81
i»r
M
Teater- en Koncertuitjes: 2-9 december
l
1 gc241 3- r; s
LlfeS i
|M if
BRT 1
Schooltelevisie - 14.00 Het grote hotel -
14 30 Nederlands - 15 00 Frans - 15 30
Chemie - 17.50 Teletekst voor iedereen -
18.00 Tik tak - 18.05 Rondomons - 18.30 De
geschiedenis van do kleine man - 19 00
Uitzending door derden - 19 40 Mededelin
gen - 19 45 Nieuws - 20.10 De weerman -
20.15 Mini mikro makro - 20.20 Geschiede
nis mijner jeugd (zevendelige reeks met Lu-
do Busschots. Machteld Ramoudt e.a.) -
21.10 De Benny Hill show (humor, kolder en
gags e.a.) - 21.40 Horizon (wetenschappelijk
magazine.) - 22 30 Nieuws tot 22.50
BRT 2
19.00 Tijdrover: doe-het-zelf - 19 15 Tegen
de verwachting in (Golda Meir en Mahatma
Ghandi) - 19 40 Mededelingen - 19 45
Nieuws - 20.10 De weerman - 20.15 Extra-
time (sportprogramma) - 21.30 Het vrije
woord - 22.10 De PVBA elektron tot 22.50
NED 1
9.30 - 13.00 Nieuws - 16.00 Tineke - 17.00
De droom van Sint-Nikolaas (musical voor
kinderen tot 18 00) - 18.25 Teleac - 18.55 De
rups - 19 00 De familie Knots - 19.30 Wild
west op z'n best (komische avonturen) -
20.00 Nieuws - 20.28 Farce Majeure - 21.00
Operatie V-l (avonturenserie) - 21.50 Muzi
kale meditatie - 22.15 Hill Street blues -
23.10 Nieuws tot 23.20
NED 2
to.-ia Kiealceuxlg* - zo'io Lot it bo (film uit
1870 met The Beatles) - 81 30 TV privé -
22 30 Nieuws - 22.45 Den Haag vandaag -
23 00 Nieuws - 23.05 Teleac tot 23.35
12.00 Teletekst - schooltelevisie - 14.00 Mos.
algen en korstmos - 14.30 Verpleger, ver
pleegster - 15.00 Ekonomische wetenschap
pen tot 15.30 - 17.15 Onem - 17.30 Plein jeu
(gevarieerd programma) - 19.05 Ce soil- -
19.25 Tips voor de konsument - 19.30
Nieuws - 20.00 Neige (dramatische film met
Juliet Berto. Jean-Franpois Stevenin. Robert
Lien8ol e.a.) - 22.45 Nieuws tot 23.00
15.00 Teletekst - 18.00 Gaston Phebus, le
lion des Pyrenees (serie) - 19 00 Lundi-
sports - 19 25 Toto-berichten - 19 30 Nieuws
- 20 00 Seniorama - 20.30 El diale dins
l'vinte Waalse komedie) - 21 55 Landbouw-
informatie tot22.25
11 45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12 18
Betty Boop - 12.30 Nieuws - 12.45 Un couple
singulier - 13.10 Entre chlens et chats -
13 15 La joie de lire - 17.00 Special train des
jouets - 17.10 Coffre-fort 84 - 17 15 L'heure
familiale - 18 15 Coffre-fort 84 - 18.20 Le
deraier mot - 18.35 Entre chiens et chats -
18 40 Special train des jouets - 19.12 Coffre-
fort 84 - 19 53 Inspecteur Gadget - 20.po
Chips - 21.00 King Kong (avontruenfilm met
Jeff Grodin. Jessica Lange e.a.) - 23.10 La
Pggmfps
11.30 TF-1 Vision plus - 12.00 Le rendez
vous d'Annik - 12.30 Atout ccBur - 13 00
Nieuws - 13.34 La croisée des chansons -
14.05 Et vou8, e'est comment chez vous? -
14 25 Trente litres de super- 15.50 Pierre
Mendes-France. un an d'absence - 17 10 Un
franpais peut en cacher un autre - 18.00 Le
provocatour 18 15 Le village dans les nua-
ges - 18.40 Varietoscope spel - 18.55
Nieuwsoverzicht - 19 00 Meteo premiere -
19 15 Gewestelijk Nieuws - 19 40 Les petits
dróles - 20 00 Nieuws - 20.35 La beauté du
diablo: Faust-legende uit 1950 door René
Clair met Michel Simon en Gérard Philippe -
22.15 Saga - 23.10 Nieuws
12 00 Nieuws - 12.08 L'Académie des 9 -
12 45 Nieuws - 13.35 Les amours romanti-
ques - 13 50 Aujourd'hui la vie - 14 55 La
légende de James Adams - 15 45 Program
ma-overzicht - 16.00 Apostrophes - 17 10 La
télévision des telespectateurs - 17.40 Récré
A-2 - 18.30 C'est la vie - 18 50 Des chiffros et
des lettres - 19.10 d'Accord pas d'accord -
19 15 Gewestelijk Nieuws - 19.40 Le théatre
de Bouvard - 20.00 Nieuws - 20 35 L'Heure
de vérité - 21.55 Le petit thé&tro - 22.25
Americo - 23.25 Nieuws
uit 1978 met Alain Delon en Annie Glrardot
e.a. - 22.05 Nieuws - 22 25 Thalassa - 23 10
Prélude k la nuit tot 23.30 u.
