(j Jong Lede-Un. St.-Gillis 1-4 Voetbalgoden waren Brusselaars goed gezind Sft HHhHHMH Eendracht Zele-Diegem Sport 0-3 Te zware cijfers Ekeren-VW Hamme 3-1 De eerste nederlaag is een feit Zeelse marginaaltjes LUCIEN VAN IMPE BLIJFT EENVOUDIG TUSSEN HET FEESTGEWOEL wielrennen 32 - 28.10.1983 - De Voorpost 3e Nationale Jong Lede heeft het opnieuw niet kunnen waarmaken tegen Union Sint-Gillis. De thuisploeg was nochtans zeer sterk begonnen ook al waren Oosterlinck, Uyttenhove en Walraed niet van de partij. Zij werden vervangen door respektievelijk Eeckhoudt, Dieltjens en Strobbe. Zo stond een piepjong Lede tegenover het gereputeerde Union, dat pas na de rust de duizend aanwezige toeschouwers kon bekoren. Bij de bezoekers waren Didier Electeur en doelman Cuypers opvallend afwezig. De partij begon dus zeer beloftevol voor de lokalen. In de eerste minuut was Lede reeds gevaarlijk. Droesaert centerde zeer scherp en het gevaar werd in hoekschop ver werkt. Doelman Taverne was echter bij de pinken. De tegen- aktie liet niet lang op zich wachten. Vijf minuten was de bal al aan het rollen toen Vijt het eerst het leder kon beroe ren. Hij deed het meteen goed. Toen was het even rus tig, Union kombineerde slor dig en Lede maakte er gretig gebruik van om de bal voort durend af te snoepen en zelf ten aanval te trekken. In de tiende minuut was het al zover. Dieltjens wierp een bal in tot bij Roland De Winne. Die draaide zich meesterlijk en had meteen een wenkende kans die hij mooi benutte. Hij knalde de bal laag voorlangs voorbij een verbouwereerde Taverne. Lede kreeg meteen wat het verdiende, een 1-0 voor sprong. Wie nu dacht dat de Brusse laars zouden wakker schieten had het verkeerd voor. Lede ging rustig op zijn elan verder. Eén keer was Union werkelijk gevaarlijk. Toen was Vijt wer kelijk verslagen maar kon Ger- rit De Winne de bal van Chris tian Kino van de lijn keeperen. Laatstgenoemde is zeker geen onbekende voor Lede. Hij speelde, na een lange periode van inaktiviteit wegens blessu res, een vrij behoorlijke partij tegen zijn oude klubmakkers. Vanaf de 20ste minuut begon nen de lokalen aan een dolle tien minuten waarin de wed strijd kon beslecht zijn ge weest. Het blijft een raadsel hoe de bal uit het Brusselse doel bleef. Eerst bracht Roland De Winne een bal voor en Glenn Geeraerts besloot op de for tuinlijke doelman Taverne. Hijzelf zal niet kunnen vertel len met welk deel van zijn lichaam hij de bal uit de goede richting hield. In dezelfde mi nuut kwam er een tweede unieke kans voor Lede. Geer aerts besloot opnieuw op de uitlopende doelman terwijl de bal in de rebound rakelings naast wérd geschoten door Dieltjens. Na pakweg 25 minu ten spel kon de partij dus ge speeld zijn geweest. Maar dat is nu eenmaal voetbal. De ge- luksfaktor is nooit uit het spel te bannen. En die was duide lijk in het voordeel van de hoofdstedelingen. Union stak voor het eerst eigenlijk ziin offensieve neus aan het venster in de 30ste minuut en het was meteen raak. Kino gaf de pass en Bassem legde de bal in de touwen. Union mocht op dat moment zeker niet mopperen. Lede liet het hoofd echter niet hangen. In de 32ste minuut werd een schitterende omhaal van Strobbe met alle moeite van de wereld in hoekschop getipt. Union bleef slordig kombineren maar kwam toch ook aan een hoekschop. De Lede-Union Dieltjens kan de bal voortrekken doch de Brusselse doelman kan gepast