r r I op vijf voor de jeugdploegen van Okapi Aalst Van de Sijpt beter omringd winning van de werkkracht Sekretaris Van Neughem: «Onze torenploeg zorgde voor een verrassend slot» Erembodegemse damesploeg: mengsel van lef en kwetsbaarheid Nog geen beterschap MARDE PROVINCIALE PETITIE Door het oog van een naald.... Eerste thuisnederlaag Goeie aanhef éetbalkalender BrU)Ckt' Van Damme valt uit flaw t meeci £N BASKETBAL De Voorpost - 14.10,1983 - 37 «8.10.83 kon Okapi Aalst met zijn 5 jeugdploegen Jnningen noteren. Pupillen en miniemen speelden [Beker van België. De pupillen namen het op tegen stvlaamse Frida Kortrijk terwijl de miniemen te iciale Jaren bü Sunair. Voor de kompetitie speelden de ot b|' en op Laarne en de juniores te Knesselare. De zag dij „speelden in eigen huis tegen Kontich. eerste. De thuisploeg kwam 76 geen enkele keer in gevaar, nRTRUK 57 kon altijd tussen de 19 22 voorzichtig uit punten voorsprong hooden. 'SSStWSt Van Eier'veken J. 1, Van De Meersche O., Cooreman J., De Mol G 6, Herckenrath A. 0, Plas S. 11, Van Langenhove S. 2, Braem T,, Parewijck K. hun '4' Van Overstraeten G. 42. Jtmanverdediging c Pjk tc komen tot een er het ganse terrein, juten kon de tegen- Klechts driemaal sco- Ajuintjes van ;ten 24 punten en MINi£MEN: pventjes vast, onder- SUNAIR I keer de bal. De OKAPI AALst 77 puntenvreters ^wa iq minuten spel was de 'ic n r 11 stand 10-26 in.het voordeel van "Itltï verlien vol- de Alstenaars (Claessens D. 8. Jfde patroon als de Van Den Steen J. 12, D'Haes, B. 6). In de 14c minuut kwam Sunair terug tot op 13 punten (17-30), maar dan was voor hen het koken gedaan, en scoorden ze nog selchts 1 maal. De Ajuintjes daarentegen ver gaarden 22 punten en zetten zo een 22-2 op het bord. Na de rust werd het maksimum bereikt, 37 punten voor (31- 68). Pas dan kon Sunair weer wat vat krijgen op de wedstrijd en terugkomen tot 24 punten. Te laat echter, de overwinning was reeds besproken. Putenverdeling: Claessens Dirk 16 6 22, D'Haese Bart 14 4 18, Van De Steen Joeri 20 13 33. Declerck Koenraad 0 2 2, De Neve Wim 2 0 2. KADETTEN: SPARTA LAARNE 44 OKAPI AALST 68 Haese De eerste helft was Okapi heel minnetjes en kon slechts in de 20ste minuut op voorsprong komen. In het tweede deel van de strijd was het gedaan voor Laarne. Aalst zette een 24-8 en liep uit tot 20 punten. Verdien de eindzege voor de Ajuinen. Puntenverdeling: Van Caeter P. 9 5 13, Van Impe F. 9 16 25. Willems J. 2 7 9, Schellinck P, 10 4 14, V.n De Velde E. 0 6 6. JUNIORES: GEMBAS KNESSELARE 45 OKAPI AALST 104 Deze match ging door op een buitenterrein, de weersom standigheden waren gunstig, "er was veel wind en het regende niet. De juniores ondervonden wei nig tegenstand en konden na 11 minuten een voorsprong op bouwen van 29 punten. In één. twee, drie was de match ge speeld. UNICUM: Volgens de coach van Knesse lare werd er op het terrein nog nooit 100 punten gescoord. Okapi doorbrak dit fenomeen en zorgde voor 104 punten. Puntenverdeling Okapi Aalst: Devos A. 4. Verhoeven T, 6, Schellinck D. 23. De Neve D. 22, Cornand G. 24, Van Impe P. 10, De Vos Ph. 15. BELOFTEN: OKAPI AALST 79 KONTICH 50 De beloften gaven hier een zeer goede basketvoorstelling. Tijdens de eerste 