uper manager Paul Van Malderen: een uggenhoutenaar die een Europees Japanner wil zijn elk weer krijgen we deze winter? Willemsfonds Dendermonde rondde werkjaar af Ü1 Vrouw vermoord te Hamme Massa vogels tentoongesteld in Hamme aasmunsterse Roosenbergwandelklub lortaan in de Rijksschool Wieze telt tientallen mooie volkstuintjes Géén censuur in bibliotheek Aalst De Voorpost - 16.12.1983 - 15 ui Van Malderen is tweeënveertig, geboren Buggenhoutenaar en schepen van mbare werken in zijn gemeente. Sinds 1979 runt hij, op het plaatselijke industrieter- een bedrijf dat hygiënische produkten vervaardigt. •t sukses overigens, want in tijden van crisis en malaise slaagde hij erin een zakencijfer oorspronkelijk 1,9 miljoen bedroeg, via 23,7 miljoen in 1980, 138 miljoen in 1981, miljoen in 1982, op te voeren tot vermoedelijk 500 miljoen dit jaar. Van een prestatie proken! De pyisnelle opgang van zijn Buggenhoutse ONTEX-bedrijf zette vanzelf- ekend grote ogen bij de Vlaamse Executieve, die Flanders Technology nog volop in hoofd, ook de KMO'ers wilde stimuleren. Daartoe het vakweekblad «De Markt» en SAL onder de arm nam en een soort wedstrijd uitschreef, waaruit ONTEX als reaat te voorschijn kwam. En Paul Van Malderen promoveerde tot «Super Manager» «Meest belovende Vlaamse KMO'er». amse executieve en UFSAL ar de organisatie van de Istrijd. zet Paul Van Malde- uiteen. deed de Vlaamse icutieve o.l.v. Minister G. :ns, een beroep op UFSAL iversitaire Fakulteit St- ysius) te Brussel. De mate- beslommeringen werden vertrouwd aan het blad «De rkt». vat zes maanden geleden ik in die periodiek over de inen van de Vlaamse cuticve. Enige lijd later :g ik een telefoontje met de ïg of we niet geïnteresseerd en in deelname aan deze istrijd. Iemand had nl. onze Drteijfers onder ogen ge en moet toen nogal taasd gekeken hebben, len met nog twintig andere rijven behoorde ONTEX de 21 geselekteerden. Twee inden geleden werd ik er op de hoogte gesteld dat ik de eerste vijf behoorde en d me gevraagd twee leden de jury twee profésso- en iemand van «De kt» te ontvangen. Dit om balansen in te kijken en lis te maken met het be- Uiteindelijk werd ik tot raat uitgeroepen. loondienst zelfstandigheid Van Malderen, een telg en landbouwersgezin, dus v. met de zelfstandigheid et bloed geboren, behaalde diploma van technisch in en ging na zijn leger- ist aan de slag in een Ame- anse firma te Mechelen. jaar zou hij er blijven, kwam zich in Buggen- een Nederlandse holding igen. een bedrijf dat pro- in de hygiëne-sektor 'aardigde i Malderen die tuk was op ■k in eigen streek en er een ps vermoedde, vlugger tot Jbedrijfstop door te dringen, liciteerde naar de betrck- ig van bedrijfsleider. En (eg die ook. Twaalf jaar lang md hij aan het hoofd van de lermohlenvestiging in de kgemeente. lar ook leerde ik de iche. licht hij toe. Je kan lers pas beenhouwer wor- als je eerst slagersgast ge- st bent. In de schoot van kmerikaanse fabriek had ik rnaast flink wat opgestoken organisatie van een be stap naar de zelfstandig- zette hij eind 1979: «De iring in die twee internatio nale holdings had me geleerd dat daar heel wat energie ver loren gaat. Iedereen die daar aan de top zit beschermt aller eerst zichzelf en denkt pas dan aan het bedrijf. Ook de alge mene onkosten liggen er zeer hoog. De ervaring had me ge leerd dat er flink wat meer mogelijkheden en perspektie- ven in de branche zaten. Daar om besloot ik in de loop van november 1979 op eigen benen te gaan staan. Goed en goedkoop Van een bescheiden werk plaats groeide ONTEX al vlug uit tot een modern kompleks op het Buggenhoutse indus trieterrein. In december 1979 kwam de eerste werkneemster in dienst. Momenteel biedt ONTEX werkgelegenheid aan 