Geslaagd visfestijn bij KKH De Eendracht Baasrode ini irv Nieuwe voorzitter voor KWB Berlare Werk van de Volkstuin Zele klasseert mooiste moes- en siertuinen! Aalstuse lauwerden kampioenen Berlaarse volkstuinen lauwerde verdienstelijke leden Kampioenschap van Oost-Vlaanderen voor Postuurkanaries in Beveren Jaarlijkse fakkelloop van de NSB in groot Hamme it - 20.10.1963 - De Voorpost re Baasrode present op verkozen als bestuursle- specifieke schubtekening be- De B.P.C. ontstond in het Zaterdag 22 oKtober werden te Nieuwerkerken de kampioe nen gehuldigd van de vinke niersverenigingen van het ge west Aalst. Na een kleine op tocht door de voornaamste straten van Nieuwerkerken werden dan tijdens het gewest- feest de kampioenen in de bloemetjes gezet. Gewestkampioen 1983 werd Willy Bisback, gewestkoning 1983 Marcel Van Limbergen, gewestkampioen Promotie 1983 Roger Roelandt, gewest koning promotie "1983 werd Danny Verlee en de titel van gewestkoning Juniores 1983 was voor Jan Vermassen. De koning kampioen 1983 Wil ly Bisback ging Frans Van den Broeck, Francois De Vriendt, Jozef Loos, Myriam Van Ac ker, Willy De Boeck, Jozef Van Belle en Petrus Bisback vooraf. Bij de kampioenen 1983 was de titel weggelegd voor Pierre Moens die Paula Willems, Liliane Nuel, Gaston Van Peteghem, Frans Fleu- rinckx, Cyriel De Maeseneer en Julien Keppens versloeg. Marcelle Beeckman was de beste bij de reeks koningen 1983. Na haar komen in de uitslag Willy De Waegeneer, Guy Van der Maelen, Willy De Batselier, Jan Neerinckx, Alfons De Waegeneer en Paul De Corte voor. Tenslotte nog de kampioenen promotie 1983 waarbij Alain De Paepe de beste bleek voor Anja De Block, Marcel Goeman, Wer ner Everaert, Rosa Mertens, Annie Vinck, Eduard Van Goethem, Luc Van der Beken, Luc Davidt, Johny Francois, Gustaaf De Landtsheer, Annie Maesschalck, Willy Van Impe, Chris Van Cauter en Gustaaf Noël. Het 28' gewestfeest van de Aalsterse vinkeniersverenigin gen werd besloten met een ge zellig samenzijn. De Harmonieliefliebbers werden in het voor bye weekend kleermaker aan het werk. Men Katolieke Harmonie «Dtj_- aardig verwend in Groot-Dendermonde. In Oudegem hoopt in het voorjaar van dracht» tot ver in het; h waren er de provinciale kampioenschappen, zeer veel volk 1984, wellicht ter gelegenheid geloofd om haar perfektti en een sukses voor de streekgezelschappen, en in Baasrode van karnaval, voor de eerste taties, krijgt dan met«i kon de innerlijke mens zyn gading krygen op het Baas- maal het meu^e ..te weerwat meer allure. maal het kunnen tonen. De Koninklijke Aalst. De kampioenen promotie 1983 met als eerste Danny Verlee (per) Aalst. De kampioenen 1983 (per) rood se Visfestijn. Zaterdag en zondag hadden de mensen van de Koninklijke Katholieke Harmonie «De Eendracht» het erg druk in de zaal Scaldis. Zaterdagavond kon men de vraag nog wel beantwoorden maar vooral zondagmiddag moest men wel even geduld aanraden. Het «visfestijn», men deed de we tenschap wel wat geweld aan want naast paling op drie ma nieren waren er natuurlijk ook de mosselen, kreeg talrijke lekkerbekken aan de tafels. Het schijnt dat de .stroper van dienst meer dan vijf uur aan het werk was en dan had men nog een specialist in het vak genomen Voorzitter Marcel Hermans Dendermonde Het provinciaal bestuur van Fedekam v en sekretaris Pierre De Smet voordele van de KKH De Eendracht (v) liepen zondagavond dan ook te glunderen. Het visfestijn, waarvan de opbrengst zal wor den aangewend om nieuwe uniformen voor de harmonie, de show- en de marchingband aan te schaffen, bracht een serieuze duit in een grote zak. Pierre De Smet toonde trou wens een fotoreeks waarin de verschillende modellen werden getoond. Er zijn