r dagen zon ook in de harten, inde Hoge Vesten te Aalst Krisis? Drukke dag voor Meldert lalsters karnavalnieutvs Wijkschool Muziekakademie Ie Meldert? Verkoop- en demonstratiedagen in Aalsterse Koolstraat Aalsters schepencollege brengt studiebezoek aan O.LVrouwziekenhuis De Voorpost - 30.9.1983 -11 die in li van de g lunning® ze bousi Vlaanderen zal via een DAC-projekt overgaan tot hersignaliseren en aan brengen van wegmarkerin gen. Een medewerker van Aalst zal de werkzaamhe den volgen. De dienst toerisme van de stad Aalst stelde aan de Oostvlaamse federatie voor toerisme drie dagar rangementen in Aalst-stad en Groot-Aalst voor. Wat betreft de «1-sem- temberbenoemingen bij het tijdelijk personeel in gemeentescholen stelt schepen van onderwijs Chris Borms dat «anciën niteit en reaffektatiewet- ging in acht nemend als ook de administratieve as- pekten van elk personeels dossier aan deze aanstel lingen de meest rechtvaar dige oplossing werd ge geven». Burgemeester Uyttersprot zegt dat het kollege de po litieke moed (moed met een d) heeft opgebracht om een minder gelukkige beslissing te herzien. Voor wat de betaling van de personeelsleden die slechts één dag fungeer den aangaat zal een rege ling worden getroffen met de RVA dat hen één dag vrij van stempelkontrole zou verlenen. Raadslid Danny De- nayer heeft reeds 4 inter pellaties afgegeven voor de gemeenteraadszitting en wellicht heeft hij nog wel wat in petto. Ook raadslid Baita Dolores heeft een, naar gezegd werd, interessante inter pellatie. Stadsgenoot Marc Van Schandevyl zou op de An twerpse alternatieve boe kenbeurs «Het grote ont- waakliederenboekheb ben voorgesteld. In sa menwerking met Rik Van- decaeye bracht het een overzicht over een eeuw strijdliederen. Een veertigtal vredes- strijders (what's in a na me?) zouden bij de aan vang van de vredesweek honderden affiches aan de man hebben gebracht waaronder ook die van het ACV. ACV en ABW zou den op 23 oktober bussen inleggen voor de betoging in de hoofdstad. Geen ra ketten meer in Oost en West», stelt het ACV. Men kan inschreven (50 fr.) bij bestuursleden van sociale organisaties. In zijn spreekbeurt voor de CVP-Jongeren in 't Apostelken zou gewezen minister van financiën en ex-gouvemeur van de na tionale bank Robert Van de Putte ministers geka rakteriseerd hebben als werkers, andere als niet ernstig of minder eerlijk en nog andere als vechters. Velen bevinden zich in een zwakke positie. Het boek waarover hij het had is dan ook getiteld «Een machte loos minister». Koncerten van het Fes tival van Vlaanderen staan in het volumineuze festi- valboek vermeld met alle mogelijke kommentaar. Wanneer in het program ma een wijziging komt zol men wel een blaadje kun nen uitreiken met de aan gebrachte wijzigingen. Dat wordt dan wel gezegd maar helaas niet steeds door iedereen begrepen. Het jaarverslagdoor het kollege van burge meester te publiceren zou gewoon slaan op het ka lenderjaar alhoewel dat vroeger niet altijd en overal het geval was. Stadsge noot stadsekretaris Chris- tiaan WillemS, voorzitter van de «Kommissie voor bestuurlijke organisatie» die zich o.a. met dit prob leem bezighoudt werkte een tekst in dit verband uit die momenteel besproken wordt in de bevoegde se naatskommissie waarbij wordt uitgegaan van de stelling dat dergelijk ver slag meer bij de voorlopige vaststelling van