C Het kruisteken van Frankie Van den Broeck (j Lede werd niet beloond Van sensatie gesproken Totale off-day EEN LEBBEKENAAR OVER KAV DENDERMONDE-SK LEBBEKE BORNEM-LEDE 2-0 SK SINT-NIKLAAS-RC JET 3-3 SPORTKRINGSPROKKELS MERCHTEM-EENDRACHT ZELE 3-0 De Voorpost - 16.12.1983 - 2 ;j IKDIERF ER GEEN 4-3 VAN MAKEN UIT SCHRIK DAT ONZE TRIBUNE ZOU INSTORTEN (1e Provinciale St.-Niklaas - Jette: De in: (dw) Voor de middellijn, werd door geen enkele tegenstander op gewacht en zag dan nog kans om met een geweldige knal doelman Everaert het nakij ken te geven. Het entoesiasme steeg eventjes ten top maar kreeg al in de volgende minuut een geweldige deuk omdat De Daele slecht ontzette en Fer guson niet aarzelde (2-3 na 53 minuten). Sportkring bleef niettemin in eigen kunnen geloven en drukte de bezoekers zowaar tegen eigen doel. Wat overi gens niet betekende dat dc Jetspelers nooit meer in de omgeving van doelman Ter- voort kwamen. De suspens n iedere Wase speler was 100 was dan ook bij meerdere fa sen voelbaar en daarbij viel he wel op dat de linkerflank voot. al in de persoon van Luk Be, vers de man van de tweed! helft had lopen. Wat de blond middenvelder zondag allemat voor mekaar bracht was va het beste gehalte; misschie iets te stereotiep maar steed' goed genoeg om gevaar t zaaien in de Jetse achterhoede Bij één van zijn voorzette was Simoen erg dicht bij ee' doelpunt maar de zwak wegge werkte bal van doelman Eve1 raert werd naar buiten vei' lengd. Bij het ingaan van hel laatste kwartier zetten Imbei en Goyvaerts weer een snell- aktie op, maar laatstgenoemd; schoof naast. Ook Deme kroop daarna nog eens in d tegenaanval maar zag zij schot in extremis gekeerd doo een Sportkringvoet. 1 Na een voorzet van Bever op links plaatste Simoen ee onzuivere kopbal die toch doo' een bezoeker in hoekscho werd omgezet. De hoekscho, werd slecht ingetrapt maa Van Wambeke kreeg ee tweede kans. Nu werd zij1 voorzet door Truyens verleng met het hoofd en daar wa' Simoen weer als duiveltje ui een doosje om van nabij kei hard in te schieten. De aanmoedigingen ware j nu niet meer uit de lucht en da stuwde de gastheren ook naa een laatste prachtige doelkans Luk Bevers toverde weer O; zijn linkervleugel, deed alsc hij naar het centrum zoi schoppen tot bij Simoen, ei hierop liet doelman Everaei een aardig gaatje vrij. Ze! schieten durfde Luk niet aan' in plaats daarvan legde hij he leder doodgemoedereerd in d voeten van een Racingverde diger. (m.n. 3" Nationale 2' Nationale Voor Jong Lede breken nu werkelijk zeer moeilijke tijden aan. De-kloof tussen hen en hun voorgangers uit de klassering Roeselare en US Doornik, bedraagt al vijf eenheden. Dat kan tellen! Het wordt nu al duidelijk dat Lede een zeer sterke terugronde zal moeten spelen, als zij de rode lantaarn willen afgeven. Het zal geen sinecure zijn- Voor de bezoekers was er alweer niets weggelegd te Bor- nem. De thuisploeg nam een razendsnelle start. Na vijf mi nuten was de bal reeds meer maals in hoekschop verwerkt door de gastheren. Lede bleef echter overeind dankzij zijn inzet en een uitstekende doel man Vijt. De druk van Bor- nem ging wel wat luwen, de druk werd draaglijk, doch op dat moment zou Lede echter voor de eerste maal bezwijken. Peirsman gooide een inworp zo krachtig voor doel dat hij meteen gevaar zou opleveren