WHITE BOYS - GERDA: 0-2 Thuisploeg begeeft in het laatste kwartier SK Wichelen - Eendracht Houtem 1-2 Doelhout boeman voor Wichelen WELLE-APPELS 2-5 Jean De Coninck ruimt op, de rest skoort SK LOKEREN - VRASENE 1-0 EKSAARDE - MOERBEKE1-2 Durme-Waas-Schelde gewest Gent F.C. Gerda start een toe te juichen initiatief: 5- tot 8-jarigen leren spelenderwijs voetballen Eersi MERE wm l 'iSËSOW «Ui»" tP-SH! Gedurende een slordige vijf kwartier hebben de Puitvoete- naars zondag stand gehouden in de geburenstrijd met Gerda, die door heel wat toeschouwers werd bijgewoond en waarbij de eerste helft teveel door verstikkend midden veldspel werd gekenmerkt. De White Boys moesten na tuurlijk weer een tweetal vaste voorspelers missen: Dirk Rooms is sedert meerdere weken reeds out en ook André Van der Aa moest verstek laten gaan. Geen wonder dan ook dat eenzame spits in de lokale ploeg, Erwin Van Camp, heel wat moeite had om zich door te zetten en al te vaak te geïsoleerd moest spelen. De eerste vijfenveertig minu- ploeg in slechte papieren ten werden met veel inzet be- raakt. Daarvoor zitten volgens twist maar buiten een schot op ons deels de blessures, deels de de paal van Van Cleemput en al te vele vervangingen voor i kopbal van Van Camp ra- tussen. Bron van het kwaad is kelings naast, veel te beleven. Gedurende een groot deel v het driekoppige selektiekomitee, een euvel waar ook vroeger ocfcnmccs- de tweede helft hield de thuis- ter Van Aerde mee had af te ploeg de nul op het bord, hoe- rekenen. De verwachting is wel Gerda heel wat offensiever dan ook dal er in het bestuur uitbrak en vooral in de per- van de Sint-Niklase vereniging soon van Guy Van Cleemput kortelings wordt ingegrepen en een schotvaardig speler had. dat het de spelers ook iets Bij het ingaan van het laatste aangenamer wordt gemaakt kwartier gebeurde dan het on- om te komen oefenen. Vol- vermijdelijke. De bezoekers gens insiders was het namelijk begonnen een aanval langs zo dat bij de laatste training laatste man De Wegheleire en vorige week slechts 14 mensen Mare Heirbaut kon daarop aan kwamen opdagen. Als u het de haal. Mare zette gepast in ons vraagt wel wat weinig om de loop van Van Cleemput en zowel een senioren als reser- i Piessens venteam mee te vullen!! Komt White Boys-Gerda: De gevallen Geert Rooms (WB) kan niet verhinderen dat de hal naast zijn doelman in de kooi rolt. (dw) meteen was doelm verslagen. er nog bij dat de wit-groenen Dit doelpunt maakte van de voor niet minder dan drie ach- White Boys een aangeslagen tereenvolgende verplaatsingen geheel waarin de zo sterke ver- staan en het zodoende geen wachting in één punt definitief sinecure wordt om eerlang van gekelderd Gerda ging dan ook voluit en raken. de voorlaatste plaats weg mocht even voor tijd een me 0-2-winst boeken nadat Van Cleemput heel de rechter flank afdweilde, goed naar het Bij Gerda natuurlijk niets an ders dan optimistische vooruit zichten en volgens ingezetenen is het niet meer dan logisch dat centrum afspeelde en Johan <je mannen van oefenmeester Mervaille met een prachtig af- Beirnaert meedingen naar de standsschot raak trof. Daarbij hoogste onderscheiding dit moet voor de volledigheid nog jaar. Naar Tielrodc. naar Kicl- gezegd dat de gasten rond het drecht en vervolgens vrij. zijn uuur een strafschop misten, dan wel niet van dien aard die werd toegekend na fout op puntengewin te garanderen Rudy De Zuttcr (ingevallen maar zoals de overwegend jon- voor Colman). Van Cleemput ge formatie met routiniers als besloot deze elfmetertrap over De Weehelcir. Van Cleemput U„. 