Nu wordt het hoogtijd dat Sparta het roer gaat omgooien Buggenhout - Boonwijk 1-2 De herontdekking van Stefan Schaep Eddy Van Ransbeeck zet Berlare k.o. Berlare - Oudegem 1-4 Red Star Haasdonk - S.K. De Klinge 0-2 Thuisploeg laat het weer afweten Knappe remonte na hattrick van Geert Van Herreweghe S.K. AALST-BURST: 3-3 Afgrijselijk slecht! Grembergen - Kallo 0-1 Verknoeide kansen Baasrode - Excelsior 0-2 J.V. Kruibeke - Waasmunster 1-2 Dat noemen ze nu van een kale markf thuiskomen i zo kundig gem opgestelde lia ct schot zelfs té dstrijd was dusi gespeeld en n prachtschot e dwarsligger Stekenaareen lijke Eendia rast, is men in al lang tewed 34 - 28.10.1983 - De Voorpost Baasrode-Excelsior: Eddy Van Keer (B) mocht hier precies niet door! (vh) Baasrode-Excelsior: D'Haen (B) gaat twee bezoekers voorbij, maar besluit naast, (vh) De hoopgevende geluiden die we vorige week vernamen sterkten ons in de veronderstelling dat Sparta Buggenhout tegen Boonwijk een eerste seizoenzege zou behalen. Voor de Spartanen is het evenwel weer een slag in het water geworden. Hoop op beterschap wordt al enige tijd in het vooruitzicht gesteld maar intussen gaat toch de kompetitie verder en blijft Sparta hopeloos onderaan de rangschik king bengelen. Voor een ploeg die uit een hogere reeks is gekomen stemt dat tot nadenken. Tijdens de eerste helft was Net voordat het vierde kwar- Boonwijk toch wel de betere tier voorbij was, kon de thuis ploeg. Dat heeft na twintig ploeg gelijkstellen. Dirk Van minuten een doelpunt opgeie- Muylders mocht een vrije trap verd, Luc De Waegeneer (vo- omzetten. Hij plaatste die voor rig jaar nog lid van Sparta) doel, waar Mare Meert hoog slalomde deze keer door de opwippend de bal tegen de Buggenhoutse verdediging en touwen kon knikken. Sparta is schoot naast doelman Tilley in hierop toch wat meer gaan doel. De bezoekers zijn toch aanvallen. Bijna zagen we een wel het gevaarlijkst gebleven, tweede treffer langs Dirk Van hoewel Sanders van Buggen- Muylders. Die zag evenwel hout een kans kreeg en hij zijn poging stranden op het later ook een kopstoot van doelhout. Nadat reeds bij de Aga op het doelhout pletste. meeste toeschouwers de ver- Na de hervatting is Buggen- onderstelling rees, dat de wed- hout meer initiatief gaan ne- strijd op een puntendeling zou men. Bij Boonwijk ging men eindigen, viel er dan toch nog toen wat meer aandacht beste- een tweede doelpunt. Dat den aan het verdedigende as- kwam na een algemene aanval pekt, zonder zich evenwel in te die op het middenveld op gang graven. werd gebracht en door Mare De Backer kon worden afge rond. Buggenhout is hierop nog re soluut ten aanval getrokken en kreeg via Chris Van Den Bergh in de laatste vijf minu ten nog twee open doelkansen. Langs de kant van de thuis ploeg riep men na afloop ver zachtende omstandigheden in. Zo kon men geen beroep doen op Dré Turneer en Rudy Crets. Beide spelers zijn nog steeds gekwetst. Wel deed Ka- miel Vernimmen een eerste optreden. Hij stond op de linksachterpiaats. Nu zondag reist Sparta naar Grembergen, waar men al even diep in de miserie zit. Beide ploegen zul len willen winnen, maar vraag ons niet om er een pronostiek op te plaatsen, Boonwijk deed dus een goede zaak, maar komt nu zondag opnieuw naar Buggenhout op bezoek. Uiteraard niet bij Sparta, maar wel bij Een dracht Opstal. De tegenstand zal allicht wel steviger zijn. E.D.M. Baasrode-Excelsior