Lokeren: Bett, De Vriese en Van Goethem Beveren: erg rustig Transfers bij S.K. Sint-Niklaas: Geen enkele kernspeler stapt op en het duo Ter Voort-De Ridder rukt aan Aalsterse prae-miniemen kampioen Rudi Van Goethem bij Sporting Lokeren (achtersf Vergou Veel spelers en bestuursleden namen deel aan de algemene vergadering bij SV Onze berichtgeving van jongstleden was in lichte mate alarmerend en daar was achteraf bezien niet zoveel reden omdat slechts weinig klubs interesse lieten blijken voor Sintniklase kernspelers. Lag de prijs nu te hoog, voor onder andere Vandenhende, of werd de kwaliteit van de betrokken spelers elders in twijfel getrokken, we weten het niet, maar feit is dat (praeses De Corte en) trainer Noliet met dezelfde spelersgroep aan de slag kan vanaf 10 juli. Toch moeten we hierbij direkt toevoegen dat Ton Van Eene- nenaam definitief verloren is voor gecl-blauw en dat men in de laatste dagen van de bin nenlandse transfermarkt nog verduiveld in de weer was om een goeie eersteploegdoelman te vinden. Vooral op aandrin gen van Leon Noliet werd ge speurd naar een man die meer dan behoorlijk zijn streng kon trekken. En via via kwam men aldus terecht bij Rob Ter Voort, die einde kontrakt was bij Tongeren en zelf ongedul dig werd over het lange aansle pen van nieuwe kontakten of kontrakten De zaak was na weinig moeilijkheden geklon ken en de 27-jarige Nederlan der tekende een kontrakt voor 1 jaar bij Sportkring Rob is geen onbekende in de Belgi sche kompetitie, nadat hij im mers het doel van Ajax verde digde (tot in de basiself toe, als bankzitter voor Piet De Schrij ver eventjes) week hij vier jaar geleden uit naar Limburg om daar bijna zonder één wed strijd te missen, de netten on geschonden te houden Rob zal waarschijnlijk reeds in de loop van volgende week ver huizen naar Sint-Niklaas sa men met vrouw en kinderen, zodat hij optimaal de omge ving kan gewennen. Dat was niet de enige aan koop, want eveneens op aan stalten van Leon Noliet viel het oog van het Sintniklaas transferkomité op René De Ridder, een man die na zware operatie lang uit de running was. maar nu nog aangesloten was bij Racing Mcchelen. De ze 28-jarige voorspeler voet balde voorheen bij Beerschot waar hij nog trainde onder de zelfde Noliet. Deze aanwer ving loopt voorlopig voor de duur van 1 jaar. Voor de volledigheid melden we U nog twee mensen die in laatste instantie van de hand werden gedaan: Bruno Marin gaat nu definitief naar Vigor Wuitens Hamme en Yvo Wou ters verlaat voor 1 jaar de Watermolendreef en gaat naar Germinal Ekeren Tot zover, volgende week meer omdat we dan de jaar lijkse perskonferentie als aan loop tot het nieuwe seizoen kunnen belichten Mare Naudts De nieuwe aanwinsten van 5V Lokerse werden voorgesteld (md) Erwin Sonck naar Standaard Denderleeuw Erwin Sonck, de 22-jarige voorspeler van Een dracht Aalst die tijdens leeuw via de overgangs- betekent dit de 1 kommissie. grote kans om dej Aan deze begaafde spits door te breken, t het seizoen 1982-'83 zal men bij Standaard be- die hij zeker met li slechts twee keer de gele- slist nog veel genoegen voeten zal grijpenll genheid kreeg om een beleven en voor Erwin volledige wedstrijd te spelen met de invallers, bekwam zijn overgang naar Standaard Dender- Zaterdag werden de prae-mi niemen van Eendracht Aalst op het stadhuis ontvangen. Dat mocht wel want de jonge voetballertjes brachten het tot kampioen. Burgemeester Uyt- tersprot onderstreepte in zijn toespraak dat het waarschijn lijk de eerste keer was dat jonge voetballers tus$gn acht en tien jaar als kampioen'wer den gehuldigd in Aalst. Hij merkte ook op dat de ploeg geen enkele keer de nederlaag kende. Dat is een prestatie waarop jullie trots mogen zijn, zo onderstreepte hij. Hij