I 5EWESTELIJK VOLLEYBAL isketbal: liefhebberskompetitie !ad Aalst FC Aberdeen of de suksesstory van een voetbalklub Zaalvoetbal - Lokerse Liga Reeks A De Voorpost - 14.10.1983 - 47 KlÏËfHEBBERSVOLLEY glSLAGEN JEN: „jjrwindeke-Kangocroes te-Meerbeke kB-K.Zelc 1 jtuke-Erembodegem vol t Al|SiStAmandsberg t res^ iburg. ing.. jjj-Aaigem „ktkc-Hofstade yebelle - Kangoeroes li Aalst-Appclterrc jpDER DIT WEEKEND JEN: ij Kangoeroes - Oudenaarde llg.CQu Sporthal HR1TO Ninovc - Lede A (11,30 u. Sporthal Ninove iC Zoltescm - Kuklos Zat. 20,00 u. Sporthal Helios Zottegem 4 P B Lokeren - Lede B Zat. 16.45 u. Sporthal Lokeren 4 P.B. Hofstadc - J. Zele Zat. 15.15 u. Sporthal Ten Rozen 4 P.C. Erembodegcm - Lcbbckc Zat. 17.45 u. Sporthal Erembodegcm DAMES: 3 P.A. Hofstade - Zwijnaarde Zon. 10.30 u. Sporthal HRITO 3 P.A. Lovendegem - Lede Zon. 15.15 u. Sporthal Lovendegem 3 P.A. Kangoeroes - Meerbeke Zat. 18.00 u. Sporthal HRITO 4 P.C. Erembodegcm - Ename Zat. 17.45 u. Sporthal Erembodegcm 4 P.C. Hillegcm - V.K. Aalst Zat. 15.00 u. Sporthal RITO Hcrzele. chtvan Sl.-Niklaas richtte een internationaal volleybaltornooi samen dw Hier zie je laureaten en Jan ook 'j! L" vcdsinii likken. agcnij ie de st us m „s... de 2de speeldag brachten ol geen vcrrassingcttVDe Nachtwacht off-dag tegen Cockpit. De Villa _:n gemakkelijke zege tegen een ia homogene Paco Milou. Een te zwak fitn kon weinig doen tegen een gcmoli- namoi jjjjj Service. De Hoorn (met cx-intcr- "v Lucicn Van Kcrschaevcr) won Snoepertje. Herman Van géén topscorer wat wel de ipvaaiflgtnilcit van De hoorn dit jaar bevestigt ;g andere «Old Timer» Olfit won van featkampiocn St. Antoon. nacht - Cockpit 40-65 la- Paco Milou 64-53 Iden-Car Service 61-85 icepvfl SI. Antoon 84-74 rende am - Snoepertje 87-67 iewaiit, plöcs pthikking na 2 speeldagen Hoorn 2 4 2 4 1 2 Hoorn - Snoepertje: 87-67 Witje dat met zijn twee nieuwkomers ito Ravijts en Dirk Van Langenhove. «geheel niet onder de indruk was van de n vorig jaar: B.C. De Hoorn ging in de allereerste minuten van de ttijdin. Enkele onoplettendheden, afge- 4 door Pascal Van Kcymculcn en Mare 4. lieten de thuisploeg toe een voor kop te bouwen. 10 punten. 20-10 «feitje kreeg echter zijn zelfvertrouwen terug en kwam aan de rust op gelijke hoogte: 35-35. In de 2de helft zorgde de nieuwe aanwinsten van De Hoorn: Mark Sterck. Pascal Van Keymeulcn en oud-internationaal Lucicn Van Kerschauwcr ervoor dat hun ploeg de nodige voorsprong nam om tot het einde niet meer bedreigd te worden. Luc De Schaepdrijvcr zorgc er vanaf de spclvcrdclcrsplaats tevens voor dat deze drie aanwinsten genoeg skorekansen kregen. Hij zelf zette ook nog 10 punten. Van een terug keer van de bezoekers was er geen sprake meer. Het verschil bleef 20 punten. Punten: De Hoorn: Sterck 10. Huylcbroeck 2. V. Kcymculcn 30. V. Keer 9. De Schaepdrij vcr 10. V. Kerschacvcr 23. Dé Smet 3 Snoepertje: V. Langenhove 20. Ravijts 17. Cooman 8, Troch 4. Kerkvliet 2. Albos 12. Wedstrijd van de week BBC Terlinden - BBC Car Service: 