Thuisploeg houd! een helft gelijke tred Logisch resultaat I Vlegel streken van Walter Van Poucke handbal Aalst: moet zich schrap ütlen Ti Erembodegemse dames toonaangevend ®C tornooi weer vol Torenjongens raakten weerom in rode cijfers ijlere profiteerden macker n| de stip, h >man de ij snalty int roek binl nationaal C1-C2. tornooi te Bazel van de klub Scaldis werd ook dit jaar een voltreffer. 168 spelers bevolkten de zeven terreinen. sfeermaker in Zijn nopjes, elk tornooi kan een voldoende disciplines om de normen van de Badminton voor klassement maken. daar Dany Claeyé die de finale he- de C2-reeks van tornado spelende van Smash Ant en dus toch andere was Clau- van de lokale te kort schoot perieure Barbare Loehristi. Daems won heren dubbel met Van Der A in maar verloor het ge- Marleen Windey ook in drie Martine Tytecka en van BACSS- ook verrassin- De eerste in het heren Wilfried Andries kieren met 15-4. 5-15 en Jnn Antwerpenaar Willy «wint en hierdoor naar top B2 klassement stijgt. 4 dames toonde Kristel Ectvelde niet alleen .badminton maar won °P één been de fi" een gespannen An- Ifc Wilde. Üesituatie dan in het he- iktMwaar een Cl en C2 het halen van twee gerenom meerde Cl-spelers. Van DEer Streeck van Dendermondse en de op dat ogenblik nog als C2 spelende Claeyé winnen vlot met 15-12, 6-15 en 15-5 van Paul Roosen en André De Roeck van Scaldis. Hadden deze heren reeds de finale van het gemengd dubbel in het hoofd? De Roeck wilde daar waar schijnlijk bewijzen dat hij evengoed als Roosen kan bad mintonnen. Roosen en Marina Cools van Amateurts-Antwer- pen winnen de eerste set met 15-11, maar De Roeck en part ner Inge Van Ectvelde zetten alles op alles en winnen over tuigend de tweede set met 7- 15. De tandem Cools-Roosen loopt echter nu pas warm en het Wase team komt er niet meer aan te pas en verliezen uiteindelijk met 15-7. Marina Cools die met deze overwinning in het gemengd voldoende heeft om naar een B2 klassement te stijgen, wint dan nog met Katrien Van Damme van de organiserende klub in drie sets van de zushes Van Eetvelde in het dames dubbel. Na afloop vertelde tornooior- ganisator Paul Panis als Paul Roosen dit seizoen B2 wordt. Scaldis voor de vierde editie de gemeentelijke jongensschool zal huren om daar op vier terreinen de C2-reeks te laten doorgaan en in «De Dulpop» de Cl en B2. L.C. 3ody building. Jean-Pierre Coopnians, Danny Everaert, Leo Martin, Patrick De Lee, Rudy D'Hollander, Gaston Bergmans, Hugo Van Bruvssel en Georges Cornelis. VijJ 'an hen zijn leden van het sportcentrum in Lokeren. Gaston Bergmans en Leo Martin op bezoek in Lokers sportcentrum Bodybuilder Hugo Van Bruyssel heeft in zijn sportcentrum te Lokeren het bezoek gehad van twee «zware jongens» van de nieuwe Vlaamse film. Je hebt het inmiddels al bemerkt. Leo Martin en Gaston Bergmans waren er op bezoek. Hugo Van Bruyssel stelde aan zijn twee gasten de leden van zijn club voor. club die stilaan naam en faam begint te krijgen in de filmwereld. Op een jaar tijd verleende Hugo's Sportcentrum zijn medewerking aan liefst vijf films. De ene keer als gladiator, de andere keer als body-builder. een dokumentaire over zichzelf en in augustus moest hij naar Milaan voor een proefopname voor een serie films. Hij hoopt in de loop van de maand oktober uitsluitsel te krijgen over de al dan niet toezegging. In september moest hij bovendien met vier leden van de club voor enkele dagen meewerken aan een film. Ze moesten de rol spelen van gevangen die amok maakten. Bij de rebellen zitten ook Gaston Bergmans en Leo Martin, In dezelfde film treedt ook de bekende bokser Jean-Pierre Coopmans op. Fragmenten uit de film zullen vertoond worden tijdens de uitzending van première op 6 oktober. Sint-Niklaas. Scholieren uit het rijksonderwijs aan de start voor de «stratenloop» van