Liefhebbers sporten zo primeur: Walivo's euwe voetbalreeksen... Voetbal «oude» gloriën irtiende seizoen en ongeluksjaar voor lelse Thor Veldeken Sint-Rochusschool Sint-Niklaas de sportieve toer op!!! TOPSPORT Emiel De Schrijver «Oud» Atlantic - «Oud» Anker: 3-4 FC Atlantic en SK Anker, twee liefhebbers voetbalploegen uit Stekene, trommelden een deel van hun oud-spelers op om eens een stukje nostalgie te beleven. Alhoewel het grootste deel van de deelnemers nog hier of daar aktief is (sommigen zelfs bij de tegenstrever!) kwamen er toch enkele «oude kracks» opdagen zoals Luc de Cock, Edwin de Block, Charlie de Vos, Roger Roels en Freddy de Smedt bij SK Anker en Leo Simoens, Werner Vaerewijck en Arsène Flos bij Atlantic. eelse wijkploeg Thor Veldeken heeft zich tot algemeen ipioen gekroond in het Vlaams Sportverbond afdeling land. Omwille van deze sportieve prestatie in het van de rekreatiesport heeft het Zeelse gemeentebe de nieuwe kampioenen met een ontvangst bedacht. In u je rij kampioenen die dit seizoen de pui van het itehuis beklommen is Thor Veldeken geen onbeken- tien seizoenen rekreatief voetbal is niet zomaar weg jren in dit domein waar het komen en gaan van lubs frekwent te noemen is. irgemeester Jozef De betekende de komst Veldeken een specia- lenheid. Dertien jaar lag hij immers mee aan is van de stichting en lat hij een week later de eerste keer deelnam gemeenteraadsverkie- zag hij er tegen op het itterschap van de klub nemen. Politiek en hoorde gescheiden te blij- lar niemand kon ver dat hij dertien jaar lis burgemeester en gast- ou fungeren om Thor en in de bloemetjes te Thor Veldeken zag het Jicht op 4 oktober 1970 de benaming «De Valk» el Petrus Nies eerst had ht aan een kaatsploeg, rde de aanwezige jeugd in de voetbalsport te Guido Pletinck kreeg itterschap toegewe- Jozef De Bruyne hield !zig met het sekreta- irk. Petrus Nies en Sigin maakten de be- rond. Na twee sei- vriendschappelijk voet- ide de klub zich op het kompetitieve vlak. Het jaar 1972 betekende de start in het verbond van Uitbergen. Het eerste kompetitiejaar was bie- zonder verdienstelijk omdat Thor zich slechts op de laatste kompetitiedag van de leiding liet wegdrummen. Het vijfde seizoen ('74-'75) kreeg het een eerste bekroning toen de eerste titel een feit was. Thor verliet als kampioen de regio Uitbe rgen om aan te sluiten bij Stre- va, he) huidige Vlaams Sport verbond VZW In 1977 nam de klub een niet onbelangrijke beslissing ver mits de vzw «Thor Veldeken» tot stand kwam. Het beteken de meteen de start van belang rijke vernieuwingen met op de eerste plaats de verwezenlij king van een eigen infrastruk- tuur met kleedkamer en kanti ne. Het seizoen '78-'79 be zorgde Thor een tweede titel, de eerste in het Waasland. Op dertig wedstrijden verloren zij slechts drie keer en met 70 doelpunten waren zij de de best aanvallende ploeg. Het jaar daarop haalde Thor Vel- Liefhebbersvoetbal. Thor Veldeken Zele werd kampioen in het Waas Liefhebbersverbond. Zij won de algemene titel en daarom wou burgemeester De Bruyne die kerels wel eens zien. Hij was vroeger zelf sekretaris van de klub (gvw) deken de Beker van Zele voet bal binnen maar als bekerhou