i ZlppfR 16 - 30.12.1983 - De Voorpost jrmatieve (Ken aan (de de t iste num (de de B Ag Maai namiddé de visv issa volk wijken C erde nel lerdag 3 Zaterd jen in Cc heen ook schappij «De Toekomst(a) Kerststalronde Parochie Immerzeel nodigt uit voor een gebedstocht op vrijdag 30 december na de avondmis van 19.00 uur. Er staan verschil lende kerststallen op de parochie en die worden in stoet aangedaan. De tocht gaat naar Hof Zomergem, Putbosstraat, Driesstraat, Steenland, Affligemdreef, Ten Berg, Brusselse steenweg. Gersten, Overhammekouter, Schietbaan en Immer- zeeldreef. Langsheen de weg worden eenzamen uitgenodigd. Nieuwjaarswandeling monde Op zondag 1 januari wandeling naar de Sint-Onolfspolder te Dendermonde. Vertrek om 10.15 u. aan het nieuwe Dendersas (rechteroever). Leiding Fonny Schoeters. Kijker, laarzen en gidsen niet vergeten. Organizatie De Wielewaal, afdeling Den- deriand. Koken Op dinsdag 3 januari in't Apostelken, Apostelstraat 1, om 14.00 n„ w a i v rr~r, j j uur derde kookles. Rijsttaart bakken op moderne en eenvoudige JJenaermonde. Kerstviering te Grembergen. De Sint-Margnetkerk was volledig bezet Aalst. Kerstdag voor de minder-validen in de FFR zaal georgamzeerd door duivenmaat- wijze door mevrouw Vinck. Organizatie CMBV Aalst-Mijlbeek. VOOT kerstviering (vh) Koncert Op zaterdag 7 januari om 20.30 uur in de Sint-Martinuskerk te Moorsel een vokaal en instrumentaal koncert met medewerking van het Teleman Barokensemble, Singhet Vro en Canticorum. Toegang: 100 fr.; in voorverkoop 80 fr., gepensioneerden, studenten en CJP 60 fr. Organizatie ger-engd koor «Canti corum». Hartpatiënten hebben je nodig Voor de open hartoperaties voor de week van 2 tot 7 januari zijn nodig: 9 bloedgevers B+, 18 bloedgevers A+ en 18 biosdy©- vers 0+Zoniet kunnen de operaties niet worden uitgevoerd. Naam opgeven op telefoonnummer 053/21.47.07 van 9.00 tot 17.00 uur. Initiatielessen tennis Begin 1984 organizeert de stad Aalst opnieuw initiatielessen tennis die zullen plaatsvinden in de maanden januari en 'ebruari. Er zijn lessen voor verschillende graden; de kursus voor graad B (T-B-40) of gevorderden kost 1.600 fr. en heeft plaats op 5 donderdagen. Hij sluit aan op de graad A voor beginnelingen. De tweede kursus is een vervolmakingskursus graad C (T-C 13) en kost 2.200 fr. Inschnjvingen kunnen genomen worden bij de Diens» Sport en Rekreatie Kattestraat 33 te Aalst (053/77.11.11) toestel 282. Derde Mosselfeest De direktie en het personeel van het HRITO en RMSIV te Aalst organizeren voor de derde keer een mosselfeest met proeven van speciale Belgische boeren. Het heeft plaats op vrijdag 13 januari 1984 van 17.00 tot 21.00 uur. Primitief dansen Elke dinsdag vanaf 10 januari te 20 u. in het Stedelijk Trefcen trum, Driesleutelstraat 51kursus primitief dansen door Nicole Holvoet. Duur: 10 lessen. Inschrijven bij 1 e les. Prijs 1.000 fr. Organisatie: Vrouwenhuis. Dendermonde. Deze mannen lieten frisse klanken horen op het politiek café in de Bond Dendermonde. Heel wat belangstelling voor het politiek café (c) Moyson (c) Achttiender Onder de kerstboom in de Kantine van de rijkswachtkazerne, Denderstraat, toonde André Lauwaert een achttiender Medespelers waren Jozef De Cock, Paul De Kimpe en Pierre Fjtasschaert. Allen rijkswachters. Onderzoek straatnaam De nieuw aangelegde straat langsheen het zwembad tussen Bergekouter en Albrechtlaan moet een naam krijgen. Het