1 het doel. Door deze derde nederlaag van het seizoen wordt het wel erg duidelijk dat de Puitvoet en Barthier nu draait, kan al leen een gunstig verloop ver wacht worden. M.N. Vierde provinciale Waas: Moerbeke en Gerda raken voorop Niettegenstaande beide leidersploegen het moesten waarmaken in moeilijke uitwedstrij den, wonnen ze allebei het pleit. Moerbeke kwam legen Eksaarde wel eventjes in de problemen, maar zette naderhand de zaken recht. Gerda deed het van haar kant niet onaardig op bezoek bij stadsgenoot White Boys, speelde bijzonder degelijk midden veldspel dat naderhand werd bekroond met twee doelpunten. Daarmee ging eigenlijk een ouwe traditie verloren als zouden de Puit- voetenaars steeds een puntje overhouden aan dit derbytreffen. SK Lokcren bleef op eigen veld met weliswaar minimale voorsprong over eind tegen Klein Laar. maar had eigen lijk wal meer reserve. Aan de Putten ver wacht men nu definitief dat de gedane inves teringen zullen renderen en Sportkrig zijn woordje gaat meespreken in de klassering Sombeke en Sinaai speelden een trieste wed strijd die in een veelzeggende dubbel blank eindigde. SK Kieldrecht maakte daarentegen een slechte beurt tegen Verrebroek, en on dervindt nu pas goed genoeg dat te veel jeugd niet altijd een goeie gang van zaken garan deert. Meerdonk gaf Straatje Stekene er vierkant van langs, en Rupelmonde bewees dat Hoogeinde niet altijd aan de winnende kant De volgende speeldag stelt beide kopploegen alweer voor niet zo makkelijke uitwedstrij den. Gerda trekt naar Tielrode en verdedigt zijn blanco bij de nederlagen Moerbeke reist daarentegen naar Hoogeinde en ver trouwt er op dat de wijkploeg zich niet herpakt van liet opgelopen verlies in Rupel monde. Bij de naaste achtervolgers zijn Kieldrecht en Klein Laar in een regelrechte onderlinge konfrontatie verwikkeld, en is het vooral aan de thuisploeg de moeilijke op dracht met verder achteruitgeslagen te wor den. Sinaai mag bij Straatje Stekene een riante overwinning buitmaken en het stevig draaiende Meerdonk moei thuis tegen SK Lokeren bevestigen: Rupelmonde-Sombeke en Verrebroek-White Boys zijn twee wed strijden waarin de bezoekende teams niets onverlet mogen laten om zich hogerop Ie hijsen in de voorlopige stand. Onze eigenzinnige pronostiek Rupelmonde - Sombeke X Meerdonk - SK Lokeren Verrebroek - White Boys I Tielrode - Gerda 2 Kieldrecht - Klein Laar X Straatje - Sinaai 2 Hoogeinde - Moerbeke 2 Manil White Boys - Gerda: De doelman v weg. (dw) ■i de WB s bokst het leder SK moest aantreden zonder twee van zijn beste pionnen, Eric Van de Wiele en André Schalckens. Toch kreëerde de thuisploeg zcih de beste kan sen zoals Wilfried Jochmans die alleen voor de bezoekende keeper kwam. maar naast schoot. Na rust speelde die- zelgde Jochmans zich vrij in de back-area, maar een verdedi ger keerde zijn schot op de lijn. Beide ploegen bleven aan elkaar gewaagd, tot een kop- baldoelpunt van Peter Van Hoorde (na hoekschop van Jochmans) Vrasene zijn eerste nederlaag van het seizoen be zorgde. De jeugdige scheids rechter Herwig Van Dammc leidde de match op voortreffe lijke wijze. De Lokerse ploeg: Braeckman S., Marchand L., Jochmans W., Van de Voorde W., Van Hoorde P., Milliau T.. Van Puyvelde C., De Ridder A Annaert M., Azarkan A. (Van de Wiele F verving Marchand). Sparta Appels is tegen een zwakke opponent vijf keer tot skoren gekomen. Nochtans zag het er aan de rust niet naar uit dat er nog zoveel doelpun ten gingen tot stand komen. Op dat ogenblik was het im- over: «Tijdens de eSrste helft heb ben we flink gepresteerd. Nochtans is de thuisploeg het eerst op voorsprong gekomen. Wij hebben gereageerd en zijn nog voor rust aan de gelijkma ker geraakt. Het was Danny Praet die deze treffer tot stand bracht. Hij deed dat in twee keer. Eerst besloot hij de bal op het lichaam van de keeper Hij hernam echter, en nu met sukses. Onmiddellijk na de hervatting zijn we een tweede keer tot scoren gekomen langs Alois De Blescr. Hij was door de lokale defensie gebroken, en dribbelde vervolgens de kee per, alvorens hij de bal tegen