H Iendermondse rijschool 20 - 9.9.1983 - De Voorpost HEB STEEDS BIJ DE HAND Oud-studentengroep «Oud-Ochseniaken» opgericht Enkele oud-leden van de vroegere Leekse studentengroep hebben het initiatief genomen om de ex-leden opnieuw bijeen te roepen en net als vanouds zich opnieuw aan het studentikoze te wijden. Zo werd reeds een eerste kontaktavond georganizeerd die plaats had in de afspanning «Den Bonten Os». Vijfde grote september-marktaktie Op de marktdagen 13 en 20 september organizeren de ge meente Lede en de marktkommissie voor de vijfde maal een grote koopaktie waaraan een tombola is verbonden met meer dan 100.000 fr. aan prijzen. Bij aankoop van 50 fr. wordt er een gratis lot geschonken door de deelnemende marktkramers. De loten moeten worden gedeponeerd in de daartoe op de Markt geplaatste bussen. Trekking op donderdag 22 september. Poezieavond in 't Hof te Puttens Op vrijdag 9 september om 20.30 uur dragen in de VTB galerij 't Hof te Puttens, Wichelsestraat 20 te Lede dichters voor uit eigen werk. Het gaat om Christina Guirlande, Theo Fransen, Denijs van Killegem en Marcel De Backer. Muzikale omlijsting Gilbert Lippens en voorstelling Lisette De Backer. Ondertussen loopt de groepstentoonstelling van vijf bekende 60 plussers: Gustaaf Blommaert, Andreas Buyens, Marcel De Backer, Gerard Van Impe en Julien Van Langenho- ve. Nog te bezichtigen tot 11 september. Met de B.G.J.G. naar toneel De Bond van Jonge en van Grote Gezinnen, afdslmg Lede, organizeert voor haar leden een reeks toneeluitstappen. Er zijn vijf voorstellingen in de KVS te Brussel en twee voorstellingen in het Mechels Miniatuur Teater voorzien. De data: 13 oktober, 15 november en 8 december 1983 en in 1984: 17 januari, 1 maart, 5 april en 17 mei. Het bezoek gebeurt telkens per autocar en voor de hele cyclus betaalt men 2.300 fr. Inschrijven bij Jos De Craecker-Lamagie, Dorenweg 20 te Lede (053/21.13.22). Bloedafname Het Rode Kruis, afdeling Lede, organizeert op maandag 12 september een bloedafname in 't Zaaltje te Papegem. Van 19 u. tot 20.30 Uur. NATUURWANDELING IN IMPE De FVV-afdeling Lede organizeert op zondag 11 .september een natuurwandeling langs de mooiste plekjes van Impe (Lede), onder begeleiding van Mevr. D'Haeseleer (van de «Wiele waal»). De wandeling loopt grotendeels langs het Pastoor De Brouwerpad (ong. 8 km.). Vertrek aan de kerk van Impe.om 15.00 u. Bij slecht weer: botten aan! De wandeling is gratis en iedereen is welkom! Lebbeke. De jongens en meisjes van de KLJ vendelden het feest open (c) Lebbeke. Aan het monument van de gesneuvelden werden bloemen neergelegd, (c) Lebbeke. Het nieuwe vaandel werd zopas gewijd. De Oudstrijders verlaten nu de kerk Dendermonde. De belangstelling was enorm bij de inzegening van de nieuwe kapel I zatei voor een optocht (c) mL Grembergen (vh) Lokeren FOTOTENTOONSTELLING «HET WAASLAND IN BEELD» Het Kultureel Centrum Lokeren, en De Waasse Persclub hebben het genoegen alle Lokeraars uit te nodigen tot een bezoek aan de fototentoonstelling «Het Waasland in Beeld». Tien persfotografen van de Wase Persclub exposeren meer dan 200 foto's. Het zijn: Julien D'Haen, Dannv Michiels, Henri M Codenie, Etienne De Hauwere, Jozef Delestinne, Mare De Waele, Gerard Lyssens, Francine Van Cotthem-Schalkens, Roger Van Daele en Erik Westerlinck. De tentoonstelling heeft plaats in de foyer van het Kultureel Centrum. De opening gebeurt op vrijdag 9 september om 19 uur, door burgemeester Hilaire Liebaut. De tentoonstelling is toegankelijk: op zaterda gen 10 en 17 september van 14 tot 18 uur, en van 19 tot 22.30 u. Zondagen 11 en 18 