Scheldedijk Grembergen krijgt nieuw wegdek Elisabeth Coene vierde honderdste verjaardag in Denderntonds rusthuis Stedelijk onderwijs handhaaft zieti goed te Dendermonde Peuterland Dendermonde: na vijf jaar een eerste balans Stad Dendermonde plaatst kontainer voor afvalolie Dendermondse groene telefoon heeft werk voor de boeg c bijdrage van dt vastgelegd besluit dat ja ouders hun kir recentste personenb het mog 8 - 14.10.1983 - De Voorpost De Scheldedyk te Grembergen, dat is de lange smalle weg die loopt van aan de Zeelse Baan naar de monding van de Dender en de Schelde, krijgt een nieuw wegdek. De werken zullen trouwens op 17 oktober reeds een aanvang nemen en 200 werkdagen in beslag nemen. Daarmee wordt een dossier dat al jaren aanhangig is eindelyk tot een goed einde gebracht. Dendermonde. De 100 jarige Elisabeth Coene omringd door haar familieleden (v) Omringd door haar naaste en verre familieleden heeft Elisabeth Coene in het Dendermondse rusthuis Hof ter Zwyvicken vrijdag haar honderdste verjaardag gevierd. By die gelegenheid werd er ook een receptie aangeboden. Dendermonde. De honderdjarige Elisabeth Coene (v) r Cool, tijdig op de afspraak want hij had nog een aantal andere verplichtin gen, sou namens de stad en ook namens de koning en de koningin een geschenk over handigen. Het koninklijk ge schenk bestond naar rijke traditie uit een prachtige foto van het koninklijk paar, foto die bovendien ook de handtekening draagt van Bou- dewijn en Fabiola. Elisabeth Coene was opgetogen met het cadeau, evenais met de vele bloemen en andere cadeautjes die met massa's werden aange voerd. De levensloop van Elisabeth Coene is zo eenvoudig als het maar zijn kan. Misschien is dat het geheim van haar lange en vooral gezonde leven. Zij werd geboren te Herdersem op 7 oktober 1883 en woonde altijd in Aalst-Mijlbeek. Elisabeth Coene was de oudste van ne gen kinderen. Het gezin telde immers 6 meisjes en 3 jongens. Het blijkt dat de meisjes bie- zonder stevig waren, want vijf ervan zijn nog in leven. Elisa beth is uiteraard de oudste met haar 100 jaar. Hortense is er 91 en Annette 86, Julia is 84 en de jongste is Maria die toch ook al 81 jaar is. De Wieze Oktoberfeesten Oud worden zit de familie, althans de vrouwelijke tak er van in het bloed. Elisabeths moeder bereikte de gezegende leeftijd van 103 jaar. In 1905 huwde Elisabeth Coe ne met Theophiel Willems, een machinist bij de Belgische spoorwegen. Hij zou 86 jaar worden. Uit hun huwelijk werd de enige dochter Maria geboren. Maar die overleed toen ze amper 18 was, tenge volge van het zogenaamde «vuur in de buik» of een blin dedarmontsteking. In die tijd was een dergelijke operatie haast steeds falikant. Dat bleek ook zo te zijn met Maria Men pakte het trouwens totaal verkeerd aan, maar dat wist men pas na afloop. Elisabeth en Theophiel moch ten ook de zestigste verjaardag van hun huwelijk vieren in 1965. Na de dood van haar man en dit liefst tot haar 98e bleef Elisabeth alleen achter in haar woning te Aalst. Dan zou ze worden opgenomen door een nicht. Op 17 mei van dit jaar vond ze een plaats in het Hof ter Zwyvicken te Dender monde. waar ze nu in alle rust en vrede, omgeven met de bes te zorgen en genietend van de prachtige tuin, haar dagen slijt. Elisabeth is nooit ziek ge weest. Ze is een steeds even blijmoedige als dynamische vrouw. Het verhaal wil dat ze tot haar 98e een trouwe be zoekster was van de Wieze Oktoberfeesten en dat ze ook een heerlijke