82 personen. Het geheim van Paul Van Mal- derens sukses: «Hard werken en in de zaak geloven. Je bo vendien nooit laten ontmoedi gen door tegenslag. In tegen stelling tot wat velen denken is het lang niet.altijd gemakkelijk gegaan. Meer dan eens bvb trok ik na een gemeen- tereaadszitting naar de zaak' om verder te werken. De rela ties met mijn personeel? Een baas krijgt de mensen die hij verdient, wordt wel eens beweerd. En dat gezegde be vat grote wijsheid. Wanneer je je personeel het goede voor beeld geeft, stimuleer je ze tot evenwaardige prestaties. ONTEX is dan ook geworden wat het nu is, dankzij de inzet van goeie medewerkers. Men sen behept met de goeie men taliteit. Mensen ook die ingrij pen wanneer er wat fout loopt bij de produktie en er zich net van afmaken met het klassieke smoesje van: 't Is toch maar van de baas. Want weet je wat ik mijn werknemers steeds op het hart druk? Vervaardig een produkt dat je je zelf zou aan schaffen, wanneer je een win kel binnenloopt.» Hoofdzakelijk uitvoer ONTEX produceert hoofdza kelijk voor zowat 80% produkten bestemd voor vrou welijke hygiëne. Onder de merknaam «Helen Harper» worden maandverband in diverse variëteiten in- legkruisjes enz. op de markt gebracht. De overige 20% onderleggers, luiers enz. is bestemd voor de ziekenhuizen. 92% van de totale produktie komt terecht in warenhuizen in het buitenland. In zowat gans Europa en zelfs in de Verenig de Staten en in Canada, waar Paul Van Malderen vaste leve rancier is van het machtige Key Mart Concern, een waren huisketen dat 1.900 verkoops- punten telt- Handel drijven met de States is keihard. In derdaad, bevestigt Paul Van Malderen. Je ondervindt aller eerst al de grootste problemen om tot de Amerikaanse markt door te dringen. En eens je er bent. word je van diverse kan ten belaagd. Zo was ik. om de States binnen te geraken, verplicht een ver zekering af te sluiten die de risiko's dekt bij eventuele na delige gevolgen van het ge bruik van mijn produkten. Een verzekering voor niet minder dan twee miljoen dollar. Toch zijn wc erin geslaagd er vaste voet aan de grond te krijgen. Drie van onze produk ten worden er reeds verkocht. Het komt er in de VS nu op aan een breder marktaandeel te bemachtigen. Vanzelfspre kend moet je de produktieka- paciteit van je bedrijf aan de handel met dergelijke reusach tige warenhuisketens kunnen aanpassen. Zich wapenen Konkurrentie van de lage loonkostlanden? Die verwacht ik alleszins. Hoewel niet met een, preciseert Paul Van Mal deren. De Japanners hebben al een poging ondernomen, maar hun produkt was tamelijk vo lumineus, zodat het transport ervan nadelig uitviel. Ze heb ben toen wel gepoogd het pro dukt samen te persen, maar het resultaat viel nog niet mee. Anderzijds zijn de overige lage loonkostlanden nog niet der mate geëvolueerd dat er voor de produkten die wij fabrice ren. reeds een behoefte be staat. Er wordt daar ook min der aan gedacht ze te produce ren. Het gezegde «gouverner c'est prévoir» in het hoofd, hebben we besloten in die lan den zelf een produktie op te zetten. In Israël starten we ermee. Maar dan enkel die produkten, die dermate volu- minueus zijn, dat de transport kosten zodanig oplopen, dat fabricage in het land zelf even veel kost of zelfs goedkoper uitvalt. Ook tegen een totale crash van de markt, buiten zijn wil om, wapent Paul Van Malderen zich. Allereerst, maakt hij dui delijk, zet ik mijn produkten op twee totaal verschillende markten af: in de klinieken en op de handelsmarkt. Daar naast worden de produkten «per markt» uitgebreid. Zowel in de breedte als in de diepte. Je moet immers over een neus voor vernieuwing beschikken. Zelf het initiatief in handen nemen en nieuwe produkten