nog maar een paar twijfels, moeten de muzi kanten bijvoorbeeld met blau we of met gele das aan het werk, krijgen de showgirls e blauw of een wit pakje? De I mannelijke aanwezigen von den dat in ieder geval de benen moesten blootblijven. Volgende maand gaat men j nu eeris rondvragen hoeveel kosteifen^ankaiTde1 gekozen °Z^S^M p,aa"',i'k' med"""k'rs d' KKH D' Eendracht die het eisfestije de Den luamse Aalst. De gewestkoning junior 1983 met Jan Vermassen (per) Tijdens zyn jongste algemene vergadering heeft de KWB- afdeling van Berlare een nieuwe voorzitter verkozen ter opvolging van Achiel De Smet die gedurende acht jaar - de toegestane periode - de plaatselijke afdeling met kundige hand had geleid. Daarnaast werd ook qvergegaan tot de tweejaarlijkse bestuursverkiezing van het dagelijks bestuur. Uittredend voorzitter De Smet maakte vooraf evenwel nog het jaarprogramma voor het komende werkjaar be kend. Op zondag 30 oktober is er de wandeltocht der Vallen de Bladeren te Uitbergen Donk en op 6 november is het ACW Sint-Maartenfeest voor zien. Eind november volgt er een studiedag «anders en beter en samen» ook goedkoper. In december werd een advents- wake voor volwassenen op het programma gezet en in februa ri wordt de Lourdeswerking ingezet. In 1986 rekent de KWB erop een gezamenlijke reis naar het Franse Mariaoord te kunnen organizeren. Zater dag 25 februari volgt er een informatie-avond met diamon tage en gevolgd door een wa- felbak. De bedoeling is om op die wijze geld in te zamelen voor de Lourdesbedevaart. Op 24 maart is de algemene leden vergadering voorzien en daarin wordt gehandeld over het jaar- tema. Op 10 april is er een gespreksavond over het Paas- gebeuren. Op 22 februari is er het jaarlijks KWB-Paasfeest. In mei volgt de jaarlijkse fietstocht naar Oostakker en wordt deelgenomen aan het ACW Rerum Novarum feest. In juli of augustus gaat men dan voor een dagje op reis. Nieuwe voorzitter Vervolgens werd overge gaan tot de. verkiezing van een nieuw dagelijks bestuur en de aanduidirig van een voorzitter. Marcel Claus, Achiel De Smet, Marcel Gistelinck, An- dré De Schrijver, Hugo Cam- mermans en Henri Sacré wer den den. De nieuwkomers in het bestuur zijn Karei Claus, Hugo Cammermans en Marcel Gis telinck. Bij de verkiezing van de nieuwe voorzitter sprak de meerderheid zich uit voor Ka- rel Claus. De nieuwe voorzitter dankte allen voor het vertrouwen dat hem werd geschonken en be loofde zich honderd procent te zullen inzetten voor de afde ling. Hij prees zich gelukkig in het dagelijks bestuur ook nog te kunnen rekenen op een aan tal mensen die reeds vele jaren deel uitmaken van dit bestuur en die hem - naar hij hoopte - naar best vermogen zullen bij staan in zijn taak als voorzit ter. Karei Claus woont sinds een viertal jaren in Berlare en hij is er sedert zijn aankomst lid van de KWB. Twee jaar geleden werd hij wijkmeester van deze afdeling. Uiteraard werden er tijdens deze bijeenkomst een aantal mensen gehuldigd: Clement De Naeyer, jarenlang voorzit ter en wijkmeester, diende om gezondheidsredenen ontslag te geven als wijkmeester. Hij werd door Achiel De Smet voor zijn jarenlange inzet met een geschenk bedacht. Cle ment De Naeyer was 14 jaar lang voorzitter van de afdeling, gewoon omdat er zich geen andere kandidaat had gemeld. En dan was er natuurlijk A- chiel De Smet zelf die afscheid nam als voorzitter na een ter mijn van acht jaar. Hij bracht in een korte toespraak hulde aan de vele mensen die zo fijn met hem hadden samenge werkt. (J.J.) Vrijdag 21 oktober verkeer de de afdeling van de Berlaar se Volkstuinen in feeststem ming. Voorzitter Maurits De Vos mocht 232 leden verwel komen, waarna hij een verslag uitbracht