Waaslandse voetbaltopper brengt Beveren alleen aan de leiding Portrettenoorlog in de liga ZWART OP WIT Paralimni Cyprus geen hindernis voor Waaslanders SiHubert Cerpentier Voetballer overleden Dimitri Davidovic: «Een goede tweede helft» Braems: «Uitblinker De Wilde» KNIP UIT: com AR SpORt 25/30% De Voorpost - 9.9.1983 29 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 3330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Al jarenlang zit ge daar op Lokeren en Beveren uw kas af te draaien opdat er 's maandags een fotoke in slaap» de krant zou staan ten gerieve van de supporters en Gn J *ezer8, Jarealang hebt ge regen, sneeuw, vorst en t Coiii wind getrotseerd, ingeduffeld gelijk een eskimo, hebt ichoppj ge ballen en spelers tegen uw vege lijf gekregen, revel g flessen en bierblikken van de spionkop gepareerd en ;rste de de doelpunten vooral aan de overzijde zien maken, w blijvt maar dat alles belet niet dat het er voorlopig blijk baar mee gedaan is. oude Plots is er in Brussel ergens een duistere vereniging o zo die met de Koninklijke Belgische Voetbalbond een vroegs akkoord heeft gesloten dat nog enkel haar leden aatsva 'portretten' van spelers en spelfazen mogen nemen urnis a tijdens de matchen in de liga. Reeds enkele weken ondervinden de fotografen die rem da niet direkt aangesloten zijn bij die vereniging die akte ra eigenlijk meer en soort syndikaat is moeilijkheden oude om hun jobke naar behoren te vervullen. Het is n door] ocht Vfflij begonnen op Lokeren enige tijd terug en woensdaga vond begon het spel opnieuw op de Freethiel. Terwijl de Wase fotografen hun instrumenten aan het stemmen waren achter de respektievelijke goals, kwamen vier uitsluitend franstalige heren het terrein opgestapt met de boodschap dat iedereen maar best kon verdwijnen. Na enig diskuteren. zag men een lichtpunt: scheids rechter Van Langenhove moest beslissen. Hij is im mers meester in de neutrale zone. De vier frankofonen dus vierklauwens bij de ref en zonder de plaatselijke persmensen te raadplegen, besliste deze dat de wedstrijd niet doorging zo de Wase persjongens niet uit de neutrale zone verdwenen. Iedereen dan maar ingebonden, doch niet zonder enig kommentaar. Het ligt die trouwe medewerkers immers zwaar op de maag. Wij weten ondertussen nog steeds niet welke vereni ging die vier arrogante heren vertegenwoordigden en wij hopen dat het niet de 'vzw Belgische Vereniging van de Fotojournalisten' of de 'Belgische Beroeps- bond der Sportjournalisten' is. Deze twee instanties zijn lot nog toe heel welwillend gebleken. Wij hebben echter de indruk dat het hier vooral om vertegenwoor digers van foto-agentschappen gaat. organisaties die hun foto's dan verder doorverkopen aan wie ze wil publiceren, tegen veel te hoge prijzen dan nog. Wordt er een greep gedaan naar de macht in het sportfoto- wereldje? Stuurt men op een monopolie aan? In elk geval worden door dergelijke praktijken niet alleen de persvrijheid maar ook het bestaan van de weekbladen en de regionale dagbladpers bedreigd. Zelfs tussenkomsten van het Beverense bestuur, i.e. de heer Van Goethem kon de problemen niet oplos sen. Gevolg: geen foto's van de kapitale wedstrijd Beveren - Lokeren. tot scha en schande van de Belgische voetbalsport en de twee klubs in het bijzon der die via de lokale weekbladen toch heel wat interesse wekken voor hun aktiviteiten. Het is wel eigenaardig dat zelfs de beheerders of eigenaars van de terreinen geen fluit te zeggen hebben over wie er al dan niet in die fameuze neutrale zone terecht kan. Beslist de Bond binnenkort ook nog over de reklame die de afsluitingen siert? Het is absoluut niet onze bedoeling om de klubs in deze polemiek te