Belseelse Trappers trappen naar Belsele Zele reikt bekwaamheidsattesten uit aan klaar-overs Van een Aalsterse prins die bomen kweekt ACW Lokeren-Eksaarde: aktie verkeersveiligheid boekt tastbare resultaten Waar waren de karnavalgroepen van Aalst? Gemeentebestuur Temse ijvert voor betere wegbermen Sint-Niklaas-kermis is méér dan alleen koersen en kaarten Bewolkt met opklaringen Derde nacht van de Kouter en een jazzhappening te Zele 10 - 1.7.1983 - De Voorpost Het bestuur van Kouterkermis heeft ter gelegenheid van pelle «Den Bookhamer». die de diamanten editie van hun kermis een programma bestendig present zal zijn aan samengesteld waar de muziek centraal staat. Het begint de Oudburgstraat in de May- reeds op zaterdag 2 juli om 18.30 uur wanneer de derde Nacht van de Kouter wordt op gang geschoten. wijk. Om 15 uur is er een Play Sportshow. De apoteos er om 20 uur met een pra In de verkeersvrije straten Ce- sar Meeusstraat, Kouterstraat, Oudburgstraat. Wagenstraat, en Van Hesedreef zijn er op tredens voorzien van «De Glit ter Galvanaise Rok en Rol Band cals», het dans- en amusementsorkest Roulette. «The Sommernight Gogo Girls». charmezanger Pedro en discobar Roadrunner. Onder tussen zijn er ook allerhande flower. Op maandag. 4 juli vanaf 19 praalstoet met deelnai uur op de Kouter een Interna- harmonie Vooruit, de tionale Jazzhappening met de medewerking van «The Jegg- pap New Orleans Jazz Band». The New Orleans Train Jazz Band. en The spelen en attrakties aan de ver schillende handelszaken. Op zondag 3 juli is er vanaf 14 uur in de Oudburgstraat en de Cesar Meeusstraat een kinder rommelmarkt. Vanaf 15 uur in Brassband, het orkest «The Musi- dezelfde straten is er een Alhoewel er iedere dag een markt van oude ambachten en gevarieerd programma werd antiek en een unieke show van gekozen is de hoogdag beslist prachtige kledij uit de periode de dinsdagbraderij met van 8 van VL-shops. Rudy eind 1800 begin 1900. Een be- u. tot 24 u reklaamverkoop en de lokale praalwagens, langrijke gast op de Kouter- speciale attrakties voor en kermis is de Zeelse Blaaska- door de handelaars van de retten The Blue Girls Fanfare Broeders, de majoretti fanfare de Kinderen i Red Roses Schelde uit Appels, de se Gilles, de Kozakk Hamme, de Piraten van kerken, de Aerobic C van Play Time, Hells Zele. De leerlingen van het zesde leerjaar van de jongensschool Koevliet Kouter ontvingen hun bekwaamheidsattest van verkeersbfigadier (gvw) In het begin van het ze zich inzetten om het Geert Christiaens, Peter Alens, Bart Cambier, Alex schooljaar werd er aan de bekwaarhheidsattest van Christiaens, Tommy De Christiaens, Michael Chris- jongensschool Koevliet verkeersbrigadier te beha- Bock, Bob De Brabander, tiaens, Luc De Bock, aan de Kouter gestart met len. Ze willen verantwoor- Hugo De Brandt, Erik De Amain De Vijlder, Bruno Klaarovers. Het lokale poli- delijkheid nemen om hun Cock, Frank De Craecker, De Wilde, Patrick D'hooge, tiekorps en de leiding van medeleerlingen via het ze- Kris De Thaey, Jan De Va- Dirk Everaert, Carlos de school lagen aan de brapad veilig de straat te ré, Tekim Durmaz, Erik Ja- Haentjens, Pascal basis van het sukses van laten oversteken. cobs, Jan Laceur, David Ongena. het initiatief en in de toe- In de toekomst is het korps Derrus, John Tranoy, Tijdens een korte plechtig- om in de Mayflower voor muziek te zorgen, (gvw) komst wil er zeker mee van de klaar-over met 36 Christiaan, Raemdonck, heid in de school wees doorgaan en eventueel uit- eenheden uitgegroeid. Peter Van Doorsselaer, schepen Marcel De Waele breiding tot andere onder- Schepen Marcel De Waele Geert Vergeylen, Chris op de taak van de jeugd in wijsinstellingen. De jeugd overhandigde het diploma Willockx, Johan Van Gee- een streven naar veilig van het zesde leerjaar was aan de nieuwe lichting ver- teruyen, Dominiek Wau- verkeer, bijzonder enthousiast en keersbrigadiers: Foad