FC Heikant voor het eerst in zijn ware gedaante - Wieze: 6-0 Brengt dit de kentering? Herleving Vrasene - Pollare: 1-1 Moeilijk gaat ook Robur denkt met weemoed terug aan Raemdonck en Wuytack S fiuwaerts Kemzeke St.-Pauwels: 5-1 ierby zonder sfeer Svelta Melsele - Appelterre: 3-0 Alles weer in orde De Voorpost - 28.10.1983 - 35 IJfProvinciale jan de Schelde was men de jongste weken steevast de j iasie overtuiging toegedaan dat de ploeg een flinke rt0ionte zou maken. Daarvoor leek de kalender wel erg 1 oinstig met achtereenvolgens thuiswedstrijden tegen Mel- I Jde, Kemzeke en Wieze. Tegen de eerste twee tegenstre- I „rswerd telkens 1-1 behaald, wat bezwaarlik voldoening |pf. Anderzijds blijkt echter dat ploegen als Melsele en I kemzeke werkelijk de toon aangeven in deze afdeling en I dat Temse dus behoorlijk standhield. Zondag moest het I ton maar eens definitief gebeuren tegen Wieze en jawel I jaak Goossens en de zynen hebben het werkelijk ge- I Haard. Bjê ploegopstelling onderging wijziging: Patrick Van De J Velde was na de donderdag- [fundtraining uitgevallen en I cp zijn plaats kwam Walter iVcmicuIen. speler-trainer Kjoossens hersteld postvatten Jamde voorstoppersplaats. Een edite wedstrijd konhet gebeu- ]§timn zondag bezwaarlijk ge land worden want al na ze lf minuten klommen de Wenaars aan winst doordat jjn vrije trap van Engels door Isémdonck werd verlengd tot ijBynoe die niet aarzelde. In I tiende minuut al nummer Liangs Eric Raemdonk die iscrimagc besloot. Aan de jé minuut een knap doel- |j: Vermeulen zet een goeie fevalop en Frank Van Buyn- fe schiet vanop ruim dertig meedogenloos binnen. §and dus 3-0n en wie (bi dat de thuisploeg van de isie helft slechts een de- Eiratie in balbezit ging én. was goed mis Temse ging door op zijn elan en zorg- demet Van Buynder, (alweer een afstandsknal) Jean-Marie Engels (na modelcorner van Van Spittael) en nogmaals En gels (na geharrewar) voor een alleszeggende eindstand. Deze deugddoende overwin ning komt ons inziens nikt te vroeg, want velen hadden Temse reeds als titelkandidaat afgeschreven. Op dit moment is de kloof met de eerste plaats nog wel vijf punten, maar het vertrouwen zit bij de scheeps bouwers toch wel duidelijk in de goeie lift. Indien in de ko mende weken ter gelegenheid van drie verplaatsingen (naar Melsele, Heikant en Sint-Pau wels) minstens vier punten worden gesprokkeld, dan blijft KSV zeker een te duchten klant. De echte waarheid zal zondag zeker tegen Svelta te rapen zijn; niet verliezen is daar meer dan ooit het motto. M.N. Temse-Wieze: Jimenez (T) snoept handig de bal af. (dw) De wit-zwarten komen de laatste weken nog maar moeilijk tot skoren: getuige de tien doelpunten welke ze na drie wedstrijden achter hun naam hebben en de vier goals die ze in de daaropvolgende vijf matchen slechts aan hun aktief konden toevoegen. Reden daarvoor kon onmogelijk de kwetsuren zijn welke vooral inhet middenveld voortdu rende verschivingen noodzakelijk maken. Veel meer moet men hierbij de naam van Betoncelli en Vandevijvere noemen, aangezien het wel duidelijk is dat deze twee gevaarlijke spitsen uit de beginmatchen sterk zijn terugge vallen. Zondag werd het dan ook een best moeilijke aangelegenheid om Pollare van de volle puntenbuit te houden. Daarbij moet wel vermeld worden dat de bezoekers eer der makkelijk op voorsprong raakten: Guy D'Hondt. die in vorige matchen erg betrouw baar en regelmatig keepte, lo ste een ongevaarlijk uitziend schot in de negende minuut en daar kon Schouppe van profi teren om zijn formatie tegen de gang van het spel in op voorsprong te tikken. Het is reeds meermaals ge zegd. de verplichting om te skoren kan soms rare gevolgen hebben op een elftal dat zich niet zo zeker voelt. Herleving vestigde wel een meesterschap tot de grote backlijn van Polla re maar vanaf dat punt ging ook alles verkeerd. Eventjes voor rust meenden