Liefheli ibers spi irten zo it wmmmwsm Éfhebbersvoetbal( [O-OVERZICHT 4-2 WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK: FC DIN0 B0YS- VK SPORTING BAZEL ct Wax ter. Met tekende ar werd ïirdag 3r afd. A: Novelty (Iv) mocMl tg voor] )lgende •2, 4-5, ook de Ipuntenj Maes- Thibaul en Jan j itrdufi afd. A: Doregem (Iv) 4^ I LüJ l 1 Corner werd een en hoogstaande aan de Passtraat «lussen twee kop- [iel beste van zich- ,o hebben Sparta ■ooral in de tweede ;C van volledige in- Corncr probeerde aek cn de snelheid te laten prime- bekers namen het Ivan de wedstrijd rekening. Reeds wedstrijd leverde kaiis op de ope- op. Luc De Mals- in buitenspelposi- j, maar in laatste n bedeit erd hij foutief ge ur Paul Hcirbaut. jp werd door Rudy evenwel tegen de 'I de proji ampioen en». Hij ampioen- «Liever ïre reeks de lijst, a beek et mijn nj ken ovei ervaring 'digen io dus hatd iehaal ik dan bet de ande- atuurlijk mannet Buyle et ik aan- die ooi e zeven loot bij »e belof Met M er liefa n excel- en. Eet ten is ei jonget lo Dieli ïaakt En d al ande drempé te drin- oet alle Moes- aneenge- 'ase dat en maal- i uikt D voor di scheids •rins dl lingskwartier kwam de match, maar gingen van beide jien geen kansen id het halfuur even- beweerde bal werd 'auwels snel in de gestuurd en Dirk |te de bal naast de Corner-doelman et (1-0. 28e min.), probeerde de thuis- voorsprong te vrij eerste kwartier hjgemakkelijk. Na- begon Corner te drukken. Er wat meer ruimte dat met snelle enig gevaar kon lalfweg de tweed de zo een tegenaan- (kscliop op. Danny Irapte de bal in het liman verkeek zich 'Hondt kopte zijn Ipunt in (2-0. 65e meeste gevaar voor tg kwam er nog op fasen, maar een kon niet tot letten verlengd wor- kwam een kwar- ptoch aan de aan- Sfer, toen Gabriel ft één tijd een bal Mil de verste hoek •I, 70e min.). Het even moeilijk voor loeg. omdat Corner lies zette, maar een am er niet meer. nog de beste kans ftig-meter spurt van indl, maar zijn schot kracht meer. I-Iet deze 2-1 thuiszege, Sparta wel iets meer het verdiende, sp eigen plein steeds jk in te nemen ves- roor VKW 70 zeker jke uitwedstrijd, die goed einde werd De wedstrijd was minuten oud of de bordjes wezen reeds 1-1. De thuisploeg kwam via straf schop op voorsprong maar juist voor de rust kreeg VKW een elfmetertrap zodat er werd gerust met een 2-2. Na de rust was Avanti de meest aanval lende ploeg, maar VKW de gevaarlijkste. Op de 75e min werd het 2-3 en hoe Avanti zich ook inspande deze stand werd niet meer gewijzigd. Geel voor: Todts Anatole en Erik Baert (Avanti) en Theo Winckelmans (VKW). Telaatkomers.besloten over de uitslag in Milano-Drie Linden. Aan de rust wezen de bordjes 1-1 door doelpunten van R. Heyndrickx en D. Ijzewijn. De tweede helft werden de telaat komers De Kerf en Schoen- maekers opgesteld en juist de ze twee spelers beslisten door het skoren van elk een doel punt over de uitslag. Op de 80e min legde Taffeiren met een vierde doelpunt de eindcijfers vast. Jef Vermeulen kreeg voor spelbederf 2 maal geel terwijl voor L. Van de Walle eerst geel was weggelegd maar toen hij als naam Julius Caesar opgaf mocht hij met een rode kaart het terrein verlaten. Het gaat Raap voor de wind. Een verdiende 1-3 werd be haald op Bondgalm. De doel punten voor Raap kwamen langs G. Van Huffel, Wouter Van Puyvelde en Gijselinck. M. Baert skoorde voor Bond galm. Van Cleemput en De Wree