cognac naar waarde wist te schatten. Zon der te overdrijven evenwel. Dagdagelijks deed ze haar werk, nam op tijd en stond een verzetje, maar kon achteraf weer het werk met dubbele moed hervatten. Schepen van openbare werken Maurits Dierick onderstreepte trouwens dat het lang niet zo eenvoudig is geweest om dit knelpunt op te lossen. Reeds onder het burgemeesterschap van de heren Onselaere en Reyns werden dossiers dien aangaande ingediend. Maar ze werden telkens weer afge keurd. Nu zal deze vroegere trekweg een degelijke wegdek krijgen. In beton dan nog, want asfalteren was volgens de ondergrond en de nabijheid van de Schelde niet aangera den. De bedding van de weg wordt verplicht op drie meter gehouden. Dat wil onder meer zeggen dat de Scheldedijk een landbouwweg blijft en dat het Ministerie van Landbouw zal borg staan voor een betoela ging van 65%. De uitvoering van dit werk is opgenomen in het drie jarenplan. Langsheen het gedeelte waar er huizen staan, komt er ook een nieuwe riolering. De firma Mols die de werken zal uitvoe ren, heeft zich bereid ver klaard om rekening te houden met de toch wel aparte situatie waarin de bewoners van de Scheldedijk zich bevinden en zal de werkzaamheden naarge lang het seizoen en de toegan kelijkheid uitvoeren, zodat al les in de meest optimale voor waarden kan verlopen. Andere werken Voor de komende maanden staan er trouwens nog een aan tal andere openbare werken op het programma in Dender monde. Wat de gebouwen be treft is er de restauratie van het Museum op de Grote Markt. De werken zullen hier een aan vang nemen begin 1984. De afwerking van de basisschool van Grembergen is voorzien voor dit en volgend jaar. Wat de binnenafwerking betreft is er nog het schilderwerk en is er de vaste infrastruktuur die voorzien zijn. Ook de toe gangsweg naar de school zal worden aangepakt. Volgend jaar wordt dan gewerkt aan de buitenwerken, zodat men tij dens de Paasvakantie de ver huis kan starten en de leerlin gen het derde trimester in de nieuwe school kunnen volgen. En dan is er nog de sporthut van Oudegem. Die wordt ook dit en volgend jaar afgewerkt. Er zijn ook heel wat wegenis- werken aan de orde: zo bij voorbeeld wegenis- en riole ringswerken aan de Mechelse- steenweg. De wegenaanleg is ten laste van het wegenfonds en de riolering moet door de stad worden betaald. De ver moedelijke aanvang van de werken is begin 1984. Ook de toegangsweg naar het Zilver- pand en de verkaveling Hof ter Brempt zullen begin volgend jaar worden aangelegd, al thans wanneer alles naar wens verloopt. Er komen rond dat zelfde tijdstip ook verbete- ringswerken aan de Nieuw- burchtstraat. De toegangsweg aan de sporthut te Oudegem wordt naar alle waarschijnlijk heid einde van dit jaar aange legd. Dat geldt ook voor de eerste fase van de parking van het administratief centrum. De vermoedelijke aanvang van de wegenis- en rioleringswerken aan de Kapellestraat te Appels is voorzien voor de zomer van volgend jaar. De riolerings werken te Baasrode aan de Sint-Ursmarusstraat zijn af hankelijk van de begroting van volgend jaar. Naar alle waar schijnlijkheid worden ze aan gevat in de zomer van 1984. Blijft dan nog de tweede toe gang tot het station en de par king Hemelken. Die moet worden uitgevoerd door de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen en zal vermoedelijk in de zomer van volgend jaar worden uitge voerd. De put van Baasrode Al geruime tijd is er in de Sint- Ursmarusstraat te