k: r IC I e wet van de sterkste OvërzicIïnfaiwl^Natlöiial^fonipeÏÏtie spanning tot op het einde z-» i™,.. .s,.™ Einde van het Europees avontuur P.: KANGOEROES AALST - ADEC BAASRODE 3-2 laas boven baas ivenes Zele - Menen 1-3 I.C. TEMSE - L0G0M0TIV PLOVDIV 2-3 ESS?SS VERZICHT VAN DE IATIONALE KOMPETITIE K. TEMSE-SNOEFEL GREMBERGEN 0-3 Met het maksimum naar de terugronde MODERNA LEBBEKE-ZOMERGEM 1-3 Ondanks Conny Borms KIELDRECHT-JUVENES ZE1E 1-3 Superieure bezoekers RODE STER PRAAG-TEMSE 3-0 V0LLEYBALT0RN00I «DE WITTE MOLEN» IINTERKAMPIOENSCHAP ZONE 00ST-VLMNDEREN kv Volleybal, Steendorp - Moerbeke: Speelman (S) verrast op zijn tstanden. -10/14-16/12-15/15-8/15-8 iet de beginopstelling (Lens- ins, Gielen, Rogiers. Breu- lelaers. Nobels en Moens) leen het niet te vlotten. Ka- rein Dirk Nobels (weer een i'akke prestatie) kon zijn ■oeg niet doen draaien. Een 1 en een 8-4 achterstand kon wwens niet meer opgehaald jrden, en Aalst won de set rdiend met 15-10 zonder ht denderend te spelen. Een ■gehaalde Meersman niet mderd procent fit. maar toch ed en Aerts geven de decploeg meer blok- en aan- lskracht. en via 6-8 en 10-12 kon voor de Baasrodenaars het beste gehoopt worden. Aalst replikeerde echter gepast langs de twee hoofdaanvallers. En wanneer ze bij 14-12 uit maakten. mocht Adec van ge luk spreken dat de tweede scheidsrechter een netfout op merkte. Bréuckelaers scoorde hierop tweemaal met zijn op slag, Lenssens smashte 14-15 op het bord en een prachtblok van Gielen-Meersman zorgde voor setwinst. De derde set liep Aalst direkt uit tot 3-0, maar met Breucke- Iaers werd het snel weer 3-4. De 9-5 voorsprong van Aalst werd teniet gedaan door het goeie blokwerk van Meersman (samen met Gielen een prima vesting) en de rake aanvallen van Aerts. Nij 12-13 was hij het die het volgende punt maakte, en Meersman smashte 12-15 bijeen. Waar iedereen nu dacht dat Adec een vlotte 1-3 zege zou behalen, was het helemaal an ders. Aalst vocht voor elke bal, en vooral in het achterveld keerden zij tientallen ballen in hun voordeel om. Ook het set- upwerk was niet zuiver en veel te doorzichtig om de Kangoe roes te verschalken. De laatste twee sets werden gemakkelijk door Aalst gewonnen. MDS :t kon niet uitblijven. Na een schitterende seizoenbegin, opdoffer tegen St. Amandsberg en de reeks moeilijke 'wedstrijden, moest Juvenes eindelijk nog eens de wet n de sterksten ondergaan. Dat dit thuis gebeurde was n nog dubbel spijtig. j lco Menen, op de derde ging dan plots zo zenuwachtig ats gerangschikt had zeker en krampachtig spelen dat de t de bedoeling om zich te gasten de punten op een dien en afslachten. Het zag er in blad voorgeschoteld kregen, eerste set nochtans wel naar Een geroutineerde ploeg als Het werd al 6-0 als Menen Sialco laat zoiets natuurlijk dt de eerste maal kon serve- niet liggen en uit de Zeelse i. Juvenes had er zin in en missers kregen ze de kans om essief en vlot spelend gin- in de wedstrijd te komen 12- ze van 9-5 naar 15-8 zon- 15. r dat Menen maar iets in de In de derde set zagen we de j te brokken had. eerste tekenen aan de wand. Ie ging dezelfde weg op in Menen opteerde voor