uwe pastoor van Hammo-Zogge ttii endelljk onthaald Hamse OCMW Voorzitter Jet Van Wezemael meent het ernstig Elfde Herfstrit georganiseerd door Moerzeekse motorvrienden LIS»*' u Gemeentelijke raadszaal blijft zoals zij is tof staat Hamse begroting ^verkoop huisvuilzakken? Knipsels uit Hamse geheime zitting Belangrijke data voor Wuitensfeesten i^o vuuipuai - öj.iU.li«W - 26 Wntel,ts' ^namiddag 23 oktober was er veel volk in Hamme-Zogge, om de nieuwe pastoor, rtVan Vlaanderen, te verwelkomen in zyn nieuwe parochie. Aan de grens met 'strekt m: (cr bet Hooigat, werd de heer Van Vlaanderen opgewacht door de 'Plats t) ^(cr'van Hamme, de leden van het schepenkollege, de voorzitter en leden van d rijn y(briek Zogge, z.e.h. deken Botterman en vele inwoners van Hamme-Zogge en ^,e v°® Bitster. Stoetsgewijze en begeleid door talrijke verenigingen van Hamme-Zogge, je nieuwe pastoor zich naar de kerk van Hamme-Zogge. Laankomst aan de kerk kunnen gaan, met onze kleine ee" blije dag, een dag van fe nieuwe pastoor de en grote problemen. Als voor- hoop. Bij deze aanstelling van overhandigd. In een zitter van de Kerkraad is het de nieuwe pastoor. Hij ver- Ik kerk sprak Oscar De mijn taak de pastoor in deze wees in zijn toespraak ook nog F voorzitter van de Zogse gemeenschap te steu- naar het werk dat wijlen e.h. I namens de bevol- nen, en de gevoelens van het Aendenboom, gepresteerd nme-Zogge, de kristelijk volk van de parochie heeft in Zogge gedurende 12 ir toe. Hij ver- mede te delen». jaar. Hij dankte ook de broer i. Honoré Van van de overleden pastoor, pa in en de vele aan we- Aanstelling ter Marcel Aendenboom die ia paiochiepriester Hierna sprak deken Botter- ondertussen het werk op de je-Zogge is iemand man de gelovigen toe. Het is parochie heeft voortgezet, kaf en toe naar toe vandaag voor Hamme-Zogge Vervolgens ging men over tot de voorlezing van de brief van mgr. Van Peteghem, bis schop van Gent, waarin hij z.e.h. Honoré Van Vlaande ren aanstelt tot pastoor te Hamme-Zogge. Deken Bot terman wees de nieuwe pastoor op de taken die hij te vervullen had op zijn nieuwe parochie. De heer Van Vlaan deren beloofde zijn taak in deze parochie naar best ver mogen te vervullen volgens de eisen van dit ambt. in eenheid en gehoorzaamheid, met zijn bisschop. Hij werd daarna door deken Botterman in het bijzijn van twee getuigen aan gesteld als pastoor te Hamme- Zogge. Homilie In zijn homilie wees de nieu we aangestelde pastoor Hono ré Van Vlaanderen erop dat dit zowel voor hem als voor de parochie een heuglijke dag was. «Een priester kan het niet meer alleen in deze tijd. Er zijn immers veel te weinig priesters. Wij moeten ons la ten bijstaan door de parochia nen. Laat ons daarom samen bidden om deze taak die ons wacht in deze parochie naar goed vermogen te kunnen ver- Burgemeester Baert begroet E.H. Van Vlaande- vullen, die kwab fa grens van de parochie (vh) f len? Door de fusie van Hamme en Moerzeke, zijn er nu zevenen twintig raadsleden, die zetelen in de gemeenteraad. Vroeger waren er 17 raadsleden in Hamme. Door de verhoging van het aantal raadsleden is de raadszaal in het gemeentehuis van Hamme, waar de gemeen teraad vergadert, soms volgens raadslid Willaert te klein. Hij had dan ook een punt aan de agenda van de gemeenteraad van 19 oktober aangevraagd, namelijk de herindeling van de raadszaal. Hij vond in zijn uit eenzetting dat de zaal slecht verlucht en verlicht was en dat de raadsleden slecht