voor de bezoekende kooi. Spe ler-trainer Jean Janssens was het eerst bij de bal en duwde hem onmeedogenloos voorbij de verbouwereerde doelman Vijt. De reaktie van Lede op dit Bornemse sukses viel nog mee. De bezoekers schiepen enkele kansen, doch de afwer king bleef in gebreke. Zo haal de Bornem op een rustige en vrij eenvoudige manier de rust zonder averij te hebben opge lopen. Na de rust was Bornem heer en meester over het gebeuren, echter zonder Lede onder gro te druk te zetten. De lokalen gingen zeer voorzichtig te werk. Zo kon Lede ook nog een paar keer gevaarlijk voor de dag komen. In de 67ste minuut knalde De Rijck een bal tegen de dwarsligger. Een voorzichtig akterend Bornem voelde nattigheid en begon op nieuw met het opbouwen van enkele aanvallen. Zo diende Vijt enkele minuten later een bal te stuiten met de handen, maar dan wel buiten de grote rechthoek. De daaropvolgen de vrijschop voor handspel werd door Van Herstraeten op een schitterende manier in het doel gedraaid. Vijt was werke lijk kansloos op deze lob. Zo ging Lede opnieuw een neder laag tegemoet. Qua spel eft inzet hadden de bezoekers ze ker niet ontgoocheld. Voor hen was het toch werkelijk jammer om te worden versla gen op het moment dat ze de gelijkmaker hadden kunnen afdwingen. Hoe een balletje rollen kan! (g.d.t.) De doelpunten: 1-0 Jean Jans sens (29') en 2-0 Van Herstrae ten (70'). Bornem: Segers, Lavaert, Spiessens, Moens, Pepermans, Stevelinck, Janssens, Peirs man, Wijmeersch (30' Jacobs), Lofombo en Van Herstraeten. Lede: Vijt, Dirk Geeraerts, De Rijck, Droesaert, Ver- straeten. De Winne, Eeckhoudt (74' Walraed), Strobbe, Geeraerts Glenn, Dieltjens en Uyttenhove (82' Bombeke) Wat beide vooraanstaande elftallen uit tweede nationale zondagnamiddag aan het stedelijk sportstadion voor mekaar brachten was werkelijk hartverw rmend. Het technisch hoogstaande Jet kwam dan wel op een vroege voorsprong maar kreeg het naderhand nog verduiveld moeilijk tegen de uiterst wilskrachtige gastheren. Het gelijkspel was dan ook een verdikt waarmee iedereen zich kon verzoenen. Niettemin waren de begin- minuten niet om over naar huis te schrijven. Zowel Sportkring als Racing waren dan aan een verkennende ronde bezig en dat werkte nogal wat balverlies in de hand. De eerste echte motie was in de twaalfde mi nuut: Truyens gaf een voorzet op maat en 'toren' Noë kopte buiten bereik van keeper Eve raert. Het leder viel echter op de dwarsligger en kaatste bui ten. De onmiddellijke Jetse reaktie was vernietigend. Een aanval op gang gebracht door een ongrijpbare Demey be landde bij Hosker die over links uitbrak. De andere En gelsman bij de gasten, Fergu son, legde met het hoofd terug op de inmiddels toegesnelde Demey en Guy schoof in de verste hoek van de wanhopig reagerende Tervoort binnen. Ook bij de volgende Brusselse aktie bleef de verdediging zon der reaktie. Goyvaerts raakte immers door naar onze over tuiging vanuit buitenspelstand, kwam de strafschopzone bin nen en werd duidelijk neerge legd door De Daele. Scheids rechter Laenens wees onver biddelijk naar de gevreesde stip en dat was een klusje dat door Geebelen kundig werd opgeknapt. Dat was natuurlijk een tota le antiklimaks en de gegronde vrees ontstond dat de wed strijd in zijn beslissende plooi was gevallen. Racing Jet bleef zijn