velen de ban gebroken wanneer Dael- man een voorzet van Lardc- noit verlengde, maar de scheidsrechter keurde af we gens handspel. Tijdens de tweede periode kwam Dirk Cool een frisse neus brengen in de voorlinie en dat leek algauw een juiste zet van trainer Buyl. Dirk rondde inderdaad aan de 50ste minuut een vloeiende aanval af. maar met ingang van dat moment ging de Pollareploeg zich meer dan ooit voor eigen doelgebied posteren. Dat werkte weliswaar een lokale stormloop in de hand doch deze verliep zo ongccoödi- neerd dat de gastkeeper slechts écn keertje moest ingrijpen. Door deze onverwachte drawn, geeft Herleving weer de leiderstroon af aan Kemze ke, en dat is meteen ook de bijzonder boeiende affiche die zondag op het Vrascnsc terrein aan bod komt. Hopelijk raakt Freddy Buyl op dat moment uit de selektigproblemen en krijgen de toeschouwers een even goeie wedstrijd als voor drie weken aangeboden. De revanche is alleszins aan de gastheren. M.N. Na twee nederlagen buitenshuis hebben de Zeienaars opnieuw een punt in de wacht gesleept bij het hoger geklasseerde Ro- bur Moerzeke. Vooral de ma nier waarop deze puntendeling tot stand kwam stemde Hei kanttrainer André Van Dries- sche tevreden. «Na onze twee nederlagen heb ben wij geopteerd om op veilig heid te spelen en minstens een punt veilig te stellen. Daarom hield ik een mannetje meer in het middenveld en drukte ik er de jongens op vooral de flan ken goed af te schermen. Ik mag zeggen dat wij in onze opdracht zijn gelukt. Robur is een goeie ploeg maar een met veel inzet akterende Heikantse team heeft de lokalen bijzonder goed opgevangen. Zij kregen omzeggens geen enkele doel kans. Wij van onze kant wisten de betere kansen niet te benut ten. Marnix Boeykens trof de dwarsligger na een vrijschop en een hoekschop van Van Hed- deghem belandde in laatste in stantie op de paal. Ook Toon Van Cauteren kreeg een kans en in de slotminuut liet een verdienstelijk Johan Fiers de overwinningsgoal liggen toen hij van dichtbij niet kon intik ken. Met deze feiten op een rij blijkt dat wij het punt zeker niet gestolen hebben. De Zeelse trainer was vooral in zijn nopjes omdat hij nog eens het oude Heikant had gezien. Kollektief sterk met een goede mentaliteit en voldoende moti vatie om een goede uitslag te bewerken. «Net op tijd nu wij drie maal aan huis mogen spe len. Eerst tegen Wieze. dan tegen Temse met Jaak Goossens. Als laatste komt Melsele naar de Sportstraat. Als wij een vier op zes halen zijn wij defïntief gestart naar een beter klassement of een plaats in de middenmoot Dan kunnen wij war rustiger te- werkgaanaldus André Van Driessche voor wie de vroege return tegen Wieze in het teken staat van de sportieve weer wraak (ajzl In de Britse nationale wed strijd die jaarlijks door de landbouwvercniging van hei Long Sutten distrikt wordt georganizeerd en dit jaar in het begin van deze maand werd gehouden, moeten traktoren van alle types een uiterst zware reeks proeven doormaken. Dit jaar behaalden de Ford TW 35 traktoren een dubbele zege in deze westrijd. Robur-lleikant De Vos (R) knalt op doel. i r de bal gaat via de paal buiten, tvh) Robur - Heikant 0-0 In Moerzeekse voetbalkringen is men de laatste weken wat mistroostig gestemd. Niet dat het zo slecht gaat met de tweede provincialer. Wel komen ze dan zo moeilijk tot skoren. Vorig seizoen verschenen er geregeld doelpunten op het bord. Maar nu Leo Wuytack en Eric Raemdonck respectievelijk hun tenten in Dendermonde en Temse hebben opgeslagen, lukt dat de tweede provincialer een flink stuk minder ig tem Suis sedert onheuglijke tijden een harde voetbalwaar- |tó dat een wedstryd pas genietbaar wordt indien twee ;Mmekaar gewaagde teams tegenover mekaar staan. Dat I»zondag op Kriekepitte niet gezegd worden van de twee Wonenten: Herleving Sint-Pauwels is met zijn smalle '[tot immers genoodzaakt heel wat tweede- en zelfs