Zoutloos VOOR DE EERSTE KEER LIJDT DE LEIDER PUNTENVERLIES De wet van de sterkste URBAIN BRAEMS: «HET IS TOCH AL HEEL SCHOON GEWEEST...» SC LOKEREN-KV KORTRIJK 1-1 STANDARD LUIK-BEVEREN 2-1 EENDRACHT AALST: HET UUR VAN DE WAARHEID h™,^Uh^,sf8SeL seren teveel domme goa HANDBALKALENDER fSSgJLSILF Ap 8**1». 26 - 16.12.1983 - De Voorpost E. Aalst - Winterslag: De beste kans voor Eendracht kwam er toen doelman Mathijsen reddelï de grond lag en Cornells naast de kooi besluit (per) VOETBAL 1° Nationale Erg dramatisch werd de nederlaag van leider Beveren op het veld van heersend kampioen Standard zeker niet want Anderlecht verloor op Olympia tegen Cercle Brugge ook de twee punten. Trainer Urbain Braems zag het evenwel zo niet. «We. moeten niet kijken naar wat Anderlecht heeft gepresteerd. Het enige wat telt is het eigen resultaat. En dat was nu voor het eerst negatief. Tegen Standard? Ja. ze hebben erg sterk gespeeld. Een goede opstelling. En toch hebben we tot bij rust de wedstrijd in handen gehouden. De gelijkmaker net voor de pauze had kunnen vermeden worden en dan gaat Beveren hier zeker de doos niet in. Maar kom, het is toch al heel schoon geweest. De druk van Standard werd na rust erg groot. De Wilde hield ons nog een tijdje overeind, al ging hij bij het laatste doelpunt misschien toch niet helemaal vrijuit. Beveren had toen trouwens al enkele malen de kans op een tweede doelpunt verbrod. Het zou echter onrechtvaardig geweest zijn moes ten we hier gewonnen hebben. Een gelijkspel hadden we wellicht nog kunnen wettigen. Hoe dan ook. Anderlecht verliest ook. Dat geeft toch wel een andere situatie? «Natuurlijk. Moesten we hier nu met een puntje weggeko men zijn, dan was de kloof zes punten. Anderlecht had het dan wel kunnen vergeten. Nu moet Beveren tonen dat het van deze opdoffer snel hersteld is. Zondag op Freelhiel legen RW DM moeten we onmiddellijk weer de twee punten pakken. Dan draaien we in de kompetitie met 28 punten. Niet slecht. En na de winterstop krijgen we het niet direkt lastig. Dal zou wel erg belangrijk kunnen worden. Als we opnieuw sterk vertrekken houden we alle troeven in onze eigen handen. Aan dit puntenverlies gaan we dan ook niet direkt zo zwaar tillen.» (H.A.) MESSIEURS DAMES. DIT WAS DE «ONVOLTOOIDE SYMFONIE VAN BRAEMS! BEVEREN KON INDERDAAD DE HEENRONDE NIET ONGESLAGEN AFSLUITEN.. Met Hoogenboom en Larsen in de ploeg verwachtte iedere rechtgeaarde Sporting» ter een vlotte zege, eventueel gekombineerd met spektakel van de talentrijke Des inderdaad, er was nog geen minuut voorbij of Vander Eist had al eens oog in oog g> met doelman Vanderschommen, maar hij miste. Lokeren speelde precies als in dt old days. Van der Gijp was eigenlijk dé man van de wedstrijd, zoals hij zich tussenwrong en van alles en nog wat uitprobeerde. Een solootje van René kon nog gestopt worden door de Kortrijkse doelman. Maar toch gaf Kortrijk al enkele verwittigingen, zoals het schot van De Volder dat met veel moeite gepareerd werd door een gelukkig waak zame Hoogenboom. Larsen daarentegen verraste bijna Vanderschommen met een prachtige, onverwachte omhaal, maar voor de rest was het niet veel zaaks. Veel slor dige passen, de motor sputter de. Waarschijnlijk heeft de man nog last van zijn blessure. In ieder geval scheen, op de