STADSBERICHTEN Hamme Kinderdagverblijf «Fabeltjesland» Aflevering bewijzen van goed gedrag en zeden: Driehoningcnwcdsfrjjd Algemene offerteaanvraag DRIEKONINGENWEDSTRIJD BEIAARDRECITAL De Voorpost - 30.12.1983 - 17 de nieuwe OCMW-raad geïnstalleerd Op 15 april ver- reen net eerste nummer van het tijdschrift van de Heemkun- Kring van Overmere en op maandag 25 april had er een i-matievergadermg plaats te Overmere omtrent de nolenngs- r*en aan de grote baan Op zondag 24 april had er een grote rdweershow plaats aan het Donkmeer en op vrijdag 6 mei de de Heem- en Oudheidkundige Kring van Berlare het te nummer van zijn tijdschrift voor Op zondag 15 mei je de BGJG Berlare zijn 60-jang bestaan en op 22 en 23 exposeerde kunstschilder Jan Tackaert zijn werken in het lig Maagdcollege. Op donderdag 16 juni arriveerden de Ihebbers te Berlare in het kader van de Ronde van België. In namiddag was er een tijdrit. Liefst 168 vissers namen deel de viswedstrijd die op zaterdag 25 juni aan het Donkmeer srd gehouden. Het Waterfeest van 7 augustus lokte weer een assa volk en op dinsdag 23 augustus werd voor de 184° maal zomerjaarmarkt van Overmere gehouden. Op zaterdag 27 ggstus hadden voor de eerste keer gebuurtefeesten plaats op wijken Gaver en Koolstraat. Op vrijdag 2 september organi- erde het jeugdhuis Joko zijn vierde kwistornooi en op BuggerihoUt. Kerstfeest Robuco. De feestvierders (c) erdag 3 september organizeerden de pompiers hun jaarlijks Zaterdag 10 september werd Alfons Van Steen kaartkam- ien in café De Kroon te Overmere. Begin september ver heen ook het nieuwe maandblad «Sportflash» te Berlare. ÜPt; sndhof gemeente zal aan de firma ONTEX pvba, in het industrie- ik Gendhof, een perceel industnegrond van 1 ha 47 a 10 ca [kopen. Tegen de gebruikelijke prijs van 250 F per m2. istorij Opstal er een nieuwe pastoor in de parochie Opstal in aantocht is, len aan de pastorij aldaar herstellingswerken uitgevoerd «Jen. O.a. de gevel, legde burgemeester De Landtsheer lens de jongste raadszitting uit, moe' hersteld worden. Het ildig voegwerk zal weggekapt worder, en de voegen zullen nieuwe specie worden voorzien. Deze opfrissings- en rstellingswerken zullen 300 400.000 F kosten. jntepark gemeenteraad besloot het aandeel van de gemeente in de jgen- en rioleringswerken «Lentepark», tweede fase, de anderen, via een lening van 500.000 F. Bij het Gemeentekre- it. Terugbetaalbaar op 20 jaar. ladslid Anna Joos vroeg zich af waarom daartoe geen eigen ddelen aangewend werden, maar haar voorstel werd door de Berderheid verworpen. erfkeet jdat tijdens de werken aan de school te Opdorp de kinderen gepast onderkomen zou geboden worden, zal het Buggen- *jts schepencollege de aankoop onderzoeken van een werf- et van 6 bij 17 m. ijpkens on film je het nog? 13 augustus 1983, het feest bij Bakker lyens, die het 100-jarig bestaan van zijn bakkerij vierde, sschien was je toen met vakantie, misschien was je vergeten komen of geraakte je niet binnen in de Zittingsweg. maandag 2 januari 1984 kan je de ganse feestviering nog ms komen bekijken. De filmvoorstelling gaat door in de estzaal van het St.-Michielscollege te 19.30 u. stipt. Toegang atis. ia- en fotowedstrijd dia- en fotowedstrijd georganiseerd door Cactusweelde gaf ilgende uitslag: a's: 1. Frans Vermeir, 2. Jozef De Wit, 3. Van Ursel, 4. ariette Van Malderen, 5. René Willems, 6. Aimé Van Haut, 7. ia De Rijbel, 8. Firmin Vergauwen, 9. Jean-Pierre Turneer, 10. bert Vereecken, 11. Johan Vlaminck, 12. Johan De Clerq, 13. hris De Clerq, 14. Adi De Fruijter, 15. Robert Van Ransbeeck, Jean-Paul De Clerq. o's: 1Jean-Paul De Clerq, 2. Johan De Clerq, 3. Chris De lerq- ir Van den is en D.J. piau. Voor arsaktie cwikjes en tart e.k. ladszitting e gouden neentese- <roonorde i medaille de