maandag jl. (dw) BOOGSCHIETEN VOETBAL 2°Provinciale Herleving Sint-Pauwels - Sint-Gillis-Dendermonde: 1-5 Zondag een allesbehalve goeie beurt voor de Vosdreeffor- matie, hoewel het onheil pas in de tweede helft van deze wedstrijd geschiedde doordat de thuisploeg dan met tien man verder moest nadat Rudy Weemaes voor een dubbele boeking werd uitgestuurd. In de eerste periode demareer- de de thuisploeg immers goed maar konden Vanderhaegen en Motyka enkele puike doel kansen niet afronden. De be zoekende ploeg had warempel eventjes tijd nodig om het spelpatroon onder de knie te krijgen maar had vanaf dat moment weinig moeite tot sko- ren. De eerste de beste doelge- legenheid werd zodoende al aangegrepen door Verheyen. na 20 minuten. Hiertegen kon geelzwart nog afdoende counteren met een allereerste kompetitiedoelpunt tot gevolg dat dan door een uitstekende Ronity De Kcers- maecker werd ingeschoten na goeie hoekschop van Motyka. Met deze gelijke stand werd ook gerust en in de thuisgele- deren was tijdens de pauze ook nog de hoop aanwezig de match met puntenwinst te kun nen besluiten. De kentering kwam er echter tegen het uur. nadat Sint-Pau wels in het vierde kwartier meerdere keren goeie kombi- naties had laten bewonderen maar in de afwerking zwak bleef. Zoals gezegd vergreep Weemaes zich in de 60ste mi nuut aan zijn direkte tegen stander en dat was voldoende aanleiding voor de spelleider om Rudy de weg naar de kleedkamers in te sturen. Ru dy had immers in de eerste helft al een boeking gekregen voor gelijkaardige overtre dingen Vanaf dan was Herleving alle windstreken kwijt en maakte een paniekstemming alle ver dere goeie bedoelingen onmo gelijk. Kwam daar nog bij dat De Geyter bijna dadelijk een tweede doelpunt aantekende gebruik makende van de wan orde in de lokale achterhoede. De stand kreeg verder nog een overdreven aanblik door nog maals drie treffers van Die- rickx en De Geyter tweemaal. Een en ander betekent dat de geelzwarten in duizelingwek kende vaart naar de onderste regionen van de klassering af zakken en daarmee hun goeie aanzet van twee punten uit twee matchen na evenveel drawns niet lang hebben kun nen bevestigen. Aan Willy Da- neel en kompanen de taak een kentering in de situatie te be werkstelligen. l'emse (Tielrode). Bij Jozef De Block in The Ranch had een koningsschieting plaats. In de vierde ronde haalde Alfons Peirsman de titel naar zich toe (dw) 4eProvinciale Boogschieten in Zele. De vereniging van het Elstkwartier vierde kampioenen Etienne Pieters en Aimé Pieters. Frans Vermaeren kreeg koninklijke bloemen (gb) deelt del* ris onze nrig ja« it onze spe training euwe inge stelsel. N» iidclijkdü1 in de pl«! erken, deD belangrijke Boon wijk Haasdonk De 2-0 voorsprong die Ra cing Boonwijk bij de rust tegen Red Star Haasdonk had gerea liseerd. heeft het in de tweede helft moeten prijsgeven. Na afloop beschouwde evenwel iedereen de puntendeling als een logische weergave. Boon- wijk werd algemeen als de ge- vaarlijkse ploeg bestempeld. De bezoekers daarentegen eta leerden meer werkkracht. In elk geval was het de thuis ploeg die na zeven minuten op S-'ïn zutddag hield'!lei riiksonderw'F een «stra- ^s eenTrije iTp^odiJd^ De *isad fdw) naar n opkomst Feyter scherp voor doel verdediger'de bal in eigen net ten deponeerde. Bovendien bleef toen een overwicht behouden en dreig de enkele keren Halfweg werd een vluchtschot van Luc De Waegeneer uit de winkel haak geborsteld. Met nog vijf minuten te spelen in de eerste helft kwam Boonwijk via Luc De Waegeneer aan de tweede goal. nadat Raoul De Cock voordien had gepoogd om de Waaslandse doelman in verle genheid te brengen. In de tweede helft pakte Haasdonk sterker uit. Dat leidde al na zes minuten tot de aansluitingstreffer Boonwijk heeft nadien nog gepoogd om de afstand opnieuw groter te maken. De Feyter schoot o.a. twee keer nipt over de dwars ligger. Met nog twee minuten te spelen brachten de bezoe kers dan toch de gelijkmaker tot stand. Voor Boonwijk wenkt thans de verplaatsing naar Bazel. Iets wat niet mag onderschat worden. Haasdonk krijgt het allicht makkelijker aan huis met rode lantaarn Waasmunster op bezoek. (E.D.M.) Cross in Sint-Gillis-Dendermonde. De miniemen aan de start (c) "JJa-St.