van het voorbije werkjaar. Als gastspreker had men naast inspekteur Michels van de Volkstuinen ook burge meester Van Sande en pastoor De Malssche uitgenodigd. Maar het belangrijkste eve nement van deze bijeenkomst was ongetwijfeld de bekend making van de uitslag van de hofkeuring. Daarbij maakte hij de bedenking dat deze uit slag voor de eerste een spoor slag betekent om op de inge slagen weg verder te doen en voor de laatsten een aanspo ring om het in de toekomst beter te doen. De hofkeuring werd gedaan door inspekteur Michels, in zijn taak bijgestaan door een afvaardiging van het bestuur der Volkstuinen. Winnaar werd Robert Van Hoecke, tweede eindigde Roger Van Malderen, met Jules Zaman. Dan volgden Maurits Van Malderen, Albert Geerinck, Albert Uyttendaele, Joris Thi- bau, Georges Van Puyen- broeck, Jerome Verhofstadt, Raphael Van Henden, René Baert, Jan Tackaert en Yvan Spruit. In de kategorie van de sier- tuinen werd Freddy Van de Meersche de winnaar. Hij ein digde voor René De Paepe, Paul Poppe en Herman Steen hout. Pastoor De Malsche ein- digde ook voorin. De beste vermelding is voor Prosper Van Wezemael die vorig ju p, de rij afsloot en nu reeds i opgeklommen tot het rijtjen de kanshebbers. Volgend ja wanneer Pros met pensioen f mag men hem dus v verwachten. Berlare. De Berlaarse Volkstuinders werden vorige week gelauwerd met hun beste volt'* siertuinen (jj) yam In het parochiecentrum aan de Ciamberlanidreef te Beveren vindt op 29 en 30 oktober het kampioenschap van Oost-Vlaanderen plaats voor postuurkanaries. De Belgische Postuurkanarieklub is reeds voor de tiende maal te gast in Beveren met een grote tentoonstelling. Zy ontstond in 1973 met de doelstelling om by te dragen tot het propageren van de postuurkanarie in onze streken en om liefhebbers te begeleiden in hun streven om door eigen kweek te komen tot raszuivere exemplaren. Onder de kanarievogels on derscheidt men in feite drie grote strekkingen: de zangka narie, zoals de Seifert, Harzer en waterslager of Mechelaar; de kleurkanarie; en de pos tuurkanarie. Deze laatste kategorie is on derverdeeld in een waaier van rassen die onderling verschil len qua bevederingsstruktuur, tekening, vorm, grootte of houding. De grootste haalt van kop tot staartuiteinde ruim 22 cm en de kleinste amper 11 cm. Er zijn verschillende ras sen met gefriseerde bevede- ring, terwijl de Lizard b.v. een zit. De border, Norwich en Yorkshire onderscheiden zich door hun typische vorm. De gloster, crested, Lancashire en Duitsche kuif zijn kuitvogels. De Belgische bult, de Scotch fancy en Japan Hose houden er een bult of halvemaanhou ding op na. Al deze rassen zijn onderling wezenlijk verschil lend en hun karakteristieken zijn duidelijk omschreven in hun, op internationaal vlak ontworpen, standaard. De Belgische Postuurkanarieklub kader van de vrijetijdsbeste ding en uit het intens verlan gen van enkele pioniers om, vooral in de provincie Oost- Vlaanderen, deze vogels in gang te doen vinden. Jaarlijks werd dan ook een tentoonstel ling ingericht en dit met steeds grotere publieke belangstel ling. Nauwe betrekkingen wer den aangeknoopt met soortge lijke klubs in het Antwerpse, in Brabant, in West-Vlaande ren en gedeeltelijk ook in Luik. Aldus wordt deelneming aan provinciale, nationale en internationale wedstrijden ge stimuleerd. Wie méér wil weten over de Postuurkanarieklub kan even aanlopen op de maandelijkse bijeenkomsten waar steeds een bevoegd persoon, kweker of keurder een voordracht komt houden. Intussen zal vrijdaga vond 28 oktober te 20 uur officieel de tentoonstelling geopend worden door burge meester Van der Aa. De toe gang is gratis. (wvdv) Het werk van de Volkstuin telt 422 leden