20' bleef Kontich aanklampen tot 18-15 (na 12 minuten). Voor Aalst waren het vooral Van Impe P. en De Neve D. die hun ploeg vooruit hielpen. Vanaf de 16de minuut kwam Phlips C. ook een handje toe steken. Zo kon een 35-24 rust stand worden genoteerd. Na de pauze maakt Kontich 15 fouten en mocht Okapi in de eerste 10 minuten weer bonus verwerven. (21 ptn.) (Van De Spiegel zette een 3/4 en 1/1 vrijworp) De bezoekers werden alsmaar agressiever en maakten hier door fouten aan de lopende band. Er volgde zelfs een uit sluiting voor een van de gasten. Goed om weten: De Neve D.: 7/12 2/3 vrij- worpen 10 rebounds. Van De Spiegel C. 5/10 shot 1/1 vrijworp 3 balwinsten Van Impe P.: 4/6 shot 7/8 vrijworpen 4 balwinsten Puntenverdeling: Van Impe F. 4 3 assists), Schellinck P. 2. De Neve D. 16, Van Caeter P. 4. Hellinckx Y. 5 7 rebounds). Van den Spiegel 11. Phlips 17, Van Im pe P. 15. Devos P. 5. pNALE DAMES DAMESBASKET BBC Lokeren - Melle: 81-86 EST - AMICALE GENT: 47-36 Ie Aalsterse meisjes was deze ontmoeting met Gent jtn lachertje. De bezoeksters Van Rijmenant, Poot ÏCocquyt en Cie waren het toonbeeld van inzet, I gekkenwerk en probeerden de gastvrouwen itnd te overdonderen. Aalst vertrok prima met indsworpen van De Moor en goed reboundwerk ju Deo Bossche. IsrUe helft kregen de DBC Aalst: :en black out. Gijselinck 2, Van Den Bossche r lukken Tot 13, Mhrtens 6, Heireman 10, ||het initiatief weer De Moor 6. Audenaert 3, Je stukken aan me- Beeckman 2, Deruyck 5. Ruststand 22- Amical Gent: A. Poot 4, E, Poot 6, Cocquyt Je helft leek het er 8. Van Rijmenant 13, Mercelis :n zich een ietsje 1, Mallens 2, Oppeel 2. n en dienden te De trainer verklaarde na de Eb, Weerom Heire- wedstrijd dat de meisjes hard jjgestaan door De gezwoegd hadden. «akten een energiek «Uit onze vorige wedstrijd tc- Ijtzaak. gen Amical trokken wij onze konklusies. Gedurende de week kregen we de tijd om een andere techniek te leren en zo onze tekortkomingen weg te werken. Wij zijn gestart met onze nieuwe strategie, maar in de loop van de strijd hebben wij onze takyiek aangepast aan onze tegenstander. Het was al bij al een harde dobber die de meisjes dank zij hun inzet, hun werkkracht, goed beëindigd hebben. Gent was zeker en vast een evenwaardige tegen stander. Van Audenaert. groot kwa ge stalte en tevens voorzien van een enorme fysiek, werd niet opgesteld in het basisvijftal. Wat was hiervoor de reden? «Caroline kon wegens be roepsbezigheden niet trainen vorige week. Ik achtte het op portuun haar niet op te, stellen daar de meisjes de nieuwe techniek wilden uitporberen. Zij kende dit niet voldoende om hiermee eveneens van start te gaan. Zij bleef veilig op de spelersbank zitten tot op een bepaald moement, zeg liever noodsituatie, haar inspringen noodzakelijk werd». NR Al na vijf-minuten ging de alarmbel bij dé thuisploeg 6- 15. Rcné Van de Sijpt had er meer dan zin in en stuwde zijn ploeg naar een zeer goede prestatie. Lokeren kon slechts aanklampen tot 16-24 en het was met man en macht vechten om tot 22-24 terug te komen. Toen bleek Melle iets meer bij de zaak want met Theo Corne lls en Ivan Van de Sijpt gingen de Gentenaars naar 40-51 rust- cijfers. De tweede helft bleven de bezoekers netjes