8 10 Schooltv - 9.25 Sesamstraat - 10 00
Nieuws - 10.30 Der Mann von Suez - 11 30
Umschau - 11.55 Die schönsten Lieder der
Weihnachtszeit - 12 55 Persoverzicht - 13.00
Nieuws - 13 15 tot 15.30 en 15 40 Videotext
für alle - 16 10 Nieuws - 16.15 Du bist meine
Mutter - 17.30 Am anfang War der Losostein
- 17.50 Nieuws - 18.00 Hier und Heute -
18 25 Sechs Richtige - 19.00 Auf Achse -
20 00 Nieuws - 20 15 Die Goldenen Schuhe:
vijfdelige reeks - 21.15 Europa im Vergleich
- 21 45 Bitte umblattern - 22.30 Tagesthe-
men - 23 00 Spfttherbst Japanse sociale kri-
tiek uit 1980 - 1.05 Nieuws.
10.00 Overnmae D-l - 15.57 ZDF - Ihr Pro-
gramm - 16 00 Nieuws - 16 04 Bild(n)er der
Chemie - 16 35 Ein Affe im Ha us - 17.00
Nieuws - 17.15 Tole-Illustrierte - 17.50 Dio
Strassen von San Francisco - 18.25 Vervolg -
18.57 ZDF - Ihr Programm - 19.00 Nieuws -
19.30 Na. Sowasl Muzikaal programma -
20.15 Gesundheitsmagazin Praxis - 21 00
Heute-Joumal - 21.20 Strafanzeige ge gen
Unbeteiligt - 22.50 König Jan und Die Rin
ger aus Aaien: zes vertellingen - 23.35
Nieuws.
wenst U een advertentie te plsatsen? wendt U tot
17 00 Regionale programma's - 19 50 L'In-
s pee leur Gadget - 20.00 Les jeux de 20
GROEP DE CUYPER
Oude Vest. 34.9330 DENDERMONOE
Tel. 052/21.40.60
Industrieparit B9. 9140 ZELE
Tel. 032/44.50.65 - Telex 25.765
AALST
Feestzaal Sint-Jozefskollege, Pontstraot:
«Reinaert de Vos», voordracht door Tine
Ruysschaert (2 december-20 uur).
Netwerkcentrum De Ridderstraat 28
(053/78.89,81): figurenteater Jean Pico (3
december)
Nieuwe Madeion, Grote Markt (053/
21.97.54 of 77.74.06): teoter «'k Gaf kon
tent mijnen eersten kreet op dees draaiende
planeet» door Kollektief Internationale
Nieuwe Scene (7 december-20 uur).
Sint-Maarteninstituut, Moorselbaan
(053/21.72.82): blijspel «Jeugd» van Claude
André Puget door toneelgilde Hoger op in
regie van Lut Matthieu (2, 3, 4, en 5
december-20 uur)
Sint-Martinuskerk: kerstkoncert door het
Sint-Jozefskoor uit Dendermonde o.l.v. M.
Goossens, het Hallelujakoor uit Aalst o.l.v.
G. De Cock, het meisjeskoor Si-Bengkok uit
Kwatrecht o.l.v. Zr. Machteld, de sopraan
Rita Piron, de tenor Jan Caals, de Solisten
van het Belgisch Kamerorkest; het geheel
o.l.v. Mare Goossens (10 december - 21
uur).
Stadsschouwburg, Vredeplein (053/
21 04.71): komedie «Terug naar het Land»
van Gerald Savory door het Koninklijk To
neelgezelschap van 't Land van Rhiem in
regie van G. Versele (3, 4, en 5 december-
20 uur).
Turnzaal van de Brandweerkazerne: jaar
lijks Sint-Ceciliakoncert door de muziekka
pel van de stedelijke Brandweer o.l.v. Mare
De Cock (2 december-20 uur).