Van Keer IB) schuwt geen duel met de vijandelijke verdedigers, (vh) De overwinning van de voorbije speeldag op Opstal stemde heel de Haasdonkse achterban weer optimistisch voor de nabije toekomst en men verwachtte dan ook met reden puntenwinst in de thuisontmoeting tegen Sportkring Klinge. Die goeie hoop heeft slechts een klein kwartiertje bestaan want wat de rood-gelen zondag weer op de grasmat tentoon spreidde was op zijn minst gezegd ontnuchterend zwak. Het begon niettemin aardig met een goeie beweging van Vander Jeught waarbij Johan De Rop de bal kreeg toege speeld in vrije positie. Johan kontroleerde het kleinood ech ter niet, maar schoot ineens onbesuisd naast. Het eerste kwartier kwamen de mannen van trainer Beylkens meer en beter opzetten en dat meesterschap werd zonder meer gevestigd in het midden veld met het spitsduo Franckaert-Cockuyt bestendig op de loer. Dat alles mondde nog niet zo gauw uit in ware doelkansen, maar de plaatse lijke defensie ging door een en ander wel in de fout zodat aan het halfuur een sterke uitbraak van Gino Franckaert ook een overtreding van laatste man Bosman te weeg bracht. André Smet schoot de zwaarste sant- kie onbegrijpelijk over. Uitstel van executie slechts voor de Sterjongens, want de gastploeg bleef doodgewoon op zijn pure klasse teren en zo kon Danny Cockuyt eventjes voor de pau ze ook een eerste goal aante kenen met een keihard schot. Natuurlijk een enorm slecht ogenblik voor de zwalpende Red Starformatie om een tegendoelpunt toegediend te krijgen, en dat zag trainer Piessens ook wel in: hij schoof Fons Bosman naar het mid denveld en Kris Stevelinck kwam in het veld als laatste man. En zowaar, de lokale hoop lag eventjes te vonken: een vrijschop van Stevelinck werd door Van Boxcelaer juist naast gekopt en schoten van Vander Jeught en Bosman misten de richting. Hoe meer risiko's de lokalen namen, hoe liever de gasten het natuurlijk hadden en dat werd rond het halfuur ook bewezen nadat Cocquyt freewheelend door heen de lokale achterlinie glip te en zijn schot in extremis door Van Boxcelaer van de lijn werd gehaald. Ook Gino Franckaert ging even daarna op de solotoer maar zijn sterke doorbraak werd abrupt afge broken door een haakfout van Van Boxcelaer. Deze fout was de aanleiding voor de scheids rechter om de lokale voorstop per met een rode kaart uit het veld te sturen en dat was vol gens onze zegsman toch een erg zwaar verdikt. Met tien man, waar het geloof van mi nuut tot minuut ook minderde en men nog steeds tegen die minimale achterstand opkeek; kon Haasdonk natuurlijk geen vuist meer maken. Dat werd dan ook nog met een tweede gastlreffer benadrukt doordat Gino Franckaert in de 88Mc mi nuut twee opponenten voorbij flitste en de onfortuinlijke Van Moeseke uitschakelde Als slotsom mocht niettemin gesteld worden dat de Klinge naars korter op de man zaten, vlugger speelden en vooral be ter, modern voetbal brachten. Bij Haasdonk tr-ost men zich in deze dagen met de oude waarheid «wanneer de nood het hoogst'is, is de redding nabij» maar of dat ook in voet bal altijd het geval is, durven we niet steeds bevestigen. Vol gende week ontvangt men in de Stepmanslaan Baasrode en ter dier gelegenheid wordt het meer dan tijd om dat ene ver- woven punt op eigen veld uit vier thuisontmoetingen te ver dubbelen of zelfs te verdrie voudigen? M.N. S.K. Oudegem heeft Berla re