r 0 Drie treffers in zeven minuten Entoesiaste thuisploeg verdiend winnaar ïroepskreIiet Lokerse Liga Slecht spelen en nog winnen. Ook dat is belangrijk Jan De Wolf verliest zijn streken niet OHVfl J- - mei VOETBAL KSV Oudenaarde-Jong Lede 3-1 KSV Oudenaarde heeft zijn supporters nog eens goede voetbalwaar geboden. Jong Lede werd duidelijk door het betere en attraktieve spel van de thuisploeg gewurgd. Trainer Deviaene was daarom na afloop van de party terecht tevreden over het geleverde spel van zijn geelzwar ten. Zyn offensieve instelling werd duidelijk beloond. Lede startte zeer voorzich tig. In de aanvangsminuten liep Oudenaarde storm, doch bij de bezoekers lieten de ver dedigers alvast een kalme in druk na. Tijdens het eerste halfuur kreeg Oudenaarde moeilijk greep op het gebeu ren. Lede speelde wel in een egelstelling zodat de lokalen vaak in balbezit kwamen. De hoge voorzetten voor doel werden door de attente bezoe kers gemakkelijk afgeweerd. Lede zorgde in deze periode slechts voor één gevaarlijke aktie. Op een inspanning van Glenn Geeraerts diende doel man De Jaegher zijn beste kunnen ten toon te spreiden. Hij redde werkelijk subliem. Niemand in het stadion reken de voor rusten nog doelpunten te mogen begroeten. Oude naarde miste duidelijk de nodi ge spirit om het goede kon- struktiewerk te voltooien en Lede bleef voorlopig tevreden met de stand van zaken. In de 35ste minuut werd de wed strijd een injektie toegediend. Het broodnodige doelpunt dat de vlam in de pan zou doen slaan kwam er. Een beetje ge luk voor de lokalen, meenden we. Roger Sackx speelde zich op links mooi los. Zijn voorzet werd een doelpunt. De baL rot van het effekt, belandde achter doelman Vijt in de touwen. De bezoekende doelman was dui delijk aangeslagen door deze hoogst merkwaardige treffer. Voor de partij was het wel een goede zaak. Lede zou meteen gevat reageren. De handige Glenn Geeraerts nam een ge strekte bal keurig aan. loste een fraai schot naar de winkel haak waar De Jaegher hele maal niet bij kon. Oudenaarde zou weer van zich laten spre ken. Vier minuten voor inruk ken klommen de lokalen voor dè tweede maal op voor sprong. In een groot geharre war haalde Bekaert onhoud baar uit. Hij versloeg van dichtbij doelman Vijt. Rust stand: 2-1 Nationale Na de herneming wijzigde het spelbeeld nauwelijks. Lede besefte wel dat het nu wat zou moeten ondernemen. Het ont- h'3 d« «n Zele-Ninove. Knappe kopbal van Jacobs van Zele nodige kracht om door te zet- ten. Lede speelde zeer gegroe peerd om Oudenaarde te be letten doorlopend doelgevaar te scheppen. In de 64ste mi nuut werd de partij dan toch beslist. Bekaert. de man van de wedstrijd, werd na een mooie solo uit evenwicht ge bracht in de fatale zone. Het was middenvelder Van Impe die de lokale aanvalsman tegen het gras werkte. Scheidsrech ter De Zutter aarzelde niet en wees onmeedogenloos naar de stip. Bekaert himself klaarde de karwei en zorgde alzo «Dor een veiliger 3-1 stand. Deze score werd immers niet meer gewijzigd, daar Notteboom nog een mooie kans onbenut liet. In de slotfaze van deze geanimeerde partij knalde hij zijn kans tegen het lichaam van de verslagen Vijt aan. Oude naarde behaalde dus een mooie zege tegen Lede. Een Zele-Ninove. Zo kwam de eerste goal van de thuisploeg tot stand (wvc) bekroning voor de offensieve ingesteldheid van de lokalen. Scheidsrechter: De Zutter De ploegen: Oudenaarde: De Jaegher. Van de Populiere, Filip Siau, De