-Gillis-Waas: 0-0 EW uheeft cen eers,e zegd. Die moest het na een gen. Toen hij later een kolle- M Het kon be" halfuur tien man verder ge-speler «verzocht» om een J wedi)Veren met een rooien. Speler-trainer Walter bezoekende voetballer op een 1 dle zelden wist te Van Poucke werd rond die tijd vuistslag te trakteren, had de U|,a|k°n al evenmin de laan uitgestuurd. Voordien spelleider goed gehoord. Hij 'nuisploeg worden ge- had hij al een boeking gekre- stuurde dadelijk Van Poucke van het veld. Zijn houding na de uitsluiting was al evenmin sportief te noe men. Van Poucke js speler trainer van F C. Wieze, Eigen lijk dus een leidinggevende fi guur. Iemand die zich laat ver leiden tot dergelijke uitspra ken is onwaardig om een klub te leiden Van Poucke is bo vendien niet aan zijn proef stuk. Vroeger al haalde hij vlegelstreken uit. Personen met een dergelijke mentaliteit kunnen alleen maar schade be rokkenen aan het imago van de klub. Het wordt meer dan hoogtijd dat de leiding van F C. Wieze'zich over de per soon van Walter Van Poucke gaat bezinnen. Het is uiteraard niet onze taak., om ons met het huishouden van de tweede provincialer te bemoeien. Wanneer we echter individucel met de spelers van gedachten wisselen, ervaren we genoeg zaam wat er schort. F.C. Wie- ze kan zich een dergelijke per soon niet langer veroorloven. De klub met een nochtans ge waardeerde voorzitter Moens aan het hoofd, krijgt door een dergelijk individu een rotslech- te naam. Op sportief vlak kan men thans de besluiten trek ken. Eén punt op acht is mo menteel een pover resultaat. Van Poucke is niet meer op zijn plaats in Wieze. (Hij was dat eigenlijk nooit). Het roer moet prompt in andere handen worden gegeven. Op grond van de gebeurtenissen kan het, kontrakt met de betrokkene verbroken worden, zonder te gemoet te komen aan zijn fi nanciële eisen. Daarin kan zelfs de rechtbank oordelen. E.D.M. )si-yu.y.™-y/' dig wee :e bijdiig ten inba 1 voor annen 'aas, es 'itdrukkm «ploifj er uit ve hebt? ;e had lfde tig) :d weg slisten b* 'haalde winnings zg voor 4 rdeeld do; i.kt staat zaterdagavond op Diest voor een zware Ltdslriid Afgaande wat we tegen St. Truiden te bouwen kregen is Eendracht o.i. kansloos. Diest kan "T.j .„«en de betere ploegen van de reeks geklas- Met de overkomst van Vltali (Winterslag) BASKETBAL het meer armslag op het middenveld en ook de - re spelers die verleden seizoen werden ingeschakeld ^ondertussen een jaartje rijper geworden. Maar langs kant is de waarheid als een koe dat iedere 13* moet gespeeld worden en dat het voetbal !Lkenbaar blijft. In ieder geval hebben we moeten Lellen dat het huldig Eendracht wat aan frisheid heeft taen Dat is zeker niet ontsnapt aan oefenmeester Temans die de maaitëagtraining schrapte om bepaalde Lnien beter te laten rekupereren. Bovendien zoekt dé todrachtcoach nog naar een wisseloplossing voor Teu- De Fries is geen specifieke centrale aanvaller en kan S moeilijk los maken van een tegenstander die be- l&ophem P|akt- Hii kan Eendracht beslist meer Men bewijzen op het middenveld dat hierdoor aan Irjchten snelheid zou winnen. Borremans heeft.momen- i,.en keuze. Hij wacht misschien op het wederoptre- tovan Gerrit Muylaert, die na zijn heelkundige bewer- feneer is gaan trainen. Het aantreden tegen Diest van tWverdediger Peeters is onzeker ingevolge een hskwetsuur, zodat Borremans tot vijf