ANTWERPEN
Ankerruiteater, Ankerrui 38 (03/
233.10.69): teater «Tapes» van Buyle e.a.
(2, 3, 6, 8 en 9 december te 21 uur).
Arenbergschouwburg, Arenbergstraat 28
(03/232.85.23): musical «De dader heeft
het gedaan» van Annie M.G. Schmidt en
Harry Bannink (2 en 3 december te 20.15
uur) - PBscene Fabels», nieuwe verhalen
van Dario Fo gespeeld door Jan Decleir (4
en 5 december-20.15 uur) - toneel «Le Don
d'Adèle» (6 december - 20 15 uur) - toneel
«We gaan naar Benidorm» van Eddy Assel-
bergs door het Meirteater (7 december -
20.15 uur) - teater «Cherhcez la Femme»
met Liselore Gerritsen en Harlekijndans (8
december-20 15 uur).
Augustijnerteater, Ijzeren Waag 6 (03/
321.66.64): teater «De dwaasheid heeft
haar eigen recht» van J. Patrick (2, 3 en 7
december - 20.15 uur).
Centrum Bouckenborgh, Bredabaan 561
B, Merksem (03/645.10.40): show rond stri
ptekenaars Pjotr en Meynen (2 december-
20. 15 uur) - koncert door het blazerskwintet
Alex Van Beveren (9 december - 20.15 uur).
Cultureel Centrum Ter Rivieren, Frans
Messingstraat 36, Deurne (03/325.66.00):
Licht klassiek concert (9 december-20 uur).
De Singel, Desguinlei 25 (03/216.33.30):
jubelkoncert door het Gemengd koor Con
Amore uit Ekeren (2 december - 20.30 uur) -
animatieprogramma «Culturen als buren»
(3 december - 20 uur) - nationaal muziek-
tornooi van de Stad Antwerpen (4 decem
ber - 14 30 uur) - Ballet zonder grenzen (7
december - 20 uur) - pianorecital door Pierre
Volondat (8 december - 20.30 uur) - koncert
door Jerrold Rubenstein, viool, en Dalia
Ozièl, piano, met werk van Stravinsky, Grieg
en Prokofieff (9 december - 20.30 uur).
Fakkelteater, Mutsaertstraat (03/
232 14.69): toneel «De Dienstnota» van
Vaclav Havel (2, 3, 4, 8 en 9 december-
20.30 uur).
Het Appeltje - Lange Nieuwstraat 81 (03/
234 30.50): «De gebroken vrouw» van Si-
monne de Beau voir door T.I.L. in regie van
Frans Maas (2, 3, 8 en 9 december - 20.30
uur, 4 december te 15 uur).
Kolveniershof: wekelijkse middagkoncer-
ten (2 en 9 december - 12.30 uur).
Koningin Elisabeth Zaal, Koningin Astrid-
plein 26 (03/233.84.44): koncert door de
Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. André
Vandernoot met pianist Wolfgang Manz als
solist (2 december - 20.30 uur) - Ouverture
«Coriolan» in C, opus 62, het «Pianoconcer
to nr. 5 in Es, opus 73 - Keizer» en de
«Simfonie nr. 8 in F» von Beethoven door de
Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. André
Vandernoot met Jean-Claude Vanden Eun-
den als pianosolist (5 en 6 december-20.30
uur) - optreden van Lee Towers (7 decem
ber - 20 30 uur) - Ballet van De Filippijnen (9
december - 20.30 uur).
Koninklijk Ballet van Vlaanderen, Keizer
straat 14 (03/234.34.38): openbare, gratis
les van het balletgezelschap (3 december -
10 uur).
Koninklijke Opera, Fronkri|klei 3 (03/
233.66.85): opera «Death in Venice» van
Benjamin Britten in regie van Anthony
Besch en o.l.v. Frits Celis (2 december -
19.30 uur; 4 december - 15 uur)
Mark Liebrechtcentrum H. Kruisstraat 6
(03/449.38.50): «De brave soldaat
Schwejk» van Zdënek Kraus naar Jan Ha-
sék door het Reizend Volkstheater (2 de
cember - 14 uur).
Meirteater, Meir 75 (03/232.14.69): «Wa
ter en Wijn», poppenspelteater voor volwas
senen met o.m. Wannes Van de Velde (7
december-20.30 uur),'
Merksems Kamer Theater, Terlindenhof-
straot 204 (03/645.24.90): «De loze vink»
van Jan Christiaens (2, 3 en 4 december -
20.30 uur),
Noordtheater, Steenhouwersvest 16 (03/
231.20.08): toneel «De prijs» van Arthur
Miller (2, 3, 4 en 9 december - 20.30 uur).
