. F.C. Rode Duivels 24 19 24 15 24 11 24 11 1 4 85 21 42 4 5 91 29 35 8 5 52 44 27 9 4 47 39 26 24 11 10 3 60 49 25 24 11 10 3 51 54 25 24 11 10 3 42 46 25 24 9 9 6 48 55 24 24 10 11 3 53 44 23 24 7 11 6 59 87 20 24 7 14 3 24 79 17 24 7 15 2 62 72 16 24 2 19 3 41 96 7 Roger Van Laere 55' min.). F.C. Old United creëerde nadien langs Ro ger Smet, Robert Pauwels, Erik Van Der Vloet en Roger Heirbaut, nog meerdere doelkansen. Toch geen pro blemen voor Miel Van Bosch, de Raapse goalie, die bij pogingen van Erik Van Der Vloet nog tweemaal op de hulp van de doelpaal kon rekenen. Daardoor bleef F.C. Old United met Marcel Lysen en Omer Pauwels als verdienstelijksten. van de winninggoal weerhouden. Daardoor werden de straf schoppen beslissend en al leen Robert Pauwels van F.C. Old United, schoot hierbij naast. Voldoende voor R.C. Raap dat hierme de een finaleticket bemach tigde in de schiftingswed strijden welke door Robert Van Steenlandt, Danny Van Huffel en Dolf Geerts uitste kend werden geleid... Technische uitslagen VK 70 - FC Herten Aas 4-0 RC Raap - FC Old United 1-1 (5-4) Programma voor zondag in de Passtraat te Sint-Niklaas te 14.30 u. Liefhebbersvoetbal. Terwijl de geschenken worden uitgewisseld staat burgemeester Vidts ongeduldig te wachten om de aftrap te geven. Men ziet zo dat hij gelad gekoncentreerd op die kans staat te wachten (lv) kwartier van het einde, skoorde deze dan toch (1-1 kampwisseling waren de deze ploeg kwam slechts beste pijlen bij F.C. Herten sporadisch aan bod. Kort na Aas al verschoten. Het over- de hervatting zou F.C. Old wicht van V.K.W. 70 werd United bijna gelijkstellen, nog duidelijker en Norbert Bij een nummertje van Ro- De Bock bestelde er nog een- bert Pauwels werd de plaat- tje (3-0, 42* min.). Slechts selijke verdediging voor sporadisch zou F.C. Herten schut gezet en het afdrukken Aas nog aandringen en werd alleen door de modder daaruit puurden deze voet- geremd. Al dan niet achter ballers toch een strafschop, de doellijn en de mannen Niet voldoende om te skoren van F.C. Old united, appe- want Gery De Ruysscher leerden toen vruchteloos FC Old United trapte hopeloos tegen de voor de gelijkmaker. Van 16 u.: RC Raap - VKW 70 staak. Datzelfde F.C. Herten deze ploeg werd Willy Gee- Te 18 u.: troft Aas met Mohamed Guerbi, rinck eens ongestraft van de op het terrein. Jef Van Bogaert, Raoul Van sokken gelopen en op een Cotthem en Gerry De Ruys scher als de betere spelers, zou nadien nog verder afge straft worden. Toen lukte Roger Tinck nog een doel punt. Samen met Norbert De Bock, Etienne Van Brussel en Desiré Van Audenaerde werd hij als de meest ver dienstelijke bij V.K.W. 70 beschouwd (4-0, 62* min.). In de wedstrijd R.C. Raap - F.C. Old United werd eigen lijk geen hoog spelpeil be reikt. Blijkbaar vlotte het niet langs weerskanten en de eerste twintig minuten, waren dan ook tamelijk evenwichtig. Toen hadden de Raapse voetballers al van een vroeg doelpunt van Frank Glorieux geprofiteerd en daarmee stonden de or ganisatoren aan de leiding (1-0, 6* min.). Het wederzijds balverlies leidde ook tot meerdere doelkansen. Voor LiefhebbersvoetbalDe politici hebben kleur gekozen; Fiat quod volet (lv) Bij Walivo werden de voet- Wepogro Girls en bij de he- wezenlijkt. Alleen balkampioenschappen '82- ren-voetballers, het zondag- Avanti moet daarvoor i u '83 al enkele weken afgeslo- s© F.C.R. Sparta en F.C. kunnen overwonnen M ten. De bekerkompetities Avanti. Voor F.C. Plezant- den. Misschien een haal °°k en alleen de algemene shop en F.C.R. Sparta wordt re kaart voor de Spartas FC Herten Aas - linales staan nog op het pro- dat wel iets heel bijzonders, voetballers, alhoewel d» fen gramma. Deze worden nu Deze ploegen werden reeds colores van Marcel En? •w ..v, zondag aanstaande op één kampioen in hun onder- daar natuurlijk onderst^. Te 18 u.: trofeëenuitreiking der sportterreinen in de scheidelijke reeks en vorige denken. Na een eerde: Meesterstraat te Nieuwker- zaterdag werden ook de be- scheiden aanvang spee.