der verloor men in 1980-1981 een tweede finale van FC Ui len. Dit jaar werden de bijgelo vigen in het ongelijk gesteld, vermits het dertiende seizoen goed was voor een derde titel in de zondagnamiddagreeks eerste afdeling. Alle kampioe nen uit het verbond waren met een geplaatst voor de eindron de. Thor Veldeken dat na een spannend seizoen en op een bepaald ogenblik vijf punten achterstand te overbruggen had, bleef tot de laatste speel dag in de onzekerheid over de titel maar deed het in deze eindronde schitterend. Het be reikte de finale met de FC Vriendenkring uit Bazel, de kampioen uit de eerste reeks van de zaternamiddagreeks. Na de normale speeltijd prijkte een 3-3 stand op het scorebord met doelpunten van Patrick Van Bunderen, Marc Van der Haegen en Hans Van Wiele. Toen er strafschoppen bij te pas kwamen toonde doelman Gino Maes zich langs zijn bes te zijde en wist er twee te neutraliseren waarmee hij zijn ploeg de zege en de titel schonk Tot de spelerskern hoorden Gino Maes, Ivan Maes, Emiel Van Driessche, André Van Driessche, Maurits De Gelder, Gilbert Pletinck, Luc Van Doorslaer, Mare Coppie- ters, Luc Coppieters, Paul Roels, Guido Roels, Robert Van Holewinkcel, Johan De Waele, Patrick Van Buynder, Hans Van Wiele, Julien Van Kerckhove en Marc Van der Haegen. Burgemeester De Bruyne stak de loftrompet ook in de richting van Petrus Nies, de stimulator van de klub. Schepen van Sport Alfons Rupus toonde zich verheugd dat ook in het domein van de rekreatiesport onze gemeente hoge toppen kon scheren. Hij noemde deze titel het resultaat van een in nerlijke samenwerking en vriendschap in de klub en het ganse entourage. Voorzitter Petrus Nies dankte op zijn beurt, het gemeentebe stuur voor het gastvrij onthaal en stak zijn waardering niet onder stoelen of banken omdat ook de prestaties van de kleine klübs niet aan de aandacht waren ontsnapt. Hij noemde deze attentie een beloning voor hen die hun sport beoefe nen op rekreatieve wijze. (Joos Arens) In deze ludieke wedstrijd nam Atlantic onmiddellijk het initiatief en Anker werd zowaar in verdediging gedrongen. Logischerwijs viel het eerste doelpunt dan ook in de Ankermuit, via Hugo De Cock. Na het kwartier ging Anker goed meespelen en na 20 minu ten werd Anker de betere ploeg. Eerst miste De Vos een doelkans, doch even later kopte Jonckers nipt naast. Vooral Hugo Van- derhallen deed de «oude» Atlantic-verdediging ram melen en nog voor het half uur stelde hij de ploegen verdiend gelijk. Amper één minuut later kwam Van- derhallen weer oog in oog met Atlantic-keeper Pierre Ferket, doch de nog steeds aalvlugge keeper was hem dit keer te vlug af! Nadien redde diezelfde Pierre Ferket een loeier van F. de Smedt, terwijl Roger Roels zich aan de overzijde diende te reppen op een kopbal van «ouwe», sluwe Werner Vaerewijck. De gebaarde-bej aarde Wies Bogaert kon nog her nemen, doch rakelings over... Even voor de rust zorgde Marin met een ver schot dan toch verdiend voor 1-2 in het voordeel van Anker. Ook na de rust trok Atlan tic vrankweg in het offen sief. Nu werden de kansen evenwel verkwanseld en... de «oldies» van Atlantic hadden blijkbaar hun beste pijlen (of waren het