I Uit het Wase wielervaatje René Sinoy met de steun van de wijk Broekkant Koersdirekteur reageert op beslissing Burgemeester Uyttersprot Chris VereertbruggeL (Buggenhout) «Koersen en studereiit; 28 - 1.7.1983 - De Voorpost WIELRENNEN Laagkonjunktuur bij onze berusten na een incidentrij- klassement negen punten Wase profs ke SpUrt jn Zele, waar Ron- achterstand heeft op die Het is al eerder met leed in ny Westerlinck de bloemen Van Assche. Of Didier die het hart vastgesteld in deze in zijn bezit duwde. kloof nog dicht krijgt, valt kolommen maar de wieier- De tweede verdienstelijke te bezien, hoewel het voor sport krijgt vooral in onze amateur is de onvermoei- de Waaslander en zijn kop- gewesten zware dreunen en bare Franky Wielandt die mannen van Wielerklub dan vooral de profwielren- de jongste weken steevast Kruibeke geen nadeel is nerij. Over heel het Waas- een plaatsje opeist in deze om als uitdager van start te land bekeken zijn er hoog- rubriek maar nog steeds op gaan in Melle aanstaande uit slechts 7 mannen, die al een deugddoende overwin- maandag, fietsend hun brood trach- ning aast. De Bevernaar Terug naar de cijfertaal. ten te verdienen. Hoe het kon overigens ook een Woensdagavond (vorige hen dit seizoen vergaat, is tweede plaats voorleggen week) werd Yvan Vereec- ronduit bedroevend. deze week, en wel zondag ken vierde in een criterium Neem nu bijvoorbeeld Jan in Wetteren, waar eerder te Heusden-Zolder. Zater- Bogaert die toch in een genoemde Westerlinck dag werd Geert Bulteel sterke ploeg zit en nu niet hem duidelijk te snel af derde in Muizen, op zon- alle verantwoordelijkheid was. Dinsdag te Zele ein- dag eindigde Gunther Van meer draagt, met mensen digde Franky als derde ach- Steelandt als 4de in Breen- als Hoste, Jacobs en Ser- ter de welbekende belha- donk, tikte Rudy Saelens geant naast hem. De Tem- mels. als tiende aan te Lovende- senaar moet het dit seizoen Zetten we voor de rest de gem en pakten Guy Van evenwel stellen met twee goeie prestaties chronolo- Hese (3de) en Gino De triomfen die hem vroeg dit gisch op een rijtje: zaterdag Pauw (6de) prijzen in Zon- jaar in de schoot vielen, werd Franky Wielandt ze- negem. Wat hij daarna presteerde vende te Hove, en werd Nee, we vergeten hem niet: was niet langer het vermei- Beno Present vierde te Rij- nog een derde prijsvarken den waard. Toch bleven we kevorsel. Luk De Bode (oneerbiedig gezegd) moet olijke Jan tippen als een te kwam als viijftiende over vermeld worden. Het gaat volgen outsider voor het de meet in Kalmthout en in over Rudy Saelens die za- nationale kampioenschap Machelen waren Luc Be- terdag te Wetteren-Over- Qver de eenzijdige beslissing van burgemeester Uyttersprot, om de 12 uren van Aalst Wielrennen. Bii de nieuwe lingen te Erembodegem ze gevierde Patrick Van Moor. Pijnlijke naweeën voor de «12 uren van Aalst» dat jongstleden zondag niers (7de) en Jean-Marie schelde zijn derde fles van werd betwist rond en over Van Gijsel (12de) niet be- het seizoen mocht ontkur- de Kluisberg. En wat denk paald onverdienstelijk. ken. Rudy staat dan wel je, Jantje Bogaert liep wer- Door naar zondag met een niet bekend om zijn snel- kelijk in de kijker ofwel zesde plaats voor Dirk On- heid maar zaterdag hield (beter nog vanuit sponso- genae in Niel en een elfde hij dan toch