verpletterd. Vooral tij dens de tweede helft domi neerden de bezoekers uitge sproken. Berlare kon nog amper nog reageren. Toen Jacques Schreurs in de loop van de tweede helft moest afgevoerd worden omwille van een verwonding, was de Berlaarse afweer totaal ge broken. Trainer Walter Bauwens van S.K. Oudegem was tevreden over de verrichting; «Wij heb ben een goeie wedstrijd ge speeld» meende de Oudegem- se oefenmeestcr. «Ik had voor af een ploegwijziging doorge voerd, Van Ransbeeck en Van Cauteren werden in de aan- valslijn uitgespeeld. Merckx, voorheen een vaste waarde, werd deze keer wisselspeler. Ook William Vereecken deed zijn terugkeer in de ploeg. Hij nam de hem vertrouwde rol op zich van voorstopper. Ook dat had een gunstige weerslag op de globale verrichting. Bij Berlare viel het mij op hoe behoudsgezind er werd ge speeld. Tijdens de eerste helft zijn we op voorsprong geko men na een aktie van Eddy Van Ransbeeck, die afgerond werd met een doelpunt van Guy Rooms. Lddy Van Rans beeck heeft naar mijn gevoe len een opmerkelijke rol ge speeld. Voortdurend was hij in de weer. In de middenlinie werd er flink werk geleverd. Ik moet zeggen dat Berlare tijdens de eerste helft ook een open kans heeft gekregen. Ik dacht dat het An dré Lion was, die ze niet heeft benut. Na de hervatting hebben we de gelijkmaker moeten toestaan. Ik heb toen een ploegwijziging doorgevoerd. Johan Hulders had een spierlctsel opgelopen. Van Hauwermeiren nam zijn rol over. Geleidelijk aan zijn we offensiever gaan reageren en hebben we de thuisploeg op hun speclhclft teruggedron gen. Dat er doelpunten gingen vallen lag in de lijn van de verwachtingen. Eddy Van Ransbeeck is uiteindelijk een tweede keer tot skoren geko men, nadat hij voordien al twee kansen had gekregen. Hij zou later ook een derde keer aantekenen. Een vierde doel punt langs Bruno Van Heckc nam uiteindelijk iedere twijfel wég. Ik hoef u niet te zeggen dat er na afloop tevredenheid heerste onder spelers en aanhangers. Nu zondag staan we voor de verplaatsing naar Kruibeke. Een opdracht die zeker niet lichtzinnig mag opgevat worden». Verslagenheid uiteraard in de Berlaarse voetbalkringen waar men de toekomst een stuk minder rooskleurig tegemoet ziet, alhoewel een uitmatch op De Klinge vooraf zeker niet als een nederlaag mag beschouwd worden. Iedere wedstrijd moet gespeeld worden. E.D.M. Vorig jaar blcefde Stefan Schaep zijn tweede niet zo gelukkige seizoen in Klauwaertstruien werd het duidelijk dat de van origine uit Sportiefspeler terug naar zijn Stekense stal zou terugkeren. Hier was hij voorhaan meestal aanvaller en werd hij wederom door trainer Van Goethem als dusdanig uitgespeeld vanaf de vierde kompe titiebeurt. Dat blijkt achteraf een wel overwogen inplan ting te zijn want in de jongste match besliste Stefan de wedstryd in lokaal voordeel met twee oppurtunistische doelpunten en lijkt daardoor een oplossing te brengen voor het afwerkersprobleem waarmee de Stekenaars al een tijdje sukkelen. Dat beide doelpunten hoofdzakelijk werden veroorzaakt door evenveel blunders in de Lutterzeelse afweer is bij dit alles niet zo belangrijk: feit is dat Schaep steevast attent was In de elfde minuut reeds ging de Stekense spits onverdroten door wanneer twee Lutterzeel se backs de bal voor mekaar lieten lopen. Bij de eerste ech te Lutterzeelse aanvalsaktie kwamen de bordjes gelijk te hangen: een inworp verraste