Velde; sant Gus- Leopold II nsioneerd reerd met korporaal Je brand- i ook vier hael Van 'ilgenpark jlaan een en uit het Bzorgden. raad van voormid- n bij de )t donker jari werd van de Feelman resultaat ising. Op uitgereikt neer dan 5. Bekoring Hand in werd er ig 1 april Dendermonde. In de kantine van FC Baasrode v kerstfeest (c) s er heel wat jeugd aanwezig op het Buggenhout. Het kerstfeest van Robuco. Ook de werkers achter de schermen mochten op Dendermonde. Kerstviering te Grembergen. De groep herdertjes van het derde de foto (c) kleuterjaar (vh) SendERM0^0 DENDERMONDE KARNAVAL 1984 Eerstdaags zullen leden van het Dendermonds Karnaval- comité en de Stedelijke Prinsencaemere hun jaarlijkse omhalingen aanvangen voor Karnaval 1984 in onze stad. Wij danken U bij voorbaat voor Uw milde giften. beste foto kwam van Mia De Rijbel. Erpe-Mere Ledenvergadering SP lp woensdag 4 januari om 20.00 uur in het ontmoetingscen- um van Aaigem komt de SP van Erpe-Mere in algemene Brgadering bijeen. Op de dagorde: wat met de begroting in de omende vijf jaar; van elke wijkclub worden voorstellen ver acht. yyV—yjHU"V WAARDE STADSGENOTEN, Het jaar 1983 is verstreken. Naar traditie, wil ik van de gelegenheid gebruik maken om in naam van het stadsbestuur U allen, een «Zalig, gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar» te wensen. Kerstmis en Nieuwjaar is een periode van bezinning en hoop. Wij hebben goede hoop dat de geleverde inspanningen zullen bijdragen tot een heropleving van de sociaal, economische toestand en tot vrijwaring van het maatschappelijk welzijn. Opmerkelijk aan dit jaar was de verhuis van al onze administratieve diensten naar het Administratief Centrum. Met deze centralisatie beoogt het stadsbestuur een optimale dienstverlening voor en tot algehele voldoening van haar bevolking. Moge 1984 voor iedereen een vruchtbaar en vreugdevol jaar zijn. M.A. Cool, Burgemeester^ Politieverordening op het vellen van hoogstammige bomen Tijdens de gemeenteraad van 25 mei '78 werd een reglemer waarbij het vellen van alleenstaande hoogstammige bome: onderworpen werd aan een vergunning af te leveren door he College van Burgemeester Schepenen, goedgekeurd. Fruitbomen vallen niet onder dit reglement. Door hoogstammige bomen wordt verstaan, elke boom die op 1,50 m hoogte een stamomtrek heeft van minsten 20 cm of waarvan de stam minstens 3,50 m hoog is of kan worden. Het vellen van zulke bomen zonder vergunning, het derwijze snoeien dat de boom in zijn wasdom geremd wordt, of de vernietiging van de bomen door een ander procédé dan vellen, wordt gestraft zoals bepaald in Art. 64 van de wet op de ruimtelijke ordening en de stedebouw. Tevens zal het bevel tot nieuwe gelijkaardige beplanting worden gegeven. Waar en hoe dient de vergunning tot het vellen van hoog stammige bomen te worden aangevraagd? De aanvragen worden schriftelijk gericht aan het College van Burgemeester en Schepen met vermelding van de soort en het aantal te vellen bomen, en de kadastrale gegevens van het goed waarop de bomen zich bevinden. Bijkomende inlichtingen kunnen ingewonnen worden op de technische dienst stedebouw, t.a.v. E. Cooremans, Fr. Courtensstraat 119330 Dendermonde. SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER Londag 1 januari 1984 The Old Chap: Nieuwjaarsfuif met verrassingen en alle franken aan 15 en 20 fr, !1 uur: New Year Party (1 cocktail gratis) Maandag 2 januari 1984 20 uur: Fotokring Imago: Nieuwjaarswensen van de voorzitter met vooropstelling werkjaar 1984. Lokaal Dinsdag 3 januari I4 uur: K.B.G. Center: Kaarting, zaal Den Bond Donderdag 5 januari I3u30: KAV H. Familie: zinvolle vrijetijdsbesteding handwerk, foor mevr, Julia Van Thienen. Parochiehuis. I9u30: The Old Chap: eerste avond van de hobbykursus Strips, met Hector Leemans, auteur van Baekelandt. 