noeie flikkers Nieuwe ambulancewagen voor Lebbeekse dienst 900 Dag van de Landbouw te Denderbelle ssa NSB'ers Nationale Verbroederingsdag Wieze De Voorpost - 7.10.1983 - 3 interpeM anvraaci* nemoii limlach ileringswe toegang toclaagbs eeft hij et -aagt hij dl uispunt Si men van dt sers kruin .LebbeKe Land- anOtoill rdienst. Dt wagen Dt itengewoac dpreventie- vanneciit pliceert 0e Gilde», Mij zelfs uit deze i (e slappen. Een Joaiafe'.. 3 Propos' i mei sj 0 hij zeü proost oorzaak? De or- jgen hadden Kt hoofd gezien zieleher- p amateur is van pe gueuze en Ètfe godendrank ïwkrijgen was in Met op het ge- ragen werd 0 sportplein, a§- Op dt vie de pastoor in m fc mannen die de dienst 900 lopen er vorige week zo jjtó een gieter. Ze de jongstt immers sen spiksplinter- k embulancewa- frihet voertuig zo tegelijk in «onbe slaat te behou- ed de afspraak teller. Ets X dat wie het :hten ené ft een «bloeits» w een torosserie naar een etentje aai? het voltalli- ïdweerkorps. mtchance heeft behandel wkeerslot hem c begrotit ij gezind is, zal principled op z'n smalst.... dan diep in zijn porte monnee mogen tasten. Hoewel, een etentje maak je al bij al zo boer of kopieus als je maar wil. Van pompiers ge sproken. Vorige maan dagavond, even na de klok van tienen loeide de sirene. En op een sakker en een vloek ar riveerden meer dan der tig Lebbeekse pompiers in het arsenaal, 't Was lang geleden dat er zo'n groot aantal spuitgasten op het appèl verscheen, verklaarde één van hen achteraf. Verloren moeite echter, want het bleek om een vals alarm te gaan. Johan De Mol, de Lebbeekse volksverte genwoordiger, kan voortaan moeilijk be schuldig worden leo- poldist» te zijn. Want toen burgemeester Moeyersoon voor het begin van de raadszit ting om een minuut stil te verzocht ter herden king van de overleden ex-koning, bleef Johan De Mol zitten. Als enig raadslid trouwens. De SP-leden daarentegen bogen deemoedig net als alle anderen het hoofd. De dienstdoende se- kretaris Hugo Dauwe had tijdens deze raads zitting last met de sex. Of liever met de sexe. Hoe ander kan je ver klaren dat hij Eddy Van Overstraeten, het PVV- raadslid, overigens een tamelijk uit de kluiten geschoten mansper soon, tijdens de stem ming aansprak met «mevrouw Van Over straeten». Hugo 2ag echter zijn fout in en herstelde meteen die sexverwarring. Frans Tas zat vorige donderdagavond in de problemen. Dat ver klaarde hij althans aan de ober van dienst Cois Perdaens. Frans had immers graag een Stellagedronken, maar dierf er niet om te vragen. Uit schrik om Mevr. Van Roy, die een tweetal stoelen van hem verwijderd zit, voor de borst te storen. Diezelfde Frans Tas had op het eind van de openbare zitting graag nog even het woord ge voerd, maar kreeg daar van burgemeester Moeyersoon niet de kans toe. Ook al riep hij luidkeels om de pers Pierre Pierre!, klonk het door de raadszaal het hielp niet. Achteraf wist Frans de pers wel te vinden en vroeg hij onze corres pondent in het verslag van de raadszitting te willen vermelden dat (wij citeren) de bewo ners van de Kerkstraat, de burgemeester en schepenen hartelijk danken voor de prachti ge openbare verlichting die er geïnstalleerd werd (einde citaat). Kontent, Frans? Er werd tijdens de jongste raadszitting langdurig gepraat over de vrede. Vrede is moeilijk, hé