Saman immers en ook Van Goethem was te Iaat om Van Aeken het skoren te beletten. Deze gelijke skorc bleef echter niet lang behouden omdat Sportief zijn meesterschap ook in cijfers vastlegde. Aan de 2SM minuut kwam een goed opgezette aktie bij Patrick De Boom, die dadelijk in de diep te zette. Doordat een Lutter zeelse back het leder slecht onderschepte, raakte Schaep alweer bij het leer en stond niks een tweede treffer nog in de weg. Even na het halfuur raakte Stefan alweer in schiet positie op aangeven van Van Stappen, maar de hattrick werd door keeper Van Damme verijdeld. Nog voor de pauze intrad stond de eindstand al vast: Mark Vereecken kon een vrij- een keeper ht zagen. De wedstrijd feite bij rust gespeeld plichtte wit-geel niet langere fensief te bevestigen. naar het einde toe ris achterspelers Saman e»; Goethem nog enkele en op een van deze belandde een De Cock op Door de bijzonder rare beurtenissen en resultaten de jongste speeldag Stekene voortvarend eenzame kopplaats, met punten voorsprong op kc en meer op dé rest. inderdaad niet ontkend den dat de jonste weken in zijn en zelfs in de opeenvolgende aanhouden. Of dat ook volgende 'doorgaat is zeker wat want een uitje naar Bazel nog nooit een echte tocht voor de het pfaatselijke eveneens verrast, is Stadionstraat al lang met een gelijkspel. Stekene-Lutterzele: Verliezer Lulterzele. (c) S.K. Aalst leek tegen Burst af te stevenen op een ruime zege. Ook voor de wedstrijd was er geen sterveling die Burst een schyn van kans gaf tegen de ontketende Ajuinenartillerie. Doch allen zijn ze bedrogen uitgeko men. Men had duidelijk zonder Geert Van Herreweghe gerekend. De Olympic-speler leverde werkelyk een prach tige wedstrijd. Hij was het die Burst uit het moeras haalde toen men na een uur wedstrqd tegen een 3-0 achterstand aankeek. S.K. Grembergen heeft allicht tegen Kallo de slechtste ver richting tot nu toe weggege ven. Ook wat de bezoekers presenteerden, was nauwelijks het aankijken waard. «Er tnoet iets veranderen bijj ons» zegt S.K. voorzitter Her-, man Burghgraeve. «Zoals het nu gaat, kan het niet verder. We beleven thans een diepte punt. Ik hoop dat we dat zo vlug mogelijk voorbij zullen zijn. In elk geval doet onze juniorsploeg het een flink stuk beter. Die staat aan de leiding met een voorsprong van drie punten op de onmiddellijke achtervolger». Tijdens de match Grember- gen-Kallo zijn er geen opwin dende momenten geweest. Kansen waren er nauwelijks. Wel een doelpunt. Dat kwam na twintig minuten tot stand. Daar had doelman Van De Sompel geen verhaal tegen. De goal kwam immers óp een hoogst eigenaardige manier tot stand. Een botsertje met een verrassend effekt. Tijdens de rust en kort nadien heeft Grembergen een paar wissels doorgevoerd. Verstap pen poetste de plaats voor Marc Mcrtens en Fons Van Mele liet zijn rol over aan Johan Baert. In de tweede helft presenteer de Grembergen wel iets beter, zonder daar hoog mee van de toren te moeten blazen. Twee keer zou de thuisploeg drei gen. Eerst langs Jan Van Dam me die tot in het bezoekende doelgebied was geïnfiltreerd. Daarna via Johan Baert die het doelhout op zijn weg vond. De beste kans kregen de bezoe kers nog tijdens de laatste vijf minuten. Hoe dan ook, voor Grember gen werd het andermaal een nederlaag. Nu zondag komt Sparta Buggenhout op bezoek. Bij deze ploeg is de miserie haast even groot. Dat is de enige troost. Het