geplaatst zijn. Ook de persmedewerkers Hamme. De geestelijkheid begroet pastoor Van Vlaanderen bij zijn aankomst te Hamme-Zogge zouden volgens hem een ande- (vh) 66 re plaats moeten knjgen er is te weinig ruimte om het pu- Laat ons geen vijanden zijn, te zullen inzetten zoals ik dat Hamme-Zogge, werd afgeslo- bliek op te vangen. Hij vroeg maar vrienden voor elkaar, 23 jaar gedaan heb in Waas- ten met een gekoncelebreerde de gemeenteraadsleden eens leerlingen van de Heer. Ik re- munster.» eucharistieviering in de O.L- ernstig na te denken over zijn keni op U, mensen van Zogge, De aanstelling van de h. Van V.kerk Hulp der Christenen. opmerkingen. Burgemeester en ik beloof van mijn kant mij Vlaanderen, tot pastoor te (B D-) Baert vond echter dat de raadszaal een gezellige zaal is, die uitnodigt tot een gemoede den. Volgens hem is de zaal niet te klein, of zeer zelden. De zaal vergroten betekent geldverspilling, aldus de bur gemeester. Een grote moderne zaal geeft vlug de indruk van koud en kil te zijn. Misschien kunnen wij de persmedewerkers een beet je opschuiven en kan er iets gedaan worden aan de verlich ting en de verluchting, maar het moet allemaal bekeken worden in het kader van de verbouwingswerken van het gemeentehuis, werken die voorlopig nog niet zullen wor den uitgevoerd. De Burge meester stipte ook aan dat er in de raadszaal een mooie windschilderij is, die dan zou verdwijnen omdat die muur waarop het schilderij is aange bracht zou moeten afgebroken worden bij vergroting v/d zaal. Zodoende zal de gemeentelij ke raadszaal in het gemeen tehuis van Hamme voorlopig blijven zoals zij is. slag. Biji kwestie: van de idersteli slag bij i verwijs agt zich: ff' Wilde geloven i *'e[S rtialve maand werd op woensdag 19 oktober de gemeenteraad van Hamme t of nol oe')fn' *'r ston('en een 60-tal punten aan de agenda, maar meer dan de helft te bespreken punten, waren van louter administratieve aard of dienden in lilting te worden behandeld. tore zitting was uiteindelijk afgehandeld om kwart voor twaalf en om twaalf kd korte schorsing om de motie te kunnen opstellen voor de vredesmanifestaite hober, ging men over tot de geheime zitting, waar minstens nog 30 punten aan bstonden, meestal aanstellingen en benoemingen in de gemeentelijke onderwijs- (en. Om 2 uur in de nacht van woensdag op donderdag, konden de Hamse raadsleden dan uiteindelijk gaan slapen. wijzigingen brandweer, namelijk ademha- Zwaarveld gaan vestigen op wijzigingen aan de lingstoestellcn. Hierop kwa- grond van DDS. DDS heeft begroting 1983 en de men reakties van de raadsle- deze aanvraag goedgekeurd en egroting 1983, ston- den Ediers en Peetcrs. Zij de gemeenteraad van Hamme etn drietal wijzigin- vroegen zich af of het wel no- besliste nu gunstig advies hier- Jefinitkf egrotingen over 1983 dig was om dergelijk toestel over uit te brengen, indien de ïvolg zal krkfabneken op de aan te kopen, wanneer er nie- nieuwe firma Vermeire vol- De begrotingswijzi- mand was die er degelijk kon doet aan de vestigingsvoor- van de gewone mee werken en gebruiken waarden. Deze nieuwe firma de begroting 1983 Burgemeester Baert deelde ZOu in den beginne 5 arbeiders OCMW werd even- mede dat binnen het brand- dgekcurd, met 17 ja weerkorps een geneesheer tn 8 onthoudingen, aanwezig is en dat de brand- weer zeer goed presteert. It over ■miik&s rijke is dat 2 tsen.ii ip de ncc hel?1 ergjdeta e C.Vi Na de openbare zitting van de gemeenteraad van woensdag 19 oktober, trokken de Hamse gemeenteraadsleden zich terug rond middernacht om de agenda af te handelen van de geheime zitting, zowat een dertigtal punten. Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar, begin september, worden in de gemeentescholen nieuwe leerkrachten aangezocht. Dit heeft tot gevolg dat de gemeenteraad een aantal aanstellingen of benoemingen dient te doen in de geheime zitting Zo werden de heren Mare Smet, William De Kimpe, Johan Segers en Luc Van den Branden aangesteld als tijdelijke leerkrachten voor één schooljaar aan het GITO -Burgemeester Van Driessche-, dagonderwijs. Mej. Annick Goossens werd aangesteld in deze gemeenteschool als tijdelijk lerares zedenleer. De lijdelijke aanstellingen van Helène Quidé, Huguette Maes, Mare De Rijck, Johan Dierick, Michèle De Kimpe, Guy Bogaert en Tony Cras, in de technische school werden verlengd voor het schooljaar 1983-1984. Ingevolge de oprichting van een nieuwe kursus informatica in het GITO - onderwijs voor sociale promotie, werden er twee leerkrachten informatica aangesteld voor één schooljaar nl. Van Holenwinckel Lydia en Geert Kinders. Kunstonderwijs In de gemeentelijke muziekschool werden de heren Herman Cnop en Patrick Coppejans aangesteld als lesgevers voor één schooljaar en werd de tijdelijke aanstelling van Anne-Marie Rogiest verlengd voor het schooljaar '83-'84. De heer Christiaan Matlhynssens en Mevr. Norbertine Van Damme werden benoemd op proef voor twee jaar aan de gemeentelijke muziekschool respectievelijk als lesgever samenspel en piano. Binnen de Gemeentelijke Akademie voor Beeldende Kunsten dienden enkel de tijdelijke aanstellingen van de heren Carl Jacobs en J.P. De Bruyn en Mevr. Renilde Callebaut te worden verlengd voor dit schooljaar. Mevr. Hilde Van Belleghem werd aangesteld als tijdelijk studiemeester-opvoeder aan deze gemeentelijke school. Naschools onderwijs Omdat er nieuwe omzendbrieven verschenen zijn van de Minister van Onderwijs aangaande bijbetrekkingen in het onderwijs, kwamen er een aantal deeltijdse betrekkingen open te staan in de gemeentelijke avondkursussen Achterhof, voor één schooljaar. Mevr Hilde Van Belleghem werd aangesteld als tijdelijk lerares frans, Greta De Wilde, tijdelijk lesgeester engels, Magda D'Hondt tijdelijk lesgeefster kleding en Parie-Paul Melcebeeck tijdelijk lesgeefster daktvlo. De tijdelijke aanstellingen van de heren Herwig Van Pottelberghe. Mare Suy en Mevr. Francine Van Haver en Viviane Van den Bossche, werden verlengd voor het schooljaar '83-'84. Tewerkgestelde werklozen Tijdens de bespreking in de openbare zitting over de begrotingswijziging van de gemeente, had Raadslid Willaert opgemerkt dat in de gemeentebegroting geen bedrag in mindering was gebracht voor de 17 arbeiders die gedurende de wintermaanden, allen tewerkgestelde werklozen, zullen gaan stempelen. Schepen De Geyter verklaarde dal er een bedrag in de gemeentebegroting voorzien is voor de tewerkgestelde werklozen te betalen. Wij hebben als bestuur, aldus de Schepen nu twee mogelijkheden, ofwel nemen wij een aantal mensen in dienst voor gans hel jaar, volgens ons vastgesteld budget, ofwel nemen wij meer mensen in dienst, en laten wij een aantal mensen gaan stempelen tijdens de wintermaanden, omdat sommigen dan met meer noodzakelijk zijn. Wij hebben duidelijk gekozen om zoveel mogelijk mensen tewerk te stellen en zolang mogelijk. Het is zeker begrijpelijk dat een aantal