de nelten tikte. Vrijwel in de zelfde minuut is de thuisploeg met een verlengde inworp op gelijke hoogte gekomen Daarna hebben we nog drie keer gescoord en daarmee een afgetekende overwinning ge realiseerd. De derde treffer nam Chris Rosez voor zijn rekening. Hij betrok Dirk Franqois in de ac tie, met de bedoeling de bal opnieuw in bezit te krijgen, wat ook gebeurde. Alois De Blezer werd auteur van het vierde doelpunt. Hij kopte een voorzet van Francois met het hoofd binnen Philip Pieters nam het nummer vijf voor zijn rekening. Als verdediger rukte hij op van achteraan. Hij scha kelde een paar tegenstanders uit en rondde vervolgens de zaak af. Langs de kant van de thuisploeg werd er soms gerea geerd, zij het dan weinig sportief, Geregeld werden on ze spelers het slachtoffer van een harde aanpak» zegt trainer Van Hoorde, die het gesprek afrondde met een vermelding voor Jean De Coninck. Hij vatte post als laatste man. in vervanging van de geschorste Patrick Wets. Jean De Coninck liet zich geen SK Erembodegem staat tweede in zijn reeks, dankzij de prestaties van doelman Frans, (per) Dat de bezoekers zeker niet voor één punt naar Wichelen waren afgezakt, was reeds on middellijk duidelijk. In een mum van tijd wisten ze zowaar twee mooie kansen te versie ren, echter zonder het gewen ste resultaat. Wichelen was geenszins aangeslagen door al dat geweld en reageerde ge past met een schot van E. De Winter dat werd gestopt door... de paal. Nog geen mi nuut daarna werd na een hoek schop, gevolgd door een kop bal van Verheuen het leder op- of achter de doellijn wegge- kopt door een verdediger dit terwijl de doelman reeds ver slagen was. Beide ploegen waren sterk aan elkaar gewaagd, de bezoekers waren iets vlugger op de bal, de kansen wisselden, maar we moesten toch tot op de 40e minuut wachten vooraleer het eerste doelpunt viel: na een zeer ver uittrappen van de be zoekende doelman verloor stopper Van Boven een kop duel, waardoor plots niet min der dan twee Houtemse aan vallers ongehinderd voor doel man Scheerlinck verschenen, met natuurlijk een fatale af loop voor de thuisploeg: 0-1, Dat was ook de ruststand. Het leek erop dat Wichelen tijdens de rust van trainer Snijckers een flinke bolwassing had gekregen, want we waren slechts drie minuten ver in de tweede helft of beide teams stonden opnieuw gelijk; een aanval van Wichelen werd door de doorgebroken De Winter afgesloten met een ach terwaartse voorzet welke door De Mey staalhard werd afge rond: 1-1. Zestig seconden la ter. nieuwe aanval Wichelen, strak schot op doel door E. De Winter doch het leder vloog te pletter tegen het kruishout. De thuisploeg nam nu volledig het initiatief in handen en drukte Houtem gedurende een vijf tiental minuten op zijn eigen helft terug. Het waren integen deel de gasten die via een tegenaanval en dan nog uit een zeer moeilijke hoek konden scoren: 1-2. Er was net afgetrapt wanneer een prachtig afstandschot afge vuurd door J. Steeman ander maal het kruishout op zijn weg vond. Voor de derde maal pech voor Wichelen dat kost wat kost zijn achterstand wou ophalen en de gkwetste E. De Winter verving door junior De Fré. Deze laatste was maar pas op het veld wanneer hij een mooie kans op de derd kreeg (op pas Steeman) maar naast besloot. Even ook Verheuen vervangt Luc Roelandt maar dit ook al niet veel aarde aan dijk. Wichelen bleef vallen en de 85e min. De Mey, de logische ker hoog over, dit na voorbereidend werk Steeman. Eén min voor einde kreeg de doelman nog een vrijschop te hij waarschijnlijk zijn toppen verschroeide, toch een doelpunt de. Hoe sterk Wichelen nog aandrong, de stand niet meer wijzigen. Wichelen nog steeds geefs op zijn eerste thuisowï} vrol winning moet wachten, i idoelpu Eendr. Houtem alles bij verdiend winnaar uit de komt. Als Wichelen uit de regionen weg wil