op de markt gooien. Volgend jaar voegen we trouwens al een nieuw produkt aan ons gamma toe. Al bij al komt het ër op aan de mensen te leren verbruiken. Wat de toekomst betreft ziet de Buggenhoutenaar er de toe stand anders niet makkelijker op worden. Elke dag. beseft hij, moet er gezocht worden naar verbetering en vernieu wing. We moeten er in de eerstkomende jaren immers blijven voor zorgen goedkoper te gaan produceren. Overheidssteun De subsidies die je als bedrijf van de regering uit krijgt, geeft de Buggenhoutenaar toe. zijn natuurlijk niet te verwaarlo zen. Maar wanneer je de toe stand in eigen land vergelijkt met deze in andere landen, moet je vaststellen dat je die subsidies in België, gewoon, via de belastingen, aan de staat terugbetaalt. De belastingdruk is inderdaad te groot. Je wordt als ondernemer, door die te grote druk. gewoon afgeremd. Want .de realiteit is zo dat je als gezond bedrijf de ontvangen subsidies gewoon terugbetaalt. Voor zieke bedrijven komt die steun misschien van pas. Hoe wel je je vaak kunt afvragen in hoeverre sommige zieke be drijven nog gezond kunnen worden. Bovendien gaan ze dan nog een oneerlijke concur rentie vormen voor de gezonde bedrijven. De aanpak van de Vlaamse Executieve, om via initiatieven als «Flanders' Technology» en «Het jaar van de KMO» de Vlaamse bedrijven in het bui tenland in de kijker te plaat sen, ervaart Paul Van Malde ren als erg positief. Die ganse beweging, verduidelijkt hij, heeft velen wakker geschud. En de Vlaamse bedrijven uit een zekere vorm van lethargie gehaald. Gelukkig overigens, anders zouden we in Vlaande ren gekonfronteerd worden met toestanden zoals-die zich nu in Wallonië manifesteren. Inderdaad, bevestigt Paul Van Malderen, ik voel me een beet je als een Europees Japanner, wanneer we naar het geheim van zijn succes informeren. Ik produceer, net als de Japan ners, produkten die tegelijk goed zijn en goedkoop. Bo venal echter primeert de kwali teit. Het komt er hiervoor op aan de algemene kosten zo fel mogelijk te drukken, zodat je een totale efficiency bereikt... Pierre Van Rossem Met een voordracht van de Antwerpse volksvertegen woordiger Edward Beysen over «Bier op tafel» rondde het Willemsfonds afdeling Dendermonde het werkjaar 1983 af. De voordracht had plaats op het stadhuis van Dendermonde. De spreker werd ingeleid door voorzitter Mare Verwilghen. Volksverte genwoordiger Beysen behan delde dan op een erg overzich telijke en vooral luchtige ma nier het ontstaan van de ver schillende streekbieren. Als brouwerszoon, hij weet dus waarover hij praat, schreef hij trouwens een boek over het onderwerp «Belgische bieren op tafel». Per provincie beke ken werd al spoedig duidelijk dat het vooral de provincies Brabant. Oost- en West- Vlaanderen zijn die over een niet onaardig aantal streekbie ren beschikken. Denk maar aan de rijke keuze in het Brus selse gaande van Iambic, krie kenbier, de soorten gucuzc, de witte Hoegaarden en de Hoe- gaarden Grand cru. Volksver tegenwoordiger Beysen kruid» de zijn voordracht ook met heel wat anekdotes over zijn belevenissen en bevindingen in de verschillende brouwerijen die hij had bezocht. Dat de talrijke aanwezigen van deze voordracht genoten, dient niet te worden onderstreept. Bij de provincie Oost-Vlaanderen verdienden vooral aandacht, het oud Zottegems bruin, vooral Liefmans die de énige brouwerij is die door een vrouw wordt geleid. Wat de Westvlaamse bieren aangaat, had volksvertegenwoordiger Beyens het vooral over de ab dijbieren zoals de Sixtus van West-Vleteren en de Prior Wa- tou. De voordracht werd afge sloten met een aantal tips over Vermoedelijke dader pleegde zelfmoord Zondagavond II december te 21 uur werd de 62-jarige