stadsbestuur stelt voor «Bergemeersenlaan» als enige valabele toponiem alhoewel zulks mogelijke verwarnng met de Berge- meersenstraat impliceert. Het dossier ligt ter inzage van 31 december tot 29 januari op de Dienst Bevolking, Kattestraat van 8.30 u. tot 11.30 u. en van 14 u. tot 15 u. Op woensdag ook van 17 u. tot 18.45 u. Opmerkingen en bezwaren dienen schriftelijk te worden medegedeeld aan het Kollege van burgemeester en schepenen voor 29.1.1984. OPGELET OP DINSDAG 3 JANUARI 1984: In principe zijn de stadsdiensten op dinsdag 3 januari niet toegankelijk - uitzonderingen hierop zijn dan wel: dienstcentra: werklozenkontrole te 9u. burgerlijke stand: open van 8.30 tot 11 u. bevolking; open van 8.30 tot 11 u. militie: hele voormiddag open werklozenkontrole: hele dag open zwembad: reeds gesloten vanaf 17 december sportcentra: open vanaf 18 u peutertuin: Oude Gentbaan, open dagverblijf: Binnen- en Twee Hagenstraat en Herdersem: open slachthuis: open stadskas: open tot 11 u. LH THUISVERZORGING VAN ZIEKE EN GEHANDIKAPTE KINDEREN Je kind is ziek en kan niet naar de kribbe of naar school. Zelf moet je weg en je kent niemand om je kind aan toe te vertrouwen... In dat geval kan je naar de dienst bellen Er wordt nagekeken of er een kinderverzorgster vrij is en die komt dan bij u thuis je kind verzorgen Ook als je kind gehandikapt is en je eens weg wil kan je op de dienst beroep doen. Voor meer informatie, telefoneer 77.77.58 op werkdagen tussen 7 en 18 u. Of neem kontakt op met de dienst gezinszorg 77.11.11, toestel 245. LH SCHOOLZWEMMEN IN NIEUW ZWEMBAD -«n afwachting van de opening van het nieuw zwembad op zaterdag 7 januari waren ook de schoolhoofden en de leraars lichamelijke opvoeding te gast in het nieuw stedelijk zwembad aan de Albrechtlaan. Schepen Gilbert Bourlon stelde dat het schoolzwemmen hem nauw aan het hart ligt en dat het nieuw zwembad alle nodige akkomodatie biedt. Beheerder van het oude en vanaf 7 januari van het nieuwe zwembad Gaston Thybaert schetste de evolutie van het schoolzwemmen te Aalst en wees er op dat hem en zijn medewerkers heel wat inspraak werd gegund i.v.m. technische realisaties en praktische regelingen van het nieuwe bad. Verdeeld in groepen o.l.v. sportadviseur W. Coppens, ir. Hilde Coppens en beheerder Thybaert werd dan een rondgang gemaakt doorheen het gebouw en bij een in het cafetaria aangeboden drink konden vragen loskomen. Vooral de prakti sche kant van het schoolzwemmen kwam hierbij aan bod. verdelen van kleedkabines tussen verschillende scholen, uren, betalingsfaciliteiten, opbergen van didaktisch materiaal, zwem banden en -planken en opvang van leerlingen die niet (mogen) zwemmen. Een dezer dagen krijgt u in uw bus een prachtige door de firma's en leveranciers betaalde en uitgegeven brochure, met alle nuttige inlichtingen. Hierbij dan het openingsprogramma op zaterdag 7 januari 10 uur: speeches, lint, opening - inzegening door E.H. Deken C. De Vos. 11 uur: demonstratie door de redders - demonstratie kleuter- zwemmen, 11.30 uur: begin van het gratis, vrij zwemmen. Onder de middag: doorlopend vrij zwemmen. 14.30 uur: demonstratie duikersclub Hydra 15.30 uur: vrij zwemmen 16.30 uur: demonstratie zwemschool Neptunus 17 uur: vrij zwemmen 18.30 uur: demonstratie waterballet Synchro. 