beiden van Bondgalm kregen geel. Wazoo heeft als hekkensluiter goed partij gegeven aan De Zwervers. De Stekenaars wa ren bestendig in de aanval maar toch werd er gerust met een 0-0 stand. De tweede helft was amper 2 minuten oud of Boudewijn Jonkers opende de stand. Dit doelpunt was het startsein van grootscheepse ak- ties vanwege de thuisploeg. Deze leidden met doelpunten van Boudewijn Jonkers, De Cock en Etienne Jonkers naar een 4-0 overwinning. Fair ver dedigingswerk van Wazoo dat slechts met enkele tegenakties vrede moest nemen. Boemerang had na zijn neder laag van vorige week weer een moeilijke uitwedstrijd voor de' boeg. namelijk tegen Temsica. Het begon nochtans vrij goed voor de leiders want langs Theo Steels kwamen ze op 0-1 voorsprong, een stand waarbij de rust inging. De koffie was Temsica' blijkbaar goed beval len want de thuisploeg nam het initiatief over en uit twee vrij schoppen werd zelfs geskoord via M. Van Hul en L. Van Goethem. Gevleide overwin ning cn geel voor Eddy D'Hondt (Boemerang). Roma verspeelt een punt op LVK na een spannende en sportieve wedstrijd. LVK werd geprezen voor zijn totaalinzet die hun een puntje opbracht. Geel voor Van de Putte (Roma) en Pauwels (LVK). Een goed spelend Motoreco overklaste Ankerhof geduren de de eerste speelhelft en had zelfs een 4-0 voorsprong. De tweede speelhelft bracht een totaal ander spelbeeld en Etienne Duymelinck bracht de bezoekers terug in de wed strijd met een hattrick 4-3. De slotseconden brachten echter de beslissing: 5-3. Club 69-Herten Aas werd een gelijkopgaande wedstrijd maar de mooiste kansen waren voor Club 69. Op de 40e en 44e min werd hét 2-0 langs Omer Van Damme en José De Rechter. Na de rust werd het op de 52e min 2-1 langs D. Van Bogaert maar Club sloeg terug langs Van Cauwenberghe. Herten Aas drong nog aan, skoorde nog een doelpunt maar strand de op 3-2. Verdiende overwin ning voor Club. Geel voor Scholliers (Club) en Van der Schueren (Herten Aas). Tussen Familia en Oud Belsele werd er gedurende 45 minuten goed gevoetbald. Beide ploe gen kregen kansen, de 1-1 rust was dan ook een juiste weerga ve van de eerste 45 minuten. De tweede speelhelft begon met nogal wat fouten die van kwaad naar erger groeiden. Op de 70e min. was de maat vol en kreeg Hedwig Smet rood voor te brutaal spel. He vig protest van Oud Belsele zou voor Luc Smet die het hevigst was rood opbrengen. Met negen werd nog aardig meegevoetbald den zelfs nog kansen gekreëerd. echter zon der resultaat. In de laatste min. forceerde Familia de ver diende winninggoal via Mare De Leur. ZONDAGREEKSEN. De ontmoeting tussen Sparta en SK Slachthuis sinds enkele seizoenen uitgegroeid tot een bitsig en spannend duel, heeft ook deze keer de verwachtin gen beantwoord. De wedstrijd werd gekenmerkt door hoog staand voetbal, door Sparta tij dens de eerste helft, en voor de blauwgele bezoekers na de rust. maar ook door een volle dige off-day van scheidsrechter A.V. Steelandt. Sparta startte met een blitsoffensief en voor aleer de klok de 20e min. aan wees keek Slachthuis al op te gen een 4-0 achterstand. Fran ky De Bock opende de stand dankzij een zeer dubieuze toe gekende strafschop die werd verzilverd door Eric Van der Leur (1-0). Sparta wandelde zowat door de verdediging van de bezoekers en logische doel punten bleven niet uit (2-0 10e min en 3-0 15c min.). Op de 20e min. bestelde E. Van der