Geldzaken van mens tot mens enator an den Broeck jiformeerde j regering Dendermondse landbouwraad geïnstalleerd An-Hyp te Lebbeke De Voorpost - 16.12,1983 - 3 ot- Lebbeke 'n Onder de aanwezigen vorige week woens- ,'"u- }avond de voorstelling trimc iJefDauwes boek «Ge le dr 'edenis van de verering O.L. Vrouw van Lebbe- bijwoonden, bevond ook Jaak Van der perjJ^' regisseur van het ssaspel dat in de voör- i meimaand herinner ie nog Lebbekenaar, in ^fce triestige weersom- ndigheden? gans beke op de been cht. Jaak zag er goed nee, stralend uit en begroeting met vrien- i en kennissen was ui- vestji Burgemeesters hebben wellicht wel verstand i een gemeente in goe- banen te leiden, maar injftneer ze met techni- toestanden gekon- benjiteerd worden, moeten Zwaf*1 het la,en afweten. ook burgemeester eyersoon, die zich b insdagavond naar het sekgestoelte begaf, ntjes de puit uit de keel m 1reef, zijn toespraak pon, maar aan de blik- van de omstanders kte dat zijn «voice- on- loende ver droeg. Hu- Dauwe, a.h.w. bonne tut faire- kwam meteen gelopen, liet daarvoor s zijn lief in de steek en akelde via een eenvou- druk op een knop (of het een draai aan een ikelaar?) de versterker Ie burger kon meteen woorden verstaanbaar eren. Provinciaal kultureel jiseur Huys, die we van itatie kenden als een Ier ernstig man een ibok wellicht ont- zich diezelfde ms sorry woens- als een verdienstelijk irist. Hij slaagde er al- in zijn toespraak met tige staaltjes woord- lerei te kruiden, iteerde hij bij het begin zijn toespraak één van 1 Shakespeariaanse ko- sdrama's en zei, daar- roi 'jef Dauwe aankijkend: ben de mening toege- n dat alle advokalen >ten omgebracht wor- nA Zjef mocht echter ist zijn, want spreker mde verder zijn «over- iging rr verantwoord-. En op z-n smalst.... een poos later promoveer de Huys de auteur zelfs tot «één van de negen goeden-. Het eerdèr «laattijdig» nou ja verschijnen van het boek, schoof Zjef Dauwe, niet op zijn tong gevallen zoals iedere Leb bekenaar wel weet, op de rug van de Lebbeekse de ken, die er hem, naar zijn zeggen, voortdurend op gewezen had, er zorg voor te dragen dat de mensen waar voor hun geld moes ten krijgen. Achteraf zou E.H. Van den Bergh, zoals iedere Lebbekenaar weet, even min op zijn tong gevallen, Zjef lik op stuk, door hem publiekelijk toe te vertrou wen dat hij hem nooit ge vraagd had, wanneer het boek af zou zijn. Vanzelfsprekend, infor meerde de deken ons la ter, heb ik hem gevraagd wanneer zijn boek af zou zijn. Meer dan eens zelf. Moraal van dit gebeuren: om iemand een «pikuur- weer te geven is een leu gentje toegestaan. Het vele werk dat Zjef tijdens het schrijven van zijn werk moest presteren, was, zo verkondigde hij zelf, er de oorzaak van dat zijn derde zoon, pas vijf maanden na de geboorte boven de doopvont gehou den werd. 't Ging zelfs al zo ver, voegde hij eraan toe, dat iemand me profi ciat wenste.met mijn vierde afstammeling. De receptie die de voor stelling van het boek be sloot, was eerder aan de matte kant. De aanwezi gen werd enkel een glaas je bier of een «loozaake» aangeboden. Zelfs een schepen vond de bedoe ning een tikkeltje te weinig aan de feestelijke kant. Dergelijke geboorte, ver trouwde hij ons toe, ver diende alleszins een wijn tje. Wat ons betreft mocht het zelfs een wijntje van de licht mousserende soort geweest zijn. De gemeente bespaart dus duidelijk. Blijkbaar ook op de kerstbomen. Want op het moment waarop Smoelentrekkerdeze regels aan zijn tikmasjien toevertrouwt, is in de ver- irmweer van 27 november jl. khe- jouverneur ste verte nog geen denne- naald in de geburen van kerk of gemeentehuis te bespeuren. Wie laatst lacht, best lacht. Een gezegde dat al zo vaak gebruikt werd, dat het aan kracht verliest. Of toch niet? Wanneer we de belevenis vertellen die een groepje stoere Lebbeekse knapen vorige zaterdaga vond overkomen is, lijkt dat gezegde ons nog altijd van kracht. Een paar Lebbeke- naars dus, erop uit om de bloemetjes even buiten te zetten, togen met de wa gen naar St.