smoe flikkers m Stekene ISAr Kursus algemene vorming te Dendermonde: werkloos maar niet toezien Leefmilieu Stekene wil géén nieuwe stortplaats in Kemzeke Kiekenhaagkermis» in Stekene Derde Zilverpandfeesten te Dendermonde -Lokeren viert Charterday Socio-kultureel centrum en speelplein te Nieuwerkerken? De Voorpost - 30.9.1983 - 23 Werklozenwerking De Culturele Centrale van het ABW zoekt vrijwilligers om de kursussen voor werklozen (snit en naad, gezond koken, rijles sen) te geven. De lessen worden vanaf november gedurende een halve dag per week georganiseerd. Info: tel. 776.35.14. 42 ie Stekene met begin om 19.30 u. Er zullen ijdia's getoond worden van een recente reis naar ASTEKEN E L voorbije weekeinde werden de nieuwe lokalen Lrfd. Zondag is er startdag voor de leiding zodat 5o kunnen geven. En toch is er chiro! Inderdaad, zal instaan voor de begeleiding van de kinderen. i Reservaat, Dr. V. Cauteren- ifcjjj lokalen bij de Chiro. In beeld de leidster en proost (Iv) llSPEELT EN ZINGT van een rockgroep die zaterdag 1 oktober om jjinvzw De Cramme, Kwakkel 1 te Stekene. Urizel aide muziek op een zwevende basis. SIDE kiekenhaag lan terug «Kiekenhaagkermis» in het leven roepen. tig daartoe is het bekijken van de foto's van het ,„J)ksjubileum van Henri en Margriet Persoon. EWember wordt iedereen uit Kiekenhaag, Nachte- m&tearsgras verwacht vanaf 18 u. Na het bekijken van t s er nog een film en daarna gezellig samenzijn n enz.) met discobar De Kiekentrappers in lijkse kaait-!' iet Textiel' Temse i op 21 oktH menhulde eucharistie! ten stadhu n der Stock fc*CMBV oktober om 19 u. ontvangst en receptie in de hel gemeentehuis n.a.v. vijfentwintig jaar CMBV- «IBGJG Ie en Jonge Gezinnen-Tielrode organizeert op tober om 19.30 u. in het Gildenhuis te Tielrode ig.ferd is in Temse organizeren Vakantiegenoegens en em een reis naar Parijs op zaterdag 19 november, nbij Paul Groenwals, Welvaartstraat 14 in Temse. Vrijdag 30 september 20 uur: kwis met entertaiment straat 19; Zaterdag 1 oktober: pierprijskamp in Den Handbal Binkhout 31. 3.000 fr. prijzen, vanaf 10 uur. 14.30 uur: wielerwedstrijd voor liefhebbers. Vertrek en aan komst in de Drieputtenstraat. Tien ronden langs Drieputten- straat, Driesttraatstokstraat, Paradijzen, baantje langs E3, Vlietstraat, Heikant, Eekstraat, Wezepoel, Kouter, Drieputten straat. 15 uur: gaaibolling in De Hert Kloosterstraat, gratis 5.000 fr. en drie trofeeën. 19 uur: barbecue van Eendracht Zele in het klubhuis, Elststraat 20 uur: optreden in de feestzaal van het Pius X-College van drie koren: mannenkoor O.L.Vrouw ter Nood uit Merchtem, ge mengd koor Sange Jo uit Lebbeke en de Minnezangers uit Zele; om 20 uur: dansmafathon in het Reservaat Om 20 uur in het Gildenhuis: kaarting, sjoelbakwedstrijd en bakspel. Zondag 2 oktober: 13 uur: familiale autozoektocht ingericht door Dendria. Toeristi sche organisatiezoektocht van circa 25 km. Inschrijving in Feestzaal De Zeven, Koevliet 1 van 13 uur tot 14.30 u. 20 uur: Teken-slapstickfilm in het Reservaat. - Om 20 uur familiebal in het Gildenhuis met Roulette. Maandag 3 oktober:- Om 10 uur mikbolling in Den Handbal Rinkhout 2000 fr; prijzen; 14.30 uur: wielerwedstrijd te Zele-Durmen vertrek om 14.30 uur en de omloop langs Durmen, Durmebaan, Lindestraat, Indus triepark Langevelde, Rinkhout, Bakkerstraat, Huivelde, Hanse- velde, Noord