Eerste nederlaag voor Mere MERE - HERZELE: t-2 RECHTVAARDIGE UITSLAG NA VERDEELDE PARTIJ EDE - NIEERBEKE: 2-2 lizel - Opstal 3-2 Trainer Ruymbeke zet zijn ploeg op de goeie weg Derde provinciale E Stekene zonder zich af Bezoekers duidelijk beter na de rust W. Moorsel - Okegem 0-2 kndermonds minivoetbalverbond flaza skoort aan de lopende band Gijzegem krijgt een zware uppercut Giizegem - Schellebelle 1-5 Zwakke wedstrijd RC BAMBRUGGE - SINT-ANTELINKS: 1-1 Koffie inspireert de doelschutters NIEUWERKERKEN - VLIERZELE: 4-1 De Voorpost - 28.10.1983 - 37 het team van een Bornentse drukkerij in de perij van zeven gelijke spe- |in is door leider Herzele 0 flarden getrokken. De laaien leden daardoor hun Kiste nederlaag van de lo- 1 pende kompetitie. Herzele Wel de betere ploeg op j hei veld. kreeg dan ook een enorme steun toen Van Tittel- de score opende in de speelminuut. Gedreven dit vroege doelpunt bleef „„ele komen. Niet dat Mere ihet stuk niet voorkwam, dat ■her niet. Toch waren de be kkers bezig een sterke partij vertolken. Herzele slaagde ievenwel niet in om nog voor rust de voorsprong verder jiie bouwen. Neen, verder als die prille treffer kwamen zij niet. Rusten geblazen dus bij een 0-1 stand. De tweede helft zou nog voor veel sensatie zorgen. Herzele kroop in een afwachtende stel ling en liet het initiatief over aan een goed combinerend Mere. Het duel werd echter grimmig en de scheidsrechter stuurde daarom twee lokale spelers naar de kleedkamer. De Taeye en Sterck konden zich onder de douche bezinnen over hun euveldaden. De nu merieke minderheid werd met een gretig door de bezoekers uitgebuit. Luttele minuten na het verdwijnen van vernoemde spelers lukte Herzele erin de score te verdubbelen. Het was Deblanc die de voorsprong aandikte. Mere was nu werke lijk van de kook maar kon toch nog geloven in een achtste ge lijke spel op rij. Het wegzen den van twee basispionnen had meteen duidelijk gemaakt dat dit het keerpunt was in de partij. Het afwachtende Herzele sprong meteen op zijn prooi en zorgde voor een nieuwe over winning. Zo blijft Herzele al leen leider in de klassering. Volgende week is er de ver plaatsing naar rode lantaarn drager Sint-Antelinks gepland. Er zit meteen weer brood in voor Herzele, dat goed op dreef lijkt om een sterke eerste ronde van de competitie te spelen. Dit blijft echter een voorzichtige pronostiek maar is nog lang geen realiteit. G.D.T. Het duel, tussen twee ploe gen uit de middenmoot, is in feite geëindigd zoals de meeste mensen het ver wacht hadden. Het werd een aangename partij waar in beide ploegen een punt verdienden, maar dan ook niets meer. Aan beide doel- monden vielen verschillen de doelkansen te noteren. Ede was het eerst gevaarlijk, maar wel zonder succes. In de 20ste minuut verliep het veel beter voor de lokalen. Toen kon De Saedeleer de score tillen tot 1-0. Ede dreef nog even verder op het succes van dit doelpunt en bleef Meer- beke voortdurend verontrus ten in de verdediging. Meer- beke had het even lastig maar kon in het laatste kwartier van de eerste periode weer gelijke tred krijgen met de lokalen. Wat te verwachten was ge beurde dan ook. Nog voor de rust zou Meerbeke langszij ko men. De Petter zorgde voor de gelijkmaker. Een boeiende eerste helft, wegens het wisse lend doelgevaar, werd dus af gesloten met een logische 1-1 stand. In de tweede helft wijzigde het spelbeeld niet. Opnieuw zagen we kansen aan beide kanten en werd het nu wel duidelijk dat een doelpunt wel eens zou de finitief beslissen over winst of verlies. Ede kende alweer het eerst succes. Het was opnieuw