Poppenschouwburg van Campen, Lange
Nieuwstraat 3 (03/651.99,11). «De Schele
in 't Steen» van Van Campen (2, 3 en 9
december - 20 uur; 4 december - 15 uur) -
toneel «Le Don d'Adèle» (6 december - 20
uur).
Raamtheater, Hoogstraat 12 (03/
233.42.10): «Arme Cyrano» von Pavel Ko-
hout naar Edmond Rostand in regie van
Walter Tillemans (2, 3, 7, 8 en 9 december -
20 30 uur, 4 december - 15 uur)
Randstadtheater, Hertstraat 2, Deurne
(03/236.16.36): «Tweemaal rond het park»
van Murray Schisgal door het E W.T.-gezel
schap in regie van Leo Madder (4 december
- 15 en 20.30 uur, 5, 8 en 9 december -
20.30 uur).
Sint-Jozefskerk, Loosplaats (03/
239.00,98): orgelrecital door de Franse or
ganist Joachim Grubich (2 december -
20.30 uur) - orgelrecital door Herman Ver-
schraegen (9 december - 20.30 uur).
Stadsschouwburg, Theaterplein 1 (K.N.S.
03/231.07.50 - K.J.T. 03/233.35.25): «Stilte,
a.u.b.» van Michael Frayn door K.V.S. Brus
sel in regie van Nand Buyl (2 en 3 december
- 20 uur, 4 december - 15 uur) - «Op
Marode» van Jan Christiaens en Anton
Peters naor J Nestroy in regie van Anton
Peters (9 december te 20 uur) - musical «En
nu naar bed» van Annie M.G Schmidt en
Harry Bannink door het K.J.T. in regie van
Jan Verbist (2 en 9 december - 19 30 uur) -
«Ali-Baba en de veertig rovers» van Dietrich
Taube door het K.J.T. in regie van Mare
Schillemans (3 december - 10 en 15 uur; 4
en 7 december - 15 uur) - Wilfried Adams
spreekt over dichter Jos de Haes voor de
middagen van de poëzie (8 december -
12.30 uur - Foyer - 231.97.50).
Theater 2060, Bartholomeusstraat 79
(03/645.24.90): muziekteater Daphne (4
december - 15 uur) - toneel «Maak plaats
voor mevrouw» (9 december te 20.30 uur).
Theater aan de Drink, Drink 12 (03/
236.16.36); «Ik slaap wel in de logeerka
mer» van David Lawton door het E.W.T -
gezelschap in regie van Walter Claessens (8
en 9 december - 20.30 uur).
Theater Leguit, Leguit 15(03/233.56.78):
«Vader was bij de weerstand» door De
Zwarte Komedie (2, 3, 4, 7, 8 en 9 decem
ber - 21 uur).
Theater Paljas, Filomenastraat 25 (03/
219.65.56): «Als liefde het antwoord is, wilt
u de vraag dan nog eens herhalen»? door
Annemie Gils en Gerd de Ley (2, 3, 8 en 9
december - 20.30 uur, 4 december - 15 uur)
Vlaamse Kamer Opero, Pastorijstraat 23
(03/235.20.27): opera «II maestro di capel-
la» van Cimarosa en «La Cambiale di matri-
monio» van Rossini (3 december - 20.15
uur).
Zoal Nork, Leningstraat 26 (03/
481.76.99): «Elektra» van Euripides (2, 3 en
9 december - 20.30 uur).
BERLARE
Parochiezaal optreden van de Berlaarse
groep Puirek (3 december - 19.30 uur),
BORNEM
Cultureel Centrum Ter Dilft, Sint-Amand-
sesteenweg 41-43 (03/889.34.83): frag
menten uit de geïllustreerde muziek door De
Nieuwe Snaar (den Boomgaard - 2 decem
ber - 20 uur) - filmvoorstelling «Rambo» van
Ted Kotcheff met o.m. Sylvester Stallone
(den Boomgaard - 3 en 8 december - 20
uur).