maar mannen roogpunt bezien) voor de voor Patrick Joos in Hel- als Van der Vreken en lens. In de laatste kilome- kijn. In Buggenhout kwam Tummeleer achter zich. ters moest hij evenwel Danny Janssens op vier Een prestatie die de Steke- plooien, maar vergeet niet goed voor de pinnen, en naar zeker moet aanzetten dat hij zijn kansen kolle- legden Peter Van Huffel en tot meer durf en zeges. Manil giaal offerde voor zijn jon- Rudy Heyns respektieve- ge ploegmaat Mark Ser- lijk beslag op een zesde en geant. We herhalen het een zeventiende plaats. In misschien ten overvloede, Wetteren eindigde Walter maar Jan Bogaert mag in De Veerman derde en Ste de komende kermisprijzen faan Wauman negende. En zeker voorin verwacht in Ninove-Meerbeke mocht De enige zegepraal bij de worden! Stephaan Van Leeuwe al- debutanten werd zondag Een andere aanduiding weer van tegenslag gewa- voor mekaar gebracht door e _r voor de armtierigheid waar gen want hij sneuvelde op José Rooms, die in eigen zéér eenzijdige manier de be- werkende firma's en dat zijn Aalst. Aalst werd van jaar tot Nieuwelingen: José Rooms verdrijft de examenkoorts op zijn manier definitief af te schaffen raakt niemand voorlopig uitgepraat. Zowel de leden als het bestuur van Racing Team De Streekkrant, vinden de motivatie van de heer Uyttersprot: geen sportieve manifestatie maar een monsterrace; zonder kontroleposten; zonder enige verwittiging van de bewoners werden verkenningsritten gereden; wegen onveilig, levensgevaarlijk in het bijzonder voor kinderen; rallyrijders, schandalige snelheidsmaniakken; zondagrust in de binnenstad verstoord; landbouwers in Hofstade mochten niet op straat, noch om te melken noch om het hooi te keren; veel schade aan landbouwwegen, tal van afsluitingen platgereden, jonge bomen en struiken werden vernield; kortom dit vertoon heeft geen enkel nut. Krasse taal. In een brief hebben zij gereageerd en hun grieven weergegeven. Hieronder vindt U een integrale overname van dit schrijven. Voorlopig wordt de bal heen en weer gekaatst, of deze reaktie werkelijk baat, valt echter af te wachten. Geachte Heer Burgemeester. kunnen verhelpen. Als organi- denstand en de horeca zouden zator had ik voor mezelf be- er immers niet zo gelukkig mee Via de kranten heb ik moeten paald dat in de toekomst niet zijn. vernemen dat U mijn organi- meer toe te laten In ons landje worden er per zatic «Twaalf uren van Aalst» Lawaai in de binnenstad! En- .jaar zo een 100 rally's ingericht volledig afbreekt en op een kei en alleen voor de mede- in de zin van de 12 uren van Vraag op de wijk Broekkant in Baasrode wie René Sinoy is, en dadelijk krijg je het antwoord. René Sinoy is een vriendelijke jongeman. Tot die vaststelling kom je onmiddellijk wanneer je met hem een gesprek voert. De amateur uit Baasrode ver bergt het niet dat hij in de loop van dit seizoen een overwinning beoogt. «Tot nu toe is het mij nog niet zo best vergaan» zegt de Baasrodenaar. «In het begin van het seizoen heb ik echt gesukkeld. Een paar keer werd ik getroffen door ziekte. Dat kwam op een ongelegen moment. Half maart stapte ik over van junior naar amateur. Het was toen dat ik met deze onaangenaamheid werd gekonfronteerd. Bij de juniors kwam ik. nochtans behoorlijk aan mijn trekken. Zes keer legde ik beslag op een overwinning. In