Langestraat, Mespeleir, Langevelde, Van der Moerenstraat, Durmen. om 20 uur kaarting jassen in Den Appel Avermaat om 19 uur bieden in het duivenlokaal bij D'Hollander te Huivelde: om 20 uur toneel in het Gildenhuis. Blijspel: wie slaapt er op de bank? van G. Stone en R. Cooney. Onder de regie van Hilde Savenberg. Dinsdag, 4 oktober: Jaarmarkt op het zandbergplein met prijskamp voor stamboek vee, kweekvee vet vee, dikbillen, schapen Woensdag 5 oktober: om 13.30 uur: 34c KAJ-KWB prijs voor beroepsrenners. Vertrek in de Kloosterstraat en aankomst in de Bookmolenstraat; 18 ronden langs Kloosterstraat, Markt, Centrum. Elstraat, Driesstraat. Wezepoel, Kouter, Langestraat, Veldeken, Den- dermondebaan. Zandberg, Alois De Beulelaan, Kon, Astrid- plein. Spoorwegstraat, Lokerenbaan Bookmolenstraat. om 19 uur rustige instuif in het Reservaat; om 20 uur: vuurwerk op het Zandbergplein Tentoonstellingen: In Zaal Ons Huis, Zandberg: 30= vogeltentoonstelling van 1 tot 5 oktober ingericht door De Goudvink Zele. In de Raadszaal van het gemeentehuis 30c groepstentoonstelling van Were Di. Stellen tentoon: Ignace De Wilde, Gaston Geerinck, Bernard Matthijs, Christa Van Acker, Jo Van den Driessche, Godfried Verheirstraeten. Marie-Madeleine Verhey- dcn. Els Vermeulen, Paul Jacobs. Bezoekgelegenheid op 2, 3. 4 en 9 oktober. In Zaal Volkshuis hobby tentoonstelling door de Vlaamse federatie van Gehandicapten, afdeling Zele. Bezoekgelegenheid vrijdag, 30 september 1. 2 en 4 oktober. ook de supporters eigen aardig gaan doen, is best te begrijpen. Zo pafte een verwoed supporter -niet waar, Guy?- op een tijd van een time, niet minder dan drie sigaretten naar de verdoemenis. Niet gewend van het roken kreeg de man er 's avonds zelfs buikkrampen van. Groot - Lebbeke Je kan tegenwoordig te Lebbeke de deur niet meer uit of je hoofd wordt kapot gezeurd over het voetbal. Meer bepaald dan nog over de - in de ogen van sommigen althans - plaat selijke nationale trots: 'n SK. Het gaat niet goed met 'n SK. Kwetsuren en mis kopen hebben er voor ge zorgd dat blauw-wit na vier wedstrijden aan de staart van de rangschikking in eerste provinciale bengelt. Nul punten op acht is de trieste balans. O Nog triestiger voor een door en door overtuigde SK-supporter is dan nog te moeten vaststellen dat KAV Dendermonde aan de op z'n smalst.... kop van datzelfde klasse ment prijkt. Voor sommi gen een situatie om nooit meer een voet op Dender- monds grondgebied te zet ten. Zo'n toestanden! Naar we van ooggetui gen konden vernemen was het vorige zondagnamid dag op het veld van Sint- Lievens-Houtem, een nieuwkomer in de reeks, opnieuw triestig om zien hoe een elftal dat nood gedwongen met haken en ogen aan mekaar hing, de boot te zien in gaan. 't Was precies een groen leger dat maar voortdurend op me af kwam, verklaarde keeper Rudy Janseghers achteraf. Dat in dergelijke situatie Positief was wel de vast stelling dat 'n SK, al be schikt de klub nu blijkbaar over weinig getalenteerde spelers, toch nog voor spektakel zorgt. Eén der spelers heeft in hogere re gionen blijkbaar het ballet- dansen aangeleerd en trachtte het Houtemse en Lebbeekse publiek kon- stant van zijn dans- en showkwaliteiten te overtui gen. Dat de bruingebeen- de man in kwestie dan vaak verzuimt aan voetbal len te denken - the show must go on of course- bleek bij heel wat