Ala- ters, Filip Wauters, Robby BENO dit blijkt uit de wijze waarop loui Ismali, Aldo Certijn, Weyn, Francis Ait. Bruno Naast dit hoofdzakelijk kaal deel van het progi zijn er tijdens de kermis ook prijsvluchten met i uit Quiévrain, Noyon et beil in de Van Hesedre Jos. D'Hollander. Op z 3 juli om 14 uur is kaatslutte aan het Me waaraan verschillende p deelnemen. Tijdens de I dagen is er in het Vo een kunsttentoonstellini ganiseerd door de C Centrale met etsen, ningen, schilderijen en sche uitbeeldingen. In sp De Zeven is er een mis! toonstelling «Exotica» n medewerking van de Mis rissen van het H Hart. Zele. De Zeelse blaaskapelle Don Bookhamer zal tijdens de Kouterkermis present zijn Zo zou je het sprookjes ver haal kunnen beginnen. Maar aan de bonsaikweker of - plant kan je zelf kweken, wat wij gaan vertellen is geen sprookje: het is gewoon het kunstenaar om de kenmer- Het is zeker niet aan te verslag van het gesprek dat we hadden met Jean-Pierre ken van de boomsoort wat raden te beginnen met een Temmermans, de Aalsterse karnavalprins, die als hobby te beklemtonen. ingevoerd eksemplaar uit het kweken van bonsai boompjes heeft. Een boeiende, Naar Jean-Pierre vertelde Japan of China. Je moet vooral moeilijke bezigheid waarmee hij uren druk doende is het woord bonsai waar- eerst de nodige kennis en is. Jean-Pierre alias Jempi, kan uren over zijn hobby schijnlijk afgeleid van het ervaring opdoen en dat kan vertellen en je moet dan ook even tijd maken wanneer je Chinese «b en tsai», wat je alleen met zelf te kwe- bij hem langs gaat om meer te welen over de bonsai- betekent «boom in pot». In ken. Bovendien schenkt je Het ACW van de Lokerse deelgemeente Eksaarde had plein voor de jeugd, en zo Wat dit laatste punt reeds kort na de installatie van de nieuwe gemeenteraad meer. Wij kunnen daar nog treft, weze opgemerk aandacht gevraagd voor de meest kwetsbaren van het aan toevoegen dat de wa- het Lokerse stadsbesti verkeer: voor de kinderen, voor de bejaarden, voor de terleiding op het nieuwe het kader van het fietsers, voor de gehandicapten. Na zes maand vergade ren, organiseren van hoorzittingen en besprekingen aller hande, kan reeds een eerste balans van deze aktie worden opgemaakt. Dank zij de volledige inzet in dit verband van gemeenteraadslid Marc Van Hoecke is het resultaat tot nog toe uiterst positief te noemen. boeken kan men lezen dat dat heel wat voldoening, de Chinezen het kweken vooral als de resultaten afdeling die geleid wordt van dwergbomen hadden goed zijn. Wil je daarna door Agnes Muylaert. overgenomen van de In- een prachtbonsai uit Japan diërs. In de 19* eeuw was of China aanschaffen, dan Een bonsaiboom de bonsia kuituur algemeen is dat een goede en verstan- Je hoort er wel eens over verspreid in Japan, onder dige investering. Duur is de praten, maar velen weten alle lagen van de bevol- hobby niet. Je moet alleen niet eens precies wat nu king. Dit heeft wat te ma- de tijd en zorg investeren een bonsaiboom is. Jean- ken met de buitengewoon en te komen tot een min of kweek. Jean-Pierre woont in de Expostraat te Aalst, waar hij temidden van de bonsai boompjes je meetroont naar de gezellige zitkamer. Waar je ook kijkt, overal staan van die kleine, grilli ge boompjes. Je raakt er gewoon niet op uitgekeken Pierre maakte het ons dui- verfijnde techniek en het want elk boompje heeft delijk. Het zijn miniatuur- spreekwoordelijke oosterse zijn verhaal, zijn geschie- boompjes die tussen de 5 geduld. Later namen de denis. En Jean-Pierre is bo- en de 90 centimer groot westerlingen deze kweek- vendien een verteller van zijn. Die moeten in een- metodé' over en nu is ze het allerbeste formaat. voudige lijnen ook de we- over de hele wereld ver- Het was in 1977 dat hij zenlijke kenmerken bevat- spreid. Overal kan men startte met deze hobby. Via ten van een bestaande bo- bonsai-kwekers vinden en een boek van de Neder- om of struik