BRUSSEL
Ancienne Belgique, Anspachlaan 114
(02/512.59.86): toneel «De Vrije Madam»
van Rudy Geldhof door Bent met Jaak
Vissenaken (2 december - 20.30 uur) - rock
'n roll-avond met Rockin' Roberto (3 de
cember - 21 uur) - teater «De Optimist»
door Peter Faber (8 december - 21 uur) - bar
BRT 1
NED 8
Schooltelevisie 14.00 Lezen met TV - 14.30
Wij en Europa - 15.00 Estetische opvoeding -
15.30 Beroepen - 17.50 Teletekst voor ieder
een - 18.00 Tik Tak - 18 05 Klein, klein
kleutertje - 18.20 Er was een koer - 18.30
Rechten en vrijheden - 19 00 Tijdrover: lieve
plantjes - 19 10 Kijk uit! - 19.15 Jukebox -
19.25 Uitzending door derden - 19.40 Mede
delingen - 19.45 Nieuws - 20.10 Kunst-,
zaken - 20.15 I.Q - 20.45 Verover de aarde:
Help. ik zie! - 21.35 Prooivogel, vierdelige
thriller - 22.25 Nieuws en weerbericht met
vooraf toto en aansluitend Coda tot 22.50 u
BRT 2
19.00 Het Kodiak-eüand - 19 25 Uit en thuis
- 19.35 Kijk uit! - 19 40 Mededelingen -
19 45 Nieuws en sport - 20 10 Kunst-zaken -
20 15 Diamanten bij het ontbijt (Broakfast at
Tiffany's) Amerikaanse komeide van Blake
Edwards (1961) met Audrey Hepburn en
Oeorge Peppard e.a. - 22.10 Technisch en
wetenschappelijk Engels - 22.40 Handel en
wandel: Middenstander worden, zijn en blij
ven tot 23.15.
13 00 Nieuws - 18.15 Nieuws Paspoort -
18.20 De Joegoslaven - 18.25 De Italianen -
18.30 Sesamstraat - 18.45 Jeugdjournaal tot
18.53 - 19.00 Nieuws - 19.12 D'r kan nog
meer bij - 19.30 Het kleine huis: Amerikaan
se familiereeka - 20 20 Tijdsein - 20.50 De
psalmen van David - 21.15 Het Evangelie
naar Johannes - 21 40 Omnibus - 22.30
Nieuws - 22 45 Den Haag vandaag - 23 00
Nieuws.
12 00 Teletekst schooltelevisie - 14.00
Woord per woord - 14.30 Aardrijkskunde -
15.00 Artistieke initiatie - 18.45 Onem -
17 30 Plein Jeu - 19.08 Ce soir - 19 25 Tips
voor de konsument - 19.30 Nieuws - 20 00
Contacts - 20 05 Marco Polo: Italiaanse serie
met Ken Marshall - 21 05 Videogam - 21.50
Salut l'Artiste - 22.40 Nieuws en weerbericht
- 22.55 Tribune économique et sociale de
F.G.T.B. tot 23 05
RTBF 8
NED 1
9 30 Nieuws - Schooltelevisie 10.00 Muziek
met Jango - 10 30 1850-1870 Sociale ge
schiedenis - 13.00 Nieuwe - 15.30 RVU -
16 00 James Herriot - 18 50 Globetrotten -
17.10 Yakari - Teleac - 18.25 Engels voor
beginners en 18.40 Engels voor beginners
tiende les - 18 55 Popeye - 19.00 Nils Hol-
gersson - 19.25 Zeg'ns Aaa - 20 00 Nieuws -
20.28 Philip Marlowe, privó-detective En
gelse serie - 21 20 Achter het meuwe - 22 00
Pisa - 22.15 Kon8umentenman en 23 20
Nieuws tot 23.30.
15.30 Teletekst - 18.00 Gaston Phebus. Le
lion des Pyrenées - 19 00 Tnbune économi
que en sociale 19.30 Nieuws - 20.00 Les
grandes maladies - 21.00 Petit Matin, toneel
stuk - 21.50 Reconnaissanoe des musiques
mode mes: koncert tot 22.50.