arbeiders, die bijvoorbeeld tewerkgesteld zijn in de groendienst, afrijden van het gras, wegenwerken enz... in de wintermaanden bijna zonder te leveren werk zitten en in de zomer overstelpt worden. Vandaar dal men dan ook zeker de redenering van het schepencollege kan volgen. Het is trouwens niet alleen in Hamme, want in vele omliggende gemeenten, wordt deze -tewerkstellingswerklozen» politiek reeds lang gevolgd. lijk gesprek onder de raadsle- PW en VU. De van het OCMW he in de begroting W F. Deze uitgaven verhoogd met 7 Hierdoor werd de ge- Rooi- en onteigeningsplan te werk stellen. In de gemeentelijke jongens school tc Kastel zullen binnen kort bijgebouwen opgericht worden voor de sanitaire voor zieningen. In de gemeentelijke jongensschool te Moerzeke zal De gemeenteraad besliste op dit ook gebeuren, maar pas in e. 19 juni ol over te gaan tot de 1984. omwille van de beperkte jle bijdrage verhoogd voorlopige vaststelling van het budgettaire middelen. Op de rijocn naar 24 mil- rooi- en onteigeningsplan van wjjk Hoog Kastel zal het Mi- buitengewone dienst buurtweg nr. 2 in de Hamme- nistcric van de Vlaamse Ge- A gewijzigd. Het re- straat en Blocmenstraat. meenschap overgaan tot het bwvan was dat men Tussen de Noord- en Driego- uitvoeren van infrastructuur- F boni heeft in de tenkouterstraat ligt een strook werken. *wie dienst van het grond naast de Nieuwe Rijks weg 60, die gebruikt wordt als Waterzuiveringsstation fFormesyn merkte op parallelweg. De gemeente Het schepencollege had na de hem in de be- heeft deze weg verhard, maar gemcentcraadsbeslissing van 1 1983 sommige uit- de bedding is eigendom van de september onderhandelingen bag werden geraamd Staat. Om deze toestand te aangeknoopt met de Vlaamse iszalcb ■d®begrotingswijzi- kunnen rechtzetten besliste de Waterzuiveringsmaatschappij. bedrag voor de ver- raad om deze gronden van de Er kwam een ontwerp van i huisvuilzakken, vol- Staat aan te kopen voor 70.000 overeenkomst uit de bus, dat naar dc hoge kant F nu aan de gemeenteraad werd «hal. Uw begroting Voor de riolerings- en wegen- voorgelegd. Inhoudelijk bete- I de Schepen,, werken in dc Waterstraat dien- kende dit dat de gemeente kos- ttrde raadslid Forme- de het ontwerp te worden aan- teloze overdracht deed aan de II o' valt met de ver- gepast aan de opmerkingen VWZ van het zuiveringsstation bet aantal huisvuil- van de Provinciale Diensten. met installaties, gebouwen en Deze werken worden geraamd gronden, evenals de kollekto- 1* Geyter weerlegde op 4.100.000 F. Hiervoor zal ren Wielstraat - Bootdijk en Daarom stelde Schepen De Geyter voor om een brief te schrijven naar de Gouverneur, uit naam van alle gemeente raadsleden, om nogmaals de stellingname van de raad te beklemtonen. Alle gemeente raadsleden verklaarden zich akkoord om een dergelijke brief te richten aan de Gouver neur. Het stokpaardje van Raadslid Van Riet zal ongetwijfeld de verhaalbelasting blijven. Hij drukte zijn bezorgdheid uit over het innen van de verhaal belasting te Mocrzeke-Kastel Er waren volgens dit raadslid weer enkele zaken, die niet strookten met de realiteit. Hij vroeg dat het gemeentebestuur meer ernst aan de dag zou leggen wanneer er over ver haalbelasting wordt gespro ken, en wanneer de belasting wordt uitgerekend. Schepen Vincart nam akte van de op merkingen van de heer Van Riet en beloofde met zorg de rekeningen te zullen nazien. Leningen De eerste drie punten en de laatste drie punten van