met ROBUR - VRASENE 0-0 Een mager kijkstuk SP. BUGGENHOUT - KALLO 1-1 De situatie wordt kritiek voor Sparta - ^'Provinciale BAM6RUGGE - EDE; 6-2 Bambrugge walst met alle gemak over Ede Racing Boonwijk stelt zijn spelers voor de keuze ouoEGEM - WAASMUNSTER; 1-0 Wederoptreden van Rudy Van Sinaey? BERLARE - LUTTERZELE: 2-1 De Potter en Lion maakten de doelpunten BEDRIJFSVOETBAL NIEUWERKERKEN - HELDERGEM 2 - 2 Beide doelmannen skoren noet Sparta B rel v ons gevoelen ,e he, t zijn. Mits en ;t moeten I staat zijn om spej verzekeren ag met verlt ;onj op voor twee wei Th ir^" minu Schelfout! ED Vat cr iel hij ko opg< r zou r ver speel Irafsc ten: I ien it verd» er. le half sicrsch onde verse longer Het lijkt een moeilyke tijd te zyn voor leidersploegen. Nieuwerkerken heeft het zweet uit de poriën moeten persen om Heidergem van zich af te houden. Het werd een logische puntendeling. Robur-Vrasene: De Vos (R) kopt via de dwarsligger over (vit) Vóór de wedstrijd tussen Robur Moerzeke en Vrasene waren de verwachtingen hoog gespannen. Het zou een spannend en aantrekkelijk duel worden, werd er gezegd. Voor de kijkers is het echter een ontgoocheling geworden. Van mooi voetbal was er geen sprake en de hoogtepunten in deze ontmoeting bleven tot het strikte minimum beperkt. In de ogen van Moerzeke ontgoochelde de leider. «Die was gekomen om een zaak dat de leider op voetbal- felijk resultaat. Voor een punt puntendeling af te dwingen» technisch vlak minder aan zijn bij Robur Moerzeke had men zegt klubleider Freddy De trekken kwam? vooraf zijn handtekening wil- Globaal genomen was er tij- len plaatsen Het beoogde «tijdens de eerste helft schon- dens die eerste helft maar wei- doel. namelijk een punt halen ken zij alle aandacht aan de nig gevaar. werd bereikt; de voorsprong verdediging. Het was wel Onze doelman Laureys werd blijft twee punten. Reden tot moeilijk om hen achteraan op wel heel even op de proef tevredenheid dus in het Waas tekortkomingen te betrappen, gesteld toen Lardinois fors uit- landse kamp. In de verdedigende sektor haalde, maar anderzijds moest Voor Robur Moerzeke staat voerde Freddy Buyl het hoge zijn overbuur D'Hondt uit zijn thans de verplaatsing naar woord. Hij trad op als een pijp kruipen toen Jackie Lefe- Winnik op het programma - organisator met ondervinding, vre'een vuist maakte. daarbij ontbreekt Eric Saerens Waarschijnlijk heeft ook de Na de rust leefde de hoop op ingevolge werkomstandighe- staat van het terrein een nega- dat er van onze kant uit een den. René Vlaminck, tegen tieve rol gespeeld Dat lag er offensief zou worden ontke- Kallo voorstopper, neemt zijn hard bevroren en nogal hobbe- tend. Dat bleef uit. Het was plaats op de flank over. Wis- lig bij en was de achtergrond integendeel Vrasene dat af en sclspeler Frankie De Vos van vele verkeerde voorzetten toe kwam opzetten, maar hun wordt een vaste waarde Een en onortodokse balwisse- echte skorekansen bleven tot punt halen wordt zeker als een lingen het strikte minimum beperkt» streefdoel gesteld Lag daarin misschien de oor- De leider boekte een voortref- E.D.M. De lokalen kwamen echter zeer vroeg op voorsprong. In de 3C minuut mocht doelman De Naeyer de gastheren op voorsprong knallen vanop de strafschopstip. De leiders kon den zich werkelijk geen'betere start dromen. Iedereen dacht dat Nieuwerkerken met alle gemak van de wereld over de bezoekers zou wandelen. Niets was echter minder waar. Rond het kwartier kwamen de bezoekers langszij. De Pauw bracht Heidergem opnieuw op gelijke hoogte van Nieuwer kerken. De bezoekers gingen door op hun elan. Nieuwerker ken snakte naar adem. Heider gem slaagde erin om de thuis ploeg de stuipen op het lijf te jagen. Vijf minuten voor in rukken kende een streng lei dende scheidsrechter een straf schop toe aan Heidergem Doelman Perreman verliet zijn kooi om tevens op zijn beurt doelman