technische superioriteit demonstreren, maar langza merhand begon bij de thuis ploeg de overtuiging te groeien dat er nog iets te redden viel. Ferguson en Goyvaerts kwa men nog tot tweemaal toe ge vaarlijk opzetten, maar zonder verdere averij. Inmiddels moest trainer Geertsen zijn beste verdediger. Van Marcke, vervangen door Callaerts en dat betekende een aanzienlijke defensieve aderlating voor de geel-blauwen. Na een goeie beweging van Van Wambeke schoot Rodrigo hoog over, maar enkele minuten voor tijd raakten de lokalen toch aan de aansluitingstreffer. Een hoek schop van Bevers belandde bij Truyens en deze zette de bal in het pak spelers waar Simoen als de kippen bij was om de hoop in eigen gelederen weer te doen herleven De voor de gelegenheid wit blauw uitgedoste Sint-Niklaze- naars deden er werkelijk wat aan in een daverende tweede helft. De technische vaardig heid bleef ook dan achterwe ge, maar de mankracht cn dc bijna onstuitbare inzet vergoe lijkte veel. Zo raakte Jan Si moen even na rust weer goed door, maar zijn volley ging hoog over. In de 52ste minuut bewondering alom na een weergaloze rush van Van Wambeke. Peter vertrok van St.-Niklaas - Jette: doelman Tervoort komt de beide nummers 6 scheiden (dw) In de Wase kleedkamer over het geheel genomen toch wel 1 tevredenheid over de bijzonder sterke tweede helft. Toch werd meermaals verwezen naar de onrechtmatige tweede goal van Racing Jet die na een buitenspelstand vanwege Goyvaerts tot stand kwam. Franky De Daele was immers de man die de ingreep uitvoerde. «Ik heb zeker een fout begaan, maar was er anderzijds van overtuigd dat er een buitenspel aan voorafging. Spijtig dat dit domme doelpunt onze winstkansen zwaar hypotekeerde want uit een gesla gen 0-2 situatie terugkeren tegen een ploeg als Racing Jet was echt niet gemakkelijk. Toch lukte het ons. Ik was nog niet uitgejubeld of ik kreeg een bal te verwerken die ik wat knullig in de voeten zond van Ferguson. Al bij al ben ik niet ontgoocheld over mijn persoonlijke prestatie. In de eerste helft had ik wel alle moeite tegen mijn direkte tegenstander Demey, maar na de rust ging het al heel wat beter en kon ik zelfs enkele keren mee naar voren oprukken». Wat er ook van zij, Franky streed zondag zoals vele Klaaskens met een leeuwenhart en kreeg ook van oefenmeester Noliet een goeie kwotering voor zijn op treden. Leon was trouwens kort in zijn wedstrijdanalyse. Voor al in de tweede helft bleken we met onze inzet enorm veel goed te maken. We dwongen mijns inziens ook de meeste kansen af, en maakten propaganda over het geheel van de lijn». Op de repliek dat Jet-trainer Rik Geertsen hel uitvallen van Van Marcke als verklaring gaf voor de wending in de match van 0-2 naar 2-2, reageerde Leon duidelijk. Ik wil het nog altijd eens zien wanneer ik in verdediging over mijn sterkste opstelling beschik en tevens Danny Vandenhende kan uitspelen. Vergeet immers niet dat SK Sint-Niklaas nog maar twee weken met een zelfde ploeg heeft gespeeld gedurende deze kompetitie. Hoe kunnen we ooit de auto matismen in de ploeg krijgen als we wekelijks moeten wijzigen». De keuze van Guy Rodrigo werd door de Wase oefenmeester verklaard met de betrachting om op eigen veld toch zoveel mogelijk offensief uit te pakken. Verder stond Noliet nog even stil bij de al dan niet