[et Verbond» van Bert Roels: een abonnement op het geluk endrik Conscience derwees ook in Dendermonde Dichter Daan Anthuenis koorddanst op een smalle richel fct Wase en het Ierse landschap Waas boekennieuws Retroboek over Hamme in de maak Hongaars bezoek voor Drieske Nijpers De Voorpost - 1.7.1983 - 21 de eenvoudige dichter, de gelukkige en slustige dichter, de ergerlijke heilsegoïst, de jrgde bard, de geoogklepte naïeveling, de ist der Wase letteren. U kiest zelf maar. reveleert Bert Roels in zijn pas gepubli- ië bundel «Het Verbond» enkel die sentimenten r hij de dichterlijke uitdrukking vond, zijn 3che waarheid, het betreft een vorm van opportunisme dan. Sloot (sluit) hij een met zijn momentane zielsvreugden ten volwaardiger en meteen oprechter tiële reflekties? zelfs de aarde mag niet stil zen heeft een spontane. de nacht niet zonder ster ren staan». Is dit morbied9 Nee, vindt Herman Fierens; er is toch geen reden tot verandering! Ik citeer hem verder: «een vergankelijk heidsbesef is pijnlijk, tenzij het louter stoffelijke voort bestaan van de mens kan worden gezien als een be staan waarvan de richting wordt aangegeven door een goddelijke hand». Waarmee hij maar wil zeggen dat harmonizerende invloed op de relatie man-vrouw, in de bundel wordt sexualiteit de vanzelfsprekende, jubelen de bevestiging van Het: Ver bond. De vergelijking, met het dier, de tot animale ty peringen zijn er om de on geremde vitaliteit ervan in houdelijk aan te geven. Op vlak van de vorm heeft woon niet altijd even wel kome toevalligheden. En moet voor een plaatse lijk literator dan de vraag gesteld worden naar zijn plaats in «de fauna van de vaderlandse letterkunde»? Noem hem, zoals de man die zijn bundel voorstelde dat deed, «een non-konfor- .mist die ergens op een duintop staat, kijkend naar Bert Roels zich in «Het Ver- zee met de baard in de wind, bond» een betrekkelijk gro te vrijheid gepermitteerd. s gelukkig kan zijn kis je Herman Fierens stelt voor vast gelooft dat je nooifecht zal sterven. God is dan ook niet weg te denken uit de poëzie van Bert Roels. Toch zou hij, al merk ik daar niet veel van, zich be klagen over het ouder wor- dat de lezer de bundel daar om wat tijd gunt. Hij ten minste, heeft het een beetje moeilijk gehad met de for mele nonchalencetjes van Roels. Zeer storend vind ik zelf het taaianachronisme den, het onvolkomen zijn jij zijt': het leest niet, het van de mens. Helemaal los- houdt op. geslagen, een verrassing. De aritmieën waarmee de Lokeren overbodigVanwaar plotse inzicht? scheppende funktie van de dissonant in de impressio nistische muziek. Hij gaat plex, maar niet gekompliceerd „Roels is een relatief zoeken in het ongewone, judig dichter; hij is gedoemd is arm te worden jlex, maar niet gekom- De instelling verklaart zijn srd. niet hermetisch hartstochtelijke natuurly- rwel diep», vindt Her- riek. Bert Roels is een ge- Fierens die zondag 25 lukkig mens en hij durft jl. m de stedelijke bi- daarvoor uitkomen in zijn jjUg0 Govaert las gedichten vond tk deze verzen uit «Öp dichter sporadisch zijn rit- keek van Lokeren de gedichten. Aanvullend deze voor ujl <t^e( yerbond», bij reis»- "Zijn handen zijn als me zou pareren, wil Fierens el voorstelde. De dich- Bond zonder Naam-wijs- preSentatie van die po- heel het leven onhandig en vergelijken met de sfeer- beeft, volgens de twee beid van Herman Fierens: f presemane j nvRrhoditr„. vanwaar