blijven het zeker uit een ander va moeten tappen en bij zijn vc gende zondag te spelen tboi wedstrijd tegen 01. Wellen mag zeker geen punt verta gaan. D.ua Op de 20e minuut van de eer ste helft kwam een slecht ont zette bal via de voet van een Moerbeeks verdediger in eigen netten terecht. Eksaarde stond 1-0 voor. De match was tot dan rustig verlopen, maar door dat doelpunt kwam er meer vaart in het spel. Tien minuten later kon Ivan Smet van Eksaarde een goal voorkomen door de bal met de hand weg te slaan. Strafschop dus! Keeper Ste vens koos echter de juiste hoek, en stopte een te zacht gegeven bal. Meteen daarna moest Stevens zich toch ge wonnen gevne, want na gehar rewar voor zijn doel, belandde de bal in het net: 1-1. Na de rust speelde Moerbeke vlugger op de bal en dat resul teerde op de 75' minuut in een tweede doelpunt, bijna iden tiek aan het eerste. Niemand van Eksaarde ontzette de bal op een degelijke manier en weer scoorde Moerbeke op een rommelige wijze.Veel was er daarna niet meer te zien, en, de keepers kregen nauwelijks nogwerk. Beide ploegen had- enkele keer op en tekortko ming betrappen. Normaal ver tolkt hij de rol van flankverde- diger. Hij werd in Appelse voctbalkringen als de meest opmerkelijke speler bes tempeld. Voor Appels staat er thans een vrij weekeinde op het programma. Daarna krijgt het twee thuismatchen te ver werken. Tegen Lebbeke en Hofstade. E.D.M. den elk één helft voor opgeëist, maar Moerbeke wiDe L nog verdiend. Scheidsrechl deze Van Goethem leidde 1 n—'™ sportieve derby op een wijze, voor meer dan 200 schouwers! Eksaarde speel met: L., Smet I., Van M.Devos P.De Frey P., V w* de Boxelaer A.. Willems G..V De Putte M., Van Osscla L., Crève D. (na voctkwelsiL vervangen door Verschuw v' D wspt html, hert-A Eksa - Politie II 0-7 Eksa, dat het moest stellen zonder zijn spelverdeler Simon Van Hecke, stond voor een bijzonder zware opgave daar zij hel goedgeklasseerde Politie II op bezoek kreeg. De Politiemannen welke hun paraatheid wilden testten als voorbereiding op de orde handhaving voor de dag nadien (vredesbeto- gingbrachten hun beste schutters mee. Deze kanoniers waren blijkbaar in hun dagje want bij de rust wees hel scorebord reeds 0-3 aan. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Bij Eksa was de koffie blijkbaar ais lood in de benen geslagen. De Politiekanonnen zou den nog 4 maal raak treffen en zo stond hun boekje betrekkelijk volgeschreven. Een wed strijd met éénrichtingsvoetbal, waarin de Eksa-doelman nog geboekt werd ook. VK Spoor-Manta 2-2 De leider in het klassement VK Spoor ont ving hel bezoek van Mania Spon. Naar hun eigen zeggen zouden zij het spel van kal en muis trachten te spelen en alzo de lakenjon- gens met een fikse pandoering huiswaarts sturen. Na een 20-tal minuten van aftasten in beide kampen was het Geert Famaev die de bal van een verdediger afsnoepte en recht op het doel afstevende waar hij ook de doelman het nakijken gaf en zo Manta op voorsprong bracht 0-1. De bezoekers die door dit doelpunt beter in de wedstrijd kwamen, maakten hel de leiders bijzonder moeilijk. Op de 31e min. kwam VK Spoor dan toch op gelijke hoogte, een hoge voorzei diep in hel I6-meter gebied waar de wind de bal binnen hel speelveld hield en zo de Manta-verdediging verrastte. De bal werd mei een achterwaartse pas voor doel gebracht en Santens Paul knalde in de vlucht de 1-1 op het bord. Na de rust kon de wedstrijd opnieuw begin- hrsle r 'sseut i nen, bij de thuisploeg bracht men Pluim erin, deze knalde vlug op doel doch doelman Paul Landuyt zweefde de bal uit de kruising weg. Het was echter opnieuw Mania dat tlt leiding nam Eddy De Bondt schoof de bal in de loop van Jackie Van Rumst die 1-2 liet aantekenen. Net als in de eerste helft kwam het antwoord spijtig door 2 voorafgaande fouten waarbij de spelleider