de baas en toen Walter Gerlo nog eens een bevlieging kreeg kwam Lokeren terug tot 66-74. Nie mand van zijn maats bleek echter bereid om een de achtervolging in te zetten zodat Melle zonder problemen de puntjes in de wacht sleepte. Verzachtende omstandigheden kunnen ingeroepen worden bij de Durmeploeg omdat kapi tein Van de Vijver gekwetst bleek en ook sekretaris De Nul lange tijd op rust werd gesteld wegens verwonding. Punten: Lokeren: Vion 9 p., Moens 14 p., Gerlo 29 p.. Van Lent 14 p.. Dhaen 11 p.. Van Boven 4 p. Melle: Cornclis I". 21 p., Bacrt 14 p.. Ivan Van de Sijpt 19 p.. René Van de Sijpt 26 p.. Van den Eeekhoudt 2 p.. Van de Sompel 2 p.. Cornelis W. 2 p. WEGA Sint-Niklase legen Baasrode een speelster Borms. (dw) korf van de Wase Wezenvrienden - TT Aalst: 75-84 BADMINTON Dames 2de prov.: Erembodegem - Aurora 42-53 Deinze - Geywa Moerzeke 86-68 provinciale kompetitie een week aan de gang is uwe een eerste relaas opmaken. In tweede provin- Hehng Waasland is Stekene blijkbaar de grote kt mei enkele sterke dames, de ervaren Cl Syvertscn en belofte B2 Dario Van Nauw. Wie de Hlijke tegenstanders van Stekene worden eindigde i tijdens de ontmoeting 'Scaldis-Bazel tegen de Mt-Niklaas eindigde onbeslist. de buil ^provinciale zijn drie van de vijf te spelen ffcn betwist. Maar merkwaardig genoeg werden in tweede provinciale alle matchen van Temse M De verklaring is te vinden bij de bezoekende ivolgens klubsecretaris Marc Aerts. want zegt hij kader is dit seizoen nogal laat verschenen terwijl in Men duidelijk staat vermeld dat dit een maand voor pin van de kompetitie moet gebeuren. Onze tegen- itbcweert hij nog, konden bovendien niet o er alle ibeschikken omdat deze re; ds voor enkele tornooi- ingeschreven. «k klub onderling van sterkte kan verschillen """Scaldis-Bazel III en IV. Het eerste won verras- 18-0. Hoe sterk moet de derde ploeg wel spelen jtifezondag Scaldis IV nipt van de Flying Shuttles II 5 verloor. Knkompctitie slechts één uitslag Mintons - St an Hams asiegen het Gentse Vulcain. uitslag: 8-0. Niet slecht! De'» °(*naken van rangschikkingen is natuurlijk met ischc uitgestelde wedstrijden en vooral in het begin van :r 8 p .i^apetitie, onmogelijk. (L.C.) Ruymt Jp..Vai! DirckHl Bccqucl Aurora bleek in deze tatic de koele bcrekenaar ter wijl Erembodegem soms een tikkeltje te impulsief te werk ging. Vooral De Graeve (1) presenteerde puike dribbel kunst en bezit een grote dosis shotterstalent. De lokale Van Hoefs probeer de haar team op te duwen, en eksplodccrde de eerste helft om na de pauze definitief uit te doven. Pollet nam dan haar taak over. wou het gat opvullen maar re kende niet op De Cuyck met al haar basketervaring. Erembodegem: Van Hoefs 16, Troch 0. Huyle- broeck 4, Schollaert 4, Pollet 8, Verhoeven 2, Callebout 7. Aurora: De Lintbecker 15, De Vuyst 6, De Graeve 15, Pletinck 5. Claessens 5. De Luyck 87" De trainer van de Erembode gemse meisjes bleek tevreden over de geleverde prestaties.. «Je moet weten dat Aurora komt van eerste provinciale. Daar ligt het basketniveau veel hoger. 