19.30 uur: sluitingsuur. treinregeling te Erembodegem vanaf juni 1984 te verbeteren. Meer inlichtingen daarover zijn te verkrijgen op het ACV- sekretariaat, Stationsstraat 10. HERDERSEM Harmonie 200 De Harmonie Concordia et Docilitas blikt terug op een welge vuld jubileumjaar met perskonferentie, akademische zitting, vlaggewijding, tentoonstelling, show- en operetteavonden, auto zoektocht, jubelfeesten, boottocht, nationale majorettenkam- pioenschappen, boomplanting, konsert, door de Gidsen en jubileumceciliafestiviteiten. St. Antoniusviering Eerste kermis van het jaar is andermaal de St. Antoniusviering op zaterdag 21 en zondag 22 januari met stoet, pensenworp en TD. PVV-Nachtbal Op zaterdag 7 januari in zaal «De Kletser» nachtbal van de PW. Dorpsbal Dorpsbal georganizeerd door de Dorpsraad op zaterdag 21 januari eveneens in zaal «De Kletser». Kleinkunstavond De Davidsfondsafdeling brengt een kleinkunstavond op zater dag 28 januari in het Parochiecentrum met het Trio Cassiman en Minneke Willems. januari. Parochiecentrum Gesloten op oudejaarsavond en nieuwjaar. Op 7-8 januari zijn de Scouts de gastheren. Op zaterdag 7 januari kaartavond v.d. Belottersklub. MOORSEL Broederschap H. Gudula Jaarlijkse St. Gudulamis op zondag 8 januari te 11 u. Pastoor Inhaling van Pastoor De«Pauw op zondag 28 januari. T-Dansant Op zaterdag 21.1 T.D. ten voordele van renner Roger Van den Bossche in zaal Katholieke Kring met Studio Atlantis en D.J. Celleken. Begin te 20 u. Inkom 50 fr. Hoger - Lager Op zaterdag 7 januari «Hoger-Lager» met Walter Capiau. Voor meer dan 50.000 fr. prijzen. Tijdens deze show trekking v.d. tombola v.d. eindejaarsaktie in de Faluintjes georganizeerd door N.C.M.V. en C.M.B.V Inkom gratis. Begin: 20 u. ia- en f dia- er ilgende 's: 1 ïriette V De Ri bert Ver hns De i Jean-I oto's: 1. ferq beste Vergadering op 8 januari voor chiro, speelklubbers, kwikjes en tiptiens Ook voorbereiding v.d. ouderavond op 10 maart e.k. L.H. BAARDEGEM Toneel «Hoop in de Toekomst» brengt in «Ons Huis» Hoogstraat, nog «Alle Jahre wieder» van Mark De Bie op 30.12, 6.1 en 7.1 steeds te 20 u. Plaatsbespreking: 052-35.72.96. Erembodegem Wat is er in de Crypte geprogrammeerd? Zaterdag 31 december; Volksdansgroep Eglantier, feestverga- dering. Maandag 2 januari: NWK, te 14 uur: NWK-raadpleging. Wat is er in het Parochiehuis geprogrammeerd? Woensdag 4 januari: Kerstfeest eerste jaar vormselkatechese, te 13u30 AA-groep «Om Mekaar»: vergadering te 20 uur in de bovenzaal. Wie werkt graag mee aan de Parochiale Feesten O.L.Vrouw Hemelvaart op 5 en 6 mei 1984? De werkgroep Parochiale Lokalen van de O.L.Vrouw Hemel- vaartparochie is samengekomen op 14 december en program meerde de Parochiefeesten 1984, in de Crypte en het Paro chiehuis, op zaterdag en zondag 5 en 6 mei met cafetaria en eetfestijn op de agenda. Wie persoonlijk of in verenigingsverband wil meewerken wordt dringend verzocht dit te melden aan onderpastoor Fons Vinck, Termurenlaan 5, tel.: 21 65 55. ACV: het plaatselijk ACV onderneemt een aktie om de geplande MELDERT 5 jaar bibliotheek De bibliotheekfiliale Meldert is 5 jaar jong. Dat wordt gevierd op woensdag 11 januari met een heuse sprookjesverjaardagnamiddag meisjes en jongens worden er verwacht vanaf 13.30 u. Wie verkleedt zich het mooist Parochiecentrum Gesloten op zaterdag 31 december en zondag 1 januan. Belotting Maandelijkse belotting in 't Parochiecentrum op zaterdag 7 januari te 20 u. Posters voor 1984 Op zondag 1 januari te 16 u. in het Affligems Kultureel Centrum openstelling