ingrijpen (per) Lede-Union: Tijdens de armoe troef», (per) periode kon de thuisploeg nog gelijke tred houden, daarna was het gevolgen waren meteen groot voor de thuisploeg. Christiaan Saint-Jean schilderde de bal op het hoofd van de boomlange Delentdecker. Hij haalde de bal uit het wolkendek en knik te hem rustig in. Nu had Union werkelijk veel meer bekomen dan waar het in feite wel recht op had. Het slot van de eerste helft werd werkelijk een trage die. Glenn Geeraerts spcefde de bal mooi af tot bij Diel tjens. Diens schot zoefde voor bij de verslagen Taverne waar vloog te pletter tegen de paal. Een minuut later besloot Gee raerts nogmaals op de doelman die alweer in een knoop lag op zijn doellijn. Jawel, hoe is het mogelijk. Ruststand was dus 1- 2. Wat doe je dan als trainer? Je bent de beste ploeg op het bveld. je belet Union van dan ook maar één goede aanval in mekaar te steken, toch sta je opgescheept met een achter stand. Trainer Heirman vond een oplossing. Hij bracht er een extra aanvaller in. Mare Uyt tenhove kwam opdraven ten nadele van Eeckhoudt. In de tweede helft kwam het eerste gevaar van de Brusse laars. De vrijschop vloog ech ter over. Lede was duidelijk over het beste vormpeil heen. Union onderging tijdens de rust een gedaanteverwisseling. Rond het uur viel het doek over deze partij. Een gemeten dieptepass van Saint-Jean werd door Bassem onder de uitlopende Vijt binnengescho ten. Lede kwam nu maar spo radisch meer voor doelgevaar zorgen. In de 65ste minuut werd een kopbal van Droes- saert het veel gezwoeg van de lijn gered door doelman Ta verne. De Rijck lanceerde in dezelfde minuut Uyttenhove maar opnieuw bolde de bal nipt naast de staander. In de 72ste minuut was het dan hele maal bekeken voor Lede. Christiaan Ceuppens. een overgekomen belofte van het grote Anderlecht. dropte de bal in de winkelhaak. Hij legde dus de eindstand vast op een magistrale wijze. Een zwaar verdikt dus voor Lede dat een goede eerste helll speelde maar toen het geluk niet aan zijn kant had om de partij in zijn voordeel te beslechten. Glenn Geeraerts besloot na de partij: «Inderdaad, de cij fers zijn overdreven. Wij ver dienden na de eerste helft ze ker een voorsprong. Toch wa ren de bezoekers veel sterker tijdens de tweede periode. Er was weinig te beginnen tegen hen na de rust. «Zondag a.s. wordt er niet gespeeld in het teken van de kompetitie. Toch zal Lede van de partij zijn op eigen veld. Er is dan namelijk een ocfenpartij gepland tegen FC Aassent.» Scheidsrechter: Blareau De ploegen: Jong Lede: Vijt. Baten. De Rijck. R. De Winne (75" Geer aerts Dirk). Van Impe. Droes- saert. G. De Winne. Gee raerts, Strobbe. Dieltjens. Eeckhoudt. (46' Uyttenhove). Vergeylen Union Sint-Gillis: Taverne, Ost, Delentdecker. Vandevel- de. Saint-Jean. Borremans. Steenwerckx. Ceuppens (81" Nijs). Scotton. Kino. Bassem (78* Gianni Giotto). Cuypers. Aan de reeks van zeven wedstrijden zonder nederlaag voor Eendracht Zele is onverwachts een einde gekomen. De ogenschijnlijke minst moeilijke opdracht van de drie thuiswedstrijden is op een ramp uitgelopen. Een noodgedwongen in defensie gewijzigde thuisploeg kreeg van een fel uitvallend Diegem te zware cijfers aangesmeerd, zodat de kans op het leiderschap na de puntendeling van Racing Doornik zaterdagavond bij Olympic wegsmolt als sneeuw voor de zon, toen de bezoekers in plaats van de thuisploeg kort na rust op voorsprong