steek- tweede set met een 3-0 ballen op de 2- en 4-positie en arsprong. maar Menen daar zijn de Zeelse blokkers jnde bij en wandelde over zeer allergisch aan. Keer op -enes: 4-8. De thuisploeg keer omzeilden de Menense aanvallers het Juvenesblok, Ook de aanvallers deelden nu in de malaise en de spelverde lers zagen het eveneens niet meer zitten. De naieve spelwij ze van de lokalen was een kolfje naar de hand van de Menenaars die als een pletwals over Zele rolden: 8-15. In de 4e set was de afgang compleet. Een reeks van 4 mis sers in de receptie deden de veer breken. Iedereen deed wat hij kon maar de mentale weerbaarheid van onze jeugdi ge ploeg was onbestaande. De Menense euforie was in schril kontrast met de hangende hoofden in het Zeelse kamp. Het is niet iedereen gegeven de leiders in eigen huis te kloppen! (ajz) beurt Mattijs en Michiels (x) weinig perspectieven in die richting niettegenstaande hun verweer tegen Schelle 1-3. In 3B werd de topper betwist tussen de twee koplopers, die beslecht werd in het voordeel van Vitesse Kruibeke, 2-3 (2- 15/15-6/14-16/15-10/2-15). Op Mortsel heeft Vitesse, met het oog op de titel een goeie dag thuis gehaald. De herfstkam- pioenen hebben hun optie op de titel versterkt, want bij eventueel verlies kwamen de koplopers op gelijke hoogte. Real Testa Lokeren heeft gou den punten gesprokkeld. Van beide tegen de degradatie vechtende ploegen heeft Real Testa het meeste voordeel ge haald en blijft alzo voeling houden met de voor hen ge klasseerde ploegen. In 4A doet het kersvers gepro moveerde OH. Oazel het ver der goed en heeft het van 3e komende Pitzemburg droog weeg 0-3 aangesmeerd. Na een 4-15, 4-15, verslapte enigszins de concentratie in de 3e set. Pardaf Kruibeke, vierde het wederoptreden van de door een auto-ongeval gekwetste Luc De Leenheer, met een Volleybal, Sinaai - Belsele: De smash van Belsele belandt in het net (dw) de eindafrekening. De uitschieter in de provinciale reeksen is Steendorp-Moerbe- ke 3-2 (16-14/15-12/4-15/14-16/ 15-10). De bezoekers brachten in elk in de eerste twee sets een voorsprong van 0-8 op het sco rebord, maar Steendorp drong hun terug in verdediging en in de belle geraakte Moerbeke nooit op voorsprong. Een vol treffer voor Steendorp. Kontakt Temse ging onver wacht de boot in met 3-1 op Heusden. Enkel in de derde set konden ze enig verweer opbrengen. In 2A is de derby St. Gillis- Waas-Nieuwkerken beslist in de laatste set: 3-2. Elversele liet zich de maat nemen door de Kanaaljongens uit Zelzate 0-3. Stekene-Wachtebeke 2-3 met tevreden supporters en ontgoochelende speiers van Stekene. De Klinge-Evergem 3-1 met de Klinge als sterkst aanvallende partij. Lovende- gem-Beveren 3-1, zonder ver rassing want collectiviteit ont brak bij Beveren. In 2B hebben de staartploegen Kangoeroes cn Baasrode geen groots volleybal gebracht. Al- Volleybal, Steendorp - Moerbeke: Mattijs (M) smasht door het blok Speelman-Krijner (x) leen spanning en door deze overwinning heeft Kangoeroes zich weggewerkt uit de lagere regionen. Ze stuurden de jon gens van Mare De Smedt naar huis met 3-2 (15-10/14-16/13- 15/15-8/15-8). In 3A moest Steendorp het