dit waarin de bundel is het geluk is weggelegd ezieDunaei splitst, een verbond voor kinderen en wijzen, (carine) imet «de vrouw» en mensen die de essentie van zoeken- aarde tussen Waas- hun kidnzijn hebben kun- Twee konklusies dringen en Ierland» Bert nen bewaren, zij zijn de be- als je nu even alles samen- zich, na lezing van de bun- J verbleef van 1976 tot genadigden, de zachte legt, merk je dat de basis del zonder meer op, aldus in Ierland, vandaar, gekken. van het konsekwente vita- nog Herman Fierens. De die volgens Her- Uit de bundel, vindt hij lisme van Roels zijn opbeu- erotiek maakt bijna de the- Fierens het levensge- spreekt wat kan men an- rende vertrouwen in de matiek van de bundel uit. iter de bundel aan- ders verwachten van een mens is. Snap je? De dichter Roels sóhrijft de sexualiteit zijn: vitalisme, kos- man die gelukkig is, een stelt zelfs vast. Het leven uit als een autonome bele- verbondenheid en levensaanvaarding. Er is draait ook verder zonder ving, zonder dat daarom mystiek. wel het heimwee naar het mij», en voelt zich daarbij sprake is van enige ont- imer nog voor deze verloren paradijs, maar dat niet eens zo slecht, ja zelfs waarding. De lichamelijk- de volstrekte een- verwerpt Bert Roels onmid- gerustgesteld. De eerste heid is voor hem meer dan die het bestaan voor dellijk. De enkelen die zijn strofe van het gedicht «Can- het pleziertje waarover men sprekend houdt. dagelijkse leven delen zijn tabile» gaat zo: «En als je wel schuine grapjes maakt; jter zou weten dat de hem zo lief, dat hij met hen ooit te sterven komt, dan sexualiteit je kan dit ook die het geluk gaat perfekt tevreden is. Dus, zal ik niet vluchten gaan. in voorlichtingsboeken le- iemand die het officiële lite raire gedoe naar een pret park verbannen heeft». Het zou wel eens kunnen dat de officiële literatuur als zoiets dan bestaat de bundel van Roels op haar beurt naar een pretpark verbant. Bert Roels heeft een bundel geschreven en gepubliceerd die niet echt kan overtui gen. Bundel noch waar schijnlijk auteur zullen ooit geschiedenis maken, maar dat zal wel niet de bedoeling zijn. De thematiek in «Het Verbond» is eigenlijk nau welijks een thematiek, eer der een heildronk op het leven; de zeggingen boeien slechts zelden, ontberen raffinement, de toon is te eufoor, doorgaans te zeem- zoeterig om het vitalisme in zijn totaliteit geloofwaar dig te maken. Je kan de bundel vergelij ken met een slechts voor de helft korrekt belichte en on scherpe foto. Vooral de eer ste cyklus is pretentieloos plezierig, je voelt er een flard mens in; in de cyklus koestert Bert Roels het Wa se en Ierse landschap, switcht dan uiteindelijk nog naar «de monotone warmte van een einde- jaarsklas» en eindigt ermee zijn zoektocht (waarnaar? hij is gelukkig) te vergelij ken met die van een drup pel die van de rotswand leekt. Een povere, onder maatse epiloog. Het is allemaal een beetje te ongekompliceerd, te weinig komplex onverdeelde roze- geur en maneschijn. De bundel van een LSP-er zou het kunnen zijn: leven is fantastisch! Leo DE BOCK Bert Roels uit Lokeren pu bliceerde «Het Verbond» carine «Het Verbondvan Bert Roels werd uitgegeven bij Dan the in Sint-Niklaas, 250 frank, 67 bladzijden. er de zijn volk lezen drik Conscience was een opstandig, weinig ken die over Conscience lZ aam en vooral oneerbiedig man.» Dat kan werden geschreven: zo een »'ie kortweg lezen in