61-85 De thuisploeg had niets in te brengen legen het veel sterker spelend Car Service dat ondanks een moeizame start na 11 min. al met 14-22 leidde. Wat vooral het werk was van lmpens en Bonner Terlinden kwam verder nooit in de wedstrijd en Car Service ging in «Eén ruk door naar 19-38 in de 17c min. Bij de rust was de wedstrijd reeds gespeeld: 28-42. Alleen W Van Geert, met 25 p de top- skorcr van de match, kon na de rust nog iets inbrengen, maar tevergeefs. Maakten de punten: Terlinden: W. Van Geert 25. J. De Bolster 14. G. De Ridder. J. Nuel 5. Schellinck 3, I. Gossé 2. L Hcyvaert 2. Wellcman. Car Service: R. Vermoesen 18. H. Impcns 15. B. Borms 14. P. Bonner 10. J. Tcmbuyser 8. J, Gccrinckx 8. L. Lcfèvre 6. R. Van den Bossche 6. SCHAKEN Haakklub Pion Aalst ïoekomst verzekerd Jfakklub Pion Aalst blijft in het Aalstersc b$j vieren. Met een bescheiden pcrsmc- k blijfi deze klub aan ledenaantal tocnc- It hel de sfeer van de klub? Is het de tftótcit die men heeft gegeven aan het jbktn.zij het dan op internationaal vlak? Is "«weinige konkurrcntic dat Aalst heeft omliggende gemeenten? Geen enkel «"wislid kon er antwoord op geven maar «jn tckcr tevreden over het progressief <J»pvan de klub zelf. '°ng jaar met plus minus 30 spelende is hei aantal uitgegroeid tot 40 leden "Wonder verschillende jonge spelers, wat *cl voor de toekomst een waarborg ptt. ."«"omstandigheden waren wij nog niet •bfl bezit van de uitslagen van de voorbije J** speeldagen (zie uitgestelde en afgebro- "J? Partijen). Met onze excuses daarvoor. i geven U dan ook graag de resultaten en •'«igschikking van de eerste tot en met de speeldag die ons door de h. Mare weiden meegedeeld. De h. Ghijsels Roland Puttcman op in zijn funktie. zangrijk om weten is dat het klubkam- ^sohap bestaat uit drie reeksen: Klasse 1. ®*2en klasse 3. De beste speler in 1ste wordt klubkampioen. de 2 laagst gc- "gchikte spelers dalen naar de 2de klasse. "w klasse zijn het hoofdzakelijk jonge en spelers die er hun gading kunnen '«tn.ook minder begaafden kunnen er hun •wbberij blijven uitoefenen, wat alleszins WW is Van Driessche-Yu Wai Kong 3-1 Matthijs-Dc Backer M. 1-3 De Cremer-Botcrbcrgh B. 1-3 Hocbckc-Sonck 1-3 Meulcman-Nijs 1-3 Van den Borrc-Hooft 1-3 Jacobs-Nevens 3-1 (V.E.M.) Uitslagen 2de speeldag Iste klasse Ghijscls-Van Hee 2-2 De Mol-Botcrbergh M. 3-1 De Smct-Dc Wolf afgebroken Bactcn-Ghijsens 2-2 2de klasse Van Cotthcm-Cherreté 3-1 Inzc-Van den Houttc 3-1 Van Cauwcnbergc-De Valck -3-1 Mcyts-Van Licrde 3-1 Vandergotcn-Sncppc 3-1 De Coster-Boterbergh B. 3-1 De Backer F.-Van Driesschc 3-1 Hoofl-Sonck 3-1 N(js-Jacobs 1-3 Hoebeek F.-Van Haut 3-1 Yu Wal Kong-Hoebeke 1-3 De Cremer-Van Tittelboom F. 1-3 Van Tittelboom E.-De Backer M. 1-3 Bayens-Meuleman 3-1 (V.E.M.) 'JfjWlrte ipeeldag j^tn-Ghijscls Wwis-DcSmct «Wolf-Dc Mol kttibergh M.