burgemeester, richtte Frans zich op een be paald ogenblik tot de burgervader. Dat geloof ik, ant woordde F. Moeyer soon. Er wordt zoveel over de vrede gediskus- sieerd dat er ambras zal van komen! Jozef Dauwe ver tolkte het standpunt van de CVP i.v.m. de ontwa pening. Jef, zoals het een goed advokaat past, probeerde met rij ke volzinnen en aan schouwelijke beeld spraak, zijn collega's te overtuigen van de vre deswil van zijn partij. Hij aarzelde zelfs niet te poneren dat «de boze wolf uit het oosten» kwam. Bemerking die voor heel wat hilariteit zorgde. Zou Roodkapje dat ook geweten heb ben? Jozef? Naar de mening van schepen Karei De Gucht worden er aan de achterzijde van het Ijze ren Gordijn elke dag drie nieuwe kernraket ten geïnstalleerd. Hier over had Frans Tas gro te twijfels. Over het pre- ciese aantal wilde hij echter niet discussieren even tevoren had hij zich er trouwens al over beklaagd dat al die ad- vokaten teveel aan het woord komen tijdens de raadszitting en hij stelde dan ook gewoon voor: «We zullen gaan zien, hoeveel het er zijn. Met de kamion van de gemeentel». Het afgelasten van de kaatslutte tussen de gemeenteschool en het schepencollege, tutte gepland op de donder dag na septemberker- mis, zo konden we ver nemen, mag niet in de schoenen geschoven worden van een of an dere schepen, die zich op zijn teen getrapt voelt. Het afgelasten zou daarentegen wel het gevolg zijn van een samenloop van misver standen. Zoiets van: wel gezegd, niet ge zegd, wel geakteerd, niet geakteerd... Smoelentrekker alarmen i veel ht ;e krediet# Werken ij rzien zijni» leericht mS de Oktoberfeesten werd vorige vrgdag te vragen «grootse, nationale NSB-dag gehouden. Vanaf wbroederden de oudstrijders van diverse vader- |k# fnigingen uit het ganse land in de expo-halle C; 10tf Itoor allen een blij ontroerend weerzien. ifervolle begroeting vlaggen meegedragen, met aan fes de ruim 1.500 het hoofd Wiezes NSB-vaan- Q (al dan niet met drig Leopold Loomans. Echt ter een optocht naar indrukwekkend, die lange rum van ^monument op het stoet, die kerkhofwaarts toog Vooraan werden een naar het erepark, voor de gele- htüeurige afdelings- genheid keurig opgefrist, en waar we op de mooi-arduinen zerken de namen lazen van Jozef Boquez (oud-NSB voor zitter), Frans Bccckgnan. Jozef Van den Elzen, Philemon Ver- moesen, Louis Saeys en Pros per De Smedt. Na een kordaat: «Klaroen, geef acht!» door NSB-sekrcta- ris Pierre Van Herrewegen, hield de h. Sebastiaan Ver hulst, gewestvoorzitter voor Aalst, een korte toespraak. :legd om lavabo's rode chi ik een tot») werden ook vredesduiven losgelaten. Maar de sneeuwwitte duifjes verkozen ng van W wtke te blijven en gingen doodgemoedereerd op het monument zitten (v) vaandels voorop trokken de NSB leden door de straten van Wieze (v) daarbij bracht hij hulde aan alle gesneuvelde strijdmakkers uit de beide wereldoorlogen, en vroeg voor hen, en voor de pas ontvallen koning Leopold III, een minuut stilte. Vervol gens werden bij het monument bloemen neergelegd door na tionaal voorzitter, de h. Phile mon Pieters, voorzitter te Wie ze, en door de h. Provis, van wege de groot-invaliden: ook a"an de eretombe van Wiezes oud-voorzitter de h. Jozef Bo quez werden ruikers neerge legd door de HH. Verhulst en Jozef Van Biesen. voorzitter van Lebbeke. Met