flitsen van Van der Gijp na, het Wase offensief uitgebloed en de match sleepte zich naar de rust. De tweede helft was op de zelfde leest geschoeid. In het begin een fris spelend Loke ren, dat precies eens komaf ging maken met alle twijfels. Weer schiet Van der Gijp met scherp. De Vriese zet goed voor en Vander Eist mist weer op een haar na een doelpunt. Dat de Sportingaanhang doel punten verwacht zie je zo aan het feit dat de Lokerse kijkers achter het doel van Vander schommen samengedrukt staan. Maar toch waren er reeds sporen merkbaar van de Kortrijkse tegenaanval. Zo be machtigt Zidane een bal na slecht passenspel in het mid den en hij loopt door, omzeilt zomaar moeiteloos Vujkov en Van Goethem en knalt hard op het lichaam van Hoogenboom, een man die zijn gewicht in goud waard is. Even later blaast Delsemme een fout op Mommens. Ray mond zelf neemt de vrije trap en met één van zijn typische geplaatste ballen werkt hij de bal in het Kortrijkse net: 1-0. Stormachtig gejuich, natuur lijk! Alles scheen nu dik in orde. De volgende doelpunten schenen al geprogrammeerd te zijn, maar toen kwam het! De Rouck en Quain voeren een meesterlijk eentweetje uit en vlot wordt de verdediging uit verband gespeeld en Hoogen boom - uit zijn doel - kan niet meer aan de bal (1-1). Voor de rest was het niet veel zaaks meer wat Lokeren betreft. Van der Gijp probeert nog wat. Van Cauter gaat naar iedere bal. maar heeft pech in de afwerking. Ten onrechte wordt hij uitgefloten door een onredelijke en ontgoochelde menigte, hoewel hij toch iede re wedstrijd negentig minuten lang host van de ene kant van het plein naar de andere. Maar ja, een pechdag plaatst alles in een slecht daglicht. Het was integendeel Kortrijk dat de meeste kansen schiep gote en de ingekoms spaille, terwijl Zidam stant in het oog moesi] den worden. Op het ogenblik da semme affloot mocht S| Lokeren zich waarach lukkig achten dat het puntje overhield. Na 4 strijd zochten wij trainer dovic eens op in de k! mers, maar hij had sled hoofdtema in zijn «Wij krijgen veel te gea lijk doelpunten binner zijn in feite te zwak Normaal mag deze wt nooit verloren worden, nu we vooraan niet zo tief waren, hadden we n op een sterke verdi moeten kunnen rekenen het draait daar niet rot Vriese en Larsen zijn volledig in orde. En S dat is de man die ons winterstop een nieuwe moet geven. Wat ik wel spijtig vind Van Cauter zo uitgi wordt. Hij is de enige dj kan koppen en dat het spelen een ondankbare is nu weer gebleken. Li hopen dat het na de betert.» Zoutloos dus. De verplaatsing naar kampioen Standard heeft een einde gemaakt aan de serie ongeslagen kompetitiewedstrijden van leider SK Beveren. Het was al vorige zondag, thuis tegen Antwerp, merkbaar dat geelblauw wat minder fris van de lever akteert en op de zestiende kompetitiedag liet ook het geluk de Waaslanders wat in de steek. Maar de belangrijkste reden voor de eerste nederlaag van Beveren ligt bij Standard Luik dat wellicht zijn beste partij van het seizoen speelde en helemaal terecht de twee punten op Sclessin kon houden. Standard had het in de eer ste helft echter niet gemakke lijk tegen een snel spelend Be veren. De Waaslandse verde diging had weinig moeite om de zwakke Standard-aanval tot staan te brengen en Beveren zelf kon langs