De Naeyer te ver slaan vanop de witte stip Dit werd de ruststand: 1-2 Nieuwerkerken begon de tweede helft met een non-stop offensief. Het geduld van.de lokale aanhang werd zeker niet lang op de proef gesteld. In de 50ste minuut lukte Van Hauwe de gelijkmaker. De wedstrijd golfde nu over en weer, maar bleef sportief en genietbaar. De wedstrijd golfde nu over en weer. verdere doelpunten ble ven uit. Zo strandde deze par tij op een logisch gelijkspel. Heidergem zal zeker en vast gelukkig zijn met dat punt ter wijl Nieuwerkerken duidelijk met een kater zat. Daar Schel- lebelle ook veren liet in Mere zal het voor de lokalen alvast "u88en"Out-Kallo: doelman Tilley (B) w geen ramp zijn. dat verliespunt tegen Heidergem. G D T s bij de zaak c In de Buggenhoutse voetbalmiddens had men de voorbge dagen rotsvast op overwinning gerekend tegen Kallo. Winst was (en is) noodzakelijk geworden om kritieke toestand van de thuisploeg enige verbetering te brengen. De overwinning niet gekomen en dat betekende een ontgoocheling voor de klubleiders. Alhoewel er een tweede ronde met mogelijks heel wat puntenwinst in het verschiet ligt, wordt het stilaan vyf voor twaalf voor de Buggenhoutse derdeprovincialer. De afgrond gaapt Sparta erin tuimelt is het drama kompleet voor het Buggenhoutse voetbal. «Ik had inderdaad op een overwinning gerekend» zegt klubsekretaris Freddy De Bis schop. «Liever gezegd, ik hoopte op drie punten uit twee ontmoetingen. Daarmee dacht ik aan een zege tegen Kallo en een gelijkspel volgende zondag op Haasdonk. Tijdens de eer ste helft moesten we het meesterschap èèvan Kallo er kennen. Toch zijn wc toen niet zo vaak bedreigd geworden. Wij hadden andermaal pech toen Mare Meert een enkellet sel opliep en zelfs naar een ziekenhuis moest worden afge voerd. In de tweede helft zijn we beter gaan spelen. Wij zijn ook op voorsprong gekomen langs Chris Van Huyneghem en er was hoop op een overwinning. Frankie Roels kreeg de kans voor de voet om definitief met de opponent af te rekenen, maar hij nam ze niet waar. Wij hoopten tot het einde overeinc te blijven en twee punten rij' ker te worden. Onze illusies werden verpulverd toen Fran kie Rotthiers de gelijkmaker op het bord prikte. Dat doel punt betekende voor mij een ge koud stortbad. Ik kreeg ri gen en de degradatie dansti ya| een spook voor mijn p !rho, Daar durf ik echter aan denken. Alhoewel!» In elk geval moet genhout naar meer in staat algehele inzet moeten Aga en co in staat zijn behoud te verzekeren Haasdonk mag niet worden. Pas op voor vaarlijke spelers... Van Jeugt en Eric Schelfout! Robur-Vrasene: Buyl door Robur van Beveren overgekocht, krijgt een boeking v Lelie (vh) Van meet af aan begon de opnieuw op voorsprong. Rust- thuisploeg met de touwtjes stand; 3-2 strak in handen te nemen. Ge- Beide ploegen kwamen onge- durende de eerste tien minuten wijzigd aan de start van de kreeg de doelman van Ede tweede helft. Bambrugge heel wat werk op te knappen, kreeg als het ware vleugels. Zij Hij bleef voorlopig knap over- walsten nu ongehinderd over eind Ede zat duidelijk in de de Edenaren heen. In een greep van Bambrugge. Het mum van tijd werd de skore verwachte doelpunt viel echter opgevezen tot 6-2 Van Den tot eenieders verbazing aan de bossche lukte zijn derde treffer andere kant. Ede kwam tegen in de 47ste minuut. Vijf minu te gang van het spel in op ten later werd het 5-2 langs voorsprong. Drognez verraste Yvan de Smedt. Manu Jans- iedereen vanop 20 meter. sens legde na een uur spel de Eedse pret was echter van zeer uitslag vast vanop de penal- korte duur. Van Den Bossche tystip. bracht Bambrugge weer langs- Ede was nu totaal buiten zij. dit amper drie minuten adem Bij de thuisploeg deins- later. Rond het halfuur was het de men er niet voor terug om alweer André Van den Bos- de kans te geven aan twee sche die scoorde. Hij bracht jonge