gaat om een terugmatch, waarbij Grember gen eerder beslag legde op de volle inzet. Buggenhout zint op weerwraak. Of ze het zullen kunnen is een andere kwestie. E.D.M. Het begon allemaal uitstekend voor de lokalen. De thuisploeg nam een razend snelle start en vooraleer de Burstenaars be seften dat ze op het voetbal veld van SK Aalst stonden we zen de bordjes al 2-0. In de derde speelminuut was het al zover. Riveïra lag aan de basis van het gebeuren en Spanoghe lukte de openingstreffer. Vooralleer er een kwartier was volgemaakt verdubbelde De Jaegher de score, weer na voorbereidend werk van Riveï ra. De vreugde kon dus niet op bij de lokalen. Burst kon de vloed van de lokalen wel enigs zins temperen, doch het tij doen keren, dat was teveel gevraagd. Voor de rust werd het evenwicht wel hersteld en viel het wel op dat de bezoe kers aardig meespeelden. De wedstrijd was voor de lokalen nog niet gewonnen al werd de rust bereikt met een ruime 2-0 voorsprong. Na de rust kwam dan, aldus de mening van velen, toch de be slissing. Rond het uur werd Burst op een derde opdoffer getrakteerd. Nu rondde Rivei- ra zelf de aktie af. Wat kon Burst nu nog beginnen? Het bleef moedig verder strijden. Dit sierde de ploeg wel nadat men toch scheen te vechten tegen de bierkaai. Wat de grootste optimist nog niet zou durven dromen gebeurde. Het was een half mirakel. Burst kwam terug! Eerst besloot Geert Van Herreweghe een aanval van de bezoekers. Hij werd daarbij geholpen door een lokale verdediger, I# own-goal dus waarin G«f Van Herreweghe wel een r» zegroot aandeel had. Naar» einde van de partij toe zousj nog tot tweemaal toe deM voorbij de lokale doclros knikken die eerder in de pa'11) reeds een katachtige sprong» huis had om erger te voo'w men. We schrijven dus treffers op naam van w Van Herreweghe. Hij isK geen onbekende voor de n» sen van S.K. Aalst. UiW» kend tegen die ploeg spet hij dan ook een berestew wedstrijd. Burst heeft veel te danken. Hij zor8® j voor, al vergeten wij de t; diensten van tal van a no spelers niet, dat Burst wel«V verrassend uitkwam op een F lijkspel. Dit was evenwel w diend. Daarmee is dc zef reeks van SK Aalst door ken. Wordt Bambruggc w volgende week niet dc van? °'D' ,3'Provinciale Geen enkele Kruibeekse supporter die het gezien heeft, kon het geloven, maar de eerste thuisnederlaag sinds v^ftien maanden kreeg zondag vaste vorm door de nervositeit die zich opvallend sterk meester maakte van het thuisteam. Die zenuwachtigheid was overigens niet toevallig in de gelederen geslopen: Gerrit Van der Aa was inderdaad geschorst, voorstopper Benny Goossens is nog steeds gekwetst en Frank Milliam zat zijn laatste week schorsing uit wegens de rode kaart die hij in de eerste wedstrijd tegen Baasrode kreeg. Verder werden ook Peter Polfliet nog gemist en dat betekende dus dat nogal wat reservemateriaal moest aangesproken^ worden door trai ner Hermans. Die vond hij in achteraenvolgens Jan Foubert en Herman D'Hondt in de verdediging en Peter De Heyn, die nog eens de kans kreeg zijn grandioos seizoen 1981-1982 over te doen. Opvallend bij dit alles was dus wel dat het middenveld intakt was, maar zondag bleek eens te meer dat een middenveld nog zo sterk mag zijn als het wil, winnen is slechts mogelijk als er voldoende geskoord wordt en er achteraan geen fouten worden begaan. De partij begon niettemin aar dig voor de groen-witten want al in