september: van 11 tot 13 uur, van 14 tot 18 uur en van 19 tot 22.30 u. Van maandag 12 tot vrijdag 16 september: van 14 tot 17.30 u. FESTIVAL VAN VLAANDEREN Het Festival van Vlaanderen, Gent en Historische steden, treedt op te Lokeren 15 september in de stadsfeestzaal van het Kultureel Centrum, met een pianorecital van David Lively. Het programma omvat: Variations van Copland, Six Epigraphes Antiques van Debussy, Rounds van Berio, Suite voor Toy-Piano van Cage, en Petroesjka-ballet in 4 taferelen van Strawinsky. Op 8 oktober volgt dan het optreden in dezelfde zaal van het Clarinet Choir Walter Boeykens, met volgend programma: Concerto Grosso Opus 3 Nr. 11 (arrangement J. Lancelot) van Vivaldi, Nuages uit de Nocturnes (arrangement H. Conley) van Debussy, Introductie, Thema en Variaties (arrangement W. Boeykens) van Rossini, I Giardini Delia Villa D'este van Groslot, Uit het Divertim ento voor strijkorkest (arrangement M. Jensse) van Bartok, Eine Kleine Nachtmusik (arrangem ent F. Sacci) van Mozart, en Ouverture tot L'ltaliana in Algeco (arrangement H G. Palmer) van Rossini. HOBBYCLUB LOKEREN Op 10 en 11 september 1983 in de zalen der Minderbroeders (Paters) Luikstraat te Lokeren richt de Hobbyclub van Lokeren zijn 14' Hobbyshow in. Allerhande verzamelingen met demon straties zijn er te bezichtigen. De plechtige opening door burgemeester Liebaut heeft plaats op zaterdag 10 september om 10 uur. En de tentoonstelling is open op zaterdag van 14 tot 20 uur en op zondag 11 september van 9 tot 19 uur. Op zaterdag van 14 tot 18 uur: ruil- en rommelmarkt voor de jeugd tot 16 jaar. Met prijskamp voor de beste verkopers. Gratis inschrijven. Op zondag van 9 tot 17 uur: grote gewestelijke ruildag (maar met nationale allures) voor alle ruilobjekten. Let wel op: de show heeft deze keer plaats in de lokalen van de Paters in de Luikstraat, en niet meer zoals vroeger, in de lokalen van RITO, in de Azalealaan. Revue 6e Regentochten 10, 11, 17, 18 september om 20 uur Op zondag 18 september organizeert het Belgische Rode Kruis 10, 17 september om 16 uur haar 6e Regentochten. De af te leggen afstanden bedragen 40, Revue «Lokeren, woar is den tijd., in de stadsfeestzaal. Het is 21, 12 of 6 km. Vertrek: van 8.30 u. tot 15 uur vanuit het instituut de moeite van te gaan zien meer dan waard: O.L.Vrouw Presentatie, Watermolendreef 167 Verdere inlich- cnfnfonrnnneteuinn tingen zijn te bekomen bij Eric Merny, Kon, Fabiolapark 687 (tel. roioiemoonsxeiiing 03/777,61.32). Deze tocht komt in aanmerking voor de wissel- Van 10 tot 18 september in het fdyer van het Kultureel Centrum; bekerkompetitie van de Vlaamse Wandelliga. «Fototentoonstelling van de Wase Persklub onder het motto Het Waasland in Beeld. Avonden van de discotheek Meer dan 200 persfoto's. op donderdag 15 september geeft Camil Van Hulse te 20 uur in Opening: Vrijdag 9 september om 19 uur, door burgemeester de Conferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek (H. Liebaut. Heymanplein) een inleiding op het symfonisch gedicht «Kino Festival van Vlaanderen Saga», dat op 17 september te Sint-Niklaas in wereldpremière 15 september: Festival van Vlaanderen, Gent en historische ^aat steden. Optreden van David Lively, pianorecital. Tentoonstelling Om 20 uur in de stadsfeestzaal van het Kultureel Centrum. jer gelegenheid van de herfstjaarmarkt te Sinaai (op 24, 25 en Wandelen in Wetteren 26 september) wordt op initiatief van de dorpsraad in het wanaeien in vvexxeren gemeentehuis een tentoonstelling op het getouw gezet met Zondag 11 september organizeert Vakantiegenoegens een werken van inwoners