Clercq, Sackx, Truuyen. De Smet. Notteboom. Bekaert, Hinderijckx, Lemaire (77' Van den Abbeele). Jong Lede: Vijt. D. Geeraerts, De Rijck. G. De Winne, Oos- terlinck. Van Impe. Eeckhout (60' Walraed). R. De Winne, G. Geeraerts. Strobbe (68' Droesaert). Uyttenhove. Doelpunten 34' Sackx 1-0 40' G. Geeraerts 1-1 41'Bekaert 2-1 65'Bekaert 3-1 Boekingen: Van de Populiere, Van Impe en Geeraerts. (<;.b.t.) Zele-Ninove. Een aanval van de bezoekers wordt onderschept door Post (wvc) ZAALVOETBAL Reeks A Uitslagen derde speelweek Karlappcr - De Boetsers 0-15 De Schrijver - Fortuna B 3)8 Van Winkel - Spoele B 1-7 Huis a/d Durme - Celtic 4-4 De Schrijver - Fortuna B 3-8 De thuisploeg kwam vrij vlug op voor sprong door Vermeiren. maar Fortuna kwam na een kwartier toch op voor sprong door Twee doelpunten evenveel minuten van De Nil en Strobbe. Na 25 minuten hangt Meert de bordjes weer in evenwicht. Maar even voor het affluiten van de eerste helft brengt Kun Strobbe zijn ploeg weer op voorsprong. Na de rust haalt de thuisploeg er alles uit en komt weer langszij via Vermei ren. Maar als Strobbe zijn ploeg weer op kop brengt (3-4). is het verder alleen nog een spel van kat en muis. en Fortu na loopt vlot uit tot een zware 3-8 stand. De man van de wedstrijd—is zonder twijfel Kurt Strobbe. Van Winkel - Spoele B 1-7 De match begon goed voor de bezoe kers. en zij liepen vlug uit tot 0-2 via het duo Schalckens-Hofman. Halverwege de eerste helft kon de thuis ploeg de aansluitingstreffer maken met Van Bastelaere. maar toen De Bruyne met een mooi doelpunt er 1-3 van maakte, was de wedstrijd gespeeld en konden de bezoekers doen wat ze wilden NB: Vermeldenswaard is dat Hofman 4 van de 7 doelpunten voor zijn rekening nam. Rangschikking 1De Boetsers 3 6 2. Celtic 3 5 3 Spoele B 2 4 4. Huis a/d Durme 2 3 5. Den Duvel 2 2 6. Fortuna B 3 2 Van Winkel 3 2 8. Van de Velde B 2 0 De Schrijver 2 0 Karlapper 2 0 Reeks B Uitslagen derde speelweek Trappist - Veldstraatje 6-1 Intercommunale - Topsjxirt 1-4 Stammineken - Van Damme 1-2 Jeans Club - Cambrinus 1-2 Drie Linden - Staakte Lakra - Cupido Jeans Club - Cambrinus 1-2 Gelijkopgaande wedstrijd met 2 mooie doelpunten in de eerste helft. In de tweede helft begint Cambrinus stilaan de bovenhand te halen onder impuls van zijn spelmaker Oosterlinck die reeds na twee minuten zijn ploeg op voorsprong brengt. Ook Rudy Noppe speelde een niet onopgeemerkte wed strijd. Hij deelde een aantal harde scho ten uit en was steeds aanspeelbaar Dit alles mondde uit in een verdiende 1- 2 zege voor Cambrinus. Rangschikking 1. Staakte 3 5 2. Topsort i s Van Damme 4. Cupido Trappist Drie Linden Veldstraatje 8. Cambrinus Eendracht Zele-VK Ninove 2-1 Eendracht Zele heeft na de pauze zijn eerste thuiszege volkomen kunnen wettk» dit spannend en aantrekkelijk gewestelijk derby. Begrijpelijk dat de Zeelse train?? Pfaff zyn vuisten balde bij het eindsignaal ten teken van zege. Een schril kontrM zij n Ninoofse kollega Walter Elegeert. Deze toonde zich een slechte verliezer mer rif Den juichende tegenstander te bedanken voor het partijtje gevechtsvoetbal. Het zalsJt«dstr goed gestarte Zele echter een zorg wezen. De bezoekers schoten in dit spannend kijkstuk het snelst uit de startblokken. Zodat Van Hooteghem in de aapvangsfa- ze doelman Van Puyvelde tot tweemaal toe van dichtbij kwam bedreigen. Bij een eer ste lokale tegenaktie trof Mare Cooreman de linkerpaal op een vrijschop van John Chris- tiaens. Twee minuten