Maria Neus in haar woning, Posthoornstraat 8 te Hamme, dood aangetroffen. Zy leek om het leven te zijn gebracht door hevige slagen en wurging was niet uitgesloten. Enkele uren voordien hadden buren geroep en getier gehoord in de woning van het slachtoffer. Motief Maria Neus. weduwe van Coen Eduard. had twee kinde ren. Eén van haar dochters, Yolande Coen, die gehuwd was met De Pelsmaeker Hu- bert, leeft reeds enige tijd ge scheiden van haar echtgenoot. Oorspronkelijk woonde het echtpaar in een nieuwe woning te Tielrode, Appelsvoorde 81. Maar sedert enige maanden woont zij te Sint-Niklaas en verbleef hij bij zijn ouders. De Pelsmaeker Hubert had reeds verschillende malen getracht zijn huwelijk te lijmen, maar hij verweet zijn schoonmoeder Maria Neus telkens dat zij de verzoening tegen hield. Die zondagavond heeft De Pels maeker zich naar de woning van zijn schoonmoeder bege ven en zou er een hoogoplo pende ruzie ontstaan zijn. De dader moet lelijk te keer zijn gegaan want het slachtoffer leek erg te zijn toegetakeld en is,wel!icht. volgens uit het eer ste onderzoek bleek, gestorven aan haar verwondingen en werden er geen oppervlakkige de wijze hoe bieren moeten worden geproefd, geserveerd, geschonken en bewaard. Voorzitter Verwilghen dankte de gastspreker voor de biezon- der originele wijze waarop hij zijn tema had toegelicht en werd het bock «Bier op tafel» te koop aangeboden. Daarna volgde een procfavond. die tot in de late uurtjes uitliep, tot slot van een biczonder geslaag de Willemsfondsaktiviteit. Ter gelegenheid van het zesde internationaal poppenfestival {jat van 9 februari tot 3 maart plaats heeft, organizeert het provinciaal instituut Dommel- hof in Necrpelt een internatio nale wedstrijd vrije grafiek met als tema «Het poppen theater». Voor alle verdere in lichtingen «Provinciaal Insti tuut Dommelhof», Toekomst laan 5 te 3580 Neerpelt (011/ 64.27.05).. sporen van wurging vastges teld. De buren hebben enkele uren na het geroep en getier de politie verwittigd, die Maria Neus vermoord in haar woning aantroffen. Zelfmoord Er werd een onderzoek inge steld. De Pelsmaeker Hubert werd onder de mogelijke ver dachten gerekend, omdat hij die avond op bezoek was ge weest bij zijn schoonmoeder. Hij werd meteen opgespoord, maar bleef de ganse nacht on vindbaar. Tenslotte trof men hem maandagmorgen aan in zijn woning te Tielrode. waar hij zich had verhangen. Over de juiste toedracht van de fei ten zal men nu wel voor.altijd in het duister blijven tasten. (bd) De Kanarie Special Club uit Hamme richtte tijdens het voorbije weekend haar 15c tentoonstelling in, in zaal De Opkikker, te Hamme. Aan deze tentoonstelling namen zeven clubs deel, komende uit Bazel, Londerzeel, St.- Amands, Temse, Kruibeke, Ruisbroek en Hamme. Er waren 75 individuele deelnemers, die ingeschreven waren voor het kampioenschap van 1983. Het clubkampioen- schap werd gewonnen door Bazel, voor Londerzeel en Hamme vraag die men wel vaker hoort! Het weder is nu maal een levenselement, dat elke mens aanbelangt, ndaar dat men het door de eeuwen heen heeft willen irspellcn, om het passend te kunnen benutten. Geleide- aan heeft men daartoe fijnere instrumenten bedacht. :h zijn er nog weervorsers die zich enkel bedienen met zuivere gegevens van moeder natuur, die haar gehei- n echter niet zo kwistig prysgeeft. dit genre behoort Marcel ich uit Wieze. die van op speurpost aan de Ge- htsveldstraat dc natuurele- ntcn volgt en bestudeert om tijn vooruitzichten uit af te en. Geen gemakkelijke als u hel mij vraagt! En voorspelde Marcel ons moQie zomer 1983 en zijn im kwam uit... iter 1984 irpien Troch belooft ons de winterperiode 15 de- ber 1983 tot 1 april 1984 geruststellend weertje, aan