van Sinaai. Kontaktadres voor verdere wandeling in de Wetterse Rozenstreek. Vertrek om 14u30 in informatie: Jan Meganck, Zakstraat 72 te Sinaai (tel. 03/ Wetteren aan de Oordegemsesteenweg 179 aan boomkwekerij 772.45,13). Van Kerckhove. Zomerkoncerten Op zondag 11 september geeft de socialistische harmonie «De Toekomst» te 16 uur een zomerkoncert bij de Witte Molen. Te 17 uur geeft de koninklijke harmonie «Sinte-Cecilia-Sint-Nik- laas» een zomerkoncert in het stadspark. Braderij Van vrijdag 9 september tot en met zondag 11 september wordt Foto- pn rartnnnwpdctriiri in de Anker"- Truweel- en Klein Hulststraat een braderij georga- ruiu en cdrxoonweasxrija nizeerd. Naar aanleiding hiervan dient rekening te worden Ter bevordering van de verkeersveiligheid organizeert het gehouden met tijdelijke bijzondere verkeersmaatregelen in deze stadsbestuur van 3 tot 14 oktober een foto- en cartoonwedstrijd drie straten, alsook in de Regentiestraat, Zamanstraat, Pape met als thema: «Verkeer verkeerd». Een gedetailleerd regie- nakkerstraat en het Kardinaal Mercierplein. ment kan bekomen worden op het toeristisch informatiekantoor. Festival van Vlaanderen Sint-Niklaas Grote Markt 46, op het sekretariaat van de dienst Kuituur op het stadhuis of^na telefonische aanvraag bij het stadsbestuur (tel. In het kader van het Festival van Vlaanderen geeft het Rias Kammerchor Berlin op dinsdag 13 september te 20.30 u. een concert in de feestzaal van het stadhuis. Programma: Motetten 03/776.34.71 - toestel 14). Tentoonstelling Tot en met maandag 12 september is in het stedelijk museum, Zamanstraat 49, een tentoonstelling te bezichtigen van schilder ijen van volgende leraars aan de stedelijke academie: A. Roelant, P. De Vijlder en K. Muller. Arabisch leren Wie deze winter Arabisch wil leren krijgt hiertoe de kans. van Ockeghem en J.S. Bach. Toegangsprijzen: 200 tot 150 fr. (voor groepen en houders van een cultureel paspoort). Koncert Op zaterdag 17 september geeft het Nationaal Orkest van België te 20.30 uur een koncert in de Collegekerk. Forumfilm Gedurende één avond per week zullen deze lessen gegeven Op woensdag 14 september te 20.15 u. wordt in de reeks worden door de heer Laroussi Belgacem, bij wie ook verdere forumfilms «The Wild Bunch» vertoond in zaal Select I (Studio) inlichtingen te bekomen zijn op het tel. nr. 03/776.97.32 ('s Parklaan te Sint-Niklaas. avonds na 20 uur). Handwerkateliers In de loop van deze maand starten opnieuw alle handwerkcur- sussen: kantklossen, bloemschikken, raamweven, getouwwe- ven, macramé en spinnen. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men terecht in het stedelijk museum, Zamanstraat 49 (tel. 03/776.07.53). Tentoonstelling Van zondag 11 september tot 9 oktober is in het Internationaal VLAAMSE BOND POSTZEGELVERZAMELAARS SINT-NIKLAAS Op zondag 18 september heeft voor de zevende maal een nationale ruildag plaats in «Het Centrum», Grote Markt 40, te Sint-Niklaas. Deze ruildag is doorlopend toegankelijk van 9.00 tot 16.30 u. De toegang is gratis en iedere bezoeker ontvangt een gratis tombolabiljet. Men kan uiteraard ook tombolabiljetten kopen aan 10 fr. 