deed alsof zijn neus bloedde. Met dit geschenk kon de thuisploeg viel Geldhof opnieuw gelijke hoogte nemen (I- 2). De thuisploeg begon ruwer te spelen wtr een boeking opleverde voor een VK Spoot speler. Diezelfde man viel even later it Mania-doelman zwaar aan, doch dit werd niet bestraft. Een snelle wedstrijd, waarin Manta met veel verdienste de leiders bedwang hield. Bruine Blazoens-FC Elewaut i De eerste nederlaag voor de jongens William Elewaut Verdere gegevens over deze wedstrijd zijn ons met medegedeeld. Rangschikking DWS GG 1. Politie II 2. Spoor Gent 3. FC Elewaut 4. Bell Telep. 5. Manta Sport 6. Scheepvaart 7. SVUco 8. FC Ourson 9. Br. Blazoens 10. FC Eksa Wedstrijden voor zaterdag 29.10.1983 Manta Sport - SV Uco - terrein Sparta Waasmunster 15.30 uur FC Eksa - VK Spoor Gent, Uco Oudenbos, 15 uur, FC Ourson - Bell Telephone, Hoge Hcinveg St. Niklaas, 15 u. 4* Provinciale 36 - 28.10.1983 - De Voorpost Vorige week had in de knusse chalet aan de Klokkedreef een persvoorstelling plaats van een nieuw initiatief dat voor de zoveelste keer blijk geeft van de ondernemingszin welke mo menteel in groen-witte gelede ren schuilt. Grote man achter dit alles is natuurlijk Toon Keppens, voorzitter van Wase vierde provincialer F.C. Gerda, die onder zijn beleid reeds heel wat nieuwe ideeën ingang deed vinden. Toon had een tijdje geleden vernomen dat KV Mechelen vorig seizoen speciale trainin gen inlegde voor 5- tot 8-jari gen. Zoals bekend mogen jon gens van deze leeftijdskatego- rieën niet aangesloten worden, maar het loonde volgens de Mechelse promotors zeker de moeite om deze jongetjes wat technische en taktische voet- balonderricht te geven. Dit al les afgestemd op de jonge leef tijd, dus hoofdzakelijk in spel vorm gegoten. De Mechelse eersteklasser pakte dat meteen groots aan en werd door grote financiële steun geholpen. Het werd dan ook een reuzesukses met een vijftigtal deelnemertjes. Naar analogie met deze Me chelse primeur, wil de Klokke- dreefploeg nu op haar beurt voetbalonderricht beginnen voor jongetjes tussen vijf en acht jaar. Daarvoor werden twee bekwame jeugdtrainers als Hektor Van der Coelden en Richard Pauwels aangespro ken en bereid gevonden. Óver de wijze waarop een en ander moest bekend gemaakt wor den had men het binnenska mers bij Gerda al ettelijke ke ren gehad maar men was nooit akkoord geraakt Uiteindelijk werd de knoop doorgehakt en nu kunnen alle geïnteresseer den (ouders of jongens) op het terrein aan de Klokkedreef (telefoonnummer 776.08.31) alle nodige informatie beko men. In principe op woensdag avond tussen 17 u. 30 en 18.30 u. bij de training van de premi- niemen. De vermoedelijke be gindatum van de bedoelde trai ningen kan dan ook moeilijk gegeven worden, maar decem ber lijkt best haalbaar indien er genoeg kandidaten opda gen. Dienaangaande is het zeker passend aan te stippen dat de Terekense formatie reeds lan ge tijd een naam van echte jeugdploeg hoog houdt. Ook al treedt groen-wit met slechts een tiental ploegen in kompeti tie. toch mag Gerda als een goeie leerschool (zelfs beter als SK Sint-Niklaas) worden beti teld, getuige het glansrijke ver leden met namen als Paul Van Genechten, Eddy en Rudy Maes. Mark Nijs. Bruno Brok ken, Fred Truyens en andere Danny Vandenhendes. Ook het medische aspekt kan even behandeld worden, het blijkt uit de in Mechelen opge dane ervaring dat er echt niks nadeligs schuilgaat achter het voetbalspel voor deze leeftijds categorie integendeel. Het uiteindelijke opzet is voor ondergetekende vrij teoretisch maar toch eens goed te vermel den: men wil langs deze wijze kind en sport vereenzelvigen, met het spelaspekt als centrale noemer. M.N.-G.V. TK Melden blijft nog steeds leider in De rij vat len is de flard lokalen Ie Kiste nei pende kt «as we' 1 jet veld.

De Voorpost | 1983 | | pagina 36