IK» eel te veel smaakbedervers! 'NATIONALE: iKAPI AALST - ANDENNE: 74-97 B.C. Zele tegen eerste klasser Maccabi Etterbeek Eindelijk een gave thuisprestatie BC Zele - Athlon leper 91-64 TT AALST - BEVEREN: 53-56 «De minst slechten hebben gewonnen» V P Geywa Moerzeke - Hoger Op Gent: 64-80 V P: Hemaco Dendermonde - Vovka Oudenaarde: 56-71 De 0 blijft vil* ;j\i Keiharde thuisploeg De Voorpost - 28.10.1983 - 39 Hemaco chtsdecp# jT'" :n Hereifl er thans cn knalpra ptredcn I ilman sanfl ncr dc ui Kamilkii loulains n Sergant i mpctilifdi kieper; Rie Puiteman was i suppoW bstoorde 25 punten, (gvw) willen tra' is natuurt^ feHBMk veerstaanbaar onder de BASKETBAL ings bet i jkbetfif defer luisploej II je thuismatch tegen Andenne werden de Okapi-fans (erom op een eenzydig dieet geplaatst. De toekijker t de be op voor- de Wijt. diezelfde r geven. 0-3 loet spte. 'ocne die :n vierde eidsrecb- én be rispelijle 'ekerwed- ,sreekset eraan ^tzich tevreden stellen met prestaties die geen goudvis r A°feilden opwarmen. De lokalen showden een zielloos gtoon, veel te veel balverlies met daarby zowel i aanval 5 jD verdediging prutsen. De Walen van hun kant tbiteerden spitsvondigheden en konden volop rekenen op 0i\s shotmachine, gistend 34-52. ide pauze bleven de Okapiërs op retraite, hun achter end vergrootte zienderogen. Van 20 ging het zelfs naar Sprinten (57-87). ensenii tl inschakelen van de jeugd (Schellinck, Cornand, Van gpeen Phlips) bleek een pleister op een houten been, het ilsierse rondgestommel bleef voort duren. Lynn, nu door Tirtiaux en Bully strikten de gastheren lapi Aalst: Philips 0, Famaey 10, Van den Bossch 6, Van to Broeck 21, Cornand 2, Elias 8, Schellinck 6, Van ipe4, Schmitt 10 en Minnebo 7. sitnne: Tirtiaux 16, Van Overschelde 6, Dossogne 10, iram 1, Lynn 27, Abraham 8, Absil 2, Verstraeten 2, jh 14 en Dumont 12. de konfrontatie waren de ploeg», aldus de opgehitste 3 ^-woordvoerders spoor- dame. verdwenen, nochtans was Sekretaris Schellinck kon 1 bomalarm gemeld. evenmin zijn ontgoocheling verontwaardigde toe- wegstoppen. «Ik snap er niets snier kon haar emoties meer van, als er een vergade- meer onder stoelen of ring belegd wordt met het be tel steken en verklaarde stuur, de spelers, de coaches ipt:«Ik kan niet begrijpen dan schijnt alles in orde te zijn. jongens van die leeftijd Als je daar aan iedereen vraagt addèld 24 jniet meer fut hoe het gaat, hoe de verhou- tai. Wie aan kompetitie- ding onderling is, of er geen jdoct weet wat er van hem problemen zijn tussen de spe- aagd wordt en mag zeker Iers en de oefenmeesters. dan liaéén, twee, drie moe zijn schudt iedereen direkt het dks opgeven Zij moeten hoofd en bevestigen zij dat iborrelen van energie an- alles prima loopt. Nochtans weten zc thuisblijven, aan dc geleverde prestaties cn ear mij, ik ben 64 jaar de behaalde resultaten zou je laaar in mij zit nog meer er anders over denken» aldus Jan in deze Aalsterse de secretaris. Op de woorden 'een volgende keer beter' antwoordde de heer Schellinck het volgende: «Vergeet het maar, zeker en vast niet volgende week tegen Mercurius, zo'n sterke homo gene ploeg kan Okapi in deze omstandigehden niet de baas. Er zal daar meer dan een spe ciale engelbewaarder nodig zijn om te winnen» aldus de woordvoerder. Pat. Van den Bpssch, een van de veel besproken Okapi-spe lers bleef realist bij dit ge beuren. «Wat