Leur nummer 4, weliswaar vanuit buitenspelpositie, maar ref. Van Steelandt deed alsof zijn neus bloedde Even voor rust dan kon K. Van Poucke milderen door een misverstand in de Sparta-verdediging 4-1 ruststand. Sparta had zowat de schaapjes op het droge dacht men, want de thuisploeg kwam ietwat ge wijzigd aan de 2e helft. Slacht huis had het echter zo niet begrepen en op de 50e min was het weer Karei Van Poucke die de bezoekers terugbracht tot 4- 2. Sparta begon paniekerig te spelen en het was SK Slach thuis die nu de wedstrijd volle dig begon te domineren. Spar ta was eigenlijk nergens meer. Buiten twee reuzekansen ge mist door Franky De Bock en Dirk D'Hondt kwam de thuis ploeg er niet meer aan te pas. Toen volgde een flater van ref. Van Steelandt die waarschijn lijk later de uitslag nog zou beslissen. Nadat hij een straf schop wegens handspel had ge floten (onder hevig protester ende Sparta-spelers) maar ten slotte zich toch bedacht, en een onrechtstreekse vrije schop liet nemen in het straf schopgebied. Wij vragen ons dan ook af of hier geen sprake was van een scheidsrechterlij ke dwaling?! Slachthuis zette verder alles op de aanval, en Danny Verbiest maakte er op de 75e min 4-3 van. De thuisploeg sleepte zich nu naar het einde en zag zijn rian te 4-0 voorsprong slinken met de minuut. Vijf minuten vopr het einde nog sensatie in deze toch al zo bewogen wedstrijd. De scheidsrechter die Slach thuis tot dan toe tot 2 maal toe een penalty had ontzegd, wees onmiddellijk naar de witte stip toen Dirk D'Hondt en Ivan Van Wauwe (SKS) een licht kontakt hadden in de backlijn en hier wellicht de zwaarste sanctie niet op zijn plaats was. Karei van Poucke kon zijn hat trick volledig maken en zijn ploeg nog een onverhoopt toch verdiend punt schenken, maar faalde jammerlijk. Zo haalden de leiders dan toch nog beide punten binnen, na een bewo gen maar hoogstaande wed strijd. Gezien beide ploegen elk een speelhelft voor zich namen was ons inziens een gelijkspel meer op zijn plaats geweest. De Cock speelde op Wynveld een aardige 15 min. en stond dan oo"k op 0-1 voor langs De Bruyne. De thuisploeg herstel de het evenwicht op de 24e min. via G. Rotsaert. De over ige 20 minuten brachten beide ploegen er niet veel meer van terecht maar toch lukte de thuisploeg op de valreep langs Raf Van Puymbroeck een doelpunt wat tevens de rust stand was. De tweede speel helft was de thuisploeg de be tere maar de kansen werden hopeloos gemist. Tien minuten voor tijd wist Pauwels een mis verstand in de plaatselijke ach terhoede uit te buiten en de gelijkmaker te skoren. Geel voor Eddy De Roeck (De Cock), Vorige week lekker uitgebon jourd door Geywa in het be- kertreffen. dus een felle reden voor de Volksunie, om re vanche te nemen. Helaas we derom een nederlaag met een 1-4 als einduitslag. De cijfers zijn sterk overdreven maar al bij al Volksunie bleef punten- loos en komt daardoor op de elfde plaast terecht. Ondanks deze zware verliescijfers waren beide ploegen geruime tijd aan elkaar gewaagd maar de be zoekers waren beter bij de af werking en bij Volksunie stak verdediger Etienne Goossens door zijn zwakke prestatie een handje toe. Op de 20e min en de 30e min werd er een doel punt aangetekend door Gey wa, ook een door VU maar dit werd afgekeurd wegens twijfe lachtig buitenspel. Na de rust kregen de telaatko mers van VU de kans hun kunde te tonen en