een rapport dat over de man pJ^aer J ja volk leerde lezen werd geschreven toen luj mjni8ter is' n ge Bgerdienst vervulde. Dat was in de jaren 1835, Hgt werd uitgegeven in atiev Hendrik Conscience in Dendermonde was 18g4 en heeft als titel «Hen- Aj rerneerd en er van sergeant-majoor werd ge- dric Conscience, membre de 11 of ideerd tot piot-lesgever bij de jagers te voet. l'academie royale de Bel- )Udt gique». rek Rn te Antwerpen op 3 gaf les aan de Dendermond- In de jeugdafdeling van de land iber 1812 zwierf se regimentsschool aan on- biblioteek werd een strip- it cience zowat door het derofficieren en korporaals verhaal «Kerels van Vlaan- b bei land Hij was soldaat en werd meer dan eens be- deren» gepresenteerd, was ondt iderwees er op ver- schreven als een «onbruik- er het boek ,<De kleine Hen- tevi ende plaatsen. Onder baar element». Bovendien drik» waarin Cyriel Ver- bezoe ook te Dendermonde. kreeg hij het aan de stok ieyen verhaalt hoe de jeugd et vi i stedelijke biblioteek met de Dendermondse bur- van de bekende auteur is Dendermonde had bi- gerij. Dat gebeurde tijdens lenki karis Gerard Beirens de opvoering van een kun de figuur van de au- zangspel «Satan convert!» lelijk van «De Leeuw van dat op vastenavond werd enkei ideren» een tentoon- opgevoerd. In die opvoe den ng opgebouwd Vooral ring had Conscience een Uitbreiding chijnjrond Hendrik Con- hand. Er werd onder meer Gerard Beirens wist ons als lesgever aan de de draak gestoken met het nQg vertellen dat de r aalten te Dendermonde. beroep van advokaat. Wat Dendermondse biblioteek publn Briode van begin 1835 vooral kwaad bloed zette bij bestendig aan uitbreiding ke di^pnl 1936. Dat leren we Prudens Van Duyse, die de- 1S vorig jaar mocht men 4.500 lezers inschrij ven en telde men 120 000 d een verlopen. Men kan er ook «Geschiedenis mijner jeugd» terug vinden en nog vele andere werken. uitlevingen. Dit jaar wordt erop gerekend dat de kaap van de 5 000 ingeschreven lezers wordt bereikt en zelfs overschreden en dat het aantal uitleningen de 150.000 zal benaderen Verder wordt meer naar het einde van het jaar toe de speciale jeugdafdeling offi cieel in gebruik genomen Rond die periode wordt ook een tentoonstelling opgezet van Dendermonde. Heel wat dokumenten uit eigen bezit zullen dan getoond worden. In oktober ver schijnt er ook een nieuwe gids voor de lezers en wordt er een nieuwe kollektie aan geslaiet militaire zakboekje ze belediging niet nam. naaJ de auteur en uit een Na zijn legerdienst werd lissen i!andere dokumenten. Conscience schrijver bij de' x>k heeft bibliotekaris Bei- direkte belastingen en de ïerde: met engelengeduld toenmalige direkteur Fer- imeld in de Koninklij- dinand Verstraeten bracht iblioteek te Brussel, in over zijn schrijver een pri- irehief van het Vlaams ma verslag uit, wat natuur- iurleven te Antwer- lijk een heleboel nieuwe in de Stadsbiblioteek te perspektieven opende, terpen en ook uit wer- in eigen bezit Deze Van Frans naai-Nederlands ijke tentoonstelling Bibliotekaris Beirens ver- ook bezocht door telde ons ook dat Conscien- ien uit Dendermonde, ce tot op dat ogenblik steeds op die wjze ook ver- in het Frans had geschre- die meer bepaald zal hande- *d werden gemaakt ven, maar mede onder in- len over de geschiedenis werking en het pa- vloed van Prudens Van - 1 miurn van de stadsbi- Duyse en Karei De Laet, Ic aaw ^k zou hij beginnen in het Ne- me,ll