42 punten maken tegen zo n tegenstander is zeker niet mis» aldus de ocfenmeester. Voorzitter De Gols beaamde dit volledig. «Wij hadden ons misschien nog iets beter verdedigd indien speelsters D'Hondt cvenens van de partij was. Maar de collectieve inzet, de goede sfeer binnen de ploeg heeft het verlies kunnen intomen. Wij zijn de eervolle verlie zers». aldus tie opgetogen voorzitter. NR Voor de moedige Geywa boys zit er momenteel nog geen be terschap in. Het blijft een aan eenschakeling van zware ne derlagen. Een kentering is nog niet in zicht, daarom blijft de kern te beperkt en is er bij sommige spelers dan ook een konditionelc achterstand. Op verplaatsing tc Deinze konden Van Locy en Persiau tot 24-24 gelijke tred houden. Dan kenden de bezoekers hun traditionele dode periode, waar ze zich nog moeilijk kun nen boven zetten en de wed strijd is gespeeld als de stand van 24-24 naar 40-26 evo lueert. Aan de rust staat er 41- 29 op het scorebord. In de tweede spelperiode wordt Moerzeke niet meer onder de voet gelopen, maar een rol van belang kan het alleszins niet meer spelen. Punten: Deinze: De Muyter 15, Christiaens 12, De Baere 1. De Gelder 12. De Bruyne 12, Van Rie 25. Eelbode 2. De Poorter 7. Moerzeke: Van Loey 25, Van Riet 6. Van Cleemput 6, Si- mard 4. Persiau 14. Verbeke 4. Secretaris Van Neyghem had dit keer zijn mannen maar la ten praten toen ze beweerden de match te zullen winnen. «De laatste tijd heeft de Tower al genoeg valse beloften ge maakt en beweert dat ze gaan winnen terwijl het in werke lijkheid gans anders afloopt. Ik dacht dat et weer zo'n flauwe grap ging worden en sloeg er in het geheel geen aandacht aan. Maar neen, dit keer bleek het menens te zijn. De jongens stonden heel gemotiveerd op het plein en vochten als leeu wen voor de overwinning. Dé Schaepdrijver maakte een geweldige come back. namz ijn maats bij de kraag en wees hen de juiste richting naar de korf. Weerom liet de jonge Van Den Bremt van zich spreken op het juiste moment en hii skoorde bij de vleet. Lenoir trappelde dit keer niet terug, had genoeg lef om door te gaan onder de ring. Naar het einde van de wed strijd toe stonden wij nog 2 punten achter. De Schaepdrijver zette door er wérd een fout op hem ge maakt, kreeg 2 VW, die hij natuurlijk korrekt omzette. Resultaat: 71-71, In die verlengingsminuten be gon de Toren geweldig te drukken. De Wezenvrienden kenden gedurende die bewuste 5' 16 keer balverlies. Thijs scoorde 6 punten. Alles was in Wannen en kruiken. Wat de ploeg voorspeld had. kwam uit. De overwinning was dit keer voor ons» aldus de sekre taris. Wezenvrienden: Van De Putten 6, Garcia 22 (2), De Vos 4, Romeyns 15, De Nayer 16, Spruyt 2, Tuy- pens 6 (2). TT Aalst: De Schaepdrijver 10 (2), Le noir 24 (2), Heyvaert (1), De Troyer 19 (2), Thijs 6 (6), Van Den Bremt 12. NR Tweede provincialer A heren Red Boys - Erembodegem 58-59 Hemaco Dendermonde - Akron Ronse 65-67 Dames Pfaff Beveren - Eureka Brugge De Beverense meisjes namen een goeie kompetitiestart en dit stemt overeen met hun am bities. Een plaats in de top is niet direkt noodzakelijk, maar ze willen alleszins tot één der betere ploegen in derde afde ling uitgroeien. riek Jf™" BB Zele (gvw) dark V Tegen Eureka Brugge bewees de thuisploeg dat ze met hun intenties op de goede weg zijn. Beveren nam onmiddellijk de ieiding en aan de rust was het