suppor ters in het verkeerde keel gat te zijn geschoten. Omdat de speler in kwestie zich wellicht wat onwennig voelde in zijn voetbalplunje -er bestaat inderdaad een hemels breed verschil tussen een voetbaltruitje en dito broek en een tutu - besloten een paar supporters na de wedstrijd een steunlijst te openen, waarvan de op brengst zal gespendeerd worden aan de aanschaf van een paar flinke bretel len en een even degelijk paar chartellen. Speler in kwestie zal dan niet langer zijn tijd te hoeven verkwan selen met het optrekken van broek en kousen. Goeie wil ontbreekt an ders niet. Zelfs sommige veteranen zouden hun diensten aangeboden heb ben om de klub uit de ver doemenis te halen. Niet alleen de suppor ters zitten in zak en as. Ook trainer Tas, dat is be grijpelijk met een kern zo groot als een hospitaal, weet van geen hout pijlen meer maken. De man was zodanig door de situatie aangedaan dat hij 's avonds doktersbezoek no dig had. Volgende zondag komt Ertvelde op bezoek. Naar we konden vernemen zou ook Eddy Wally van de partij zijn. Niet in de ploeg vanzelfsprekend, maar als toeschouwer. ledereen dus naar het Konkelgoed. Want een charmezanger van het gehalte van de prins van het Vlaamse le venslied en een balletdan ser met Nurejev-allures zie je niet elke dag. Volgende maandag ont moeten de Lebbeekse schrijvelaars opnieuw het Lebbeekse - schepenkolle ge. 't Is immers de eerste maandag van de maand. De perskorrespondenten zien met spanning uit naar het aantal schepenen dat zich zal vergewaardigen met hen te spreken. Smoelentrekker Het Centrum voor Werkende en Werkloze Jongeren start op 13 oktober met een kursus al gemene vorming: «werkloos, maar niet toezien». Het CWJ Dendermonde biedt aan jongeren tot 25 jaar de kans om samen te praten, te werken, sport te beoefenen, handvaardigheid te beoefenen. In een groepje van ongeveer 15 personen zal gepraat wor den over wat de werkloze be langrijk vindt. Bievoorbeeld werkloos zijn, solliciteren, te werkstelling, vrije tijd, rela ties, vakbond... Samen wordt er handvaardig heid beoefend zoals klei, le der, fotografie. Er wordt ook aan sport gedaan. Het CWJ richt deze kursussen in met de bedoeling aan werk loze jongeren de kans te bie den om binnen een gezellige groepssfeer te leren wat ze zelf willen. Het zijn kursussen waar niet het programma maar de deelnemers zelf in het mid delpunt van de belangstelling staan. De kursus «werkloos maar niet toezien» heeft plaats in het Centrum voor Wer kende Jongeren, Gentsesteen weg 58 te Dendermonde (052/ 21.78.48). Elke week er een dagje uit. Vanaf 13 oktober kan dat en dit gedurende de tien daaropvolgende donder dagen. Laat jij je ook inschrij ven. Werklozen volgen deze kursus met vrijstelling van stempelkontrole. Het volstaat het briefje dat je ontvangt op het einde van de maand bij je stempelkaart te voegen en je stempelgeld wordt gewoon doorbetaald. De kursussen gaan van start op 13 oktober en de 10 daaropvol gende donderdagen, telkens van 9.00 tot 17.00 uur. De Stekense groepering «Leefmilieu» is bijzonder aktief. Onlangs werd nog een lijvige «Nieuwsbrief» gestuurd aan alle gemeenteraadsleden van Stekene met daarin het standpunt van de vereniging in verband met talrijke milieu- en/of natuurproblemen: Achter De Wal, adviesra den, Rijksweg 60, weekendverblijven, Stropers, Gelaag, milieuwerkers, sluikstorten, stortplaats