30 fr. 20 uur: Vrouwengroep: gezellig samenzijn lokaal. Vrijdag 6 januari Nieuwjaarsreceptie ACW/KBG Zaal Den Bond. 20 uur: The Old Chap: vergadering van de werkgroep Vorming 't Klokhuis: instuif en stuurgroepvergadering, ledereen is welkom. Toneelvereniging Voor God en de Evenmens: voordracht door Je h. André Missiren uit Wetteren, over de reglèménten en visies van de provinciale tornooien. Zaal De Ring Zaterdag 7 januari I4u30: Voetbal: Thor Tijpel-CB Hamme Puurs '8 uur: The Old Chap: stuurgroepvergadering. Alle leden lelkom. uur: The Old Chap: reste Lasagne Speelplein Hamme werft aan Hel Hamse speelplein werft aan: jongelui (geboren in 1969 of vroeger) die zich tijdens de vakantie willen inzetten om de Kinderen te boeien. Er is daarvoor een kursus monitor in de paasvakantie. Wie hierover meer inlichtingen wenst, komt naar Je infovergadering op vrijdag 7 januari om 14 uur op 't VP 'Kaaiplein, 9) of neemt kontakt op met Jo Van den Bossche, Kapeelstraat 45 te Hamme (tel.: 052/47 76 68). ledereen is van harte welkom. Twintig jaar Hamse Filatelieklub Op zondag 1 en 15 januari 1984 wordt door de regie van Posterijen een bijzonder postkantoor opgericht in de feestzaal van het Gemeentehuis, Marktplein te Hamme, dat op beide Jagen van 10 tot 12u30 en van 14 tot 17 uur geopend is. Alle daar afgegeven en normaal gefrankeerde briefwisseling wordt gestempeld met de nieuwe poststempel van 20 jaar Hamse Filatelieklub. U kunt er ook alle postzegels aankopen, en 10 Het biezonder de zegel 150 jaar ULB, die pas vanaf maandag de normale postkantoren zal te koop aangeboden worden, Ter gelegenneid van de voorverkoop wordt door de Hamse filatelieklub een tentoonstelling ingericht eveneens in de feest zaal, en dit naar aanleiding van haar twintigjarig bestaan. Speciale herinneringskaarten en eerste dag-omslagen zijn in Je zaal verkrijgbaar. Wie lid wil worden van de Hamse filatelieklub ontvangt ter plaatse alle inlichtingen. ZATERDAG 31 DECEMBER 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B.-Boonwijk aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12 uur. ZONDAG 1 JANUARI 10.00 u.: PI. Hoogmis van Nieuwjaar, opgeluisterd door de St.-Gregoriusgilde in de O.L-Vrouwekerk. MAANDAG 2 JANUARI 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordi ger Johan De Mol, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 u. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 u. 17.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. DINSDAG 3 JANUARI 14.00 u.: Studiekring voor de kernleden van K.A.V.-Oude- gem in de Parochiezaal. 14.00 u.: Handwerk- en hobbynamiddag nieuwjaarswen sen, door hobbyclub 50-plussers en B.G.J.G., in het oud gemeentehuis te St.-Gillis. Tot 17.30 u. WOENSDAG 4 JANUARI '20.30 u.: Fotografie: vertoning van videoband Kiwanis gesonoriseerde filmvertoning «Groot-Dendermonde», door de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidschool. VRIJDAG 6 JANUARI 9.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 uur. 20.00 u.: Toneelvoorstelling «Getrouwd of niet» komedie van E. Cishon, regie Leo Vertongen, door de Kon. Red. De Leeuwerckenaers Dendermonde in het V.T.I., Em. Van Winckellaan 6, o.a. bijgewoond door het C.M.B.V. O.C.M.W. Dendermonde Heb je kinderen tussen 6 weken en 3 jaar oud en zoek jk een aangepaste opvang, een huiselijke thuis, zodat je zelf uit werken kunt gaan? In de kinderkribbe van het OCMW worden je Kinderen opgevangen in een gezellige huiselijke omgeving, door ervaren personeelsleden, die borg staan voor een goede begeleiding. Voor meer inlichtingen kun je steeds terecht: - in de kinderkribbe van het OCMW, Otterstraat 183-185, elke werkdag (tel.: 21.74.28). - bij mevrouw Bruyninckx, sociaal verpleegster, iedere