-Van Tittelboom F. Wbourg-Van Hee HUat Goten-Van Cotthem *W*-Mcyts "Ucrdc-Van kValck-Inzé wbcnHouttc-Chcrrctté Jkklassc «Rus-De Coster ncyts 3-1 de-Van Cauwcnbcrghe 2-2 :-In?iS Fergusons jeugdpolitiek bracht Dons aan de Europese top. Indien JR Ewing het in zijn hoofd zou krijgen zijn oliedollars in een Europese voetbalploeg te beleggen, dan zou hy geen betere keus kunnen doen dan FC Aberdeen. Zowat tien jaar geleden kwam in de Noordzee de oliebusiness goed op gang. Het vissersplaatsje Aberdeen werd uitgekozen om de verbinding tussen de boortorens en het vasteland tot stand te brengen. Vanuit de haven van Aberdeen vertrokken de mensen om op de boorplatforms te werken. Die oliemensen verdienen goed de kost en Aberdeen werd er veel beter van. Ook de voetbalklub vaarde er wel bij. De mensen hadden opnieuw geld om vaak naar het voetbal te gaan en FC Aberdeen werd financieel veel sterker. Op sportief gebied was de meest noordelijk gelegen profploeg tot dan steeds in de schaduw van de twee grote klubs uit Glasgow gebleven maar met de komst van manager Alex Ferguson kwam ook daar snel verandering in. FC Aberdeen groeide op enkele jaren tijd uit tot een Europese topploeg van formaat. Bijna tachtig jaar league De geschiedenis van Aber deen begint meer dan honderd jaar geleden. In 1881 werd in het toen zeer kleine havenstad je de eerste voetbalklub opge richt. In 1903 was er dan een fusie met twee andere voetbal ploegen en FC Aberdeen was geboren. Toen al speelde het team op Pittodrie. Al in 1905 bereikte Aberdeen de Schotse eerste afdeling en de ploeg degradeerde nooit. Wel duur de het tot ver in de jaren vijftig voor Aberdeen in de top van het Schotse voetbal te rechtkwam. 1955. en de eerste titel. Dat jaar werd ook voor de eerste maal de Europabe ker voor landskampioenen georganiseerd. de Franse sportkrant L'Equipe kwam met het idee. maar Aberdeen durfde de uitdaging niet aan. Hiberians nam de plaats in en werd pas in de halve finales door het grote Stade Reims uitgeschakeld. Sindsdien was Aberdeen een ploeg met ge weldig veel talent maar echte topresultaten waren er niet meer bij. Reden daarvoor was zeker dat jonge talenten als Charlie Cook. Dave Smith. Willy Young. Joe Harper en Steve Archibald naar het En gelse voetbal werden gelokt. Pas van 1965 af begon Aber deen een vooraanstaande rol te spelen in het Schotse voet bal. Men ging werken op een professionele leest. Schotse nummer één Het roer werd dan tenslotte helemaal in de goeie richting gedraaid toen in 1975 Dick Donald voorzitter werd. Do nald was zelf een gewezen voetballer en hij had fortuin gemaakt als teaterimpressario. Hij pleegde een machtsgreep in het bestuur en regeert sinds dien met zijn zoon Ian, een gewezen voetballer bij Manchester United, en Chris Anderson, een vroegere speler van Aberdeen. De leuze van Donald lijkt dan ook te zijn dat alleen mensen die wat van voetbal weten er zich ook moe ten mee moeien. En Aberdeen werd de nummer één in Schot land. Donald slaagde er in de exodus van Aberdeenspelers naar Engeland tegen te gaan en kon met sterke, langlopen de kontrakten zijn spelers bin den. Het talent werd in eigen rangen opgeleid en er ook ge houden. In het kader van de jeugdpolitiek. die ook al met Donald een enorme - sprong voorwaarts had gemaakt, was de aanwerving van manager Alex Ferguson een uitstekende zaak. Hij zou trouwens erg snel zijn waarde voor FC Aberdeen bewijzen. 