Willy Van Duyse liet zich na een lange inaktivitcit wijselijk vervangen tesamen met Goossens en Wij- meersch. Op de 65c min kreeg de thuisploeg loon naar wer ken Andre Van Duyse zette een Gcywa-vcrdcdigcr in de wind cn met een strak schot versloeg hij de bezoekende portier. De vreugde was van korte duur want 5 minuten later werd het 1-3. Een on schuldig balletje, uitschuiven van de plaatselijke doelman cn 1-3. De wedstrijd was gespeeld cn 5 min. voor het einde zou het zelfs nog 1-4 worden, hetgeen een te zwaar verdikt is voor de thuisploeg. De doelpunten: Bonnacrens, De Bcule. Huylc- brouck en De Clippclcyr voor Geywa. DAMES: Zillebeek - Anker Girls genoot als vrouwenvoctbal wedstrijd een hoge kwotering. Via J. Van Cleemput werd het voor Zillebeek 3-0. Het eerreddend doelpunt kwam via Windey. Raap-Bazel werd een hard be twiste wedstrijd met een thuis ploeg die slechtssmet 10 speel sters tussen de lijnen stond. Dit belette hun niet om vrij vlug op 1-0 te komen via Linda De Schepper. De tweede speelhelft nog heelwat kansen voor Raap maar toch geen doelpunten. De verrassing kwam nog van de overzijde, een verre hoge bal en doel punt. Uitslag 1-1. Een elftal behoort uit 11 spe lers, maar dat dit beslist geen must moet zijn om te winnen bewees Wepogro. Slechts met negen speelsters en aan de rust reeds 0-4. Na de rust namen de bezoeksters het wat kalmer aan en hierdoor kon Bonte Girls een tegentreffer skoren. Juist voor affluiten nog een Wepogro doelpunt dat de uit slag op 1-5 bracht. De doelpunten: Sabine Bar- thier (2), Marianne Beernaert (3) en voor Bonte Girls: S. Van Cauwenberghe. GUIDO G. N.G. 5-0 ff 0-5 ff In Walivo's zaterdagse derde afdeling reeks B kan het Sint-Niklase FC Dino Boys moeilijk tot de topploegen gerekend worden. Vooral na de meest recente moeilijkhe den bij de klub. FC Dino Boys verloor immers een viertal spelers en die werden vervangen door André Schalckens, Yvan Pannier, Dirk en Mark Bryninck, Jacky Winters- hausen, Patrick De Mulder en doelman Ronny Lepheyer. Ondertussen hebben de laatste twee echter al afgehaakt. Momenteel beschikt FC Dino Boys nu over een 14-tal kernspelers. De innerlijke problematiek dateert er eigen lijk al van over een paar seizoenen. Erwin Smet en Polleken Perdaen als het onvermoeibare en uiterst wilskrachtige duo, hielden de ploeg toen telkens weer overeind. Daardoor bleef ook het bestaan verzekerd van FC Dino Boys dat met een meer dan twintigjarige klubgeschiedenis, terecht als een der oudste liefheb- bersklubs uit het Waasland kan beschouwd wtrden. Samen met een hernieuwd bestuur werden de moeilijk heden er blijkbaar weer eens opgelost. Nieuw bij FC Dino Boys was ook de sponsor en thans werd dat het zelfbouw- center De Cock uit de Broederstraat te Sint-Niklaas. Na een eerder lange aanpassingsperiode schijnt het ploegspel bij de blauwwitten al te beteren. Dat beweren William D'Haen en Erwin Smet een tweetal verantwoordelyken van FC Dino Boys, toch uitdrukkelijk. Ondanks de puntenwinst werd het verleden week tegen het tiental van VI^ Sporting Bazel nochtans geen grootse prestatie. Tijdens die match konden de Sint-Niklazenaren zelden het tempo opdrijven en enigszins begrijpelijk, konden de gasten dat ook niet. Sinds de vorige kampioen schappen werden er bij deze laatsten ook enkele wijzigin gen doorgevoerd. Niet alleen de klubnaam werd daar veranderd. De blauwbroeken van VK