derde gselementen in te brengen en de thuisploeg mag van har kant terugblikken op een sterke seizoenaanhef en een *d gestoffeerde basisplocg. Dat alles kwam ook duidelijk tot uiting in de eerste vijfen veertig minuten. Na een goed half uurtje was zelfs alle spankracht, indien die ooit aanwezig was. uit de buren strijd verdwenen. Eerst stelde Guido Dullaert zich op als af- ronder van een bijzonder ge smeerde aanvalsaktie. en na- ïger. Eö rin G«K :l een Naar M :oc zou li oe de N doelma n depa't) sprong in ie voort» dus a!k /an ft"1 [ij is zel« >r de m» Uttger» :g sp«^ beresterke leeft W zorgde et' rij de ,n andere •st wel «I op een enwel vö' dc doorbr» tweede Pronciale B Alweer een stuivertjeswissel aan de kop van iet klassement jmwaerts Kemzeke is dus opnieuw alleen 'rider geworden in deze reeks en dat was "ienlijk niet verwacht. Dat de Klauwaerts kt legen Herleving Sint-Pauwels wel zouden 'tdden was natuurlijk wel degelijk voor- 'pe/d, maar dat zowel Herleving Vrasene als porting Sint-Gillis, tegen respektievelijk iollare en Meldert met l-l van hun pluimen hten mag toch enige verwondering wekken, kelta Melsele was door dit alles de lachende Itrde omdat ze weer hun wagonnetje kon- den aanpikken na een duidelijke zege tegen Appelterre in eigen omgeving. Svelta lijkt de "jocilijke weken door want de wijze waarop duidelijke winstmarge ontstond was op tilt minst gezegd van bovenstaande kwali teit. Ook Temse deelt in de rijke voetbaltijden ™n hei Waasland en krabbelt stilletjes maar ttker uit zijn lage notering naar omhoog. Zondag werd het dan wel 6-0 ten nadele van fee, waar wel wat meer weerwerk van ttrwacht werd. Winnik gaat daarentegen de fjoardelijst in verkeerde richting af; verliezen '"Kerksken is inderdaad een duidelijk be- "ijs dat de Winnikse formatie betere tijden keft gekend. Sint-GHlis-Dendermonde hield van zijn kant de volle inzet thuis legen Denderleeuw en laat de achterste gelederen dtó aan anderen. 'l de match van de vermeende heropstan- ding lussen Robur en Heikant bleef alles bij het oude: de Zeienaars pikten een puntje in w Robur geeft daardoor weer enkele plaals- I'toe. "e volgende speeldag geeft door een of wdere rare gedachtenkronkel van de kalen- otnnaker al terugwedstrijden te zien van 9 oKtooer. uai impliceert mis aai vrasene en Kemzeke in een gevecht verwikkeld zijn waarbij moet gezegd dat de heenbeurt van 2- I in Kemzeeks voordeel, van zijn kant niet zo gerust in het bezoek dat Temse komt afleggen; Svelta wil geen duimbreed toege ven aan de kop van de reeks, maar Temse kan zich evenmin nog veel puntenverlies verloor/oven. Sporting Sint-Gillis reist naar Robur Moerzeke en is niet bepaald overen- toesiast daar men wel voldoende weet dat een tussenstand niet alles zegt. Robur mag zich niet nog eens in de luren laten leggen, want dan gaan de vooropgezet te bedoelingen nogal vlug naar de prullen mand. In Appelterre ziet men waarschijnlijk met genoegen de komst van Herleving Sint- Pauwels tegemoet, hoewel men nooit zeker kan zijn van puntenwinst. Een kat in het nauw als rode lantaarndrager kan inderdaad wel eens rare sprongen maken. Sint-Gillis- Dendermonde gaat zondag in de clinch met Kerksken en zit mits winst op de wip naar hogerop. Heikant mag zich niet laten verras sen tegen Wieze en hoe Winnik het er in Pollare van terecht brengt kan onmogelijk gezegd worden. Standaard Denderleeuw re gen Meldert is overigens nog een vrij on voorspelbare beurt waarin de winnaar een mooie plaats in de subtop buitmaakt. Onze eigenzinnige pronostiek; Robur - Sint-Gillis- W. X St.-Gillis-D; - Kerksken I Vrasene - Kemzeke I Melsele - Temse X Heikant - Wieze I Appelterre - St.