van dezelfde overal zijn er enorm mooie landse Bonsai Vereniging soort. De stam, de worte- kollekties te zien. leerde hij de eerste elemen- luitlopers, de takken en de taire begrippen. Pas later kroon moeten een harmo- ^en kostelijke bezigheid? leerde hij de Vlaamse Bon- nisch geheel vormen met Hoeveel van bonsai kost, sai Vereniging, afdeling de kleur, de bodembedek- hangt grotendeels van de Aalst kennen. Hij is mo- king en de vorm van de pot kweker zelf af. Een bonsai- menteel bestuurslid van de waarin hij geplant is. Het is pot kost niet veel en de meer volmaakte bonsai. Tentoonstelling Op 15 augustus heeft in het openluchtmuseum van Bokrijk een belangrijke tentoonstelling plaats. Jem- Di en heel wat leden van de afdeling Bonsai kwekers uit Aalst nemen eraan deel. Het is wel een unieke ge beurtenis daar heel wat brachteksemplaren tentoon ;esteld zullen worden. <(hjm) Vertrek: Desenzano, Italië Je hebt misschien nog nooit van ze gehoord, maar ze 220 kilometer (van Bar-le- veiaers (mei zijn 53 jaar de bestaan: de Belseelse Trappers, een hyperaktieve wieier- Due. Frankrijk naar Chimay, oudste van het gezelschap; hij toeristenklub, uiteraard uit Belsele. De klub werd gesticht België). Een toeristische mee- fietste al helemaal in zijn een- in 1971, lelt 76 fietsende leden en stichtte onlangs nog zelf »aller word' deze trip beslis.: t.e naar Italië), organisator TV een Waas wielertoeristenverbond waarbij nu 25 klubs zijn aangesloten. Het moet gezegd dat de Belseelse trappers de pedalen geregeld geweld aandoen en niet zomaar af en toe een eindje vriendschappelijk freewheelen. Meer dan vijf honderd kilometer in drie dagen is geen zeldzaamheid voor deze jongens. Elk van de bewegwijzerde routes in België hebben ze eens wel volgereden. En dan heb ik het nog niet over de zevenvalleienroute b.v. en de dcht uren van Belsele' zowat de 24 wielertoeristen. Twee jaar geleden onderna- i Le Mans voor de W'ase hetGardameeroinvan- te is er nog altijd de volgwa- uien tien leden een zesdaagse daar uit de 1324 kilometer gen door Eddy Dha. het achttal fietst onderweg trus Van Haute. Norbert Mi- langs de mooiste meren: het chiels (die recent nog Parijs- Gardameer, het Lecco-, Co- Roubaix uitreed). Mare Ruit- mo- en Veresemeer, de Lago hoorn. Marcel Van Clapdorp, Maggiore, het Brcnse-, Thu- Daniël Van Damme. Etienne ner- en Münstermeer, het De Smet en de 18-jarige Paul meer van Neuchatel. Dit op De Cauwer. Het avontuur, het zich moedigt de mannen aan fietsplezier lokt hen. zeggen om de Alpen de Simplonpas zij; prestatiedrang is cr niet tot op 2005 en de Grimzelpas bij Het doet deugd, vindt Pc- tot op 2205 meter hoogte er trus Van Haute, later tc kun- met een, zij het vertrokken nen zeggen: kijk. hier zijn wij glimlach bij te nemen. Tenslot- nog voorbijgefietst! L.D.B. Wat werd reeds gereali- aangepakt worden, zoals: seerd of is in uitvoering? veiliger toegangswegen werd tegen hen die recht- Het fietspad in Den Dam naar de, scholen, een defini- streeks dierlijk aal lozen in werd doorgetrokken tot tief en goed uitgerust speel- grachten en rioleringen, aan Eksaarde-brug. Hier door wordt het dwarsen van de straat op een zeer gevaarlijk punt door (voor al) schoolkinderen verme den. Men gaat eindelijk werk maken van de herstel ling van sommige fietspa den. In afwachting van de aanbesteding van het weg dek van de Rechtstraat (ten vroegste in 1984) zullen de fietspaden voorlopig door het gemeentepersoneel worden hersteld. Het fiets pad op de Nieuwe Baan krijgt binnenkort een volle dig nieuwe asfaltbedek- king. Ook zal gezorgd wor den voor een betere afwa tering van de fietspaden en voor het minimaal jaarlijks maaien der bermen en deze indien nodig af te lagen. Alle zebrapaden zullen jaarlijks bijgeschilderd worden. Nieuwe zebrapa den zijn voorzien in het Oosteindeken en aan het St.