maande aan tot voorzichtig heid, want de weelde moet gedragen worden door sterke benen. Trainer, ploegafgevaardigde. verantwoordelijke bestuursle den en ouders moeten er zorg voor dragen dat hun jongens met de begaafde voetjes stevig op de begane grond blijven, aldus de burgemeester die ook zei dat het aureool van de onoverwinnelijkheid zeer broos is. De ontnuchtering bij een pijnlijke nederlaag kan zeer groot zijn Maar kampioe nen moeten de nederlaag leren aanvaarden. De weg naar de top is bovendien nog lang en moeilijk. «Maar dat jullie uit het goede hout gesneden zijt, dat hebben jullie bewezen», zo ging burgemeester Uyttersprot Op het veld van eerste pro- schap van o.a. Maurice De verder. Hij riep de jongens op vincialer S.K. Lebbeke Schrijver, Luc Van Bergen, om steeds in een geest van wordt op zaterdag 2 juli om Ronny De Beuckelaer, rrS^„kammPee,n:°eSiedS 16u «V<*tbalwedstrijd Ber, Cluy.cn, Jacky Mu- voor de scheidsrechter en de 8esPeeId tussen de suppor- naron en Eddy Snelders. ters van Raymond Mom- Na afloop van de wedstrijd mens en de familie van wordt er een feestavond Ronny Somers. Uiteraard georganiseerd in de zaal wordt deze match zelf bij- van het Zwambershof. Te- gewoond door de beide gen 18u30 heeft daar ook eerste klassers. Op de tri- de trekking van een tombo- bune krijgen ze het gezel- la plaats. E.D.M. tegenstrevers. Sportlaureaten te Waasmunster. Katleen Oosterlint sportvrouw van het jaar (dw) Aalst. De burgemeester overhandigde een beker aan de Aalst. De preminiemen van Eendracht Aalst werden door het stadsbestuur ontvangen en vereremerkt. Zij werden tro,se kapitein van de Aalsterse preminiemen die kam- immers bekerkampioen van België (per) pioen van België werden (per) Even voor het afsluiten van de transferperiode is Sf Lokeren er nog in geslaagd Rudi Van Goethem v Gent in te lijven. Dit routinerijk sluitstuk van de v< ging hoeft zeker zijn waarde niet meer te bewijzen] zijn gedecideerde soberheid heeft Rudi zich opgev als een der regelmatigste Belgische achterspelers. Van Goethem kan trainer Davidovic nog op vc aanwinsten rekenen James Bett van Glasgow Rt Dirk De Vriese van Anderlecht en Djorge Vujki Vojvodina Novi Sad. Arnor Gudjohnsen slaat zijn op bij Anderlecht, René Verheyen zoekt Brugse i op terwijl Karol Dobias en Roland Ingels naar Heirnis' en Evergem Center verhuizen. RWDM trok Mare Verbruggen aan. Ai 36 - 1.7.1983 - De Voorpost 5. Sportkring Kallo: Trainer blijft Eric Smet, verlengt zijn kontrakt met 1 jaar. Aangekocht: Johnny Koudijzer, een 33-jarige voorspeler, die definitief overkomt van Wommelgem Franky Rotthier, een 31-jarige voor speler, die zijn verblijf met 1 jaar ver lengt (is van Svelta Melsele) Dirk De Parde, een voorspeler voor 1 jaar overgenomen van S.K. Beveren. Dirk Verley (middenvelder), Paul Winne (middenvelder) en Alain Hiel (voorspeler) komen allen voor 1 jaar over van S.K. Beveren. Verkocht: als jeugdspeler vermelden we Hervé Van Overveld, een 12-jarige knaap die door S.K. Beveren werd ingelijfd voor voorlopig drie jaar. Dat is meteen de enige speler die de blauw-witte kleuren verlaat. 6. Jong Vlaanderen Kruibeke: trainer: »Hubert Hermans, voorlopig voor 1 jaar, vervangt Hugo Mari die zelf naar White Stars Meerdonk vertrok. De assistent blijft Marcel Van Hees. Aangekocht: Luc Van Goethem, een achterspeler die voor 1 jaar werd overgenomen van Soorting Sint-Gillis - Robert Van Nimmen, een 27-jarige voorspeler die definitief overkomt van Hemiksem Robby Maes, een 23-jarige midden velder die voor 1 seizoen werd overge nomen van Eendracht Bazel Peter De Heyn werd voor 1 jaar verlengd van V.W. Hamme en is een 23- jarige voorspeler tevens verlengde Frank Milliam zijn verblijf met 1 jdar Franky Verberckmoes, keert naar Kruibeke weer na een verblijf van 1 jaar bij Tubantia Borgerhout (de optie niet werd gelicht) Rony Claessens werd definitief over- gekocht van Waeslandio Burcht Verkocht: Robert De Temmerman, een 15- jarige scholier die in het middenveld opereert, vertrekt voor 1 jaar naar Sportkring Sint-Niklaas. 