1ste klasse Derde speeldag Freddy Van Hee lijkt wel een abonnement op de remises genomen te hebben. Voor de derde opeenvolgende keer eindigde zijn partij in een gelijkspel. Opvallend is ook dat hij reeds drie maal met een paardoffer gekon- fronteerd werd. Mark Botcrbcrgh heeft dui delijk de goede vorm van vorig jaar nog niet te pakken. Problemen met de studies zijn hierin ons insziens een niet te vérsmaden faktor. Wie wel reeds de goede konditie te pakken heeft is René Baeten. Na zijn ver diende overwinning tegen Bernard De Wolf is het duidelijk dat hij niet van plan is zijn titel zonder slag of stoot af te geven. De partij Alex Ferguson In 1978 kwam Alex Fergu son bij Aberdeen. Als opvol ger voor Billy McNeil die de ploeg juist aan de league cup had geholpen. Ferguson was zelf een gewezen voetballer. Volgens sommigen geen erg suksesvolle-maar zijn palmares mag er toch zijn. Hij speelde voor de Rangers, voor Dun fermline. voor St Johnston en voor Fulkirk en scoorde in zijn loopbaan meer dan 300 doel punten. Hij liet zich ook op het buiten-sportieve vlak opmer ken: zo was hij leider van de staking van de Schotse leer ling-profs om betere voorwaar den af te dwingen. Hij was ook internationaal. Twee maal. in een nietszeggende toernee van de Schotse elf in het Verre Oosten en Australië. Hij werd dan manager bij eersteklasser St. Mirren of beter gezegd, hij bracht de ploeg in eerste. Hij voerde in vier jaar tijd het toeschouwersaantal op van 600 naar 13000 gemiddelde. Ook nu hoort men in St Mirren geen kwaad woord over Fergu son. Ook Aberdeen werd er heel wat beter van. Men kreeg jaar na jaar meer toeschou wers. het gemiddelde bedraagt nu zowat 15.000 per wedstrijd en ook de sportieve sukscssen bleven niet uit: de titel in 1980. de beker in 1982 en dan in 1983 Europacup II. De jeugdpolitiek noemt Fer guson zelf de basis voor het sukses. Hij bedacht een uitge breid scoutingsysteem met tien full-time scouts. En wie dan echt aanleg heeft kan vanaf zijn zestiende apprentice (leer ling-prof), worden. Aberdeen heeft voor hen een hotel afge huurd en op Pittodrie is iedere dag een kok aanwezig om de toekomst van de klub te voe den. Ze krijgen behalve kost en inwoon ook nog een zak geld van ongeveer 3000 BF per week. Die werkwijze leverde sukses op. In de huidige kern staan 13 spelers van minder dan 24 jaar. Een erg jonge kern dus. Pittodrie Terwijl Ferguson verder aan de ploeg timmert, gaat Dick Donald, de man is nu al 74. verder met de uitbouw van de klub. Aberdeen was de eerste klub op de Britse Eilanden die het begrip staanplaats uit haar stadion schrapte. Pittodrie telt nu 24.000 zitplaatsen en deze zijn. het Schotse klimaat is er dan ook naar. allemaal over dekt. En er komt meer want momenteel wordt de laatste hand gelegd aan twintig loges met