kwamen. Direkt leek de eerste nederlaag onafwendbaar. Trainer Toon Pfaff had voor j de geschorsten Freddy Jacobs en Barry Post beroep gedaan op Luk Collewaert om de lin kerflank aan te vullen en op Francois Michiels als libero. Diegem dat zich geenszins als een gewillig slachtoffer i Elststraat aanbood speelde erg j gegroepeerd en ontnam de sterk aanvallende Zeienaars de nodige ruimte voor het kre- ëren van doelkansen. De eer- j ste 45 minuten was er beide zijden weinig doelgevaar j te beleven en zat Eendracht's rechterspits Jan Pieters in de kluwen van een kortbij akte- rende De Schepper. De enige j vloeiende aanval van de loka len viel rond het kwartier toen j Bordui met een doorsteekpas Pieters in de ruimte joeg. De voorzet belandde bij Jan Geens die net zoals de toege snelde Mare Cooreman doel man De Bouw zonder enig sukses kwam bedreigen. Acht minuten later diende Van Puy- velde een ultieme redding te forceren na een verkeerd ont zetten van Michiels. Kort voor rust klommen de gastheren bij na op voorsprong na een aktie j van Bordui en Geens. Bouw bleef kansloos op het schot van Geens dat echter j door de linkerpaal werd j gestuit. Geen geluk voor de lokalen j maar een fatale opdoffer kort j na de pauze. De Brabander 1 kon niet bij een inzenden van Jacobs zodat De Keyzer doel- i man Van Puyveldc met een j boogschot te grazen nam. Met Sacy in de ploeg ten nadele i van Collewaert voerde Een- fsjiyi dracht de forcing maar op de linkerflank lag voor Diegem E. Zele-Diegem: Bordui begint e een brede boulevard open naar de zege. Op de 67ste minuut dacht. Van Puyveldc bleef hul- twiste treffer. Ledcns buitte uiteindelijk een zware r was het lot van de lokalen peloos toezien. Vijf minuten een drie tegen cén situatie uit ning te betalen voor hun onll bezegeld toen Jacobs Goethals later skoorden de gasten een en velde een zwaar vonnis, suisd optreden bij Olympic.* met een magistrale voorzet be- derde maar om buitenspel be- Zele bleef de aanvallende trom j(Km roeren echter zonder Het was eerder Diegem dat Ledens en een schot van kens op de onderkant lat nog twee open doelk liet liggen. Een aanv Eendracht kon geenszins overtuigen en t. Zele - Diegem: Blomme mist een kans. (wvc) zoete aanval Bevordering VW Hamme heeft op het veld van Germinal Ekeren een eerste nederlaag moeten inkasseren. Van bij het begin nam de thuisploeg het initiatief en na twee minuten kreeg doelman De Wilde een waarschuwing toen een kopbal van Meerhof net over de dwarsligger suisde. De Wilde heeft zich nadien een paar keer kunnen onderscheiden en zijn klasse onderschreven VW Hamme bleef echter niet bij de pakken zitten. Het pareerde snedig en dreigde langs Omer Van Praet, die een inzenden van Robbie Smet nipt naast de paal besloot. De thuisploeg organiseerde zich nochtans voortreffelijk. Vooral in de middenlinie leek zij sterker dan de tegenstander. Hamme is echter het eerst op voorsprong gekomen. Een snel uitbreken van Omer Van Praet bracht Frankie Vanhaecke in een schietpositie. De Bruggeling liet deze gelegenheid niet onbenut. Hamme heeft daarna de buitenspelval opengezet waaraan de thuisspelers zich geregeld lieten vangen. Luttele sekonden voor het ingaan van de rust viel de gelijkmaker. «Dat was een psychologisch tweede helft hebben wij de ongunstig moment.» zegt veld- pressie gevoerd, en een over- trainer Eddy Maes na afloop winning nagejaagd. Het ging van de