de agenda van deze raadszitting waren leningen. Leningen voor aankoop van materiaal voor de brandweer, voor het Gemeentelijk technische insti tuut en voor de aankoop van kasseien en uitbreiding van het watervoorzieningsnet in de Meulenbroekstraat. BD door op zaterdag 11 februari 1984 in zaal Den Bond, Kapel- lestraat 1 te Hamme, met het dansorkest van Cindy Nelson and his Connections. De driedaagse Wuitensfeesten gaan door op 31 maart en 1 en 2 april 1984. De Wuitenskaval- kade op zondag 1 april zal ongetwijfeld weer het hoogte punt worden van deze drie kar- navaleske dagen. Omtrent al deze aktiviteiten zullen ten gepaste tijden meer inlichtingen verstrekt worden. (BD) Op vrijdag 16 december 1983 zal in het gemeentehuis de prinsenverkiezing plaats vin den. De personen die zich ge roepen zouden voelen om Prins der Wuitens 1984 tc wor den, kunnen hun kandidatuur inzenden naar de heer Marcel Van den Bossche, Nieuwelaan 20 te Hamme en dit ten laatste op 2 december 1983. De kandidaten zullen dan op 9 december 1983 in de raadszaal van het gemeentehuis aan de pers voorgesteld worden. Het jaarlijks prinsenbal gaat Bijna zes maand heeft Jef Van Wezemael, de leiding van het OCMW van Ham me in handen. Het wordt dan ook stilaan de tijd om eventjes een eerste balans op te maken van de presta ties die deze nieuwe voor zitter reeds heeft geleverd en vast te stellen welke wijzigingen deze man reeds heeft aangebracht in deze korte tijdspanne in het OCMW Hamme. Op het eind van de maand juni riep hij al het personeel van het OCMW van Hamme samen. Hij wees er de werknemers op dat het OCMW een dubbele op dracht heeft, nl.: hulp- en dienstverlenen aan men sen met problemen, tot het werkelijk verzachten van het leed van de noodlijden den en ten tweede het ver vullen van een verzor- gings- en verplegingsop- dracht. Het OCMW is er voor de mensen, en de mensen zijn er niet voor he. OCMW en haar perso- nee'. benadrukte te voorzit ter. Hij vroeg ook aan zijn perse 'eel om mede te hel pen om de financie/le last die er op elke inwoner van Hamme en Moerzeke drukt, te verlichten, door o.a. besparingen te doen en met geld van de ge meenschap voorzichtiger om te springen. En dat de heer Van Wezemael zijn taak ernstig neemt, heeft hij in deze enkele maanden reeds voldoende bewezen. Er werden aanbestedingen gedaan die zowat een 600.000 fr aan besparin gen opleveren op één jaar voor het OCMW. Een per soneelsstop werd inge voerd. Een beetje meer presteren dat datgene dat men werkelijk moet doen, kan nooit slecht zijn en zo doende bekomt de kliniek en haar rustoord een goe de naam en faam bij de bevolking en ook ver daar buiten. Ook moet zoveel mogelijk achterstallig werk worden vermeden, want dit ^tongen Hij drukte een openbare aanbesteding Mocrzeke-Kastel met het °P nalatigheidsin- uitgeschreven worden vóór 10 pompstation en persleiding w volgens hem een december 1983. naar dc Schelde. :n voor vele ge- De riolering, nodig voor de Schepen Vincart verklaarde J* gemeente moet afvoer van afvalwaters in de dat de onderhandelingen posi- /wn, die betoelaagd Biezestraat en Calvarieberg, tief zijn uitgevallen. Men had "or de Staat, préfi- was niet voorzien in de wer- natuurlijk liever meer gekre- Maar ook de reke- ken, die in opdracht van het gen van dc VWZ, maar het - i.ffrom huisvuilver- wegenfonds werden uitge- bekomen resultaat is zeker niet nlc l I "DS en het elek- voerd. slecht te noemen. Het Zuive- 'as lF™ni|k zijn