Sporting Bazel doen het nu ook met André Bracke als de nieuwe voorzitter. Ook enkele spelers verlieten er de ploeg en in de plaats daarvan, werden Dirk Van Cleemput, Johan Vercauteren en Bert Todts aangetrokken. Dat resulteerde nu al naar een plaats in de betere middenmoot en daar wil VK Sporting Bazel zich handhaven. Dat stelt André Buytaert de klubsekretaris en een goede mentaliteit bij de Bazelse voetbalgroep, wordt er nog als het bijzonderste be schouwd. De match tegen FC Dino niet gekreëerd. Wel een paar Boys was dan ook belangrijk, verwarde momenten. Evenwel Een serieuze handicap voor niet voldoende om te skoren VK Sporting Bazel was alles- en de afwerking bij de plaatse zins de onvoltalligheid. Dat lijke voetbalploeg stond duide- tiental kroop eerder voorzich- lijk niet op scherp afgesteld, tig uit de startblokken en FC Bij een van de zeldzame tegen- Dino Boys. liep dan ook stoten van VK Sporting Bazel, meestal in het offensief Veel kwam het gevaarlijkste doel- doelgevaar werd daarbij echter schot nog van Frans Verhulst. ZATERDAG 1' afdeling Bondgalm-RC Raap R.M S -Int. Service Milano-3 Linden I 1000 Appels !-Habotim I Avanti-VKW 70 Sparta l-FC Corner Rodeo-Siera I 2' Afdeling N. Marokko-Jacky Boys Hubo - KB Vivak Club 69 - Herten Aas Temsica - Boemrang De Zwervers - Wazoo Puyvelde-Berg Op Hemelaer p Wijn veld 1 3E Afdeling reeks A Noveliy-Doregem Motoreco-Ankerhof FC Biekens-Nantes United Geel-EI Aiyoune Gouden Poort-Ronv's Travel V.K. 80-Zw. Parels 3' Afdeling reeks B L. V. K. - FC Roma Familia-Oud Belsele De Strijders-Hassania Dino Boys - Sp. Bazel Eendracht-Bristol Alucona is vrij ZONDAG 1' Afdeling Beenhouwerken - Siera II Volksunie-Gevwa Desfo-VK Fan Sparta II - Slachthuis Bondgalm II - United 3 Linden II - Car Center Wijn veld II - De Cock 1000 Appels II is vrij 2' Afdeling Tangeroise - Habotim II Wepogro - R. Duivels 'Ankerlicht-Klub 65 Hemelaer II - Oostberg Bonaparte - Centrumvr. Sanicentral-Metallo 's Ruitershoevg is vrij Post is vrij DAMES: BEKERVOETBAL Reeks A Goalgetters-De Strijdsters N. C. Bonte Girls- Wepogro Dames 1 -5 Wazoo is vrij Reeks B Zillebeek Girls-Anker Girls 3-1 Raapse Girls - Sp. Bazel Dames I-I J.P. Paffis vrij RANGSCHIKKINGEN ZATERDAG I' Afdeling 1. Habotim 21 2. Inter Service 21 3. Sparta 1 19 4. Avanti 16 5. Corner 16 6. Rodeo 15 7. Siera I 14 8. Raap 14 9. Drie Linden I 13 10. Bondgalm 13 11. 1000 Appels 12. Milano 13. V.K.W.70 14. R.M.S. ZATERDAG 2' Afdeling Boemerang 2. De Zwervers 3. Club 69 4. Temsica 5. N Marokko 6. Vivak 7. Jacky Boys 8. BergOp 9. Wijnveld I 10. Puivelde I Hubo 12. Hemelaer 1 13. Herten Aas 14. Wazoo ZATERDAG 3' Afdeling A 1. D ore gem 2. Ronv's Travel 3. V.K. 80 4. Motoreco 5. Ankerhof 6. Nantes 7. Biekens 8. Noveltv 9. Zw. Parels 10. United Geel ZATERDAG 3' Afdeling B 1. Roma 2. Eendracht 3. Alucona 4. Familia 5. Sp. Bazel 6. Bristol 7. Oud Belsele 8. De Strijders 9. Dino Bovs 10. L.V.K. II Hassania ZONDAG 1' Afdeling 1. Sparta 2. Beenhopwerken 3. Bondgalm II 4. Car Center 5. Drie Linden II 6. Geywa 7. I0Ö0 Appels 8. United 9. De Cock 10. Slachthuis 11. Volksunie 12. Wijnveld II 13. Siera II 14. Desfo 15. V.K. Fan ZONDAG 2' Afdeling 1. Sanicentral 2. Habotim II 3. Club 65 4. Centrumvr. 