ontmoeting. «In de er bijwijlen nogal hard aan toe. Tegen het spelbeeld in werden we gecounterd. Wc hebben hierop gereageerd en allicht iets te veel onze verde diging uit het oog verloren Dat is ons duur te staan geko men We hebben een derde doelpunt moeten toestaan. Daarmee was de kous af en was de eerste nederlaag van het seizoen een realiteit Ik meen nochtans dat we aan spraak hadden kunnen maken op een puntendeling. Vooral tijdens de tweede helft had de wedstrijd alle kanten uit gekund.» Tijdens de wedstrijd werden twee Hamse voetballers ver gast op een boeking. Robbie Smet en Dirk Verbustel. Voor laatstgenoemde betekent dat weldra een speeldag verplichte rust. In ieder geval bedraagt de afstand tussen VW Hamme en leider Eeklo vijf punten ei wordt in de llamsc voelt* middens reeds als vrij veel tl stempeld. Vriendenmatch VW Hamme speelt nu dag 30 oktober (vrije dag nationale kompetitie) om uur vriendschappelijk Ninovc. De wedstrijd wordti het veld van Ninove betwist. (F..D.W Op vrijdag 28 oktober vzw Boem het coine-back op treden voor van de Wcttersf formatie «The Import» voorstelling heeft plaats Gemeentelijke feestzaal in dfj Schooldreef te Wctteren. Dt support act wordt g door de Aalstersc formatie Pj Trainer Toon Pfaff: Aanvallende instelling duur betaald Een sportieve trainer Pfaff gaf na de wedstrijd toe dat Diegem opportuun gebruik had gemaakt van de geboden kansen. Wij hebben onze aanvallende intenties duur betaald, maar de schuld in de voeten schuiven van onze invallers zou oneerlijk zijn. Als wij met Jan Geens dat broodnodige doelpunt lukken krijgen wij een heel andere wedstrijd, dan was Diegem na de pauze verplicht om er iets aan te doen. Nu gebeurde het net andersom en zo zie je maar dat in het kruciale moment van de wedstrijd de balans naar de andere kant gaat overhellen. Een rake tegenstoot slaat alles stuk en in de drang om zo snel mogelijk terug te komen neem je uiteraard risiko's met alle gevolgen van dien. Roger Mergaey (Diegem): Zele heeft mij als leider enigszins ontgoocheld» Een duidelijk tevreden Diegem-trainer luisterde naar het betoog van zijn Zeelse kollega, maar stak niet onder stoelen of banken dat hij Zele beter had verwacht. «Ik wist dat zij Jacobs en Post dienden te vervangen. Zele is steeds gevaarlijk als zij van de ruimte kunnen gebruik maken daarom liet ik de ploeg sterk gegroepeerd spelen en vooral zorgvuldig de flanken afdekken. Dit is ons uitzonderlijk goed gelukt zeker wanneer wij kort na de pauze op voorsprong kwamen. Ons tweede doelpunt was er trouwens een van uitstekende makelij. Verrassing toch toen Franfok Michiels zondag als libero tussen de lijnen kwam ah douMure voor Post. Hij deelde - begrijpelijk in de ontgoocheling na de nederlaag, temeer omdat hij zijn taak naar behoren had vervuld. Vorige week kreeg ik van de trainer de opdracht om met de reserven als laatste man te akteren. Toen steeg het vermoe den dat ik er wellicht bij zou zijn tegen Diegem. Deze week bracht Pfaff mij de bevestiging ervan. Na deze koude douche ben ik zwaar ontgoocheld, zeker als invaller is dit gewoonweg een ramp. Wij hebben te overhaast dat doel punt willen skoren. Na die ploegwijziging klikte het achter aan niet meer, zolang het 0-0. bleef was er nochtans geen vuiltje aan de lucht. Op een dergelijke manier de mist ingaan is niet prettigik had van mijn eerste optreden wel meer verwacht dan een dergelijke nederlaag (ajz) Vorig weekend werd in Lede onze wielerkampioen op luis terrijke wijze gehuldigd. De hele Leedse gemeenschap en talloze simpatisanten-van bui ten de gemeente waren opge komen om hun held te vii De huldiging kreeg zowaar een nationaal tintje door de aan wezigheid van enkele hoge po litieke omes. Het begon met een korte ver welkoming op het gemeen tehuis van Lede met de familie Van Impe. het gemeentebe stuur en de hoge gasten. Van daar zakte men af naar het Kultureel Centrum waar de of ficiële huldiging plaatsvond in aanwezigheid van de familie en intieme vrienden van Lucien Van Impe. de genodigden, de pers en het gemeentebestuur. Burgemeester Grepdon ver welkomde iedereen en strooi de gul met lofuitingen naar de gevierde. Schepen van Sport, J. Rasschaert, kwam de eer te beuert om de kampioen een prachtig sierstuk te overhandi gen, een geschenk van de Leedse gemeenschap. Hierna volgden huldigingen van dhr Waltniel die blijkbaar goed voorbereid was en Lucien een woordje toesprak en hem een prachtig foto-album overhan digde. Minister Galle was blijkbaar niet in die mate voor bereid. Maar gebruik makend van zijn welsprekendheid maakte hij er zich met een kwinkslag vanaf en beloofde Lucien nog een bokje bij het berggeitje dat hij al van de minister gekregen had. De ver tegenwoordiger van de minis ter van kuituur sloot de rij sprekers af. Hierna werd het feestglas geheven waarna Lu cien in korte woorden allen bedankte. Iedereen werd uit genodigd om het Gulden Boek te tekenen. Naar Impe Ondertussen had zich in Impe aan de Langehaag een stoet gevormd. Die trok naar de woning van Van Impe op de grens met Erondegem en haal de zijn familie af om ze te begeleiden naar het centrum van Impe waar Lucien bloe men neer moest leggen aan het monument der gesneuvelden en aan de grot. Ondertussen was het centrum van Impe vol gelopen met in alle mogelijke toestanden uitgedoste suppor ters, waren wielerfanaten op de versierde fietsen aangeko men en versperden feestwa- gens de straten. In de kerk ging ondertussen een huldemis door. Nu was het tijdsschema al flink overschreden. Na de mis haastte men zich ijlings naar Lede waar de publieke huldi ging gehouden zou worden. De genodigden namen plaats op een kiosk die voor het Kul tureel Centrum opgetrokken werd. Toen Lucien de tribune beklom steeg een overweldi gend applaus op. Groepen en supporters kwamen hun ge schenken aanbieden en hun idool eer bewijzen. Ondertus sen had burgemeester Grep don een korte en bondige toe spraak gehouden. Schepen Rasschaert wou blijkbaar van •t geloven dat zovele vrienden en sympathisanten aanwezig m n op zijn huldiging. Mark Galle, Waltniel en Fons De Mol op de familiefoto van de Van Impes. Allen willenze de top. (per) de hem geboden gelegenheid profiteren en hield een iets tt lange toespraak. Dit stak schril af tegen de bondige, korte ei waardevolle bedanking van» - ge steeds glimlachend - Lucien die op zijn beurt alk aanwezigen in de bloemetjes mocht zetten. Met die enkele '<nget woorden bewees hij een een- ct voudige kampioen te zijn die u" weet wat de wielrennerij is mc Een woordje, recht uit hfl hart' *dat SI "ten is, fflhoor til wei «•e* t Kal anval Kend Ken. h fcirad a ad om te ki "hoofdza «Acht ««gers. Plekke 'Hijbk j® een 'fcysen e «uit de Loet e fcbeke. Een ar ttt in Sloet j^y Vei teospc Ebjke we "bnw Wsief «IR |,et «Need 'diende

De Voorpost | 1983 | | pagina 32