de achtste minuut klom men ze op winst.. Een vrij schop leverde een vrije trap af, die gepast bij de tweede paal belandde, en daar door Franky Verberkmoes atletisch vooruit om in te koppen. Deze ope ningstreffer was wellicht iets te vroeg gevallen want de thuis ploeg deelde vervolgens in de totale malaise die door de gast- formatie al te demonstratief werd aangebracht. Dat had nog niet zo een sterke implika- tie gehad indien Benny Van Polfliet aan het halfuur geen onvergeeflijke blunder begaat. Daar waar de Kruibeekse bonk in de verdediging bekend staat voor zijn stevige trapen schoof hij een doeltrap knullig tussen twee bezoekers in en zodoende kon Peter Van Bos sche de bal makkelijk in doel lobben en zijn ploeg langszij brengen. Jong Vlaanderen raakte door deze gelijkmaker sterk aange slagen en rekende niet zonder reden op een betere tweede helft om de zaak in het reine te trekken. Alle goeie bedoelin gen ten spijt liep een slippertje van Van Polfliet uit op een tweede Waasmunsterse goal. De Kruibekenaar wou immers de bal opdrijven, verspeelde dom de bal en dat was voor Van Buyten een uitgelezen kans om doelman Bolssens het nakijken te geven. De leidersploeg moest zodoen de een stormloop aangaan en een gevecht tegen de tijd. Kopballen van Hamerlinck en Van Nimmen belandden op het houtwerk of naast en wat er al niet in de penaltyzone gebeurde!! Duidelijke gevallen voor even veel strafschoppen door fouten op Verberckmoes en De Heyn werden echter niet gefloten, zodat de ploeg die nauwelijks twee keer mocht gevaarlijk zijn met de twee punten aan de haal ging. In de Kruibeekse geleden heeft men zich nogal vlug her pakt van de jongste opdoffer en hoopt men alles weer recht te trekken in de volgende thuiswedstrijd tegen Oude gem. Voorzitter Bolssens twij felt er trouwens geen moment aan dat zijn ploeg een greep kan doen naar de eerste vijf plaatsen. Dat was ook het doel dat voor de kompetitie werd vooropgesteld. M.N. F.C. Baasrode is op eigen veld de boot ingegaan. Het werd tijdens de eerste helft tot twee keer een pad in de korf gezet. Zelf krpeg het nochtans kan sen te over om in gunstige zin te replikeren. «De tegenaanval is het wapen waarmee de bezoekers ons hebben geveld», meent onze zegsman. «In de eerste helft kregen we twee tot drie doelkansen. We hebben ze niet aangegrepen. Nochtans hebben we bestendig gedrukt, maar twee keer wer den we gecounterd. Bovendien vonden Eddy en Mare Van Keer tot twee keer toe het doelhout op hun weg. Na de hervatting zijn we risiko's gaan nemen met het inzicht om tot skoren te komen. Excelsior was toen aartsgevaarlijk op de tegenaanval. Een paar keer zijn we aan een derde doelpunt ontsnapt. De Waaslanders beschikken in elk geval over een dergelijk uitgebouwd elftal, dat in staat is om een hoofdrol te vervullen in derde provinciale. Voor ons werd het een ont goocheling. Zeker na de twee opeenvolgende overwinnin gen. Ergens hadden we gere kend op een zes op zes. De realiteit is heel anders. We staan thans met een verplaat sing naar Haasdonk voor de boeg. De punten zullen ons geenszins op een presenteer blaadje worden aangeboden. Er zal moeten geknokt worden willen we geen tweede opeen volgende nederlaag incasse ren. Dat zou onze ambities een lelijke knauw geven». E.D.M. ijsie o* remonte gunstig r «Ie, Kei «rsweri pf. And Kenizekt jal Tem dan maa jaak Ge Haard. I

De Voorpost | 1983 | | pagina 34