enz. t bieid üffitid.. "Wjswas het suk- wing van de.vijf- itnatuuigl hét hu ff* kermis in hei OCMW-rusthuis De vogelpiksttmd voor het personeel ifl de roos» (dw) herleeft in z'n toen voor de inrichting en or- vertoond, die werd opgeno- Net als de bewoners uit de desbetreffende wijk. vreest Leefmilieu Stekene dat er een kans bestaat dat de Interkom- munale aandringt op de her opening van de vroegere stort plaats te Kemzeke, om er bo vengronds grof huisvuil op te slaan. «In de pers verschenen recent proefballonnetjes over een nieuwe stortpalats in het Waasland», stelt Leefmilieu Stekene. «Ondermeer op de terreinen van de vroegere stortplaats te Kemzeke (wijk 't Hol). Bovengrond zou men er het grof huisvuil opslaan...» Leefmilieu Stekene wijst deze ideeën van de hand. «Geen brol in 't Hol» Onder deze slogan werd een open brief aan het gemeente bestuur van Stekene opge steld. Daarin vraagt Leefmi lieu aan het schepenkollege om zich publiek uit te spreken tegen deze optie, zoals het ge meentebestuur van Sint-Gillis reeds deed. Deze open brief werd ter inzage van het pu bliek tentoongesteld op de in- fostand tijdens de dorpsfeesten té Kemzeke. Spontaan werd hij ondertekend door 111 men sen uit de omgeving. Afvalstandpunt Voor een oplossing van het afvalprobleem verwijst Leef milieu Stekene naar het afval standpunt van de Wase milieu verenigingen verschenen in tijdschrift «Het Groene Waas land». De milieuverenigingen zijn niet tegen het principe dat elke streek zijn eigen afval moet verwerken, maar het goedkeu ren van gelijk welke stortplaats in het Waasland is meteen het uitstellen van degelijke oplos singen op lange termijn. Het mag evenmin gebeuren op de «oude manier». De gemeenten zouden dan weer enkele jaren «probleemloos» kunnen stor ten, zonder na te denken over een definitieve oplossing op langere termijn. De Wase mi lieuverenigingen stellen dan ook voor: serieuzere inspanningen bij het selektief ophalen en recy- klage van de materialen, zodat de «afvalberg» wordt ver kleind. Afval bevat namelijk heel wat materialen die als nieuwe grondstof kunnen wor den gebruikt. De belangrijkste inspanning ligt hier bij de ge meentebesturen: selektief ophalen. het oprichten van een huis- vuilverwerkend bedrijf in de industriezone op Linker-oe- ver. Hier is plaats voor een komposteringsbedrijf, een breekwerf en bovengrondse stortplaatsen. Die zouden opti maal dienen te worden aange legd mét opvang van doorsij- pelingsvochten en waterzuive ring. De BeEr ganisatie instond besloten om men tijdens de feestelijkheden rond het vijftigjarig huwelijks feest. Nadien gezellig samen zijn met discobar De Kieken door te gaan tot er weer een Kiekenhaagkermis iuhnmbti ..u- grond komt... ossen en I Henri en Ma- Daarom is er op vrijdagavond trappers in een vernieuwde uit- ionsgebou» 5(1 dc Stekense 30 september 1983 een gezelli- voering. Dranken zijn te Iedereen die er ge avond bij Lucien Persoon, wins zal zich deze Kiekenhaag 54 te Stekene krijgen aan normale prijzen, de inkom is gratis en er is !%n nog levendig Vanaf 18 u. zullen mooie gelegenheid tot kaarten. srking mei se' foto's worden rondgegeven: in, een uS Ktyverzoek van ve_ foto's van het jubileumfeest én 20 u in deze Stekense van de mooie stoet natuurlijk, j Anita Dat Sktkomité dat ook Rond 21 u. wordt een film r en gitarist ngt een i De BeEr ■JMer II, kwamen overal samen in Centrum te Lo- lokale vereniging w"1 volwaardige kern- BWoincn in de inter n-beweging, en pal gepaard met geotocrisme. 