v.d. tentoonstelling «Posters voor 1984». Posters van allerlei formaten uit verschillende landen. Ook muurkranten. Toegankelijk tot en met 5 februari op zaterdagen van 14.30 u. tot 20 u., op zondagen van 11 u. tot 13 u. en van 14.30 u. tot 20 u. en op weekdagen op afspraak. K.V.L.V. Naailes op maandag 9.1 te 19 u. in 't Parochiecentrum. «Wij maken een rok». Stof, patroonpapier, lat, potlood, schaar en naaigerief meebrenqen a.u.b. Bloed geven Bloedinzameling door het Rode Kruis op dinsdag 17 januari van 18.30 u. tot 20.30 u. bij Herman, café «Ons Huis», Dorp 1 Kerkfabriek Pachten worden ontvangen door M. Van der Goten op vrijdag 6 Berlare Verdienstelijke burgers gehuldigd Tijdens de gemeenteraad werden er na de gewone raadszitting heel wat personen met een ereteken bedacht. De gouden palmen der Kroonorde werd tbegekend aan ere-gemeentese- kretaris Albert Meganck; de zilveren medaille van de Kroonorde aan Marcel Lowie, brandweerman op rust; de bronzen medaille van de Kroonorde aan brandweerman Hippoliet Van de Velde; de zilveren medaille der Kroonorde aan eerste sergeant Gus- taaf 'Jytendaele. De zilveren medaille in de orde van Leopold ll en de burgerlijke medaille tweede klasse aan gepensioneerd veldwachter Gilbert De Loose. Verder werden gedekoreerd met de burgerlijke medaille tweede klas Camiel De Lose (korporaal bij de brandweer), Gustaaf De Beule (sergeant bij de brand weer) en Julien De Cock (brandweerman). Er waren ook vier laureaten van de arbeid: Eddy De Lathouwer. Raphael Van Hoecke, Gerard Sichien en Antoine Van Doorselaere. Kerstommegang in Broekskeswijken Op kerstdag was er in de wijken Broekstraat en het Wilgenpark en Mgr Coppieterslaan, 12 oktoberlaan en Boerenkrijglaan een rondgang van het Broekskeskomitee met de «Drie wijzen uit het Verre Oosten» die in alle woningen een kerstpakket bezorgden. Voor de kinderen wargn ook allerlei versnaperingen Berlare in 1983 Op zondag 2 januari om 10.00 uur werd de nieuwe raad van Berlare geïnstalleerd. De 23 raadsleden legden in de voormid dag de eed af. Op 6 en 7 januari wachtte men bij de toneelvereniging van het Heilig Maagdcollege «tot het donker was» om het gelijknamig stuk op te voeren. Op 7 januari werd ook Alfred Fruythof gevierd als de kaartkampioen van de gepensioneerden. Op zondag 23 januari stopte Jefke Feelman uit Uitbergen met veldrijden. Een pijnlijke val met als resultaat een schouderbreuk was de aanleiding tot deze beslissing. Op zondag 20 februari werden de Rode Kruisbrevetten uitgereikt aan 40 leerlingen. Op zondag 6 maart noteerde men meer dan 3.000 bezoekers voor de motorcross van Fred Mertens. Panta Rhei voerde op zondag 12 maart het blijspel De Bekoring op. Op 18. 19 en 20 maart voerde het toneelgezelschap Hand in Hand «De Caraïbische zee» op. Op zondag 27 maart werd er een nieuwe brandweerwagen overhandigd en op vrijdag 1 april edenvt )p woen tim van ergaderi mende acht. tondag 15 uur: 1 Iranken 1 uur: f Maand; !0 uur: «et vooi Dondei I3u30: I Joor me '9u30:1 «et Hec M uur: Vrijdag lieuwja 20uur: Klokhuis Toneelv de h. A nsies v; Zaterd 14u30: '8 uur •elkom Muur: Dendermonde. Fakkeltocht voor de vrede. Minder deelnemers dan vorig jaar (c) Dendermonde. Ook de moeders waren present op het Kerstfeest van FC Baasrode (c) ran he tde n< OUDEJAARSFUIF niet alledaagsl ■dus voor ul OOK OPEN OP NIEUWJAARSDAG ZONDAG 1 JANUARI raai, er 52/195-RL

De Voorpost | 1983 | | pagina 16