-Niklaas. In de Wase stede aangekomen stapt de passagiere er was inderdaad een lid van het vrouwelijk geslacht van de partij uit en klapt, niet gewend dat er ook passa giers op de achterbank zit ten, het portier met een flinke dreun dicht. Tot gro te ergernis en pijn van de achterzitter in casu VBL die zich ook uit de wa gen wou hijsen en daartoe de portierstijl vastgegre pen had. Hilariteit alom vanzelfsprekend. Hij die er het grootste plezier in vond P.E., een specialist in longdrinks -keek enige tijd later zelf eerder aan de zure kant, want toen hij zich bukte, hoorde hij met véél' gedruis zijn broek scheuren, precies op de plaats die je als man nor maal alleen vertoont wan neer je op een schapevel letje al je charmes tentoon spreidt. In de schoot van de verkeerskommissie is men momenteel druk bezig een nieuw ontwerp van alge mene politieverordening uit te werken, 't Werd trou wens stilletjesaan tijd, ge zien de huidige algemene politieverordening dateert van 25 juli 1906 In die verordening uit 1906 kan je dan ook din gen lezen als: «Het is ver boden in het dorp of in deszelfs omkring, waan/an het plan is goedgekeurd bij koninklijk besluit van 4 au gustus 1886, hoegenaam- de gebouwen, afsluitings muren en daken zonder onderscheid te maken of te bouwen in hout. in het ge heel of gedeeltelijk met stroo, riet of ander gevaar lijke brandstoffen te over dekken, noch aan dusda nig bestaande daken eeni- ge herstellingen of veran deringen te doen of te la ten verrichten». Of: «Den Zaterdag om 1 uur Namiddag, of den dag te voren indien hij een heiligdag is, zullen de in woners van het dorp, ter breedte hunner woningen en verder gebruik of ei gendom, de straten tot in het midden derzelve doen reinigen, alsook de goten of zeppen langs dezelve en nadien de vuilnissen voor hunne eigendommen of gebruik ophoopen. Smoelentrekker Uitgerekend op Sinterklaas dag werd door schepen Dierick de Dendermondse Stedelijke Landbouwraad geïnstalleerd. De verantwoordelijke schepen benadrukte in zijn wel komstwoord tot de leden dat men het belang van deze raad dient te zien als een soort bin ding tussen de overheid, de landbouworganizaties en de landbouwers zelf. Daarbij bleef hij even stilstaan bij de realiteitszin die de landbou wers kenmerkt en hield hij eraan zijn gelukwensen uit te drukken voor de prestaties van het verleden. Niet alleen is de stedelijke landbouwraad er in geslaagd voorname sprekers naar Dendermonde te halen, daarnaast is de raad ook aktief wanneer het gaat om zich in te zetten in geval van bedreiging van het eigen belang (onteige ningen, herwinnen van land bouwgronden. huisvuilverwer king en indienen van bezwaar schriften om die maar op te noemen). Schepen Dierick had ook een woord van dank voor de uittredende leden van de raad en zette vooral zijn voorganger schepen Désiré Van Hoorde in de bloemetjes. «Hij is steeds een goede raadgever geble ken» aldus de schepen die ook uittredend voorzitter Willy Eeckhoudt dankte voor zijn spontane en joviale handelwij ze. Ook dankte hij de heer Georges Verberckmoes die met veel bekwaamheid en nauwgezetheid het sekreta- riaatswerk op zich heeft genomen. Het was trouwens sekretaris Verberckmoes die lezing gaf van het aktiviteitsverslag van de voorbije zes jaar. Daaruit lichten we volgende toch wel bijzondere elementen: het bes tendig volgen van het land bouwbeleid; het'onderhouden van landbouwwegen en ook het verbeteren ervan, het rui men van onbevaarbare water lopen derde kategorie. dijk- versterkingswerken. zandwin ning op de Sint-Onolfspólder, plaatsen van verkeersborden in landbouwgebied; herwinnen van landbouwgronden, het uit nodigen van gastsprekers, het politiereglement voor vervoer van aal en drekstoffen, de nieuwe regeling voor het slach ten van varkens en het organi- zeren van studiereizen. Maar ook de akties ingeval van wa-, terschade bij noodweer, bij onteigeningen enz... Nieuw bestuur Vervolgens werd overge gaan tot de verkiezing van