7. Stekene Sportief: trainer: blijft Freddy Van Goethem (kontraktverlenging van 1 jaar). Aangekocht: Patrick De Boom blijft nog een jaar langer, is een 23-jarige voorspeler die eigenlijk nog van Sparta Waasmunster was. Deckmijn komt voor 1 jaar over van S.K. Sint-Niklaas, is een oud-Uefaspeler die in de voorlinie uitkomt Luk Prevenier is een keeper die voor 1 jaar overgenomen wordt van Herle ving Sinaoi Verkocht: Twee jeugdspelers met name Luc Vael en Geert De Maeyer vertrekken allebei naar S.K. Sint-Niklaas voor 2 jaar. Rudy De Clercq (is een linksbuiten) die voor 1 jaar naar F.C. Moerbeke verhuist scholierenkeeper Luc De Cock gaat als 15-jarige voor 1 jaar naar Lokerse S.V. Vierde Provinciale 1. Gerda Sint-Niklaas: trainers blijven Ward Beirnaert en André De Wael, die beiden hun kontrakt met 1 jaar voort zetten. Aangekocht: Ronny De Keersmaecker, is een 22- jarige middenveldèr die voor 1 jaar wordt overgenomen van S.K. Sint-Ni klaas (was vorige seizoenen bij White Boys en Sint-Pauwels aan de slag) Ronny Brems, is een 21-jarige kee per die voor 1 jaar overkomt van S.K. De Klinge Frank Van Gijsel, een ongeveer 21- jarige middenvelder van S.K. Sint-Ni- klaas, die voor 1 jaar komt Jan Van Acker, verlengt nog een jaartje en is van S.K. Sint-Niklaas Hugo De Baere keert terug van Som- beke, net als Jan D'Hondt en Bert Yze- wijn (was vorige seizoen bij Meerdonk) 'Frank Van der Jeugt werd door KAVD voor een seizoen afgestaan aan eerste klasser SK Beveren Ludo Pissens naar Sparta Buggen- hout (arch) Marc Willems terug naar Opstal (arch) Willy Van Zande van Oudegem naar Sparta Appels (arch) Ook Joris De Bock (van Meerdonk) verlengt zijn verblijf bij Gerda met 1 jaar en Pros Barthier (de transfer!!) komt voor 2 jaar over van Herleving Sint- Pauwels. Pros is inmiddels 28 jaar en moet het afwerkersprobleem van groen wit doen vergeten. Verkocht: Guido Laureys, een 21-jarige doel man, die na 1 jaar verblijf bij Robur definitief werd aangekocht door dezelf de formatie Franky De Prijcker, werd voor 1 jaar verlengd door Robur Moerzeke. 2. FC Kieldrecht: Trainer wordt Fran- gois Pfaff (den broer van Jean-Marie) die voor 1 jaar de Polderploeg komt trainen en daardoor Armand Ivens opvolgt Aangekocht: Geen, hoewel voor de volledigheid wel moet gezegd worden dat Erik De Witte terugkeert van Verrebroek Verkocht: Erwin Van Camp, na jarenlange aanwe zigheid als spits verlengde Erwin zijn kontrakt niet en speelt hij volgend sei zoen weer in Sint-Niklaas bij de White Boys Danny De Maeyer, is een voorstop per die naar Verrebroek verhuist Luc Van de Perre, Joris Goossens en Eddy Van der Heyden gaan eveneens voor 1 jaar (tot zover) Aangekocht: André Eeckhoudt, een 29-jarige mid denvelder die voor 1 jaar overkomt van Binnenlandse transfermarkt afgesloten VOETBAL De binnenlandse transferbedrijvigheid is voorbij en het moet gezegd dat de klubs het dit jaar opvallend rustig deden. De krisis doet zich blijkbaar ook in de voetbalsport steeds meer gevoelen en 'verschillende klubs voelen de noodzaak om drastisch te gaan bezuinigen. Alleen Ander lecht, met Vandereycken en waarschijnlijk ook Arnesen, en Standard, met Hrubesch en misschien ook Vander Eist, lijken kapitaalkrachtig genoeg om op de buitenlandse markt hoge sommen te betalen. Beide klubs verliezen met Coeck en Lozano en met Gerets trouwens hun smaakma kers aan het buitenland. Lokeren en Beveren „aar u^en tekenen. Daar- Dinsdag, een paar uur voor het mee