Baasrode een ernstige wegverzakking. De werken om deze herstelling uit te voeren zijn begin sep tember in aanbesteding ge gaan. Het dossier is momen teel bij het Ministerie van Landbouw voor goedkeuring en de vaste belofte van betoe laging In princiepe worden de herstellingswerken nog dit jaar aangevat. Dijkwerken Naast de wegenis- en riole ringswerken, vormen ook de dijkversterkingen een heet hangijzer. Ter zake zijn heel wat dossiers in voorbereiding. Dat geldt voor de vierde fase van de dijkwerken afwaarts de kerk van Vlassenbroek. De werken zijn hier reeds in uit voering en ze zullen beëindigd worden einde van volgend jaar. De waterkering aan firma De Brandt sluit aan bij de vorige werken en omvat een keermuur langsheen de firma De Brandt. Deze werken zul len vermoedelijk begin 1984 Dendermonde. De trekweg Scheldedijk te Grembergen wordt in beton aangelegd (c) van start gaan. Wat het dossier over het vernieuwen van de waterkering achter de kerk van Baasrode betreft, werden de werken aanbesteed op 13 okto ber en zullen ze vermoedelijk kunnen beginnen begin 1984. Er moeten daar evenwel nog een drietal woningen gerech- terlijk worden onteigend. Ter hoogte van de vroegere werk huizen Van Praet (dossier Van Praet-Dansaert) moet nog een 50-tal meter dijk op sigmapeil worden gebracht. Dit dossier is momenteel op het hoofdbe stuur te Brussel en zal vermoe delijk tegen eind 1983 worden aanbesteed. Het dossier be treffende de afsluiting van de Kil (naast de kerk te Baasro de) is in voorbereiding. De vermoedelijke aanbesteding wordt verwacht voor midden 1984 en is het dossier is even eens de aanleg van een nieuwe aanlegsteiger voor het veer voorzien. Er blijven dan nog een drietal dossiers over dijkversterking in voorbereiding. Dat zijn de Sint-Onolfsdijk opwaarts de nieuwe Dender. Dat dosa« gaat einde van deze maai naar het hoofdbestuur te Bus sel. zodat in normale omsta- digheden de aanbesteding da maand later kan plaatsvindt Het tweede dossier is dit de Sint-Onolfsdijk afwaarts 4 nieuwe Dender. Het ontwen hiervan zal einde deze maand starten en wat de werken ti& sen de twee bruggen te Grem bergen betreft, die liggen ih studie. fa, ingi eorgd ajzenng tos ki Stock- kt Wijc Khniscl dl een een grai éluiting toten l karige ■ywegl Üjk let isrd m klerk, kFaucc OlL-V. srd de tolde f de Gezinnet V-tender sase F tsmedi ■■Hit 'shuiz ?er dnemi «et stedelijk lager onderwijs te Dendermonde handhaaft zacfa flink. Ofschoon men een miniem leerlingenverlies kent, heeft men toch een klas meer kunnen vormen bij het uwe schooljaar. Men heeft een zeventigtal betoelaagde sancctslcden in dienst en men besteedt heel wat aan- ht aan de opvang van de kinderen van immigranten. verklaarde schepen van onderwijs Patrick Meule- Hij onderstreepte tevens de inzet van de zeventig ten en legde de nadruk op de waarde van de ml. Werd vorige week de eerste kontainer voor afvalolie in ons land op een plechtige wijze in gebruik genomen, de stad Dendermonde wenst niet achterwege te blijven en zal eerlang ook kunnen beschikken over een dergelijke ver gaarbak voor allerlei olieprodukten. die zelf de motorolie In 1977 werd door de stad Dendermonde een stedelijke kinderopvangdienst in hel lent geroepen. Dit op advies van de stedelijke gezinsraad en het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn. Zo kwam Peuterland in de Blauwe Steenstraat tot stand. Peuterland wordt beheerd door het stadsbestuur en is bedoeld om een dienstverlening