Spartanen overtuigen maar Praet wordt uitgesloten Red Star-defensie: kaas met gaten Dwarse wind Juventus Schoonaarde ontevreden over scheidsrechter Alle ploegen aan mekaar gewaagd White Star Sombeke heeft nieuwe kleedkamers 34 - 9.9.1983 - De Voorpost 4-Provinciale VOETBAL Appels - Rp. Lebbeke 4-0 Sparta Appels heeft maar mineren. dwong ook enkele Een hoekschop van Van Nuf- beke daarentegen liet voor weinig moeite gehad om Ra- doelkansen af. maar de af- fel werd afgeweerd door alsnog geen te beste indruk, pide Lebbeke op afstand te werking bleef aan de mage- keeper Van Der Meersch; Misschien komt daar in de houden. Al tijdens het eerste re kant. Bovendien speelde Alois De Bleser die de zaak komende weken verande- kwartier werden de bezoe- doelman Ian Van Der van nabij had meegemaakt, ring in. Rapide krijgt thans kers voor een voldongen feit Meersch zich in die periode nam de bal op zijn slof. Deze Schroevers Moorsel op be- geplaatst. Sparta had toen behoorlijk in de kijker. Half- keer was het raak. Nog was zoek. Dat moet dé gelegen- al twee keer gescoord. weg de tweede helft werd Appels niet voldaan. Het heid worden om de eerste De openingstreffer kwam er Danny Praet het veld uitge- bleef het offensief voeren, oogst binnen te halen. Spar langs Rosez. Kort daarna stuurd. nadat hij een tweede Dat werd op de allerlaatste ta staat voor een verplaat- verdubbelde Alois De Blezer keer was geboekt. Pas op minuut bekroond met een sing naar Iddergem. Zoals - de cijfers. Het heeft toen lan- zeven minuten voor het ein- vierde doelpunt dat Bert De het momenteel speelt moet ge tijd geduurd vooraleer er de kwam de plaatselijke Mey tot stand bracht. het maar weinige ploegen Voetbal. Bert De Mey, be- in die stand enige wijziging scoremachine weer op Al bij al won de thuisploeg vrezen. langrijke pion van Sparta kwam. Appels bleef wel do- gang. ruimschoot verdiend. Leb- E.D.M. Appels (v) Zele Heikant - St. Pauwels. De Wase mannen in de aanval (wvc) S.K. Wichelen - Bavegem 2-2 Het vernieuwde S.K. Wichelen (nieuwe trainer, spelers, bestuursleden en ingedeeld in een volledig nieuwe reeks), kreeg voor de eerste wedstrijd het geroutineerde Bavegem op bezoek. Een gehandikapt Wichelen dat de diensten moest missen van aanvaller Van Puyvelde, middenvelder lohan Schuddinck (voetontwrichting) en stopper W. Dehe- nau (kniekwetsuur); startte bovendien met sterk windna- deel. De bezoekers die zeker niet staalhard schot plaatste hij voor slechts één punt waren Wichelen voor het eerst op gekomen zorgden onmiddel- achterstand: 0-1. lijk voor het nodige gevaar. Wichelen, helemaal niet Vooral de hoekschoppen be- aangeslagen door deze op- zorgden doelman Guy doffer reageerde fel en Scheerlinck heel wat werk. slechts 5 min. later wezen Met lange ballen vanuit de de bordjes 1-1. Een door verdediging (het midden- braak op links van R, Haen- veld overslaand) werden tjes, een mooie voorzet van- verschillende kansen ge- aan de hoekvlag, die door kreëerd door Bavegem. Het een Bavegems verdediger onvermijdelijke gebeurde verkeerd werd beoordeeld dan ook reeds op de 15e waardoor het leder voor het minuut. We noteerden weer hoofd belandde van de mee een van die gevaarlijke opgerukte Et. Heestermans doorsteekpassen van Bave- en deze zette met een forse gem waarop de Wichelse kopslag de Bavegemse net- defensie zich min of meer ten bol. verkeek en die mede door Mooie kombinaties waren het windvoordeel een Bave- voor beide ploegen wegens gemse aanvaller alleen voor de felle dwarsover het veld de Wichelse portier bracht, waaiende wind praktisch Deze kende geen genade en uitgesloten. Toch was het met een goedgericht en opnieuw Bavegem dat op de 30e min. de bordjesman aan het werk zette. Een licht toe gekende vrijschop aan Ba vegem werd mooi voor doel gegeven, daarop volgde een prachtige kopstoot en de bal verdween naast een wanho pig duikelende keeper Scheerlinck in doel: 1-2 en opnieuw een koud stortbad voor een nochtans goed meespelend Wichelen. Ruststand: 1-2. Onmiddellijk ha de koffie probeerde S.K. het tij te doen keren al was de wind reeds fel in kracht afgeno men, zodat het windvoor deel nu wel niet meer zoveel betekende als tijdens de eerste helft. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, maar toch was het Wichelen dat via een mooi schot van uitblin ker Verheyden op de 60e mi nuut de gelijkmaker kon net ten. Verder noteerden we voor de twee ploegen nog enkele goede kansen doch de stand zou niet meer wij zigen. Al bij al konden beide teams (elk een helft) zich tevreden stellen met de puntende- ling. Andere uitslagen Pré-miniemen: HO Kalken-SK 3-1 Miniemen: SK - Oudegem 2-8 Knapen: SK - Oudegem 0-3 Scholieren: Massemen - SK 2-2 Juniores: SK-Herdersem 0-1 Reserven: Herdersem - SK 0-5 Wedstrijden voor volgende week SK - Beervelde Wieze B - SK Wieze - Wichelen SK - St. Wetteren Massemen - SK SK - Doggen Erembodegem Serskamp - Eerste ploeg SK Westrem Eendr. Sersk. Beide ploegen, met titelam- bities gestart, waren aan el kaar gewaagd. Tot een stuk in de tweede helft bleef de brilscore op het bord, niette genstaande er verschillende gevaarlijke standjes voor beide doelen te noteren vie len. Toen opende de thuis ploeg de stand, maar Sers kamp betaalde met gelijke munt: 1.-1. Met nog twee treffers op het einde van de wedstrijd werd Serskamp uiteindelijk pun- tenloos naar huis gestuurd. Bambrugge 4 SOS Schellebel- le 1 De ruststand van 1-1 werd bereikt na een gelijkstellend doelpunt voor Schellebelle langs Verheyden. Op het einde van de wed strijd moest SOS dan toch het hoofd buigen na nog drie lokale treffers. Een klei ne troost voor Schellebelle kan misschien zijn dat de cijfers wel wat overdreven waren. Zele Heikant St. Pauwels. De Zeelse doelman kon dit schot i aanvaller onschadelijk maken (wvc) Baardegem - Opdorp 4-3 «Had het scheldewater zo zwart niet gezien, dan was ik mij zondagavond gaan verzuipen». Dat zegde een misnoegde Red Star-voorzit ter Lucien Heymans ons maandagvoormiddag aan de telefoon. «Wat ik in Baardegem heb vastgesteld, was weerom een hoop miserie. Vooral tij dens de eerste helft werd er ongelooflijk slecht gevoet bald. Als dat zo verder blijft gaan. dan stop ik ermee. Onze defensie was een zift. In de kortste keren moesten we drie goals toestaan. Pas daarna kon Peter Van Der Jeugt milderen. Ik hoopte dat we ons aan dat doelpunt zouden kunnen optrekken. Niets daarvan. Korte tijd la ter belandde een vierde tref fer in onze netten, met een 4- 1 achterstand trokken we naar de kleedkamers. Na de hervatting kwam er beterschap in de ploeg. Er werd beter gekombineerd en offensiever gevoetbald. Drie minuten voor tijd zijn we in amper ééri minuut twee keer tot scoren geko men. Wilfried Tilburg en Luc Van Ret waren de au teurs van de treffers. Op het laatst hebben we nog ge poogd om een gelijkspel, af te dwingen. Daarin zijn we niet geslaagd, In ieder geval hoop ik dat we zondag voor eigen volk tegen Welle de eerste kom- petitiepunten kunnen sprok kelen. Het'zint mij in geen geval om een gans seizoen eigenaar te zijn van de rode lantaarn of in de onmiddel lijke omgeving ervan te evo lueren». In kringen van de thuis ploeg had men het over een verdiende zege. «We waren duidelijk sterker tijdens de eerste helft, was daar de kommentaar. In die periode kwamen we vier keer tot scoren. Francis Van Den Broeck am drie doel punten voor zijn rekening. Tussendoor was Mare Wou ters auteur van de tweede treffer geworden. Na de her vatting kwam Opdorp wel meer in de match. Ze heb ben ons echter niet in de verdrukking kunnen spelen. Hun twee doelpunten op het einde van de match, kwa men op onrechtmatige wijze tot stand. Het eerste doel punt na flagrant buitenspel en aan het tweede doelpunt was er handspel voorafge gaan. Velen hadden het ge merkt, behalve de spel leider.» E.D.M. an de Sint-Pauntao SK Aalst-Nieuwerkerken 1-3. De verrassing in de reeks: het verlies van SK t Eendracht Nieuwerkerken (per) Voetbal. Voorzitter Lucien Heymans van RS Opdorp (c) Schoonaarde - Lebeke 1-3 De kompetitie is maar net op gang of er wordt in Schoon aarde reeds gejammerd. Men had het er vooral over de leiding. Vooral toen na de rust een plaatselijk doel punt werd afgekeurd, wat in lokale ogen als een onlogi sche beslissing werd ervaren. In het begin van de eerste helft zijn de bezoekers op voorsprong geklommen. Korte tijd later werd Bart Van Keer auteur van de ge lijkmaker. Met die stand werd ook de pauze inge gaan. Toen na de hervatting Luc Vertongen een tweede treffer tot stand bracht, had de scheidsrechter vooraf een overtreding bemerkt. «De bezoekende keeper heeft er nog