11.45 Bon jour - 12.00 RTL-Flash - 12.18
Betty Boop 12.30 Nieuws- 12.45 Un couple
singulier - 13.10 Entre chiens et chats
13.15-13 20 La joie de lire: boeken - 17 00
Spécial train dtm jouets - 17.10 Coffro-fort
84: spel - 17 15 Mannix - 18.15 Coffre-fort
84: spel - 18 20 Le demler mot: spel - 18 35
Entre chiens el chats - 18 40 Spécial train
des jouets - 19 12 Coffre-fort 84 spel - 19.15
Nieuws - 19.53 L'Inspecteur Gadget - 20.00
I'Homme qui valait trois milliards - 21 00 A
vous de choisir. filmkeuzeprogramma Le
voyou of La maison des damnés - 23.00 La
joie de lire: boekenmagazine - 23.05 Horos
koop
11.30 TF 1 Vision plus - 12.00 Le rendez
vous d'Annik - 13.00 Nieuws - 13 45 Portes
ouvertes - 14 05 Piano-pianiste - 14 25 Ami-
calement votre - 15.25 Saga - 16.20 Forum
du mardi - 17.20 TV Service - 17.30 Le
paradis des chefs 18.00 Candide camera
18.15 L« village dans les nuages - 18 40
Varietoscope - 18.55 Nieuwsoverzicht -
19 00 Meteopremiere - 19 15 Gewestelijk
nieuws - 19.45 Les petits dróles: spel - 20.00
Nieuws - 20 30 D'accord pas d'accord -
20.35 Au bois Lacté: toneelstuk - 22.10 Les
grandes expositions - 22.40 Balie de match -
23.10 Nieuws.
10 30 A2 Antiope 11.15 A2 Antiope - 12.00
Nieuws - 12 08 L'Acadéiaie des 9 - 12 45
Nieuws - 13.35 Les amours romantiques -
13.50 Aujourd'hui la vie - 14.55 La légende
de James Adams et de Tours Benjamin -
15.45 La chasse aux trésors - 16 45 Entre
vous - 17.45 Récré A2 - 18.30 C'est la vie et
Nieuws - 18.50 Des chiffres et des lettres
spel - 19.15 Gewestelijk nieuws - 19 40 Le
théatre de Bouvard: humor et sketches -
20 00 Nieuws - 20.40 J'ai tué mon fils:
Amerikaanse tv-film geregisseerd door Paul
Wendkos met Ben Gazzara e.a. - 23 15
Nieuws
17 00 Regionale programma's - 19.50 L'In
specteur Gadget - 20.00 Les jeux de 20
heures - 20.30 D'aocord. pas d'accord - 20.35
La dernière séance - 20.50 Les cavaliers
Horse soldiers (Amerikaanse oorlogsfilm uit
1959 geregisseerd door John Ford met o a
John Wayne) - 22.45 La demière séance -
23.05 Nieuws - 23.20 Le monde lui appar-
tient. Avonturenfilm uit 1952 met Gregory
Peck en Anthony Quinn.
ARD 1
8 30 Schooltv - 9.25 Sesamtrasse - 10 00
Nieuws - 10.03 Die golderenen Schuhe -
11 05 Das Traumschiff - 12. io Gesundheits
magazin Praxis - 12.55 Persoverzicht - 13.00
Nieuws - 13.15 tot 13.30 en 15.40 Videotext
für alle 16.00 Nieuws - 16.05 Evelyn Waugh
- 17.00 Was ist was - 17.20 Alpha 5 - 17 50
Nieuws - 18 00 Hier und Heute: streek-
nieuws - 18 25 Sag das noch mal Darling:
reeks - 19.00 Falcon Crest: Amerikaanse
reeks - 20.00 Nieuws 20.15 Was bin ich? -
21.00 Monitor: aktualiteiten - 21.45 Dallas.
Amerikaanse suksesserie: Liefdesnest -
22.30 Tugesthemen - 23 00 Noch Lieben die
Götter Singapur -k 23 45 Nieuws.
10 00 Overname D-l - 15 57 ZDF - Ihr Pro
gramm - 16.00 Nieuws - 16.04 Mosaik -
16.35 Mandara 17 00 Nieuws - 17.15 Tele-
Illu8triertp - 17.50 Alles mit Musik - 18 20
Konferenz der Tiere - 18.57 ZDF - Ihr Pro
gramm - 19.00 Nieuws - 19.30 Der Mann von
Suez Vierdelige reeks - 21.00 Heute-Journal
- 21 20 Folgen einer Pleite - 22 05 Apropos
Film - 22.50 Schlangengift eenzaamheids-
drama uit 1981 - 0.15 Nieuws
tropical met Moving Black Continent (9
december - 21 uur)
Astoria, Koningsstraat 103: aperitiefkon-
cert met sopraan Mi-Soon Choi en pianist
Gunter Ludwig die komposities van Schu
bert en Brahms uitvoeren (4 decembei' - 11
uur) - muziek van Brahms en Duparc door
bariton Ludovic De San en pianist Noël Lee
(4 december - 20.15 uur).
Beursschouwburg, August Ortsstraat 22
(02/511.25.25): teater «De krantenjongens»
door Teater Taptoe (2 december - 9.30 en
14 uur) - teater en animatie voor kinderen
emt kunstatelier, video- en leeshoek, pop-
penteater voor kleuters en Teater TcJptoe
met «De Krantenjongens» (3 december -
vanaf 14 uur) - teater en animatie voor
kinderen met kunstatelier, video- en lees
hoek, Poppenteater Maaike met «Het ver
driet van de koning» en Teater Carrousel
met «De jongen die te veel wist» (4 decem
ber - vonaf 14 uur) - «De jongen die te veel
wist» door Teater Carrousel (5, 6 en 7
december - 9.30 u en 14 uur) - teater
«Freule Julie» van Strindberg in regie'van
Mark Vankerkhove (8 en 9 december te
20.30 uur).