5. Post 6. Hemelaer II 7. Bonaparte 8. R- Duivels 9. Oostberg 10. Metallo's 11. Ruitershoevi 12. Wepogro 13. Ankerlicht Toen waren er al ruim een twintigtal minuten gespeeld en een licht geblesseerde Patrick D'Haen, werd bij de lokalen vervangen door Dirk Bry ninck. Kort nadien noteerden we voor FC. Dino Boys toch enke le goede flitsen. De blonde Yvan Pannier knikte toen ra kelings over de dwarsligger en tijdens een duel met Frans Verhulst ging eerstgenoemde nogal gewillig tegen de vlakte. De juichkreten van de plaatse lijke aanvaller verduidelijkten metefen dat een nochtans goed leidende Luk Van Steejandt zich had laten misleiden door het nemen van de zwaarste sanktie. De strafschop werd feilloos omgezet door Ronny Gabriël en daardoor geraakte de ploeg van FC Dino Boys aan een nogal goedkope voor sprong. Verdiend echter vol gens het spelbeeld. Het verliep toch allemaal te Onsamenhan gend om aantrekkelijk te kun nen zijn. Tijdens de rust een wijziging bij FC Dino Boys: Mark Bry ninck uit cn André Schalckens in. Het vervole van de match wedstrijd van de week hC Dino Boys (dw) werd ook tamelijk evenwichtig met de lokalen toch als de gevaarlijkste ploeg. Een goede poging van Ronny Gabriël werd klemvast gestopt en even later borstelde diezelfde Ron ny een vrijschop onhoudbaar in de winkelhaak (2-0). De voetballers van VK Sporting Bazel reageerden daarop nogal gevat. Suksesvol trouwens ook met een hoek schop van een verdienstelijke Dirk Van Cleemput. Daarop volgde een goede poging vbii Patrick Brijs en Chris Van Dam. versloeg tenslotte zijn eigen doelman (2-1). Een own goal die bij de lokalen enige ontreddering verwekte. Bij VK Sporting Bazel verliep ai- les opeens veel beter. De kom- binaties werden er loeiender en nadat Franky V' <i den Dur- pe bij een uitstekende kans faalde, knikte André Bracke raak op een vo rzet van Dirk- Van Cleemput (2-2). Meteen stak er ook terug spanning in de wedstrijd. Tenslotte kwam er nog een vluchtschot van André Schalckens na een inzenden van Franky De Mul (3-2). Nadien probeerde VK Sporting Bazel herhaaldelijk op deze voorsprong ongedaan te maken en Lode Bleys me; zijn teamgenoten hadden hei toen niet altijd makkelijk. Dc lokalen moesten terugvallen op countervoetbal en op één der tegenstoten van Dino Boys skoorde Yvan Pannier weer na een uitstekende voorzet van Dirk Bryninck (4-2). Een be slissend doelpunt eigenlijk waarop een moedig VK Sporting Bazel nog trachtte te reageren. Dat bleef echter al lemaal beperkt tot enkele ver dienstelijke pogingen. De prij zen waren al gegeven. Rocer Van Lai.rk Op gezamenlijk initiatief van het Gemeentekrediet en de stad Gent houdt het museum voor schone kunsten van 16 december tot 4 maart een ten toonstelling gewijd aan de Gentse kunstenaar Frits Van den Berghe. Dit ter gelegen heid van de 100° verjaardag van zijn geboorte. De tentoon stelling is toegankelijk op zon en feestdagen van 13.30 u. tot 17.30 uur, van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 u. tot 12.30 u. en van 13.30 u. tot 17.30 uur. Op maandag ge sloten. De tweede uitgave van de In ternationale Technologiebeurs zal plaatsvinden in het ten- toonstellingskompleks van dc Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen le Gent van maan dag 25 februari tot en met zondag 3 maart. Volgende drie moderne basistechnologieën komen aan bod: mikro-clek- tronika. bio-tcchnologie en nieuwe materialen, samen met een 'Technology Transfer Corner. Walivo, wedstrijd van de week: VK Sporting Bazel (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 39