-Pauwels X Pollare - Winnik Denderleeuw - Meldert 2 derhand sloeg dc thuisploeg met doelpunten van Regi De Maeyer. Gcrrit Stremcrsch en nogmaals Dullaert de tegen stander languit tegen het vilt. Het moet immers gezegd dat de bezoekende defensie een bijzonder gulle bui kende en zo doelman Herremans voor een al te zware klus plaatste. Bij dc 4-0 ruststand was na tuurlijk het beste gezien en beperkte de dc thuisploeg zich hoofdzakelijk tot bal rondspe len, een spelletje waarin dc Herlevingspelers zelfs met de beste wil van de wereld geen verandering konden brengen. Centrale figuur bij een en an der was trouwens wel Franky Herremans. die in het tussen seizoen van Herleving naar de Kluwaerts verhuisde en met zi jn rustbrengend spel en goeie balkontrole de gasten meer dan eens voor schut zetten. Bij een werkelijk verpulverende aktie kwam zelfs rechtsachter Yvan Strobbe vervaarlijk dicht bij het Pauwelsdoel maar werd tenslotte neergemaaid. Hubert Hcnderickx zette de penalty meteen om in een droge for faitscore. Het laatste kwartier zorgde De Keersmaecker er voor dat St.-Pauwels de eer kon redden. Hij dwong een hoekschop af die hij zelf ook feilloos nam. Dc thuisdoelman bokste de bal weg maar een St.-Pauwels-aanvaller stond goed opgesteld en kon binnen schieten. Bij Klauwaerts zit nu meer dan ooit het moreel in het zenit en dat wordt ook in de cijfertaal uitgedrukt, enige leider met slechts één nederlaag en vier puntjes verloren na acht wed strijden En vooral, wat de onzekerheid definitief zal ver drijven. de meest skorende formatie in de reeks met ze ventien doelpunten. Het zo veelste bewijs dat de transfer- politiek van rood-zwart wel overwogen was en een goede aanvulling biedt bij de eigen jongeren. M.N. «Onze jeugdspelers» zijn vol goeie wil. maar daarmee wint men geen punten. Tijdens de jongste wedstrijd was het dui delijk de Heikant op bezoek was gekomen met de bedoe ling om een punt in de wacht te slepen. Ze zijn in hun opzet geslaagd. Van bij het begin hielden ze er een opvallend defensieve houding op na. Het was biezondcr moeilijk om die vesting te slopen. In de tweede helft zijn wij wat meer in de match gekomen, maar van doelkansen of ander gevaar was er nauwelijks of geen spra ke. Het waren naar mijn oor deel de Zeienaars die nog het dichts bij een treffer zijn geko men. Toch moet ik hier stellen dat ze een paar keer zeer on sportief zijn geweest. Lelie en Ronny De Beule werden als het ware van het veld getrapt. Deze spelers zijn dan vervan gen geworden door Valgaren en Huylebroeck. Ook vielen er vier boekingen. Bij ons kregen Rei\é Vlaminck en De Prijcker er een. Langs Zeelse kant wer den D'Hollander en Van Doorselaer op hetzelfde ont haald. Al bij ai vind ik de 0-0 stand nog wel de meest logi sche skore. Wij hebben al vijf keer een gelijkspel afgedwon gen, waarvan reeds vier keer aan huis. We krijgen thans St. Gillis Waas en Meldert op bezoek. Tegen deze ploegen mogen we niets aan het toeval overlaten. Robur Moerzeke speelt op dinsdag 1 november (Allerhei ligen) om 16 uur tegen K.A.V.D. Voor de Moerzeek se supporters is dat een gele genheid om Leo Wuytack. (die het biezonder goed doet in Dendermonde nog eens in de vertrouwde omgeving aan het werk te zien. E.D.M. Dc voorgaande weken leek wel alsof de Sveltanaren wal op dc terugweg waren met een gelijkspel op Temse, dat op zichzelf gezien toch best aardig was, én de allereerste weinig kansen omdat de gasten legteerd plaatsje aan de top, en ii i i7irh teven nop verdere averil staat in de komende veertien nederlaag van het seizoen welke de ploeg jongstleden week opliep tegen Standaard Denderleeuw. Trainer Declercq had het in een kort telefoongesprekje reeds voorspeld dat de wedstrijd tegen Appelterre de gelegenheid moest zijn om weer een en ander recht te trekken en dat is ook zo uit gekomen. denveld een ijzersterke regie Door deze overwinning be- van de match. Met weliswaar houdt Melsele dus zijn geprivi- weinig kansen omdat de gasten legieerd plaatsje aan de top, en zich tegen nog verdere averij staat in de komende veertien inkleedden met een versterkte dagen voor