het nieuwe bestuur, waarvan sche pen Dierick hoopt dat het even funktioneel en even hardwer kend zal zijn als het vorige. Voorzitter werd Paul Van Damme. Ondervoorzitter is Michel Dierick en Georges Verberckmoes blijft sekreta ris. Maurits Dierick zetelt in de raad als schepen van land bouw. Verder maken deel uit van de raad: Leon Poppe, An na Fierlafijn-Van Malderen, Paul Verberckmoes, Godclic- ve Quisquatcr, Alfonsine Bic- seman, Gustaaf Allart. Paul Huyck, Gustaaf Vermcir. Al- bert Matthys. CamicI Huttc- ner. Marcel Matthijs. Maric- Jeanne Blindeman-Ydens. Jo zef Vcrwaercn, Raymond Blindeman. Emiel Eeckhoudt. Edgard De Ridder. Leo Die rick, Godfried Dierick, Frans Praet. Arthur De Bonte. Ho- noré Cassiman, Frans Roef. Petrus Pictcrs. Maria Vcrhey- dcn-Huyck, Delfine Pieters- Van Keer. Rudoir De Vis- schcr. Jozef Ringoet. Anna- Louisc Mertens, Monique De Wandel, Odilc Van den Berghc. Maria Everaert. Ag nes Dierick en A. Pract-Van Cauwcnbcrghc. Gckoöptccrdc leden zijn Willy Eeckhout en Désiré Van Hoorde, afgevaar digden van de raad voor huis vesting zijn Anna-Louisc Mer tens en Frans Roef en Michel Dierick en Gustaaf Allart ver tegenwoordigen de raad voor het leefmilieu. CVP-kandidaat Paul Brackman liet het afweten... Patrick Van Cauteren, tot voor kort schepen te Dender monde, is sedert 1 december II. onder de wapens geroepen om zijn normale dienstplicht te vervullen. Ook resideren de schepenen ontkomen hier niet aan. Tijdens die periode wordt hij vervangen door Annie Van den Berghe uit Schoonaarde die tijdens de jongste gemeenteraadszitting de wettige eed aflegde. De oppositie onthield zich bij de stemming. Vermits er iemand uit de raad verdwijnt moest er ook voor een opvolger worden gezorgd, maar die (in caus Paul Brackman uit Schoonaarde) stuurde zijn kat naar de raad. Hij was nochtans door de CVP schriftelijk uitgenodigd om als vervanger te fungeren, magr blijkbaar dankt hij feestelijk voor die eer. Naar men ons in de schoot van de CVP verzekerde zal hij nog een tweede keer uitgenodigd worden. Verschijnt hij dan weerom niet ter plekke dan zal beroep worden gedaan op Remi Cammer- man uit Appels. Zowel Paul Brackman als Remi Cammer- man zetelden in de vorige raad te Dendermonde. Tijdens de jongste gemeenteraadsverkiezingen verloor de CVP evenwel drie zetels en meteen verdwenen beide mandata rissen uit de Dendermondse raad. Nu maar afwachten wie wie wordt! t (abl) na -tie dagen geleden informeerde de Lebbeekse senator Mai aaf Van den Broeck via een «mondelinge» vraag bij zaal) Minister van Binnenlandse Zaken en bij de Staatssecre- Be| is voor de landbouw, naar de stand van zaken omtrent er; 1 hulpverlening aan de door het noodweer van 27 rdt d emBer J'* getroffen land- en tuinbouwers. ograi ve>"bazing. aldus de sena- 27 november jl. Mocht dit wel "werd mij door de getroffe- het geval zijn n.v. steller: gewezen op het feit dat ondertussen blijkt de Oost- l op de wet van 12 juli vlaamse gouverneur de ge- h'a'J 6, betreffende het herstel meenten de opdracht gegeven zekere schade veroorzaakt te hebben de geleden schade te private goederen door na- signaleren dan zal ik niet rrampén, nog geen enkele nalaten de gevallen te onder- ciëlc instantie richtlijnen zoeken, rekening houdend met It uitgevaardigd, noch aan alle wettelijke kriteria, die tot geteisterden, noch aan de het al of niet erkennen van de ttselijke en provinciale bc- schadelijke feiten als aigemei en, tot vaststelling van de ramp kunnen leiden, en en de eventuele tussen- Wat de specifieke landbouw- nsten in de stormschade, schade betreft, blijkt dat een ir het Rampenfonds. op bevel van de Staatssekreta- tijn antwoord benadrukt de ris voor de Landbouw, door de wel ister dat artikel 2 van deze diensten van het Ministerie bepaalt dat de schadelijke van Landbouw, uitgevoerd on- tn, die krachtens de wet derzoek, dat de door de storm vergoeding in aanmer- van 27 november 1983 veroor- komen, onderverdeeld zaakte schade, niet bcant- rden in- algemene