r •c r I Tien jaar VC Kontakt Temse F*. PT# Liefhebbersvolley 18e Keurfeesten: Blauwe Hoek Grembergen de sterksten Handbalsprokkels Basketbalclub Eksaarde- Lokeren; kermisprogramma Eksaarde-Dam 38 - 1.7.1983 - De Voorpost VOLLEYBAL Op zaterdag 23 april vierde Volleybalklub Kontakt Noens, de eerste sekreta- (voorheen VC KLJ genaamd) zijn 10-jarig bestaan, ris Hilaire Panis. Gestart Het feestprogramma omvatte een ontvangst op het in 3de provinciale be- gemeentehuis, een jubileu_mtornooj.Jmet.als h££fl|£_- Kluc'"Verhuist ding' van dit jubileum publiceren wij graag de histo- voorzitter en Gaby Noens riek van deze vereniging. sekretaris. Vanaf het sei- zoen 1977-1978 werd be- VC Kontakt is ontstaan uit 1973 een afzonderlijke roep gedaan op de trai- de jeugdbeweging KLJ volleybalsektie bij KLJ nerskwaliteiten van Ro- Temse. Onder impuls opgericht. De eerste main De Meester die Gui. van Hilaire Panis werd in voorzitter was Florimond do Van Landeghem en Volleybaltomooi KAJ Sint-Gillis. De ploeg Cleemput .(v) Onder impuls van Magda geslaagde sportieve sa- De Block en Anita Van menwerking waarbij Meervenne startten de voor beiden de toekom- echtgenotes in 1979 met stige sportinplanting te rekreatievolleybal, wat Veile van vitaal belang is. uiteindelijk leidde tot een Anno 1983 bestaat het dameskompetitieploeg bestuur uit erevoorzitter (seizoen 1980-1981). Tij- Thérèse Neirinckx, voor- dens dat seizoen nam zitter Patrick Michiels, on- Erik De Rudder de trainin- dervoorzitter Francine De gen over. Van de spelers- Leenheer, sekretaresse wpretorlrinn uit 1Q1Q I inrlo V/rtl^Lori^L om werd naar kwalitatie- Meervenne, Etienne Cat- ve versterking gezocht thoor, Theo Todts en die gevonden werd in de scheidsrechters Luc Ver volgende spelers: Jozef hulst, Hendrik Goiris en Tinck (VC Hades), Peter Theo Todts. Maes (Rapid Sint-Ni- klaas) en Theo 0ste (01- Het damesteam (4de pro- tisj Bazel). Het waren de- vinciale) omvat Kristine Hendrik Goiris als dusda- ze spelers die samen met Boodts, Francine De nig opvolgde. De eerste de gevestigde waarden Leenheer, Miranda De titel werd in de wacht ge- Hendrik Goiris, Gudo Van Mont, Greta Elewaut, Ni- sleept in het seizoen 1978-1979; VC KLJ liet toen amper twee verlies- wedstrijden optekenen. Voor 1979-1980 transfe reerde het duo De Meester-Verhulst vier Landeghem, Dirk Lievens en Bert Van Mele voor een 6de plaats zorgden. VC Kontakt wist in 1982- 1983 verschillende mooie overwinningen af te dwingen. De damesafde- spelers: Erik De Rudder ling, die in 1981-1982 ge- (VC Stekene), Patrick Ver- traind werd door Hugo dickt (VC Temse), Gilbert Colman en 1982-1983 Moorthamer (VD Pardaf door Jozef Tinck, leek Kruibeke) en Peter Wau- goed op weg om een eer- ters (vrije speler). Onder- ste promotie in de wacht tussen was Etienne Cat- te slepen, maar eindigde thoor ai geruime tijd se- uiteindelijk op een ver- kretaris en werd Patrick dienstelijke derde plaats. Michiels voorzitter Onder impuls van voor- (1979). Het eerste seizoen zitter Patrick Michiels en in 1ste provinciale is tot Dirk Verhulst werd de dusver het meest ge- laatste jaren de brug ge slaagde gebleken: het Ie- legd met het rekreatievol- verde een 5de plaats op. leybal van SOS-Vell: een cole Meersman, Marieke Peleman, Marijke Roo- man. Vera Vanhecke, Gi- sele Van Landeghem, Bertha Van Mele, Marie- Jeanne Van Mele, Karine Verheyden en Linda Volckerick. Het herenteam (1ste pro vinciale) bestaat uit Rudi- ger Boodts, Etienne Cat- thoor, Guido Catthoor, Rudi Catthoor, Hugo Col man, Erik De Rudder, Hendrik Goiris, Dirk Lie vens, Peter Maes, Theo 0ste, Jozef Tineke, Theo Todts, Gudo Van Lande ghem, Bert Van Mele en Dirk Verhulst. 