derlands te schrijven. ■wardje verboden Meesterwerkjes trouwens. tooC alleen oude dokumen- Het gebeurde zelfs dat hij meestal zeer kunstig zijn naam vertaalde. Zo zijn 'aan sardigd, stonden er er enkele werken versche- btilitc: ook de recente uit- nen onder de naam Hen- sa van werken van en drik Geweten. Conscience 0 Hendrik Conscience werd later arrondisse- [ener een ereplaats Zo mentskommissaris te Kort- "e'-: r meer het epos «De rijk en aan zijn verblijf te rceni w van Vlaanderen» dat Kortrijk werden heel wat drago lenteel wordt verfilmd, dokumenten tentoonge- makti rook het boek van Wil- steld. Zo bij gelegenheid Son' ij dat, zeer onlangs ver- van een toespraak die hij er ;ischcen onder de titel «Hij heeft gehouden jan hei te zijn volk lezen». Dat Conscience stierf op 10 sep tulum door de biblioteek tember 1883, honderd jaar :ockcB (rens worden aange- geleden dus. Naar aanlei- cPcn/ k ding van zijn overlijden Jronif 835 arriveerde Hendrik schreef de dichter E. Hiel hier nence in Dendermon- het dichtwerk «Conscience joude: korte epiSOde in is heen». Peter Benoit zette d met iermonde heeft zijn le- er muziek op. :offen. m njet geringe mate Het is precies naar aanlei- 'loed In een dokument ding van de 100* verjaar- c w<** in de tentoonstelling is dag van de dood van Hen- niet K Domen, staat te lezen drik Conscience werd in de an de® Hendrik Conscience het Dendermondse biblioteek iuidcli) zo nauw nam met de deze tentoonstelling opge- vunsu» taire tucht. Hij was een zet. Naast de dokumenten, ®dig, ongehoorzaam kopies van bestaande doku- e" einig buigzaam type en menten in musea en andere ir dc ndien droeg hij een biblioteken, werd ook het gen - «-france baardje en dat werk van en over Conscien- superieuren de ce aan de lezers getoond aa P uit. Dergelijke punt- Zoals de romans uit eigen Ji68 vielen toen niet in kollektie en we noemen «De lijk tnaak van de legerover- Boerenkrijg», «Het Goud- Conscience kreeg er land», «De Kerels van wat opmerkingen Vlaanderen», «De Leeuw I4i LH'j werd zelfs &ede" van Vlaanderen», verschil- ffeerd van sergeant-ma- lende verzamelbanden enz 7 91P Piot-lesgever Hij Daarnaast staan ook wer- Onlangs werd in de Vienna Music Club in Sint- Niklaas de met een dertigtal etsen van Karei Mechiels verluchte dichtbundel «De Smalle Richel» van Daniël Anthuenis, kuituur sche pen in de Wase hoofdstad, voorgesteld. Bert Roels, schoonbroer van Anthuenis en «dich- ter-leraar» leidde de publikatie in, Hugo Go vaert zei enkele gedichten en wij zaten er onderwijl lijdzaam bij, «van harte» naar dit societyvertoon genodigd zijnde. Dat er zoveel belangstelling is voor de voor stelling van de bundel pleit in het voordeel van de poëzie, vond Bert Roels. Daar kan je tegen overstellen dat de (inderdaad niet geringe) belangstelling vooral te maken heeft met het feit dat Anthuenis uitgever en politikus is en Karei Mechiels direkteur van de kunstakade- mie, en minder met het medium poëzie op zich. «De Smalle Richel», volgens Bert Roels het verza meld poëtisch werk van Anthuenis, is een samen- voegsel van 45 gedichten. Twintig jaar dichten gebundeld tot een korte cyklus die o.i zelden een hoog niveau haalt. Hoewel: een déél bouwt een steekhoudende thematiek. De dichter wil openingen van menselijk gemis dichten, dicht maken, helen met woorden. De winter symbolizeert de trage on dergang en tegelijk de hoop op een nieuwe lente. «Waar halen