de snelle flanken bestendig gevaar voor Preud'- homme brengen. Vooral de sterk spelende Peter Creve zorgde ervoor dat de Standard- supporters wat angstzweet in het koude stadion kregen. De afwerking bij de leiders was echter niet van dezelfde kwali teit want eerst Martens en later Albert misten een goede kans. Beveren kreeg toch dat eerste doelpunt via Stalmans die op het kwartier een sterke aktie van Peter Creve aardig af rondde. Alles leek er toen nog op dat Beveren ook met Standard de vloer kon aanvegen maar na een halfuur spel kwamen de Luikenaars beter in de wed strijd. Het liep met Beveren allemaal wat minder vlot en vooral Heinz Schönberger raakte niet meer op dreef. De counter, toch steeds weer Be- verens merkteken, lukte ook al minder en Standard kreeg plots weer vertrouwen. Echte kansen waren er voorlopig nog niet en het was met een toevalstreffer dat de Luike naars net voor rust langszij kwamen. Een hoge voorzet van Plessers viel dood op het hoofd van de verraste Jos Daerden. De Limburger kon de bal toch nog wat kracht meegeven en doelman De Wil de mocht vissen. In de tweede helft was Stan dard doorlopend de betere ploeg maar tot erg zuivere kan sen kwamen de thuisspelers ook nu niet. Het was trouwens doelman Preud'homme die op nieuw de beste Standardspeler mag genoemd worden. Rond het uur stopte hij een schot van de alleen voor doel verschenen Peter Creve en tien minuten voor tijd had Erwin Albert het maar in te duwen, maar de lange Westduitser reageerde erg lui. Ondertussen speelden de Luikenaars om te winnen. De inzet en volharing was erg groot en het publiek begreep dat de ploeg ook vokale steun kon gebruiken. Dicht bij een doelpunt raakten de Luike naars echter erg zelden en al leen op stilstaande ballen raak te Filip De Wilde al eens in verlegenheid. Gelukkig waren op die ogenblikken ook de sterke koppen van Lambrichts cn Garot paraat om het gevaar weg te halen. Het leek er zo erg lang op dat Beveren ook zijn zestiende kompetitiewed strijd ongeslagen zou doorko men maar toen verdediger Ge rard Plessers ook zijn aandeel in de thuisaanvalopvoerde, raakte het Waaslands midden veld helemaal van de mat. Standard ging feller drukken en ook de ingebrachte Marek Kusto kon het Beverensc spel niet meer verluchten. Twee minuten voor tijd kreeg Stan dard Luik dan toch waar het om zijn slagvaardigheid recht op had. Opnieuw uit vrijschop, met Gründel achter de bal en een hoog opwippende Wintacq als afwerker. 2-1. Na een wedstrijd die voor leider Beveren twee keer een paar minuutjes te lang duurde. De Waaslanders mogen echter niet klagen. Met het verlies van Anderlecht blijft de kloof met de Brusselaars vijf punten. Nu rijsf evenwel de vraag of de Waaslanders van Freethiel misschien echt over hun hoog tepunt heen zijn. Zondag te gen RWDM - voor de Brusse laars krijgt het degradatie spook al erg duidelijke vorm - kunnen de mannen van trainer Braems wel zelf voor het ant woord zorgen. Hugo Af.rts (2' Nationale E AALST-WINTERSLAG 0-2 Eendracht Aalst ging voor de bijl tegen Winterslag. Het zakt meteen naar de onderste regionen van de rangschikking. Uiteindelijk heeft het nog geluk dat zowel Boom als Wuustwezel al evenzeer blijven ontgoochelen, of het stond helemaal aan de staart. Nochtans gaf Aalst de eerste twintig