De Saedeleer die de bezoeken de doelman het nakijken gaf. Wie nu dacht dat Ede gelan ceerd was, had het even mis voor. Het lokale geweld werd meteen getemperd door een tegentreffer van De Smedt. Er kwamen nog kansen maar die werden niet meer benut. Al bij al dus een normale uitslag na een aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide ploegen toonden geen afstand te kunnen nemen van elkaar. Vele toeschouwers waren na afloop wel duidelijk tevreden daar deze offensieve partij gekruid werd met vier doelpunten. Inderdaad, dat is niet niets. G.D.T. De afgelopen speeldag leverde alweer verba zende resultaten op. Wie had immers voor spelt dat zowel Kruibeke als Baasrode on deruit zouden gaan op eigen veld tegen middelmatige tegenstanders als Waasmuns ter en Excelsior? Jong Vlaanderen werd zoals elders aangegeven door eigen noncha lance buitenspel gezet en in Baasrode verliep het volgens onze gegevens gelijkaardig. Dat gaf Sportief Stekene bijgevolg de kans alleen en met riante voorsprong op kop te komen en dat is ook gebeurd. De mannen van trainer Van Goethem lieten Lutterzele im mers geen enkele kans en mocht in de weliswaar onverwachte Schaep een voortref felijk afw erker begroeten. Ook Oude gem pikte weer aan bij het koppeloton door in Berlare een ruime en verdiende overwinning in te halen met 1-4 cijfers. Bazel liet van zijn kant ook een erg aardige indruk hoewel trainer Ruymbeke daar zelf wel in het veld moest om zijn ploeg naar een minimale zege te leiden tegen Opstal. Voor laatstgenoemde formatie gaat het wel erg snel naar onderen toe. het ene schamele puntje uit de vier laatste kompetitiebeurten zit daar natuurlijk voor heel wat tussen. Bij de overige wedstrijden bleven steevast de bezoekers aan de winnende handKallo had aan één doelpuntje genoeg om Grembergen te verslaan. Racing Boonwijk duidde nog maals aan dat hel met Buggenhoul aan modderen blijft en Klinge was voor Red Star Haasdonk werkelijk iets te sterk. De volgende speeldag: staat voor voerder Stekene waarschijnlijk in het teken van een gezonde revanche omdat men naar Bazel trekt, de ploeg die voor enkele weken zulk een prima wedstrijd vertolkte op het Sportiefveld en de wit-gelen dichtbij een nederlaag brachten. Bazel ligt er van zijn kant natuurlijk op gevlamd om de hoogge- kwoteerde tegenstander voetje te lichten. Kruibeke mag tegen Oudegem thuis zeker niets onverlet laten en moet stevig het wed- strijdgebeuren in handen nemen, gelukkig voor groen-wit kan men terug beschikken over Frank Milliam. FC Baasrode heeft geen te beste herinnerin gen aan Wase verplaatsingen en hoewel het naar het op papier zwakke Haasdonk gaat, is het geraden alle zeilen bij te zetten. Verder lichten we er de match tussen Opstal en Boonwijk uit, toevallig twee ploegen die heel wat beter hadden verwacht maar door aller lei omstandigheden in de middenmoot blij ven hangen. Onze eigenzinnige pronostiek: Grembergen - Buggenhoul X Bazel - Oudegem I Haasdonk - Baasrode 2 Kallo - Excelsior X Klinge - Berlare 1 Waasmunster - Lutterzele 2 Opstal - Boonwijk X Manil gelijk Eendrachtenaren heb- h zondag een goeie zaak daan door in eigen huis baas te blijven over de na iMi soekers uit Opstal. Het is elijk door deze over- voorójing dat de blauw-gelen ezoekeo naar hogerop mogen 'e'aü en ('aartoe kf'jgen in zondag al een ideale ie, n« pfenheid als lijstaan- verhinds §tr Stekene naar Bazel il afgereisd. s-geel had in het begin de wedstrijd het initiatief ids lei» hnden, maar meende dat Ihuisow 'te vroeg beslist was door -hten. nulpunt van Jos Cant. Lik s bij all jrt kregen ze even