voormiddag te bereiken in het Stedelijk Ziekenhuis (Tel.; 21.55.81). peze bewijzen worden afgeleverd door de politie diensten, elke werkdag van 9 tot 12 u. en van 14 tot p u. Buiten deze genoemde uren is het onnodig zich nan te bieden. V.V.V. Dienst voor Toerisme - Dendermonde OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN VAN DENDERMONDE 3 januari 1984, te 11 uur, in de vergaderzaal van het O C M W., Sas 36, te Dendermonde, opening van de offertes voor het leveren van: Voedingswaren (kruidenierswaren, vlees, en vleeswa ren, zuivelproduktqn, dranken, enz.). Brandstoffen (mazout en lichte stookolie: circa 500.000 I.) Het bijzonder lastenboek ligt ter inzage op het secretariaat van het O.C.M.W., 2° bureel, Sas 36 te Dendermonde (Tel.: 052/21.55.81, toestel 192). Het kan bekomen worden na storting van 100 fr. per lastenboek op prk. 000-0025471-57 van het O.C.M.W. Dendermonde. De inschrijvingen moeten, onder aangetekende omslag, besteld worden aan het O.C.M.W.. Sas 36 te 9330 Dendermonde, uiterlijk op 31 december 1983. Zij mogen ook ter zitting afgegeven worden vóór de opening der inschrijvingen. Elndelaarsleesten - Brandbeveiliging In de Inrichtingen die toegankelijk zijn voor het publiek Tijdens de eindejaarsfeesten zijn de brandrisico's veel groter dan gedurende de overige tijd van het jaar. Deze verhoging van het brandrisico is te wijten enerzijds aan het gebruik van allerhande versieringen en anderzijds aan de grotere concen tratie van mensen in de inrichtingen toegankelijk voor publiek. Wij mogen de catastrofale branden, die de jongste jaren in dergelijke omstandigheden zijn uitgebroken niet vergeten. Hiermede wens ik de aandacht van eenieder te vestigen op enkele eenvoudige maatregelen die in dergelijke inrichtingen moeten genomen worden: 1. In de gangen, op de trappen en overlopen mag zich geen enkel voorwerp bevinden dat het verkeer van mensen hindert. De deuren geplaatst in de evacuatiewegen mogen in geen geval vergrendeld zijn; 2. De uitgangen en vluchtwegen moeten worden aangeduid door middel van veiligheidstekens overeenkomstig artikel 54 quinquies van het Algemeen Reglement voor de arbeidsbe scherming; 3. Enkel elektrische verlichting is toegelaten; dit geldt tevens voor de feestverlichting; 4. De feestversieringen moeten uit moeilijk ontvlambare mate rialen vervaardigd zijn. Om die reden is het gebruik van papier, watten en celluloid sterk af te raden; 5. Alle droge takken moeten verwijderd worden onderaan de kerstbomen; zij zijn in een bak met vochtig zand geplaatst; 6. In lokalen waar mag gerookt worden, moeten passende asbakken in voldoende aantal voorhanden zijn; 7. Alle toestellen en hiermee worden de waarschuwings-, meldings-, aiarmerings- en brandbestrijdingstoestellen be doeld die ingeval van brand worden gebruikt, moeten in goede staat zijn en de plaats moet duidelijk worden aange geven; 8. Het personeel moet voorgelicht worden over de in geval van brand te nemen maatregelen en over het gebruik van de beschikbare blustoestellen; 9. In geval van brand moet de brandweer onmiddellijk worden gealarmeerd. Daartoe moet het oproepnummer 900 op elk telefoontoestel vermeld staan. De bovenvermelde brandpreventiebepalingen zijn slechts een voudige maatregelen die gemakkelijk en snel genomen kunnen worden. In bepaalde gevallen zullen deze bepalingen aange vuld moeten worden met strengere eisen in funktie van de aanwezigheid van bepaalde specifieke gevaren. Deze maatre gelen doen immers in generlei mate afbreuk aan de bestaande reglementeringen ter zake. ZATERDAG 7 JANUARI 1984 tussen 16 en 18 uur in de Handelswijken te 16 uur door Dhr. P. De Smedt, stadsbeiaardier te 19 uur PRIJSUITREIKING van de Driekoningenwedstrijd öp de Grote Markt

De Voorpost | 1983 | | pagina 17