kwam een eind aan de einde van de transferbedrijvig- transferbeweging waar Loke- heid, ging manager Alois De- ren toch ook erg aktief bleek, ryeker de overgang van Rudy De Waaslanders, ook aan be- Van Goethem van AA Gent zuinigen toe, lieten Rene Ver heyen (Club Brugge) en Arnor Gudjohnsen (Anderlecht) ver trekken Verbruggen naar RWDM en Dobias. Ingels en reservedoelman Luc Van Raemdonck naar lagere afde lingen. Daarnaast zorgde Lo keren voor enkele merkwaar dige overgangen: James Bett is terug. Dirk De Vriese komt van Anderlecht. er is de Joe- goeslaaf Vujkov en dus Van Goethem die weer, de verdedi ger was eerst bij Beveren aan het werk, naar het Waasland komt. Opvallend was dat Beveren, volgend jaar toch in de Euro pese voetbaldans, zich erg rus tig hield. Men liet Weihrauch en Schoofs naar respektieve- lijk Lierse en Beringen ver trekken Het bestand Limbur gers blijft bij de bekerhouder echter gelijk want met Luk Put kocht men een jonge belofte uit Diepenbeek Tweede klasse Sint-Niklaas en Aalst waren niet erg aktief. Aalst verloor Gerard De Sanghcre aan Dcn- derhoutem en Leo De Smet aan Zottegem. Het kocht Ru dy Haleydt bij Cercle zodat de dertiger weer in eigen streek kan spelen. Verder ging men bij Anderlecht, Rene Pceters en Gerard De Roy, en bij Club Brugge. Tjapko Teuben. weg halen. Spelers die Aalst nieu we stimulansen moeten geven. Sint-Niklaas. ook aan bezuini gen toe. haalde bij Tongeren doelman Tervoort weg. John Van Abbeny wou en ging naar Boom, Marin en Ivo Wouters voetballen volgend seizoen in een lagere reeks Zoals hierboven al gezegd blij ven enkele klubs nog begerig naar het buitenland lonken De prijzen die daar op de hoofden van voetballers ge plakt worden moeten echter vaak de klubs tot bezinning brengen. Hugo Aerts Lokeren SV. Herman De Meyer, is een voorspeler die voor 1 jaar van Stekene Sportief komt. Gino Bruggeman een 21-jarige kee per komt voor 1 jaar over van White Boys Sint-Niklaas. Hugo Bassez, is een voorspeler die overkomt van SK Bellem (omdat hij in Belsele woont). Verkocht: Luc Prevenier gaat voor 1 jaar naar Stekene Sportief Koen Van Bocxlaer (is een 18-jarige verdediger), nog een jaar langer bij Sporting Lokeren waar hij reeds 4 sei zoenen lang aktief is. Chris Meul: gaat voor 1 jaar naar V.V. Merelbeke omdat hij in de omge ving van Gent woont 4. White Boys Sint-Niklaas: Trainer blijft Lucien Behiels wiens 2-jarige ver bintenis gerespekteerd wordt Aangekocht: Dirk Rooms, voorspeler voor op nieuw 1 jaartje overgenomen van Temse. Geert Rooms, de broer van voor gaande komt ook voor 1 jaar van Temse Dirk Van Remoortel (middenvelder) en André Van Der Aa (voorspeler) trek ken ook voor 1 jaar noar de Puitvoet en zijn origineel van KSV Temse Erwin Van Camp, een voorspeler van S.K. Sint-Niklaas komt voor 1 jaar naar wit-groen Dany Bonnaerens voor naar Eendracht Opstal (arch) via de verzoeningscommiss William Janssens een 30-jarige velder definitief en vervoegt White Boy-jeugdspeler Luk Van i ller seel weer de Sint-Niklase rangen; ort Verkocht: William Merckx (achterspele |er voor een jaar naar Klauwaerts Andre Smet een voor 2 jaar uit naar S.K. De Erik Hoof gaat voor 1 Hoogeinde en is een middenveldf ei Ronny Bressinck (is een die in ruil voor Van Camp naar Niklaas vertrekt) voorlopig v<x Ic| jaar. Gino Bruggeman is een voor 1 jaar naar Herleving 5. Klein Laar Vrasene: Peersman. Aangekocht: Allemaal van Herleving voor 1 jaar het volgende achttal- De Loor, Dirk Franssens, Rudy Go re, Stany Verhoert, Gunther De Breucker, Marc Van De Joris. van Svelta Melsele voor 1 men Erik Toté en Patrick van Red Star Haasdonk 1 jaar, Joris De Hert en Puymbroeck ols vrije transfers werden Rudy Noels en Ronny Van meegedeeld.

De Voorpost | 1983 | | pagina 36