de ka- tegorie nieuwelingen heb ik niet lang vertoefd. Ik ben immers maar laat met de wielrennerij begonnen. Eén keer werd de palm toen mijn eigendom. De laatste weken voel ik mijn konditie het Wase beroepsrenners- de derde plaats, omdat hij omgeving onweerstaanbare heir mee gekonfronteerd zowel Van der Straeten als spurtersles gaf aan onder wordt is de aanwezigheid in Serlippens moest laten andere Patrick Suy (2de), de Ronde van Frankrijk voorafgaan. Emmanuel Cornu (7de) en wélke net vandaag van start Tenslotte dinsdag vinden Dirk Van Hecke (8ste). Jo- gaat in Fontenay-sous- we in de liefhebberswed- sé drukt hiermee het voor Bois. Daar waar in de vori- strijd verreden te Zele Pe- hem uitgestippelde spoor ge jaren drie tot vier ter Van Huffel weer op van broer Guy en is even streekgenoten in de meest acht, Beno Present op ne- eens aan zijn zesde bloe- belangrijke internationale gen en Ronny De Dobbe- menlisje toe. meerdagenkoers vertrok- laer op vijftien. Met de Voor de rest weinig nieuws ken, moet nu «eenzame» tiende plaats van Danny onder de zon. tenzij de Mare Dierickx de Wase eer Janssens in Schriek van achtste prijs van Dirk De zien hoog te houden. Over dinsdag en de veertiende Cauwer in Lessives en de het hoe en waarom van prijs van Lucien Van Goe- derde van Mark Laureys in deze ongunstige kentering them woensdag in Hansbe- Oostende laten we in de komende ke behaald, zetten we er weken Franky De Gendt, voor deze week een punt Francois Van Vlierberghe achter. Manil en Ronan Onghena aan het woord. Hoewel het voor laatstgenoemde eigenlijk een samenloop van om standigheden betreft. Ro nan zou immers als zesde niet Fransman van zijn Wielrennen. Rudy De Vijl- gen. Benny Vermeulen snapping mee was. Wan- krijgt de winnende kadans neer tegenstander Wim nog niet in de benen maar Goossens wegsprong in de werd toch tiende in Oost- laatste kilometer, liet die ende en Francois Van sakkerse Lokernaar niet Vlierberghe moest het met begaan en pikte hij overtui- een 25ste plaats stellen in gend zijn wagonnetje aan. Kruishoutem. In de laatste rechte lijn Manil stond er op niet-spurter Mark Macharis echt geen De liefhebbers moeten het maat en meteen was een zonder overwinning doen nieuwe Wase zege in de deze week Ster van 1933 binnen. Ver- Dat is dan wel al ettelijke der nestelden ook Guy weken geleden maar geda- Rooms (zesde) en Yvan ne zaken nemen nu een- Vereecken (zevende) zich maal geen keer. Toch mo- bij de eerste tien. Minder gen we in het bijzonder aangenaam verliep deze twee amateurs in het zon- wedstrijd voor lijstaanvoer- netje zetten. Eerst en voor- der Didier De Witte. De al Stephaan Van Leeuwe Sintniklazenaar had duide- die tot tweemaal toe op de lijk een minder goeie dag dichtste ereplaats uitkwam, en legde slechts beslag op Zaterdag ging de Loker- de twintigste plaats. Da naar ten onder in de spurt impliceerde meteen dat De tegen Gino Ligneel in El- Witte zijn gele trui moest verdinge en dinsdag moest afstaan aan Mark Van As- hij opnieuw in de nederlaag sche en in het individuele Voor de wielerfamilie Rooms uit Temse werd het vorig weekeinde een dubbel sukses. De jongste, José, legde als nieuweling beslag op de zege. Ietwat oudere Guy reed als junior ook eer ste over de streep. En dat allemaal in eigen dorp. De vreugde van de