pil len?) verschoten. Anker werd terug de gevaarlijkste ploeg en Jef Dullaert schroeide de lat en Vander- hallen schoot nipt naast... Een spijtige misser van An kerkeeper Roels en via een vrijschop van Rony Ver- cruyssen werd het verras send 2-2. Anker bleef even wel baas en nadat Antoine Marin juist had naast geschoten kopte Hugo Vanderhallen een korner van Jef Dullaert binnen: 2- 3. Atlantic replikeerde met een staalhard schot van Straatjenaar Eddy Ferket. Doch Roels redde formida bel. Even later was de keeper er dan toch aan voor z'n moeite met een fraaie lobbal van Vercruys- sen. Wanneer iedereen reeds berustte in deze 3-3 stand legde Etienne Jon ckers de eindcijfers vast op 3-4: een verdiende Anker zege, dat slimmer én ster ker speelde. De ploegen: Atlantic: Pierre Ferket, Ed dy Ferket, Henri Ferket, Wies Bogaert, Hugo en Maurice Dalton, Leo Si moens, Luc Verschueren Roland -Poppe, Werne; Vaerewijck, Arsène Flo- en Ronny Vercrussen. s Anker: Roger Roels Etienne Jonckers, Charlu de Vos, Freddy De Smedt Antoine en Marin Minne bo, Hugo Vanderhallen Jef Dullaert, Bob d< Schepper. Mare Fruytheir Luc de Cock en Edwin di Block. De BeE F.C. Wijnveld (Sinaai) meerdere weken geleden werd de laatste bladzijde van Walivo's voetbalkampioen en '82-'83 definitief omgedraaid. Deze verliepen zoals gewoonlijk bijzonder nend en vooral attraktief. Na de geslaagde apotheose der trofeeënuitreiking werd y Walivo echter nooit windstil. De nieuwe kampioenschappen werden er toen al in lereiding genomen. Deze staan nu begrijpelijk het meest centraal en door het feit e inschrijvingsdatum reeds verstreken is, konden daar de nieuwe voetbalreeksen al ngesteld worden. gebruikelijk bij Wali- Poort, F.C. Niko Boys munster) :rden de zaterdags de- wordt F.C. Roma, F.C. F.C. Hubo (Hamme) ende ploegen in de Lorenzo wordt F.C.L.V.K. Club 69 (Hamme) sle reeks der derde af- en zowel de dames als de F.C, Boemerang (Hamme) ingedeeld. Voor dat heren van F.C. Vercaute- F.C. De Zwervers (Ste- tgsc voetbal werden ren voetballen nu onder de kene) t liefhebbersverbond naam van F.C. Sporting F.C. Nieuw Marokko ietal nieuwe ploegen Bazel. Enkele ploegen wel- (Sint-Niklaas) rokken: F.C. The ke regelmatig met een spe- (Sint-Niklaas), F.C. lerstekort zaten opge- jnjders (Sint-Niklaas) scheept, zijn thans in het Zaterdag derde afdeling jC. Hassama, een Ma- huwelijk getreden: F.C reeks A: 12 Ploc8en ise voetbalploeg uit Oud Geel en F.C. Old Uni- F C Nantes (Sint-Niklaas) In de zondagse ted werd F.C. United Geel Fc Gouden Poort (Sint- at werden er dat een en F.C Vivak met F.C. Niklaas) S V Wepogro Kabul, vormen thans dc FC- Roma (Sint-Niklaas) 'unster), formatie van K.B. Vivak. F C- Herten Aas (Sint-Ni- tS.M.T. (Temse), Hiermee verdwijnt de klaas) Metallo's (Sint-Ni- naam van het destijds FC Motoreco (Sint-Ni- de zondagse ploeg roemrijke F.C. Kabul, een klaas) F.C. Habotim (Ham- Sint-Niklase voetbalploeg F-G- Ankerhof (Sint-Ni- V K. 83, een scheur- met een méér dan 20-jarige klaas) jan F.C. De Cock uit klubgeschiedenis. Bij Wali- F-C. Rony's Travel (Sint- Niklaas en tenslotte vo werd de samenstelling Niklaas) Tangeroise, de zo- van de reeksen enigszins V.K. 80 (Sint-Niklaas) Ie Marokkaanse voet- behouden. Voor de zon- F-C. Wazoo (Sint-Niklaas) aeg uit Sint-Niklaas. dagse ploegen start de F-C. El Aiyoune (Sint-Ni- e voetballende dames kompetitie daar tijdens het klaas) 'enigszins een afslan- laatste weekend van augus- V-K- Doregem (Bornem) te bespeuren. Nog tus. De zaterdagse afdelin- F C- The Lodge (Sint-Ni- ls tien ploegen vor- gen beginnen Walivo's klaas) daar één reeks. Vijf voetbalkampioenschappen ten Walivo om diver- '83-'84 dan op de eerste «enen: F.C. Verhui- zaterdag van september, nnjn Meys uit Achter- werd ontbonden, Samenstelling der reeksen: De ouders en leerkrachten van de Sint-Rochusschool Plezantshop (Sint- Zaterdag eerste afdeling: 14 F-C. Dino Boys (Sint-Ni klaas) F.C. Zwarte Parels (Sint- Niklaas) F.C. Oud Belsele (Belsele) F.C. Familia (Sint-Niklaas) F.C. Novelty (Sint-Ni klaas) d, lei as) probeert het nu ploegen Belgische Voetbal- R.M.S. Beveren >9e .F C. De Loezers (De F.C. Avanti (Sint-Niklaas) b0 t) verzaken tijde- F.C. Milano (Sint-Gillis) en< - aan het kompetitie- F.C.R. Sparta (Sint-Ni- «1 en F.C. The Ladies klaas) re» iade met V.K. Ham- R.C. Raap (Sint-Niklaas) rtlo Ladies, doen hun de- V.K.W 70 (Sint-Niklaas) bi) het Waas Dames- V.K. Rodeo (Sint-Niklaas) Wj gerbond te Loke- V.K. Siera (Hamme) 'J de heren-voetbal- F.C. Drie Linden (Belsele) tullen de volgende F.C. 1000 Appels (Sinaai) niet meer in de F.C. Bondgalm (Hamme) ipo talender van Walivo V.K. Habotim (Hamme) -troffen worden: F.C. Corner (Hamme) C (Sint-Niklaas) en F.C. Inter-Service (Sint- King Stone (Sinaai) Niklaas) en ontbonden, V.K. S (Beveren) en ?a,e,rda8 ,wcedc afdcl,n«: Beveren maken het F oc8en ipje naar het Land F c- Pmvelde (Belsele - everen en F.C. Tivo- Puiveldc) Hamme hernieuwde K.B. Vivak (Sint-Niklaas) insluiting niet. Tradi- The Jacky Boys (Sint-Ni- gf|i e' werden er ook en- klaas) naamveranderingen Pw- Hemelaer (Temse) teerdF.C, Cup-Baert F-^-- Temsica Van Riet F.C. Corner, F.C. (Temse) 81 wordt F.C. Gouden F C- Bergop (Waas- Zaterdag derde afdeling B: 13 ploegen F.C. United Geel (Sint- Niklaas) V.V. Eendracht (Sint-Ni- klaas) F.C. Bristol (Sint-Niklaas) F.C.L.V.K. (Sint-Niklaas) F.C. Sporting Bazel (Bazel) F.C. Alucona (Sint-Ni klaas) F.C. De Strijders (Sint- Niklaas) F.C. Hassania (Temse) Zondagse eerste afdeling: 15 ploegen F.C. De Cock (Sint-Ni klaas) F.C. 't Beenhouwerken (Sint-Niklaas) F.C. United (Sint-Niklaas) S.K. Slachthuis (Sint-Ni klaas) F.C. Car-center (Sint-Ni klaas) V.K. Volksunie (Nieuw- kerken) F.C. Bondgalm (Hamme) F.C. Desfo (Sint-Niklaas) V.K. Siera (Hamme) F.C. Geywa (Hamme) F.C.R. Sparta (Sint-Ni- klaas) V.K. Fan (Grembergen) F.C. 1000 Appels (Sinaai) F.C. Drie Linden (Belsele) F.C. Wijnveld (Sinaai) Zondagse tweede afdeling: 16 ploegen F.C. Oostberg (Sint-Ni klaas) Sportklub Post (Sint-Ni klaas) F.C. Rode Duivels (Bel sele) Klub 65 (Nieuwkerken) F.C. Ankerlicht (Sint-Ni- klaas) F.C. Bonaparte (Lokeren) P.W. Hemelaer (Temse) F.C. Ruitershoeve (Ste kene) F.C. Sanicentral (Sint-Ni klaas) F.C. Centrumvrienden (Belsele) V.K. Habotim (Hamme) V.K. 83 (Sint-Niklaas) F.C.U.M.S.T. (Temse) A.S. Tangeroise (Sint-Ni- klaas) S.V. Wepogro (Waas munster) F.C. Metallo's (Sint-Ni- klaas) Dameskompetitie (zondag namiddag): 10 ploegen F.C. Anker Girls (Sint- Niklaas) F.C. De Strijdsters (Sint- Niklaas) F.C. Goalgetters (Beer- velde) F.C. Sporting Bazel (Bazel) F.C. Zillebeek Girls (Be veren) R.C. Raapse Girls (Sint- Niklaas) F.C. Wazoo Girls (Sint- Niklaas) S.V. Wepogro Girls (Waasmunster) F.C.J.M. Pfaff (Haasdonk) F.C. Bonte Girls (Lo keren) Roger Van Laere Klein Antwerpenstraat LEBBEKE Tel, 052/35,72.45 500 m' verkoopsraimte onvergelijkbaar 15% onmiddellijke korting Vrijdagavond 17 juni 1983, de «grootste kon- frontatie van het voetbal seizoen». De onderwij zers van de St.-Rochus- school nemen het op te gen de papa's van hun leerlingen. Plaats van ak- tie: het terrein van VKW- 70 in de Breedstraat. Tijdens de voorwedstrijd laten de leerlingen van de St.-Rochusschool ons genieten van een sportie ve partij voetbal. Een «se- lektie van de school» wint het van de school- ploeg met 5-1. Was het de aftrap van sportsche- pen Lieven Lenaerts die de leerlingen de weg naar het doel wees? In ieder geval bedanken wij de heer Lenaerts om zijn spontane belangstelling. Een andere belangstel lende was de kapitein van SK Beveren Mare Baecke. Enkele dagen ge leden stak Mare fier de Beker van België om hoog, maar dat verhin derde hem dus niet om, als oud-leerling van de St.-Rochusschool, ons te komen aanmoedigen. Stilaan steeg de tempera tuur op en rond het veld... De eerste dik-inge- smeerde benen van de talrijk opgekomen ouders verschenen op het ter rein. De spannende partij tussen de beide ouder- ploegen eindigde op een doelpuntenloos gelijk spel. Dit vooral dankzij de schitterende reddingen van Theo Verschueren, die bij ploeg 2 het doel verdedigde. En toen... verschenen zowaar ook de onderwijzers op het veld. Zij zouden eerst de oudersploeg 2 «pakken» om daarna af te rekenen met ploeg 1. De onder wijzers openden prach tig... een meesterlijk schot van Stefan Gru- miau verdween achter Theo Verschueren tegen de touwen. Maar toen be gonnen de ouders het te «menen», zij speelden de «meesters» in de ver drukking en wonnen ver diend met 3-2. Extra gemotiveerd stel den de onderwijzers zich nu op tegen de ouders ploeg. 1e aftrap en... doelpunt!? Ongelooflijk, Rudi Foubert kanjerde de bal van aan de midden stip in doel. Een onthut ste keeper De Cock zag de bal (of niet) juist onder de deklat in doel verdwij nen. De onderwijzers ble ven nu goed gekoncen- treerd, en zo konden zij de stand nog opdrijven tot 4-0. In de eindrangschikking schitterde ploeg 2 van de ouders op het hoogste schavotje. De onderwij zers eindigden op een di plomatische tweede plaats en de oudersploeg 1 op een eervolle derde plaats. Na het «veldwerk» heer ste er in de kantine aan de Breedstraat een gezel lige, sportieve sfeer. Di- rekteur H. Dentant dankte iedereen die meewerkte aan deze geslaagde voet balavond. De juiste da tum voor 1984 ligt nog niet vast, maar... hou je voetbalschoenen maar klaar hoor!! ■tkf* ng, p< Beveren. De Bosdamschool leerjuar behaalden de titel in heeft een Belgisch kampioen. De leerlingen van het zesde het Katoliek Sportverbond <dw) De leerlingen van de Sint-Rochusschool

De Voorpost | 1983 | | pagina 39