48.28.05). of bij VZW Durmc, Geleide wandelingen zullen Bloemistenstraat 13 (tel. 091/ kunnen worden aangevraagd 48.31.75 en 091/48,18.59). bij: VVV-Toerisme, Toren- GVA straat 1, Lokeren (Tel, 091/ Voor de derde keer worden er in het Zilverpand, dat is het appartementsgebouw van het Openbaar Centrum voor Maatschappelijk Welzijn waar' gepensioneerden verblijven, de Zilverpandfeesten georga- nizeerd. Het toeval wil dat de feesten samenvallen met de derde verjaardag van het be staan van het dienstencen trum. De Zilverpandfeesten vangen aan om 14 uur met de opening van de hobbytentoonstelling. Om 15 uur volgt er dan een kaartwedstrijd wippen en om 19 uur is er een individueel kwistornooi voor 60-plussers over Dendermonde. vroeger en nu. gevolgd door een gezel lig samenzijn. Dat allemaal op vrijdag 30 sep tember. Op zaterdag 1 oktober is er om 15 uur een koffietafel I met Ros Beiaardtaart en om 17 uur is er een optreden voorzien van Frans Jacobs. Om 19 uur is er dan het bezoek van 't Klein Muzieksken. de Sjikkebollen 1 en vele anderen. En als klap op de vuurpijl wordt overge gaan tot de verkiezing van de j beste Dcndermondse moppen tapper. Doorlopend kan men tijdens deze twee dagen kijken naar de hobbytentoonstelling, is er Aalst. Hans Soenen en zijn echtgenote, samen met Hubert Huys (a) cafetaria, een tombola en een diamontage c verpand. r het Zil- de Char een ge mvwi £*- Kt natuurleerpad :n Bos ingewan 'talisatic gekoördi id door Verlo iBuylaers is 2 km Jitrekt en eindigt hl bordjes die torisch- als na jMtn bijbrengen. Ijes.komen ook nat Molsbroek tlpad over de ver fde en Moer- ns worden bin voorzien: ;n voor scholen, 'fochures over gebieden, de her- P wandelkaart "fc fietsroute lan het nationale Gratis parkeren Wie handig is en op de koop toe nog slim kan op de Dender- mondse Grote Markt naar har telust gratis parkeren. Tenmin ste als je een keer vijf frank in het gleufje van de parkeerauto maat hebt geduwd. Je krijgt dan een ticket waarop de week, de dag en de tijd in paarse bolletjes worden afgedrukt en daaronder kan je lezen: plaats dit ticket goed zichtbaar achter uw voorruit». Als je dat doet loop je geen gevaar, dus ook niet wanneer je het ticket met de rugzijde naar boven legt, want ook die kant maakt deel uit van het ticket. Proberen maar. Bus betalen, geen goesting Enkele maanden geleden werd in de Dendermondse raad geopperd om met de raadsleden eens een bezoek te brengen aan de openbare werken in de stad. Schepen Dierick noteerde dat voorstel ijverig in zijn boekje en maakte nu dat de trip kon door gaan. De raadsleden moesten zich maar inschrijven. Ze de den dat ook, maar ze bleken achteraf met zijn negen te zijn. Te weinig voor een bus aldus de schepen die tijdens de raadszit ting had gezegd dat de onkos ten door de deelnemers zelf dienden betaald. Waarschijn lijk zal men de zitpenningen moeten verhogen om dergelijke uitstappen betaalbaar te maken voor gemeenteraadsleden. Een nis apart Achter de rug van de schepenen zijn er in de Dendermondse raadszaal drie nissen gemaakt Kwestie om de koude hypermo derne zaal toch enige warmte te geven. Daar branden ook drie lampen in om het geval meer kleur te geven. Waar