enorm Burgemeester Baert stipte aan ringsstation kost de gemeente Nj de stemming van dat de verhaalbelastingen zul- zeer veel geld. De exploitatie- ""■"wijriging geeft len toegepast moeten worden |asten bedragen ongeveer 2,5 -t Ttj, L"Je&ro"në van zowel voor de werken in de miljoen per jaar en de perso- a I^geMc uitslag Waterstraat, als voor de riole- neelskosten anderhalf miljoen. a'tnst een boni van ringswerken in de Biezestraat Men mag rekenen dat de ge- buitengewone en Calvarieberg. meente ongeveer 4,5 miljoen n'van 11,765.677 per jaar wint en men verliest Nieuw bedrijf enkel het eigendomsrecht van bttr De firma N.V. Vermeire, die -het station. T'ü^ii' hi,,.. gevestigd was in de Kapclle- Ihftiö tttóCeS,er Baert aan straat, was sinds jaren in fa- Belastingen 'tde medegedecld ling. De beheerders van de De gemeentebelasting, op het jPWWtekas voor firma Bexco, gevestigd op het afhalen van huisvuil, die voor anaa' «n negatief industrieterrein Zwaarveld in de zomervakantie gestemd was, namelijk 150T gewone gezinnen w.voor de gepensioneerden en Ik.."* van De firma Bexco heeft het ma- alleenstaanden, met een be- btsnrèk overgegaan chinepark overgenomen. De perkte minimum inkomen, zou voor ,ln8van een aan- nieuwe firma Vermeire wil door de Bestendige Deputatie e gemeentelijke zich nu op het industrieterrein ongunstig geadviseerd zijn. vermogen geeft Hamme. zijn op 15 juni over- was, namelijk 1500 F voor de it»» en d®ze van de gegaan tot de stichting van de gewone gezinnen en 1000 F Mpositjefverant- nieuwe firma N.V. Vermeire De herfstrit van de motrvrienden Moerzeke is traditiegetrouw één van de laatste grote toergebeurtenissen van het jaar. Het is tevens één van die gelegenheden die zeker geen enkele motorrijder wil missen. Dit jaar heeft de rondrit plaats op zondag 30 oktober en zoals in de voorgaande jaren hebben de organisatoren heel wat kleine toeristische wegen uitgestippeld die volledig bewegwijzerd zyn. De afstand bedraagt ongeveer 175 km met als centraal punt het pajottenlund. Het parcours loopt langs waardevolle prijzen. Als spe- Praktische gegevens Moerzeke, Hamme-Zogge, ciale attraktie bieden de orga- Lokeren, Zele, Lede, Erem- nisatoren de deelnemers nog De inschrijvingen gebeuren bodegem. Terjoden, Dender- een show met een 500-tal old vanaf 8u30 tot 10u30 in het houtem, Gooik, Gaasbeek, timers en antieke straalvlieg- lokaal De Klok - dorp 17 te Affligem, Meldert, Moorsel en tuigen bij Mare Van Langen- Moerzeke. De eerste deelne- via Denderbelle, Boonwijk- hove te Zele. Te Moerzeke mers vertrekken vanaf 9u30 en Dendermondc terug naar kan men dc 9 beste fietstrialis- de aankomst is voorzien tussen Moerzeke. De deelnemings- ten van België waaronder de 14u30 en 15u30. Zoals gebrui- prijs bedraagt 250 fr met en vice-Europese kampioen aan kelijk worden bekers geschon- 200 fr. zonder medaille. Hier- het werk zien op het terrein ken aan de meestverdienstelij- voor krijgen de deelnemers: van Dholda, Burgemeester ke klubs, in totaal 34 bekers, naast de deelname aan de ron- Lemmensstraat 14. De inrich- Bijzondere prijzen voor de drit, een lunch na de aan- ters verwachten ruim 1400 klub die van het verst komt, komst, een drink en een torn- deelnemers indien de weerma- voor de oudste deelnemer, de bolatiket. Onder de deelne- ker van de partij is op de talrijkst afgevaardigde klub mers die de rondrit uitrijden laatste zondag van oktober, enz. Deze keer worden er ook wordt een