rampen woordt aan de criteria van de landbouwrampen. wet van 12 juli 1976. zodat de de algemene rampen be- opgelopen schade niet kan is de BZ-minister be- worden beschouwd als land- gd om in een Ministerraad bouwramp. koninklijk besluit, Tenslotte vestigt de minister er schadelijk feit te erkennen de aandacht/op dat de toepas- de geografische uitgestrekt- sing van bovenvermelde wet I vast te stellen. uitgesloten is voor de schade nogtoc, vervolgt de minis- veroorzaakt door risico' heelt geen enkele provin- normaal door verzekerings- gevraagd contracten kunnen worden Luc Vermeir en Rita Ost. die aan de Dendermondsesteenweg 105 te Leb beke het An-Hyp kantoor uitbaten, hebben het voordeel van de jeugd. Dat wil zeggen dat ze dynamisch zijn, boordevol geestdrift en uiter mate gemotiveerd. Maar anderzijds bezitten ze ook de ervaring die men op het eerste gezicht alleen maar durft toe te schrijven aan de mensen met een bezadigde leeftijd. Luc Ver meir komt uit het midden van verze keringsagenten. is opgegroeid in de sfeer van het verhandelen van geld sommen, studeerde voor verzeke ringsmakelaar en heeft net als Rita ook een diploma van boekhouder op zak. Rita was jaren aktief in de verzekeringswereld en volgde een intensieve kursus als voorbereiding op het uitbaten van het nieuwe kan toor. Kortom: An-Hyp Lebbeke is een geslaagde kombinatie van jeugdigheid en ervaring. Eindelijk! Dat mag je wel zeggen. Want Leb beke is een florissante gemeente waarin een An-Hyp kantoor eigen lijk niet mag ontbreken. De vraag was alleen wie dat kantoor zou waarnemen. De keuze viel op Luc Vermeir en zijn vrouw Rita. Een verstandige keuze, want Luc en Rita kunnen met kennis van zaken praten over beleggingen, spaarvoorwaar- den, bankverrichtingen. Ze zijn bei den deskundigen terzake en weten dat het verhandelen van geld veelal een kwestie van vertrouwen is. Daarom ook dat in het kantoor een ruimte hebben voorbehouden waar zakelijke gesprekken kunnen wor den gevoerd: van man tot man, waarbij alles wat er wordt gezegd binnenkamers blijft. Het bureel zelf straalt rust uit, biedt een zekere sfeer van intimiteit, van goede smaak. Dat geldt trouwens ook voor de kantoorruimte, die biezonder funktioneel is opgevat, modern maat toch persoonlijkheid vertoont. Opvallend is telkens de mooie wandversiering die in het verbouw de huis aanwezig was en bij de vernieuwing sterker werd geaksen- tueerd. Twee jaar geleden werd eigenlijk al begonnen. Toen startten Luc Ver meir en Rita Ost te Lebbeke met de spaarkas An-Hyp (Antwerpse Hy- potheckkas), een van de grootste en meest bekende banken in de provin cie Antwerpen met heel wat vesti gingen over het hele land. An-Hyp mag dus gerekend worden tot een van de vooraanstaande instellingen ter zake. Met de jaren is deze spaarkas uitge- jjf| groeid tot een ware bank, waar alle bankverrichtingen kunnen geschie den en wat meer is: met een uitge breide dienstverlening. An-Hyp staat synoniem voor degelijkheid, is solvabel (eind 1982 bijna 100 miljard aan spaarfondsen en beleggingen) en de kantoorhouders zijn uiterst mobiel, wat zonder meer inhoudt dat ze steeds ter beschikking staan. Uitgebreide service An-Hyp bestaat al meer dan hon derd jaar en geniet al die tijd al het vertrouwen van een massa mensen uit verschillende sociale klassen. Dat komt omdat An-Hyp "uitermate goede produkten heeft aan te bie den, dat men er kan rekenen op bekwaam personeel dat bovendien vriendelijk is. dat het een zeer kon- kurrentiële bankinstelling is die veelvuldige voordelen biedt aan trouwe Idiënten en wat haast belang rijker is: de openingsuren zijn zo gekozen dat ze zelfs de meest moei lijke klant kunnen tevreden stellen. Bovendien: de lokale agenten Luc en Rita zijn daarop geen uitzonde ring, voor hen is er geen enkeL moeite teveel. Voor welke doeleinden kan men nu bij An-Hyp terecht? Het lijstje dat we opsommen is verre van volledig, maar geeft toch een overzicht van de voornaamste diensten. Girorekenin gen met