een schepje bo venop gedaan», zegt sekre- taris Oscar Beuckelare. «De man liet zich vallen voor dood. Dat sterkte de scheidsrechter in zijn beslis sing om het doelpunt af te keuren. Protest van Luc Ver tongen aan het adres van de fluitenier bracht geen schop aarde aan de dijk. Jawel. Hij hield er een boe king aan over. Trouwens boekingen werden er ten overvloede genoteerd. Naast Vertongen werden ook Patrick De Mey, Mare Van Hauweermeiren en Christiaan Bartels het slachtoffer. Laatstgenoem- Langs onze kant gaat het de werd zelfs een tweede misschien volgende week keer door de spelleider ge- wel beteren, wanneer we trakteerd. Het leverde hem opnieuw beroep kunnen prompt de uitsluiting op. doen op Hubert Adam en Met wat geluk hadden we Huy Tackaert. Zij waren er misschien toch een punten- tegen Lebeke niet bij.» deling in de wacht kunnen Schoonaarde geniet nu zon- slepen. Op een overwinning dag van een vroege rustdag, hebben we geen aanspraak Daarna krijgt het Rapide kunnen maken. Voorname- Lebbeke op bezoek, een ge lijk tijdens de tweede helft legenheid om zich te rehabi- lieten de bezoekers trou- literen. wens een betere indruk. E.D.M. Voetbal. Schroevers Moorsel, nooit een kopploeg geweest, versterkte zich e jaar een goed figuur te slaan (per) hoopt Wase kijk op vierde provinciale Of werken de resultaten deze eerste speeldag andere gevolgtrekkingen in de hand? Er is met name geen enkele overwinning opgete kend met meer dan één doelpunt verschil en met slechts drie thuisoverwin ningen, twee uitzeges en twee gelijke spelen hebben we ook geen aanwijzingen voor een andere tendens. Eksaarde hield het gedegra deerde Sombeke eronder met 2-1 en mocht zeker niet mopperen over tegenslag. Hetzelfde geldt voor SK Kiel- drecht dat aan eigen huis toch wel problemen had te gen Herleving Sinaai, zoals vooraf vermoed. De jeugdi ge gasten wilden immers wel een puntje uit de Pol ders meepikken. Klein Laar ging anderzijds de volle inzet weghalen in Tielrode en zet meteen de hoge verwachtingen in de verf. De wedstrijd tussen Verrebroek en Gerda had een hoge spektakelwaarde maar kwam met 2-2 toch on beslist uit. Ook de andere Sint-Niklase vertegenwoor diger, White Boys, kwam niet verder dan een drawn op verplaatsing bij White Star Meerdonk. De resterende resultaten waren op zijn minst verras send. Olympia Rupelmonde nam met 3-2 afstand van het hooggekwoteerde SK Loke ren en FC Moerbeke miste het seizoenbegin niet met een minieme uitzege bij Straatje Stekene. (mare naudts) Op het voetbalterrein van vierde provineialer White Star Sombeke werden de nieuwe kleedkamers inge huldigd. Voorzitter Jozef Bruers verwelkomde de tal rijke aanwezigen, waaron der burgemeester Strobbe en raadsleden Br/iggeman Verdurmen, Verhofsté en De Westerlinck. Woordvoerder dankte nadien allen om de steun en medewerking om deze nieuwe kleedkamers te kunnen realiseren. Een speciaal dankwoord Moerzeke. Juniores. Didier De Witte omringd door zijn supporters. richtte hij aan Paul De Clip- peleir voor wat het sanitair betreft en aan Henri De Blende en Marcel Ternest welke maanden belangloos hebben meegewerkt. Burge meester Strobbe mocht na dien deze nieuwe kleedka mers officieel openstellen. De aanwezigen kregen de gelegenheid om een kijkje te Vitfitig jaar Excelsior te Haasdonk. De leden van de sportklub werden op het nemen in deze nieuwe in- gemeentehuis ontvangen (Iv) stallaties van White Star Sombeke. Met een receptie werd deze korte plechtig- heid besloten. Voorzitter Bruers hoopte dat het seizoen 1983-84 heel wat beter zou mogen verlopen dan het vorige en hoopte dat de verloren plaats in derde zo vlug mogelijk terug wordt ingenomen. P.V.G. Druppelteller Ook in 1983 organiseert het Davidsfonds een opleiding voor animatoren vormings werk, Deze opleiding zal plaatsvinden in het Jezuïeten studiehuis te Heverlee. Ze be staat uit vier zatcrdagscssies nl op 115 en 29 oktober en op 12 november, telkens van 9.30 uur tot 17.30 uur Inschrijvin gen voor 15 september op het Nationaal Sekretariaat van het Davidsfonds, Blijde Inkomst straat 79-81 te 3000 leuven Kustcrs). vra8en naar Jaak Grembergen-Opstal. De Opstalnaars Willems en Goossens trachten hier Van geholpen door De Waele en Catrysse, het scoren te beletten (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 34