rcuzctombola geor- Vorig jaar kreeg men 1300 bromfietsers toegelaten die de- ganiseerd met als hoofdprijs deelnemers-piloten en passa- zelfde voorwaarden genieten een bromfiets ter waarde van giers aan de inschrijvingstafels als de motorrijders die bij een 20.000 fr. en tal van andere te Moerzeke. officiële klub zijn aangesloten. De kilometers van de rondrit en de weg heen en terug ko men in aanmerking voor het klassement van de BMB voor de officiële klubs, de vrije klubs genieten zoals steeds van dezelfde voordelen. Tevens is er te Moerzeke een open-deur dag bij Jean Dhollander. Ver meldenswaardig is dat Freddy Spencer wereldkampioen 500- cc te gast is te Moerzeke. De organisatoren de Moerzeek se motorvrienden verwach ten op zondag 30 oktober tal rijke motorrijders voor hun elfde uitgave van deze buiten gewone prachtige herfstrit Het wordt volgens voorzittef Jean Dhollander een rendez vous van de motorvrienden uit de streek van Waas en Dender die beslist velen niet zullen willen missen. (P.V.G.) kan financiële gevolgei hebben. De Voorzitter w ook ernstig gaan bezuinir gen op de gas- en elektric. teitsrekeningen Dit wil nie zeggen dat de mensen i' de kliniek of in het rustoor in de kou moeten gaan lie gen, integendeel, zij moe ten het nog beter krijger maar daar waar geen lam noodzakelijk dient te brar den, of waar de verwa ming tijdens de nacht ka worden afgezet, moet dez maatregel doorgevoer. worden. Dit vraagt natuur lijk een inzet en oplettend heid van het personeel. De Voorzitter heeft aangekon digd dat hijzelf hierop con troles zal uitvoeren. Ook in de keukenafoeling kan men volgens hem bespa ringen doen, indien men maar een beetje goeie wil aan de dag wil leggen. Dit vraagt extra-inspanningen van het personeel, maar Voorzitter Van Wezemael is er zich van bewust dat met een beetje ernst, en dan vooral binnen de dien sten die direcht worden ge confronteerd met aankoop van goederen, er degelijk kan bespaard worden. Op jaarbasis kan dit in de mil joenen lopen. Miljoenen die uiteindelijk komen uit de geldbeugel van de be lastingbetaler. De afwezig heden wegens ziekte van het personeel is iets waar de Voorzitter vooral om be zorgd is. Het gebeurt dat niet iedereen even fair oor deelt over ziek zijn en de duur ervan. De tijdelijke vervangingen die wij moe ten doorvoeren om perso neel te vervangen wegens ziekte heeft ons in 1982, 3,5 miljoen gekost. Daar om zullen er nu nog enkel vervangingen gebeuren, indien de dienst ernstig ontregeld wordt. «Met de geneesheren die werkzaam zijn in de kliniek zal ik ook gaan praten en dan vooral over hun te le veren bijdrage». Er werd een nieuwe anesthesist aangeworven onder gun stigere voorwaarden en binnenkort zal een nieuwe arts voor neus- keel- en oorziekten zijn intrede doen in de kliniek. «Ik krijg nog al eens de opmerking dat de steun die het OCMW verleent aan de minder-begoeden zeer veel geld kost, maar ik be schik over de juiste cijfers hieromtrent. In verhouding met bedrag van onze jaar lijkse uitgaven is dit zeer miniem, aldus Voorzitter Van Wezemael. Wanneer ik het OCMW van Hamme niet meer kan leiden als een manager, dan stap ik op, want dan kan ik mijn aangewezen taak niet meer naar behoren ver vullen». Jef Van Wezemael is dui delijk de man die veel wil besparen binnen het OCMW en die zijn verant woordelijkheid zeer ernstig neemt en voor wie de ge meenschapsbelangen op de eerste plaats komen. (bd)

De Voorpost | 1983 | | pagina 25