teruggekeerde vaste waarden in de kern: Voor mij zal iedereen moeten knokken om zijn plaatsje terug te pakken. Jongens als De Daele geven immers de laatste weken het beste van zichzelf en dan is het toch wel duidelijk dat mannen als Beirinckx eerst zullen moeten bewijzen dat ze na een lange blessure weer goed genoeg zijn om hun plaats in te nemen». Naast De Daele citeerde hij natuurlijk Luk Bevers en ook Peter Van Wambeke bij de uitblinkers en betrok hij eigenlijk gans het elftal in de verdienstelijke draw. i Met dat alles blijven de Sportkringers steevast aan de I leiding in hun reeks, en weten zich inmiddels bijna zeker van de titel van herfstkampioen. Zondag staat er dan wel een verplaatsing gepland naar Wuustwezel maar bij een staartploeg zou de Sportkringformatie waarin Danny Van den Hende terugkeert, toch geen problemen mogen hebben. Vergeet immers niet dat Racing Jet het thuis moet opnemen tegen Diest. (m.n.) Een zaterdagavond van winters allooi: donker en koud. Mensen in rechtopstaande mantelkragen haasten zich langs de stoepen, waar dennegroen en kleurrijke lampjes de kerstsfeer oproepen, naar de gezellige warmte van open haarden en houtkachels. Anderen spoeden zich café- waarts, dorstig naar gerstenat en babbel. Vlagen smelten de sneeuw zetten de ruitewissers aan het werk. De Dendermondse Brussclsestraat lijkt één galerij. Onder het viadukt weerkaatsen een dreigend ogende Schelde en een geamputeerde Dender gelig licht. Baden in een zee van ettelijke kilowatts daarentegen, doet het KAVD-stadion te Grembergcn. Wachtend op dc spelers en op het publiek, die er rond de klok van achten een zoveelste editie van de voetbalderby KAV Dendermonde- SK Lebbeke - Goliath versus David, aan beider rang schikking te merken - animo moeten schenken. Het is nog vroeg. In de cafés aan de overkant raakt eenieder geplaagd door een droge lever nog makkelijk aan lafenis. Dc KAVD-kassicr verwacht blijk-, baar een massa volk, want hij wil in deze vroegte zijn wissel munten sparen en vraagt om gepaste betaling. Op de statribune is nog geen kat te bespeuren Enkele KAVD-jongeren vragen om steun voor de jeugd. Uit een luidspreker, die overduidelijk betere tijden gekend heeft, pruttelt bij vlagen muziek. Aan de Dendermondse muzi kale smaak, moet trouwens dringend wat gedaan worden Akkordeonklankeri klinken bij wijlen wel aangenaam in de oren, maar er in dc loop van amper een half uur tweemaal aan herinnerd worden dat het «Noordzeestrand» een strand is «dat er stil cn verlaten bij ligt», is van het goede teveel. Het stadion - what's in a na me? - biedt in zijn geheel trou wens een troosteloze indruk. Afgeleefd, oubollig, onver zorgd met als omheining publi- citeitsborden die dringend aan herschildcring toe zijn. Provin ciaal tot in het kleinste detail. De spelers, althans die van Dcndermonde. want dc Lcb- bekenaars warmen hun voeten blijkbaar allereerst aan dc ka chel op. zien er beslist beter uit. Hun trainingspakken - blauw-blauw - behoren zelfs tot wat wel eens modieuze sportkledij genoemd wordt. Het is ondertussen half acht geworden De Lcbbccksc spe lers verschijnen op de grasmat. Vanachter één van de doelen wordt een eerste Lcbbceksc claxonstoot dc lucht inge stuurd. Tijdens het verdere __vcrloi)nvan de wedstrijd blijft de Lebbeckse mini-spionkop opvallend rustig. Zelfs