Jan Pieters kruidt topwedstrijd met een turbulente treffer nz Merger, motor iBeveren Eendracht Zele-SV Bornem 2-0 «Wij hebben |gk bewezen dat w'j ''ft etiket ^SF van 'iJSk.' stampersploeg ten onrechte kregen toegewezen» COmAR SpORT 25/30% De Voorpost - 14.10.1983 - 29 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 A*E cHAMplONS Trainer Antoon Pfaff (E.Zele): WE ZULLEN DIE SCHOTTEN HIER EENS LEREN SHOTTEN, HEINZ! Ay Na zijn vorige thuiszege op Ninove waren de kritische beoordelingen uit het verliezende kamp bij trainer Pfaff hard aangekomen. Vooral kollega Elegeert kon moeilijk verwerken dal zijn ploeg gewoon door een beter Eendracht verdiend werd geklopt. Voor de nieuwe topper met Bornem aasde de Zeelse trainer begrijpelijk op revanche temeer daar de ploeg vorige week op Olympic een mogelijke zege door zelfoverschatting zag teloorgaan. Op de dinsdagtraining las Pfaff zij" discipelen de levieten en werden zij niet gespaard tijdens de oefeningen. Het resultaat was duidelijk merkbaar want Eendracht voetbalde duidelijk met beide voeten op de grond. «Op Olympic hebben wij door zelfoverschatting een punt weggegevenaldus Toon Pfaff. «Het ging in de Seginfaze te gemakkelijk zodat het taktisch plan in een vlaag van euforie de rug werd toegekeerd. Een rake counter was het gevolg ervan. Alles was over te doen zodat de ploeg zenuwachtig begon te akteren met boekingen en uitsluitin gen als gevolg. Zoiets mocht niet gebeuren zodat een zege legen Bornem meer dan een noodzaak was. Zondag was ik getuige van de wedstrijd Bornem-Union. Ik wist hoe onze tegenstander ging spelen en heb ons systeem aangepast. Met enkel drie man achteraan nam ik risiko's maar de inbreng van John Christiaens in hel middenveld is uiteindelijk een sukses gebleken. Kunnen we een tikkeltje geluk rekenen, dan is liet aan de rust reeds gebeurd. Vooral die eerste goal iv«s belangrijk omdat het bij 0-0 moeilijk was Jan Pieters in snelheid uit te spelen. Het kwam er vooral op aan Bornem in het midden goed onder druk te zetten om te beletten dat zij ons de les zouden spellen op deze strook. Zij hebben immers talent in huis om het balletje uitstekend te laten cirkuleren. Ik ben bijzonder gelukkig dat wij deze eerste thuiswedstrijd van de drie hebben gewonnen. Hel was' de voornaamste om nog een tijdje te kunnen meedraaien in de top. Dat is ons hoofddoel omdat wij zeker geen 'ploeg hebben om met lef de titel te viseren. Het komt erop aan realistisch te blijven en te knokken voor elk punt. Wij totaliseren nu 9 punten. Met zestien erbij en wij zijn virtueel gered. Dat was de opdracht dit seizoen na de afgang van vorig jaar. Ook voor mij is het als eerstejaars trainer allemaal nieuw. Het voornaamste is dat de ploeg opnieuw wil werken voor elkaar en voor de klub. Zele was zeker geen ploeg om te zakken als je ziet wat met ditzelfde materiaal tenslotte te bereiken is. DE FREETHIEL GAAT WEER WAT MEEMAKEN (mn-Seraing en Beveren-Aberdeen krijgen de Waaslandse voetballiefhebbers de tdagen erg belangrijke voetbalgebeurtenissen voorgeschoteld. Zaterdag speelt (Frtethiel om de leidersplaats in de kompetitie en een overwinning van Beveren Iffetg afgetekend op de eerste plaats houden. Woensdag wordt een ongetwijfeld «tverkocht Freethielstadion getuige van het voetbalhoogstandje tussen geel- pEuropacup Il-winnaar FC Aberdeen. De man die in beide wedstrijden voor SK kim uitzonderlijk belang zou kunnen zijn is Heinz Schönberger. Met de 'kleine tingen we dan ook een kleine babbel slaan. «fcdagavond hard gewerkt op Freethiel. Het was zo aan te voelen dat iedereen bij SK «rast was van het belang dat de komende week voor de Belgische kompetitieleider heeft. M spelers kern onder het dampende stortbad kroop was er voor geintjes blijkbaar ook WS. Rik Pauwels wou nog wel iets leuks proberen maar zijn poging kende ook al weinig «Stroef bij SK Beveren. ptrnu op aan met beide voeten op de grond te blijven. Verder werken zoals we dat op (ftdoen. Steeds weer gekonccntreerd het veld oprennen.» Heinz Schönberger zegt dat fWschuldigend. PM verwacht dat SK