te zijn voordr buitenhuiswerkende ouders. Peuterland is geen lukse, want uit een deskundig onderzot! by de stedelijke bevolking bleek dat de nood aan een dergelijk opzet meer dan noodzakelijk was. In het kinderdagverblijf kunnen 23 kinderen worden opgevangen. Zr worden onderverdeeld in twee groepen. De moderne inrichting beschikt over onthaal- bad- en slaapruimtes per paviljoen. Verder is er ook een eigen keuken en een wasplaats. Goed bezet rust- en voedingsgewoonten, maaltijden voorzien Uit de statistische- gegevens in de mate van het mogelijke 11.00 en 15.00 uur. Wanneer van de laatste jaren blijkt dat ook geëerbiedigd. In de oude- de ouders hun kinderen na het kinderdagverblijf goed be- re leeftijdsgroep wordt de na- 9.00 uur brengen, dan worden zet is. In 1980 was Peuterland druk meer gelegd op een ge- ze in het gewijzigde regjemcni 250 dagen geopend en telde zinsgerichte kinderopvang. De verzocht de verantwoordelijk men er 39 ingeschreven kinde- persoonlijke ontwikkeling van van de instelling te verwa ren die zorgden voor een totaal het kind wordt hier vooral ge- gen, teneinde de van 4.261 aanwezigheden, wat stimuleerd via groepsanimatie tijden vooralsnog te een procentuele bezetting en knutseltechnieken Ook voorzien geeft van 74,10%. In 1981 was wordt aandacht besteed aan De financiële men 248 dagen open en telde het aanleren van "sociale atti- ouders wordt men er 54 ingeschreven kinde- tudes. -ministerieel ren, goed voor 4.340 aanwezig- Wekelijks komt er een kinder- lijks wordt heden of een bezetting van arts op bezoek. Hij onderzoekt eer de 76,08%. Vorig jaar was het de kinderen, regelt indien de naar de kinderdagverblijf 250 dagen ouders dit wensen, de voeding nen ze alle open. Er waren 53 kinderen en dient de inentingen toe. te leggen (het ingeschreven en het aantal Zieke kinderen worden in de slagbiljet in de aanwezigheden bedroeg 4.491 instelling niet opgenomen, ten- ting) waardoor of 78,08 procent. Een meer zij het om banale aandocnin- moet zijn het juiste nivea. dan bevredigend resultaat dus. gen gaat. Schepen Therese de inkomsten te bepalen Vooc Fenian De voorbije maanden deden Van Gucht deelde in dit ver- twee of meer kinderen ongeveer 135 gezinnen een be- band mee dat er een derde te wordt een korting roep op de instelling. De kin- arbeidscircuit werd aange- staan deren verbleven er voor een vraagd bedoeld om de thuisop- Van bij de aanvang werd geep periode die schommelde tus- vang van zieke kinderen te teerd het kinderdagverblijf' sen enkele weken tot volle drie vergemakkelijken. Iedereen zo ruim mogelijk aantal u jaar. De ouders beschikken zou van deze nieuwe dienst per dag open te houden. Daii over een vrij grote vrijheid: ze kunnen gebruik maken In dit nu van 7.00 tot 19.00 uur. Ers mogen hun kinderen brengen derde arbeidscircuit zullen 9 evenwel geen vaste sluitingspe en afhalen wanneer het hen kinderverzorgsters aan de slag riode voorzien. In het belang past, ze kunnen kinderen ge- kunnen, maar voorlopig gaat van de kinderen die durende vijf volledige dagen, men van start met 4 twaalf uur aanwezig enkele dagen, of voor halve dagen in de week naar hel Goed om welen kinderdagverblijf brengen Werking wordt in de gewijzigde regk- mentering een extra bijdrage gevraagd wanneer de ouden hen komen afhalen na I90F uur. Er wordt terzake reken* Het probleem is nog vrij re cent: steeds meer en meer au tobezitters knappen dc olicvcr- Hct probleem stelt zich voor dc olie van