acht-droge en rustige kant. met een flinke portie nevel en mist, maar met de vorst (vrie- zeman) al in de kist. «Wij zijn aan ccn strenge winter ont snapt!» beweert Marcel en om die voorspelling te staven be schikt hij over ccn zee van natuurlijke bronnen, daar waar andere weerprofeten het moeten stellen met enkele kunstmatige gegevens, maar een beekje of een gracht groot. Voor aanvullende nabeschou wingen over het weerjaar 1983 laten we dc weermaster zelf aan het woord: «Dat dc wcer- centralc sterk en betrouwbaar is bewijzen de voorspellingen van het voorbije jaar: in drie grote zetten was het jaar rond: zachte winter 1983 lange hete zomer en een nazomerse herfst. Inderdaad de kleine zetten bewijzen dit bij scherpe re ontleding ten overvloede. Hoe zou ik anders de inhoud ervan kunnen bepalen? Volg orde dus: zec-stroom-rivier- beek en gracht; waar het in de wereld juist in omgekeerde or de gaat, nl. van gracht naar zee. Van snoekjes of walvissen gesproken. Persoonlijk verkies ik walvissen, omdat daar ten minste wat eten aan is, en men het ook nog kan delen, verde len en zelfs in schotels kan opdienen». Tot daar onze filosoof-weer- piet Marcel Troch die steeds bereid is er waar nodig een tekeningetje bij te maken. JVL De voorzitter van de Kanarie Speciaal Club. Leon de Mal- sche verwelkomde de aanwezi gen bij dc opening van de tentoonstelling op zaterdag 10 december te 17 uur. Hij dank te de burgemeester en de sche penen Van de Casteele en Vin- cart, voor hun aanwezigheid en interesse voor de club. Ver der prees hij het werk dat er jaarlijks geleverd wordt door zijn vrienden om deze tentoon stelling op te bouwen. Waardering Schepen van Sport, Paul Van de Casteele, kreeg hierna de eer om de vogeltentoonstelling officieel te openen. Hij wenste de Voorzitter en het bestuur van de Kanarie Special Club veel sukses met hun expositie. Dergelijke hobby vraagt een volledige inspanning die intens en met liefde bedreven wordt. De schepen wees verder op de moeilijkheden waarmede het bestuur soms te kampen krijgt bij initiatieven zoals deze. «Iedereen moet van goede wil zijn, want anders wordt het moeilijk voor een vereniging om in leven te blijven». In naam van de burgemeester en zijn collega Jules, verklaarde de schepen de tentoonstelling voor geopend. Hat aandenken van het gemeentebestuur, dat hij had meegebracht werd overhandigd aan de eerste Hammcnaar van het Kam pioenschap, 1983. Tot slot bracht voorzitter De Malsche een heildronk uit op het wel slagen van dc 15c tentoonstel ling en de club. De Kanarie Special Club is een vereniging die aangesloten is bij dc Belgi sche Ornithologische Federa tie, en die reeds 15 jaar vogel liefhebbers samenbrengt om gezamenlijk alle mogelijke problemen over de gezondheid en verzorging van vogels te bespreken en op te lossen. Wie meer over deze club wenst te weten kan zich begeven naar het olublokaal in de Damstraat nr. 12 elke zondagvoormiddag van 10 tot 12 uur. Kampioenschap 1983 Alle Europese: Salcmbier Theo (Hamme). Alle exoten behalve zebravin- ken en Japanse meeuwen: De Cleen Eddie (Bazel) Zeb'ravinken en Japanse meeuwen: Van Hese Fran?ois (Temse) Gepigmenteerde kanaries: D'Hondt André (Kruibeke) Vetkleurige kanaries, geel: Troch Lucien (Bazel). Vetkleurige kanaries, wit, rood. ivoor, enz.: Caluwc Francois (Temse). Nieuwe kleuren: Va donck Marcel (Bazel) Borders; Heyyaert Alfons (Londerzeel) Andere posturen: De Puysse- leir André (Hamme) Kruisingen met kanariebloed: Verhelst Willy (Temse) Kruisingen zonder kanarie- bloed: Vergauwen Mare (St - Amands). Alle parkieten: Annaert Au- gustin (Londerzeel). Duiven en hoenders: D'Hondt Hamme. De vogelvereniging «Kanarie Special» richtte het gewestelijk k De