kan je zeggen, er valt eigenlijk weinig over te vertel len, Je kan hoogstens beamen wat iedereen duidelijk gezien heeft, dat onze ploeg in moei lijke papieren zat. Persoonlijk denk ik dat het schoentje spant in onze aanval en verdediging. Coach Bracke heeft ons al 2 maand een be paalde techniek aangeleerd die niet wil vlotten. Spijtig dat hij dat zelf niet wil inzien. Wij spelen beter een free-lance sys teem maar daar wil hij niet van horen. Door de ganse rist ver liezen is het vertrouwen en H» motivatie bij de jongens zoek. Er ontbreekt in onze ploeg iemand die ons echt kan stimu leren om dat zelfvertrouwen terug te vinden, en dat is onge twijfeld onze zware handikap. Ik denk nochtans niet dat Oka pi zo- slecht is. Als je elke speler individueel bekijkt moet je toegeven dat iedereen iets kan, denk aan Schmitt. Elias. Van den Broeck. Famaey. Minnebo... Maar in team-verband zijn we een grote flop. De reden hier voor kan ik niet zo direkt aan geven. Misschien verbetert al les wel in de toekomst. Ik heb gehoord dat er nu als straf maatregel een ekstra training werd ingevoerd (dus 3 in plaats van 2). Hopelijk helpt dit een beetje. Toch geloof ik dat de ploeg betere kaarten krijgt, nl. Schmitt die genezen is. en ik zelf dan die meer kan trainen. Momenteel heb ik slechts fy siek om 10 minuten goed te renderen. De oorzaak hier voor ligt bij een tekort aan oefenstonden. Tijdens mijn le gerdienst was basketten bijna onmogelijk. Nu ik afgezwaaid ben kan ik me weer 100% inzetten. Het grote gemis bij Okapi is iemand die de bal goe kan aanspelen. Als spelverde ler is dit mijn taak om me daar in te vervolmaken. Dit wil ik zeker doen» aldus Van den Bosch. Op de vraag of de jeugd nu echt meer kansen krijgt ant woordde de basketter vrij ne gatief: «De jongeren moeten hier nog teveel oplapwerk ver richten. Op kruciale momen ten worden ze ingeschakeld, zij verschijnen in paniek op het veld met alle gevolgen van dien. Op dat moment zijn de jongens er niet graag bij. Alle schuld wordt automatisch in hun schoenen geschoven. Ik heb het de voorbije jaren ge noeg meegemaakt. Integratie van de jeugd. OK. maar liefst andere manier.» Moerzeke-Hoger Op; Van Hautte (Moerzeke) maakt twee p uit vrijworp. (vh) De Zeelse ploeg heeft dit seizoen reeds een goede beker- kampagne achter de rug en in de 1116 finales komt het nu uit tegen de revelatie van het Belgisch basketbal, Maccabi Etterbeek. De kampioen van tweede afdeling zette in eerste klasse met brio-zijn opgang verder en als finalist van de Belgische beker, speelt het Europees en ook in die kompeti tie laat zij spetterende dingen zien. Voor B.C. Zele een unieke kans om het publiek, dat in grote getale in sporthal V.H.V.D. wordt verwacht op een goede repliek te vergasten. De thuisploeg heeft 15 punten voorsprong: 5 per reeks en 5 voor de Amerikaan bij Etterbeek. Tijdens de wedstrijd Zele - leper was de Maccabi-coach John Van Crombruggen een attente scout en na de wedstrijd moest hij toegeven dat zijn ploeg zich geen slechte dag kan veroorloven. Het zal voluit moeten gaan om door de derde klasser niet uit de beker te worden gewipt. Maccabi is hetzelfde jaar gesticht als Zele (1947) door de huidige voorzitter Jacques Kuperblum. Onder impuls van oud-internationaal J. Mosselmans promoveerde het in 1958 naar eerste provinciaal. In 1970 had het Bob Gordic (133 maal Joegoslavisch