wij. mijn lief. de warmte nu/het winter wordt». De dichter tracht te overwinteren in woor den, maar het evenwicht is wankel. Leven en overwinteren is een kwestie van akrobatie, van passende kompromissen sluiten tussen gevoel en rede, verlangen en verstand. In een sporadisch gedicht lijkt de dichter een vitalistische rust te hebben bereikt. Het is de lyrische mens die zich koestert in de ongerepte zuiverheid van de natuur en er daarbij in slaagt, wars van z'n eigen onrein heid, een totale harmonie te ervaren. Toch hebben gevoelens van onrust soms de bovenhand. En dan biedt alleen de vlucht in de mythe nog enig soelaas. In «Welke vrouw ontvangt nog het zaad van een godheid» blijkt de geringschatting om het hui dige, modale en onverdeeld sterfelijke mensenbe staan; in «Venus en psyche» blijft de liefde schroom vallig, onwellustig, edel. «De Eenhoorn» is de tome loze, niet te verslagen heerser, de liefelijke minnaar. Toen was redding nog denkbaar voor dc mens.. Maar de geest behoudt de herinnering aan de werke lijkheid van de onsterfelijke vaderen en verheft zich verder. De dichter ziet de opgang van het denken als «de laatst leefbare cel». Versifikatie Verstechnisch heeft Daan Anthuenis zich de groot ste vrijheid toegemeten. De strofenbouw varieert sterk, het metrum vooral mist soepelheid en stuit in een aantal gedichten op storende vormelijke onge lijkmatigheden. Bert Roels stelt een perfekte toepas jeugdboeken verwacht Verder gaat de aandacht naar de Dendermondse ge schriften en monografieën en zal men kunnen beschik ken over een volledige kata- logus. De biblioteek is in te delen in verschillende vakken, er is de afdeling voor de vol wassenen. waar men ro mans van binnen- en bui tenlandse auteurs kan te rugvinden, er is zelfs een afdeling boeken in vreemde talen en een afdeling kran ten. Dagelijks zijn er acht kranten gratis ter beschik king om te lezen die na een maand worden gebruikt om de dokumentatfè van de bi blioteek aan te leggen. De artikels over Dendermonde en omgeving en de letter kundige bijdragen worden er uitgehaald en geklas seerd. Ook dat archief staat ter beschikking van de le zer In de biblioteek zijn er ook grootletterwerken te rug te vinden. In de jeugd afdeling zijn er de fiktie en wetenschappelijke werken die de aandacht vragen. In de leeszaal vindt men het onmisbare lektuurreperto- rium, de steekkaarten, na slagwerken (2.500 in to taal), tijdschriften (180), een typische Dendermond se biblioteek met allemaal werken over Dendermonde en omgeving. Er is ook een fotokopieermachine ter be schikking van de lezers. Vermelden we nog dat lid worden van de biblioteek gratis is tot de leeftijd van 14 jaar en dat de anderen- 20 fr. inschrijvingsgeld Hongaarse invasie in Sint- heel wat sukses oogstte, maand Want van 4 tot 11 betalen. - 1 ,J nu het openingsgedicht: «De dichter dicht openin gen/Blind van geboorte hoort bij lichter,/staat hij dichter bij de woorden./Stenen wenen, moeders zin gen :/de dichter loopt in kringeib'om de onomkeer baarheid der dingen-». Tot hier is dit gedicht een karkas waaraan enkele flauwe, in verzen gejaagde bedenkingen zijn opgehangen. Vooral het «Stenen wenen, moeders zingen» is zwak «Hij zwijgt als een boom/in zijn binnenste ringen» is een knappe verge lijking, maar die blijft ongeïntegreerd. Elders wordt echter op geslaagde wijze genuanceerd: «zoals de schelp de geluiden van land en zee/verzamelt