^e, ken gespeeld. De ploegen langrijkste trofeeën van Het deze in Walivo's zaterda Roger Van Laere die zich daarvoor kwalifi- Nieuwsblad-Sportwereld eerste afdeling, nog een'^ ceerden zijn: bij de dames veroverd. J- J F.C. Plezantshop en F.C. Thans komen Wa- livo's algemene bekerfina les aan de beurt en voor fatie van F.C. Avanti dal F.C. Plezantshop betekent gunstige evolutie nog dat een nieuwe strijd tegen der wil doortrekken. DerDw| F.C. Wepogro Girls uit fee van Walivo's beker" Nadat de Dendermondse juniores niet alleen het eigen trekken, met als resultaat Waasmunster. Verleden bal staat daar alleszini tornooi, maar ook dat van Temse glansrijk wonnen, hebben St.-CyT-KAVD 3-41 week waren deze door hun het verlanglijstje en oH ze nu de kroon op het werk gezet door ook het Intematio- De finale werd beslist on- onvoltalligheid enigszins zal lukken, zien we stil naai Juniorentornooi van Geldrop als winnaars af te der zeer grote belangstel- gehandikapt. Zondag wordt wel... Walivo's algen* Driemaal is scheepsrecht stekende tweede ronde.1 eindelijk werd nog als de geëindigd. Een flinke F ■'ï1*11-,, Orthes-KAVD 0-1 Twaalf ploegen namen VV Geldrop-KAVD 1-0 aan dit tornooi deel: vijf kaVD haalde hier een gelij- Duitse. twee Franse, één ke tweede plaats en speelde Zwitserse drie Nederlandse dus de halve {inale_ en eén Belgische (KAVD). De tweede dag st0nden de Dendermondenaars Dendermondenaars voor ling en opgeluisterd door h©j ©chter anders zegt men bekerfinales: op één een muziekkorps. De wed- jn de heidegemeente en sportterreinen in strijd zelf was zeer sportief daar dromen de girls van Meesterstraat te NiW en er waren van beide ploe- F C. Wepogro. reeds van kerken, gen mooie akties te noteren. ©©n daverende revanche. Te 14.30 u.: F.C. Plezantst F.C. Wapogro GÜ startten zonder reservespe- ©en zware'oMave °De halve Scholliers, R. Hellon, D. Van eventuele zege van deze scheidsrechter WdlyHef Iers, blijkbaar een hopeloze Ele 3 ge Geert. L. Michiels. E. Van de laatste ploeg, winnen die weg. Bernard Van Hoon.? De De ploeg die voor dit ex- Meteen is F.C. Plezantshop ploot zorgde bestond uit M. al verwittigd en bij een opgave, vooral omdat er die "^rden""tëgen "d'e boorde, S. Matthijs. N De blauwbróeken bij Walivo Thierry Cappaert. eerste dag vijf schiftingen technisch zeer sterke Fran- Ridder.D.Pieters, H. Lee- praktisch alles. Het kam- KAVD-TSG Dissen R.C. Raap konden Reginald TSV Holzelfingen-KAVD moesten gespeeld worden. Uitslagen van de schif tingen: 0-0 1-1 1-5 „rtn rv,ortnVTii mans, Y. Van Driessche en pioenschap, driemaal 'op achterstand B Vercauteren. Volgens de Nieuwsblad-Sportwereld spielers is het dankzij trainer Walivo s algemene bekerfi- de trofee Het Te 16.30 u.: F.C.R. Sp®l F.C. Avanti, scheidsrech" Edmond Van Mieghemi __i,t speiers is net aunnzij uuuioi vvuiivub uiywuiwiiü uokbui- luuu iun snelers zich ao^d uit de slaa Aerts dat der9eliike mooi® nale- Dezelfde stunt kan ook géne Steeman en Jean FC Hambach-KAVD spelers zich goed uit de slag °ai TTi, u 7"""? te trekken en moedig door te resultaten werden behaald, nog d<x>ihet «mdagso Vos. F.C.R. Sparta worden ver- Roger Van L*"

De Voorpost | 1983 | | pagina 42