onderspit delven in een wed strijd van 5 sets. Berlare-Buggenhout 3-0. De hoogste tijd voor de bezoekers om uit te zien naar een nieuwe trainer. De Pardafjongens heb ben zich laten verrassen door Schellebelle 2-3. De topwed strijd Sinaai-Belsele is beslecht in het voordcel van de thuis ploeg 3-2. De spanning dreef ten top en voor de thuisploeg een stap dichter bij de titel. In 3C konden de ajuinen niet optornen tegen Eine en verlo ren alzo 1-3. Lede versloeg Herzele. mede dankzij het puik werk van Jo- han Korte. In 4B ging enkel Springbokken Zele de punten weghalen op verplaatsing door met 1-3 te gaan winnen op Hamme. De tweede ploeg uit Baasrode moest de punten in Gent laten VOLLEYBAL Wegens de winterstop geen ^1» tegen het Bulgaarse Loc. Plov- I door haar 1-3 overwinning te- 1 imcTwc de Europabeker. met plaatsballen en dakgoten gen het degratievechtend Bre- '"!i De eerste twee sets nam Tem- van de Bulgaren liepen deze dene nog altijd stand en blijven ede door de winterstop in se de maat van Locomotiva, verder weg van hun tegenstre- ze in koers voor de titel, e-diyisie. heeft het bestuur doordat de motor van de Bul- ver 7-13. Voor iedereen leek Voor Sigivok wordt het de V"5r." ,Temse- Iemeend garen sputterde, mede door de de wedstrijd gespeeld, doch hoogste tijd het roer om te ■ar publiek een internationa- blok die Van Eynde optrok en mede door koncentratieverlies gooien, willen ze ontsnappen i wedstrijd te moeten aan- het sublieme werk van Guy De van de jonge Bulgaren in de aan de degradatie, de thuis- ieden, Beer, zowel in de verdediging hand gewerkt door een paar wedstrijd van zaterdag bood .e wedstrijd vond plaats in het als in de aanval, via 7-2 en 7-9 flaters van de 2e scheidsrechter (ider van een zesdaagse ver- tijdens de eerste twee sets hiel- en ook mede door de vervan- ijf in België. De vorige pen Bosierez en Van Meer de ging van Van Meer door Rudy genstanders met uitslagen: setstanden bepalen. Lefever, kwam Temse op -sboerke-Loc Plovdiv 1-3, De twee volgende sets domi- voorsprong 14-13. Met zes torman Genk-Plovdiv: 2-3. neerde Plovdiv, Van de Velde wedstrijdballen slaagde de jon- Inack Roeselare-Plovdiv: 1-3. en co probeerde het tij te doen gens van Vic Ernon er niet in, ocomotiv Plovdiv telt in haar keren, maar de sublieme spel- de wedstrijd in hun voordeel te ngen drie ex-internationalen verdeler Vassilev (oud interna- beslechten. bekleedt momenteel de 7e tionaal) riep hen telkenmale Het tevreden publiek bracht .aats in ere-divisie in Bulga- halt toe. beide ploegen een ovatie. Vol- ,e- Tijdens de belle, het span- gende wedstrijd met een inter- thuisploeg moest de vokale nendste gedeelte van de wed- nationaal karakter op :un van het damesteam mis- strijd, kwam Temse na een 17.12.'83 met als tegenstander n. daar deze waren afgereisd achterstand van 0-4. door toe- Paris-Saint-Germain. in de ar Praag (CSSR) voor hun doen van Guy De Beer weer sporthal Tielrodia. rugwedstrijd in het raam van op gelijke hoogte 4-4, maar overwinning op Olen 0-3 (3-15/ 9-15/9-15). In 4D was de wedstrijd van de week Juvenus Zele-Menen. Door het verlies met 1-3 heb ben de jongens van voorzitter