in haar binnenste ring». Maar geruïneerd wordt een gedicht dan weer met «Als een gat in de haag/groeit zijn gedicht dicht». Hinderlijk is, doordat het zo vaak voorkomt, het poneren na een dubbele punt Bepaalde verzen zou den van kadanspoeet Karei Heirbaut kunnen zijn: «Het onkruid kruipt onder de grond,/het gras wordt grijs, het wild weerloosJwinter». Goed vinden we dan weer dit: «Hij sterft als een gekwetste haas,/ haastig tegen de aarde gedrukt./Het is verwissel baar in woorden». Het klinkt gezocht, maar het laatste vers geeft de lezer vrijheid, je kan haas en haastig ook effektief verwisselen. Het is een spel van semantiek, meer niet. Je kan ook strofen uit ver schillende gedichten met elkaar verwisselen zonder dat het zou opvallen. Een gedicht herschikken lukt nog vaker, en dat is misschien een kredietvaststel ling, maar even misschien een debet-konstatering. Vooral de laatste bladzijden worden geteisterd door (een achttal) ondermaatse en thematisch geheel overbodige brouwsels. Is dit het resultaat van een latere poging tot poëzie om de zelfbevestiging te hernieuwen, de affirmatie van een eens geïnspireerd dichter? Of de onvolwaardige opwelling die hij niet vermocht te onderdrukken? Anthuenis verdedigt zich wellicht in de allerlaatste strofe: «Een vel omvat een volledig mens/tot de alomaanwezige ontbinding/God en grenzen open breekt. en mij/cel na cel aan u, o oergrond, baart» LDB-WV «De Smalle Richel» van Daniël Anthuenis werd uitgegeven bij Dan the in Sint-Niklaas, kost 345 frank (luxe-uitgave 3000 frank, en daarin is een authentieke ets van Karei Mechiels begrepen), sing van het zuivere Germaanse vierheffingsvers vast, en daarbij zou volgens hem de charme van Anthuenis' poezie berusten. Hij noemt «De Smalle Richel» een schoolvoorbeeld van versifikatie. De bundel slaat je inderdaad om de oren met binnen- en kettingrijmen, alliteraties, assonanties, enz., wat niet altijd een verkwikkende kuur is. Verwonderlijk overigens dat men een zo strakke typografie (alle letters zijn drukletters) heeft gehandhaafd. Ongelijke kwaliteit, het werd al gezegd Niet de gedichten onderling verschillen sterk in poëtische kracht, maar de verzen binnen de gedichten. Neem We vernemen dat het aanvankelijk bij uitgeverij Danthe in Sint-Niklaas te verschijnen boek «Het Land van Waas: tien eeuwen bouwkunst» van An thony Demey publikatie was voorzien in de loop van 1982 nu bij de Oudheidkundige Kring van het Land van Waas zou worden uitgegeven. Demey's boek is een gevulgarizeerde uitgave van een tweede lig, bijna encyklopedisch werk, dat enkele jaren geleden dank zij de steun van het kuituurministerie gerealizeerd werd De uitgave door de KOKLW kan je als een wat volkser, maar daarom niet per se minder aantrekkelijke uitgave beschouwen We kij ken benieuwd uit naar de wijze waarop het Wase erfgoed door kenner Anthony Demey in reliëf wordt gezet. (wv) Bij de uitgeverij Ten Bos in Nieuwkerken-Waas verschijnt in het najaar het boek «Zo leefde Ham- me». Auteur is Edmond De Rauw Het wordt een kijkboek vooral, met veel unieke foto's, prentkaar ten en dokumenten van het Hamme van weleer Oude ambachten, de werkstaking van 1900, over stromingen in 1906 en 1928, de velodroom van Hamme-Zogge, oude weekbladen, Vigor, enz. Dat allemaal vind je in dit werk dat na 15 augustus 850 frank kost, maar voor wie intekent vóór die datum .tegen 750 frank verkrijgbaar is. Intekenen