betrekken. Zij staan meestal mach- iselen teloos. Toch konden zij bij de KBVB misschien even bij de E tussenkomen om een oplossing voor het probleem te van 1 brengen. Zij beseffen maar al te best het belang van Mnet 1 re9'ona'® pers en op de tribunes verlenen zij onze schrijvende medewerkers dan ook alle faciliteiten. n Onder diegenen die van het terrein verwijderd wer- r r*_ 1 ^en ziïn m0nsen die al meer dan twintig jaar de Wase e I voetbalploegen in beeld brengen. Erger nog. er zijn maar mensen bij die aangesloten zijn bij de 'Algemene ;sters I Vereniging van de Beroepsjournalisten van België'.'of lo(le- 1 ia dat al geen overkoepelend orgaan meer? olen- I Alles wijst erop dat het geen gemakkelijke zaak wordt om een uitweg te vinden. We verwachten nu alleen nog hetzelfde scenario op de velden van Sint-Niklaas en Aalst, waar onze medewerkers voorlopig met rust werden gelaten. Is het in dit land al lang verplicht om gesyndikeerd te zijn als je wil werken? (Mare De Backer) irl de rugge ie die i milie ■hikte i niet uteur iet in toch et de etten taria- nder- niks Dinsdag jl. is om 12 u Hubert Cerpentier overleden. Hubert Cerpentier. wonende in de Pompstraat te Sint- Gillis-Waas was 33 jaar en begon als knaap zijn voetbalkarrière bij SK Sint-Niklaas. Verder belandde hij bij Sint-Pauwels. Excelsior. Sinaai om dit jaar de chien i kleuren van Kemzeke te verdedigen. Vorig jaar was n dat bij nog aktief bij SK Slachthuis en als minivoetballer was hij lid van Sint-Helena. eb ik Hubert, die werkzaam was in het stedelijk slacht- huis van Sint-Niklaas. was vorige donderdag ontsla- gen uit het AZ van Antwerpen waar hij wegens het onwel worden tijdens een voetbalwedstrijd een gron dig onderzoek had ondergaan. Thuis voor herstelpe riode brachten wijzelf maandag onze vriend en te vens werkmakker een bezoek. Ons gezellig babbeltje werd onderbroken door een plotse ongesteldheid die Hubert via de Sint-Helenakliniek terug in het AZ deed belanden. De beste zorgen konden niet meer baten. Op woensdag rond het middaguur heeft Hubert heen j Cerpentier ons verlaten. Hubert laat een vrouw en vier kindjes achter, die nu zwaar werden getroffen door het heengaan van haar geliefde echtgenoot en hun lieve papa. Wijzelf verloren niet alleen een werkmakker maar tevens een beste vriend. Droefheid heeft zich meester gemaakt van ons en ons rest nog langs deze weg familie, echtgenote en kinderen onze innige deelne ming in hun smart te betuigen. Guioo G. j het inde- iciale 90-70 'ubli- W.V. Beveren-Lokeren 1-0 Voor zijn tweede thuiswedstrijd kreeg SK Beveren gebuur en medeleider Lokeren op bezoek. De strijd J om de heerschappij in het Waasland werd meteen f JÉ|-. \mm ook de strijd om de leidersplaats in de nationale ËjÊÊÊ^^^M i W >1 voetbalkompetitie. Beveren moest met een nood- Jm ploeg het veld in en het leek oi Lokeren voor het eerst in vijf jaar als winnaar op Freethiel zou kunnen StMBÊRÉÊtiÊBB wegkomen. Vijftienduizend toeschouwers bleven ne- %fB^BjmÊjJB gentig minuten lang geboeid door een wedstrijd die M^BB doorlopend spankracht behield. En wanneer tenslot- É&ft TfiËj WÊÊËÊ>. te SK Beveren met een 1-0 naar de leiding in de fröjpffrfc 135 Bw&Êfc. rangschikking schoof, was het Lokeren dat wellicht Beveren startte zonder keren de bakens even te ver- J «-•"**** flankverdedigers Baecke en leggen en eerst De Vriese en Jaspers, zonder de aanvoer- daarna Vander Eist zorgden - der en de tweede in bevel, voor gevaar. en de geelblauwe suppor- Beveren bleef. ters waren niet erg gerust het ontbreken van Baecke omtrent de afloop van het en Jaspers was inderdaad Waaslands duel. Toch was niet geruststellend, het risi- -i t het de thuisploeg die na am- ko schuwen en Freethiel D r in ri per twee minuten spel al ontplofte bijna toen Albert Beveren-Lokeren: 1-0. In- Beveren-Lokeren: 1-0. Ar- Beveren-Lokeren. 