huishoudclij- De voeding wordt door de in stelling geleverd. Enkel voor Men poogt zoveel mogelijk dieetvoeding wordt een tussen- aandacht te besteden aan de komst gevraagd. Voor de ba- gehouden met gevallen persoonlijke benadering van by's wordt het voedingsschema heirkracht, zoals daar kunne ~n* ,':"J J individueel toegepast, naarge- zijn dc vertraging van l*t lang de richtlijnen van dc ou- openbaar vervoer. elk kind. In de jongste leef tijdsgroep bijvoorbeeld den het eigen levensritme, dc ders. Voor dc peuters zijn c In Sint-Gillis Dendermonde heeft men vier kleuterklassen met gemiddeld 72 leerlingen. Maar dat zijn er 25 minder dan tijdens het voorgaande school jaar. Deze sterke achteruit gangde enige trouwens die dergelijke afmetingen aan neemtis vooral toe te schrij ven aan het feit dat er een aantal gezinnen vertrokken zijn. Meestal gaat het om de zeer mobiele gezinnen van Wat het lager s betreft zijn er 6 klas sen met 119 leerlingen, wat een aangroei van twee eenhe den betekent. In Dendermon- de-centrum is er nog een klas lager onderwijs die ressorteert onder het stedelijk onderwijs. Hier zijn er nog negen leerlin gen, daar waar het er vorig jaaT nog 16 waren In Oude gem zijn er 6 klassen in de gemeentelijke school. Dat is een meer dan vorig jaar. Het leerlingenaantal is er trouwens van 98 tot 112 toegenomen. In Schoonaarde zijn er vier kleu terklassen en zes klassen lager onderwijs. Er waren in 1982- 1983 gemiddeld 67 kleuters, nu zijn er dat 77 en dat betekent een aangroei van 10 eenheden. In het lager onderwijs werden er 125 kinderen ingeschreven. Het totaal voor Dendermonde bedraagt 514 leerlingen, of 5 minder dan het voorgaande jaar. De drie graadsklassen van Ap pels blijven behouden. Meer nog, het aantal leerlingen nam er toe met 6 en steeg van 54 naar 60. In het gemeentelijk lager onderwijs te Grember gen telt men 8 klassen die ook zijn behouden en 151 leerlin gen. Dat betekent een achter uitgang van 11 leerlingen in vergelijking met het voorgaan de jaar. In het lager onderwijs te Baasrode zijn er ook 8 leer lingen minder. Het cijfer daal de er van 187 in 1982 tot 179 in 1983. Maar in de vijf kleu terklassen stelt men een aan groei van 5 kinderen vast. Dat brengt het totaal voor Baasro de op 278 kinderen, daar waar het er in 1982 281 waren. Dus een lichte teruggang van 3 een heden. In het geheel lopen er 1.003 kinderen gemeentelijk onder wijs. Vorig jaar waren er dat 1.016. Verliest men 13 leerlin gen, wat op dit algemeen to taal niet zo enorm veel is, dan is het verheugend te kunnen vaststellen dat er een klas werd bijgewonnen. In totaal zijn er drie direkteurs zonder klas (1 voor Dender monde met Boonwijk. Oude gem en Schoonaarde; 1 voor Baasrode en 1 voor Grember gen en Appels). Er zijn 12 leerkrachten voor het kleute ronderwijs: 8 voor de afdeling Dendermonde en 4 voor de afdeling Baasrode In Grem bergen en Appels is er geen gemeentelijk kleuteronder wijs. Dat komt omdat daar ofwel het officieel ofwel het vrij onderwijs deze taak op zich hebben genomen. In het lager onderwijs zijn 41 leerkrachten aktief: 21 voor Dendermonde, 9 voor Baasro de en 11 voor Grembergen- Appels. In Dendermonde is er ook een stagiair nationale op voeding die zich net als dc speciale leraar Nederlands voor de aanpassingsklas en de taakleraar meer bepaald inlaat met de gastarbeiderskinderen. Wat dan de biezondere leer meesters aangaat: er zijn lera ren godsdienst, 2 leraren ze denleer (Dendermonde en Baasrode), 1 leraar Neder lands (Dendermonde). 