verschil reeds tot 35-22 opgelo pen. In de tweede helft bleef de thuisploeg de dominerende ploeg en coach Heestermans kon zich rustig de weelde ver oorloven om verschillende wis selspelers een speelkans te ge ven en zijn ploeg leed daar zeker niet onder. Punten: Pfaff Beveren: Aps 12. Van Wijnsberghc 4, Staut' 11, Praet 7, Bressinck 5, Huy- 16, Van de Keybusch 8, Van der Haeghen 5. E. Brugge: Ricquier 8. Neyt 2? Moerman 9, De Schepper 10, Baete 8, Catryse 17. BENO Erembodegem kon via De- mangeleer-Nevens - Praet - Barrez -Triest wat punten sprokkelen. Red Boys deed het vrij kalm aan. Zo was de ruststand in het voordeel van de bezoekers: 0- 41. Bij de herneming dachten de gasten wat te rentenieren met als gevolg dat de gastheren (De Man - Meulcman - Straet- mar.) van de gelegenheid ge bruik maakten de achterstand wat in te lopen. Naar het einde van de match toe konden de Erembodegem- naars nog slechts één puntje overhouden. Red Boys: De Man 16, Meuleman 9, Straetman 10, De Vuyst 8, Erembodegem: Demangeleer 8, Barrez 9. Triest 11, Praet 15, Nevens 12. Sekretaris Eddy De Backer (BBC Erembodegem) zei: «Groepswerk bezorgde ons de overwinning» «Een volle 25 minuten d.i. de eerste helft 5 minuten van de tweede helft speelde Erem bodegem voortreffelijk. De kollektieve inzet was er. Zo konden wij bij de rust eindigen met 11 punten voorsprong. In de tweede helft minderde de ploeg na 5 minuten speeltijd. Marcoen. de tot dan toe op de reserveband zat. voelde zich geroepen zijn mannen bijstand te verlenen Met een tikkeltje geluk hielden we nog welge teld één puntje over om te winnen», aldus de secretaris. Marcoen vond het persoonlijk beter niet te sleutelen in het basisvijftal. Hij wou zijn team eens zien spelen vanop de bank Als reden hiervoor gaf de coach: «Het is soms moei lijk de funkties speler en trai ner met elkaar te kombineren, je krijgt verwaaide beelden. Ik wou eens uittesten of het zon der mij op het veld zou gaan. En het lukte althans 25 minuten. NR Langs Hedwig Verstappen met een 2 op 2 nam de thuisploeg de beste start. De Hemaco pivot speelde eeh bijzonder sterke eerste helft en was met een 5 op 9 shotprestatie de beste aanvaller. Hij werd goed aangespeeld door achtereen volgens Lieven Keppens en Hans Coppens. In de tweede helft viel met een 1 op 9 aan vallend terug en daar leed het rendement van de ploeg on der. Het was pas na 6 minuten dat de thuisploeg de goede draai vond en uitliep tot 14-9 langs Geert Van Nuffel met een 2 op 3. Rombaut trok zijn ploeg bij. De Collegeploeg kreeg na 8 minuten met een serieuze tegenslag af te reke nen. Geert Van Nuffel viel uit met een kniekwetsuur. De thuisploeg ervaarde vlug de belangrijke plaats die Van Nuffel in het individueel ver dedigingssysteem inneemt. Niemand bleek bekwaam om Balcaen aan banden te leggen en die was de baas in de één tegen één situaties en scoorde een 7 op 9 en hij stimuleerde zijn ploeg naar een 39-46 rust stand. Ondanks het meesterschap in de rebound kon de thuisploeg hgt overwicht in de lucht in cijfers uitdrukken In de tweede helft was Geert Van Nuffel opnieuw paraat en Balcaen kon het meteen verge ten om aanvallend nog zijn stempel op het gebeuren te zetten. Een zwakke start aan beide kanten met een 0 op 7 voor Hemaco en een 0 op 8 voor Akron. De thuisploeg kwam het eerste los. Tussen de 9C minuut 45-33 en de 12c mi nuut 57-57 was Hemaco wilskrachtiger, maar het faalde totaal onder de aanvallende korf. Spanning in de laatste minuten en 65-65. Nervositeit, maar Walraet kan eerder ge lukkig een lay-up scoren en 65- 67. 