in de wijze van opwar ming verschillen beide teams. De Dendermondenaars pak ken die klus eerder gestyleerd aan. Er zit iets van aerobic in de manier waarop ze de benen uitstrekken. Af en toe verstar ren hun bewegingen en geven de spelers dc indruk een po ging te ondernemen body en spirit tot één materie te laten versmelten. De Lebbeckse voetballers daarentegen pak ken hun voorverwarming los ser, nonchalanter aan. Eerder met een mentaliteit van «Moe der, mijn pree en mijn mes!» De statribune wordt bevolkt door opvallend veel SK-sup- porters. Eén van hen drukt «Alainke» - na informatie blijkt «Alainke» in werkelijk heid Alain Grégoire te heten - luidruchtig op het hart «er di- rekt mour iecncn in te zwie ren». In verstaanbare taal. een doelpunt aan te tekenen. De supporter in kwestie heeft het echter mis, want de wedstrijd is nog niet in-geflotcn cn naar we achteraf aan dc weet kwa men. wordt met dergelijke doelpunten geen rekening ge houden. Even voor achten zet de Dendermondse kliek er dc beuk in, In Lebbeckse suppor tersrangen wordt de kwaliteit van deze muzikale prestaties smalend weggehoond. Even na achten mag Lebbeke aftrap pen. Een Dendcrmondefan. die zijn ware aard niet kan verstoppen cn via ellebogen werk een plaatsje wist te be machtigen in dc Lebbceksc supportcrsschaar, informeert langs zijn neus of Frankie Van den Broeck al zestien is... Ophet veld doen de hlauw- witten het aanvankelijk lang niet slecht. Het spel lijkt wel op een holderdeboldergedoe, maar efficiënt mag het wel ge noemd worden. Chris Ferket slaagt er zelfs in een kopstoot in de richting van het doel te plaatsen. Voor enig gevaar met dat lichaamsdeel zou deze speler achteraf niet meer zorgen. Vlak achter me, in de statri bune, krijgt een flink ingebus- seld mevrouwtje - ze kon in een of andere kerststal aó Ma ria aflossen - van manlief - aan de kleuren van zijn sjaal te merken een fervent SK-sup- porter - de eerste lessen in de regels van het voetbalspel. Aanvankelijk blijkt ze het ge doe overigens te appreciëren, maar weldra begint ze te zeu ren over koude voeten en uit ze een flink hoorbaar ongenoe gen over het feit dat er in de voetbalstadions gerookt mag worden. Madame kan niet te gen «d'n doemp». Op het veld wordt er weinig spettercnds getoond. Een van beide lijnrechters maakt van een spelonderbreking gebruik, zijn neus te snuiten. Net voor rust komen we aan de weet dat «de chauffeur van de wagen met de nummerplaat EFN 450 zijn koplampen liet aanstaan» Tijdens de pauze maakt de speaker van dienst bekend dat in Grembergcn dc beste frie ten van Oost-Vlaanderen ge bakken worden. En dat de wedstrijdbal geschonken werd door supportersclub «De Ja ger». Ook voetbalintcrnatio- naal én Lebbckcnaar Ray mond Mommens wordt mikro- fonisch verwelkomd. De twee de helft van de wedstrijd be gint. Dc mevrouw achter mij ontpopt zich nu als een zeur- kous-van-langc-adcm cn dc pogingen van haar echtgenoot, haar via lieve woordjes gunstig te stemmen, zijn boter aan de galg. Plotseling wordt het pu bliek. via een rauwe kreet van een supporter, kond gemaakt dat «Jean-Maric Prcud'hom- me» in het Dendermondse doel heeft plaatsgevat. En dat zelfs I leinz Schönberger onder dc 22 spelers vertoeft. «Is dat waar?», hoor ik een vrouwen stem vragen... Op de grasmat toont Dcn dermonde ondertussen