-Theresiacollege. Aan de Spletterenstraat komt er daarenboven een vlucht heuvel om het verkeer te kanaliseren. Het kruispunt Eksaardedorp-Wandelpad zal extra beveiligd worden door het aanbrengen van een hekkensysteem met aangepaste signalisatie. Besluit Deze ACW-aktie is nog ze ker aan geen eindpunt toe. Niet alleen moet er over kerkhof een ACW-vraag Lenssens een aan was; dat er niet alleen een heeft ingediend vooi strengere kontrole ge- 10-tal milieuwerkers, vraagd (en bekomen) werd zes maand aktie wer< op de snelheid in de mag worden gezegd, dorpskom en op de fout- parkeerders, maar dat ook strenger optreden gevraagd heel wat ten goede ge seerd, en wat bela zonder noemens dige financiële gev voor de stadskas. Zelden zul je tijdens de zomermaanden een titel als deze lezen. En toch is die echt toepassing. Want vrijdag jongstleden was cr praktisch geen enkele karnavalvercnigi vertegenwoordigd op de informatievergadering van de Nationale Federatie voor Kult»' Folklore en Karnavalverenigingen En dat ofschoon de kommissaris van deze vereniging een rasechte Aalstenaar is bovendien in de karnavalmiddens meer dan een legende is: Paul De Waver, alias Pc Keepcrnoagcl De Aalsterse komische groepen stuurden gewoon hun kat naar vergadering. Onbegrijpelijk wanneer je het lijstje van de voordelen doorneemt die d vereniging aan haar aangesloten leden te bieden heeft. Er is het lidgeld: nauwelijks 700 fr., en daarin zit een verzekering voor alle leden die c uitmaken van de groep. Uiteraard alleen tijdens aktiviteitcn gcorganizeerd door de gro Verder zijn er de verschillende sportmanifestaties die de karnavalverenigingen jaar! inrichten om toch maar geld bij elkaar te krijgen. Er zijn de stoeten en optochten die verschillende plaatsen in ons land hun beslag vinden. Komen daarbij nog de vergaderinj en tenslotte de aktiviteiten die in de werkhallc gebeuren. Alles wordt door d verzekering gedekt. Op de tweede plaats kunnen de aangesloten leden een beroep doen een subsidie geschonken door het ministerie van kuituur De aangesloten verenigingen kunnen ook bepaalde onkosten in rekening brengen bij vereniging en dan komt ook nog de samenwerking met de buitenlandse vereniging Karnaval staat immers gelijk met vriendschapsbanden nauwer aanhalen Al bij al loont het toch de moeite om eens kontakt op te nemen met de kommissaris van vereniging, Polle Keepernoagel. Nauwe samenwerking met Ecotest Sinds enkele tijd streeft men in Temse intens naar een verbeterd wegbermbeheer. Hiertoe werd tussen het ge meentebestuur (vertegenwoordigd door burgemeester Dé- siré Van Riet en schepen Albert De Cauwer) en de leefmilieuvereniging Ecotest een programma van drie jaar uitgewerkt. Het doel van dit onderzoek is tweeledig: enerzijds: hoe verkrijgen wij meer soortenrijke bermen; paard met een vcrruip ge grassen, brandne Het gemeentebestuur" dat dit de omwonenc voorbijgangers niet zal ten om deze stroken a stort te gebruiken. Dit een voorwaarde en anderzijds: welke ekonomisch verantwoorde werkmid- slagen van deze proei delen (kostprijs, mechanische middelen bv. een gekombi- neerde maai-opzuigmachine) laten dit toe? gewaakt worden dat alle Hiervoor is in negen straten Oudestraat en Bokmolen- in.vc'ppinpen ook worden een slrook van zo"a' hondi:rd s"aal- Dc gemeentediensten meter voorzien. Deze straten verrichten het maaiwerk. De uitgevoerd in de eerstvol- zijn. Negenoogstraat. Blauw- inventarisatie van de aanwezi- gende weken of maanden; hofstraat. Rupelmondestraat ge planten cn de evolutie van maar nog heel wat andere (twee stroken). Vcldstraat. de begroeiing gebeurt door zaken kunnen en moeten Elsstraat, Hemelrijckstraat, Ecotest. De besluiten uit dit fietstocht van meer dan negen- weer naar Belsele toe in acht en Gaston De Wee- honderd kilometer naar Aosla dagen tijd, in acht etappes dus, schouwer in Italië. Dit jaar, op 6 juli a.s. uit de benen te duwen. De om precies te zijn, vertrekken kortste rit is 150 kilometer lang Zaterdagavond 16 juli