2 lera ren lichamelijke opvoeding, 2 taakleraren en 1 leraar huis houdkunde. Voor Dender monde komt dat dus neer op 38 leerkrachten, voor Baasro de op 17 en voor Grembergen Appels op 13. Er zijn twei leerkrachten die zowel ii Baasrode als in Grembergen Appels aktief zijn (lichamelij ke opvoeding en taakleraar). versingen van de wagen zelf ke oorsprong, op. Dat zijn kosten gespaard Daarom heeft de interkommu- en in deze moeilijke ekonomi- nale DDS besloten bij wijze sche tijd is elke gespaarde van eerste proef een kontainer frank haast het dubbele waard, voor de rekuperatie van olie te Maar het probleem is waar plaatsen in de stad Dender- moet men met die afvalolie monde. Die kontainer zal ge- naartoe. Gaat men die opslaan plaatst worden op de parkeer- in blikken en vaten, dan zit ruimte van Colruyt nv op de men na verloop van tijd met Oude Vest. De proefperiode een dergelijke hoeveelheid die zal zes maand in beslag nemen, men nergens kwijt kan. Ande- Indien uit deze proefperiode ren kozen voor de gemakke- blijkt dat het plaatsen van der- lijkste maar bepaald niet de gelijke kontainers inderdaad meest ideale oplossing de olie nuttig en noodzakelijk is, zal gaat de straatriolering in en men overgaan tot de bijplaat- klaar is kees. Maar daarmee sing van kontainers met een maakt men de situatie alleen verspreiding over de diverse maar erger. Schepen voor leefmilieu. Me vrouw Van Gucht onder streepte in een toelichting om trent dit probleem dat de afval- deelgemeenten en zelfs in het hele arrondissement. Elke kontainer bestaat uit drie delen. Het onderste deel is de vergaarbak voor de afvalolie. olie een van de grootste be- In de bovenbouw is een niimte dreigingen vormen. Zowel het voomen voor hel leeggoed en drinkwater als de mikrofauna lw« zi,n bedoeld en -flora in hel oppervlaktewa- om dc kwikballenjljes te reku- ter kunnen erdior aangetast lec88«d- v°°r" worden en bovendien kan af valolie aan de basis liggen van namelijk bestaande uit dozen zakken, vormt ook een pro- het ernstig ontregelen "en zelfs b!ee1m bij de r"ds fP'aatste uitschakelen van zuiveringsin- glaskonta'nerS- Een kombina- stallaties. tie waarl»J de olickontainer naast de kontainer voor glas In Dendermonde bievoorbeeld wordt geplaatst, zal dat pro- zou een overvloed aan afval- bleem moeten oplossen. Het olie in het rioleringswater een zal de interkommunale DDS bedreiging vormen voor de zelf zijn, die zal instaan voor goede werking van het koliek- de lediging en de verkoop van torensysteem met verzamel- de afvalolie. De opgehaalde punt in het zuiveringsstation afvalolie zal bij de geïnteres- op het industrieterrein Hoog veld. seerde afnemers voorafgaan delijk worden gezuiverd. Dat Terwijl de garagisten in het kan op tweeërlei wijze gebeu- algemeen reeds het initiatief ren. Uiteindelijk zal ze worden namen de afvalmotorolie bijgemengd bij de extra zware voortkomende van smeerbeur- ten te verzamelen en te ver handelen, ligt dit wel een beet je anders bij de wagenbezitter; brandstof stookolie naar rato maximaal een procent en op die manier worden gebruikt als Al enkele maanden sedert 15 juni om precies te zijn beschikt de stad Dendermonde over een groene telefoon, of een milieutelefoon. De bedoe ling is dat de bewoners van Dendermonde de gelegenheid wordt geboden allerlei klach ten over water-, lucht- of bo demverontreiniging die zij vaststellen, over te maken aan een speciale dienst. Hiervoor