het oplaten van twee witte vredesduiven, en het blazen van het «Te Velde» werd deze inleidende plechtigheid besloten. Akademische zitting Deze werd ingezet met een indrukwekkende parade van de vaandeldragers met hun na tionale driekleur, voorzien van het opschrift: «Oudstrijders- dag te Wieze, en de V"s van Verbroedering. Verstandhou ding en Vriendschap, als leuze van de ontmoetingsdag. Na dien luisterden de aanwezigen naar een drietal toespraken. Sebastiaan Verhulst heette al len welkom: de Groot-Invali den, de patriottische milities, het Geheim Leger, de politie ke gevangenen, de krijgsge vangenen, de oorlogsvrijwilli gers, en de leden van andere vaderlandse verenigingen; hij riep hen op om dit fraternisa- tiefeest in waardigheid en een dracht te vieren. Provinciaal verantwoordelijke Merchiers, dankte allen voor de haast spontane opkomst, welke het vertrouwen in de NSB aantoont; hij vroeg om vol te houden in de vriend- schap-zonder-grenzen, maar tevens verdraagzaam, maar vastberaden zijn plicht te doen en zijn rechten op te eisen. Spreker verwees naar de pran gende leuze op het reuzefresko aan de wand van de feestzaal, en drukte gevat de wens uit dat alle mensen niet allen broeders zouden worden, maar het ook zouden zijn, en blijven. Hij besloot met een vurig: «Leve de NSB, leve de Koning en leve Belgie, één en onverdeel baar!». Getroffen door deze woorden bracht de voorzitter uit de gastprovincie Antwerpen een eresaluut aan de werkers uit Oost-Vlaanderen; hij stelde hun werking als model voor de ganse NSB-gertieenschap. Sfeer Na deze betekenisvolle toe spraken was het wel tijd om de inwendige mens te versterken en zich te ontspannen. Daar toe was animator Jean Mon- net, zelf zoon van een NSB-er, al op het podium verschenen. Gesteund door de koperen muziek van de Beierse Gastka- pellen, nam hij in een mum van tijd het hele vaderlandslie vend gezelschap op sleeptouw voor een lange gezellige na middag. Tussen walsen en pol ka's uit grootmoeders tijd in werden Mevr. Pietsier (86 jaar) en mister Alphonse (89) als oudste deelnemers in de bloemen gezet. Ook de Groot invaliden, de prominenten en de vaandeldragers werden spe ciaal gehuldigd. Daarna werd er nog lang in de beste stem ming voortgefeest, en vanzelf sprekend kwam er nog menige oorlogsherinnering te berde. Organisatie In de «wandelgangen» van de oktoberhalle vernamen we nog een en ander over het doel, de plannen en de werking van de Nationale Strijdersbond. Deze vereniging, met haar 115.000 leden (waarbij Oost-Vlaande ren met 21.000 aangeslotenen de kroon spant) wil haar aktic op nationaal vlak steeds verder uitbreiden. Het ligt in de be doeling om op de jaarlijkse «V-Dag» te Wieze telkens een andere provincie in de kijker te plaatsen; omdat de nationa le voorzitter uit de provincie Antwerpen (Mol) komt kwa men de Sinjoren het eerst aan de beurt. Vermoedelijk krijgt volgend jaar Brabant die eer. omdat de NSB dan zijn 65- jarig bestaan zal vieren. De organisatie van vorige vrij dag in het oktoberfeestdorp was het opzet van volgend dy namisch komitee: Ghislain Merchiers, provinciaal propa gandist; Sebastiaan Verhulst, ondervoorzitter van de prov. Oost-Vlaanderen en voorzitter van het gewest Aalst; Phile mon Pieters, voorzitter te Wie ze; Jozef Van Biesen, voorzit ter van Lebbeke; Emiel