de reke ning (2de kwartaal) dan bij de behandeling van de be groting (4de kwartaal) thuishoort. zzz 'De Staar. Sisters van Oilst in gezelschap van een al te opdringerige fan (a) jNwfifl/ Kloetjesbal georganizeerd door de Destereers kende niet het verwachte orkest de FS Band deed wel de nodige inspanningen om het Aalsters 7°% de dansvloer te krijgen, maar het lukte niet helemaal. Ook Keizer Kamiel '."Mwezig met zijn Kamiellekes. Zeer gesmaakt was het optreden van de Star Sisters jV Btloti en Yvan). 'k ^e,en Avond heeft plaats op 8 oktober in lokaal Sportwereld, Stationsplein te ""is een organizatie van AKV De Snottebellen. (Ajoin) Minister Mare Galle ontving op zijn kabinet in de hoofdstad wielerfeno- meen Lucien Van Impe met de hele familie en een bonte schare supporters. De bergkoning mocht een éénjarig stamboekgeitje mee naar huis nemen hem door de minister geschon ken. Naast een wieleridool is Lucien immers ook een natuur- en dierenliefheb ber van formaat. Het geitje luistert naar de naam «Brunette». Berggeit Van Impe heeft er dus een berggeitfje) bij. Over de jaarbeurs gaf schepen Julien Vinck reeds enkele indrukken ten besteSchepen De Pauw organiseert een perskonfe- rentie waarbij alle gege vens en cijfers aan de pers zullen worden doorge speeld o.m. over bezoe kers, onkosten, bierver- bruik, spektakels e.d.m. U leest het allemaal in een volgende editie. Kermisaffiches zouden nogal eens onvolledig zijn. Doordat een aantal vereni gingen gewoon hun aktivi- teiten niet kenbaar maken en dan achteraf zich ver ongelijkt voelen, zegt het stadsbestuur. Getracht zal worden zoveel mogelijk met organisatoren die men kent vanuit het stadsbe stuur zelf zo nodig kontakt op te nemen. Er zouden nogal wat feestelijkheden, vooral na de vakantie als iedereen nog eens aan bod wil ko men, samenvallen. Fees telijkheden worden best, in ieders belang, zoveel mo gelijk gespreid. In deze zin zal de VAM, de Vereniging Aalsterse Muziekmaat schappijen, verzocht wor den ook aan de koördinatie mee te doen. Op de Grote Markt zou in december een kerststal kunnen komen aan de voet van het belfort. De idee zou aan de Kultuurraad worden voorgelegd, leer lingen van de akademie voor schone kunsten zou den voor vervaardigen van de beelden kunnen instaan en de leden van de markt- kommissie voor de plaat sing ervan. Op de Grote Markt ge beurde behoudens de 11 juliviering en de kunst- en ambachtenmarkt deze zo mer maar weinig animatie. Gesteld wordt dat tot hier toe weinig medewerking Maal was de weermaker de Hoge Vesten goedgezind en zulks liefst vier "rmisdagen lang. Een sukses dat ook over de ganse lijn voor deze unieke folkloristische 'lementen wijk waar solidariteit geen ij del woord is en waar quasi elk frtbewoner wel en wee van de hele wyk meevoelt en -leeft. Viel alleen tüdens de kennis trouwens. ■VmÜÏ! n .larf van de festiviteiten en en 's namiddags demonstreer- V Ltemcnten in de Hoge de, ondeir ruime belangstel- van iVMiwiik was alleszins veel- ling, de selfdefenseklub Akija- 'ekeeib Ltovend Een hemels weertje, ma uit Welle met een twintig- onverwacht na de druile- tal leden hoe men in nood zich 10 riode zodat een 150-tal zelf kan verdedigen, in de mis in openlucht, Met de muziekmaatschappij nummer 42 van de straat van Erembodegem met hier en ndcrtrtXde woning van de bezieler daar een steuntje stapten 's wort? «deze