aanhan- Ik, gers kon niet op. In het supporterslokaal heerste de g| kermissfeer. -g* Hoe de wedstrijd is verlo- f pen vernemen we van de overwinnaar zelf; «Erg las tig is het niet geworden. Bovendien waren er hoog- uit een goeie twintig deel- nemers aan de start ver schenen. Toch kwam er vrij vroeg een afscheiding. Drie renners gingen voorop rij- je» den. De reaktie van de ach- tervolgers bleef niet uit. Sa- men met nog acht anderen kwom er een samensmel- Tmst' Kooms h" oorbeeld ting met de koplopers. Met beter worden. Onlang: haalde ik een derde in het Brusselse. Dat kende een voortreffelijkI| sultaat en de beste tie tot nu toe bij de teurs. Niettegenstc het mij nog niet naar zin is vergaan, ben ik optimistisch gestemd wat de onmiddellijke fcti komst betreft. Ik train I j en leg iedere dag zc ek honderd kilometers ele Trainen doe ik geregel; Po gezelschap van Ludo i ier Der Wreken. De man el- onlangs als Oostvla jjn kampioen bij de juniors ive het voorplan trad. Ik 10 berg het voor niemanc e» ik in de loop van dit seis dd' een zege betracht. D loei voor ga ik momenteel ied het uiterste. Bovendien jvrt ik wel eens een flinke p line tatie verschuldigd aansell supporters. Zij steunen sn. daadwerkelijk. De klu: ars gevestigd in het lokaol n 1 sershof langsheen de i en dermondse steenweg. I Is p vormt vanzelfsprekend ggi wielrennen geregeld he; len derwerp van gesprekke sl ijkb E! gkc Manil Bij de juniores: Guy Rooms, Rudy Saelens en Mare Macharis kleuren de koersweek bij Was het in de hogere kate- ploeg gelden en dat mag gorieën flauw wat zeges be- nog steeds niet volgens de trof, bij de juniores komen onverbiddelijke regels van we doorgaans nooit met le de heer Lévitan. Naast Ste- ge handen voor de dag. phan Rooks (Ndl.), Jean- Vooral Guy Rooms mag Marie Grézet (Zwitser), pronken met niet minder Sean Kelly (Ier), Joaquin dan twee overwinningen. Agostinho (43-jarige Por- Vorige week donderdag tugees) en Jaak Boyer haalde de Temsenaar zijn- Amerikaan) kan sportbe- slag thuis in Zomergem en stuurder Burggraaf Jean de zondag bleef hij in zijn va- Gribaldy geen plaats meer derstad aan de winnende inruimen voor de gebrilde hand. In laatstvermelde Sint-Niklazenaar in zijn wedstrijd had hij aan Franse ploeg. nieuwkomer Mare Galle Mare Dierickx is dus de nog een zware kluif, maar enige, die als prototype van de Kieldrechtenaar moest waterdragerknecht zijn bei- zich ten lange leste gewon de kopmannen Kuiper nen geven (hij werd twee- (voor het klassement) en de). Peter Galle werd in Erik Van der Aerden (voor deze wedstrijd nog derde. de ritzeges) moet bijstaan. Wat Mark Macharis voor der behaalde dit jaar al vijf de omlopen en' eventuele poli- Met Mare hadden we even- mekaar bracht in de Ster overwinningen met zijn ge- tiebescheming of -aanwezig. on. Mekker en sterk genoeg eens een korte babbel, wel- der Junioresproef van za- kende 'labeurstijr. (per, »aö hadden wij dit nog nil, *n Pierde 'k °P ke we volgende week uit de terdag in Evergem-Ertvel- het opn.euw vol te houden. De palm d,e doeken doen. de was geen klein bier. Deze keer luk- reeds von ver wenkte, werd Terug naar de orde van de Voortdurend was Mark (lUV K00IT1S 01001111 1111000 dag meL de ereplaatsen waakzaam zodanig dat het welke we voor U uitzoch- niet moest verwonderen van Ronde van Vlaanderen