vorige keer raadslid Eeckhoudt niet goed wist waar hij zijn hoed kwijt kon en die dus neerkiepte achter zijn stoel, heeft schepen Maes een van de nissen opgeëist om er zijn aktenkas hoog en droog in kwijt te geraken. Over ballen en andere dingen Clement De Man heeft de raad verlaten. Hij komt alleen nog maar luisteren. Zijn afscheid was genoeg om enkele poëti sche en andere speechen af te steken. Maar CVP-fraktieleider Jan Van Damme moest jeugd herinneringen ophalen en ging daarin toch iets te ver. Clement was ne kwaaie, aldus Jan die zich nog weet te herinneren dat De Man danig hard kon lopen, vooral wanneer er een voetbal in zijn moestuin terecht kwam en de schavuiten van de straat die daar zonder meer ook kwa men uithalen. Clement moet Jan of een andere kadee te pakken hebben gekregen en een rammeling of iets in die aard hebben gegeven want sedert die dag «schoten we ons ballen in de andere richtingen», zei Jan, en hij kan het weten. Een nieuwtje onder de fiets pompen: een fietspomp die ge heel uit kunststof is vervaar digd en slechts 970 gram weegt en een vermogen heeft tot tien atmosfeer. De pomp heeft een uitklapbare voetsteun en een slang van 70 centimeter. Men kan ze ook gebruiken voor het oppompen van autobanden. In het «kultuurarme» Nieuwerkerken stelde raadslid Patrick De Smedt (SP) dat twee zaken zich opdringen: de omvorming van de verkrottende vroegere gemeenteschool tot een kleinschalig socitf-kultureel centrum en de inrich ting van het domein in de Brouwersstraat als speel- en rekreatiepark. De gemeenteschool werd in het eerste deel van de voorbije bestuursperiode bestemd voor samenkomsten en manifesta ties en voor het verenigingsle ven met wellicht de bedoeling naast vergaderlokalen ook de wijkbibliotheek te huisvesten en een ontmoetingsruimte te voorzien. Een zaaltje kon ont staan door een binnenmuur te slopen. Met daarbij het verwij deren van de oude scheidings muur tussen straat en school gebouwen voor de toeganke lijkheid. Behalve het ter beschikking stellen van een gedeelte van deze gebouwen voor de mobie le eenheid van de politie en het verbeteren van deze ruimte bleef de rest in even verwaar loosde toestand. Wel konden verenigingen terecht in enkele leegstaande lokalen. Van het geplande polyvalent geheel, door iedereen te gebruiken is nog geen sprake en door het sluiten van enkele privé-zaken wordt de nood aan akkomoda- tie steeds nijpender. Raadslid De Smedt vraagt dan ook dat daar eindelijk eens werk zou gemaakt worden om de ver krottende schoolgebouwen om te vormen in een modern en open kontaktcentrum voor de Nieuwerkerkse bevolking. Ook het speelplein in de Brou werijstraat laat op realisatie wachten. Men beschikt over de grond doch schijnt klaarblijke lijk geen firma te vinden om deze grond op te hogen en te effenen. Dergelijke toestand vraagt om vandalisme. In plaats van spelende kinderen vinden stoere jongeren er een ideaal motorcrossterrein dat ze als hun territorium beschou wen. Tegen beloften in werd tot hiertoe alleen nog maar gras gemaaid op een deel van het terrein. Interpellant vraagt dan ook tegen wanneer men hier aan de slag gaat. LH Het Europees Parlement geeft in de toekomst zijn leden een glaasje melk in de plaats vaiï een glaasje water. Misschien is dat de oplossing om de melk overschot kwijt te geraken.

De Voorpost | 1983 | | pagina 23