folkloristische feeste- avonds buren dan op in ouder- lechrsï Uitden Bert Verbestel, alias wetse klederdracht en vierde men liefst een dertigtal (leven de) vrouwen aandragen met hondjes, katten, kanaries en noem maar op en de vrouwelij ke fanfare «Hoe langer hoe beter» trok de wijk door met hun typische (zang)instrumen- ten gefabriceerd uit flessen en allerhande plastiek recipiën ten. Clou van het hele gebeu ren werd dan wel de unieke ORisdii joutchouken» ofte «de de «chalekesdans» hoogtij. Al bougiekeskoers waarbij bijna tóboer», met «president!- wie meedeed kreeg 100 fr. Fi- alle vrouwen en mannen van Melanie Stuyver de spil nancies om het allemaal moge- de straat, in nachtgewaad met ik evenementen volg- lijk te maken komen van de slaapkleed, slaapmuts, pijama, Eucharistieviering voor vele medewerkers maar dan nachtjapon en ook met aller- "wérdb«l«rleden leden en buren op- vooral van Bert en Melanie. hande armatuur als nachtpot, ntcn door deken Constant Sekretaris Richard Amant ver- lampjes en vooral bougiekes Vos samen met medepas- toeft in rust aan de kust en aan op tocht gingen achter de mu is Keymeulen en Philips, zijn aktieve schoonzoon heeft zikanten van «Niets zonder tóen, een echte vriend Verbestelt nu ook minder ver- Arbeid» van Erembodegem. lie bewoners van de straat, mits die geplaagd zit met lum- homilie zijn simpa- bago. Maar met de andere me- ivvi de volksmens niet dewerkers runnen Melanie en Met een reusachtige smulpartij éenzegde «de Hoge Vesten Bert het wel. met «pellepetatten en gebak- ldhart te dragen». Opge- Op zondag deed praktisch ken haring» door de vrouwen ;ti door het orkest van iedereen mede aan de gevel- urenlang voorbereid, werden •DeCock, die zelf instond versiering van de huizen van de festiviteiten afgerond. Het ten gevoelsvol gezongen de wijk waarmede trouwens werd één lange tafel met vele ds^Ksti A«Minawerd het dan ook mooie prijzen in de wacht te tientallen «eters» in openlucht. i [kchlige inzet van een slepen waren en na een Breu- Een Breugheliaans geval waar- gunmnerérdae feest met een uitge- gheliaanse smulpartij, elk uit ook voor de talrijke geno- jj [tik waaier aan amuse- aan eigen tafel waren er digden van buiten de Hoge BSBOgelijkhedenVoor spelen voor de kinderen en Vesten bleek dat eenvoudige kliste verjaardag mocht de mannen in sportkledij oefen- n mooie teljoor in den «hamer, schaar of mes», nemen wat ook aan liRejmeulen te beurt viel. Voor de tentoonstelling van volgde een receptie allerlei levende dieren kwa- boerenkost minstens goed kan smaken als de meest gesofistikeerde kulinaire spe- h te zien hebben deze mannen biezonder veel leute (a) I op de Hoge Vesten. De Ajuinboer Albert Verbestel en Berreken Catchoek, hield i«de buren kermis op de Hoge Vesten. Hier heerst er nog solidariteit. Men 'feest er i als er nood is, helpt men elkaar. Op de foto Bert Verbestel en het mannenvolk. Zaterdag 1 oktober wordt te Meldert alleszins een drukke dag. De kalender op te maken door de Meldertse Dorpsraad met de bedoeling de festiviteiten enigszins te koördineren al le ven we in een vrij land waar elke vereniging kan doen wat ze wil al kan ze daarbij dan wel in andermans doch ook in eigen vlees snijden vermeld de reeds de. geplande pensen- kermis van de Kravaalruiters en het dansfeest van de CVP met de Faluintjeskapel. Daarmede is de kous echter