'olleybalïornooi KAJ Sint-Gillis. De ploeg van de Boon- donks™'™»! du"- 'ijk (v) Het volleybaltornooi georgani- Halve finale seerd te, gelegenheid von de Blauwe Hoek - Folos Keur <1-1 18e keurfeesten kende met j 5.3 en 15) Blauwe Hoek uil Grembergen Merchtem - Moerzeke (1-1) <4- een bijzonder verdienstelijk j 5 en 15.14) winnaar. Deze ploeg laveert zo een beetje tussen het liefheb- 5e en 6e plaats bersvolley en het kompetitie- Blauwe Steen - Albatros (2-0) volley. Naast enkele erg sterke (15-11 en 15-4) aanvallers beschikt Blauwe Hoek over een geheel dat knap e en e P'oa^s op elkaar is ingespeeld en ook Falos Keur - Merchtem (1-1) op het Keur was het duidelijk 05-11 en 13-15) dat het deze ploeg beslist niet Finale Blauwe Hoek - Moerzeke (2-1) (15-8, 10-15, 8-15) Klassement 1Blauwe Hoek Grembergen 2. K.W.B. Moerzeke 3. Falos Keur 4. Merchtem 5. Blauwe Steen 6. Radio Albatros EVA bleken ook K.W.B. Moerzeke, Falos Keur en Merchtem over een knap spelpatroon te be schikken terwijl Blauwe Steen en Albatros, nochtans echte recreatieploegen, zich ook in gunstige zin lieten opmerken. Het volleybaltornooi van de 18e Keurfeesten werd dus een meevaller over de ganse lijn en het duo W. De Cocker-F. Ton- nelier bleek dan ook tevreden omdat hun inspanningen dus duidelijk beloond werden. Nadat in de reeksen reeds bleek dat Blauwe Hoek zijn zinnen op de overwinning had gezet werden de gekruiste hal ve finales betwist. Zoals ver wacht toonden K W B Moer zeke en Blauwe Hoek zich hier de sterksten al dient gezegd dat de wedstrijd voor de derde en vierde plaats tussen Merch tem en Falos Keur ook erg aantrekkelijk verliep. De finale werd niettemin het klapstuk. K.W.B. Moerzeke, in de schiftingen nochtans kans loos gelaten door Blauwe Hoek, zorgde nu voor een bij zonder knappe weerstand In de eerste set startte Moerzeke bijzonder sterk (0-4) maar via 7-5 en 10-6 palmde Blauwe ;i|, Hoek toch de eerste setwinst binnen met 15-8. Tijdens een bijzonder boeiende tweede set speelde Moerzeke dan de pan- nen van het dak wat resulteer- Volleybaltornooi op t Keur. De ploeg vqn Zele Kouter (v) de in een 15-10 setwinst De derde en beslissende set verliep lange tijd opvallend ge- lijkopgaand. Om beurten na men beide ploegen het kom- mando in handen en bij een 7- 7 score viel dan de beslissing. Voor het 8e punt werd inder daad bijzonder hard gevochten en het was uiteindelijk Blauwe Hoek die scoorde. Het werd nog 9-9 maar dan moest K.W.B,-Moerzeke de rol los sen. Met 15-10 won Blauwe Hoek de set en meteen het tornooi Schepen Meulebroeck kon wegens andere verplichtin gen de trofeeën weliswaar niet overhandigen maar ook hij be leefde aan deze finale duidelijk plezier. Uitslagen Reeks I Moerzeke-Blouwe Hoek 