en deze bloeiende vereniging zorgt er voor dat haar leden een seizoen aangepast programma krijgen met uiteraard afwisselende aktiviteiten als studiereizen en voordrachtavonden, waarop tuinbouwdeskundigen uitleg verstrekken, die achteraf door de Volkstuinders in de praktijk kan worden omgezet. De moes- en siertuin keuring is voor de jury dan ook geen gemakkelijke karwei. Drie ploegen van twee bestuursleden hadden een zeer moeilijke taak, rekening houdende met wisselvalligheden van de jaargetijden: een wispelturige, natte lente gevolgd door een droge en warme zomer. Hecke Gilbert 88, 14. Vera Prosper 88, 15. Burm G 88, 16. Van Driessche Wï[| 88, 17. Van Damme N 88, 18. Van Acker Maurits 19. Roels Marcel 88 cn 20. V« de Wielle Prosper 8 Siertuin: 1Vrijdags Roland 95 pi Gedurende weken trokken voorzitter Henri Pauwels, on dervoorzitter Jos. Van Caute- ren, penningmeester Henri De Smet, adj. secretaris Willy Van Driessche, verslaggever Jos. Pletinck en August Van Lan- genhove, van moes- naar sier tuin en vice versa. De basis waarop gekwoteerd wordt is het algemeen uitzicht van de tuin, de verscheiden heid van de teelten, de ziekte bestrijding en de stand der teelten, der versiering van de tuin met bloemen en tenslotte Berlare. De KWB van Berlare koos een nieuw dagelijks bestuur ei Claus, de nieuwe voorzitter, staat in het midden op de foto (jj) Op zondag 30 oktober te 18 Heldengeaenkteken op het uur, wordt de fakkel van de Koning Albertplein, via de Ple- Provincie Oost-Vlaanderen te zantstraat, Slangstraat, Spoor- Zele plechtig overhandigd aan wegstraat, Koning Albertplein. de afdeling van de Nationale Oudstrijdersbond van Ham- me-Center. Deze zal op haar Daar zullen zij na een korte beurt de fakkel overhandigen plechtigheid de Provinciale aan de afdeling van Moerzeke Fakkel overhandigen aan de en Moerzeke-Kastel op zater- afdeling van Moerzeke en dag 5 november. Die dag zal Moerzeke-Kastel. Deze afde- het bestuur en de leden vdn de üng zal op zijn beurt, na een afdeling Hamme-Center sa- optocht op het dorpsplein in menkomen, met de afgevaar- Moerzeke, de Provinciale Fak- digden van de vaderlandslie- kei overhandigen aan de mak- n nieuwe voorzitter. Karei vende verenigingen, Om in kers van Groot-Dendermonde, stoet vanaf de Markt te 14.30 aan de grens met de gemeen- uur op te stappen naar het te Grembergen. Zele. Het werk van de Zeelse volkstuinen hield een feest. Ondervoorzitter Jos Van Cauteren gei1 kennis van de behaalde resultaten (gw) 1 november De nationale Strijdersbond af deling Hamme, zal 1 novem ber herdenken met een jaar lijkse optocht naar het kerkhof. Zij zullen begeleid worden door de Harmonie St. Cecilia, vanaf het Kon. Albertplein te 10 uur. Op het Kerkhof zullen zij bloe men neerleggen aan de gra ven van de gesneuvelde sol daten. (bd) de reinheid, de orde en het onderhoud. De uitslagen: Koninklijk werk van de Volks tuin afdeling Zele - Hofkeurin- gen 1983 Moestuin: 1. Willockx René 93 punten, 2. Poppe Raymond 93 punten, 3. Van de Wielle Robert 92, Van Langenhove August 92, 5. Van Hecke Karei 92, 6. Bei- rens Prosper 91, 7. De Beule Alfons 90, 8. Van Uytfanghe Etienne 90, 9. Van Lokeren Jules 90, 10. Van Cauteren Jos 90, 11. De Smet Henri 89, 12. Pletinck Georges 89, 13. Van 2. Vercauteren Roger 94,J De Craecker Jan 92, 4 Vo Lokeren Raoul 92, 5. J* Brauwer Luc 91, 6. VanMtf deren Octaaf 91, 7. Baert W 91, 8, Pas Guido 91,9 Hecke Roger 90, 10. Cocquyt Richard 90, 11- sen Jan 89,12. YsewijnFOT 89, 13. Bockaert Rudy Wri* Bontinck Frans 88, 15. Sd» straete Mare 88, 16. De Br» wer Robert 88, 17. Vacifc Berghe Noel 88, 18. Pof*» Marcel 88, 19. Bove Leo»'! en 20. Vael Willy met punten.

De Voorpost | 1983 | | pagina 8