later was Verbelen verplicht de lokale spits Jan Pieters net voor de fatale zone van de been te lopen om verder onheil te voorkomen. Bij het kwartier kwamen de lokalen op voor sprong toen Bordui op links was doorgedrongen. Hij zond naar Cooreman die op zijn beurt met het hoofd tot bij Jan Geens verlengde. Deze laatste aarzelde niet om Cooreman voor een voldongen feit te plaatsen. Ninove zorgde vier minuten later voor een betaald ant woord toen De Bruyne na een opmars Van der Weeén be dacht. Deze schoof gevat naar de op links doorspurtende Van Santen. Van Puyvelde had geen kans tegen de kanjer van de Ninoofse linksbuiten en 60ste kreeg meteen zijn eerste kom- petitiedoelpunt te slikken. Bij het halfuur kwam Cooreman zijn naamgenoot bedreigen toen de bezoekende doelman de bal liet ontglippen op een strakke voorzet van Geens. Theo Bordui besloot een vlotte eerste speelhelft met een kop stoot waarmee Cooreman toch enige moeite ondervond. Na de pauze hield Eendracht de wedstrijd in handen. Bij een interceptie van Pfaff kreeg Bordui de kans om hard uit te halen maar zijn schot keilde naast. De kwiekeBordui zou zes minuten toch aan het jui chen gaan. De Brabander lan ceerde Pieters met een verre voorzet en gaf op zijn beurt aan Cooreman. Het schot van de Zeienaar week af op de bezoekende defensie waar !t0 2 Iferièr: i Bordui de nodige tijd voed kalm in doel te bols Scheidsrechter Delferièn hield de thuisploeg i minuut een lc strafschop nadat 1 de opgerukte Pieten w nen de fatale zone 01 haalde. Het laatste k. kwam Ninove nog sterk i dringen via de ingekomtt Coen maar verder dan uj gen van Van der Wetó Van Hootegem kwamen 4 e( zoekers niet. De Zeelse64 sie bleef overeind en a overzijde kon de iio. Benjamin Saey voorts^, zorgen. In de slotmrnira pelleerden de gastheren i een nieuwe strafschop ut aangeschoten bal op Vertel 1 w'0 Ditmaal liet de ref te doorspelen vermits op ogenblik de zege van de J naars een feit was geworii SP Bevordering VW Hamme-FC Denderleeuw 2-1 Het treffen tussen VW Hamme en FC Denderleeuw is een flink stuk onder de verwachtingen gebleven. Van aantrek kelijk voetbal, noch van opwindende momenten, was er nauwelyks sprake. Van VW Hamme hadden 2500 toe schouwers meer verwacht. De vierde klasser stelde teleur. Hij presenteerde tot nu toe de minst goede uitgave. Jantje De Wolf. ex-Herdersemspeler en thans lid van FC Denderleeuw, is een sympatieke verschijning. Een vriende lijke voetballer waarmee het prettig is omgang te hebben. Op het veld is Jan niet de Jan van voor of na de match Jan durft ondeugend zijn en soms al eens zijn sportief boekje te buiten gaan Een paar keer trakteerde hij Bruno Mann op een aanslag. Ook aan de truitjes trekken heeft Jantje blijkbaar nog met verleerd. Die knepen kent hij nog van indertijd toen hij lid was van Herdersem. Op het einde van de wedstrijd werd de Denderleeuwse aanvaller door heel watHamse voetbalfans op een fluitkoncert onthaald Jantje had het verkorven bij de Wuitens. Een kwartier later, in burgerpak was «Wolfken» alweer de goddelijkheid zelf. Je zou hem dan weer «ons heer gegeven hebben zonder biechtZo is Jan De Wolf al jaren en zo zal hij allicht ook moeten versleten worden Trainer Guy Lammens deelt die mening: «De volledige ploeg verkeerde in een off day.» zegt de Hamse oefen- meester. «De opvattingen van de bezoekers hebben ons in feite een beetje verrast. Zij pasten een stugge mandekking toe Dat was tegen de ver wachting in. Nooit zijn