eetgelegenheid. De olie jongens zijn bereid er 3000 pond (ongeveer 250.000 BF) per jaar voor neer te tellen. REEKS A Karlapper - Fortuna B: 1-7 Forluna liep vlot uil tot een 0-4 voor sprong, met goals van Noël Rossaert, Franky Coene en twee treffers van Pa trick Benaerens. Jozef Briers scoorde net voor rust voor Karlapper. Rossaert Pas cal en tweemaal Baetens Mark bezorg den Fortuna B een ruim verdiende over winning tegen een zwak Karlapper. De Schrijver - Spoele B 1-3 Twee treffers in de eerste helft: 13' mi nuut De Bruyne Michel voor Spoele B en 19' minuut Meert Geert voor De Schrijver. In de 21minuut speelt Benoit De Clercq van De Schrijver een partijtje volleybal, hij duwt een terugkaatsende bal weg met de handen, penalty voor Spoele B. Johan Hofman geeft de doel man het nakijken. Dezelfde Hofman skoort, drie minuten later 1-3 voor zijn ploeg. Een uitzonderlijk goeie match van De Schrijver dat een draw verdiende tegen een beneden maatse Spoele B. Huis aan de Durme - Sporthal Van de Velde B. 3-4 De bezoekers staan bij de rust op een komfortabele voorsprong van 0-3, met twee goals van Patrick Van Puyem- broeck en één van Benny Simoen. Sporthal VDV B scoort nog één maal na rust langs Van Puymbroeck en Dannv Taelman van Huis aan de Durme brengt met drie treffers (waarvan één op penal ty) zijn ploeg nog dicht bij een gelijkspel. In een mooie, sportieve (zonder Luk Vlaeminck van Huis aan de Durme) match, weerstond een rustig Sporthal VDV B de druk van zijn tegenstander in de tweede helft. Den Duvel - Celtic 4-13 Ruststand 1-4, en het feest moest nog beginnen. Celtic skoorde in totaal dertien maal, zes keer langs Ronny Feussels, drie keer Vervaet Gert, drie keer Van Damme Luc en één maal langs Van Puyvelde Ronny. De Celtic jongens wa ren goed op dreef, ze overspeelden ge woon hun verzwakte tegenstander, die met twee goals van Dirk Simillion, één van Jacques Goeters en één van Willy Spitaels nauwelijks enig weerwerk kon den bieden. De rangschikking: wedstr. punten 1. Celtic 5 9 2. Spoele B 4 8 3. De Boetsers 3 6 4. Fortuna B 5 6 5. Sporthal VDV B 4 4 6. Huis aan de Durme 4 3 7. Dén Duvel 4 2 8. Van Winkel 4 2 9. Karlapper 3 0 10. De Schrijver 4 0 REEKS B Trappist - Cupido 4-5 Twee maal twee doelpunten voor Trap pist van Bay ens en Christiaens. Twee doelpunten voor Cupido van Johan De Coninck en drie doelpunten van Fr. Van den Branden. Veldstraatje - Van Damme 2-5 Voor Veldstraatje scoorden Dirk Saey en Rudi Noppe van Cambrinus, 4 X raak tegen 't Stamineken. Guido De Groote. Van Damme won dank zij goals van Mark Ghyssels - Rudy Schelfhout, Gui do De Saedelaerë en Peter De Saedelaere twee maal. Stamineken - Cambrinus 3-6 Steven Donners en Ronny Van Vaeren- bergh twee maal, bezorgden Stamineken een drie-nul voorsprong tijdens de rust, Luc Foriers, Roland Van de Putte en vier maal Rudv Noppe haalden de over winning nog naar hun ploeg. Jeans Club - Staakte 1-5 De bezoekers lieten de thuisploeg geen kans. met treffers van Gilbert Verbeken, André Van de Gejuchte, Rudy