Certien de titel van herfstkam- pioen zien ontglippen. De Ju- venesboys konden geen tegen zet vinden voor het fantastisch blok dat werd opgetrokken. V.K. Aalst herpakte zich na hun verlies van verleden week. De set toegestaan tegen hek kensluiter Poperinge zou zwaar kunnen doorwegen bij DAMESVOLLEY jireklasser Temse betwistte het raam van de Europabe- i haar terugwedstrijd in ag. Uitslag 3-0. n 3B had ATB Sint-Niklaas en de ongeslagen leider n schijn van kans en werd swaarts gezonden met 3-0. keneheeft een normale uit- I behaald, niettegenstaande kranig verweer van hun enstreefsters. Titelkandi- it Pardaf Kruibeke heeft het aren Wielsbeke onder de m gehouden, na een 1-2 iterstand werd nog een belle edwongen waarin ze het it wonnen met 15-13. Vol- ide week komt de ongesla- i leider Kortrijk op bezoek de uitslag zal reeds beslis- d zijn voor het toekennen i de kampioenstitel, n eerste provinciale kreeg l'derna Lebbeke leider Zo- rgem op bezoek. De meis van coach Mare De Smedt ten één set te ontfutselen ar vielen te licht uit: 1-3. |Or hun eerste jaar in de jgste afdeling alvast een :d debuut. De topper Kiel- [Cht-Zele werd door de be kkers gewonnen met 1-3. den van het sukscs waren de de opslagen naar de achter lijn en het entoesiasme van de Zeelse meisjes. Zo blijven ze nog altijd in de race voor de titel, en Kieldrecht wordt iets teruggedrongenDe Adec- meisjes kampen nog altijd met de degradatie en verloren te gen Sint-Amandsberg met 3-2. De Baasroodse meisjes zullen het moeilijk hebben zich te handhaven. In 2A, Sint-Gillis-Waas - Waasmunster; 3-1 en Oostak ker-Lokeren 0-3 zijn geen ver rassende uitslagen. In 2B kon Sint-Gillis-Den- dermonde niet met de punten huiswaarts keren: 3-?. In 3A haalde Aalst de volle buit 3-0 binnen tegen stadsge noot Hofstade, Aaigem ver loor met 3-0 van Zwijnaarde en Schellebelle versloeg Lede met 3-2. In 3B haalde VC Temse 3-0 tegen Adegem en Eksaarde verloor 3-1 van Wa tervliet. De Klinge met 3-0 van Evergem In 4B, De Boskrap- pers uit Buggenhout gingen met 0-3 winnen van Moerbeke, de Pardafmeisjes wonnen met 3-0 van Eksaarde, Temse ver loor van Grembergen en de derby Berlare-Zele werd met 3-0 beslecht in het voordeel van de thuisploeg. Snuffel Grembergen heeft ook de laatste wedstrijd in de heenronde gewonnen met 0-3. Het werd een vrij gemakkelij ke zege tegen Temse, een ploeg die tijdens het voorbije seizoen nochtans zowat de evenknie was van An Van Bo- terdael en Co. Enkel in de eerste set bood de thuisploeg enigszini weerstand. Snuffel pakte weliswaar onmiddellijk 0-5 via een uitstekende opslag en gevarieerd aanvalsspel maar dan duurde het toch bij zonder lang voor een aanklam pend Temse (7-9) met 7-15 cijfers moest begeven. Deze eerste set had 25 minuten ge duurd. De twee volgende sets werden echter totaal gedomi neerd door de rustig maar ge decideerd spelende bezoek sters. Even kon de thuisploeg, die tevergeefs rekende op plaatsballen om punten te sko- ren, aanklampen (3-4) maar dan toonde Snuffel zich op alle domeinen de betere ploeg en via 3-9 werd deze tweede set afgesloten met 6-15. Ook in de derde set bleek duidelijk dat Snuffel heel