1-0 Fihp dicht bij een doelpunt kwam in het strafschopgebied valler Denny Pfaff: opmer- min Görtz: werkkracht en Lie Wilde, puike doelman, toen Erwin Albert een uitste- werd neergelegd en kelijke prestatie. (Iv) doorzicht. (Iv) hield Beveren recht in de kende kans te zwak in de scheidsrechter Van Langen- tweede helft. (Iv) Hoogenboom hove maar met de armen bleef molenwieken. op. het veld werd het steeds rumoeriger. Op vrijschop van Stalmans maakte toen Ronny Martens een enig mooi kopbaldoelpunt waar na de Deftingenaar hinkend naar de kleedkamer ver dween. Kusto kwam in de plaats maar de Pool bleek slechts een schim van Ron ny Martens te zijn. Lokeren zocht naar een geschikte tegenzet maar voorlopig kreeg niemand vaart in het trikolore geheel. Men werd bij de bezoekers alleen maar nerveuzer en rond de veertigste minuut liep Van Goethem tegen de eerste boeking aan voor een zware overtreding op Theu- nis. Theunis zelf schoot de vrijschop hard op de paal van doelman Hoogenboom. Net voor rust moest Hoogen boom trouwens nog eens hoog onder de lat om schit terend Beverens werk onge daan te maken. De 1-0 rust stand was toen voor SK Be veren verdiend. Filip De Wilde armen van legde. Beveren begon trou wens heel sterk aan het der by en vooral Ronny Martens leek plezier aan het feest te zullen beleven. Schónberger deed wat men van hem verwachtte. Hij organiseerde zijn man schappen en was zelf de draaischijf voor beter Beve rens werk. Ronny Martens kwetste zichzelf met een ge- Rond het kwartier wist Lo- kraakt schot en rond, ook Davidovic maakte zich boos toen men vanuit de pers stelde dat Antwerp tegen landskampioen Stan dard een zeer goeie wedstrijd had gespeeld. «Ik ben nu trainer bij Lokeren. Beveren was beter in de eerste helft maar nadien was het toch Lokeren dat de beste kansen kreeg. Van Goethem werd vervangen wegens het overdreven balverlies en met Somers achteraan ging het in de tweede helft toch veel beter. Met Van der Gijp kreeg ook de aanval meer zwaarte en in de tweede helft bleef Beveren alleen overeind door een goede De Wilde. Opvallend goed bij Beveren was ook nieuweling Armin Górtz die regelmatig mee naar voor schoof en het ons taktisch lastig maakte. We kregen hier te weinig, Een gelijkspel had een betere weergave van de wedstrijd geweest. Maar ja, dat is nu eenmaal voetbal.» Urbain Braems was een biezonder gelukkig man na de kleine zege van SK Beveren tegen Lokeren. «Het is verdiend. Bij de rust had het 2-0 kunnen zijn. Een goede wedstrijd waarin Beveren bewees over een degelijke kern te beschikken. We moesten immers Baecke en Jaspers vervangen en vroeg in de wedstrijd viel dan ook Ronny Martens nog weg. In de tweede helft was er dan het attentieve spel van doelman De Wilde die ons toen wellicht overeind heeft gehouden. Lokeren was toch niet zo sterk en Beveren kwam nooit in grote moeilijkheden.» Er werd ook al gepraat over de volgende opdracht: zaterdagavond thuis tegen Lierse. «Een ploeg kan ik nog niet geven. Christiaens blijft nog enige tijd onbeschikbaar. Het wederoptreden van Baecke is twijfelachtig en nu lijkt het erop dat Ronny Martens met een nieuw spierletsel ook voor een paar wedstrij den out is. Het wordt vermoedelijk weer wat her schikken.» Lokeren-Antwerp 1-0. Svilar komt tussen, voor Koeckelkoren en Larsen (dm) Na rust werd Van Goe them bij Lokeren ingeruild voor Van der Gijp maar de bezoekers bleven het goede ritme zoeken. Het was op nieuw Beveren dat de beste akties op het gras toverde en de beste doelkansen kreeg. Theunis schoot net over. Stalmans