snaken Pascal Verbrae- Bambrugge op een 2-1 voor- kei en Patriek Gaeckebeke sprong. Het was een prachtige kregen een kans om gedurende treffer Na inzenden van Erwin de resterende minuten te be- Verbraekel knalde Van Den wijzen wat zij in hun mars bossche rechtstreeks binnen, voerden. Ze deden het beiden De Ede-doelman bleef zich voortreffelijk. De lokalen do- verder onderscheiden op ver- ken nog enkele malen alleen schillende doelpogingen. Zo voor de bezoekende portier liep een goed spelend Bam- op. doch de koncentratie was brugge niet verder weg van duidelijk weg bij de gastheren zijn belager. Bambrugge behaalde dus een Opnieuw viel er onverwachts verdiende overwinning Ge- een tegentreffer. Guido De zien de zwakke stand in de Roeck kon profiteren van een rangschikking zal deze zege zc- aarzeling in de lokale verdedi- ker welkom zijn geweest. Nu ging om Ede opnieuw langszij wacht de verplaatsing naar te brengen. Bambrugge liet Vlicrzelc. Dit zal waarschijn- zich niet uit zijn lood slaan en lijk een zware dobber worden, bleef de aanvalstrom roffelen Vlicrzelc lijkt de laatste tijd Vijf minuten voor inr gfcllskpnklopbaar. bracht Yvan De Sm<* schitterende wijze Frank Srh G D T. F.C. Berlare heeft Lutterzele tot een knieval gedwongen. Onmiddellijk na de rust maak te de thuisploeg in minder dan twee minuten evenveel doel punten. Meteen kreeg de match een andere wending. De bezoekers stonden er eventjes perpleks bij, poogden nog te reageren, maar moesten uit eindelijk de beide punten aan Berlare afstaan. «Wij hebben vast een verdien de overwinning behaald» zegt trainer Chris Gabriels van F.C. Berlare. «Wij van onze kant leverden een voortreffelijke kollektieve verrichting. Moes ten wij dat in de komende weken en maanden telkens kunnen herhalen, dan zouden we vast nog vele punten verga ren en ons van een plaats voor aan in de rangschikking verze keren. Ondanks een veldover- wicht tijdens de eerste helft, zijn er geen doelpunten geval len. Wel hebben wij een paar keer gedreigd. Onmiddellijk na de rust sloegen we toe. Eerst skoordc De Potter. On middellijk daarop deed André Lion net hetzelfde Later in de tweede helft heb ben we André Lion moeten vervangen. Hij had een letsel aan de knie opgelopen. De zestienjarige Chris Van Der Meersch nam toen zijn rol over. Bijna maakte deze jonge voetballer een treffer, toen hij uit een dieptcpas. slechts centi meters naast de kooi besloot. Lutterzele heeft langs De Excelsior-Boonwijk 1-2 Veel kansen maar een slechte afwerking waren de oorzaak van de nederlaag. Toch stelt De BreeckêKnog gelijk op 1-1 dwA Berde provincialer Racing cialer. Achteraf werd hun ver- Boonwijk duldt niet langer dal richting met een zeer goed Zijn spelers deelnemen aan wed- gekrediteerd. Boonwijk won strijden van liefhebbers- of kafi- ook, tegen de verwachtingen in. ploegen. Vorige week werden er Ronny De Feyter, gewoonlijk de enkele spelers voor de keuze centrale figuur in de middenli- geplaatst. Ofwel voldoen aan de- nie, werd met een verdedigende ze principes, ofwel hun plaats opdracht belast. De klubleiding verliezen als titularis. van Racing Boonwijk heeft over- Leo De Feyter, Ronny Van schot van gelijk, dat ze dergelij- Ransbeeck en Peter Meersman ke maatregelen treft. In geen gingen blijkbaar niet akkoord enkele ernstige klub wordt im- met die opvatting en verkozen op mers geduld dat spelers deelne- zoterdagnamiddag verder te blij- men aan een liefhebberskompe- ven aantreden in het liefheb- titie. Trouwens, hoe kun je de bersverbond. zondagmiddag fit aan de aftrap Zij verloren dan ook prompt hun verschijnen, met de wedstrijd plaats in het elftal van Racing van de dag voordien in de Boonwijk en waren vorige zon- benen? Buggenhout-Kallo. Zij vochten moedig, de Spartanen, maar toch konden zij slechts één dag niet van de partij. E.D.M. veroveren c fout op Renaat Jaspar, Rik