kampioenen samen met het bestuur op de foto (vh) schap in. Stry- Gerard (Puisbroek). Alle Europese: De Cleen Ed- Stam: De Cleen Eddie (Bazel) die ("Bazel Alle Europese: De Cleen Ed- Alle exoten. behalve zebravin- die (Bazel) ken en Japanse meeuwen: De Alle exoten, behalve zebravin- Cleen Eddie (Bazel) ken en Japanse meeuwen: De Zebravinken en Japanse Cleen Eddie (Bazel) meeuwen: Peeters Erik Zebravinken en Japanse (Hamme) meeuwen: D'Hondt André Vetkleurige kanaries: Buytaert (Kruibeke). Paul (Kruibeke) Vetkleurige kanaries, geel: Fe- Gepigmenteerde kanaries en lix Petrus (Bazel) nieuwe kleuren: Weymans Vetkleurige kanaries, wit, Eric (St.-Amands) rood, ivoor, enz.: Deckers Jo- Alle posturen: De Gendt Ba- zef (Kruibeke), ziel (Temse). Gepigmenteerde kanaries en Alle kruisingen: Puyssinck nieuwe kleuren: Weymans Etienne (Ilamme) Erik (St.-Amands). Alle parkieten: Meersman Alle posturen: Deckers Jozef Hector (Hamme) (Kruibeke). Duiven en hoenders: Van den Kruisingen met kanariebloed: Heuvel Benny (Ruisbroek). Puysseleir And i. 455 (Ham me): 8. Ruy" .inck Etienne. 454 (Hamme). 9. Verhelst Wil ly. 454 (Temse): 10. Weymar.s Erik. 453 (St.-Amands); 11. De Gendt Baziel. 453 (Tem se). 12. Van Kerckhoven Louis. 453 (St.-Amands): 13. Vergauwen Luc. 453 (Temse). 14. Van Strydonck Marcel. 452 (Bazel); 15. Boodts Albeit. 452 (Bazel): 16. Hcymans Lu cien. 452 (Londerzeel): 17. Deckers Jozef, 452 (Kruibe ke): 18. Peeters Erik. 452 (Hamme); 19. Salembier Theo. 452 (Ilamrne), 20. Van den Heuvel Benny. 452 (Ruis broek). De Puysseleir André (Ham me). Kruisingen zonder kanarie bloed: Heyvacrt Alfons (Lon derzeel). Uitslag tentoonstelling 1. De Cleen Eddie, 460 (Ba zel); 2. Heyvaert Alfons. 457 (Londerzeel); 3. D'Hondt An- Alle parkieten: Boodts Albert c'r^- 457 (Kruibeke); (Bazel) D'Hondt Gerard. 456 (Kruibe- Duiven en hoenders: D'Hondt ke); 5. Troch Lucicn. 455 (Ba- Gcrard (Ruisbroek). zel)l 6. Felix Petrus. 455 7. De de rijksbasisschool Kouter te Waasmunster had de •lljkse algemene vergadering plaats, gevolgd van een illig samenzijn en een etentje voor de leden. Voorzitter »ns Lambrechts verwelkomde de 175 aanwezigen. De ^ambrechts had begin september jl. zijn afscheid als rzitter aangekondigd voor eind van dit jaar. De rzitter verklaarde daarvoor verschillende redenen te hen. Volgens woordvoerder is er nood aan afwisseling, ril hij nog verder meewerken bij de Roosenbergwan- ;lub op vrijwillige basis. vele werk dat wandeltoch- met zich brengt mag zeker onderschat worden. Dank en uitgebreider bestuur en grotere werkgroep kan ik allen mededelen dat de iscnbcrgwandelklub blijft an. aldus voorzitter Lam- :hts. Door het opnemen een achttal nieuwe mensen raad van beheer wordt dc kersplocg groter. Dc mecs- pmerkingen die werden ge kt zijn veronderstellingen. stelde voorzitter Lambrechts. Die eraan toevoegde dat hij na onderhandelingen met het be stuur verder voorzitter blijft tot einde van volgend jaar. Na kontakten met de direkteur van dc Waasmunstcrsc rijksba sisschool dc h. Eric Van Lacre werd er een overeenkomst be reikt om alle wandclaktivitci- tcn voortaan aldaar te laten plaatsvinden. Zodus kunnen inschrijvingen, vertrek en aan komst van alle wandeltochten die in de Heidegemeente zul len worden op touw gezet daar plaats hebben. De h. Lam brechts drukte de geruchten al zou hij in zijn huidige woon plaats met een nieuwe wan- delklub van start gaan, volle dig de kop in. Ik blijf een Roosenbcrgwandelklubfan na 11 jaar voorzitter erbij te heb ben uitgeoefend, stelde woord voerder. Ook volgend jaar blijven wij zoals de voorbije jaren verder werken met ons steeds groeiend ledenaantal. Tevens zullen elke maand bus reizen worden georganizeerd en ook dc vergoeding voor verplaatsingen met eigen wa gens blijft verder behouden Voor wat de leden van de Roosenbergwandelklub al thans betreft. Vervolgens werden volgende leden op passende wijze gehul digd: voor de 25.000 km Hugo Smolenaars. voor het afleggen van 20.000 km Alfons Van Cauteren, Willy Hofman et} René Kwanten, voor de 17.500 km Maria Wéné. 10.000 km Benny Hoens, 5.000 km Cyriel Van Raemdonck, 3.000 km Christel Van Hoyweghen en André Vercauteren. 