Brialmontstraat 11 (02/217.24.21«Trip-
pe Trappe Boem» in regie van Jacky Tum-
mers (2 december - 9.30 uur; 5, 6, 8 en 9
december - 9.30 uur en 13 45 uur)
Koninklijke Vlaamse Schouwburg, Laken-
sestraat 146 (02/219.49.44): «De speler»
van Pavel Kohout naar Dostojevski door
K.N.S. Antwerpen in regie van Walter Tille
mans (2 december - 14 en 20 uur, 3
december - 20 uur; 4 december te 15 uur) -
«Een vlo in het oor» van Georges Feydeau in
regie van Nand Buyl (8 en 9 december te 20
uur).
Paleis voor Schone Kunsten (02/
511.56.08): koncert voor kinderen met de
Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. André
Vandernoot (3 december - 11 en 14.30 uur)
- teater «Adieu sans rancune» van Paul
Koeck door Michel Van Dousselaere (6
december - 12.40 uur) - pianorecital door
Byron Janis met werk van Mozart, Brahms,
Schumann en van Beethoven (6 december -
20.30 uur) - pianorecital door Megumi
Umene met werken van Beethoven, Chopin,
Debussy en Jongen (8 december - 12.30
uur) - koncert met de «Coriolanus - ouvertu
re, opus 62», het «Concerto nr. 5 Es, opus
73 - Keizersconcerto, voor piano en orkest»
en de «Simfonie nr. 8 in F, opus 93» van
Beethoven door de Firlharmome van Vlaan
deren o.l.v. André Varvdernoot en met pia
nist Jeon-Claude Vanden Eynden als solist
(9 december te 20 30 uur).
V.U.B. - Auditorium Q: koncert met ba-
rokmuseum door het Kuijken Ensemble (8
december - 20 uur).
DENDERMONDE
Feestzaal Heilig Maagdcollege: toneel
«Buiten voor de deur» van Wolfgang
Borchert in regie van Jaak Verhelst (2 en 3
december - 20 uur; 052/21.95.21
Zaal Casino, Sint-Jorisgilde (052/
21.11.67 of 2
.25.84): toneel «Lady Godiva», komedie van
Jean Canolle door de Koninklijke Aloude
Rederijkerskamer Rosiers in regie van Paul
Sonck (2 en 5 december te 20 uur).
EREMBODEGEM
Parochiezaal, Geraardsbergsesteenweg.
blijspel in drie bedrijven «Ruilen is niet altijd
huilen» van H. Van Wijngaarden in regie
van Ulrik Deleu (3 en 4 december te 19.30
uur).
GENT
Arcaschouwburg, Sint-Widostraat 3
(091/25.18.60): «Leonce en Lena» van
Georg Büchner in regie van Pol Dehert (2, 6,
7, 8 en 9 december - 20 uur) - revue van de
balie (3 en 4 december te 20 uur) - «Christ
mas Carol» van Charles Dickens door Tea
ter Malpertuis met Anton Cogen in regie
van Jo Gevers (5 december te 20 uur).
Bijlokemuseum, Zaal 1715, Godshuizen-
laan 2 (091/25.11.06); adbijkoncert door
cellist Roel Dieltiens, begeleid door Ewa
Zylua en Dirk Verhelst, violen), Frans Vos,
altviool, en Maurice Aerts, contrabas; op
het programma 19de eeuwse virtuoze cello-
muziek (8 december - 20.30 uur),
Koninklijke Opera, Schouwburgstraot 3
(091/25.24.25) Operette «Die Lustige Wit-
we» van Franz Lehor in regie van André
Leclair en o.l.v. Edmond Soveniers (3 de
cember - 19.30 uur; 4 december te 15 uur) -
opera «Death in Venice» van Benjamin
Britten in regie van Anthony Besch en o.l.v.
Frits Celis (9 december te 19.30 uur)
Minardschouwburg, Walpoortstraat 15
(091/25.18.73) toneel «Wij, arme dutsen»
van en met Romain Deconinck (3 december
te 19.30 uur; 4 december - 16 en 19.30 uur)
Theater Arena, Ooievaorstraat 62 (091
26.33.08): toneel «Scrambled Feet» van
John Driver en Jeffry Haddow in regie van
Wim Lanckrock (2, 3, 8 en 9 december te
20.30 uur).
GREMBERGEN
Sint-Margorethakerk kerstkoncert door
het Sint-Jozefskoor uit Dendermonde o.l.v.