wat sterker was. Temse werd regel matig op misverstanden in de veldverdediging betrapt en het werd 3-12 vooraleer Grember gen enigszins de teugels vier de. Na 58 minuten was de wedstrijd afgelopen als Snuffel de derde set op het aktief bracht met een nieuwe 7-15 setwinst. Dank zij deze nieuwe zege begint Snuffel onverslagen aan de terugronde en zoals het reeds een tijdje duidelijk was. enkel Berlare lijkt nog in staat de titelpretenties van Snuffel Grembergen te komen dwars bomen. Niettemin heeft Snuf fel vertrouwen in het verdere verloop van de kompetitie. V. De Blende blijft weliswaar on- De niet ongevaarlijke ver plaatsing naar Kieldrecht, voor de rangschikking van uiterma te groot belang, is een sukses geworden over de hele lijn. De thuisploeg kon in de eerste set eerst gelijke tred houden maar moest uiteindelijk de rol los sen. De Juvencs-dames hiel den het bij moeilijke opslagen en bewerkte de thuisdcfensie met harde ballen. Door de minder goeie receptie van de lokalen waren de kombinaties beschikbaar maar met het we deroptreden van C. Claes en de totale integratie van het duo V. Van der Vreken-C. Van Riet, beschikt Snuffel nu over een spelerskern die tegen een stootje kan. De reserven van Snuffel konden niet optornen tegen Temse dat op verschillende speelsters van het fanionteam beroep deed om de 3-0 over winning waar te maken. Set standen 15-3, 15-10 en 15-2. Grembergen trad aan met vol gende speelsters: M. Claes, G. De Ridder. S. De Ridder. C. Roef, M. Waegcman, A. Van Boterdael, N. Coen, V Van der Vreken. H. Van Haute. C. Van Riet, C. Claes cn K. De Blende. Temse deed beroep op De Cauwcr, Van Mcle, Van Lan- deghem. Van Hecke. Elewaut, Reyniers, Meersman. De Leenheer. B. Van Mcle. (eva) zoek, zodat de bezoekers aan het langste eind trokken. Kiel drecht sloeg terug in de tweede set zodat de bordjes opnieuw in evenwicht hingen Onder impuls van een nooit aflatende An D'Hecr hielden de Zeelse meisjes de wedstrijd in handen en lieten zelfs een 5-15 stand noteren. In dc vierde en beslis sende set bleef Juvenes supe rieur en maakte de wedstrijd uit met 6-15. (a.j.z.) Tegen een homogeen en sterk spelend Zomergem heeft een overigens verdienstelijk Lebbeke dc duimen moeten leggen. Reeds in de beginset was het duidelijk dat de be zoeksters zowat in alle spelon- derdelen de sterkste waren: gevaarlijke opslagen, een pre cieze receptie, gevarieerd set- upwerk, korte en snelle aan vallen afgewisseld met hoge maar rake smashes, een dege lijk blok, een zeer mobiele veldverdediging. kortom alles. Door dit imponerend spel wa ren dc Modernameisjes snel van de wijs gebracht (8-15). Ook de tweede set verliep katastrofaal: direkt 0-9 achter stand, en de Zomcrgemsc mo tor, vooral langs hun Tsjechi sche sterspeelster Vopalakalo- va, bleef maar doordraaien (6- 15). Maar Lebbeke herpakt zich echter schitterend in de derde set. Onder impuls van een sublieme Conny Borms (onhoudbaar in aanval én ver dediging) en Klara Los (goed serverend cn prima aan dc set up) werd een veilige 3-10 voor sprong opgebouwd. Vervan gingen en time-outs in het kamp van de bezoekers kon den niet verhinderen dat Leb beke