minuten t^e indruk dat het Winterslag aankon. De Limburgers waren inderdaad voorzichtig gestart, en in de beginfase beperkten zij zich ertoe de bal gewoon rond te spelen. Eendracht kon dus zijn wil opdringen, maar het bleek al vlug dat de aanval zeer zwak was. Al na tien minuten kreeg Muylaert een van de beste kansen van de wedstrijd, maar hij schoot zelf de bal tegen de vuisten van doelman Mathijs- sen, zonder om te zien naar Ferrera die moederziel alleen stond. Even later kwam Muy laert een halve stap te kort om een inzenden van Van Roy af te ronden. Dat waren in feite de enige wapenfeiten van de Ajuinen in de eerste helft. En ondanks het Aalsterse over wicht namen de Limburgers voorsprong. De Rijck had de snelle Thijs niet kunnen grij pen en die zette vanop de lin kerflank in naar Willy Geurts, die Horvat klopte met schot naar de verste hoek. Winterslag kroop nu in zijn schelp, en lonkte naar een nieuwe gelegenheid om toe te slaan. Die was er drie minuten voor de pauze toen Thijs Tre- dici kon bereiken. Laatstge noemde aarzelde geen ogen blik en schoof de bal onder het lichaam door van de traag rea gerende Horvat: 0-2. Een dracht stond nu voor grote problemen. Onmiddellijk na de kam pwisseling kreeg de thuisploeg de kans er wat aan te doen, maar Limpens schoot wel van iets te ver om de doelman van Winterslag voor echte proble men te zettenDe tweede helft vorderde en duidelijk kwam tot uiting dat Winterslag over meer maturiteit en vakman schap beschikte. Spelbepalen- de figuren bij de bezoekers waren Thijs en Hutka, maar bij Aalst liep er niemand bij die Winterslag echt voor pro blemen kon plaatsen. In het Eendrachtteam zitten enkele elementen die geen vechterstemperament hebben. Zij kunnen geen slechte situa tie rechtzetten. Zo beschikt Aalst over te weinig veerkracht. Wie wel een meevaller werd is Gerrit Muylaert, en dat al vanaf zijn eerste wedstrijd. Zijn tekort aan technische ba gage kompenseert hij door zijn inzicht, zijn beweeglijkheid in de spits van de aanval, en zijn kopspel. Natuurlijk mist hij nog wel een heleboel ervaring. Maar naar wat wij uit de mond van trainer Borremans verna men, zal hij nog kansen krijgen. Voor de rest lopen er bij Aalst een aantal elementen bij die duidelijk het peil van twee de nationale niet aankunnen. Of die zomaar direkt te ver vangen zijn is een ander paar mouwen, rekening gehouden met het feit dat de kern wat te beperkt is om vandaag op mor gen de hele boel te kunnen omgooien in een andere rich ting. (abl) Het gaat Eendracht Aalst momenteel niet voor de wind. In de loop van de week hebben wc trouwens uit vele gesprek ken kunnen vaststellen dat de nederlaag tegen Winterslag moeilijk verteert. Bovendien is het een publiek geheim dat het rommelt in de spclcrsrangen. Oefcnmeester Borremans be kijkt het tot nog toe enigszins rustig en heeft nog niet op tafel gebonkt dat de glazen ramme len Dat is nochtans van tijd tot tijd wel eens nodig. Zon dagavond werden de spelers na de wedstrijd tegen Winterslag verzameld in 't Apostelke waar tussen pot en pint en een eten tje van gedachten werd gewis seld over de stand van zaken. Volgens ingewijden kwam het duidelijk tot uiting dat er wat schort met de mentaliteit cn de ingesteldheid van het spelers- potentieel. Bepaalde spelers kunnen