ten in de profkoersuitsla- dat hij in de ultieme ont- slissing treft om in de tockomsl er enorm veel. mijnheer de jaar belangrijker en wc zijn (of geen toelating voor deze rally burgemeester lieten wij de we waren) aan het uitgroeien meer te geven. deelnemers door de binnen- tot een van dé grootste provin- Het doet steeds ergens pijn als stad rijden. Ook dit probleem ciale rally's van België. Getui- men denkt in een vrije demo- hadden wij, als wij de kans ge hiervan, het groot aantal kratic te leven en dan te moe- hadden gekregen, kunnen be- deelnemers, waaronder zelfs ten ondervinden dat zonder spreken en oplossen voor de Nederlanders en Duitsers, kontakt op te nemen met be- toekomst 25.000 man bijeen krijgen voor voegde personen van hoger- Over lawaai gesproken, mijn- een manifestatie is niet van de hand beslissingen worden ge- heer de burgemeester, hebt u P0" en vergl vee' publiciteit, troffen die in één klap het al eens drie uur op de Hop- ccn serieus budget en veel tijd. intensief werk van een vereni- markt gestaan, bv. van 23 uur Tijd die al onze leden belange- ging. gespreid over twaalf ja- tot 02 uur op een zaterdag- loos verspelen aan onze orga- ren. naar de bliksem helpt. Wij nacht. Een zeer leerrijke en nizatic. waar wij, en dat geven kunnen er u niet voor bedan- ekonomisch verantwoorde cr- WU u °P een briefje, terecht ken. mijnheer de burgervader, varing Karnaval-Aalst duurt her op zijn. U hebt gelijk als u zegt dat enkele dagen langer en is ook Tot slot- mijnheer de burge sommige piloten overdreven ZCer interessant om als buiten- meester, nog dit: Uw reaktie snelheden ontwikkelen U staander te bekijken, vooral kunnen wij best begrijpen en hebt gelijk als u zegt dat er dan wat lawaai, hinder en van- vinden we nog logisch ook. Uw tijdens de verkenningen ver- dalisme betreft. Maar Karna- beslissing, daarentegen, is scheidene piloten voor gek re- val verwijst natuurlijk naar een VÖOr ons onaanvaardbaar om- den. U hebt gelijk als u zegt hoog nut voor onze kulturcle wille van de manier waarop ze dat cr schade aangericht is aan ontwikkeling. En Aalst-ker- 's ,ot stand gekomen. On- jongc plantjes, sommige afslui- mis? Werk op de plank geacht of u bij uw beslissing tingen en dies meer. Geen enkel ekonomisch nut. blijft of niet. de Twaalf uren Maar u hebt geen gelijk als u zegt u. Misschien eens interes- van Aalst zullen blijven door- zegt dat de bewoners op de sant om voor te leggen aan het gaan dat Z'Jn w'j aan al onze gesloten baantrajekten niet lepers schepcnkollcge. In Ie- medewerkers en aanhangers verwittigd waren (onze om- pCr worden de 24 uren van verplicht, zendbrief persoonlijk besteld leper verreden, ook een rally Graag tot een konstrukticf ge- van huis tot huis als bewijs). U Geen haar op hun hoofd dat er sprek bereid, hebt geen gelijk als u stelt dat ZOu aan denken elk jaar circa Met sportieve groeten, landbouwers hun velden niet 160 000 toeschouwers weg te F- Smet. konden bereiken (steeds werd houden uit de stad De. mid- voorzitter de wedstrijd stilgelegd op een- voudige vraag van doortocht) Elke organizatic maakt fouten Zopas verscheen bij de Bclgi- knopte bibliografie van de en de grootste fout die ik als sche Vereniging der Banken voornaamste basiswerken over inrichter dit jaar heb gemaakt de uitgave 1982 van