werd een Derde Arbeidscircuit aangevraagd en ook toege staan. Maar de 8 werkers die werden aangeduid laten helaas niet toe dat men aan alle be hoeften van het projekt zal kunnen voldoen. Men wilde immers niet alleen een aantal klachten en problemen daad werkelijk oplossen, maai evenzeer een aantal didakti- sche projekten uitwerken. En dat laatste zal helaas niet kunnen. In elk geval, schepen voor het leefmilieu, Mevrouw Thérèsc Van Gucht, vindt dat de groe ne telefoon druk wordt ge bruikt. Al moet men nu niet meteen gaan veronderstellen dat dagelijks en uren na elkaar wordt gebeld, want mocht dit het geval zijn, dan zou de stad Dendermonde meteen één van de lelijkste plekjes in ons hele land moeten zijn. En dat is nu ook weer niet zo. Toch werden reeds een 15-tal klachten geno teerd en in behandeling geno men. De aard van die klachten verschilt nogal eens. Zo heeft men het onder meer over het aanleggen van stookvuren, over beekverontreiniging, storten van aal, rooien van bomen, reukhinder, waterver vuiling, luchtverontreiniging, sluikstorten van huisvuil, enz. De meeste klachten zijn af komstig uit de deelgemeenten Grembergen en St.-Gillis- Dendermonde Werkwijze Naast de datum en de plaats wordt ook de aard en de om schrijving van de problematiek weergegeven. Tevens worden naam en adres van de persoon die de klacht neerlegt geno teerd. Hetzelfde geschiedt met de vragen om advies. Alle vra gen krijgen een kodenummer. De dienst pikt niet in op naam loze klachten, wat vrij logisch is. De gegronde klachten wor den dan systematisch en we tenschappelijk behandeld, waarbij vaak aan laboratoria de opdracht wordt gegeven om stalen van de verontreiniging te nemen en analyses uit te voeren. Aan de hand van het onderzoek wordt dan naar de vervuiler toegegaan om hem advies te geven om te voorko men dat er in de toekomst nog problemen zouden ontstaan. Het ligt dus in de bedoeling om in overleg met de vervuiler naar oplossingen te zoeken om de verontreiniging te vermin deren. Vanzelfsprekend wil men bt- vredigendc oplossingen za ken voor de gestelde proble men. Na een paar maand reei zeggen dat het hele systees goed funktioneert, is volg» schepen Van Gucht een beetje te voorbarig. Men kan zia onmogelijk nu al uitspreken over de efficiënte werking de milieu .elefoon Maar ding staat vast: de groene lelt foon heeft burgerrecht verwr- ven en heeft met de vragen» tot op heden reeds werden F steld, de handen vol. Tenslotte nog wat over derde arbeidscitcuit: deze goedkeuring bijna uil tend personeel binnen werklicdenkader omvat, de aktiviteiten zich vooral n» ten op de strijd tegen het sltt»- storten, de selektieve ophalmt van sommige afvalstoffen,» milieuvriendelijk wegberm» heer en het onderhoud parken en plantsoenen, het» derhouden van loeris»» wandelpaden. Van 19 tot 24 maart van «J gend jaar wordt te Utrecht negende vakbeurs a'|e® toelevering gehouden. Et den 20.000 bezoekers ver*» die een 450 firma's uit 21 den zullen aandoen. dage m toise gr dit V! Daemar b en tie la klultuu ®d. Hi «t typi- «rd een fest. Tijdens 1 «18 se V<* te daai reedde iisde p vierer tottakt Poep. Z rui aar toet in Mdiging pst was zeekse D Tmsendc atonale »uden i Iwle. al k Inter «uchete N. Aa «trd de Bnigge c Pnnen i Mwerd wndans Verder v wknogl een d#sgroc Ambach Na deze •erperio 'jke win *1 eeni •Wie v; "«sen. zijn been F ®eraard fflandenv 'tel bela kursussei nor beo derden, •derdeja; Verder i

De Voorpost | 1983 | | pagina 8