Mare Goossens, het Hollelujakoor uit Aalst
o.l.v. G. De Cock, het meisieskoor Si-Be
ngkok uit Kwatrecht o.l.v Zr Machteld, de
sopraan Rita Piron, de tenor Jon Caals, de
Solisten van het Belgisch Kamerorkest
het geheel o.l.v. Mare Goossens (9 decem
ber - 20 uur).
HAASDONK
Parochiehuis, Pastoor Verwilghenplein.
blijspel «De ziekte van Vlasky» van Roger
Pieters door Toneelkring Tassyns in regie
van Etienne Van de Velde (2 december, 03'
775 82.88).
KWATRECHT
Mariagaardinstituut- kerstkoncert, zie on
der Grembergen (8 december te 20 uur)
LOKEREN
Stadsfeestzoal, Cultureel Centrum, To
renstraat 1 (091 '48 28.05) teater «Lijmen
en het been» door het Educatief Theater uit
Antwerpen (6 december te 9.30 en 14.30
uur).
MECHELEN
Mechels Miniatuur Teater (Grote Zaal-
Hanswijkstraat 65) en (Kleine Zaal. Oude
Brusselstraat 10) - (015/42 25.44): «De re
kening van het kind» van Walter Van den
Broeck in regie van Jaak Van Assche (2
december - 13.30 en 20.15 uur; 3 en 4
december - 20.15 uur, GZ) - festival van het
Vlaamse Chanson met Liselore Gerritsen en
Harlekijndans (5, 6 en 7 december - 20.15
uur - GZ) - «Damiaan» van Atdyth Morris
met Alex Wilequet (8 en 9 december - 20.15
uur) GZ - «Rita op school» van William
Russell door Nora Tilley en Tuur De Weert
in regie van Jaak Van Assche (2 en 3
december - 20.15 uur -
KZ).
Mechels Stadspoppenteater, Minderbroe
dersgang 1-3 (015/21.80 24 of 20 11.25 of
20 02.00): «Tijl in het circus Pimpelpom (2,
4 en 7 december - 15 uur)
NIEUWERKERKEN
Gemeenteschool Edixvelde: «Kwik en de
Regendruppels» door het Aalsters Reizend
Stadspoppenteoter (4 december)
SINAAI
Parochiezaal: teater «De Carabische
Zee» van .René Verheezen door Baudeloo in.
regie van Stefgn Van Pottelberge (2 en 3
december - 20 uur - 03/772.57.51
SINT-NIKLAAS
Auditorium Muziekokademie. pianoreci
tal door Boyan Vodenitcharov, dit jaar lau-
regat van de Koningin Elisabethwedstriid
voor piano, met werk van Mozart, Franck
en Prokofieff (5 december).
Feestzaal Bank Brussel Lambert, O.-L -
Vrouwplein, middagkoncert door het Gents
Vokoal Kwartet en Herman Streulens (7
december - 12.30 uur).
Sint-Jozefskerk: orgelkoncert door orgo-
nist Joost Vermeiren met medewerking van
het Praetoriusgezelschap o.l.v J. Noël (8
december - 20 uur).
Stadsschouwburg: toneel «Sengzen? Op
de bank vaneigest'» van Curth Flatow door
de Sint-Niklase Toneelgroep Tijl in regie van
Guido Maeremans (3, 4 en 5 december te
20 uur) - «Obscene Fabels» van Dario Fo
door Jan Decleir (6 december - 20.30 uur -
03/776 35.75) - toneel «Een dag uit de dood
von Piet Snot» van Peter Nichols door
Teater Antigone uit Kortrijk (8 december te
20 uur).
Studio Select, Parklaan: Jefi-kinder-
filmklub met «Vuk», een spannende Hon
gaarse tekenfilm (7 december te 13.30 uur).
SINT-PAUWELS
Clapdorp. «De mooie moordenares»,
blijspel met een knipoog (2 en 3 december).'
STEKENE
Parochiezaal Het Helleken, Hellestraat
(03/779.75.14 of 779.89,72) kerstspel «En
waar de sterre bleef stille staan» van Felix
Timmermans door toneelkring De Distel
bloem m regie van Martine Van Rumst (3
december te 20 uur)
TEMSE
Gemeentelijke Schouwburg, Stations
straat' (03/771.05 70): kerstkoncert door
een Pools koor (3 december - 19 30 uurl.
WIEZE
Gildenhuis, Aalstersestraat (053
21 31.49): kerstspel «En waar de sterre
bleef stille staan» van Felix Timmermans
door de Koninklijke Toneelvereniging Sint-
Jorisgilde in regie von William Guns (2, 3. 4
en 9 december te 20 uur).