eurocheque, Bancontact. Eurocard enz.; termijnrekeningen, interessante spaarformules; kas- en groeibons, gratis inschrijving op staatsleningen, spaar- en leenplan; hypothekaire leningen; handelskre dieten, sociale leningen, persoonlij ke leningen en financieringen; vreemde deviezen; open bewaarge ving van alle effekten; immobiliën- service «vergelijkingspunten»; gratis uitbetaling van postassignaties; uit betaling van coupons, een jaarlijkse eindéjaarsaktie. Het rijtje is einde loos. En telkens weer wordt de kliënt met dezelfde voorkomend heid, vriendelijkheid, maar tevens met veel vakbekwaamheid bijge staan met raad en daad. Uit dit rijtje willen we toch enkele dingen uitlich ten. de nergens anders aan te treffen immobiliênservice bijvoorbeeld die werkelijk uniek is op menig vlak: snel, degelijk, volledig. De volledige bankservice, de gratis uitbetaling van postassignaties. de spaarformu les. Het zijn zovele voordelen die An-Hyp bijzonder aantrekkelijk maken en waarover men ongetwij feld best in het kantoor inlichtingen over inwint. Uit dat alles heeft men inmiddels al lang begrepen dat An-Hyp te Leb beke is uitgegroeid tot een échte bank met alle voordelen vandien. Taakverdeling Luc en Rita hebben de taken ver deeld tussen hun beidjes. Rita houdt zich bezig met het administratieve werk. Zij vangt de klanten op aan de toogbank en begeleidt hen in hun beleggingen. Wanneer het over strikt persoonlijke zaken gaat. over geld verhandelingen, inschrijven op kas- en groeibons. dan wordt de kliënt ontvangen in het aparte bu reel. Rita is er ook altijd om de nodige toelichtingen te geven over de vele mogelijkheden die An-Hyp te bieden heeft. Luc richt zich meer op de sektor van de leningen, op de handels- en beroepskredieten, din- Lebbeke. Luc Vermeir en Rita Ost, het duo dat An-Hyp Lebbeke waarmaakt. gen die van nature uit in een ver trouwelijke sfeer worden behandeld en besproken. In de namiddag zijn beiden te vinden bij de klanten. Zij doen bezoeken aan huis. zijn zelfs bereid om op elk afgesproken uur bij je langs te komen of je te ontvan gen. Want zij hebben het bijkomen de voordeel dat ze wonen boven het kantoor. Wil je goede raad over de reis van je dromen, ook daarvoor ben je bij hen welkom. Luc en Rita zijn immers ook reiskonsulenten An-Hyp Lebbeke is een fraai open kantoor, waar je als klant efficiënt en korrekt behandeld wordt, van mens tot menfc, gewoon omdat geld zaken ook van mens tot mens moe ten behandeld worden. Kennisma ken met de uitbaters en met de vele dienstverleningen zal ook voor U een ware veropenbaring zijn. Speciale welkomaktie Als hartelijk welkom bieden Luc Vermeir en Rita Ost een reuzewed strijd aan. Alle klanten en toekom stige klanten kunnen eraan deelne men De inzet is een verrassingsreis voor twee personen. De wedstrijd wordt einde maart afgesloten. Voor verdere informatie kan men terecht in het An-Hyp kantoor te Lebbeke. Ook voor jonggehuwden en geboorten een extraatje Ook voor jonggehuwden heeft An- Hyp een aangename verrassing in petto. Zij krijgen als welkomstge schenk een premie. Bij een geboorte wacht er het jonge ouderpaar een pracht van een foto-album waarin men aan de hand van persoonlijke kiekjes de levensloop van zoon of dochter kan bijhouden. Twee ge schenken die iedereen allicht weet te waarderen. Publireportage DC Foto's: Piet Hermans Lebbeke. De Dendermondsesteenweg nr. 105: het An-Hyp kantoor. Voortaan kan U er dagelijks terecht. An-Hyp Lebbeke Luc en Rita Vermeir-Ost Dendermondsesteenweg 105 9370 Lebbeke a (052)21 93 29 of 21 67 98 Openingsuren: maandag, dins dag. woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 14.00 uur; op maandag, woensdag ook van 17.00 tot 19.00 uur en op vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur. Op za terdag van 10.00 tot 14.00 uur. Lebbeke. In dit kantoor worden de vertrouwelijke gesprekken gevoerd Lebbeke. Een gezicht op het prachtige kantoor dergelijk initiatief te nc- gedekt betreft de storm

De Voorpost | 1983 | | pagina 3