internationaal) in de rangen en stootte het door naar derde klasse. Het bleef van 1972 tot 1980 in derde. In 1981-1982 promoveerde het naar tweede klasse en vorig seizoen werd het kampioen in die reeks en finalist in de Beker van België Een ploeg in volle opgang en voor de basketbalenthousiasten een unieke gelegenheid om zondag avond om 18 uur in sporthal V.H.V.D., Langeakker te Zele Maccabi aan het werk te zien. Een kern van spelers die gelijk loopt met resultaten; Jurgen Van Meerbeeck (2,02 m), Cerokee Rhone (2,03 m). Eddy Lenaerts (2,09 m), Rudi Moortgat (1, 79 m). Rudi Boers (1,85 m), Robert Saviolo (1,86 m). Vincent Germinaux (2,00 m). Mare De fort (1,92 m). Etienne Dhaens (1.95 m) en Ben Said Sidney (21 j Zele heeft naast de hoofdmatch om 18 uur voor een volledig programma gezorgd. Om 15.30 u. spelen de dames van tweede nationaler Stars Gent. Om 17 uur een optreden van het Zeelse majorettenkorps The Blue Girls. op e Moerzeke-Hoger Op: Van Loey (Moerzeke) wordt vi Voor de Zeelse basketters was het geen derde keer goede afgehouden, (vh) keer. De supporters moesten tot de vierde thuiswedstrijd wachten op een overwinning. Zowel aanvallend als verdedigend werd er niet alleen gemotiveerd maar ook gekoncentreerd gespeeld. Het konklaaf van donderdag had blijkbaar resultaten opgele verd. Het teamwork liep weer geolied en van die basis kan vertrokken worden om resultaten te halen. Dc eerste vijf minuten draaide de thuisploeg rond de nochtans goed gesloten leperse zone cn De Locht zette dit om in een 10-4 voorsprong. Zele vind de Westvlamingen op met een in dividuele verdediging. Ze had den meer last dan hen lief was met Melsscns (7 op 14 in de eerste helft) onder de korf en Dc Vacht vanop de rechter vleugel met 4 korven uit 5 pogingen. Binnen het kwartier kon E. leper na 10-10 de scha de beperken tot 20-12. Een zeer hoog skoregemiddeldc aan lokale zijde met Putteman, wiens konditie steeds maar crescendo gaat. De Locht op nieuw in volle zwier en Ste vens. die afwisselend met Du Jardin. moeilijk te stoppen vleugels waren. Daartussen zat Van Hoeyweghen. een ideale assistent als tussenstation naar de Putteman korven cn als Athlon te dicht onder de korf kroop, strafte Jan dit af met een rake afstandsworp (4 op 5). Onder het oog van Maccabi- coach Van Crombruggen. die er zeker niet gerust in is. ging de thuisploeg met 41-27 de rust in. In de tweede helft stootte de Club 25 jongens onmiddel lijk door naar 45-33. Een reeks korven zonder missen van Du Jardin leidde reeds na 6 minu ten tot een 20 punten voor sprong (53-33). Er kwam geen terugval, de ploeg haalde het peil van de eerste helft, en ook dit was nieuw. Een belangrijke aandeel in de" steeds ruimer wordende overwinning had Marc Corthals. die de gevaar lijke Mclsens de laatste 20 mi nuten totaal uit de match. Het duurde 10 minuten vooraleer de boeman-uit-de-eerste-helft kon aangespeeld worden en het was als het verschil boven de 25 puntengrens schreedt, dat hij nog enkele korven luk te. Zowel aan lokale als aan bezoekende zijde was er fou- tenlast. Bij Zele hadden halfweg de tweede time Putteman - De Locht en Van Hoeyweghen vier streepjes achter hun naam. Coach Nuelcns hield zijn basispionnen echter zo lang mogelijk op het terrain. Hij wilde persé een sprekend resultaat, als voor publiciteit voor de komende zware op dracht van zondag tegen