Burgemeester Schlotmann van Nieuwnburg groet Dendermonde De V.V.A.K. en de restauratie-premie te Aalst Installatie Aalsterse adviesraad voor toerisme MuyLï "27™: Kokkelbeek-Gaudi, oudste Sint-Niklase Braderie Hofstade verder met één gemeenteraadslid *§2 2.9.1983 - De Voorpost met beiaardkoncert (dw\ raken... Aim onze kranige zeventiger Stof De Lnyek de volgende fioneerden zegt redenen tot klagen te hebben. Klacht die ze troawens bij bevoegde per ionen zon hebben genit. Klokslag 14 n verscheen ze in bestrating Net tijdens de kermisweek mocht Dendermonde zich verheugen m het bezoek van de .burgemeester van de zustergemeente Nienburg uit Duitsland. Burgemeester Axel Schlotmann en zijn echtgenote waren samen met een groep turners en turnsters naar Dendermonde afgezakt om uitgebreid te genieten van de Dendermondse gastvrijheid. Hij maakte van de gelegenheid ook gebruik om Nienburg bij de Dendermondse bevolking meer kenbaarheid te geven. Met dat inzicht werd door hem in het nieuwe administratief centrum van Dendermonde een korte maar rijk gevulde perskonferentie gegeven. In gezelschap van burgemees ter Cool, stadssekretaris Be ckers, stadsontvanger Macha- ris, de meeste schepenen en VW sekretaris Hervent, on derstreepte de Nienburgse burgemeester dat hij biezon- der veel belang hecht aan deze jumelage met Dendermonde. Het is met vreugde dat hij naar zijn partnerstad komt en dat zijn geen ijdelc woorden, maar echt doorleefde. Hij wees er op dat er heel wat kontakten zijn tussen beide steden, zelfs meer dan men zou vermoeden en dat niet alleen op officieel 'vlak. Niet alleen wordt er gere geld tussen burgemeester en burgemeester van gedachten gewisseld, ook de verenigingen zijn biezonder aktief. Zo ko men in de herfst twee groepen uit Nienburg naar Dender monde en is op 24 september de Volkskunstgroep Reynout weer te gast in Nienburg om er het Altstadtfest bij te wonen en meer luister bij te zetten. Hij onderstreepte ook dat Dendermonde de enige werke lijke zusterstad van Nienburg is, ofschoon er ook banden bestaan met steden in Polen en Oost-Duitsland. Maar die zijn duidelijk op een andere leest geschoeid. NIET ALLEEN GELD De 45-jarige voormalige ma joor van het Duitse leger, Ahans burgemeester van een tad van om en bij de 30.000 nwoners, onderstreepte dat -ienburg voor deze verzuste- :ng een som van 31.000 DM heeft uitgetrokken. Dat is 6.000 DM meer dan vorig jaar. In vergelijking met Dender monde (er is 20.000 F op de begroting voorzien) is dit na tuurlijk een reusachtig bedrag. «Maar geld alleen is niet ge noeg om een jumelage in stand te houden», aldus de burge meester van Nienburg die de krachten hebben verschoten. Zij zitten veel te veel te vitten over futiliteiten, brengen wel veel punten aan de dagorde, maar bekommeren zich weinig om het resultaat. Burgemeester Schlotmann vreest dat de bevolking met Dendermonde. Burgemeester Schlotmann Nienburg een groet aan Dendermonde (c) zijn echtgenote brachten uit de zustergemeente mening is toegedaan dat,de overheid ook de «morele steun moet verlenen». Al prijst hij zich gelukkig dat Nienburg over een gezonde financiële situatie beschikt. «We hebben veel kunnen privatizeren», zo voegt hij eraan toe en geeft meteen het voorbeeld van de reinigingsdienst, het slachthuis en nog enkele andere instellin gen die op een gezonde basis werken nu ze in handen van de privé zijn. Maar er werden aan deze overname ook enkele zeer duidelijke voorwaarden gesteld. Nienburg is in dit op zicht een voorbeeld. Vele Duitse steden komen dan ook in Nienburg een kijkje nemen hoe dit alles in zijn werk is gegaan. Toch valt er nog veel, zeer veel te doen. De stedelijke admini stratie zit verdeeld over liefst zeven verschillende huizen. «Een administratief centrum zoals dit van Dendermonde zou dus welkom zijn», aldus de burgemeester die ook veel over heeft om de binnenstad te renoveren. Hij ijvert voor een risikoloze voetgangerszone, ook al zal de verwezenlijking ervan heel wat financiële mid delen opslorpen. DE GROENEN Meer dan dertig jaar maakten de socialisten in Nienburg het bestuur uit. Tijdens de jongste gemeenteraadsverkiezingen is daar verandering in gekomen. De CDU heeft er nu de meer derheid en vormt er samen met de Duitse PVV afdeling het bestuur. Er zijn 37 gemeente raadsleden: 17 CDU of kris- ten-demokraten. 