niet af. In de kantien van voetbalklub Eendracht Meldert is er een eetfestijn zo op zaterdag als op zondag ten voordele van de jeugdplocg cn op dc wijk Klaarhaag gaal er een kermis- belotting door. Een belotting heeft op hetzelfde moment ook plaats in het Parochiecen trum Ondertussen steken een aantal muzikanten de voeten onder tafel voor een etentje bij de verbroederde maatschappij te Mazénzele in een gelegen heidsrestaurant «De geleerde man», (man met een leer, een ladder), tenminste als ze reeds bekomen zijn van het feest maal voor «openhouders» in het parochiecentrum of het eetmaal ten voordele van Dom Rik en de missies in Noord- Transvaal. Tot overmaat van samenvallende omstandighe den kregen zowel de Kravaal ruiters als de BGJG die een voetrally organiseren waaraan een etentje gekoppeld is alle bei officieel schriftelijke toela ting tot het gebruik van de turnzaal van de gemeen teschool op dezelfde dag. Blijkbaar ligt het eterspoten- tieel van Meldert nog niet on der de krisis. Wellicht wel aan neiging tot overdaad in kuli naire geneugten. Of is gewoon het aanbod zo groot dat elke rekreatiemogelijkheid eronder lijdt? LH Als alles verloopt zoals het er momenteel voorstaat krijgt Meldert eerlang een afdeling van de muziekakademie. De meeste deelgemeenten van Groot-Aaist hebben die immers reeds en de wens dat ook Meldert een «filiaal» zou krijgen werd reeds herhaalde lijk geformuleerd. Bij de kul tuurraad toen bij het aandui den van een vertegenwoordi ger van Meldert in die raad naar wensen van Meldert werd gevraagd en nog onlangs door de Dorpsraad die het oprich ten van dergelijke wijkafdeling in zijn wensenprogramma had opgenomen. Het stadsbestuur reageerde immers reeds zeer positief. De oprichting werd voor verder onderzoek aan de dienst on derwijs overgemaakt en naar mensen die het kunnen weten ons zegden komt de zaak in kannen en kruiken. Uren voor een leraar zouden alleszins in Aalst. Dokter Bogaert, hoofd van de medische dienst wijst op de parkeerproblemen voor de bezoekers en stipt mogelijke oplossingen aan (per) het ter beschikking staande teschool, dat wordt eerstdaags raars. Aan Meldert nu te bewij- pakket vporhanden zijn (604 vastgelegd zorgen. zen dat het een reéle nood uur in het totaal) en de dienst Gestart zou worden met les- was door te zorgen dat het grondbeleid kan voor huisves- sen notenleer en zulks op nodig aantal leerlingen in- ting in de raadszaal van het woensdagnamiddag en zater- schrijft. Dat is inderdaad een oud-gemeentehuis of in een dagvoormiddag. Lessen te ge- conditio sine qua non. klaslokaal van de gemeen- ven door gediplomeerde Ie- LH Op 7, 8 en 9 oktober eerstko mend wordt een minibeurs ge houden onder het motto: «Verkoop- en Demonstratie- dagen». Het doel van dit initiatief, waaraan dekenij Koolstraat Aalst zijn medewerking ver leent, is het promoveren van tekentafels en tekenapparaten, landmeetgcrief, alsook fotoko pieertoestellen, schrijfmachi nes en planafdrukmachines. Wie wil overgaan tot het infor meren of aankopen van een homecomputer tot een een voudig rekenapparaatje kan daar eveneens in volle vertrou wen terecht voor deskundige uitleg. Een boekhoudkantoor is ter beschikking van het pu bliek en zal inlichtingen ver strekken over boekhoudcom- puters en alle systemen welke vandaag op de markt te koop zijn. Dit naar ons gevoel zéér belangrijke en merkwaardige minibeurs, zal beslist niemand teleurstellen. Wie interesse heeft voor een bezoek aan de ze verkoops- en promotieda- gen op 7. 