dat het meer techniek in huis heeft. Een scrimagc voor het Leb- Irnkw ilod: l„»nl LM.eil al. Lil voorspeler Frankie Van den Broeck, die zijn verdediging ter hulp gesneld was, slaat zo waar spontaan, een kruisteken van opluchting. Waar een diep geloof al niet goed voor is. Enkele tijd later echter heeft een beroep op de Goddelijke Drieëenheid minder bijval. Dendermonde skoort en voor Lebbeke is de kous duidelijk af. Dcndermonde is wel de betere ploeg, maar presteert tegen de buren geenszins als een leidersteam. «Wie heeft nu gewonnen», zeurt eenzelfde vrouwenstem, wanneer de scheidsrechter de wedstrijd affluit. We rijden opnieuw Lebbe- kewaarts. Gerechtigheid is ge schied. Het Schelde-viadukt lijkt ons meer dan anders een kompleet misbouwsel. Pas wanneer de wagen de Vondel beek overschrijdt, voelen we onze stemming in positieve zin evolueren. En aan de Leb beckse O.LVrouwkerk, die in de verte in een zee van licht baadt, kunnen de Dendermon denaars zelfs een puntje zuigen... Pierre Van Rossem De laatste uitwedstryd van deze voor de Zeienaars knappe Michiels en Benjamin Saey de- heenronde is op een eerste nederlaag uitgedraaid. De hoop den "a ,de ™st intrede om ongeslagen op verplaatsing de winterstop te kannen Gee„fen DOk ingaan is door een counterende thuisploeg stuk geslagen. ferrerre Vooral in de eerste speelhelft draaiden de bezoekers Het vierde kwartier gingen vierkant en kregen in deze periode een betwist en ongeluk- je gasten in het offensief zodat kig doelpunt binnen, zodat trainer Pfaff na de pauze alles zjj bestendig in de omgeving in de aanval gooide met een derde en opnieuw fel betwiste van de Merchtemse kooi ope- treffer als resultaat. teerden. In deze periode ver- keek Jan Pieters een reuzekans Eendracht diende Mare Lauwers drukte af en bracht de om zijn ploeg opnieuw in dc Cooreman te missen die deze bezoekers meteen diep in de wedstrijd te brengen Op een week was uitgevallen met een problemen. Het enige Zeelsc meter voor een verlaten kooi longontsteking Hierdoor gevaar kwam van de voet van kreeg hij het nog voor mekaar kreeg een herstelde Dirk De- Rudi Peersman die een center om de bal naast te besluiten, ferrerre een nieuwe kans na van Bordui in een tijd op de Eenzelfde lot was een schot zijn beloftevol heroptreden te- slof nam echter zonder het ver- van Pfaff beschoren De Zeie gen Racing Doornik Mcrch- hoopte sukses. De thuisploeg naars kregen voldoende kan- tem liet van bij de aanvang in zou op slag van rust zijn voor- sen om te scoren maar het zijn kaarten kijken met een sprong verdubbelen toen De opportunisme bleek volkomen verdedigingsgordel voor de Vits met een afstandsschot uit- zoek. Op een van de lokale kooi van Moyson op te stellen, pakte dat via de dwarsligger en counters vertrok Lauwers in In deze matige partij kwam de de rug van doelman Van Puy- een betwiste buitenspelpositie thuisploeg vrij vroeg aan een velde in doel belandde. Deze om de nederlaag van de bezoe- treffer toen iedereen bij Een- situatie noopte trainer Pfaff tot kers vaste vorm te geven, dracht aan buitenspel dacht, twee vervangingen. Frangois Joost Arens St.-Niklaas - Jette: De kanonbal van Van Wambeke (niet op de foto) gaat recht n ZELDEN DAVERDE HET STADION VAN SK SINT-NIKLAAS ZOZEER... VAN ENTHOUSIASME EN PRET!

De Voorpost | 1983 | | pagina 27