kan via storting van het verschuldigde bedrag op rekening- dichter bij huis: 4 sep- Gillis-Waas woensdag- wordt een toegangsgeld augustus zijn de Drieskes tember optreden in de avond 6 juli. Dan overnacht van 80 frank gevraagd (in. in het Franse Fréjus, op 14 zwakzinnigeninrichting De de groep Körós daar bij le- voorverkoop 60 fr kinde- oogst treden ze op in de Sterre in het Nederlandse den en sympatisanten van ren betalen 40 frank. Maan- abdij van Tongerlo t.g.v. Clinge, 10, september luis- Drieske Nijpers, en donder- dag 19 juli gaan de Hon- het tweejaarlijkse oogst- tert men de kermis in Kallo dag reizen de Hongaren al- gaarse volksdansers op- feest van Die Spelewei en op en op 25 september is weer af, richting Engeland nieuw naar hun thuisland van 26 tot 29 augustus ver- Drieske Nijpers in het Duit- Maar óp zondag 17 juli Nog nieuws van Drieske toeven de Waaslanders in se Gütersloh. doen de Hongaren hun be- Nijpers. Augustus is reis- Italië. In september vertoeft (wv) zoekje nog eens over, rond wSmenLinlÏÏgX «Hooten-Anny»-avond in Stekene Twee nachtjes blijven ze dan, twee dagen ook Maan- Wie weet wat «jam-ses- Om als muzikant indivi- nu wat trachten op te vul- dag 18 juli wordt trouwens sion» is weet ongetwijfeld dueel aan bod te komen zijn len. De verantwoordelijken in de polyvalente zaal van iets van muziek af. Wie er bitter weinig échte moge- van De Cramme zijn zélf op de gemeentelijke lagere weet wat «Hooten-Anny» is, lijkheden, want in de huidi- zoek gegaan naar allerlei school aan de Pompwijk is zonder meer thuis in de ge muziekwereld is de ten uit verschillende bands vanaf 20.15 u een Hon- wereld van de muziek. We trend momenteel dat in fei- samen, terwijl bij «Hooten- gaarse volksdansavond op verklappen graag dat «Hoo- te alleen groepen nog aan Anny» artiesten-muzikan- het getouw gezet. ten-Anny» zowat de tegen- bod kunnen komen. ten uit de streek individueel Voor die manifestatie met hanger is van de «jam-ses- Het bruine kafee De eigen muziek spelen. Soms de groep Körós, die vorig sion». Bij deze laatste mu- Cramme in Stekene wil dit met twee of drie samen, jaar Op Drieskes Kerremes ziekvorm spelen muzikan- «gat in de muziekmarkt» maar nooit in een band! muzikanten. Ze vonden die en vrijdag 1 juli is er een try-out. Wanneer dit pro beersel lukt dan komt er in de toekomst vaker zo'n «Hooten-Anny»-avond. De inrichters denken al aan el ke eerste vrijdag van de nummer 407-5016491-28 van uitgeverij Ten Bos. Drielindenstraat 2 in 2770 Nieuwkerken. De gega digden kunnen hun intekening ook bezorgen bij auteur Edmond De Rauw, Kaaldries 32 in 9160 Hamme. Luxe-exemplaren van «Zo leefde Hamme» zullen 1.200 frank kosten. In de marge van het (aangekondigde) verschijnen van dit boek graag toch ook stellen dat de Hamme- naar en persmedewerker Hugo De Looze aan een boek over voetbalvereniging Vigor Wuitens werkt, het zou in het najaar op de markt komen (wv) Van 29 augustus tot en met 1 september wordt in de Juliana- en Margriethal van de Jaar beurs te Utrecht voor de 25' maal de Indro-Parfumeric- beurs gehouden. Ruim 250 on- maand, dernemingen zullen aan deze beurs deelnemen. De beurs bestemd voor vaklui is open van 10 uur tot 22 uur (op donderdag 1 september wordt om 18 uur gesloten). Geïnteresseerde muzi kanten e.d. kunnen voor verdere informatie steeds terecht in De Cramme, Kwakkel 1 te Stekene.

De Voorpost | 1983 | | pagina 21