8 en 9 oktober 1983 is van harte welkom in de Salons Carlton, Zonnestraat te Aalst, van de neringdoeners van ter plekke werd bereikt. Wie van de animatie «pro fiteert» zou er wel iets in de plaats voor kunnen preste ren. Een samenkomst met de horeca-mensen van de Grote Markt zal dan ook hieraan iets trachten te doen. Wat betreft animatie op de Grote Markt plant sche pen Borms permanente animatie tijdens zomerse weekends in samenwer king met de departemen ten openbare werken, jeugd en sport en leefmi lieu. Liefst met temawer- king. September zou wor den voorbehouden voor streekspecialiteiten. Of de beenhouwers met hun jaarlijkse barbe cue in het stadspark ook met de ambachtenmarkt waarmee de barbecue sa menvalt ook op de Grote Markt terecht willen en kunnen zal met hen zelf besproken worden. Bij kontrole van de be wegwijzering van de Den- derroute bleken een aantal borden te zijn verdwenen, losgeraakt of omgedraaid en nog meer van dergelijke toestanden. De Federatie voor Toerisme van Oost- Weir en de Sjiepeerekes vochten de strijd voor de eerste plaats uit (a) iepen) ,ie' volleybaltornooi van A KV de Voortkapoenen vorige week waren niet minder dan ifejfB aan de slag. Het tornooi werd gewonnen door Weir dat in de finale de Sjiepeerekes £/33 bb z/. mel 9-/5 en 15-10 cijfers. De derde plaats was voor de Poipeplekkers. Vierde WS3 it mannen van Eirg en vijfde de Kloeil Kloesj Klang. Dan volgen nog in de uitslag 'hmpeleers, de Schoimers, de Berkes van Sint-Anna, de Toisers en de organizerende - mvlvereniging de Voortkapoenen. Op woensdag 21 september II. brachten burgemeester R. Uyttersprot en de schepenen E. Bogaert en A. Doorns een studiebezoek aan het O.L.Vrouwziekenhuis. De burgemeester en de delega- het menselijk lichaam door tie van zijn college werden ver- een kombinatie van röntgen en welkomd door Prof. Dr. Ir. E. computer haarfijn wordt door- De Beer, voorzitter van de licht. Deze apparatuur wordt Raad van Beheer e. dhr. Her- 'zware apparatuur' genoemd, man Bosteels. voorzitter van niet enkel wegens zijn hoge het Direktiekomitee. aanschafprijs 40 miljoen). Het Onze-Lieve-Vrouwzie- maar tevens door de impera- kenhuis met zijn 700 perso- tieve ministeriële planning: in neelsleden. 80 dokters en 450 Oost-Vlaanderen zijn slechts 3 bedden is één van de belang- axiale tomografen toegelaten rijkste private ziekenhuizen in (A.Z.-Gent. St. Vincentius- het Vlaamse land. Gent. O.L.Vrouwziekenhuis Vooreerst werd de Urgentie- Aalst), dienst van het ziekenhuis be- Tot slot werd de kunstnieraf- zocht. Jaarlijks worden hier deling aangedaan. Wekelijks ongeveer 5.000 dringende ge- worden hier 50 60 mensen vallen aangebracht. Een ver- wegens nierinsufficiëntie be- pleegkundig en medisch equi- handeld. pe is permanent met de opvang De raad van beheer onderhield Recent hel 2,ekenhui, ™or"|8'aangïnde" dlTkmc AalsJ. Schepen Bogaen serpen Doon^ en burg^ester Vytte,sprot ondemkenen het (1981) is de gecomputeriseerde problemen van het ziekenhuis 8ulden boek bi) hun studiebezoek aan het Onze Lieve Vrouwziekenhuis (per) axiale tomograaf. Het betreft w.o. de uitbreiding van de par- Kg?:- hier een apparaat waarmede keermogelijkheden.

De Voorpost | 1983 | | pagina 11