rond zes acht trappers met de trein naar (van Interlaken naar Neucha- uur worden zij terug in Belsele het Italiaanse dorpje Desenza- tel, Zwitserland), de laneste verwacht. Zij, dat zijn: Omer De Belseelse Trappers vertrekkensklaar naar Italië. U herkent Omer Velders, Petrus Van Haute, Norbert Michiels, Mare Ruithoorn, Marcel Van Clapdorp, Daniël Van Damme, Paul De Cauwer en Etienne De Smet (carine) Koersen, vissen, volksspelen, volley, basket, boogschie- jazzorkest Van de Waele op ten, gaaibollen, hondendemonstraties, ballenworp vanop een podium aan de ligweide de pui van het stadhuis, vuurwerk als apotheoze. Het zijn van het rekreatieoord. de traditionele ingrediënten van het kermisprogramma juli treedt de drum dat aan de thuisblijvers in Sint-Niklaas wordt aangebo- *r"' den. Niks nieuws onder de zon dus? Toch wel: een drumband en majorettengroep uit Middelburg stapt op in de stad, een Tirolerorkest zorgt voor enige sfeer, op De Ster wordt volop gezeild cn gesurfd, trompetters en vendelzwaaiers v rolijken de kermis op en John Massis laat zien hoe sterk hij wel is. Uit net kermisprogramma getreden), dat u in de rubriek «Uw streek Zondag 3 juli in de namiddag wedijveren vanaf 15 "u de deze week» ziet afgedrukt speelt in het stadspark het Ti- «standwerkers» om het kam- staan lichten wc enkele van rolerorkcst Th&riz, met hun pioenschap van het Waasland, deze nieuwigheden. 7-es,'Cr.cn zijn ze. Zondag 10 juli wordt de ker- Zaterdag 2 juli is dc Julian». Vrijdag 8 juli staat in het teken misweck afgesloten met een band uit Middelburg mei wel van de sport. Wielrennen voor vuurwerk, zo tegen tienen 's zeventig uitvoerders te gast op 'liefhebbers in de namiddag op avonds. Rond negen uur komt de Grote Markt, net na fyct en rond het marktplein, maar John Massis zijn sterkte de- beiaardkonccrt door ^cert ook op het rekreatieoord De monstreren. D hollander. De dro-nmers cn Stcr cnige drukte: met de En dan is de kermis voorbij, majorcttcn star richting «open zeil- en surfwedstrij- maar feesten blijven ze in Smt- Hospitaaistrdat (ze treden op den» die door de Sint-Niklase Niklaas. Op 11 juli wordt het [oor bejaarden) en nadien Watersportvereniging worden Guldensporenfeest gevierd in "iaar 'net Kardinaal Mcrcier- georganizeerd en met, van 15 Nieuwkcrken. En vanaf 9 juli Ptein toe (ook daar wordt op- tot 17 u, het optreden van al kan je in Sinaai gaan vielen iedereen verkiest kleurrijke berm boven nig groene tapijten van en brandnetels... De milieuvereniging werkt al enkele jarei samen met het geme stuur Diverse problem ke leefmilieu werden dcld na raadpleging vi test. Deze milicuvö werkt ook geregeld m het driemaandelijks J onderzoek zullen het toekom stig beheer bepalen. Verwacht wordt dat deze stroken na ver loop van cnige jaren zullen telijk informatieblad, veranderen van eentonig groen juninummer daarvan naar kleurrijke bermen. On- ceert Ecotest een uit vermijdclijk gaan deze proe- bijdrage rond het pt ven, zeker in het begin, ge- der wegbermen. band Tyl op. Deze groep vijftig (trompetters en vende liers) houdt een optocht door heen het stadscentrum, er zijn optredens voorzien aan het Stationsplein, aan de hoek Klein Hulst-Lamstraat, aan het Kardinaal Mercierplein ook. En gp de Grote ^arkt De maritieme polaire lucht die vandaag vrijdag ons bepaalt, wordt geleidelijk gunstig beïnvloed door een Y2P. hoge druk. Een niet te aktieve storing trekt over ons land. DE WEERSVERWACHTING Vrijdag: wisselend bewolkt en kans op een bui. Md temperatuur rond 18 graden. Matige wind uit zuid-west. Zaterdag: bewolkt met mooie opklaringen en overal droog. Middagtemperaturcn ongeveer 21°. Zi westenwind. Zondag: tijdelijk veel bewolking en mogelijk wat Middagtemperaturcn van. ongeveer 20 graden, zuid-westenwind, draaiend naar west tot noord-west. Maandag cn djrisdag: vrij mooi weer cn matige temj ren van 20 tot 25 graden.

De Voorpost | 1983 | | pagina 10