deze set verdiend won (15-5). De vierde set echter toonde Zomergem dat zij een te duch ten titelkandidaat zijn, en met snelle kombinaties ontweken ze telkens het Modernablok Toch haalde Lebbeke nog 10 punten in deze set. Een ver dienstelijk spelende Lebbeck- se ploeg was het alleszins, met Cotiny Borms als uitblinkster. (m.d.s.) Setstanden 15-1, 15-11, 15-1. De terugwedstrijd voor de Eu- ropabekcr der Bekerhouders tegen het Tsjechische Rode Ster Praag heeft het dames team van Temse geen geluk gebracht, niettegenstaande dc uitgeweken Tsjechische coach Pavel Trcsnak zijn ploeg kon begeleiden. De Europese kam- pagne van Temse is hier tot een einde gekomen. Na de heenwedstrijd was de uitscha keling reeds zo goed als defini tief. Na de eerste set, wanneer de kwalifikatie voor Rode Ster verzekerd was, kon en mocht Temse enigszins meespelen. De ploegen van de Oostblok landen zijn op een professione le leest geschoeid. Tegen deze staatsamateurs is het moeilijk optornen. Wij wensen Tcmsp volgend seizoen meer geluk bij de lottrekking! PETANQUE Dc organisatoren van het jaar lijks kersttornooi «De Witte Molen» hebben alles in het werk gesteld om hun derde editie eens internationaal te tinten. Naast de finalisten van vorig jaar - Kortrijk. Temse, de huidige herfstkampiocn Kruikenburg -, treden verder aan als Belgische ploegen; Knack Roesclarc, Hormann Genk en Inters 76 (met onder meer Roger Maes en Willy Gommeren). Zij zullen drie buitenlandse teams doen aan treden met name het Duitse TUS Leverkussen en het Fran se CASG Paris. Het tornooi heeft plaats op de tweede kerstdag 26 december, in het Sportcentrum «De Witte Molen», Azalealaan 49. Sint- Niklaas. :retariaat: Mevr. Hoste - De j Afdeling A Ider A-M Rozenweg 25, Bevers-Schorpioen 10 Aa'st- Kortrijk - Heirnis iultatei van de achtste week Patijntje - Mistral 112.82 .■-afdeling - Schorpioen :lzate - Singel ijntje - Knokkc H stral - Alosta ocdcr Sopcc - Alosta Coninxdonck - Artevcl 4-5 7-2 1' afdeling B 4-5 Coninxdonck - Zelzate 5-4 Schorpioen - Apollo 3-6 Gent - Artcvclde Singel - Mistal 4-5 Alosta - Verbroedering 5-4 2' afdeling A 4-5 Apollo - Zelzate 4-5 Schorpioen - Boeing Reynaert - Sopcc Brugse - Alosta 2-7 Arteveldc bye 7-2 8-1 3' afdeling B Apollo - Boeing Alosta - Mistral Meetjesland - Heirnis Rangschikking Ere-afdeling Schorpioen Alosta Verbroedering Zelzate Mistal 6-3 Singel Heirnis 36 36 4 Singel 42 30 6 31 41 4 Sopec 33 39 3 Zelzate 33 30 4 4-5 Sap 38 34 3 Patijntje 27 45 3 Mistral 30 33 4 7-2 Arteveldc 30 42 2 Kortrijk 38 35 2 Apollo 32 40 3 Knokke-Heist 18 54 1 Mistral 26 46 1 Alosta 28 44 2 Patijntje 23 49 0 Bevers 22 50 1 Coninxdonck 20 52 1 56 16 8 1' afdeling A Arteveldc 20 52 0 46 26 6 Schorpioen 52 20 8 1' afdeling B 2' afdeling A 42 30 6 Artevelde 41 31 7 Schorpioen 55 17 7 Schorpioen 8 50 22 6 39 33 5 Alosta 43 29 6 Verbroedering 48 24 6 Alosta 7 45 18 6 37 35 5 Coninxdonck 43 29 5 Gent 43 29 6 Brugse 7 40 23 5 Bocin Boeing 7 32 31 5 Artevelde 7 32 31 3 Reynaert 7 29 34 3 Apollo 7 25 38 2 Zelzate 7 19 44 1 Sopec 7 16 47 1 3' afdeling B Apollo 6 36 18 5 Alosta 6 29 25 4 Reynaert 6 23 31 2

De Voorpost | 1983 | | pagina 34