Jacques Lutz en Dora De Cock verwachten U Taverne Oude Vest waar gezelligheid primeert In 't Kort TA vrij Mi 01 Dl- centrum moest zijn, is t enkele tijd omgeto- lot het kloppende hart lendermonde. Een rian- nrkelstraat waar men reed gamma aan kwali- ■tkelen aangeboden Taverne Oude Vest Jacques Lutz en Dora De Cock Oude Vest 74 - 9330 Dendermonde Open elke dag vanaf 10 uur De Voorpost - 28.10.1983 - 17 Oude Vest, eertijds en verlaten en ge- als de parkeerplaats voor iedereen die moest zijn, is rian- waar men kwali- aangeboden spreekt vanzelf dat dergelijk winkelcen- een drankgelegen- waar men niet een rijke keuze aan en frisdranken krijgt maar boven- voor een tussendoor. Met de van Taverne Oude werd meteen inge- op de behoefte van winkelwandelaars die willen komen in een gezellige sfeer. En keurig bediend aan de fraaie en toch sfeervol alleen al de moeite te wippen en de opvatting van de te bewonderen. De K-van-vier zijn zo op- 'it men apart zit en [fideel uitmaakt van het pl. Vakkundig aange- 'te hoeken zorgen voor tdere gezelligheid, (nog wordt opgevoerd pde grote spiegels die de een grotere dimen- 9 planten zorgen er eer voor dat deze spie- Pniet te kaal aandoen, en tn ook dat je je er spoe- llhuis voelt. Het warme pstaat in kontrast met het I in het geheel verwerkt en zo krijgt b de eigen sfeer van Ta- Oude Vest: rustig, ge it warm, intiem, onge- fd in de stad Dender- b da tafeltjes, waarachter "iken werden opgesteld waarvoor de rustieke instaan, kunnen mak zeventig personen Roemen Dat vermoedt il niet wanneer b de taverne binnenkomt. |»rrassing is dan ook at te noemen, in is er dan nog een irzaaltje, waar een >9 personen in alle rust [•ongestoord een vergade- kunnen bijwonen. Voor Tbijke bijeenkomsten de schuifdeuren dicht, W geroezemoes van de "ie herberg is onhoor- [b uitbaters s Lutz en Dora De Jtk zijn de uitbaters van de "«me Oude Vest. Zij zijn imstig uit Sint-Niklaas en ttald met de vaste overtui- kg dat zij in Dendermonde zullen aarden. Jacques jwvens een rondborstige die graag praat en te die ook de kunst ver te om tijd te nemen voor b klanten. Hij is gewoon te) van de muziek. -Vanaf jJ 14 jaar ben ik muzi- zo vertelde hij ons. jaar lang heb ik ge- wd in het orkest van Jac- s Raymond. Als drum- te en ook als zanger was ik ^onverdienstelijk.» Die te* zal hij allicht de eer- te maanden en jaren niet aktief kunnen beoefe- te verheelt hij het niet *J°|h gtote liefde nog 8 de muziek is. Hij Palm, Witte Hoegaerde en trappist Grimbergen, die al lemaal worden geschonken in de daarvoor speciaal ont worpen glazen. Etienne Maes, eigenaar van de ge lijknamige drankencentrale op het industrieterrein Hoog veld 29 en bieruitzetter num mer één in Dendermonde -liefst 40 horeca-bedrijven doet hij wekelijks aan - zorgt ervoor dat die bieren in de beste omstandigheden wor den aangeboden. Hij heeft Jacques en Dora trouwens op het hart gedrukt biezon- dere aandacht te besteden aan het schenken van bier. Een goed geschonken glas, volgens de regels van de kunst, is een streling voor het oog en dat geldt zowel voor de bieren van lage als van hoge gisting. Jacques Lutz dankt alle aanwezigen en in het biezonder de heer en Mevrouw Etienne Maes. Daarnaast zijn er de frisdran ken, de koffie en de thee. Liefst 19 keuzemogeli|khe- den. Je mag dus gerust stel len dat er voor iedereen wel wat wils is. Taverne Oude Vest is ei gendom van Drankencentra le Maes, en dat houdt heel wat garanties in. Etienne Maes zit al van kindsbeen af in de drankenhandel. Hij begon in 1971 als zelf standige te werken. Dat was