't stuk. De hoofdprijs, naar keuze een heren- of damesfiets wordt verloot onder de betaalde loten. Iedere Exlibris-centrum, Regentiestraat 65, een tentoonstelling te be- postzegelverzamelaar of belangstellende is van harte welkom, zichtigen met grafisch werk van Gustaaf De Bruyne. Deze tentoonstelling is op weekdagen te bezichtigen van 14 u. tot 17 communistisch Manifest u. en op zondagen van 10 u. tot 13 u. en van 15 u. tot 18 u. In het Masereelhuis, Truweelstraat 123, wordt zaterdag 10 VprtPlnamiHHanon september om 20 u het eerste deel van een diareeks over het veriemdniiuudgen «Kommunistisch Manifest» voorgesteld. De série werd gemaakt De reeks vertelnamiddaqen voor de jeugd start op woensdag 21 n.a.v. de herdenking honderd jaar Marx en de afdeling Lokeren september te 14.30 u. Auteur Johan Ballegeer zal dan in de van het Masereelfonds stond voor de realisatie in Samensteller Vertelhoek van de stedelijke openbare bibliotheek, het Hendrik Michel Christiaens geeft toelichting zaterdagavond Aan het Heymanplein, vertellen voor de jeugd van 11 tot 15 jaar. initiatief is een geleide diskussie gekoppeld Sins 'EECKMAN 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste pnjzen der matrassen. k Schuimrubber. Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, AALST 33'0321 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle InHchtingBn. 30/0076 ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbedekkingen - overgrote keus bij Herman Michem. Potiaulaan 16. St.- iii.- .„j_. Vraag vrijblijvend inlichtingen. 'O-SPORT 052-21.17.59 «al1 ook alles van sportartikelen, alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21, Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. 30'026C oio's Hofman Tel. 053/70.33.95 iKSÏK™ Gekend voor de laagste prtjzen Gespecialiseerd in de beste merken Alle benodigdheden en kleding 6/ft IEUWLANDT Woonverbouwing vr 053-70.28.61 UBLICITEIT 052-21.40.60 053-21.40.60 UANDO om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken, quis, quid, quo, quando, quomodo.. enz: wie. wat, waar. wanneer en hoe? Het antwoord op de vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper. ET»! Is een blik in hel verteden. VAN LIMBERGEN RETRO. Katlestraat 73 in Aalst herinnert.aan dit verleden onder vorm van meubilair in antiek-linish Kunstvoorwerpen, wandtapijten en repro- dukties van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder. 31/0107 j y n een toverformule? Noen ui geven samen i 052-21.40.60 an vergelijking Uw inbreng en in lijn resultaat-m— Ham Zor Toekt koncf Volk Ovi hoofd dans« Nelso The In ber o: reeks dacht Peckii Rom Zati maligt voor l< Staf I Kop Bruyn hel e daaro' Jeug In c Belsel vakan 19u30 praats Kracl Ove dit wei Milks In di het feest (pvs) Lebbeke. De Lebbeekse voetbalclub Rapide organizeerde circuit van de Langestraat (;vs) -cartingwedstrijden op Op zaterdag 17, van 17 tot 22 u. en op zondag 18 september van 12 tot 15 en van 17 tot 22 u., organizeert Zwemklub Lebbeke, in zijn lokaal «'t Smisken», Lange Molenstraat 1, te Lebbeke, een mosselfestijn. Te verkrijgen: mosselen met brood en tomaat met garnaal en brood. Demokratische prijzen. ZOEKTOCHT De PVV-Jongeren afdeling Denderbelle organizeert op zondag Lebbeke. Breugelfeest ie Denderbelle. De Jonge Leeuwen organizeerden 18 september e.k. een eerste zoektocht. Dit volgens de formule B van de VAB. Leden betalen 50 fr., niet-leden 100 fr. Vrije start tussen 13 en 14.30 u. op het Dorp - Zaal De Ster- te Denderbelle. De deelnemers worden verzocht een Prisma-Nederlands woorden boek mee te brengen en schrijfgerief. Elke deelnemer aan deze fietszoektocht ontvangt een waardevolle prijs. PANNEKOEKENSLAG Op zaterdag 10 september wordt in zaal Casino, Laurierstraat 12 te Lebbeke, van 16 tot 22 u., .een pannekoekenslag georganizeerd. Dit ten voordele van Kabouterland. DIAVOORDRACHT VTB-VAB organizeert op vrijdag 16 september te 20.15 u. in zaal Brouwershuis, Wiezeplein, een diavoordracht. Herman Bosteels heeft het over «Lied van mijn land». li Fle'

De Voorpost | 1983 | | pagina 20