16 SPD of so cialisten. 2 FDP of liberalen en 2 groenen (twee leraressen). Over deze groenen zegt burge meester Schlotmann dat zij al le waarschijnlijkheid hun beste deze handelswijze niet ak koord gaat en dat men daar bij de "komende verkiezingen ook de gevolgen zal van zien. An derzijds geeft hij toe dat de groenen ook een aantal tere plekken hebben blootgelegd en in die zin pionierswerk heb ben verricht. GARNIZOENSTAD Nienburg is ook een garni- zoenstad. Er kazerneren 3.000 Duitse soldaten, verder zijn er 800 Engelse soldaten (met hun familieleden in totaal een groep van 2.000 man) en nog eens 100 Amerikaanse solda ten die daar een raketbasis bemannen. Dat brengt ons meteen bij het hete hangijzer: de kernraketten die de Nato in het Westen wil installeren. «In Nienburg is daar niet het min ste probleem rond gemaakt. Er zijn geen betogingen ge weest». Zo zegt burgemeester Schlotmann die als oud-leger- man weet waarover hij praat. Hij heeft trouwens zijn eigen kijk op deze hele situatie. Vol gens hem is het trouwens niet zozeer belangrijk of die raket ten er al dan niet komen, maar wel dat de vredesbeweging ij vert voor een echte en duurza me vrede. En daar kan men wel wat vragen over stéllen. «De vredesbeweging moet za kelijk blijven, zich niet overge ven aan het emotionele en zich vooral niet mengen met de politieke beslissingen», aldus de burgemeester die terloops wijst op de goede verstandhou ding die er is tussen de solda ten en de plaatselijke bevol king. En ter illustratie geeft hij een voorbeeld van het Engelse garnizoen dat graag zijn naam zou zien prijken in het Guiness Book of Records. Tijdens het Altstadtfest gaan de Engelse soldaten een geldketting van liefst 8 kilometer maken Dat betekent dat zij 400.000 greo- schen naast elkaar gaan leg gen. Die zijn nadien bestemd voor de Aktion Zorgenkind. In totaal wegen die 8 kilometer munstukken 1,4 ton. Aan die aktie neemt natuurlijk ook de plaatselijke bevolking honderd procent deel. SPOEDIG WEERZIEN Het is burgemeester Schlot mann en zijn vrouw duidelijk aan te zien dat zij beiden van Dendermonde zijn gaan hou den. De vriendschap die zij er mochten ondervinden van hun gastheren was biezonder groot en het lijkt er sterk op dat ook een aantal schepenen van Den dermonde hun hart aan Nien burg hebben verpand. Dat blijkt uit de verhalen die men met flarden opvangt en betrek king hebben op wederzijdse bezoeken. Feit is dat Dendermonde en Nienburg het goed met elkaar kunnen vinden en dat er op geregelde tijdstippen mensen en groepen uit beide steden elkaar in een sfeer van vriend schap en gastvrijheid kunnen ontmoeten. De WAK, vereniging voor Aalsters kuituur- schoon, die onder voorzit terschap van Jan van der Mulst reeds heel wat plui men op de hoed mocht ste ken en zich nog onlangs in de kijker stelde met de zaak van de «Daens-doku- menten» en de restauratie van de H. Geestkapel in de Kattestraat komt ander maal op de bres jnet de jaarlijkse prijs voor restau ratie. Prijs die echter verle den jaar niet werd toege wezen. Het stadsbestuur stelt elk jaar een som be schikbaar met als doel het bewaren en/of restaureren van historisch waardevolle gebouwen op haar grond gebied. De inzendingen van gega digden worden beoordeeld door een jury bestaande