25 seconden volstaan niet voor de thuisploeg om een ver lenging af te dwingen. Punten: Hemaco: 25 op 77 en 15 op 23 vw. Hedwig Verstap pen 15-4, Coppens 0-0, Leo Verstappen 3-0, Luc Van Lem- bergen 9-4, Pat Van Lember- gen 6-12, De Decker 2-0, Van Huffel 4-4, Klaas Keppens 0-2, Lieven Keppens 0-0. Akron Ronse 28 op 54 en 11 op 20 vw. Walraet 4-9, Balcaen 18-2, Hantson 2-2, Spileers 8- 6, Verhellen 2-2, Rombaut 12- 0. 35 r-;Grivtftnée Okapi Aalst laioj: Brabo - B.C. Zele Wr Osiris Denderleeuw - Pitzen- ^4 ^uacub Waasmunster Schelde jeugd ruisploet' ;ranel^ ''3.10): Panters Baasrode - i tot i jfl Hermes St.-Niklaas - Eikelo PC festival," tej4mej ersrol. l 100ste f" >eg ging :°rc. 23, Bol^! **kai Akron Ronse lfl0): Mosa Ja™l>es DBC Aalst ,4 fc* ™Vk Wilrijk - Pfaff Beveren 15.15 u Hansbeke - Lokeren II u.: Cembas - Erembodegem 1' provinciaal heren II ti.: Moerzeke - Sr.-Niklase 20 u. (15.10): Akron Ronse - Were Di 16.15 u.: Beveren - C.S. Michel 20.30 u. (15.10): The Tower Aalsl - Deinze 11 u,Dendermonde - Juvenilis 20 u. (15.10): Hoger Op - Hemaco Dender monde 2' provinciaal A 14.15 li.. While Star 'Melsele 20.30 u. (15.10): Eksaarde - Batavo 15.30 u.: Melle - Lede IS u.Erembodegem - Bazel 15.45 u. Sp. Temse - Erpe Mere 11 u.: Ebes - Lokeren J' provinciaal B II u Bolas Grembergen - Assenede 15.30 u.; Bertino - Tissac lil 10.30 u.: Grembergen - Rubac 18 it. Cibo Zele - Erpe Mere 111 Melsele - Temse Sportief: 120-71 Om een nieuw rekord te vestigen moet je duidelijk even op je tanden bijten. Vraag a Franky Van Wemmei. (pvs) l maar aan Zonder Gorrebeeck (nog we ken out) kon Sportief slechts tien minuten een vuist maken tot 30-20. Toen kregen zij een nieuwe tegenslag te verwerken omdat spelverdeler Van Dam me uitviel met lieskwetsuur. De bezoekers stortten als een kaartenhuisje in elkaar en Melsele kon aan een gesmaakt quickbreakfestival beginnen. Het kwam zelfs zover dat man nen als Laurcys-De Cauwer met hun tweemeter gestalte quickbreakdoelpunten kwa men aantekenen tegen een ontmoedigd Temse. De 60-31 rustcijfers spraken boekdelen en toen de tweede helft ook invaller Vcrcauteren een 4 op 4 binnenwierp bleek Sportief voorgoed naar de vergeethoek te zijn gespeeld. Jan De Cau wer (kadet) lukte bij 100-60 de centuryskore en pivot Polfliet bewees nog maar eens dat bij Luchtbal stevige knapen uit het ei komen. Verdiende zege van Melsele, terwijl voor Sportief Temse het licht op rood staat. Met gekwetsten bij de vleet' en spe lers die onverantwoord hun shoes aan de haak hangen zit de degradatie er dik in. Punttfn: Melsele: Stout 18 p., Van Goethem 22 p., Laureys 27 p., Polfliet 15 p., De Cau wer 20 p., Vercauteren 10 p., Willems 4 p.; Van de Vijver 4 P- Sportief Temse: De Groep 16 p., Vael 16 p., Aertgeerts 21 p.Anné 6 p.Ketels 4 p.Van Damme 2 p., Gorrebeeck P. 1 p., Buytaert 5 p. WEGA

De Voorpost | 1983 | | pagina 37