nog in de Koning Albert- straat. In 1978 verhuisde hij naar het industrieterrein Hoogveld waar hij een ruime drankencentrale inplantte. Daar heeft men een zeer uitgebreide keuze aan aller lei soorten dranken, zowel bieren, wijnen als likeuren, geadviseurd door Etienne Maes en zijn vrouw «De toekomst van Dender monde ligt op de Oude Vest. Dicht bij het centrum van de stad, toch rustig En boven dien gelegen rechtover een van de belangrijkste kleding zaken van Dendermonde. Jacques Lutz verwelkomt schepen P. Meulebroeck. geboren en getogen op de Oude Vest. Ook Ideaal gelegen dus.» voorzitter van de Oude Vest de heer De Clippel was van de partij. Tussendoor doet Etienne Maes opmerken dat we even aandacht moeten besteden aan het fraaie glasraam bij de ingang. Dat geeft een beeld van de Oude Vest zoals die vroeger was: een brede gracht met aan weers zijden fraaie huizen. Een stukje nostalgie in een prachtig moderne taverne, waar rust en gezelligheid, sfeer en intimiteit, naast de gelijkheid en kundigheid de voornaamste troeven zijn. Schepen M. Dierick hield de gelegenheidstoespraak. droomt er nu al van om bij de volgende Kroegentocht zijn zaaltje ter beschikking te stellen van een orkest. Waarvan akte Dora De Cock is eigenlijk etalagiste van beroep, maar haar aandacht is meest uit gegaan naar haar hobby: het klaarmaken van hapjes aller hande Geen wonder dus dat zij in de taverne een taak in de keuken op zich heeft geno men. Zij doet dat dan ook meesterlijk. De spaghetti, croque monsieur, toast can- nibale, boterhammen met re verenigingen die op de dool zijn en dus een verga derplaats zoeken Alle facili teiten worden hen aangebo den om in de bovenste beste omstandigheden bijeenkom sten te beleggen. Jacques hoopt zelfs in de toekomst bij speciale gelegenheden, zoals braderies en kermis sen, tentoonstellingen te kunnen organizeren. Rijke keuze bieren Taverne Oude Vest biedt liefst 45 soorten bieren, waarvan 5 van 't vat: Maes pils, Oude Bachus. speciale Met speciale dank Etienne Maes en zijn echtge note en Jacques Lutz en Do- ra De Cock houden eraan de vele mensen te danken die hebben meegewerkt aan de realizatie van deze prachtige taverne. Dat zijn Interieur Van Hoy- weghen uit de Vijfbunder- straat 14, te Grambergen, marmer- en siermetselwerk Van Gucht uit de Mechelse- steenweg 93 te Dendermon de, elektriciteit Van Brempt uit de Rammelotstraat te St.- Gillis, loodgieterij Van den Bossche Gisleyn uit de Kroonveldlaan 63, schilder werken Herman Michem uit de Potiaulaan 16 te St.-Gillis, draperieën Guido Michem uit de Potiaulaan te St.-Gillis, en Kunstmeubelen Florenda, Fr.-Courtensstraat 9, Den dermonde. publi-reportage DC geluidsinstallatie Télévallé De burgemeester overhandigt Jacques Lutz een Dendermonds geschenkje. hesp, kaas, weet zij keurig en snel, maar bovendien ook biezonder apetijtelijk klaar te maken. Zij waakt erover dat de bediening optimaal ver loopt en dat er geen redenen tot klagen zijn. Beiden hebben ze er al jaren van gedroomd om samen een zaak op te zetten. «We willen graag samenwerken in een en dezelfde zaak, liefst die van ons» zegt Jac ques die weliswaar rekening houdt met de wensen van de klanten. Biljarten Tussen de gebruikszaal van de taverne en de vergader zaal achteraan is nog een biljartruimte. De droom van Jacques en Dora is dat er ooit een biljartklub zal wor den opgericht. Er staat een topbiljart en iedereen die zich geroepen voelt om daar op te spelen is van harte welkom. Niet alleen biljarters zijn har telijk welkom, ook alle ande-

De Voorpost | 1983 | | pagina 17