uit leden van het kollege van burgemeester en schepe nen en uit bestuursleden van de WAK. Prijs waar van de toekenning dan wordt bekendgemaakt tij dens de traditionele jaar vergadering van de WAK. Wie er belang in stelt dient zulks schriftelijk te melden aan het kollei e van burge meester en schepenen. Grote Mark, 3 te 9300 Aalst. Zulks dan uiterlijk vóór 30 september. Naast vermelding van de juiste ligging van het gebouw en het jaar van oprichting moet de aanvraag ook ver gezeld gaan van een foto op formaat 18 bij 24. De al dan niet, geheel of gedeel telijke, globale of gesplitste toekenning wordt bekend gemaakt in het stadhuis op zondag 11 december. Ver dere détails kan u verne men bij voorzitter Jan van der Hulst, Ploegstraat 24. Frans Slagmulder. Regels- bruggestraat 35 of Mare Uyttersprot, Tulpstraat 1 te Hofstade. LH Op woensdag 14 september om 20.00 uur heeft in de verga derzaal van dc dienst kuituur de installatie plaats van de ad viesraad voor toerisme. Die adviesraad formuleert aan het kollege van burgemeester en schepenen adviezen met be trekking tot de toeristische promotie van de stad en haar omgeving. Als voorzitter zal de schepen van onderwijs, kuituur en ge zinszorg, mevrouw Chr, Lic- vens-Borms worden geïnstal leerd. Ondervoorzitter wordt de heer R. Vcnneman. De ver dere samenstelling ziet er uit als volgt: Ph. Eeckhaut. J. Muylaert, R Vandaele, O. Callebaut. G. Adriaenssens- Van den Broeck, E. Pijck, J. Louies, H. Louies, D. Gheys, Zele. Torenfeesten. Allerlei attrakties zorgden voor een biezondere sfeer. De straatzangers maakten L. Dc Schrijver en E. Schol- het geheel nog een stuk vrolijker, (gb) laert, Voor de VVV Denderstreek H. Van den Bossche, voorde VAB Herman Talloen. Hore ca Denderstreek is vertegen woordigd door W. Van Lierde, en Vakantiegenoegens door F. Schockaert. Ais deskundigen in deze materie werden K. Baert. K. Liebaut aangewe zen, evenals H. Van Steen- berghe die ook het sckretariaat zal waarnemen. Waarom het kancerl door de Symfonische Kring «Door Eendracht Groot» dat verleden zondag in Netwerk doorging niet opgenomen was in de programmatie van de Aalster- se Jaarbeurs, zoals toch reeds vele jaren het geval was, zon ook voor voorzitter Raoal Eenmans nog een raadsel zijn. de Koizershallen doch alle (goede) plaatsen waren reeds bezet. Tot ze met moeite een onbezette stoel kon bemachti gen helemaal achteraan in de hoek. Een valabele zitplaats, een nochtans leegstaande stoel, werd haar geweigerd. Die was voorbehouden voor een Brusselaar die misschien nog zon knnnen komen alhoe wel zijn tientallen maats reeds ter plekke waren. «Die men sen zijn geïnviteerd», werd nil de Hyacinlenstraat 20 Ie Aalst vraagt zich nn af of zij als Aalsterse misschien niet uitgenodigd is? Voor de deelnemers aan de septemberbedevaart naar Hal le die aan de SL-Marti- naskring Ie Aalst vertrekken op zaterdag 3 september Ie 22 n zon een anlobasdienst voor de terugreis ingelegd worden. Afwezigheden bij stadsperso- neel zonden nogal eens de spuigaten uitlopen. «Ver- trauen ist gut ober controle is besser», zegt men bij onze oosterburen. Zich ziek mel dend personeel zon onder kontrole gesteld worden van dokter Chris Muylaert, Ste- vensveldstraat 2 Ie Meldert. In het Aalsters rusthuis SL- Lieven zou het a.s. maandag volle feest zijn. Men heeft er immers alsdan hel geluk een eeuwelinge onderdak Ie mo gen bieden. Op de préselektie in de zaal van Openbare Werken waar uit tien echtparen onder het waakzaam oog van schepenen De Maght en Vinck door leden van het reestkomilee en pers- medewerkers er vijl moesten worden overgehonden voor de kwis in de Keizershallen had Iemse. De vereniging Komkommor organizeerde met veel bijval een volksdansavond Zele. orenjeesten. Bij de Torenworp werden voor 50.000 F prijzen uit de lantaarn van pronkstuk geworpen en dit gaf aanleiding tot biezondere grabbeltoneeltjes (gb) zich naar ons werd gezegd één koppel onthouden. We onthouden eruit alvast dat er nog koppels zouden zijn die zich onthouden, - De opening van het nieuw zwembad zon voorzien zijn voor nieuwjaar 1984 nadat reeds eerder 15 oktober en 15 november waren vooropge steld. De bevindingen van een werkgroep ad hoc o.m. in verband met de uitbatings- voorwaarden zullen aan de kommissie en kollege worden voorgelegd waarna de ge meenteraad zal beslissen. 