en Dirk Ver meit namen hun rol over in het De kans lijkt behoorlijk groot dat Rudy Van Sinaey lid wordt van de kern van S.K. Oudegem. Hij deed vorige zaterdag een bevredigend wederoptreden met de invallers. Rudy is weken lang onbeschikbaar geweest ingevolge een letsel. Hy bleef lang in het gips en hervatte pas onlangs de trainingen. Nu zondag behoort hij waarschijnlijk tot de veertien voor de verplaatsing naar De Klinge. Het is begrijpelijk dat trainer Walter Bauwens zo vlug mogelijk een beroep wenst te doen op deze kundige voetballer. André Lion Berlare Bleeckerc nog wel kunnen tegenskoren. maar kreeg nooit vat op het spel. en vormde ook geen enkele bedreiging. Al bij al ben ik tevreden over de verrichting en het resultaat. Je mag niet vergeten dat er twee kernspelcrs ontbreken. Ivan Van Kerschaever en Jaak Schreurs zijn nog steeds ge kwetst. De substituten doen het mo menteel even goed. Dat is een positieve faktor. Nu zondag spelen we op Boonwijk. Als we de prestatie kunnen herha len. zit daar voor ons minstens een punt in». In Lutterzele was men licht ontgoocheld over de verrich ting. Men hoopt cr zondag te gen S.K. Grembergen weer wraak te nemen en verder te streven naar een ereplaats in de algemene rangschikking. E.D.M. Tegen Waasmunster won S.K. Oudegem, maar daarmee is ook alles gezegd. De thuis ploeg speelde om drie verdedi gers, waarvan er twee de op dracht meekregen om man dekking toe te passen. Een derde, met name Ludwig Gal- le. kreeg een vrije rol. Hij speelde overigens een opmer kelijke partij. In het midden stonden vier spelers. Vooraan faalde men Noch Francois Merckx, noch Eddy Van Rans- beeck brachten er veel van terecht, laatstgenoemde werd aan de rust vervangen door Eddy Vermeir. Diens rol ligt in het middenveld en ook hij was niet in staat om de aanval van S.K. Oudegem meer stootkracht te geven. De tweede helft verliep al even ordeloos. Dat kon evengoed van de gasten worden gezegd. Zij brachten er voetballend maar weinig van terecht. Mar cel Geerinck skoordc Dat doelpunt was voldoende om Oudegem de overwinning te schenken, die het alleen op basis van het aantal doelkan sen had verdiend. Dat ene doelpunt kwam wel in eigenaardige omstandigheden op het bord. De lijnrechter vlagde voor buitenspel, maar tot ieders verrassing valideerde de spelleider de goal. Na af loop verantwoordde hij die be slissing als volgt: «Merckx be vond zich op dat ogenblik in derdaad in een buitenspelposi tie. Hij bewoog echter niet en nam niet deel aan het spel. Bovendien vormde er niemand een hinder voor de doelman.» Walter Peelman, libero van Sparta Waasmunster zal de wedstrijd op Oudegem niet vlug vergeten. Na een botsing ging hij tegen de grond en bleef enige tijd groggy. Hij kon hervatten maar kreeg kort nadien de bal op het hoofd toen Marcel Geerinck een zwaar schot afvuurde. Ander maal verloor de stoere libero het bewustzijn. De strijd was voor hem gestreden. E.D.M. "w"v van Sinaey Oudegem 1 Bucquc zijn flater weer goed 2 door voor zijn ploeg het ecr- reddend doelpunt te skoren. Honda komt in de rangschik king gelijk met Desatex. Dit is het resultaat van hun knappe verrichting tegen WIT-Aalst. Reeds in het vroege wedstrijd- begin wist Everaert een slechte terugspeelbal van Bucquc te onderscheppen, en meteen stond de thuisploeg met 0-1 in het krijt. Na een halfuur kon Gccns een fout in de buiten- spelval van WTT afstraffen met een tweede doelpunt. In de laatste minuten maakte VV BOUW SOMATI De thuisploeg heeft met tien man lang standgehouden tegen Somali. Het enige doelpunt kwam tot stand via Van Impc van Bouw. die zijn eigen doel man in de luren legde. RANGSCHIKKING. 1. Desatex 2. Honda 3. CallcbautA 4. Somati 5. Post Erembodegem 6. VV Bouw 7. Amylum 8. Saf 9. WTT 10. Callcbaut B 11. Intercom 30 - 9.12.1983 - De Voorpost 2'Provinciale (3eProvinciale

De Voorpost | 1983 | | pagina 30