mekaar niet vinden - om het zacht uit te druk ken - en het ene woord bracht het andere mee. Borremans wil natuurlijk niet over één nacht ijs gaan cn heeft tijdens de afgelopen week een diagnose gesteld i.v.m. de malaise die heerst in het Eendrachtteam. Maar kan hij in de gegeven omstandighe den nu al koppen laten rollen? Hij is bijvoorbeeld nog niet zeker of hij kan rekenen voor de wedstrijd op Boom op De- roy. Sergeant cn Dierickx. die nog nasukkclen met oude bles sures, Ook werd ons in het oor gefluisterd dat doelman Hor vat voorlopig zou geweerd E. Aalst - Winterslag: Croonen ziet hoe Houben Van Roy de bal ontfutselt (per) WE ZULLEN ONS REDDINGSBOOTJE MAAR Ai OPPOMP het hierboven geciteerde ,"p" Borremans: «We inkas lersondcronsje» en dat werd - - boordevol problemen, die men J.-P. Borremans gaf na de en laten op de echt ge» echter zo veel mogelijk zal wedstrijd Aalst-Winterslag toe ogenblikken de tegenstn moeten oplossen tegen zondag dat de beste ploeg het pleit had veel vrije ruimte. a.s. Is het niet zo dat de wed- gewonnen. Hij onderstreepte Een pluspunt was al strijd op Boom niet mag verlo- ook het feit dat Aalst de laatste de eerste wedstrijd van ren worden? Het uur van de weken te veel domme doelpun- Muylaert. Hij heeft b waarheid heeft geslagen. Ver- ten toestaat. dat hij kan doorwegen lies betekent een katastrofe Bovendien missen we duide- verdediging. Hij beschil voor Eendracht.» aldus klub- lijk in ons team enkele elemen- een goed kopspel en leider Roger Van de Waetcr, ren met een leeuwenhart om voortdurend in de spits c a li's',uat'c de terug te kunnen slaan als het aanval. Voor de rest is h bcndrachtfamilic als zijn bin- mis loopt. Mijn mannen spelen delijk dat we zullen nenzak kent. (abl) te braaf, te weinig professioneel knokken om onderaan -gerakenaldus Borrern Depirreux, die Wit onder zijn hoede heeft, zijn nopjes met die 0-2 I Aalst: «We maken mét vooruitgang de laatste de maturiteit van de pi wel degelijk groter. Hè Kompetitie 3' Afdeling dames Beker van Oost-Vlaanderen schiftingen Dames E. Aalst - Winterslag: Een typisch spel beeld, drie verdedigers e (per) n aanvaller, in dit geval Muylaer VOOR DE BEMANNING VAN "DEN EENDRACHT' DREIGT ER "ZWARE STORM"! Kortrijk-Olympia Aalst Zond. 18/12 te 17.45 u.Groot- Bijgaarden-G. S. K. Hamme Zond. 18112 te 10 uur: Menen- R. B. Dendermonde II Beker van België 118' finales Heren Zat. 17/12 te 16.45 u KI. Me- chelen-E, V. Aalst (+5) Woensd. 14/12 te 20.15 u.Sas- ja-Robuco Buggenhoul (+5) Dames Zond. 18/12 te 17.30 u. Aalsl-Tongeren E. V. 18.15 u.: Avanti - - Femtna Lebbeke I-Buggenhout manschaP va" Thijs en II 5) waren vandaag dool Vrij. 16/12 te 18.30 u E V n'"d°nze verdediging Aalst-G.S.K. Hamme i) ecluer no8 nie' helem' Zat. 17/12 te 15 uur: R B. Den- punt' a,hoewcl we acl dermonde 3)-T. V. E. Gent vandacl8 wel meester Do. 15/12 te 10.30 Ajax Lebbeke l-Robuco Buggen- hout II 5) Do. 15/12 te 21 uur. H.C. Lo keren 3)- Avanti Lebbtkc II Vr. 16112 te 20.30 u.: Hrabo Denderbelle 3)-Vital Gent Za. 17/12 te 15.45 u.: S.K. Grcmbergse-At. Temsë 3). EVA over de situatie mede feit dat Aalst aanvallend mate zwak uitviel en .i voetbalde. Ik denk dat winterstop moeten bel zijn om te wedijveren tn< Niklaas en RC Jet en naar de top kunnen

De Voorpost | 1983 | | pagina 26