1 januari zou levens de slui tingsdatum knnnen betekenen van het «ond; zwembad want besprekingen met onderwijs inrichtingen om te komen tol huren oi kopen kwamen niet tal een positief resultaat. - Drie miljoen voor karnaval Aalst en 30.000 fr. voor de Faaboargjaarmarktstoel zijn wel fel uiteenlopende sommen. Wellicht zon het stadsbestuur ook hiervoor eens een inspan ning kunnen doen. Deze Baar- degemse festiviteiten, reeds aan hun 96ste editie toe, heb ben inderdaad reeds lang bur gerrecht verkregen. - De vzw «Aalst 2000», die reeds interessante enqnetes publikaties, wil een «gids voor uithaizigen». Groepen doende op hel vlak van vrijetijdsbe steding, aktie allerhande en/oi kuituur zonden er aan bod komen. Besprekingen met Netwerk vzw kenden geen positief resultaat en nn wil de vzw «Federatie voor socio- knltnreel werk» hel alleen beproeven. Eéns per maand ol zo mogelijk om de veertien dagen zouden de zowat 3000 gegadigden het in hun bus vinden. Eind september valt hopelijk de eerste «gids voor uithaizigen» ook in nw bus. - Dr Frans Matthien, dienst hoofd van het laboratorium van het OCMW-ziekenhuis zou tegen ambtenaren van het OCMW klacht hebben neerge legd wegens laster. - De vernienwing en adaptatie van de Keizershallen zoals reeds gepland en vroeger me degedeeld komt niet Ie vroeg. Een paar dagen vóór de ope ning van de Aalsterse Jaar beurs kwam immers een grote plaat van het plalond los en plofte midden de opgebouwde stand van de firma Listroo. De schade zou zowat 30.000 fr. bedragen. - Bij de opening van de Jaar beurs zou het door Ie knippen lint spoorloos verdwenen zijn geweest zodat terwijl minister Decroo gloedvol peroreerde over de Aalsterse Jaarbears in internationale kontekst men silo presto bij de Brma De Winter om een nieuw lint liep. Na de gemeenteraadszitting van a.s. dinsdag blijft Hofstade door één gemeenteraadslid vertegenwoordigd. Ontslagne mend raadslid, Klein-Aalste- naar Henri Van der Veken, wordt vervangen door Hofsta denaar Herman Goossens doch Hofstadenaar Eddy Die- rickx wordt op zijn beurt ver vangen door Klcin-Aalstenaar Roger D'Hondt. Aan de agenda van de openba- vergadering verder kerkfa brieken en kasnazichten, ste delijke belastingen (aanslui ting rioolnet, niet-bebouwde percelen in niet-vervallen ver kavelingen, aanvullend ge meentebelasting op personen belasting, leningen en aanko pen, werken (zwembad, Kei zershallen, huis Van Langen- hove, overlagingen), afbake nen van herwaarderingsgebie den, afschaffen of verleggen van voetwegen, vaststellen van verhuringsvoorwaarden Sint-Niklaas. De jongelui konden hun hartje ophalen tijdens de braderie van de Kokkelbeekstraat en de Gaudigalerij. Een dansje in gezelschap van een klown. (dw) Dansdemonstratie, modeshow, kijken, kopen in een uiterst gezellige sfeer n.a.v. de braderie in de Kokkelbeekstraat en het Gaudicentrum te Sint-Niklaas. Volgend jaar is het vijftig jaar geleden dat voor het eerst in deze buurt een braderie gehouden werd. Men stevent nu fluks op een jubileumeditie af, en er komt nog een nieuwe ook. (foto dw) Veel bekijks had in de Sint-Niklase Kokkelbeekstraat de demonstratie «oorlogje spelen». Een leuke, maar al bij al vredelievende hobby, (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 52