vóór twaalf wil «atenom zjjn Ieam in een vaste vorm te gieten. Al bij al ui Eendracht zich op Diest biezonder schrap moeten om tenminste de halve inzet te kunnen wegkapen. (abl) Erembodegem - Hansbeke: 41-37 BADMINTON De Erembodegemse dames spanden de kroon in hun eer ste thuiswedstrijd tegen Hans beke. De bezoeksters van hun kant gaven, zeker in de eerste helft, de indruk geen slijkmos sel waard te zijn. Hun opwar- mingsperiode duurde te lang terwijl de speelsters zich tevre den stelden met doelpogingen in plaats van rake shots. Voor het lokale trio Hoefs- D'Hondt Hilde-Huylebroek was het dóódsimpel hun team op voorsprong te brengen. Ruststand 22-19. In de tweede helft bleef de Erembodegemse verdediging toonaangevend. De gasten ga ven de indruk zich te herpak ken en het krampachtig lonken naar de bal achterwege te la ten. Af en toe projekteerde Cocquyt en Ville een korven- salvo. Maar... er kon Erembo degem niets meer gebeuren, zij hadden de overwinning reeds binnen. Erembodegem: Hoefs 8, D'Hondt Hilde 12, Troch 0, Huylebroek 8, Schollaert 6, Pollet 7. Hansbeke: Lippens 4, Stan- daert 4, Ville 18, De Pauw 0, Snauwaert 1, Cocquyt 6, De Pauw 4. Trainer Reyndéfs reageerde vrij positief na de wedstrijd. «Wij hebben vooral onze leng te uitgespeeld in deze strijd, het is ons gelukt te overwin nen. Ons spel bleek nog niet 100% zuiver te zijn maar dat komt nog wel, wat wil je trou wens het is onze eerste wed strijd, We blijven alles uitpro beren tot we de ideale techniek onder de knie krijgen. Ik ben zeer tevreden over onze nieu we aanwinsten (Schollaert- Huylebroek), deze meisjes be wezen reeds voldoende dat ze iets van basketten afweten. Zij spannen zich trouwens volledig in voor deze sport. Zo heb ik het graag. Als Erembodegem in déze zin blijft evolueren ben ik in mijn opzet geslaagd» al dus de trainer. Juventus - The Tower Aalst: 68-46 Te Zottegem kreeg The Tower z'n tweede opeenvolgende uit nederlaag te incasseren. De Aalstenaars traden aan met een sterk verzwakte ploeg (4 gekwetsten). De valabele spelers onder lei ding van Lenoir konden slechts één helft standhouden tegen de fel van leertrekkende Van Daele en Compagnie. Juventus: Decaert 2-0, Dupont 3-3, Van Daele P. 2-6, De Paepe 7-8, Van Daele E. 11- 12, Karmeliet 2-1. The Tower: De Smedt 0-2, Lenoir 13-11, Heyvaert 0-4, De Troyer 4-4, Thys 2-4, Van Den Bremt 2-0. Secretaris Van Neyghem ver klaart de slechte start van zijn ploeg in de eerste plaats aan een gebrek aan geluk en ten tweede een ophopen van tegenslagen. «In de match tegen Zottegem traden we sterk verzwakt aan. Wij misten 4 spelers. (Schaep- drijver geopereerd aan de knie. Van Der Borght momen teel uit het gips maar toch nog niet in staat om te spelen, D'Herdt sukkelt eveneens met het kniegewricht plus daarbij De Smedt die last had van zijn schoudergewricht). Het was dan ook onnodig deze man tot het uiterste te dwingen. Het ging hem gewoon niet af. Dus wij waren gedwongen met een aantal reservespelers te star ten. Deze jongens hebben alles op alles gezet. Maar de tegen standers waren te sterk en tot alles in staat. Dit keer was Lenoir onze top-scorer. Vorig jaar is hij niet zoveel aan zijn trekken gekomen, hij voelde zich trouwens niet in staat om baanbrekend werk te verrich ten, wat we volledig begrepen. Deze jongen is 2 jaar uit de basket geweest, het vraagt au tomatisch heel wat inspanning om je weer bij te werken. Zo te zien is hij daarin geslaagd. Je zou hem kunnen vergelijken met een stille bankwerker, die op tijd en stond zijn ervaring op tafel kan leggen. Lénoir heeft iedereen overdonderd. Thijs deed eveneens wat hem gevraagd werd, ook op hem valt er niets aan te merken. Maar ondanks de wil en de inzet is het ons niet gelukt Juventus te liquideren» aldus de secretaris. NR

De Voorpost | 1983 | | pagina 37