voor de de ai onderst ïlijvcn ider vaal ij zijn ii elen thus pauze omdat Eddy De Roeck op dat moment zo erg werd bedreigd dat hij er niet beter op vond doelman Troch te ver slaan met een lobbal. Opstal ging trouwens op deze gelijk stelier keren en eiste het vierde kwartier op. Dat werd ook uitgedrukt in een tweede doel punt na gewiekste vrijschop. Aanleiding genoeg voor trai ner Ruymbeke, die doordat hij met zoveel gekwetste spelers heeft af te rekenen zich op nieuw als bankzitter had laten inschrijven, in de ploeg te ver schijnen. Dit deed Theo wel meest om wat vertrouwen in de verdediging te brengen en Jos Cant een weinig naar voren te kunnen schuiven. Aan het uur begon de thuisploeg er weer in te geloven nadat Buy- taert een snelle aktie tot in het gastdoel verlengde. Bazel ruik- te dan zijn kans. temeer gezien de Opstalnaars zich al te uit drukkelijk in eigen verdedi ging opsloten en dat lijkt een speeltrant die niet zo erg voor deze ploeg geschikt is. In de 76c minuut onderstreepte Jos Cant ten tweedenmale dat hij een bijzonder nuttige wed strijd leverde. Nu kreeg Jos een prima voorzet van Maes toegespeeld cn aarzelde geen moment om de winstcijfers vast te leggen. M.N. Wilskracht Moorsel heeft een vrij aardige wedstrijd vertolkt tegen een vlug spelend Oke gem. Vooral in de tweede helft was Okegem de betere ploeg. In de eerste helft daarentegen was het spel verdeeld. De wed strijd ging duidelijk gelijk op. Toch kon Okegem op voor sprong klimmen langs Van Cauwenbergh. Dit gebeurde na een geharrewar voor de lokale doelmond. Op dat mo ment mochten de bezoekers zeker niet mopperen daar ook wilskracht Moorsel op zijn minst even gevaarlijk was ge weest. Dit werd ook de rust stand. Tijdens de tweede helft ken den de lokalen werkelijk veel pech. Ze dienden achtereen volgens Muylandt en Van Moezeke te vervangen wegens blessures. Het uitvallen van deze twee fanionspelers liet werkelijk diepe sporen na in de prestaties van de lokalen. Okegem werd daardoor veruit de beste ploeg op het veld. De balcirculaties verliepen nu enorm vlot bij de bezoekers en zij joegen naar elke bal. Dit tempo kon Moorsel werke lijk niet aan al leverde ingeko men Patrick Hendrickx een sterke partij. Ook deze jonge speler kon het tij niet doen keren. Rond het uur werd het 0-2. Het was opnieuw Van Cau- - wenbergh die skoorde voor Okegem. De wedstrijd was meteen gespeeld. Okegem maakte de resterende wed strijdminuten af met veelvul dig breedtespel terwijl een ge kortwiekt Moorsel niet anders dan lijdzaam kon toezien. Alles samen verdiende Oke gem deze uitzege. Moorsel kon zich wel afvragen wat het zou geweest zijn als het niet zijn twee basispionnen verloren had. De knappe prestatie van de 16-jarige Patrick Hendrickx kan alvast voor de lokalen een troost zijn. Me eerste reeks boekt Plaza een opmerke- gb zege tegen Walerdienst dat niet eens de <enheid kreeg om tegen te skorert. Ook jongens van Huize Goossens hielden •rmaal een bombardement, hoewel op- ;nt Lekkerbekje toch twee keer gelegen- lid kreeg om terug te slaan, reeks twee neemt Okapi de leiding over. krijgt het gezelschap van Neuentrlllers De Linde die evenveel punten totaliseren. :idsrecht I' dezelfde reeks boekt hel team van de dde de Dtndermondse politie een tweede overwin- :en rusli mg en dat betekent een bank vooruit in de n 200 ifymene rangschikking. h de derde reeks wint Calimero drie plaat- ia na de jongste overwinning legen Chiro Petcghi f«e Ook Boterhoek doet een uitstekende 8. Waterdienst Plaza Volksvrienden 11. AU Sport 12. Jong Picadilly 13. Intergem 14. Mundo Sport 15. Sportvrienden 