Plaetinck en twee maal Erwin Temmerman. Enkel Gerrit Verniers scoorde tegen Drie Linden - Topsport 2-4 Franqois Van Eycken en Jozef Vasseur scoorden elk voor Drie Linden. Danny De Vriendt maakte drie goals en Freddy Schiettegat één, de bezoekende ploeg won een mooi treffen. Intercommunale - Lokra 7-5 Gliislain Dechamps en Ronny De Lanny troffen elk twee maal doel voor Inter communale. Eddy Smet deed daar nog drie treffers bij. Ook Felix Van Brussel skoorde driemaal voor Lokra en de gebroeders Willy en Mark Foket maak ten elk één doelpunt. De rangschikking: wedstr. punten Staakte 5 10 2. Cupido 5 8 3. Van Damme 5 7 4. Topsport 5 7 5. Trappist 5 6 6. Cambrinus 5 6 7. Veldstraatje 5 5 8. Drie Linden 5 5 9. Intercommunale 5 3 10. Jeans Club 5 2 11 Lokra 5 1 12. Stamineken 5 0 Op vrijdag 11 november is er in sporthal Van de Velde te Lokeren - Everslaar een muzikale talentenjacht. Inschrijvingen tot 5 november op het nummer 0911 48.55.47. 100.000 Fr. prijzen!!! gdb. Aberdeen. Een klub die sportief en financieel gezond is. De komende tegenstander voor SK Beveren dat ook met een gezond jeugdbeleid naar de top van ons voetbal is door gestoten. The Dons. de ploeg wordt genoemd naar de rivier de Don die in Aberdeen in zee vloeit, worden gesponsord door een oliemaatschappij. Beveren door de Nationale Dienst voor Afzet van Land- en Tuinbouw- produkten. Moet dat het ver schil maken? Hugo Aerts Braems over Aberdeen «Ze hebben op mij een grote indruk gemaakt. Ze waren doorlopend gevaarlijk. Het wordt een moeilijke tegenstan der,» zei trainer Urbain Braems over de wedstrijd die Aberdeen op eigen veld tegen St. Mirren vorig weekeind overtuigend won. Aberdeen had blijkbaar helemaal geen last met de vroegere ploeg van manager Ferguson want St. Mirren werd met 5-0 naar huis gestuurd. «Ongelooflijk.» Een heel goeie opstelling en een hecht blok. Moeilijk te maneuvreren. Spelers? Allemaal goed. Weet je trouwens dat gans de ploeg A- of B-internationaal is? Dat zegt toch al wat hé? Het wordt tegen die mannen wellicht een taktische wedstrijd met heel veel adem. We moeten vooral trachten de dolle perioden van de Schotten door te komen.» En dan had Urbain Braems het ook nog even over Pittodrie, het stadion van Aberdeen. «Trainer Kiinnecke had het me vorig jaar al verteld. Een erg stemmig veld met blijkbaar heel trouwe supporters. Waterschei verloor daar onmiddel lijk het hoofd. Beveren kan alleen maar dubbel gewaar schuwd zijn. We moeten op Freethiel een sterke uitgangspo sitie bijeentrappen. Neen, cijfers wil ik niet geven. Ik heb er wel in mijn hoofd.» (H.A.) tussen Dirk Ghyscns en Mare Ghysels werd afgebroken in een onduidelijke stelling. Uitslagen Limbourg-De Mol 3-1 Van Hcc-Van Tittelboom 2-2 De Wolf-Bactcn 1-3 Ghysens-Ghysels afgebr. Boicrbcrgh-Dc Smet1-3 De stand 1. De Smet 2 (2). Baeten 2 (3), 3. Van Tittelboom. Limbourg 1.5 (2) Van Hee 1.5 (3). 6. Ghysels. De Wolf 1 (2). De Mol 1 (3). 9. Ghyscns 0.5 (2). 10. Botcrbcrgh 0 (3). 