eerste klasser Maccabi Etterbeek. Punten Zele: 31 op 52 en 29 op 38 vrijworpen. Putteman 11-14. Stevens 8-9. Corthals 1-6. De Brauwer 0-0. Du Jardin 2-9. Van Hoeywe ghen 4-4. De Locht 15-6. Moens 0-2. Athlon leper: 27 op 69 en 10 op 14 vrijworpen. Gadeyne 0-4. Kesteloot 0-6. Slossc 2-2. Dc Vacht 8-2. San- ty 0-2. Kools 0-8. Rion 0-5. Melsscns 17-8. BENO Coach Van Miegroet ging na de wedstrijd volledig ak koord met de punten op het skorebord. «Op een bepaald ogenblik zag het er naar uit dat wij, ondanks ons slechte spel, het toch zouden halen tegen het sterke Beveren dankzij een paar tegemoetkomingen van het scheidsrechtersduo. J.P. Heyvaert zou de finishing touch geven op de vrij worplij n en dat is niet normaal in een wedstrijd. Onze 3 shotters (Lenoir, De De regelmaat ontbreekt duide- Troyer en Schaepdrijver) lie- lijk. Hierdoor wordt het een ten het vandaag duidelijk af- hele karwei om onze positie te weten. Ook onze verdediging handhaven. Als we echt in eer had blijkbaar een paar flinke ste provinciale willen blijven 1 de bal weerhaakjes. En dan weten moeten we beginnen te knok- dat we de voorbije week niks ken, uitschieters zijn van nu af anders gedaan hebben dan niet meer toegelaten. Ondanks Man per man verdediging te alles blijf ik vertrouwen in de spelen Ik ben naar Beveren club. De jongens werken hard geweest om te zien met welk op training, er is inzet, motiva- systeem de mannen uitpakken. Dit alles is wel erg deprime rend. De les die ik er persoon lijk uit kan halen is dat we weer van voorafaan dienen te beginnen. Volledige trainingen De Schaepdrijver 12. Lenoir niets anders dan oefenen op 12, Heyvaert 9. De Troyer 8, het shotten. Er valt niets an- Thijs 5, Van den Bremt 7. ders te doen, daarmee gebeu- Beveren: ren te grote flaters. Zonnekeyn 5, Deyaert 12, Vi- De Toren wordt stilaan de roux 2, Van Loo 18, De Bruc- ploeg van de uitersten. De ene ker 8. Van Dosselaer 10 en wedstrijd alles en de andere Smitt 1. laten ze het volledig afweten. tie. Misschien is het de echte roetine die ontbreekt. Maar mits voldoende oefening komt dat wel...». TT Aalst: Hemaco-Oudenaarde: Hedwig Verstappen toont even makkelijk je kan skoren van onder de korf. (gvw) Het aangang zijnde seizoen schijnt een lange lijdensweg te zullen worden voor Moerzeke. Ook na zeven wedstrijden staan er nog geen punten op het aktief. Een druk die op de spelers groep zit en het resultaat niet bevordert. Een goede start kan niet volge houden tot het einde en onder tussen zijn de winstkansen tot nihil herleid. Dit is zowat het scenario van de thuismatchen van Geywa. Ook nu weer een hoe ge- joed begin met 17-12 na 8 minuten." Op dat speelde de thuisploeg snel en was produk- tief. De twee ploegen hadden de match op het schaakbord voorbereid. De gevaarlijke paardjes werden afgeschermd. Bij Hoger Op kreeg De Meyer een blok aan het been en bij Moerzeke was het Van Loev die speciaal in het oog gehou den werd. Tot het kwartier bleef de thuisploeg met 29-25 voorop. Hoger Op drukte har der door en de thuisploeg ging door de knieën met 29-40 aan de 18c minuut en een 31-42 ruststand. In de tweede helft ging Geywa aanvallende tenonder met een kollektieve 1 op 11 shotprésta- tie Moeiteloos liepen de Gentenaars dan ook verder uit. Op uitzondering van Van Loev was het pover gesteld met de aanvalskracht van de andere spelers. Met 6 op 10 lukte