1.500 km Hubert Vermeir en Tony An- né. Verder nog tientallen le den van RWK die minstens 1.000 km hadden gewandeld in het voorbije seizoen. Deze avond werd besloten met een gezellig samenzijn waarbij dis cobar Bingo zorgde voor de muzikale stemming. (P. Van Gendt) Naar aanleiding van «Het Land Coïtha». boek dat nogal wat inkt liet vloeien, preciseert de Aalstersc hoofdbiblio- tekaris dat er in de instelling géén censuur wordt beoe fend. Van «boeken op den trap» of in «de kast» is dan ook geen spraak. Voor eventuele persoonlijke initiatieven van biblióteek- personeel dat iets zou ondernemen buiten zijn weten voelt hij zich alleszins niet verantwoordelijk. Alleen het openkastsisteem wordt te Aalst gevolgd. Waarvan graag akte. LH Op 17 december wordt in Ni- nove een RTT telefoonwinkcl geopend. De winkel zal onder gebracht zijn in het nieuwe TT-aebouW aan de Graan markt (054/33.47.03) In deze telefoonwinkel kan de kandi daat-abonnee kennis maken met het hele gamma toestellen dat de RTT aan haar kliëntcel verhuurt. De telefoonwinkcl zal elke werkdag open zijn van 9.00 tot 17.15 uur. Van 25 tot en met 28 december Tot die vaststelling komt men gaarne eens terug willen zien.(1 organizeert Jeugdhuis Nijdrop alvast als men de resultaten Na de traditionele korte te Opwijk zijn zesde Strip van de hofkenskcuring over- speech van de voorzitter werd beurs. Alle strips die momen- loopt zoals die vorige vrijdag volgende vleiende uitslag ge- teel in Vlaanderen op de markt door sekretaris Charles Heu- proklameerd: zijn worden overzichtelijk ten- vinck in het lokaal «Oud-Ge- 94% der punten: Lambrecht toon gesteld en te koop aange- meentehuis» werden medegc- Louis (Molenstraat); 92%: boden. De stripbeurs is te be deeld. Op die bijeenkomst Cooreman Jozef. De Schrijver kijken in de lokalen van het heette ^voorzitter Louis Van Hendrik en Lambrecht Alfred: Maria Immaculatie Instituut, den Steen allen welkom. Daar- 91%: Karei Heuvinck en Pe- Kloosterstraat 40 te Opwijk. U bij deelde hij mede dat de trus Macs; 90%: Paul kunt er steeds terecht in de avondvergadering enkel zou D'Hondt. Achiel Moens. Mau- namiddag, besteed worden aan de prokla- rice Van de Velde en Willy matie van de uitslagen, en de Van Lyscbeth (siertuin); 89%: prijsuitreiking, aldus bleef er Frans Cornelis. Marcel Lam- voldoende tijd over om eens brccht. Robert Merckx en rustig over het seizoen 1983 na Freddy Van Pract; 88%: Be- te babbelen of na te kaarten, noit De Mol. Kamiel Ledegen. Lambrecht (Bontegem): 82%: Verder kondigde mijnheer Jozef Putteman; 87%: Jan De Albert Cami. Frans Bosman. Louis aan dat voor hel komend Wolf. Paul Van den Elzen en Frans Van Driessche en Jozef jaarmaal als gastspreker eenv. Louis Van den Steen: 86%: Van Gecrteruy. 81%: Dirk De dom Joris uit Affligem werd Willy Bruylandt; 85%: Mevr. Schepper. Jozef Moens. Mau- uitgenodigd. Dc leden van het Callcbaut (siert.) en André rice Van Cauter. Roger Van Werk van den Akker, die deze Van Steen (siert.) en Rcmi Keer en Pierre Van Mol. tuinspecialist bij een vorige Van Haudt: 84% Frans Van Alle leden werden met een vergadering aan het woord Hecke en Virgilie Van Hove; nuttige prijs bedacht, hoorden, zullen hem zeker nog 83%Prosper Colson en Louis (JVL)

De Voorpost | 1983 | | pagina 15