Beveren bij de tiende kompetitiedag alleen aan de leiding zou staan. sche par iktobcr t zitler V| Niklaasj iber iscfe VV, Dili te Oud jaderint 3cnt tl oktober] filter ti voert. Bornemtrainer Jean Janssens: «Zele liet mij een geweldige indruk!» De 39-jarige Jean Janssens loofde de prestatie van de Zeienaars die zijn team in alle lijnen de baas bleven. Wanneer Eendracht elke week op dit niveau kan akteren horen zij zeker tót de potentiële titelkandidaten. Ofwel speelden wij zodanig slecht ofwel was Zele uitermate sterk. Eerlijkheidshalve denk ik dat het dit laatste was Wij kwamen in elk domein tekort en vooral in het middenveld werden wij kordaat aangepakt zodat het puntje waar ik op gehoopt had nooit ter sprake kwam. Waarom die twee strafschoppen niet werden gefloten blijft voor mij nog een open vraag. Kunnen wij net voor rust die open doelkans benutten dan krijgen wij mogelijks een andere wedstrijd maar ergens moet ik bekennen dat wij na een dergelijke match geen aanspraak konden maken op enige punten- winst. seizoen begon voor ons met heel wat twijfels. We wisten niet goed waar we stonden, twas een overgangsjaar. Van Moer was weg. Pfaff was weg. De nieuwe aanwinsten aikelijk erg goed maar daarna kende Beveren een felle terugval. Begrijpelijk, soorbeeld kreeg de zware laak Van Moer te vervangen. Van Moer, jarenlang het jBeveren. Die man heeft enorme verdiensten in Beveren. Maar dat blijft niet duren. Iktseizoenbegin ging het voor Beveren dan, onverwacht misschien, erg goed. Was het de Of toch de sterkte van de ploeg? Nlcmaal heel gelukkig dat Paul Theunis hier bleef. Voor mezelf betekende dat ik meer "lispelen. Het was wellicht juist dat Van Moer en Schönberger in één ploeg erg Bombincren waren. We zaten vroeger inderdaad met twee spelmakers en de bal bleef ptglang in het middenveld hangen. Dat is met Theunis erbij nu gedaan. En dan is het IdatStalmans. Lambrichts misschien zelfs Martens dit jaar echt in het geheel zi jn gaan |T)e kalender viel zeker niet tegen maar nu we toch al Lokeren. Waterschei en ■'buis kregen en verder al vijf verplaatsingen kan men het sukses toch niet meer op de fjnidcr schuiven,» *wk wordt voor Beveren erg belangrijk. Zaterdag tegen Seraing, de verrassing in de s'oensdag tegen Aberdeen en dan uit naar AA Gent. Het wordt misschien wat veel? Sjiar alles goed draait kan aljijd wat meer. We werken van wedstrijd naar wedstrijd. Braing, Ja. de verrassing. Het wordt wellicht een leuke wedstrijd. Daarvoor kan «talleen zorgen. De tegenstander moet laten voetballen en zelf resultaat zoeken via We verwachten dat Seraing met die ingesteldheid naar Freethiel komt. Dan kan het «luk worden. Hard maar hopelijk niet smerig of brutaal. Daar heb ik geweldig schrik Eendrachtvoorzitter Marcel Laget: «Die zege was broodnodig voor de ploeg en de /club» Voorzitter Marcel Laget was begrijpelijk in zijn nopjes na deze verkwikkende zege. Ook financieel kwa/nen de Zeie naars aan hun trekken - een lijn die ze hopen door te trekken met de komst van VK Oostende. Wij hebben met enige schrik tegen Bornem opgekeken. Samen met Pfaff zag ik onze tegenstander aan het werk. Het is een pluim voor de trainer dat hij zijn spelers optimaal heeft voorbereid om deze wedstrijd te winnen. Verdiend mag ik zeggen omdat wij zestig minuten heer en meester zijn geweest. Daarbij heeft het publiek voetbal gezienen een wedstrijd derde klasse waardig. Hopelijk kunnen we op dit elan verderwerken en een zes op zes halen in onze drie thuiswedstrijden. Lukt dit, dan mogen we het op verplaat sing ietwat rustiger aanpakken Na de zege bleef de voorzitter zijn afspraak trouw. Dinsdagavond kwam het beloofde mosselsoupeetje aan de beurt. Het was er ten volle aan verdiend. (aj.z.) Jacobs (Zele) en Lofombo (Bornem) De andere Zeelse verdedigers kijken aandachtig Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LECOQSPORTIF - 400F- 1000F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding De Zeelse doelman Van Puyvelde steekt hier Jean-Marie Pfaff naar de kroon, (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29