13-30 Blauwe Hoek-Blouwe Steen 30-10 Blauwe Steen Moerzeke 20-29 Reeks II Merchtem-Falos Keur 30-22 Falos Keur-Albatros 30-9 Merchtem'-Albatros 30-14 Rangschikking Reeks I 1. Blauwe Hoek 6 2. Moerzeke 1,5 3. Blauwe Steen 1 Reeks II 1Merchtem 6 Volleybal op 't Keur. De mannen van Radio Albatros (v) 3' A^batros^ 0 Test Aktief demonstreert in gebruik van meststoflen, de delijk de sterkere ploeg toonde het juni nummer hoe men zelf grasmaaier, het ontkalken van barbecue moet metselen. Ver der wordt er uitvoerig inge gaan op het onderhouden van de buitenschrijnwerkerij, het een gasgeiser en werken met gedroogde bloemen. Test Ak tief is verkrijgbaar op het adres Hollandstraat 13 te 1060 Brus sel (02/537.42.65). HANDBAL Op de transfermarkt blijft het, net als een seizoen geleden, erg druk Niettemin ziet het er ook nu naar uit dat van de vele kontakten slechts een heel klein percentage tot een overeenkomst zullen leiden In feite zijn de clubs enkel begin september zeker over welke spelers zij al dan niet gaan beschikken. Om de mogelijkheden nog eens op een rijtje te zetten- 1tot 30 juni kan een normale transfer afgesloten worden; 2. de spelers kunnen nog ontslag indienen tot 31 juli en mits de clubs overeenkomen, kan er nog tot 31 augustus een overgang toegestaan worden; 3 vanaf 1 september zal de verzoeningscommissie de modaliteiten vaststellen wan neer club en speler niet tot een okkoord zijn gekomen. Het is dus helemaal niet uitgesloten dat ontslagnemende sp>elers waartegen de club bezwaar heeft ingediend, slechts einde oktober of later bij een nieuwe club aan de slag kunnen. Transfers die nu officieel zijrf blijken nog niet zo heel talrijk Zonder volledig te willen""zijn, een klein overzicht: P. Rombout van Lokeren noar Buggenhout, E. De Batselier van Avanti naar Ajax Lebbeke, C Vinck van Cl. Mechelen naar Avanti, Luc Schaers van Avanti naar Stenor, P Heirman van S.K. Grembergse naor Ajax Lebbeke, J Diependaele van Jochewoa Aalst naar H.B C. Dendermon- de, De Gusseme, Quintelier en Van Sinaye van Jochewoa naar Waasmunster, P, Vermeiren van Ajax naar Lokeren. Carlo Vinck, de nationale doelman die volgend seizoen bij Avanti uitkomt, stapte zopas in het huwelijksbootje met Veerle De Nijs (oud-speelster E.V. Aalst). Het jonge paar woont in de Dirk Martensstraat te Aalst. Vital Gent zoekt een trainer Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met de clubmanager op het nummer 091/27.66.09 Ook te Gent zoekt men handbalspelers die in het kader van de Gentse Feesten een nieuwigheid zullen demonstre ren Het zou gaan over een schoeisel waarmee men op het water kan «lopen». Op 24/7 is hiermee een demonstratie gepland op de watersportbaan. Liefhebbers kunnen kon takt opnemen met Dirk Daelemans. Waarom men hiervoor nu speciaal handballers wil is ons niet duidelijk. Of leven die nu op grote voet misschien De vrouwenploeg van E.V. Aalst komt er sterker voor don in het voorbije seizoen. Na M. Wijnant en M. Van Delsen heeft nu ook M. Coen de rangen komen vervoegen Bij de heren verdwijnt W, Van Der Borght uit de Eendracht kern. Van Der Borght diende inderdaad zijn ontslag in en verzoekt om een transfer naar Robuco Buggenhout Ook Danny Bayens zou