16. Lekkerbekje ey P. V; juk door van Schipken te h 'ossclai \nleree^s tLutpiiii if Biesen-Mundo Sport Tun Msvr-Sportvr me Goossens-Lekkerbekje Ikisparta I-Jong Picadilly herdienst- Plaza n-AII Sport Markt-Picadilly I Hosoof I - Intergem kapchikking Huize Goossens Baert Minisparta Filosoof k Van Biezen fc Picadilly De Markt Tweede reeks FC Stoom-Pappenheimers Okapi-Mikeno Rijkswacht-Caxtus Kawede-Regentboys Den Heizel-Politie Tuilvrienden- Young Boys Sportvrienden-De Linde Nettentrillers-Wit Hof Rangschikking 1. Okapi 10 2 Nettentrillers 6 10 3, De Linde 6 10 4. Wit Hof 6 9 5. Kawedc 6 8 6. FC Sloom 6 7 7. Caxtus 6 7 8. Pappenheimers 6 6 9. Mikeno 6 6 10. Young Boys 6 5 11. Sportpaleis 6 12. Tuitvrienden 6 4 13. Politie 6 4 14. Regentboys 6 3 15. Den Heizei 6 1 16. Rijkswacht 6 1 Gijzegem heeft zijn reputatie als sterke home-ploeg tegen Schellebelle niet kunnen waar maken. Tegen Schellebelle werd men letterlijk van het kastje naar de muur gespeeld. Van bij de aanvang van de partij af werd de thuisploeg gedwongen de counter te spe len. Schellebelle drukte Gijze gem tegen zijn eigen doel en de lokalen konden slechts spo radisch gevaarlijk zijn. In de 28e minuut werd hun overwicht meteen klank bijge zet. Verhulst lukte de ope ningstreffer. Dit werd nog maals overgedaan in de 43e minuut. Dan verdubbelde Verheuen de voorsprong van het bezoeken de Schellebelle. De ploeg zat meteen op rozen. In de tweede helft wijzigde het spelbeeld nauwelijks. Nog steeds was Gijzegem af cn toe eens ge vaarlijk op scherpe tegensto ten maar Schellebelle kontro- leerde verder de partij vrij rustig. Dit gebeurde rond het uur. Gijzegem was dus meteen weer in de wedstrijd. Niet voor lang echter want vier minuten later lukte Schellebelle erin opnieuw wat meer afstand te nemen van de lokalen. Van- derjeught deed de bezoekende aanhang voor de derde keer juichen. Nu leek de partij to taal beslecht. Gijzegem werd nu verstrikt in zijn eigen pogin gen en diende nog twee doel punten toe te staan. In de 72e minuut lukte Verheuen zijn tweede treffer en vijf minuten later legde Dannijs de 1-5 eindstand vast. Zo behaalde Schellebelle een ruime en to taal verdiende zege ten nadele van Gijzegem. De thuisploeg had alvast de verdienste het lot sportief en moedig te hebben ondergaan. Een zege behalen bij Wilskracht Gijzegem, het is weinig ploegen gegund dit te mogen beleven. De mensen uit Schellebelle waren er na af loop niet weinig tevreden mee. G.D.T. Het onderaan gerangschik te Sint-Antelinks heeft in Bambrugge een erg belang rijk punt kunnen meepik ken. Dit gebeurde echter op een weinig overtuigende wyze. Dit zal voor de bezoe kers evenwel geen zorg we zen. De uitslag is voor- hen zeker bevredigend. De trainer van de lokalen was erg ontgoocheld na afloop van de partij. Hij besloot: «Het is vandaag duidelijk gebleken dat beide ploegen het dit jaar erg lastig zullen hebben om uit de bodem van de klassering weg te geraken. Van voetbal was er in deze partij geen spra ke. De lokalen hadden echt niets in huis om de lantaarn drager onder druk te zetten». Inderdaad, het was een zwak ke bedoening. Toch even over naar de wedstrijd om dan en kele schaarse acties op een rijtje te zetten. Het enige hoogtepunt in de eerste helft was het doelpunt van André Van Den Bossche die rond het halfuur een balletje inknikte. Voor de rest van het gebeuren werden beide doelmannen met rust gelaten. Ruststand: 1-0 Na de koffie wijzigde het spel beeld niet. Het bleef een schoppartij van jewelste. Geen enkele vloeiende actie viel er te bespeuren. De toeschou wers kregen het duidelijk