het reper- de bancaire en financiële sck- is de vrije verkenning aan ge- torium bancaire en financiële tor. De brochure kan verkre- matigdc snelheid te hebben publicaties». In deze brochure gen worden door storting van toegelaten. Moest u ons regie- vindt men een opsomming van 50 fr op rekeningnummer 210- ment geraadpleegd hebben artikels en dokumenten die in 0046684-79 van de Belgische dan was u dat zeker opgeval- ons land door banken werden Vereniging der Banken, onder len. De bedoeling hiervan was uitgegeven Bovendien bevat vermelding van de titel het steeds groeiende declnc- het repertorium ook een be- mersveld van 's zondags (127) beter te kunnen opvangen. Dit is uit de hand gelopen door de een twaalfkoppige groep een demarrage. Ik liet mijn ongedisciplinecrdheid van stevenden we naar de fi- gezel voor wat hij was én sommige deelnemers en zelfs nish. Een eerste poging om stevende alleen naar de nn»°P^nf,voorop te geraken streep Ik voelde mij nog Wielrennen. De Baasroodse 'iefhebber René Sinoy en h Chris Vereertbruggen uit tie. Dagelijks bestijg de tr Buggenhout-Opstal is altijd fiets voor een dec long een wielerfan geweest. Vo- training. Tijdens de de t rige zondag was er in zijn woensdagnamiddag gemeente een koers voor er telkens tachtig kilo "9 amateurs. Wie zich in de op het programma. N sto°^ omgeving van de aankomst seizoen betracht ik ee Qgeri bevond, was Chris Vereert- ste overwinning. Ai &r bruggen. Op 17 juli wordt kelijk kwam ik niet» ting de Buggenhoutenaar zes- aan mijn trekken b lijke tien. jaar. Begin dit seizoen sprinten. Daar is n °°n'i is hij met het koersen be- forse verbetering in £e gonnen. men. In die zin zelfs D «Mijn neef Bert Van bekwaam ben om n Gucht heeft me daartoe besten te wedijveren' aangezet,» zegt Chris Ver- Chris Vereertbr tnbro eertbruggen. «Alvorens ik voelt veel voor het 5. Het officieel wielrenner werd, nen. Zijn studies 'oan trok ik geregeld met hem echter niet naar het sP'inc op training. Geen enkele plan verschoven. Me!ösVe' keer kon hij mij uit de dan tachtig procen ^9° wielen rijden. Ik heb het punten sloot hij het dan ook maar zelf willen bije schooljaar af. J de proberen. Het lukte. Vrij- augustus worden w de c|u wel iedere wedstrijd bracht Buggenhoutenaar «aker ik al tot een goed einde, merloze maanden. v°n d Een zevende plaats is tot (1 op heden mijn beste presta- ket be< iBuyle Aol: te het Wel kreeg ik More mijn eigendom. Na Zomer- Galle in mijn gezelschap, gem, Geraardsbergen, Hin- Op een paar kilometers gene, St.-Marie Aalter, voor de streep plaatste ik werd het mijn zesde over- Wielrennen. Chris Vereerbruggen (c) van zijn broer en won ook gemakkelijk (dw) winning. Daarmee evenaar ik mijn broer die eveneens de wedstrijd won in eigen gemeente». Sedert vorig jaar augustus werd Guy Rooms lid van de juniorsreeks. Voordien kwam hij uit met de nieuwe lingen Daar liet hij zich voortreffelijk gelden. Van uit die tijd staan er in zijn palmares drieëntwintig overwinningen opgetekend. Intussen droomt de A2 elektro-mei reeds luidop van Van Vlaanderen. D eroon tc hij te kunnen win" in 1955 zou de triomf van leg 0pg( zoen betekenen. I- ""geleg hij te Zingem aan en maandag neen"' 1 Ult he aan de finale in de Juniors Wordt hetd één het zevende su1 titel' vóór were

De Voorpost | 1983 | | pagina 28