Van Hecke ondervoorzitter van de afdeling Aalst, en Armand Cooremans. feestleider gewest Aak,. Lebbeke Tijdens de dag van de landbouwtrad het koor «Bellekantorij» op (pvs) Lebbeke. Volksvertegenwoordiger Johan De Mol overhandigde de winnaars van de fietsrally (pvs) 's Morgens, een eucharistievie ring in de dorpskerk, had raadslid Gaby Van der Jeught, de tentoonstelling van groen ten en fruit in het chalet op het gemeentelijk sportplein voor geopend verklaard. De agrari sche bevolking is de voorbije tien jaar sterk uitgedund, zei het raadslid in haar openings toespraak. Laten we daarom voorrang verlenen aan deze sektor en ze bovendien naar waarde schatten. Wat hier van daag gebeurt is de uiting van al wat nog leeft onder de land bouwers en onze aanwezigheid is het bewijs van onze waarde ring. Tekenwedstryd en fietszoek- tocht Aan de tekenwedstrijd hadden niet minder dan 72 jeugdige Denderbellenaars allen ar tiesten in de dop deelgeno men. Een bekwame jury bdog. zich over de resultaten en vol gende uitslag werd geprocla meerd: l"c en 2Jc leerjaar (.36 deelne mers): 1. Els Van den Broeck, 2. Marcia Uyttersprot, 3. Soet- kin Vervliet, 4. Glenn Vermei- ren, 5, Lesley Pieters. 2. Kristine Mannaert, 3. Mare Matthijs. Ook de fietszoektocht de deelnemers werden langs de diverse Denderbelse land bouwbedrijven gestuurd en moesten ondertussen 25 theo retische en twee praktische vragen oplossen kende een ruime belangstelling. Niet min der dan 63 gezinnen wipten in het zadel. Ruim 250 personen waren aldus bij dit evenement betrokken. Herman De Leenheer toonde zich de sterkste. Karei Pare- wijck werd tweede en Godelie- ve Kielbaey klasseerde zich derde. Tot de sportiefste fami lie werd het gezin van Pierre Hofman uitgeroepen. Niet minder dan zes «hofmanne- kes» waren van de partij. Met dergelijke familienaam moet je de boer- en tuinderij trou wens genegen zijn. Voor de waardevolle prijzen zorgden o.a. het BLOSO, diverse zui velfabrieken en land- en tuinbouwers uit Denderbelle en hun nevenbedrijven. De prijzen werden uitgereikt door volksvertegenwoordiger Johan De Mol en de raadsleden Ka- se sportplein. De kist zat rond de klok van vijven bomvol. De organiserende verenigingen Landelijke Gilde met voorzit ter Jozef Van Langenhove, on dervoorzitter Gerard Bosteels, sekretaris Wilfried Uttener en de leden Paul Aelbrecht, Pier re Matthijs, André Bogman, Frans Pieters en Jan Saeys en KVLV met voorzitster Jeanne Maris, sekretaresse Mevr. Moernaut en de leden Emi- lienne Van Goethem, Gaby Van der Jeught, Irma Merckx, Jeannine Cooreman, Simonne Heyvaert, Magda Van Thie- nen, Louisa D'Heer, Mevr. Louisa Bogman, Anna Philips, Jeanne Van Keer, Josée Van Goethem, Suzanne Van Nuffel en proost E.H. Vertenten mo gen tevreden terugblikken op deze «Dag van de Landbouw», geplaatst onder het thema «De kwaliteit van ons voedsel». Landelijke Gilde en KVLV organiseerden Sinds vorige week beschikt de Lebbeekse 900-ploeg, der gevallen betreft gewoon het college, af te zien van deze samengesteld uit leden van het Vrijwillig Gemeentelijk zakenvervoer, de overige 30% aanschaf. De prijs - 75.000 fr. Brandweerkorps, over een nieuwe ambulancewagen. Vo- z'in tussenkomsten na onge- te verhogen met 19% BTW - rige maandagavond werden de sleutels van dit spiksplin- vallen B,] een on8eval