op de zenuwen. Sint-Antelinks begon te beseffen dat Bam brugge tot weinig in staat was en kon daardoor de lokalen onder lichte druk plaatsen. Dit gebeurde met enig succes tot gevolg. De bezoekers kwamen verdiend langszij in de 60ste minuut. Dit gebeurde langs een strafschop, getrapt door Dedier. Beide ploegen hielden het dan maar voor bekeken. Ze speelden nu op veiligheid om samen de punten te delen. Zo eindigde deze wedstrijd in een logisch gelijkspel. Een wedstrijd die er in feite nooit één is geweest, maar het werd toch duidelijk dat beide oefen- meesters nog heel wat werk voor de boeg hebben. G.D.T. 4'Provinciale S.K. Vlierzele heeft lang gelijke tred kunnen houden met de spelers uit Nieuwerkerken. In de eerste helft speelden de bezoekers een niet onaardige partij. Nieuwerkerken had het werkelijk lastig om Vlierzele uit zijn goede ritme te brengen. De lokalen konden de partij maar niet in hun voordeel wentelen. De doelkansen waren schaars en verdeeld voor beide elftallen. Het was daarom dan niet verwonderlijk dat de rust werd ingegaan bij een 0-0 stand. Dus een eerste helft met rela- besloot een strafschop te geven tief gezien veel middenveld- ten voordele van Nieuwerker- spel; twee ploegen die mekaar ken. De Naeyer nam de gele- waard waren en duidelijk een genheid te baat om de bezoe- beetje bang voor de gevolgen kers uit Vlierzele op de knieën van een doelpunt. Na de rust te zetten. ncn VBeÖc'Sm1"Lm op door' de'g.nfv,"Si Nieuwerkerken - Vlierzele: Uy,ierepro, kan kier perken eoor he, oot ran Renneborg lp, voorsprong langs Mare Renne- kon geen vuist meer maken en boog. Nieuwerkerken was dui- zakte als een kaartenhuisje in- - delijk aangeslagen door deze een. Nieuwerkerken diende vroege opdoffer. Nieuwerker- Vlierzele nog een morele slag ken Tiet echter niet af en begon toe door de score te verhogen aan de achtervolging. tot 4-1. Delens legde de eind- In de 56ste minuut was het al stand vast. zover. De Saedeleer bracht de Nieuwerkerken behaalde dus gelijkmaker op zijn naam. De een moeizame overwinning al bezoekers waren duidelijk niet laat de eindstand dat niet ver tevreden over de manier waar- moeden. Er zal nog een duch- op die treffer tot stand kwam tig woordje gesproken worden Bij het inzenden vanop rechts over dit treffen aan de kop van werd doelman Van De Kcere de klassering. De Vherzeelse in de rug aangelopen zodat De voorzitter. Alfons Matthijs. Saedeleer vrij kon inkoppen was na aflooo duideliiV »«-• i^e scneiasrechter deed echter of zijn neus bloedde. Voor Nieuwerkerken niet gelaten dat Vlierzele mopperde. De lokalen kwamen nu volledig onder stoom en gingen rustig op hun élan verder. Drie minu ten later zorgde Steenhoudt voor 2-1. Een tiental minuten 4ater alweer herrie. Een geme ten dieptepas verplichtte doel man Van De Keere ver uit zijn doel te komen. Hij sloeg de bal uit de voeten van een aan stormde aanvaller die pardoes tegen het gras vloog. Voor vele supporters was er niets aan de hand maar de scheidsrechter dend. «Het is niet mijn ge woonte», aldus Alfons Mat thijs. «om een nederlaag van mijn ploeg in de schoenen van de scheidsrechter te schuiven, maar wat hier gebeurd is liep soms de spuigaten uit. Op kru- ciale momenten kregen wij doelpunten te verwerken die er geen waren. Toch wil ik zeggen dat Nieuwerkerken een beresterke ploeg bezit maar wij werden in onze kansen ge fnuikt door de man in het zwart» De scheidsrechter had het hier dus verkorven. Maar ja, hij is toch ook maar een mens. Nieuwerkerken nu samen met Herzele aan de kop van zijn reeks, (wvc)

De Voorpost | 1983 | | pagina 37