twee erg belangrij- defensie. ke matchen tegen eerstens Naar het einde toe verslapte de Temse thuis en vervolgens te- koncentratie dan toch bij de gen lijstaanvoerder Kemzeke. Appelterrespelers en daarvan Indien de Sveltaformatie met profiteerde Patrick Bosman een drie op vier uit deze twee dan om een derde doelpunt op thuiswedstrijden komt, mag de het bord te brengen na een heenronde meer dan geslaagd genoemd worden. In de ploeg van zondag be- lenaars zich definitief zeker e... schikte de Svelta-oefenmeester voerden vanuit hun jonge mid- gCSmaakte persoonlijke raid. wel over Storms en Dirk Smet. en kon hij verder zoals voorop- gezet ook Mare Bosman in de 4 spit» uitspelen. De» was ook SPOltïlin Si tlt~(3111IS - MültlClI: Tl zondag weer in goeie doen en verving naar behoren Pol Dec- ket». wiens afwezigheid ged» ^gjjg|.|aag pjjj; |g eXtfeilllS afgeW8l1tl rende enkele weken de ploeg I zonder echte rasspits voort deed dobberen. Mare dou bleerde dus voortreffelijk en stelde de bezoekende verdedi ging voor heel wat problemen, zodanig dat er gatenvielcn waarvan Dirk Smet op zijn beurt kon profiteren om al gauw een doelpunt aan te teke nen in de tiende minuut. De Eendrachtenaren reageerden wel eventjes met enkele dege lijke aanvallen maar moesten van bij het derde kwartier de plaatselijken de overhand laten. Svelta wachtte echter de twee de periode af om definitief komaf te maken met de tegen stander die denkelijk wat bo ven zijn stand genoteerd stond in dc klassering. Aan het uur snelde Dirk Smet op aangeven van Peter Vön Mieghem vinnig doorheen de gastafweer en te kende zijn tweede doelpunt van dc westrijd aan. Met deze voorsprong voelden de Melsc- De blauw-witten hadden zondag meer moeite dan gedacht om middenmoter Eendracht Meldert van een overw inning te houden maar daarvoor mochten wel enige verzachtende omstandigheden bepleit worden. De lokalen moesten inderdaad twee rotsen in de verdediging ontberen. Martin Van der Weecken is immers reeds en kele weken gekwetst en boven dien raakte nu Mark Yzewijn uit het elftal omdat die met drie boekingen opgescheept zit. Meteen moest trainer Da- neel weer een beroep doen op 'eeuwig' vervanger Frank Dc Rechter, en bleef Chris Bols- sens op de linksachterplaats behouden. Toch kon de ploeg zich niet direkt op haar gemak voetballen, omdat de gasten er klein tegenaan gingen van bij het eerste fluitsignaal. Kort op de bal, en duidelijk pressie uitvoerend om de jonge ach terlijn van de blauw-witten het vuur aan dc schenen tc leggen. Aan de negende minuut had dat al het gewenste effekt, om dat Van Driessche ongehin derd voorbij twee tegenspelers draaide en keeper Openeer op het verkeerde been plaatste. De zo gevreesde uitgangsposi tie om uit geslagen positie te rug te keren was zodoende Sint-Gillis' deel, en dat bleek gedurende de resterende wed strijdminuten een bijna onmo gelijke opdracht. Er werd door de plaatselijke elf wel degelijk gekombineerd, maar aan de' andere kant stonden er hon derd procent gemotiveerde Meldcrtspclcrs die door die voorsprongstreffer vastbeslo ten waren aan de Sportlaan punten in te pikken, In de eerste helft werd alleen nog een echte doelpoging ge zien in een schot van De Cock, zodat de tweede periode de kentering moest brengen. Daarin kwam Sporting goed uit de verf. maar bleven echte doelkansen tot het strikte mi nimum beperkt. Patrick Dul laert en Gunter Dauwe legden van iets te ver aan en voor de rest was het bijna doorlopend opboksen tegen de sterk ver dedigende bezoekers. In de 83ste minuut kwam dan toch een juiste weergave op het bord wanneer een hoek schop van Franckaert goed tot bij Pringels doorstuiterde en de getalenteerde Sintniklaze- naar keihard het leder naast de doelman knalde. Zo bleeft de eerste nederlaag voorlopig van het seizoen uit maar dat had behoorlijk wat inspanningen gevergd? M.N.

De Voorpost | 1983 | | pagina 35