we los gekomen. Ik van mijn kant geef toe een taktische fout te hebben begaan Ik liet Van den Bossche, de centrale fi guur bij de bezoekers, teveel vrijheid. Vanuit de middenli- nic kon hij ongestoord de regie voeren en kollega's in zijn ideeën betrekken. Ik had hem in zijn opvattingen moeten be knotten. Dat is niet gebeurd en dat betekende een tekortko ming. Ik had nochtans voor de wedstrijd met Paul Vermeir over dat probleem van gedach ten gewisseld. De fout ligt ech ter bij mij vermits ik in de gelegenheid was om hem van nabij te bewaken, maar dat eigenlijk wat over het hoofd heb-gezien. Overigens is Denderleeuw zelden of nooit gevaarlijk ge weest. Johan De Wilde heeft slechts enkele hoge ballen moeten plukken.» Na drie minuten kreeg VW Hamme een penalty toege kend. Een beslissing van de scheidsrechter die nogal wat protest opriep bij de bezoe kers. Trainer Lammens: «Ikzelf bevond mij niet in de onmid dellijke omgeving. De spellei der wel. Die stond er zo goed als met zijn neus op. Ik ver moed allicht dat het om een overtreding ging, waarbij een strafschop als sanktie veran twoord was. volgens de van Luc Schuddinck, slachtoffer werd. was twee bezoekende spelen schaar gezet en ten bracht. Kort daarna Schuddinck het slacht zichzelf toen hij een draaibeweging maakt hield er een kniekwet over en was niet meer mogelijkheid om verder stige repliek te bieden.» In de tweede helft werd! Lammens geboekt, toen een duel uitvocht met Janl Wolf. «Die jongen is gei fiimi over mijn voet gevallen *^ai voerde geen enkele be*t tSmei uit om hem vrijwillig ten brengen. De scheidsra heeft dat allicht beoordeeld. Maar wat tl daar tegen inbrengen, trainer Guy Lammens. Ondanks de mindere richting is men in de Hl voctbalmiddens opgeT^ Vier wedstrijden hebbent op acht opgeleverd. Mo kan men zich een beterdi voorstellen. Zaalvoetbal derde nationale: Edes Heist - Fortuna Lokeren 4-5 Al na één minuut komt de man). 1-3 (Nijs). 1-4 (Nijs),~2- thuisploeg aan de bak. maar 4 (Desender). 2-5 (Daeyaert), nog geen zestig sekonden later 3-5 (Danneels). 4-5 (De- maakt Daevaert gelijk. sender). Na een kwartier brengt Rogge man zijn ploeg op voorsprong, GVA en dan begint de herrie. Doel- man Depaege hindert zijn tegenstander foutief, en wordt bestraft met een strafschop Hij stopt die dan schitterend Daevaert maakt in zijn vreug- M de het klassieke «hand en arm gebaar» in de richting van de spelleider, en wordt voor twee minuten uitgesloten. Hamme-Denderleeuw. De Malsche trapt de penalty bin 32 - 30.9.1983 - De Voorpost Fortuna nu nog slechts met 3 veldspelers speelt nu op balbezit en door de routine en het doorzicht kan Nijs er nog 1-3 van maken. Enkele minu ten voor het einde van de eer ste helft maakt hij er zelfs 1-4 van! Na de rust forceert Heist en komt terug tot 2-4. maar een klaarkijkende Daeyaert straft het nu offensief spelende Heist af met een vijfde treffer. Later komt Heist nog terug maar het moet de overwinning toch aan Fortuna laten Lokeren heeft nu zijn eerste punten gewonnen en dat geeft hoop voor het verdere kompe titieverloop. De Lokerse ploeg: Depaege. Nijs. Daeyaert, Strobbe. Rog geman, Rossaert. Doelpunten: 1-0-(Danneels), 1-1 (Daeyaert). 1-2 (Rogge- inwio Impressie uit de match Hamme-Denderleeuw, gewonnen H n c i. nn r0Uu door de thuisploeg (wvc) Hamme-Denderleeuw. Schuddings wordt op jou gestuit (wvc) Zaalvoetbal in Hamme. Criva doet het puik (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 32