Van Loey bijna evenveel korven als de rest van de ploeg met 7 op 30. Punten: Moerzeke: Van Dam me 0-2, Van Broeck 0-0, Van Loey 16-18, Van Riet 2-4, Van Hautte 1-2, Persiau 6-4, Si- mard 0-3, Colman 4-0, Van Cleemput 2-2. Hoger Op: Van Tilburgh 5-3. Bizet 0-6, Alluyn 10-9, De Meyer 11-10, Van Neste 16-6, Droesbeke 0-2, Cornillië 0-2. (beno) Sleper; fqarp Corthals wordt hier foutief gestopt, (gvw) Als twee spelers 40 van de 56 punten skoren, dan scheelt er wat aan het aan vallende kompartiment. Dit is de vaststelling na de der de opeenvolgende nederlaag van de nochtans goed ge starte Dendermondenaren. Na 5 minuten liepen de leiders uit tot 4-10 langs Tjoncke. He maco deed het in die periode eoed in verdediging en de broers Van Lembergen kon den gelijke tred met de bezoe kende afwerkers houden. Aan de 9C minuut kwam Hemaco op voorsprong met 16-14 en tot het ingaan van de laatste mi nuut voor de rust was er nog geen aftekening. 31-31. Vovka plaatste dan een 0-6 en 31-37 na 20 minuten was het minste wat de Collegeploeg verdiende. In de tweede helft kwam He maco er aanvallend niet aan te pas. Met Vervalle - Opstaele tussen de lijnen had een rijper Vovka meer reboundkracht. De broers Verstappen, afwis selend tussen de lijnen moes ten alleen optornen tegen een teveel aan centimeters bij de gasten. Van 31-37 bij de rust naar 37- 55 aan de 10' minuut en 38-58 aan de 13° minuut. Daarmee kwam de mindere dag van de shotters tot uiting. Tussen de 15c minuut 40-62 ,en de 16c minuut 48-62 kende een schotvaardige minuut. De lijn kon niet worden doorge trokken. cn Vovka speelde ge vat de grote jongens vrij onder de korf. Punten: Hemaco: Hedwig Verstappen 2-6, Coppens 2-0, Leo Verstappen 0-2. Luc Van Lembergen 15-10. Pat, Van Lembergen 8-7, Van Nuffel 4- 0. Lieven Keppens 0-0. Vovka: Vcrlinden 4-0, Tjoncke 11-8. Verspeeten 4-8. Snoeck 10-2. Vervalle 8-8. Op staele 0-8. (beno)i Cars St. Michel - Were di 60-72 Al van bij de start zag Were di als spitsloper. De 36-52 stand hoe de thuisploeg aan zijn bracht rust bij Were di en trekken wilde komen. Agres- wanneer Van Hassel zijn goe- sief, tegen het brutale af, ging de prestatie met knappe kor- Cars op zoek naar winst 10-2 ven bekroonde was er geen maar toen Were di in de koude twijfel aan de zege van Were zaal de weg der netten vond di. Cars ging nog tot het uiter- was het ijs gebroken. Castelein ste en met intimidatiefouten bezeerde zich aan de neus door probeerde men te redden wat eigen onstuimigheid en Ver- mogelijk was. Marin met 8 op A.»rtc hrarhtpn Were 9 en Van Hassel met 4 op 7 tijdens de tweede helft bleven echter pal in de branding en Were di boekte een overver- diende zege. Punten: Were di: Marin 3-17, Vercauteren 10-0. D'Hooghe 4-0, Van Hassel 6-11, Aerts Luk 7-8, Aerts W. 0-6, Ver- braeken 0-0, De Pauw 0-0. Cars: Becel 12-6, L'Hommelet 2-8, Delfosse 2-9. Malfrère 7- 9, Van Steenbrugge 3-0, De- eraeve 0-2, Castelain 0-0. WEGA di op winst bij 16-23. Toen ging de thuisploeg op de dolle toer. Willy Marin werd ongenadig met een kniestoot geveld en bleef urenlang langs de zijlijn. Het spel werd gedu rende 10 minuten onderbroke'n en hiervan profiteerde de thuisploeg om te naderen tot 26-30. Toch bleek Wered Di de betere ploeg. Na acht minu ten speelden de bezoekers de kaart snelheid uit met Van Hassel als rebounder en Marin

De Voorpost | 1983 | | pagina 39