trapte op de staak en het verschil tussen de twee Waaslandse kop- ploegen leek groter dan de 1-0 van het scorebord. Loke ren leek aangeslagen en de fouten stapelden zich op. Górtz, erg goed als linker flankverdediger, liep tegen zijn eerste boeking in de Bel gische kompetitie op en Bett kreeg even later van Van Langenhove hetzelfde kado. Halfweg de tweede helft sloeg de wedstrijd plots om. Lokeren ging veel gevaarlij ker akteren en Larsen schoot een uitstekende kans net naast het doel van De Wil de. De Wilde zelf hield even later zijn ploeg overeind maar het leek erop dat Loke- ren toch nog langszij zou weten te komen. Er was. tien minuten voor tijd. op nieuw een allerbeste De Wilde nodig om de bal in de voeten van De Vriese on schadelijk te maken. Beve ren liet aanvallend nog wel wat zien maar het miste vooraan duidelijk een Ron ny Martens om die aanval lende bewegingen nog in een doelpunt om te zetten. De kleine overwinning van SK Beveren en de leidersplaats in de kompeti tie die eruit voortvloeit, dan ken de geelblauwen aan de werkkracht, aan het goed presteren van 'invallers' Görtz en Pfaff maar vooral aan het attentief spel van doelman Filip De Wilde. Hugo Aerts SK Beveren in Europacup Aan het Cypriotische Enosis Neon Paralimniou heeft SK Beveren een gemakkelijke tegenstander in de eerste ronde van het Europees Bekervoetbal. Ge lukkig waren de verantwoordelijken van Beveren om de loting niet want het voetbal uit Cyprus is verre van de ideale publiektrekker. Toch maakt voetbal vooruit gang in Cyprus. Er was bijvoorbeeld de moeilijk behaalde zege van onze Rode Duivels tegen de nationale ploeg en de opmerkelijke gelijke spelen van die Cypriotische nationale elf tegen Tsjechoslo- wakije en wereldkampioen Italië. Lokeren-Antwerp 1-0. Pelruvic (dm) Dé save van de wedstrijd: Hoogenboom stopt de penalty van Toch mag Beveren gerust zijn. Paralimni eindigde vorig seizoen negende in een kompetitie met veertien ploegen en voor de nationale ploeg komen slechts twee spelers in aanmerking: middenvelder George Kezos, een vaste waarde en voorspeler Konstantis Tsierkezou die slechts sporadisch opgeroepen wordt. Paralimni ligt in het zuidoostelijk deel van het eiland Cyprus. Het stadje telt 8000 inwoners en de plaatselijke bevolking leeft hoofdzakelijk van de landbouw en hun vroege groenten zijn goed gekend op het eiland. Dank zij de mooie stranden kreeg Paralimni vooral bekendheid via de toeristenindus trie. Hotels verrezen en maakten van de stad een van de toeristenpleisterplaatsen. Dichtbij Paralimni ligt de grotere stad Famagusta. maar die is sinds 1974 in handen van een Turks bezettingsleger. Enosis Neon Paralimniou FC werd opgericht in 1936 en de klubkleuren zijn paars-blauw. Het terrein is degelijk uitgebouwd en er is plaats voor een tiendui zend toeschouwers. Sinds 1969 speelt Paralimni in eerste afdeling en twee maal mocht de ploeg Euro pees aantreden. Het werden telkens zware nederla gen. Drie jaar geleden lootte het in de eerste ronde van de bekerhouders Vasas Boedapest. Het werd met 8-0 en 0-4 verslagen. In de Uefacup kreeg Paralimni ook zware opdoffers. Kaiserslautern won met 8-0 en 7- 1. De Cypriotische spelers zijn amateurs en de enige beloning die ze mogen verwachten zijn de aanmoedi gingen van hun supporters. Met coach Svatopluk Pluskal. een ex-internationaal uit Tsjechoslowakije, waait er wel een nieuwe wind door de ploeg. Pluskal is trouwens geen onbekende in Europese voetbalmid dens. Maar ook hij zal SK Beveren niet uit Europacup 2 kunnen lichten. (h.a.) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQSPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding

De Voorpost | 1983 | | pagina 29