êeIdt bllJkt niet in overeenstemming ternieuwe voertuig, door burgemeester Moeyersoon, aan algfe(mene regel' ,hel met de kvTaIiteit van de waar, brandweercommandant Karei Luypaert, overhandigd stechtoffer naarhet dichtsbij- poneerde het college. Een ver- ujjjacu, uvci udiiuigu. zijnde ziekenhuis in de slag van de brandweerkom- In dit nieuwe voertuig, ter be schikking gesteld door het Mi nisterie van Volksgezondheid, werd de beschikbare ruimte zodanig aangewend, dat zowel voor de passagier als voor de chauffeur en de ambulancier de transport- en verzorgings mogelijkheden optimaal zijn. Goed funktionerende dienst Burgemeester Moeyersoon drukte er zijn tevredenheid over uit dat de dienst over een nieuwe wagen kan beschikken, maar hoopte aan de andere kant, dat de aanwinst zo wei nig mogelijk zou gebruikt wor den. Hij stuurde woorden van lof aan het adres van de 900- ploeg. Dat deed trouwens ook brandweerkommandant Karei Luypaert, die eveneens het «goed marcheren» van de Leb beekse dienst 900 beklem toonde. De Lebbeekse dienst 900 wordt bemand door zeven brandweermannen Roger Goossens, Jean Bosman, Ka- miel De Ridder, Jantje Ver hulst, Rudiek Robbrecht, Hendrik Van der Weegh en Luksken Van Biesen die haast allen over een diploma van ambulancier beschikken, afgeleverd door de plaatselijke Rode Kruisafdeling. De dienst staat 24 u per etmaal paraat. Overdag, van 7 tot 17 u, wordt hij verzekert door twee brandweermannen die in gemeentedienst werken. De weekendshift begint zaterdag te 7 u en loopt tot maandag morgen 7 u. Het gebied dat de Lebbeke. Liefst zo weinig mogelijk gebruiken, sprak de Lebbeekse burgemeester tijdens de overhandiging van de sleutels van de nieuwe 900 ziekenwagen (pvs) Lebbeekse 900 bestrijkt om- meeste gevallen dat van Den- mandant wijst immers uit, dat vat, naast het Grootlebbeekse dermonde, soms dat van Aalst het benzineverbruik erg hoog grondgebied, ook de gemeente overgebracht wordt. ligt, de remschoenen aan ver- Buggenhout. Wanneer dat no- Het afgedankte voertuig had vanging toe zijn, en de wagen dig is, wordt ook in de stad er 77.000 km opzitten. Het was voor- en achteraan deuken Dendermonde opgetreden. De in gebruik sinds maart 1978. vertoont uit aanrijdingen. Wat dienst wordt vanuit de centrale Aanvankelijk werd door de ge- dus betekent dat de Minister te Aalst opgeroepen. meente overwogen het voer- van Volksgezondheid naar een Jaarlijks rukt de ambulance tuig aan te kopen, maar tijdens andere koper zal moeten uit- zo'n 700 a 800 keren uit, een de raadszitting van vorige kijken, gemiddelde van zowat twee week donderdagavond, be- Pierre Van Rossem tussenkomsten per dag. 70% sloot de raad, op voorstel van Een komplete meevaller, zei iemand vorige zondagavond, van de «Dag van de Landbouw» georganiseerd door de Landelijke Gilde en KVLV-Denderbelle. En gelijk had de man, want de diverse aktiviteiten opgezet in het kader van deze dag, kenden stuk voor stuk een enorme bijval. 3de en 4de |eerjaar: (24 deelne- rel Uyttersprot, Willu Vab mers) 1. Raf De Geyter, 2. Vossole, Roger Cami en Gaby Stijn Parewijck. 3. Anja Van Van der Jeught. Biesen. Deze prijsuitreiking zorgde S1" en 6Ji leerjaar: (12 deelne- overigens voor een grote druke iners) I Anneleen De Geyter. in het chalet op het Denderbel-

De Voorpost | 1983 | | pagina 3