uit de kern verdwij nen Deze belofte en verleden seizoen een van de top scoorders in 2* nationale, blijft bij zijn besluit alle handbal bedrijvigheid stop te zetten Blijkbaar beginnen de Oostvlaamse clubs nu toch m te zien dat invésteren in de jeugd de beste belegging is Bij de miniemen schrever» 7 clubs in met een ploeg nl. Avanti, Ajax, Zwijnaarde, Waasmunster 1 en 2, H.B.C. Dender monde en Buggenhout. In het Gentse blijkt ook belangstel ling te bestaan zodat men wellicht met 8 ploegen van start kan gaan. Bij de kadetten schreven Avanti 1 en 2, Zwijnaarde, Lokeren, H.B.C. Dendermonde, Buggenhout en Ajax in. Met de fusie tussen Scaldia Dendermonde en H.B.C Dendermonde bestendigde zich in feite een bestaande situatie. Alleen loopt H.B.C. Dendermonde nu niet meer het gevaar dat op 16-jarige leeftijd ogenblik waarop de Scaldia-spelers tekenden voor H.B.C. Dendermonde kapers op de kust verschijnen. EVA Volleybaltornooi Keur. De spelers van de Blauwe Steen vj Volleubaltornooi Keur. Falos Keur Dendermonde (v) Volleybaltornooi Keur. Blaweunhoek Hamme Zogge (v) Handbal. Het jeugdhandbal floreert. Kompetitieleider Ed. De Vlieger mocht tot nu N 14 ploegen inschrijven voor het seizoen 1983-1984 (eva) BASKETBAL De inrichters van de nu al Zaterdag 9 juli 1983: om traditionele kermis van 14.30 u: natuurwande- Eksaarde-Dam hebben er ling met gids - vertrek alweer voor gezorgd dat aan sportlokaal «Tri hun kermis het bezoeken phon» ledereen is waard zal zijn. Zij hebben welkom, ons dan ook een uitge- Om 15 u: in het Palings- breid feestprogramma hof: schieting met 500 fr. gezonden, dat wij hier gratis. graag laten volgen: Vrijdag 8 juli 1983: ope ning van de kermis - met rondgang en kroegen tocht door «The Dixie land Dam Jazzband». Om 19.15 u: in het Pa lingshof: schieting, met 500 fr. gratis. Om 19.30 u: ding van radio «Honz tien Eksaarde. tder Vanaf 14 u: spellenrr m op en rond het ple voor jong en oud, p klassementen: jei ias) vrouwen, mannen, je f pieren, sjoelen, voge I.F., doeltrappen, gaaibol >e) ballen eten, potten» - a pen, enz. bal c Om 19 u: prijsuitreii iade hiervan in sportlo Ladi «Triphon». bij Maandag 11 juli 1983 balvt Om 15.15 u: in het lingshof: schieting zull 500 fr. gratis. Om 19.30 u: in sp0 tale kaal «Triphon»: gaai «rol ling 500 fr. gratis, L surprisen. Kir Dinsdag 12 juli 1983: Om 20 u: in het sportlo kaal «Triphon»: serie- kaarting, met 500 fr. gratis. Vanaf 20 u: Muziek- en dansavond met het po pulair accordenduo «Wil ly en Gerry». Zondag 10 juli 1983: wijkenspel Om 15 u: in het Palings- Om 15 u: in sportlo) op en rond het pleintje hof: schieting 500 fr. gra- «Triphon»: schieting, tussen Oosteindeken, tis. voordele van suppo' !*PJ Dorp, Nieuwe Wijk, Van 14 tot 18 uur: in sclub SK Beveren, Bautschoot, Briel en sportlokaal «Triphon»: 1000 fr. gratis. a Dam. Met trottinetten- wafelbakfestival, ter 's Avonds: sluiting 1 koers, zaklopen, lepel- plaatse te gebruiken, of de kermis en uitverk e v koers, paling vangen, thuis bezorgd door de Ie- van de lege porter" doeltrappen, koordtrek- den van basketclub Ek- nees. ken, kruiwagenrace, etc. saarde. Ambiance verzekerd!II Vanaf 15 u: live-uitzen-

De Voorpost | 1983 | | pagina 38