2de klasse Dolf Mcyts heeft de smaak van de overwin ning te pakken gekregen. Dit keer was het Paul De Valek. die er na amper 1 uur spel. moest aan geloven Herman Sneppc wilde, middels een dubieuze stukoffcr. de zaken forceren. Zijn aanval kwam echter niet goed verder en toen moest hij zijn ontstentenis aan materiaal bekopen Verder noteerden we nog de logische overwinningen van Oscar Van den Houte en Theo Vandergoten. Uitslagen Van den Houtc-V Cauwcnbergc 3-1 Van Licrde-Vandcrgotcn 1-3 De Valck-Meyts 1-3 Sneppe-Van Cotthem 1-3 Cherrctté-lnzé uitgest Stand 1. Van Cotthem 3 (3). 2, Mcyts. Van den Houte en Vandergoten 2 (3). 5. Inzé 1.5 (2). Van Cauwcnbcrghe 1,5 (3). 7. Sneppc 1 (3). 8. De Valck en Van Licrdc 0.5 (3). 10. Cherreité 0 (2) 3de klasse Indien ons ledenaantal zo'n vaart blijft ne men. zal onze matcriaalbcwaardcr binnen kort met plezier tot de aanschaf van nieuwe spelen moeten overgaan. Een vaststaand feit is ook dal die nieuwkomers geen schrik heb ben van de gevestigde waarden. Verscheide- ncn hebben dit reeds aan den lijve moeten ondervinden. Uitslagen Botcrbcrgh B.-Hooft 1-3 De Backer F.-De Coster 1-3 Hoebeke-Baeyens ?-? Nys-Van Driesschc 3-1 De Backer M.-Hocbcek F. 3-1 DcCremcr-YuWaiKong 1-3 Mculeman-Malthys 2-2 Van Tittelboom E.-Inzé 1-3 Mccrsman-Hocbeek J 1-3 Wcverbcrg-Torrekens 3-1 Stand Na drie ronden staat Ludo De Coster samen met de verrassend goed spelende nieuwelin gen Hooft en De Backer M. aan de leiding met het maximum van de punten. Op 11 september jl. verscheen ook de nieuwe ELO-klassering. Opvallend hierbij zijn de forse daling van Herman Sneppc en Remi Limbourg. Frans De Smet. Dirk Ghy scns en Mark Boterberg!) deden daarentegen een flinke sprong voorwaarts. Hieronder de tien beste spelers van Pion Aalst met tussen haakjes hun vorige kwotering. 1. Baeten 2049 (2018). 2. Van Hee 2039 (2039). 3 Ghysels 2030 (2013), 4. Malthys 2024 (2055). 5. De Smet 2011 (1938). 6. Botcrbcrgh 1986 (1948), 7, Limbourg 1925 (2033). 8. De Wolf 1887 (1893). 9. Puttcman 1885 (1879). 10. De Mol 1876 (1852). Op zondag 23 oktober gaan de Nationale intcrclubs van start. Pion Aalst neemt deel met 3 ploegen. Hoofdbetrachting voor de 1ste ploeg is het behoud in tweede nationale. Onze tweede ploeg moet in staat zijn om in vierde klasse een hoofdrol te spelen, terwijl de derde ploeg in vijfde nationale opnieuw een gooi naar de titel doet. De puntcndcling in het klubkampiocnschap word! verdeeld als volgt: één punt voor een overwinning, een half punt voor een remise (gelijkspel), nul punten voor verlies of forfait Iedereen blijft welkom en kan steeds aantre den in 3de klasse. De wedstrijden worden gespeeld elke donderdagavond om 20 uur. De wedstrijden hebben plaats in de zaal Taverne Bistro. Grote Markt te Aalst. (V.E. Voorzitter en nationaal scheidsrechter Luk Delombaerde (I.) bracht gastspreker Carl Huybrechts (r.) naar Sint-Niklaas voor een gesprek over «Voetbal, geweld en scheidsrechters». Achteraf was er mogelijkheid tot vragen stellen (hv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 47